PDA

Pogledaj cijelu verziju : Crysis Warhead



Stranica : [1] 2 3

Raziel
05-06-2008, 20:48
Novi nastavak Crysis
http://www.crysis-thegame.com/
Vjesti iz GameSpot


Crytek launches info on Warhead
Far Cry developer confirms title of new project set in acclaimed FPS universe...and little else.
By Tom Magrino, GameSpot
Posted Jun 4, 2008 3:37 pm PT

Yesterday, Far Cry developer Crytek updated its Web site, confirming that a project called Crysis Warhead would be coming but offering little else besides an image of a scowling man in a nanosuit.

The company has now armed the public with a few more details on the new game. A first-person shooter like the original Crysis, Warhead will be published by Electronic Arts for the PC this autumn. It's the first game to be developed by Crytek's Budapest studio, and it will be built on a new version of the German developer's graphically groundbreaking CryEngine 2.

Gamers will play as Sergeant "Psycho" Sykes, who briefly appeared in the original Crysis. As the nickname might suggest, he is described as "more brash and aggressive" than his Delta Force squadmate Nomad. The story will be parallel to the one that unfolded in the original game and will document Psycho's adventures on the other side of the same island.

The first Crysis game from the German developers was released on the PC in November last year to critical acclaim. The sci-fi story took place in the future, and Delta Force agents led by Jake "Nomad" Dunn were sent to rescue a team of archaeologists. The team had been kidnapped by North Korean forces after the discovery of an alien spacecraft on an island off the coast of China.

Crysis Warhead will feature a bigger arsenal of customisable weaponry, new vehicles, and single-player and multiplayer content.

Znači igra će bit isto kao Project Origin.
Ti ćeš imat ulogi igrat kao Psycho, ali uz njegovu avanturu u istom otoku.
Dok smo mi igrali kao Nomad u Crysisu, cijelo vrijeme smo mislili da Psycho se skriva iza grma dok mi obavljamo "težak posao".
Iskreno nisam završio igru, jer čekam jako računalo. Šteta je ovu igru igrat uz lošu konfiguracija.

kikl0p
05-06-2008, 21:23
ovo mi opce nije logicno jer u orginalu prica ne zavrsava a sad se u dvojci paralelno odvija u isto vrjeme ko prvi dio

Raziel
05-06-2008, 21:26
ovo mi opce nije logicno jer u orginalu prica ne zavrsava a sad se u dvojci paralelno odvija u isto vrjeme ko prvi dio
Izgleda da žele priču produžit ili Crytek radi na drugom dijelu dok nas EA gura za nos.

R@pt0r
06-06-2008, 02:19
ovo mi opce nije logicno jer u orginalu prica ne zavrsava a sad se u dvojci paralelno odvija u isto vrjeme ko prvi dio
Pa čuj, Crysis je zamišljen kao trilogija. Možda će se priča završit u trećem dijelu.

ScorpiuS
06-06-2008, 06:17
Da pa ćemo u trećen djelu rasut aliene, kao da to nije jasno.

Gothmog
06-06-2008, 08:14
Eh,one man army saga continues...

Sve ce bit isto,osim kaj ce umjest Nomad govorit Psycho....

"Psycho-odi tu i pobij sve sto se mice!"
"Psycho-sredi taj odasiljac"
"Psycho-kud ja okom. tud ti skokom"

Peyo
06-06-2008, 08:41
Eh,one man army saga continues...

Sve ce bit isto,osim kaj ce umjest Nomad govorit Psycho....

"Psycho-odi tu i pobij sve sto se mice!"
"Psycho-sredi taj odasiljac"
"Psycho-kud ja okom. tud ti skokom"

E, ovoga se ja najviše bojim, da nastavak ispadne tako. :(

mravojed20
06-06-2008, 09:41
Tako ispada svaki prokleti FPS otkad postoje,nemojte izmišljati.

06-06-2008, 09:45
What will run it

Only 3 known computers will run Crysis, Skynet, Hal, and the Matrix. This is because the levels of motion blur needed requires a custom made smudging machine, which can smudge over 2.5 million pixels every half-second. Many players attempted to bypass this issue by disabling motion blur, to which the game's response was producing uranium atoms inside their hard disks and then making them undergo nuclear fission. This requires high-end hardware capable of running trinary codes. However, IBM denies this fact since they tried to avoid the fact their supercomputers asploded by running these codes in Crysis due to simultaneous combustions. There is still no comment from Acer why there are uranium atoms in their hard drives.

Chuck Norris, on the other hand, needs no computer to run it. He can run it simply by thinking it. Yeah. He's that good.

System requirements are estimated to be the following:

* A super computer that can calculate pi
* 700 THz or faster Processor (Centi core recommended for Low Settings - Warning: overclocking clock speed may cause a temporal gravitational time rift)
* An additional computer with same specs or above.
* 32 TB RAM above 5320THz
* A VCR reader
* 160TB Video Card with DirectX 22.5b (Nvidia XeForce 99980 GX529; due to poor scaling, a Zforce 993826 may be required on some PCs)
* 8 nuclear submarines and/or two AC-DC albums (preferable vinyl) worth of power supply
* Two sheets of hyperconductive thinking aluminum.
* A floppy disk
* 14 Petabytes of Free Hard Drive space
* Windows 2095 or Windows OMG
* 50 Gazzilion Gallons of Cola and 20 Kilotons of KFC
* A four hundred and seventy two thousand inch 1T50V£Rx9000 monitor (when used in conjunction with the Xeforce 99980 GX529)
* Gaseous-liquid phased nitrogen coolant (below 0 Kelvin recommended)
* No life to speak of whatsoever or for any life you had to have been extracted and fused into the computer workings somehow

Running on low-end computers

Crysis has been tried to run on ordinary computers, but unfortunately the screen was full of binary codes (001011000101001) which made many people cry. By translating this you`ll get a message like: "WTF?!?!? ROOOOFLLLLL!!! NO TNX!!!" unless you did it right. The FBI and CIA have been working on it for 2 months now and still don´t have a clue about the meaning except that the core of the game was hacked by Mezopotamian terrorists before realase. Anyway, we are sure (completely sure) that the game doesn`t work on present computers...

It has been noted that Crysis is known to explode low-end computers. This is subject to much debate and is not very publicised by Crytek. Although not a regular occurence, it is recommended to avoid Crysis on computers worth less than $14 million.


:rotfl:

Sickmanno1
06-06-2008, 10:55
hahahahaha

Inace Crysis me nije nista posebno odusevio, tako da i dok dode nastavak sumljam da ce biti promijena...

IGoR_2803
06-06-2008, 12:03
me 2 not impressed... badava takva grafika, fizika i sve, kad je atmosfera u igru za ništ!

Snake
06-06-2008, 12:14
kad je atmosfera u igru za ništ!

atmosfera je sjajna, ako smatraš da nije promašio si bit igre... koliko god vi pljuvali crysis meni u sjećanju ostaju scene vožnje tenka, borbe s alienima dok čekaš brod, scene na brodu. neznam na kojem argumentu gradiš to da atmosfera ne valja, no očito gledaš s krivog stajališta.
u crysisu ne mogu uživat svi, kvragu zbog nekih iritantnih stvari nitko ne može u potpunosti ni uživat, ali da atmosfera nije za ništa, to mi jednostavno ne ide u glavu

IGoR_2803
06-06-2008, 12:18
mozda atmosfera nije baš za ništ ali voznje tenkova, aviona i toga je bilo i u operation flashpointu... a crysis IMHO pokraj te igre nema kaj traziti... a od novijih igara, mi je recimo stalker igra sa 10 x jačom atmosferom nego crysis... neznam, jednostavno ne dozivljavam tu igru...

ScorpiuS
06-06-2008, 15:09
Kad izađe nova kriza stvarno će biti kriza, jer nitko neće to niti moć pokrenut, izuzetak su oni koji su kupili računalo u NASA.

Kenyi
06-06-2008, 15:25
Dam svoju glavu da ce treci dio biti Prophetovo vidjenje svega i igranje sa njim.

ScorpiuS
06-06-2008, 19:22
Evo već oštrim giljotinu! Hehehe
Ipak sve je moguće.

CHOLIK
06-06-2008, 19:23
Dam svoju glavu da ce treci dio biti Prophetovo vidjenje svega i igranje sa njim.

A onda ćemo završit igru i priču u petom ili šestom dijelu ove trilogije,jelda? :yuck:

BINUX
06-06-2008, 19:43
Očekujem Crysis Warhead ko što očekujem nastavak Lego Indiana Jonesa pogotovo ako če bit ko prvi nastavak.
Prvo su govorili da nastavak Crysisa neče više bit exsluziva za PC sad opet s ovim Warheadom govore da če bit kao ovo ono slaba prodaja
piratizacija ovo ono neznaju ni sami šta oče. :twisted:

CHOLIK
06-06-2008, 19:45
Ma Warhead će samo must lovu jer crytecovci za radnju u istom vremenu ne trebaju nadograđivat nanosuit,dodavat nova oružja neg samo u ponuđenom editoru sklepat nove misije.

ScorpiuS
06-06-2008, 19:48
Ma Warhead će samo must lovu jer crytecovci za radnju u istom vremenu ne trebaju nadograđivat nanosuit,dodavat nova oružja neg samo u ponuđenom editoru sklepat nove misije.
I nama još više opteretit grafulje.

RayDX
06-06-2008, 23:38
Ja sam pao sa stolice... Imam već sliku u glavi... Pojavljujemo se u avionu, rano ujutro... Pilot najavljuje 3 minute do dropzonea, Prophet sere, Nomad šuti, a Psycho laprdeka o ratu. Igramo misije na istu foru, isti nano-suit, ista oružja, a kraj svima poznat... Ovo nije spoiler jer nema kraja... Vi letite u VTOLu nazad prema otoku i odjednom jebeni credits nakon par sati igre... :twisted:

MTF*
07-06-2008, 09:08
napokon cu vidit kako nomad izgleda :D

ZorgTheBorg
07-06-2008, 09:50
HAha, jedva čekam :P

Baš me zanima kako ćemo na zadnjoj misiji hvatati "Psycho's little trophy" A.K.A Scout aliena, te kako ga dofurat na carriera. Ili kakvu ćemo ulogu imat u VTOL-u sa Helenom pri disejblanju zadnja 2 bossa...

