PDA

Pogledaj cijelu verziju : Traze se kvalitetni crtači



xRavenXIII
06-06-2008, 14:39
Evo ja i ekipa,s kojih je jedan dio sa pc play foruma,radimo na igru.. 8) pa trebamo kvalitetne grafičare,nekoga tko ce crtati likove,predmete i okolis...stil grafike je crtani stil,kao naprimjer u igri jazz...
evo link kakva nam otprilike kvaliteta grafike treba : http://www.dopefish.com/images/jazz2.jpg
inace u timu nas sada ima negdje 15..od kojih su samo 4 graficara..tip igre je 2D akcijska platforma s elementima avanture i rpg-a...najslicnije igre bi bile legend of zelda,paper mario,jazz,castlevania (novi 2D nastavci)...
javite nam se na ovaj link,morate se registrirat da vidite cijeli forum ili pitajte ovdje sto vas zanima..

http://gamedev.dailyforum.net/index.php

RIDER32
06-06-2008, 14:54
Dobar start. Svaka cast.
Al se nebi prijavljivo jer nisam bas neki crtaros :thumbs1:

xRavenXIII
06-06-2008, 14:57
pa ako znas crtati/bojati kao sto je na onoj slici gore i to je dovoljno...takoder ako znas raditi u photoshopu ili nekom slicnom programu to je isto ok...
samo da kazem da mozete crtat i na papiru pa se to onda scanira...nije obavezno znanje crtanja na kompu...;)

Maja
06-06-2008, 16:37
jazz jackrabbit 2 :D

nego, ja mislim da jopax dobro crta :D

(znam da je ovo spam, al eto, morala sam :( )

TeraBajt
06-06-2008, 20:51
svaka cast, ja samo cekam kad ce neko jazza spomenut :D

btw, ja ti neznam crtat, al eto, da pozelim srecu sa projektom :)

m777
07-06-2008, 10:14
Javljam se za posao lektora i prevoditelja na engleski. Kolka je plaća?

streetrace777
07-06-2008, 10:26
Javljam se za posao lektora i prevoditelja na engleski. Kolka je plaća?


ROFL

Maja
07-06-2008, 10:31
Javljam se za posao lektora i prevoditelja na engleski. Kolka je plaća?


ROFL


hah, onda se javljam i ja :rotfl:

TeraBajt
07-06-2008, 12:38
Javljam se za posao lektora i prevoditelja na engleski. Kolka je plaća?

neprospavane noći

RIDER32
07-06-2008, 23:15
Placa ti je pusica od nekog klinca kojem si postala idol jer mu je to najdraza igra. :rotfl:

xRavenXIII
08-06-2008, 09:50
varate se...ako projekt uspije bit ce i para...proporcionalno kvaliteti...

RIDER32
08-06-2008, 12:29
oho :shock:
A ko daje te pare (pitam onako informativno)

xRavenXIII
08-06-2008, 12:47
pa valjda oni koji kupuju igru preko izdavača :D + firma ovisno sto je dogovoreno u ugovoru.. 8)

Death By Sexy
08-06-2008, 14:46
Javljam se za posao lektora i prevoditelja na engleski. Kolka je plaća?

:pray:

Kolko sam ti već dužan? pol algoritma?

RIDER32
08-06-2008, 17:32
pa valjda oni koji kupuju igru preko izdavača :D + firma ovisno sto je dogovoreno u ugovoru.. 8)
A ja se vec ponado da je free :P

NITROS
08-06-2008, 17:45
pa valjda oni koji kupuju igru preko izdavača :D + firma ovisno sto je dogovoreno u ugovoru.. 8)

Decki necu vas odmah unistiti, ali cu vam reci NEMA SANSE. Jaci izdavaci prvo sto traze su biografije programera i cijelog tima. Zatim traze vase prijasnje projekte, poslije toga traze nesto na uvid i onda vas odjebu jer nesto od onoga gore niste zadovoljili :) Pogotovo zbog toga jer imate i maloljetnike u timu (ako niste svi maloljetni), a maloljetnici ne prolaze dobro u svijetu biznisa.

Ovo vam govorim jer imam nekog iskustva iz biznisa, a i znam kako to ide s izdavacima.

RIDER32
08-06-2008, 18:00
Napravite ovaj i onda jos 2 jos boilja i imate sanse.

Btw. pitajte jutarnji... :D

DrunkyDuck
08-06-2008, 19:42
Decki necu vas odmah unistiti, ali cu vam reci NEMA SANSE. Jaci izdavaci prvo sto traze su biografije programera i cijelog tima. Zatim traze vase prijasnje projekte, poslije toga traze nesto na uvid i onda vas odjebu jer nesto od onoga gore niste zadovoljili :) Pogotovo zbog toga jer imate i maloljetnike u timu (ako niste svi maloljetni), a maloljetnici ne prolaze dobro u svijetu biznisa.

