PDA

Pogledaj cijelu verziju : Code Geass



unknown
09-06-2008, 09:42
iako ne volite anime ili ga nikad niste gledali... ovo je must see... sada se vrti 9 epizoda druge sezone, evo opisa prve sezone..

Japan has been invaded and conquered by the Britannian Empire. Japan is now known as 'Area 11' and its citizens known as 'Elevens'. The Britannian Empire takes away Japan's autonomous power and imposes its rule through the use of 'Nightmares/Knightmares'. The Empire's rule has never faltered, but cracks have begun to show...
Quoted from ANN

The Britannian youth, Lelouch, received a special power from a mysterious girl. GEASS. An absolute power which allows the user to give orders to anyone. Lelouch decided to plan the destruction of the Britannian Empire by using this as a weapon. His goals are to take revenge for his mother, and to create a world in which his little sister, Nunnally, could live in peace. All while knowing that what lies ahead is his father, the Emperor of Britannia.

Character design by CLAMP.

imate kompliciranu priču, razvijene likove, većina stvari u animeu je siva, ima dosta politike, uglavnom lik vodi revoluciju.

PS. ako kažete da ima već za anime otvoren topic.... ako se za jedan film može otvoriti topic ne vidim zašto se i za anime ne bi smio otvoriti

King tiger
09-06-2008, 11:35
to neka losa kopija death notea ? :(

Worthaur
09-06-2008, 12:43
Nabavio sam to prije mjesec dana al jos nisam stigo pogledat

Outmind
09-06-2008, 12:43
Umm, pa imaš anime & manga topic, čemu otvarati novi?

olio
09-06-2008, 13:02
Umm, pa imaš anime & manga topic, čemu otvarati novi?
pa otvara se za svaki film topic zašto ne i za anime

Outmind
09-06-2008, 13:31
Ček jeli to film ili serija? Bilo kako bilo, ak je anime onda valjda ide u anime...

Worthaur
09-06-2008, 14:08
Serija

Outmind
09-06-2008, 18:02
Pa znam da postoji serija, ali pošto je on rekao da za svaki film postoji tema (što bismo isto trebali srediti) mislio sam da postoji i film.

Worthaur
21-06-2008, 11:16
Evo sad sam na 16. ep prve sezone
Kako je reko unknown, ovo je must see

unknown
21-06-2008, 11:41
Evo sad sam na 16. ep prve sezone
Kako je reko unknown, ovo je must see

uz Lighta Lelouch je jedan od najboljih u anime/manga svijetu

Kenyi
21-06-2008, 13:02
da.

_ZlayA_
21-06-2008, 13:26
i dalje dijelim misljenje sa tajgerom, kopija death nota.... i naravno da ce uz lighta lelouch biti najkulniji lik, za boga milog kada kopiras seriju kopiras i glavnog lika.... i da, nista nije must see, samo je walker texas ranger must see...

Worthaur
21-06-2008, 13:33
Jeste vi uopce gledali Code Geass? Niste? kk

Arbiter of Change
21-06-2008, 13:39
Nije moglo u Anime topic, unknown? :)

Vrlo dobar anime, ali mislim da nije vrijedan ogromnogShypea koji ga prati po netu (većinom zbog napaljenika na Kallen i C.C.) iako je defintivno tamo visoko. Usporedba sa Lightom iz DT je valjana... ako ćemo površinski gledati i neću sada u to ulaziti (/prisjeća se boli u prstima nakon pisanja ogromnih postova), ali psihološka karakterizacija Leloucha nije ni približno jednaka onoj od Lighta, već je stvar u tome da su ta 2 lika jedina koja su očigledno usporediva.

Inače, sam anime (Code Geass) je u 1. sezoni bio briljantan i stvarno nabijen adrenalinom dok je R2 manje zanimljiv (meni bar) i svaka epizoda završava sa gotovo prisilnim cliff hangerom. Možda 2-3 epizode nove sezone su mi bašSbile dobre do sada (ali uvođenje Xing-kea je dobar potez, ma koliko kratkotrajan bio).

unknown
21-06-2008, 13:57
i dalje dijelim misljenje sa tajgerom, kopija death nota.... i naravno da ce uz lighta lelouch biti najkulniji lik, za boga milog kada kopiras seriju kopiras i glavnog lika.... i da, nista nije must see, samo je walker texas ranger must see...


kakve code geass ima veze sa death noteom.... dvije različite krajnosti

Worthaur
21-06-2008, 16:22
Pogledao do kraja prvu sezonu... Brutalno ^^

Arbiter of Change
23-06-2008, 09:56
Nadovezujući se na svoj prethodni post i usporedbu CG sa DT:

Vrlo dobar anime, ali mislim da nije vrijedan ogromnogShypea koji ga prati po netu (većinom zbog napaljenika na Kallen i C.C.) iako je defintivno tamo visoko. Usporedba sa Lightom iz DT je valjana... ako ćemo površinski gledati i neću sada u to ulaziti (/prisjeća se boli u prstima nakon pisanja ogromnih postova), ali psihološka karakterizacija Leloucha nije ni približno jednaka onoj od Lighta, već je stvar u tome da su ta 2 lika jedina koja su očigledno usporediva.

Inače, sam anime (Code Geass) je u 1. sezoni bio briljantan i stvarno nabijen adrenalinom dok je R2 manje zanimljiv (meni bar) i svaka epizoda završava sa gotovo prisilnim cliff hangerom. Možda 2-3 epizode nove sezone su mi bašSbile dobre do sada (ali uvođenje Xing-kea je dobar potez, ma koliko kratkotrajan bio).
Po meni slabost, ili snaga ovisi kako na to gledate, CG naspram DT je ta što se prvi oslanja puno više na nekakve "iz vedra neba ispale" plot elemente i plot preokrete (što ga istina čini nepredvidljvim ali nakon nekog vremena postane dosadno), dok DT više prakticira konvencionalne metode dedukcije i logičan slijed razmišljanja (što možda vodi do manje "Holy shit!" trenutaka, ali je istovremeno i "realističniji" kad je tijek radnje u pitanju).

unknown
25-06-2008, 11:53
Ne znam,ja volim vise vojsku,Knightmare,i sveopstu ratno-politicku atmosferu u Code Geassu...i ono,fakat ne znam kako se ljudi uspiju napaliti na anime lik :scared:
I stvarno ne znam sta vi smatrate pod psiholoskom karakterizacijom,ali meni je Lelouch odlicno prikazan...nema onog sladoleda "moram spasiti sve,niko ne smije poginuti" i onda podje i place u kutu kad mu umre podredjeni...prikazan je kao pravi vodja,i to mi se dopada...

jesi pogledao do kraja prvu sezonu?

unknown
25-06-2008, 13:01
Da...sad sam poceo drugu...
Zasto?Ne slazes se?

ne slažem se, ali i sam si vidio ako mu netko takne sestru, neće dobro završiti...

Worthaur
25-06-2008, 13:08
Pa ja ne pricam o tome,njemu je jedino sestra bitna...ostale ce manje-vise zrtvovati za svoje ciljeve...recimo,sta je napravio Euphimiji,i nakon toga skoro ne zali,samo nastavi dalje...
To sto je napravio Euphy se dogodilo slucajno, nije to htio napraviti...

Worthaur
25-06-2008, 13:28
I to ga je dovelo do propasti