BTW; dajem kožicu nožnog palca da će 4. dio biti igranje sa alienima i njihovo viđenje svega: P

MTF*
07-06-2008, 13:57
trilogija je...kak 4. dio?

ScorpiuS
07-06-2008, 14:02
napokon cu vidit kako nomad izgleda :D
Kako ćeš vidit kako izgleda kad cjelo vrjeme nosi onu hebenu masku. Zapravo, dok je u avionu je ne nosi.

ZorgTheBorg
07-06-2008, 17:06
trilogija je...kak 4. dio?
Twas a joke...

Hrvoje
08-06-2008, 20:52
a kad bi otprilike mogel izaci?

Kenyi
08-06-2008, 21:32
ove jeseni.

Cthulhu
09-06-2008, 12:23
mozda atmosfera nije baš za ništ ali voznje tenkova, aviona i toga je bilo i u operation flashpointu... a crysis IMHO pokraj te igre nema kaj traziti... a od novijih igara, mi je recimo stalker igra sa 10 x jačom atmosferom nego crysis... neznam, jednostavno ne dozivljavam tu igru...

word.

Peyo
09-06-2008, 23:44
Meni je Crysis bio odličan. Jedino mi smeta što nisu dodali još nekoliko nivoa i naravno smeta mi što su previsoki hardware-ski zahtjevi i totalna neoptimiziranost.

ZorgTheBorg
10-06-2008, 18:43
totalna neoptimiziranost.
Hardverski zahtjevi jesu visoki.. ali igra je lijepo optimizirana... pogled na šumu sa trilijunima poligona neće previše štekati ako ostatak igre ne šteka.

ScorpiuS
10-06-2008, 20:31
Meni je Crysis bio odličan. Jedino mi smeta što nisu dodali još nekoliko nivoa i naravno smeta mi što su previsoki hardware-ski zahtjevi i totalna neoptimiziranost.

Nije mi jasno kako ti nije glupa prilična linearnost i manjak kreativnosti.

Gravestone_bluz
10-06-2008, 21:31
Nekako imam osjecaj da bi warhead mogao biti console naslov :S

mravojed20
11-06-2008, 09:09
Meni je Crysis bio odličan. Jedino mi smeta što nisu dodali još nekoliko nivoa i naravno smeta mi što su previsoki hardware-ski zahtjevi i totalna neoptimiziranost.

Nije mi jasno kako ti nije glupa prilična linearnost i manjak kreativnosti.

Kako niko ne spominje linearnost kad je Half Life 2 u pitanju, budući da je ta igra primjer ekstremne linearnosti? Zanimljivo. Manjak kreativnosti? Nešto što tebi nije kreativno,nekome drugom je.

@Gravestone_bluz

Ne, Crytekovci će napravit cijelu crysis trilogiju za PC, tek nakon toga će radit igre za konzole i PC.

Miles
11-06-2008, 11:42
Meni je Crysis bio odličan. Jedino mi smeta što nisu dodali još nekoliko nivoa i naravno smeta mi što su previsoki hardware-ski zahtjevi i totalna neoptimiziranost.

Nije mi jasno kako ti nije glupa prilična linearnost i manjak kreativnosti.

Kako niko ne spominje linearnost kad je Half Life 2 u pitanju, budući da je ta igra primjer ekstremne linearnosti? Zanimljivo. Manjak kreativnosti? Nešto što tebi nije kreativno,nekome drugom je.

@Gravestone_bluz

Ne, Crytekovci će napravit cijelu crysis trilogiju za PC, tek nakon toga će radit igre za konzole i PC.
half life 2 je zabavan za igranje,crysis je ko čokolada za kuhanje,lijepo izgleda al je odvratnog okusa

IGoR_2803
11-06-2008, 11:57
ma tko to opce usporedjuje serijal kao sto je HL sa crysisom? kolko toga je half life pruzio gamerskoj sceni, a kolko crysis? half life se dan danas jos igra u multiplayeru, CS je nastao od halfa, i jedna je od najpopularnijih mp igara, a kaj je to osim fensi šmensi grafike crysis pruzil? i to grafike u kojoj kako spada moze uzivati 10% gamera? daj molim te...

Snake
11-06-2008, 12:24
ma ja mislim da ste svi vi koji pljujete po crysisu zapravo ljuti što igru ne možete pokrenit na very high postavkama. zvuči djetinjasto, ali tako je jer svi znamo da nije isto igrati takvu igru u 1280x1024 i u 640x480. ne možete pljuvat po igri ako ste odigrali samo demo i vidjeli da vam trza i tako izgubili volju da kupite original.
crysis možda nije zanimljiv kao half life, možda nije toliko atmosferičan ili realan, ali treba se složit da je pomaknuo nekoliko granica u proizvodnji fps-ova i pc igara općenito.
1. na polju grafike, to mu nitko ne može osporiti, a onaj koji može i koji kaže da će killzone 2 izgledati bolje od crysisa nema pojma o igrama
2. na području gameplaya - možda nanosuit i nije nešto uber-revolucionarno, ali tko se ne slaže s ovim nek mi nabroji 10 pucačina u posljednjih 4 godine koliko je crysis bio u razvoju koje su donjele nešto novo u taj žanr (i pod tim se ne podrazumijeva neko novo oružje ili regeneracija healtha bez medkita)
3. zajedno sa stalkerom smanjio je linearnost više nego ijedan drugi fps. nivoi su za jednu pucačinu dosta veliki, zahvaljujući nanosuitu moguće ih je preći na više načina

pogledajte zadnjih 10 pucačina koje su izašle na pc-u u skorije vrijeme (ne računajući bioshock i stalkera) i recite koja je bila toliko razvikana da ste ju morali igrati? Conflict denied ops? Timeshift? Frontlines: fuels of war? Red ocean? Jericho? UT3? naslovi koji crysisu nisu ni do koljena. naslovi koji su unijeli minorne promjene tek toliko da prodaju što više kopija diljem svijeta djeci koja u pucačinama ne koriste binoculars, ne koriste taktiku stategiju i sve ostale čari koje crysis nudi.
još jednom, crysis nije neki vrhunac pc pucačina, ali za razliku od drugih naslova koji mu konkuriraju, crysis dovodi novu definiciju u taj zastarjeli žanr. cryteku zbog toga, ako ni zbog čega drugog, treba odat počast.

IGoR_2803
11-06-2008, 12:55
ma ja mislim da ste svi vi koji pljujete po crysisu zapravo ljuti što igru ne možete pokrenit na very high postavkama. zvuči djetinjasto, ali tako je jer svi znamo da nije isto igrati takvu igru u 1280x1024 i u 640x480. ne možete pljuvat po igri ako ste odigrali samo demo i vidjeli da vam trza i tako izgubili volju da kupite original.

cuj, ja sam davno prosel razdoblje kad su me igre mogle razljutiti, i ne nisam pokrenuo crysis na very high ali sam ga igrao na 1280*1024 med/high kombinacija sa cisto solidnim broje frameova i odigral cijelu igru i nisam ni malo impresioniran... i neznam od kad to grafika cini igru...


crysis možda nije zanimljiv kao half life, možda nije toliko atmosferičan ili realan, ali treba se složit da je pomaknuo nekoliko granica u proizvodnji fps-ova i pc igara općenito.

ne da nije možda, nego nije definitivno... pomaknuo granice? po čemu? nije čudno da danas uistinu kvalitetnih igara ima na kapaljku, kad su svi željni samo dobre grafike...



1. na polju grafike, to mu nitko ne može osporiti, a onaj koji može i koji kaže da će killzone 2 izgledati bolje od crysisa nema pojma o igrama

aha, right, to je način razmišljanja tipa: "fuj starcraft, ili fuj diablo, pogledaj kakva je grafika"


2. na području gameplaya - možda nanosuit i nije nešto uber-revolucionarno, ali tko se ne slaže s ovim nek mi nabroji 10 pucačina u posljednjih 4 godine koliko je crysis bio u razvoju koje su donjele nešto novo u taj žanr (i pod tim se ne podrazumijeva neko novo oružje ili regeneracija healtha bez medkita)

taj nanosuit je fora na početku, a kasnije se sve svodi na cloak, sniper scope, dum u glavu, sagni se, opet cloak i tako u krug


3. zajedno sa stalkerom smanjio je linearnost više nego ijedan drugi fps. nivoi su za jednu pucačinu dosta veliki, zahvaljujući nanosuitu moguće ih je preći na više načina

stalker ima atmosferu o kakvoj crysis moze samo sanjati


pogledajte zadnjih 10 pucačina koje su izašle na pc-u u skorije vrijeme (ne računajući bioshock i stalkera) i recite koja je bila toliko razvikana da ste ju morali igrati? Conflict denied ops? Timeshift? Frontlines: fuels of war? Red ocean? Jericho? UT3? naslovi koji crysisu nisu ni do koljena.

UT3 je zabavniji od crysisa nekoliko puta, a ne da mu nije do koljena... o ostalim igrama ne mogu ništa reći jer ih nisam igrao...

mravojed20
11-06-2008, 13:02
half life 2 je zabavan za igranje,crysis je ko čokolada za kuhanje,lijepo izgleda al je odvratnog okusa

Kako ti ne shvaćaš da je to samo tvoje mišljenje a ne činjenica? Ako ti ne voliš čokoladu za kuhanje, ima ljudi koji je vole, vrlo jednostavno.
Ja volim obje igre, obje su zabavne na svoj način, obje imaju odličnu podršku za modove i obje imaju velike mane.