Osim toga, da bi zaradili na njemu, projekt mora biti i doguran do odredjene razine kvalitete, a vi jos nemate ni 2D artista.

m777
08-06-2008, 19:44
Javljam se za posao lektora i prevoditelja na engleski. Kolka je plaća?
:pray:

Kolko sam ti već dužan? pol algoritma?
Hahaha. :D





Javljam se za posao lektora i prevoditelja na engleski. Kolka je plaća?
ROFL
hah, onda se javljam i ja :rotfl:
Luzeri.

LukA33
08-06-2008, 20:10
Nemorate ljude odma popljuvat mozda i bude nesta od njih popljujete sve koji naprave temu "Traze se...." "Trebamo ......" i sl.

DrunkyDuck
08-06-2008, 20:22
Tko je popljuvao?

NITROS
08-06-2008, 21:08
Ja nisam nikoga popljuvao, samo sam im rekao realno stanje. Govore o prodaji projekta, a em su maloljetni (nisam siguran za sve), em su neozbiljni (mislim trazite graficara na pcplayu, istina ima ih par kvalitetnih, ali ipak), em nemaju blage o biznisu (tu se ogradujem, mozda netko i zna nesto). To su samo moja razmisljanja. Sve u svemu fale vam 3 VAZNE stvari, a vi niti jednu ne zadovoljavate :)

LukA33
08-06-2008, 23:28
nemojte im bas rusit sve snove mislim ono

streetrace777
09-06-2008, 06:22
nemojte im bas rusit sve snove mislim ono


Bolje sada nego kada bude prekasno :)

W1k1n6
09-06-2008, 07:32
Nedajte se dečki. Kakvo znanje biznisa, kakve biografije, sve što trebate je za svoj gušt napraviti igru. Ako se uz to dopadne ljudima, budućnost vam je osigurana. Svi su tako počeli pa zašto ne bi i vi.

Ps1ho
09-06-2008, 09:58
pa to, pustite nek rade dok ide pa ako budu zagrijani za to dovoljno dugo mozda i nekaj naprave
nemora bit nis spesl a ako naprave funkcionalnu igru, ko zna...

xRavenXIII
09-06-2008, 10:55
:rotfl: :rotfl:
ma nije tako sve naivno i bezazleno kako se čini... :yuck: budete vidjeli kasnije,nadam se.. 8)
imamo 2D artiste,negdje 7 ljudi,od kojih neki ne crtaju nego rade u Photoshopu i Mayi,al ok..
ma ak ti ponudiš kvalitetnu igru firmi s kojom oni mogu zaraditi naravno da bi pristali,štoviše to bi se svakoj firmi svidjelo jer nas uopće nisu sponzorirali tijekom projekta,nema rizika,samo im donesemo sve na pladnju...ima nas na forumu oko 40 od kojih 20 radi na projektu,dob od 15 godina do 25...+već nas je jedna firma kontaktirala i daje nam savjete u izradi :thumbs2:

p.s. da svi razmišljaju kao neki ovdje još uvijek bi bili u kamenom dobu.. :toilet:

Tegla Ajvara
09-06-2008, 19:05
evo me, crtać, taj sam. :killyou:
rasturam u paintu u kojem sve i radim.
dokaz: karikatura mene u paintu koju nisam dovriso http://img413.imageshack.us/img413/4611/dsc01641sj4.jpg
imam i jednog lamburginija kojeg cu stavit vam na forum cim budem dobio natrag svoj hdd
evo mojih radova http://img413.imageshack.us/img413/4611/dsc01641sj4.jpg

DrunkyDuck
09-06-2008, 19:25
ma ak ti ponudiš kvalitetnu igru firmi s kojom oni mogu zaraditi naravno da bi pristali,štoviše to bi se svakoj firmi svidjelo jer nas uopće nisu sponzorirali tijekom projekta,nema rizika,samo im donesemo sve na pladnju...
Pa to sam i rekao. Ako zelite u prodaju, potrebna je odredjena razina kvalitete. Svaka cast na kolicini graficara, ali koliko njih ima iskustva sa spriteovima ili pixel-artom?


p.s. da svi razmišljaju kao neki ovdje još uvijek bi bili u kamenom dobu..
Ako ocekujes navalu optimizma i hvalospjeve u svakom postu, tvoj problem. Trazenje savjeta i ucenje na tudjim greskama je ipak nesto bolja odluka.


BTW, ako trebate glazbenika, taj sam, pogotovo ako trebate nesto brzi rock/elektro soundtrack.

