PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem s pržilicom



Kasa7
09-06-2008, 23:22
Početkom ove godine kupio sam novi komp.sve je u redu i sve štima osim pržilice.podatke,slike,pjesme i sve ostalo što imam na hardu mogu uredno spržiti na cd-e ili dvd-e.problem se javlja kada želim spržiti cijeli cd-e(copy entire disc).kompjuter ga kopira i zatraži prazan cd ili dvd.nakon završetka prženja kada pogledam snimljeni cd-e on je prazan ali ga kompjuter ne očitava kao takvoga,a i i na poleđini cd-a se može vidjeti ona kružna crta po kojoj se vidi da nečeg ima na njemu.probao sam s različitim programima za prženje ali uvijek isto.prijatelj mi je instalirao windowse pa je možda on tu nekaj zeznul oko pržilice.
valjda sam dobro objasnio jer ja imam još neke svoje teorije zašto ne radi!

Snake
10-06-2008, 16:33
pogledaj malo po opcijama u programima za prženje, ak ti je uključen burn as mulisession disc isključi ga, pokušaj drugim pristupom - napravi sliku (image) tog cd-a što želiš kopirat s nekim od programa (alcohol 52% npr.), učitaj je na virtualni uređaj, pa ubaci prazi medij u komp te u programu za prženje naredi da ti je source virtualni cd uređaj (ak ti je ovaj stvarni npr. E: vjerojatno je F: virtualni) a da je destination uređaj s praznim dvd-om u sebi, te uključiš opciju quick copy koji u isto vrijeme i očitavat i pržit na medij. sprži tako pa vidi jel ima kakve razlike

ako ne, instaliraj everest pa vidi koja ti je pržilica i gdje možeš skinit firmware (update) za nju. updejtiraj je i pokušaj ponovo.