Crysis singleplayer mogu preći daleko više puta čisto zbog raznovrsnijeg pristupa samom gameplayu. Jednom u rambo stilu, drugi put tiho koristeći cloak, treći put koristeći maximum strength i speed, pa mogu i sve to izmješati. U HL2 jedini stil je rambo stil. Ali kad mi neki lik uleti i kaže za Crysis: Ja puco i puco i prešo za 5 sati, baš glupa igra! mene alergija uhvati odmah. Takvi igraju da bi mogli reć kako su PREŠLI igru, kao da je to jedini smisao igranja, i pritom propuste pola sadržaja i ne kuže uopće o čemu se radi. HL2 se može također preći za 5 sati, ali ljudi kao da zažmire na to i samo gledaju kako će pljuvati po Crysisu, iako igra nudi bolju grafiku, nelinearnije levele i gemplej, veći replayability.
Jedina prava mana su mu jadne performanse na very high postavkama.
HL2 ima jaču atmosferu i manje zahtjeve što nije ni čudno budući da je tehnički inferioran,prostori su daleko manji i imate loading ekran svakih 10 minuta.

Snake
11-06-2008, 13:27
aha, right, to je način razmišljanja tipa: "fuj starcraft, ili fuj diablo, pogledaj kakva je grafika"

ne, to je način razmišljanja prema budućnosti. svo poštovanje starcraftu i diablu, ali ne vidim se za 50 godina kako igram te igre. uostalom, u doba kad su ta dva naslova izašla to je bila grafika kao i današnji next gen.


taj nanosuit je fora na početku, a kasnije se sve svodi na cloak, sniper scope, dum u glavu, sagni se, opet cloak i tako u krug

rekao sam navedi 10 igara koje su unijele nešto novo


stalker ima atmosferu o kakvoj crysis moze samo sanjati

atmosferu uljepšanu stotinama bugova i 50 kvadratnih kilometara praznine radnom encounterima s banditima.


UT3 je zabavniji od crysisa nekoliko puta, a ne da mu nije do koljena... o ostalim igrama ne mogu ništa reći jer ih nisam igrao...

ok izbaci ut, njega nikad nisam volio i ne pljujem po njemu, no svejedno ti ostaje činjenica da je crysis u odnosu na druge pucačine prošle godine zaslužio epitet sjajne igre. ak ti se ne sviđa imaš u pljuvačnici topic.

Sickmanno1
11-06-2008, 14:25
ma ja mislim da ste svi vi koji pljujete po crysisu zapravo ljuti što igru ne možete pokrenit na very high postavkama. zvuči djetinjasto, ali tako je jer svi znamo da nije isto igrati takvu igru u 1280x1024 i u 640x480. ne možete pljuvat po igri ako ste odigrali samo demo i vidjeli da vam trza i tako izgubili volju da kupite original.

A neko kakav bi trebao biti...kad sam pljuno 14k kuna za konfu i 5 mjeseci nakon kupovine izade igra koju ja nemogu na very high igrati? WTF...

Hidraulicar Kreso
11-06-2008, 15:27
ovo sve prelazi u svađu, ali mislim da puno današnjih mladih gamera samo gleda na grafiku, i tako se najviše kod igre koncentrira na grafički izgled. To nije dobro, na prvom mjestu po meni je gameplay, a onda tek negdje tamo pri kraju grafika.
Ja sam Crysis odigrao zato jer mi se sviđa SF priča i alieni, a ne grafika.

IGoR_2803
11-06-2008, 15:35
ovo sve prelazi u svađu, ali mislim da puno današnjih mladih gamera samo gleda na grafiku, i tako se najviše kod igre koncentrira na grafički izgled. To nije dobro, na prvom mjestu po meni je gameplay, a onda tek negdje tamo pri kraju grafika.
Ja sam Crysis odigrao zato jer mi se sviđa SF priča i alieni, a ne grafika.

amen to that, i ako tebe u crysisu privlaci prica, to je ok (meni osobno prica nije nekaj) ali svakom svome... ali najgore je dok neko kao argument navodi grafiku... i dosta offtopica od mene... :)

bezimeni
11-06-2008, 15:36
Crysis ima odličan gameplay.Isto tako ima odličnu grafiku ali katrasofalnu neoptimaliziranost.Atmosfera mu je dosta sterilna tj. nakon prvih 20 minuta točno znaš što možeš očekivati do raja igre.Predvidiv je.STALKER je za ovu igru bog i batina i ima manje bugova od Crysisa.Kako me samo živciralo ono lamatanje helikoptera kada bi već pao na zemlju.Đubre bi i dalje lamatalo kao da je živo i na umoru.Neki nivoi su debilana poput onoga kada preuzimate ulogu pilota.Meni taj dio ne leži u takvoj igri i laganu ju pretvori u limunadu.A samo što su sve najavljivali prije izlaska...Igra vas jednostavno ne prisiljava da dovoljno koristite mogućnosti samog odjela.Mogli su to daleko više iskoristiti jer je to i najzanimljiviji dio igre.
Nekako se ni ne veselim nastavku.Ne znam što više novog i zanimljivog mogu ponuditi.Stvarno bi se morali debelo potruditi jer ako misle samo štancati nove misije mislim da se neće nešto dobro prodati.

Sickmanno1
11-06-2008, 15:39
ovo sve prelazi u svađu, ali mislim da puno današnjih mladih gamera samo gleda na grafiku, i tako se najviše kod igre koncentrira na grafički izgled. To nije dobro, na prvom mjestu po meni je gameplay, a onda tek negdje tamo pri kraju grafika.
Ja sam Crysis odigrao zato jer mi se sviđa SF priča i alieni, a ne grafika.

Pa cekaj....jel ne bi trebao biti glavni Crysisov adut grafika? A ne prica i alieni :?

Pa nezivim u 98' fala bogu da mi je grafika bitna...zato sam i kupio 8800GTX, a ne 8600GT...mislim :|

A reci mi koliko igara godisnje izade koji imaju lame grafiku a ljudi prepoznaju njezinu ideju i igrivost?

dve :?

Isto tako reci mi jel ti lijepse gledati CAM verziju nekog filma ili DVDRip?

bezimeni
11-06-2008, 15:53
Naravno da je grafika bitna.Svi koji kažu da im je totalno nebitna lažu sami sebe.Meni je bitna ali ni približno presudna.Najbolji primjer je Assasin's Creed koji izgleda fenomenalnoooo ali ja sam ga deinstalirao nakon dva sata igre jer mi je strahovito dosadan.Crysis gotovo nikada nije dosadan i tjera te na ponovni prelazak.Prošao sam ga dva puta i krenuo treči puta ali ipak odustao na pola jer mi se više nije dalo.

Hidraulicar Kreso
11-06-2008, 17:26
E baš grafika nije bitna, ne mogu vjerovat kako to vi gledate na te stvari koje su totalno nebitne, važno je da te igra zabavi, a ne da imaš eye candy grafiku i smećarsku priču. Mislim ono, to je moje mišljenje.

IGoR_2803
11-06-2008, 17:52
E baš grafika nije bitna, ne mogu vjerovat kako to vi gledate na te stvari koje su totalno nebitne, važno je da te igra zabavi, a ne da imaš eye candy grafiku i smećarsku priču. Mislim ono, to je moje mišljenje.

potpis, dobra grafika je samo šlag na tortu...

Hidraulicar Kreso
11-06-2008, 18:09
ajde barem se netko slaže sa mnom :D . Ja nprimjer imam frenda koji samo gleda na grafiku i ništa drugo, nije mu ni bitan žanr igre, samo da ima podršku za DX 10 i da on fino to može zavrtit na DX 10, a to što je igra bez duše, nema veze.

Constantine
11-06-2008, 20:16
stalker ima atmosferu o kakvoj crysis moze samo sanjati

atmosferu uljepšanu stotinama bugova i 50 kvadratnih kilometara praznine radnom encounterima s banditima.

Ti bugovi su riješeni patchevima,a praznina pridonosi atmosferi i osjećaju samoće.

Snake
11-06-2008, 20:32
praznina pridonosi atmosferi i osjećaju samoće.

i osjećaju dosade također

Bara
11-06-2008, 20:37
Meni je crysis dosadan. Grafika je super, i realnost te fizika napucavanja. Ali bože neprijatelji. Ne možeš jednog spucat za tri dana. Prejaki su. Inače igra mi nije ništa posebno.

Sickmanno1
11-06-2008, 23:35
E baš grafika nije bitna, ne mogu vjerovat kako to vi gledate na te stvari koje su totalno nebitne, važno je da te igra zabavi, a ne da imaš eye candy grafiku i smećarsku priču. Mislim ono, to je moje mišljenje.

Tako bi vjerovatno i ja razmisljao da imam HD 2600 ^^

Hidraulicar Kreso
12-06-2008, 18:16
E baš grafika nije bitna, ne mogu vjerovat kako to vi gledate na te stvari koje su totalno nebitne, važno je da te igra zabavi, a ne da imaš eye candy grafiku i smećarsku priču. Mislim ono, to je moje mišljenje.

Tako bi vjerovatno i ja razmisljao da imam HD 2600 ^^

Znaš šta, nemaju svi para za GTX-ice i quad proceve, i nisu svi rođeni pod sretnom zvijezdom da im roditelji cijeli život priskrbljuju nove super napredne PC komponente. Ali ne želim reći više da nebi požalio kasnije to što sam rekao, ne želim se bezveze svađati.
Btw ja se sa svojom HD 2600 vrlo dobro igram.

ScorpiuS
12-06-2008, 21:08
E sad to sve malo ispljuvajte ovdi (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=4&t=24202&start=0).

Peyo
13-06-2008, 22:46
E sad to sve malo ispljuvajte ovdi (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=4&t=24202&start=0).

E majstore svaka ti čast što si otvorio ovu temu. Pa da sada vidimo kome je bitna filmska grafika, a kome gameplay. :pray:

Sickmanno1
14-06-2008, 01:24
[quote="Hidraulicar Kreso":1lw45ncf]E baš grafika nije bitna, ne mogu vjerovat kako to vi gledate na te stvari koje su totalno nebitne, važno je da te igra zabavi, a ne da imaš eye candy grafiku i smećarsku priču. Mislim ono, to je moje mišljenje.