Jopax
10-06-2008, 14:05
Evo ideja da damo igru na neki sajt, može i besplatno al ograničen sadržaj, dl cijele igre za neku mizernu cijenu 5-6 dolara tek toliko, zarada nebi bila ogromna ali bi je bilo :D

TeraBajt
10-06-2008, 18:20
mne, stavite da ljudi plate onoliko koliko misle da igra vrijedi, od 1 dolara pa do milje :) Tako je stavio neki bend ako se ne varam :)

Luka
14-09-2008, 14:34
Evo ideja da damo igru na neki sajt, može i besplatno al ograničen sadržaj, dl cijele igre za neku mizernu cijenu 5-6 dolara tek toliko, zarada nebi bila ogromna ali bi je bilo :D

lol, igra koju rade može proći samo i samo kao freeware

RIDER32
15-09-2008, 01:13
A ja im to reko a oni se nadaju kojoj kuni.

Barathrum
15-09-2008, 08:59
Evo ja i ekipa,s kojih je jedan dio sa pc play foruma,radimo na igru.. 8) pa trebamo kvalitetne grafičare,nekoga tko ce crtati likove,predmete i okolis...stil grafike je crtani stil,kao naprimjer u igri jazz...
evo link kakva nam otprilike kvaliteta grafike treba : http://www.dopefish.com/images/jazz2.jpg
inace u timu nas sada ima negdje 15..od kojih su samo 4 graficara..tip igre je 2D akcijska platforma s elementima avanture i rpg-a...najslicnije igre bi bile legend of zelda,paper mario,jazz,castlevania (novi 2D nastavci)...
javite nam se na ovaj link,morate se registrirat da vidite cijeli forum ili pitajte ovdje sto vas zanima..

http://gamedev.dailyforum.net/index.php


svaka cast, ali opet:
radite platformsku igru i imate 15 ljudi i jos trazite.
sto znaci da od onih graficara nitko nezna crtat, jer tada vec imali dosta toga, sto znaci da nisu graficari vec wannabe graficari.
jedan programer je dovoljan za takvu igru, eventualno 2,3.
netko tko ce napisati pricu, lektor i netko tko ce samo tjerati ljude da rade.
znaci za platformsku igru,15 ljudi i nitko nezna dovoljno da se odmah u startu pocne.

hm... eto ja radim sam u slobodno vrijeme ono sto sam rekao da cu radit, platformski-shooter, nesto slicno gods-u.
kad dođem sa posla, citam fantasy (trenutacno williamove sage) i hesse-ova neka rjeđa djela i dnevno 2-3 sata provedem uz "projekt".
samo ja sve modeliram i animiram te onda usnimim sve pokrete- hodanje,trcanje,udaranje, skakanje,cucanj- pa mi todaje dvostruko brze vrijeme da sve crtam, u photoshopu uzmem po do 5 frejmova za jedan pokret, izrezem lika i stavim transparentni background, sve smanjim na istu velicinu i to je to.
nisu '90-vise, ako imate graficare i rade u mayi, cudim se sto se niste toga dosjetili, eto ja sam malo istrazivao po maxu i skuzio kako napravit listu animiranih pokreta i onda yojstickom samo ih mjenjat... sve se ubrza.
i tako u tjedan dana napravim jednog lika, do kraja zime budem i ja imao demo prve razine, isto trazim fantasy artiste, ali ovdje nema nikoga tko crta toliko dobro, jer mi treba za uvodnu animaciju.
samo ja cu isplatit covjeka i dat mu kredit u igri.

ipak, sretno, ali vas je previse i to vise nijetimski rad, vec grupni, sto znaci bit cete tesko spojivi.

Barathrum
15-09-2008, 09:13
Evo ideja da damo igru na neki sajt, može i besplatno al ograničen sadržaj, dl cijele igre za neku mizernu cijenu 5-6 dolara tek toliko, zarada nebi bila ogromna ali bi je bilo :D

lol, igra koju rade može proći samo i samo kao freeware

bas i ne...
ako naprave ugovor o djelu sa sponzorom nema veze dali imaju 5 godina ili 30, bit ce isplaceni o udjelu prodaje, ali takve igre dođu do 50kn a 50 kn su one vec nabijene kvalitetom.
drugo, mogu je sami prodavati, preko neta, javno, naprave reklamu i sl...
to im nitko nemoze osporiti.
radio sam texture preko devianta za neki mlađi tim, texture za teren uglavnom, bio sam isplacen 60$ po texturi.
neznam za koju igru jer me nije ni zanimalo, isto smo napravili ugovor o djelu i to je to.
igra koja rade moze i ne mora proci pod freeware, ali je jednako lose govoriti nesto sto neznas i mislis da znas. :wink:

Barathrum
15-09-2008, 09:25
http://tn3-2.deviantart.com/fs29/300W/f/2008/157/b/d/bdddeb8ae14f7924e8333543674b13a0.jpg

http://tn3-1.deviantart.com/fs27/300W/f/2008/068/9/9/99df4a9601ec264f.jpg

http://tn3-2.deviantart.com/fs29/300W/f/2008/068/5/c/5c39302e0c2cd697.jpg

http://tn3-2.deviantart.com/fs26/300W/f/2008/068/7/0/7077464a46e90670.jpg

http://tn3-2.deviantart.com/fs30/300W/f/2008/068/5/b/5b1a3acc091e9593.jpg

http://tn3-2.deviantart.com/fs29/300W/f/2008/068/e/b/eb76fb0282e97cba.jpg

http://tn3-2.deviantart.com/fs26/300W/f/2008/068/c/c/cc5b4a3a939315c7.jpg

http://fc01.deviantart.com/fs27/f/2008/068/b/6/b6a534b3e01cbaa3.jpg

tu kod nalsovnice umjesto warfare pise pogresno, nisam bio koncentriran sto radim pri kraju.
itako trebaju po dizajnu izgledat naslovnice gejming casopisa.
i jos bolje cak.
najlakse je sliku naljepit na naslovnicu i stavit text, a takav jednostavan dizajn ne paše casopisima za igre.
bar po meni. da se puno mastovitih naslovnica napravit, međutim nijednu nisam poslao nijednom casopisu, jer tada svi kradu dizajne za druge casopise.
drzim ih za sebe i cekam prigodu. samo ovov imam na netu.

uglavnom ovo su sve vrlo stari ili stari radovi.
e sad ako imate takve graficare (prosjecne, jer i ja sam samo prosjecan), dogurat cete super daleko.
jer recimo da imate 2 graficara, uvrh glave.
poberite ove sto znaju radit a ostale tut van.
oni koji neznaju samo ce vam oduzimat vrijeme na objasnjavanje i pomoc.

jos jednom... sve najbolje...
gore su sve crtezi, i mobiteli su crtani u photoshopu.

xRavenXIII
15-09-2008, 13:17
@Luka - kako mozes takvo nesto reci kad nisi zapravo nista ni vidio?? :thumbs1:

@Barathrum - slazem se s tobom,gotovo u vezi svega..
-sto se tice osobe koje nareduje sto radi to u projektu u kojem nisu clanovi placeni bas i ne funkcionira..tako da ta osoba koja vodi tim (iako i ovako ima posla) treba raditi i na drugim stvarima..npr. ja sam radio dizajn i sad programiram + pisem pricu XD

anyway,tim nam se smanjio..(bilo je trenutaka kad nas je bilo oko 30,a bome da sam sve ostavio da budu u timu brojka bi se popela na 50 i vise, bez zajebancije..zato sam sve koji nisu radili kickao iz tima ili su oni odustali nakon nekog vremena)...nakon sto se izmjenilo dosta graficara ,ostali su naravno oni koji su dovoljno kvalitetni i zele raditi)...
tako da sada imamo dovoljno graficara koji znaju sto rade..ove sto sam nasao na pc play forumu itd. su jako brzo otpali,il nisu znali radit,ili su slali svakih tjedan dana jednu sliku..
i tocno si bio rekao,one koji ne radi ili rade slabo nema smisla drzati u timu - gubi se vrijeme na obasnjavanje pa cekanje da to lik napravi + ostali u timu onda isto slabije rade jer cekaju na njega , a tu je i ona - ako on ne radi,zasto bih ja radio...
trenutno ima u timu 7 graficara i svaki radi jedan dio ukupnog posla ,npr. jedan crta sva cudovista,drugi crta sva oruzja,treci animira cudovista itd..
sto se tice programera racunajuci sa mnom ima nas 6 ( i ja sam poceo programirati nakon sto sam zavrsio dizajn,al ih i dalje vodim i budem se vratio dizajnu kad bude trebalo)..
sto se tice koda cijela kora je gotova i sad se programiraju gameplay elementi ,a to nije uopce problem kad sve ostalo funkcionira..dizajn za demo (koji namjeravamo izdat prije 1.11.2008.) je gotovo gotov,tj. samo treba jos pricu malo doraditi/dovrsiti te potom sve izbalansirat,da igra nije ni prelagana ni preteska..sto se tice ukupnog dizajna , dizajnirano je svih 100 cudovista,za svako od 10 oruzja sva tri levela,itd...ono sto je ostalo u ukupnom dizajnu su questovi za cijelu igru,sada su gotovi samo za demo...eto toliko od mene zasada :)

Luka
15-09-2008, 14:52
pa nisam ali znam kako će izgledati :D (nemoj krivo shvatiti, ne kažem da će biti loše, ali za igru koju mislite prodavati mora biti više nego dobro)

xRavenXIII
26-09-2008, 12:39
evo nesto malo grafike iz nase igre :
http://rotds.deviantart.com/
postanite watcher ako imate deviantart account ;)
bit ce to jos dosta updejtano,sa slikama iz igre i informacijama o igri :)