Tako bi vjerovatno i ja razmisljao da imam HD 2600 ^^

Znaš šta, nemaju svi para za GTX-ice i quad proceve, i nisu svi rođeni pod sretnom zvijezdom da im roditelji cijeli život priskrbljuju nove super napredne PC komponente. Ali ne želim reći više da nebi požalio kasnije to što sam rekao, ne želim se bezveze svađati.
Btw ja se sa svojom HD 2600 vrlo dobro igram.[/quote:1lw45ncf]

Potpis...samo eto ja sam si sam zaradio za komp...dok sam isao u skolu isto tako...radio sam preko praznika i zaradio za komp...starci mi nisu nikada kupili komp...osim prvog puta staru 386icu...a ni oni mi cak to nisu kupili vec stric ^^

Uglavnom point je...da hebiga ako nemas novaca za hardver igraj stare igre...ja znam da bi najlijepse bilo dok bi igre sa PS3 radile na jedinici al to tak neide..

kulamasta
14-06-2008, 02:00
E baš grafika nije bitna, ne mogu vjerovat kako to vi gledate na te stvari koje su totalno nebitne, važno je da te igra zabavi, a ne da imaš eye candy grafiku i smećarsku priču. Mislim ono, to je moje mišljenje.

Tako bi vjerovatno i ja razmisljao da imam HD 2600 ^^

Ne... tako bi razmisljao da igras igre radi zabave u igranju a ne radi "zabave" u gledanju kako igra izgleda...

no kako kaze poslovica, svaka budala ima svoje veselje pa samo naprijed :thumbs2:

bezimeni
14-06-2008, 06:09
kulamasta ti se sigorno okrečeš za ružnim ženama po gradu jer su daleko zabavnije i imaju dobru dušu...jel tako?

Grafika je bitna ali nije presudna.Ako igra ima odličnu igrivost a slabu grafiku biti će kritizirana zbog toga i obrnuto.Danas hit igra mora imati sve i igrivist i grafiku i atmsferu i barem nekakvu inovaciju.Crysis je imao to sve ali i jednu ogromnu manu zvanu neoptimaliziranost ili prerano izbacivanje nedovršenog proizvoda na tržište kako vam draže.

IGoR_2803
14-06-2008, 08:50
DanasShit igra mora imati sve i igrivist i grafiku i atmsferu i barem nekakvu inovaciju.

da, dobro si rekao... DANAS igra mora imati i igrivost i grafiku (a kako se meni čeni sve više je bitno da ima dobru grafiku dok se igrivost i neki drugi aspekti sve više zapostavljaju)... sorry, ali igram igre već više od 15 godina (nekad više nekad manje), i nekad to definitvno nije bilo tak... uzmi avanture za primjer... grim fandango, monkey island... cartoon grafika... to ti sve govori

Sickmanno1
14-06-2008, 09:20
Ne... tako bi razmisljao da igras igre radi zabave u igranju a ne radi "zabave" u gledanju kako igra izgleda...

no kako kaze poslovica, svaka budala ima svoje veselje pa samo naprijed :thumbs2:

Zanimljivo...s obzirom da imam installiran Diablo 2, Starcraft i Counter Strike 1.6 uvijek na kompu...

IGoR_2803
14-06-2008, 12:05
Ma ovo je toliko debilna rasprava da je to kriminalno...naravno da cu ja koji imam dobar komp traziti i dobru grafiku,ali ne nuzno...
Treba li sad zato sto ti kulamasta nemas neko cudo od kompa cjela industrija igara da cupka u mjestu i ne unaprijedjuje grafiku?
Kao sto kaze Sick,neke legende,kao Starcraft,WCIII,CS 1.6 itd. drzim na kompu jer su to fantasticne igre bez obzia na starenje grafike...
I slazem se sa bezimenim,Crysis je igra koja je imala sve osim optimiziranosti...
Niko ne kaze da je grafika presudna,ali igra mora imati izuzetno dobar gameplay da bi prebrinuo ruznu grafiku...

ne mislim da je rasprava debilna, ali mislim da ne shvaćaš kaj se hoće reći... naravno da je grafika bitan element neke igre (pogotovo danas) ali se zadnjih godina događa to da je grafika presudan element kod nekih igara... i to je žalosno... rađe bi igrao igru sa zanimljivom pričom, dobrom atmosferom i gg gameplayeom, pa da ima gadnu grafiku, nego neko suhoparno smeće bez duha sa iberultrasuper grafikom... to je i razlog zakaj još dan danas igram tolko puta već spomenute d2, starcraft ili pak baldur's gate i fallout... za 10 godina tko će igrati crysis? rijetki vjeruj mi, jer će doći nova igra sa još boljom iberultrasuper grafikom i čao crysis...

Sickmanno1
14-06-2008, 13:34
ne mislim da je rasprava debilna, ali mislim da ne shvaćaš kaj se hoće reći... naravno da je grafika bitan element neke igre (pogotovo danas) ali se zadnjih godina događa to da je grafika presudan element kod nekih igara... i to je žalosno... rađe bi igrao igru sa zanimljivom pričom, dobrom atmosferom i gg gameplayeom, pa da ima gadnu grafiku, nego neko suhoparno smeće bez duha sa iberultrasuper grafikom... to je i razlog zakaj još dan danas igram tolko puta već spomenute d2, starcraft ili pak baldur's gate i fallout... za 10 godina tko će igrati crysis? rijetki vjeruj mi, jer će doći nova igra sa još boljom iberultrasuper grafikom i čao crysis...

Pa normalno je da se desava kad tehnika ide dalje....

Pa i StarCraft dok je izasao je imao sasvim lijepu 2.5D (lol) grafiku...

Diablo 2 npr...nije skoro nigdje dobio devetku ili vecu ocijenu upravo zbog "lose" grafike...tj...nemogucnosti podizanja rezolucije...

Tako da imam za tebe jedno pitanje...

Koja igra je postigla uspijeh a da je u vrijeme izlaska imala losu grafiku za to doba...?

IGoR_2803
14-06-2008, 16:38
Koja igra je postigla uspijeh a da je u vrijeme izlaska imala losu grafiku za to doba...?

gta nikad nije imao neznam kakvu grafiku (osim sada mozda gta IV), a ne moram napominjati na koji nacin je svaki njegov nastavk uzdrmao gaming svijet...

Sickmanno1
15-06-2008, 00:53
Koja igra je postigla uspijeh a da je u vrijeme izlaska imala losu grafiku za to doba...?

gta nikad nije imao neznam kakvu grafiku (osim sada mozda gta IV), a ne moram napominjati na koji nacin je svaki njegov nastavk uzdrmao gaming svijet...

Neznam kakva grafika i losa grafika se razlikuju...pa i Halo je razdrmao svijet a 80% ljudi na ovom forumu pljuje po doticnoj igri...

GTA ima dobru grafiku...nije savrsena ali nemozes reci da je losa...

Snake
17-06-2008, 12:45
evo neki novi screenovi
http://games.tiscali.cz/clanek/screen.asp?id=12897

ScorpiuS
17-06-2008, 17:59
I kakva korist od tih screenova svi znamo da zasad Crysis drži vrh u igraćoj industriji što se grafike tiče.

Bartuc
17-06-2008, 18:43
Crysis je imao to sve ali i jednu ogromnu manu zvanu neoptimaliziranost ili prerano izbacivanje nedovršenog proizvoda na tržište kako vam draže.

Nije Crysis toliko neoptimiziran koliko mi imamo loš hardware na raspolaganju :D

Ja sam se nabrijavao na drugi dio Crysisa, mislio sam da bu se priča nastavila i da idemo za Prophetom, a ovo mi je malkoc razočaranje pošto bu još dugo vremena prošlo prije nego vidimo kaj Prophy radi u sferi... Jel roštilja sa Koreancima, mlati majmuna sa nativnim pukom ili Rambonizira alienske guzice :(

kikl0p
18-06-2008, 00:08
o cemu vi opce raspravljate
da cujem koja to igra ima uber super awesom grafiku i totalno je smece zbog gameplaya?

Bartuc
18-06-2008, 09:29
o cemu vi opce raspravljate
da cujem koja to igra ima uber super awesom grafiku i totalno je smece zbog gameplaya?

Hellgate London
Clive Barkers Jericho
NFS ProStreet
...

Drugim riječima, 90% današnjih naslova :D

Kak možeš reč za Crysis da ima loš gameplay kad igru možeš preč na barem 3 različita načina po stilu igre (Stealth, Rambo, i Melee pomoću strength techa, a bome možeš i kombinirano što je 4. način), možeš ga preč na desetak načina što se tiče progresije po mapi zbog svoje nelinearnosti (lik koji je rekel da je Crysis linearan je teži slućaj mutavosti, prema STALKERU je linearan, ali prema svim ostalim FPS-ima je totalno nelinearan). Gameplay od Crysisa pada po kvaliteti tek u zadnja 2 sata igre kad dojdu mutavi alieni, a do tamo imaš igru dulju od čitavog CoD4 sa izvrsnim gameplayom (ne pljujem po CoD4, to mi je jedan od najdražih FPS-a svih vremena).

Jedno je pljuvanje po igri zbog njenih zahtjeva, a drugo je biti ogorčen zbog tih zahtjeva i zbog toga pljuvati po svim ostalim segmentima igre. Isti ste ko moj frend - "Igra mi trza, koje smeće uopće ne valja... i igrivost je smeće i radnja je smeće i grafika je smeće i priča je smeće", pitam ga - "Koliko si je dugo igrao?", odgovara - "5 - 10 minuta"...

Lame :thumbs1:

marijanovic
18-06-2008, 09:52
Pošto je tema prerasla u raspravu o grafici i ninja-kompovima, nešto ću vam reći...
NE PRAVE ONI IGRE RADI NAS (Da nekom Marku Merkoviću i Peri Periću bude super) VEĆ DA POPUNE SVOJ ĐEP!!!
Zato su budale oni koji nadograđuju/mijenjaju komp čim izađe nešto što im ne radi na max detaljima.
Proizvođaći softwera surađuju s proizvođaćima hardwera, i zato im je interes (Sve e to politika + novac).
Da su ljudi pametni nebi odmah trčali u trgovine, pa bi proizvođaći malo bolje sređivali te svoje naslove.

Iskreno, meni Crysis nije baš nešto, jedan od lošijih FPSova što sam prošao.
Razlozi:
1. Pretežak je.
2. Nije zanimljiv.
3. Optimiziran je za kvantna računala i mikroprocesore Enterprise-a D.

Primjer optimiziranosti i kvalitete može vam biti Doom ]I[ ili Prey.
Doom3 engine kad je izašao, prekrasan + radi na svemu na čemu se igra (ako imaškomp za igranje; radi super), a i zanimljiv je.

Bartuc
18-06-2008, 10:05
Zakaj ti je pretežak Crysis?

Ja sam ga prešel na najvišoj težini s tim da dok se alieni ne pojave nisam pobrao niti jedan jedini metak. Igrao sam sa Stealth pristupom i bilo je full zabavno ownati Koreance... Likovi padaju, a niti ne znaju od kud ih perem :D Dvije bitke u kojima sam morao sudjelovati su bile ona protiv 2 tenka i pred kraj dok ti upravljaš tenkovima.

Teško postaje tek na kraju pošto Aliene nemreš killati na stealth način :D

Sve te nove igre su nešto pre lagane... Prešao sam Crysis na max težini, CoD4 na veteran i Jericho na Hard bez ikakvih problema! Jedino nisam mogao preč u CoD4 bonus misiju na Veteran pošto mi uvijek vrijeme istekne pred finalnim stepenicama na tom nivou :( Nije niti čudno kaj nikaj nije više teško kad se igre rade za klince na konzolama koji bacaju plejku sa stola čim moraju jedan fight prolaziti više od 3 puta!?

Snake
18-06-2008, 12:49
Primjer optimiziranosti i kvalitete može vam biti Doom ]I[ ili Prey.
Doom3 engine kad je izašao, prekrasan + radi na svemu na čemu se igra (ako imaškomp za igranje; radi super), a i zanimljiv je.

koji? doom 3? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
još jednom hahahahahhaha, mora da se šališ. doom3 zanimljiv?
normalno da je engine optimiziran kad se 99% igre odvija u zatvorenom prostoru, 70% igre doživiš u mraku i vidiš samo ono što ti flashlight dopusti.
Prey je ipak malo svjetliji primjer, ali cryisis mu je nedostižan. većina vas na crysis gleda kao na tehnološki demonstrator a zapravo je jedna od rijekih igara koja je unijela promjene u žanr, dok u preyu, doom-u, quakeu imaš samo jedan način a to je trči i pucaj sve što se miče, u crysisu imaš izbor (očito to većina zagriženih fps ovisnika nije prepoznala pa zato pljuje igru). Stealhom se svaka situacija može riješiti mirno i bez ubijanja, s obzirom na fiziku i njena svojstva pravi je užitak taktizirat gdje bacit bombu da se eksplozija proširi na nešto zapaljivo i tako sredi protivnika bez dodatne muke oko napucavanja.
na kraju ispada da problem nije u crysisu već u gameru i njegovom krivom pristupu igri.

Bartuc
18-06-2008, 13:31
Ajde barem ima ljudi koji dijele moje mišljenje na forumu :D

Svi koji pljuju po Crysisu, ili su ga igrali 20 minuta ili im trza do neigrivosti ili su ga odigrali poput Serious Sama :D

Sickmanno1
18-06-2008, 14:56
Svi koji pljuju po Crysisu, ili su ga igrali 20 minuta ili im trza do neigrivosti ili su ga odigrali poput Serious Sama :D

Ja sam ga odigrao poput SS :D

I bio mi je zanimljiv...osim one naprone mislije sa tenkom i onim avionom...e tu sam skoro zbriso igru...totalno nepotrebno

bezimeni
18-06-2008, 15:24
Ja ga odigrao dva puta i to u Rambo stilu.Priguivač samo smeta i jako slabi snagu oružja.Bez prigušivača ,pogotovo kada znaš gdje su protivnici, igra je lagana na hard.Pogotovo jer je sve skriptano pa točno znaš kako i od kuda ih srediti.Igra fakat nije teška.Pa kaj bi onda rekli za prvi GRAW ili ARMA gdje ima simulacijskih elemenata.Tamo ima škakljivih djelova ali Crysis je lagana igra.

Bartuc
18-06-2008, 18:53
Ja ga odigrao dva puta i to u Rambo stilu.Priguivač samo smeta i jako slabi snagu oružja.Bez prigušivača ,pogotovo kada znaš gdje su protivnici, igra je lagana na hard.Pogotovo jer je sve skriptano pa točno znaš kako i od kuda ih srediti.Igra fakat nije teška.Pa kaj bi onda rekli za prvi GRAW ili ARMA gdje ima simulacijskih elemenata.Tamo ima škakljivih djelova ali Crysis je lagana igra.

Ja sam ga prvi put prešel Rambo stilom na srednjoj težini, a drugi put stealth stilom na najtežoj težini.

Imao sam 2 mitraljeza i na oba pripremljene strelice za uspavljivanje, tak da kad jednu ispalim, promjenim oružje da imam drugu strelicu spremnu ako ima više protivnika... Nakon kaj Koreanci pajke, zemem si pištolj sa prigušivaćem i sprašim im po metak u glavu i sve 5 :D Uživao sam u toj potpunoj dominaciji :D

Nego što se nastavka tiče, pošto smo u ulozi Psiha, brijem da bumo nerijetko sretali Nomada pa ga čak i štitili sa snajperima dok on osvaja bazu... pošto im se put često križa tokom igre!

Hidraulicar Kreso
18-06-2008, 19:56
Ja sam crysis završio 4 puta, dva puta na delta, jednom na hard i jednom na normal. Igra mi je jedna od najboljih FPS-ova, ali naravno ne zbog grafike jer ne patim od toga. Ali bio je vrlo dobar za odigrati. :D

ScorpiuS
18-06-2008, 20:41
Ja sam je odigrao jednom drugi put mi se nije dalo.
Nije mi ni zanimljiva ni inovativna tako da nisam ni imao razloga prolazit ispočetka.

marijanovic
18-06-2008, 23:02
Ma problem je očito u meni...

Prije Crysisa prošao sam BioShock na najvećoj težini, prije toga sam na Lanu ownao u Counter Strike: Source i CoD2 dva dana za redom... Nakon Crysisa bez po muke prošao CoD4 na najvećoj dostupnoj težini kako bih otključao i prešao i na najtežoj...

Ali taj Crysis nisam mogao igrati a da ne spustim na najlakše. Pogotovo onaj dio s vožnjom tenka.
I ne šteka mi na laptopu.

ZorgTheBorg
19-06-2008, 09:53
Kome je lagano dosadio Crysis neka obavezno skine editor... obavezno! Daje +200% gušta nakon pređene igre. Malo kreativnosti i sve je tu. Sa frendom ću prek ljeta snimit filmić i postat na jubito.

###DK###
22-06-2008, 16:21
Crysis je odličan. Atmosfera nije kao u Stalkeru ali je igra fenomenalna. Što se tiče nastavka, bilo bi bolje da nastave gdje je završio prvi dio.

ScorpiuS
22-06-2008, 22:09
S time se i ja slažem, ali što ćeš.

Lord Jambrek
23-06-2008, 11:07
Mene jedina stvar koja mi je u crysisu išla totalno na živce je količina metaka koja ti treba da skineš žutokljunca, onak gađam ga, trza se, vidi se da metci lete u njega, ali ne, on ne pada.

Šteta što nema noža u igri :D fino da opičim stealth i sam da se hitim iza njega i probijem mu grkljan :D uf kakav bi to gušt bio.

ZorgTheBorg
23-06-2008, 11:17
Mene jedina stvar koja mi je u crysisu išla totalno na živce je količina metaka koja ti treba da skineš žutokljunca, onak gađam ga, trza se, vidi se da metci lete u njega, ali ne, on ne pada.

Šteta što nema noža u igri :D fino da opičim stealth i sam da se hitim iza njega i probijem mu grkljan :D uf kakav bi to gušt bio.
Imaš strength i šake. Ili ga zgrabiš za vrat i baciš u provaliju.

Bartuc
23-06-2008, 12:11
Da, imaju pre jake pancirke, jedino pomaže čistokrvni head shot! Ali ako fulaš glavu, moraš potrošiti zbilja 2 spremnika dok peder ne padne :D

ScorpiuS
23-06-2008, 13:10
Meni head shot nebi nikad uspio na dalje od 10 metara. Uvijek bi fulao osim sa sniperom.

Snake
24-06-2008, 21:29
"Prema navodima Cevata Yerlija iz Cryteka, nema razloga za paniku jer je grafički sustav Crysis Warheada potpuno optimiziran, te nas spomenuti uvjerava da ćemo ga glatko vrtjeti na 30-35 FPS-a pri visokim detaljima na konfiguracijama koje ne koštaju više od 400 eura. Spomenuo je da bi i Crysis narednom zakrpom mogao biti podešen na slične performanse, no definitivno ne prije no što se Crysis Warhead pojavi na tržištu."
živinče.hr

čudne su mi te izjave pomalo, koliko se sjećam prije izlaska prvog dijela govorili su da će se igra moć pokrenit i na računalima iz 2004., pa se jedva pokretala na solidnim konfama iz 2007.
uz to, najavili su da više neće biti patcheva za prvi dio, a sad kažu da će biti. i ako će nastavak biti puno bolje optimiziran pitanje je zašto istu stvar nisu napravili i s crysisom. puno bi bolje bilo da su odgodili igru na još pola godine nego da su u tih 6 mjeseci radili dodatne i minorne optimizacije kroz patcheve. i onda najavili novi dio koji je naravno, još bolje optimiziran... sve mi to miriši na pohlepu za novcem. zapravo smrdi mi.

ScorpiuS
24-06-2008, 21:44
Prodaja im je žestoko padala zbog toga što većina populacije nije igru mogla ni zaigrat. Prilično je opravdan razlog da uklone takvu zahtijevnost.

Snake
24-06-2008, 21:54
ali neznam, nisu glupi, kako to da nisu mogli predvidit da će se to dogodit? kažem, ako su mogli igru još dodatno ispolirat optimizirat za tih 6 mjeseci bolje bi bilo da su radili samo na njoj nego da nam danas već najavljuju novi dio. poboljšani.
sva sreća pa nisu išli tako daleko da prodaju novu ediciju crysisa, ovaj put za slabija računala. ne bi me čudilo jer je takav idiotizam danas sve češći - danas kupiš mobitel za 5000kn, a sutra izađe neka posebna verzija s xxx dodacima za 5500 kn. i svi koji kupe onaj prvi model ispadnu budale.

Ementaler
26-06-2008, 19:29
Evo i nešto više informacija o Warheadu. Uvest će i dosta poboljšanja i novih stvari osim toga što će bit bolje optimiziran.

http://www.hcl.hr/vijesti.php?TekstID=2072&select=17

ScorpiuS
26-06-2008, 19:37
Exellente!
Dobra optimizacija je naj detalj.

radeoN
27-06-2008, 12:05
http://pc.ign.com/dor/objects/14258182/ ... 62608.html (http://pc.ign.com/dor/objects/14258182/crysis-warhead/videos/crysis_warhead_teaser_062608.html)

stigao prvi filmić
ništa spektakularno

Hidraulicar Kreso
27-06-2008, 13:33
upravo tako, samo jedna scena mi se svidjela i to ona kad sa gliserićom preleti onu neku stijenu i izleti lignja :rambo:

Constantine
27-06-2008, 14:32
Scena kada sa hovercraftom leti iznad zaleđenog dijela prašume je zanimljiva.l

ScorpiuS
28-06-2008, 06:16
Ja mislim da bi ovu igru trebali nazvat Crysis Enhanced Edition. Drugačija je priča a sve ostalo totalno isto.

kikl0p
28-06-2008, 11:06
nebi se zacudio da ova igra izade samo na konzolama
jer tamo je prava zarada

ScorpiuS
28-06-2008, 11:36
A ja se nebi začudio kad biš rekao da nisi kupio novi PCP.

kikl0p
28-06-2008, 12:03
kakve to ima veze jedno s drugim
inace vise se veselim modovima za crysis koji su u izradi

ScorpiuS
28-06-2008, 17:41
Obojica niste kupili časopis! Novi je na vašim najbližim kioscima! :d
Cevat Yerli je u broju PCP-a 108 dao intervju za PCP u kojem navodi da će novi Crysis izaći i na konzole i na kompove. Zbog te njegove izjave gaming industrija se preokrenula, a sad opet kaže da će Crysis Warhead biti PC Exclusive.

W1k1n6
30-06-2008, 23:57
Scorpiuse ti si možda kupio broj 108 ali nisi dobro pročitao intervju. Nigdje Cevat nije rekao da će novi Crysis izaći na svim platformama. Rekao je da se to odnosi na igre iza Crysisa. Dakle, obzirom kako će Crysis biti trilogija, još ima dosta vremena do multiplatformskih igara Cryteka.

nosferatu25
01-07-2008, 01:00
dakle i warhead će biti ekskluziva...





za ekskluzivne računare fkors. 8)

kikl0p
01-07-2008, 01:27
izaso ingame taiser
izgleda isti kurac ko i prvi dio nema cak ni novih oruzja

Sickmanno1
01-07-2008, 01:56
izaso ingame taiser
izgleda isti prozor ko i prvi dio nema cak ni novih oruzja

Isuse boze :(

Ajd procitaj ponovno o cemu se radi u nastavku...mozda onda skuzis zasto nema novih oruzija..

ScorpiuS
01-07-2008, 07:10
Scorpiuse ti si možda kupio broj 108 ali nisi dobro pročitao intervju. Nigdje Cevat nije rekao da će novi Crysis izaći na svim platformama. Rekao je da se to odnosi na igre iza Crysisa. Dakle, obzirom kako će Crysis biti trilogija, još ima dosta vremena do multiplatformskih igara Cryteka.

Nisam rekao da je on rekao da će Crysis Warhead izaći na svim platformama, nego samo na PC, XB360 i PS3.

Nastavljat ćemo podržavati PC, ali više ne ekskluzivno

kikl0p
01-07-2008, 12:32
izaso ingame taiser
izgleda isti prozor ko i prvi dio nema cak ni novih oruzja

Isuse boze :(

Ajd procitaj ponovno o cemu se radi u nastavku...mozda onda skuzis zasto nema novih oruzija..
kakve to ima veze nastavak je trebali su stavit nova oruzja
zast Psyho nebi imo drugacija oruzja od onog prije lika?

mravojed20
01-07-2008, 12:39
Imat će, sami su rekli da će stavit dosta novih oružja.

Bartuc
01-07-2008, 12:39
Kaj bi imao drugačija oružja ako su i Nomad i Psycho u istoj jedinici (ista oprema - nema tu one shemice Demo, Tactical, Assault i sl.) te se bore na istom otoku protiv istih neprijatelja koji imaju strogo propisanu opremu koju smiju nositi na stražu :P

nosferatu25
01-07-2008, 12:43
Nisam rekao da je on rekao da će Crysis Warhead izaći na svim platformama, nego samo na PC, XB360 i PS3.

Nastavljat ćemo podržavati PC, ali više ne ekskluzivno

to je rekao za naslove koje će izdavati posle crysis triologije. crysis warhead i treći deo će biti pc ekskluzive.

kikl0p
01-07-2008, 12:45
iz Cryteka su izjavili da ako lose prode prodaja Warheada vise nece radit Crysis za PC
prvenstveno zbog piratlije

jux
01-07-2008, 14:07
ja se nadam de ce biti bolji od prvog djela ne rcem da prvi dio je los naprotiv super je i sve to ali neka naprave bolji menu u prvom djelu mi se bas menu i nije svidio i nišan je bio vrlo neprecizan :rambo: nadam se da ce crysus warhead biti bolji što se toga tice

###DK###
01-07-2008, 15:59
Ma nek on bude jednako dobar kao i prvi dio i ja sam zadovoljan.

W1k1n6
01-07-2008, 17:03
Samo se nadam kako se neće obistiniti hardverska predviđanja iz mojeg uvodnika :)

Snake
01-07-2008, 17:32
teaser pokazuje in-game scene i koje idu jako fluidno. bilo bi zaista lijepo od njih kad bi im se ostvarila obećanja o boljoj optimiziranosti.

jux
01-07-2008, 19:51
teaser pokazuje in-game scene i koje idu jako fluidno. bilo bi zaista lijepo od njih kad bi im se ostvarila obećanja o boljoj optimiziranosti.
istina :D

ScorpiuS
01-07-2008, 21:07
Crytek ipak ima dovoljno love da kupi računar od 5 petaflopsa.

nosferatu25
04-07-2008, 02:22
teaser pokazuje in-game scene i koje idu jako fluidno. bilo bi zaista lijepo od njih kad bi im se ostvarila obećanja o boljoj optimiziranosti.
pa pogledaj ingame reklamu crysisa na početku igre, fps je besprekoran, sve leti. ali to ne znači da je igra optimizirana nego da je crytek malo više nabudžio računar :D

MTF*
04-07-2008, 10:44
"That game (Crysis) was about cat-and-mouse in the jungle, whereas Warhead is going to be about blowing that jungle up. "

ovo mi se svidja :D
btw kolko sam skuzio ovo nije dio trilogije vec nesto ko ekspanzija^^

Snake
04-07-2008, 11:08
teaser pokazuje in-game scene i koje idu jako fluidno. bilo bi zaista lijepo od njih kad bi im se ostvarila obećanja o boljoj optimiziranosti.
pa pogledaj ingame reklamu crysisa na početku igre, fps je besprekoran, sve leti. ali to ne znači da je igra optimizirana nego da je crytek malo više nabudžio računar :D

ono na početku nije in-game, zaista se tako čini, no kad bolje analiziraš pokreti neprijatelja nisu kao u igri, niti je pucanje tako jednostavno, na takve scene nisam naletio u igri. a ovo u teaseru je baš in game, to se vidi golim okom.

Cookie monsta
07-07-2008, 08:27
pa igricu sam prešo na easy,normal,hard i delta pa pre strašno taj zadnji nivo :twisted: al vec mi je dojadila :rambo:

Ementaler
09-07-2008, 12:29
Prvi gameplay traileri, nove informacije o igri... i njenoj cijeni :)

Klik ovdje:
http://www.hcl.hr/vijesti.php?TekstID=2104&select=27

Traileri su poprilično dobri...a tek cijena :). Što vi mislite?

ScorpiuS
09-07-2008, 14:09
This is good stuff, man. ALI, primjećujem jaka trokiranja na kraju Driving gameplay videa. Nije spor buffering već mi je na pola videa skinuo sve.

CHOLIK
09-07-2008, 14:24
Toliko o optimizaciji.....

Snake
10-07-2008, 20:53
na Amazonu i Gamestopu pojavila se informacija da će se igra prodavati po cijeni od 30 dolara (što je skoro upola manje nego original)

CHOLIK
10-07-2008, 21:15
Normalno jer su samo napravili mape na vlastitem editoru:

ScorpiuS
10-07-2008, 22:20
Nisu samo drugačije mape nego je kod puno bolje optimiziran, brother, sad bi kako kažu trebao ići puno bolje.

CHOLIK
10-07-2008, 22:23
A prije si sam rekao da trokira na njihovom kompu,dakle hmmmmmmm

ScorpiuS
10-07-2008, 22:30
Nisu samo drugačije mape nego je kod puno bolje optimiziran, brother, sad bi kako kažuStrebao ići puno bolje.
Obrati veću pozornost na moj text.

Deadwalker
12-07-2008, 00:16
ma da dođe skroz isti samo s promjenom glavnog lika i kupom novih misijama, briga me...uz Crysis-a sam se fakat zabavil uz sav onaj destruktivni okoliš, predatorsko tamanjenje neprijatelja, sto različitih shema napada...jedva čekam

CHOLIK
12-07-2008, 12:47
Volio bih da su barem drukčije funkcije nanosuita,ipak je pscho drukčiji od nomada.

miska10
15-07-2008, 13:53
Evo malo gameplaya...

http://www.gametrailers.com/player/36323.html

Ementaler
15-07-2008, 19:56
Dobar trailer...

Inače, novi screenovi friško iz LA-a i E3 expoa su online:

Ček it aut over hir:
http://www.hcl.hr/galerija.php?SlikaID= ... ekstID=646 (http://www.hcl.hr/galerija.php?SlikaID=10920&select=0&TekstID=646)

ScorpiuS
15-07-2008, 19:57
Sve već viđeno u originalu. BORIN'!!!

Hrvoje
19-07-2008, 09:12
kad bi trebal izači ???

Snake
19-07-2008, 09:17
16. rujna ove godine

###DK###
19-07-2008, 10:14
Divota. Taman kad nastava počinje.

CHOLIK
19-07-2008, 10:22
Jbte,pa kad ću ja to igrat?!?!Zakaj sam otišel u tešku školu?!?!?Ode moj gejmerski duh u nepovrat....
Btw. novi crysis sak,bolje vam je skinut neke odlične modove za njega.

GeForce
19-07-2008, 11:14
uf novi crysis...jedva sam progutao prvi dio ponajprije zbog optimizacije i velikog zahtjevanja igre...i sa ovim kompom u sigu nemogu sve na very high igrati :( a kako će biti tek sa novim crysisom.....taman se potrefilo da mi sredinom 9 mjeseca dolazi Gainward BLISS GTX260, GF GTX260 1GB DDR3, PCI-E, TV-out, dual DVI novo 2.200,94 2.316,78 1 god
iako čisto sumnjam i da će na njoj raditi kako treba...

Tsumetai Ryujin
19-07-2008, 11:31
Ustvari nista novog osim novih vozila. (http://www.gametrailers.com/player/37188.html)

Deadwalker
19-07-2008, 11:35
ja sam crysis igrao na djelomično medium/djelomično high postavkama na rezi 1280*1024 bez ikakvog postekavanja tj sa vrlo solidnim framerate-om...da imam 2 gige rama igro bi na high postavkama...mogu samo reći da mi je igra isla dobro na mojoj konfi(amd 3800+ x2, ddr2 1gb, gigabyte 8600gts)...na very high ne mogu pošto imam xp, a i trebala bi mi jača grafa...

ono, ak bu sad crysis warhead bolje optimiziran onda bu to fakat dobro islo...

CHOLIK
19-07-2008, 12:04
Na konfi 7600 GS,1,75 gb rama,3ghz pentium 4 vrtila se među kombinacijom 80 % high postavka i 20 % meduim postavka na 1280 x 1024 na oko 25 fps.

GeForce
19-07-2008, 13:09
neznam...nije mi toliko grafika bitna kod igara ali nevolim igrati igre na medim ili niže...volim kad je sve ljepo ali opet može biti preljepa grafika a da je igra smeće....kao crysis :)

kikl0p
19-07-2008, 13:37
Na konfi 7600 GS,1,75 gb rama,3ghz pentium 4 vrtila se među kombinacijom 80 % high postavka i 20 % meduim postavka na 1280 x 1024 na oko 25 fps.
al si se isro
meni na konfi iz siga kad tako nejde a kamoli tebi s 7600GS nakojoj sam ja imo 8-13fps na med

Deadwalker
19-07-2008, 13:46
Ustvari nista novog osim novih vozila. (http://www.gametrailers.com/player/37188.html)

pa Crysis Warhead ja smatram mission packom...Zbog toga i ne očekujem nekakve velike novosti i sigurno ću ga igrat jer mi je igra jako zabavna kao što sam rekao već prije...uostalom, zakaj se u Americi prodaje samo za 30 dolara jer realno gledajući ta igra niti je prava ekspanzija a kamoli nastavak...dakle, mission pack(kolko para tolko muzike, makar moglo je to i jeftinije)...ako još igru bolje optimiziraju, opće se nebum bunil...

ScorpiuS
19-07-2008, 15:00
Ma buniš se odmah čim vidiš da je to tak ti kažeš mission pack. Ništa se nova ne može očekivat ali kako je Crysis imao dobar gameplay isto se očekuje i od ove igre i to je razlog za većinu da kupe igru.

###DK###
19-07-2008, 16:05
Sa velikim promjenama se može samo uništit igra. (bar ja tako mislim)
Pravi primjer je HOMM 4.

ScorpiuS
19-07-2008, 17:04
Problem je u tome što se WarHead neće moji ništiti kako se ništa neće promjeniti.

CHOLIK
19-07-2008, 17:21
Na konfi 7600 GS,1,75 gb rama,3ghz pentium 4 vrtila se među kombinacijom 80 % high postavka i 20 % meduim postavka na 1280 x 1024 na oko 25 fps.
al si se isro
meni na konfi iz siga kad tako nejde a kamoli tebi s 7600GS nakojoj sam ja imo 8-13fps na med

Pitaj ScorpiuS-a,ja i on igrali,većina postavki high,samo water effects i shadow na medium.Čak mi i u editoru nije padalo ispod 15 fps-ova.

MTF*
19-07-2008, 20:44
a da zicer, meni je sa 4200+, 7900gt i 2gb rama isla slabije neg tebi jebote...nemoguce da 80% high i 20% med...mozda, al ne na toj rezi...

Hidraulicar Kreso
19-07-2008, 21:29
ja znam da je na mom kompu išo više na med nego na high, ali bez AA i na rezi 1024X768.

CHOLIK
19-07-2008, 22:56
Jeste vi to igrali na Visti,jer je meni na visti i na low išla kao slideshow,ali je na xp bogme dobro išla,jedino kad ih hrpa naleti ili kod većih explozija bi malo zatrokirala.

GeForce
20-07-2008, 09:38
da upravo tako...na xp mi je super sa ovom konfom ali na visti moram ako hoću igrati normalni igrati na medium...ali to je opet samo ta igra..ostale igre mi sve bolje na visti rade...:X

Snake
20-07-2008, 11:05
na visti ide ok jedino s patchem

RayDX
20-07-2008, 12:24
Jeste vi to igrali na Visti,jer je meni na visti i na low išla kao slideshow,ali je na xp bogme dobro išla,jedino kad ih hrpa naleti ili kod većih explozija bi malo zatrokirala.

Na Visti je igra odlično optimizirano... Ja imam nekih 35 FPSova kao minimum na very high, sa patchem i najnovijim nvidia driverima... Na XPu je potpuno isto... Mnogi se izvlače da Vistin kernel vuče previše memorije, to nije istina, on pri pokretanju 3D aplikacija deaktivira nepotrebne "module" poput Aera i oslobađa memoriju za igru. Nemojte laprdekati. Ne možeš očekivati da ćeš igrati Crysis na većem od low ako imaš kantu iz 2002. godine. To je isto kao kad želiš se suprostaviti Ferrariju sa Peglicom.

GeForce
20-07-2008, 12:27
pa nekažem da je moj komp super ali nije baš neka kanta....
a zašto onda nemogu igrati na više nego od medium na visti aprobao sam i staviti nove drivere i sp 1 i reinstairao vistu i sve i dalje...
jel ima neki posebni pečevi za crysis za koje ja neznam ili?

bezimeni
20-07-2008, 14:13
Jeste vi to igrali na Visti,jer je meni na visti i na low išla kao slideshow,ali je na xp bogme dobro išla,jedino kad ih hrpa naleti ili kod većih explozija bi malo zatrokirala.

Na Visti je igra odlično optimizirano... Ja imam nekih 35 FPSova kao minimum na very high, sa patchem i najnovijim nvidia driverima... Na XPu je potpuno isto... Mnogi se izvlače da Vistin kernel vuče previše memorije, to nije istina, on pri pokretanju 3D aplikacija deaktivira nepotrebne "module" poput Aera i oslobađa memoriju za igru. Nemojte laprdekati. Ne možeš očekivati da ćeš igrati Crysis na većem od low ako imaš kantu iz 2002. godine. To je isto kao kad želiš se suprostaviti Ferrariju sa Peglicom.


35 FPSova kao minimum na very high....daj molim te napiši na kojem stroju si to dobio i na kojoj rezoluciji?

RayDX
20-07-2008, 15:30
Jeste vi to igrali na Visti,jer je meni na visti i na low išla kao slideshow,ali je na xp bogme dobro išla,jedino kad ih hrpa naleti ili kod većih explozija bi malo zatrokirala.

Na Visti je igra odlično optimizirano... Ja imam nekih 35 FPSova kao minimum na very high, sa patchem i najnovijim nvidia driverima... Na XPu je potpuno isto... Mnogi se izvlače da Vistin kernel vuče previše memorije, to nije istina, on pri pokretanju 3D aplikacija deaktivira nepotrebne "module" poput Aera i oslobađa memoriju za igru. Nemojte laprdekati. Ne možeš očekivati da ćeš igrati Crysis na većem od low ako imaš kantu iz 2002. godine. To je isto kao kad želiš se suprostaviti Ferrariju sa Peglicom.


35 FPSova kao minimum na very high....daj molim te napiši na kojem stroju si to dobio i na kojoj rezoluciji?

Intel Core Quad Q6600 (clocked na 3.0GHz, stabilan)
4 GB RAMa, 800 MHz
2x8800GTS 640MB
64-bitni sustav

1680x1050

Fino djeco skinite patch, najnovije drivere za vašu grafičku/e, pokrenite 64-bitnu verziju i uživajte. Ne kažem da morate igrati na very high vi... Ali može se solidno odigrati Crysisa na svim konfiguracijama... Ja osobno sam testirao na Pentiumu IV 1.8GHz, 512mb i x1300lr 256MB AGP kod brata i fino ide na low, 1024x768... Average je nekih 43 fpsova...

Bartuc
20-07-2008, 15:34
Nema čanse da na 2x8800GTS (prastaroj, već sada low end kartici) radi na min 35FPS-a. Jedna 3870x2 pojede valjda 4x8800GTS kartice pa se dam kladiti da u Crysisu pada FPS debelo ispod 35FPS-a na Very High detaljima.


EDIT:

Kak bi narod rekel: "Želimo dokaze!" :D

RayDX
20-07-2008, 15:35
Nema čanse da na 2x8800GTS (prastaroj, već sada low end kartici) radi na min 35FPS-a. Jedna 3870x2 pojede valjda 4x8800GTS kartice pa se dam kladiti da u Crysisu pada FPS debelo ispod 35FPS-a na Very High detaljima.

Što god vi kažete... Grafička još uvijek odlično goni sve igre na maksimalnim detaljima... A prije sam stalno prčkario po sandboxu, debug data ne zavarava.
Pod max ne ubrajam AA (multisample) i AF... Naravno. I goni sve fino na maximum, još ju ništa nije shrvalo.

EDIT:

UUUUUUUUUUUUUUUUUUU :rotfl: Sad sam pogledao... Ispričavam se zbog svog extra zajeba... Minimum 25 fpsova, average nekih 32... Znam da je bilo ovako nešto... :rotfl: Znam da je nešto čudno bilo... Ali bilo je fluidno majkemi :D Malo sam se zanio, ali opet kažem, da je grafička kvalitetna i nije za baciti :P :D

Bartuc
20-07-2008, 15:43
Evo nabrzaka sam par SLI testova iskopao:

http://www.firingsquad.com/hardware/gef ... /page9.asp (http://www.firingsquad.com/hardware/geforce_9600_gt_sli_performance/page9.asp)
http://www.firingsquad.com/hardware/nvi ... /page4.asp (http://www.firingsquad.com/hardware/nvidia_3-way_sli_performance/page4.asp)

Imaš 8800GT u 2xSLI i 8800 ULTRA u 3xSLI, obje kartice su zavidno jače od stare verzije 8800GTS kartica pa muku muče u Crysisu na visokim detaljima. Tek je Average oko 30FPS-a!?

Ali nema veze, ne napadam, tak da slobodno zanemari moj post ako ti se ne da natezati samnom :D



EDIT: Vidim da si se ispravio :D Sorry, krenuo sam sa postom prije tvog Edita :D

bezimeni
20-07-2008, 15:47
@ RayDX samo te gledam...mogu ti postati testove sa kompovima prema kojima je ovaj tvoj digitron pa MINIMALNI broj fps-ova pada ispod 35 na very high .Tak da ono :roll: .

RayDX
20-07-2008, 15:47
My bad, sorry :D, a znam malo čudno mi je bilo... Ali ajd... 43 fpsa sam sanjao vjerojatno =)
Hah, neki dan sam gledao kako se 9800GX2 bori sa Crysisom sa svim maxanim na nekih 59 fpsova konstantnih :D

@bezimeni - nijedan komp nije digitron, pitanje je samo kako ga iskoristiš i krajnje znaš li ga iskoristiti... Ali da, molim te lijepo, daj mi te testove ovdje. Da ja sa svojim digitronom to pogledam u dec outputu. Samo dok napunim solarne ćelije.

GeForce
20-07-2008, 18:45
ja sam gledao testove na jako rezi sa 8 aa i svime na maximali komp kao tvoj sa 3 puta po 280 GTX dobija oko 32 do 25 fps i imam negdje na youtube tu i tamo dobije 40 fps...kad iskopam na youtube dam ovdje.

RayDX
20-07-2008, 19:28
ja sam gledao testove na jako rezi sa 8 aa i svime na maximali komp kao tvoj sa 3 puta po 280 GTX dobija oko 32 do 25 fps i imam negdje na youtube tu i tamo dobije 40 fps...kad iskopam na youtube dam ovdje.

Hmm... 57.4 FPS... Gledao neki dan... Istina, Crysis jest zahtjevan, to nitko ne poriče... Ali sam setup riga može dati više FPSova... Ono što već mjesecima tupim da on nije neoptimiziran... On ti da koliko uložiš u njega, njegove sposobnosti i napredni 3D calculus su jednostavno zapanjujuće, a neke mogućnosti poput kalkulacije svjetlost i prosipanja kroz krošnje drveća nekoliko sati se mogu renderirati koristeći renderere poput Vraya ili mental raya... A spomenimo samo da se to dešava realtime u Crysisu, a ovdje nakon par sati dobijete samo jedan frame.

GeForce
20-07-2008, 23:33
zato postoji xbox na kojem sve radi :)

RayDX
21-07-2008, 00:11
zato postoji xbox na kojem sve radi :)

...dok ne počne lightshow =)

GeForce
21-07-2008, 00:16
:) ali ipak ga kupujem :)

R@pt0r
01-08-2008, 09:31
Comic-Con 08: Secure the LZ Gameplay (Cam) (http://www.gametrailers.com/player/37793.html)

Comic-Con 08: Hostile LZ Gameplay (Cam) (http://www.gametrailers.com/player/37789.html)

ScorpiuS
01-08-2008, 09:41
Comic-Con 08: Secure the LZ Gameplay (Cam) (http://www.gametrailers.com/player/37793.html)Sna oko 02:07 minuta čujese glas koji označava mjenjanje moći nanosuita. Meni se čini da je to sad ženski glas.

Comic-Con 08: Hostile LZ Gameplay (Cam) (http://www.gametrailers.com/player/37789.html)Sto sam već prije primjetio, ali negdje oko 01:53 minuta se vidi da vatra ide iz auspuha, moguće da je nitro.

###DK###
01-08-2008, 09:45
Comic-Con 08: Secure the LZ Gameplay (Cam) (http://www.gametrailers.com/player/37793.html)Sna oko 02:07 minuta čujese glas koji označava mjenjanje moći nanosuita. Meni se čini da je to sad ženski glas.

Može se to promijeniti i u Crysisu.
Imaš u opcijama.

Rang€r
01-08-2008, 09:53
:) ali ipak ga kupujem :)

a bar ima crysis za xbox...

ScorpiuS
01-08-2008, 10:16
Comic-Con 08: Secure the LZ Gameplay (Cam) (http://www.gametrailers.com/player/37793.html)Sna oko 02:07 minuta čujese glas koji označava mjenjanje moći nanosuita. Meni se čini da je to sad ženski glas.

Može se to promijeniti i u Crysisu.
Imaš u opcijama.
Ah, u tom slučaju, sry. Nisam znao.

GeForce
01-08-2008, 10:37
:) ali ipak ga kupujem :)

a bar ima crysis za xbox...
a to mi je bitno da boli glava :rotfl:

R@pt0r
12-08-2008, 08:57
http://www.gamershell.com/pc/crysis_war ... ?id=333826 (http://www.gamershell.com/pc/crysis_warhead/screenshots.html?id=333826)

ScorpiuS
12-08-2008, 09:01
Pretpostavljam da su to alieni napravili. :D

R@pt0r
12-08-2008, 10:02
Pretpostavljam da su to alieni napravili. :D
A jesi vidio ostale slike, ima još?

ScorpiuS
12-08-2008, 10:54
Jesami neke sam već vidio, a neke nisu niš posebno. Jedino me impresionira par slika u kojima se igra po noći.

###DK###
12-08-2008, 14:03
Izgleda da će biti daleko više napucavanja.
Na skoro svakom screenshotu olupine vozila. Još bolje. :D

Razorix
12-08-2008, 15:02
http://www.gamershell.com/pc/crysis_warhead/screenshots.html?id=333826

Lijepi screenovi...
Izgleda da ce igra biti dinamicnija od originala u nekim
podrucjima kao recimo vise unistenja :)

Constantine
12-08-2008, 16:17
http://www.gamershell.com/pc/crysis_warhead/screenshots.html?id=333826
Bišta posebno,uopće nisam zainteresiran za novi Crysis.

Cthulhu
12-08-2008, 19:46
Comic-Con 08: Secure the LZ Gameplay (Cam) (http://www.gametrailers.com/player/37793.html)Sna oko 02:07 minuta čujese glas koji označava mjenjanje moći nanosuita. Meni se čini da je to sad ženski glas.

Može se to promijeniti i u Crysisu.
Imaš u opcijama.
nemoj jebat.pojma nisam imao da se taj glas moze promijenit.isprobat cu to jednom.

W3DR4N
13-08-2008, 20:48
EA i Crytek danas su službeno objavili datum izlaska nastavka popularnog FPS-a, Crysis Warheada. Igra stiže čak malo ranije nego što smo očekivali – 12. Rujna. Kao što već znamo, Warhead prati priču Britanskog super-vojnika Psychoa, te njegovu priču, paralelnu s događajima iz prvog Crysisa. Ako ćemo vjerovati Cryteku, igra je ovaj put dosta bolje optimizirana, pa očekujemo da je naši strojevi ipak vrte malo bolje nego original. Kako kažu iz Cryteka, igru su napravili tako da fanovi uživaju u više open-enden gameplaya, predivne grafike i ogromnih bitaka; dok će gameri kojima je Crysis franžisa nova također moći uživati u jedinstvenoj priči, optimiziranosti, te multiplayer Crysis Warsu. Još manje od mjesec dana.

http://www.hcl.hr/vijesti.php?TekstID=2202&select=17

Snake
13-08-2008, 20:53
ubode me u oči ovo 12. rujna. znači 11. rujna dan žalosti zbog Amera a 12. rujna derem leteće ejlijene

###DK###
13-08-2008, 21:25
Nadam se da je točno to što se tiče optimizacije.
Ostalo ne trebaju ni mijenjat što se mene tiče. :D

Snake
13-08-2008, 21:36
to je samo marketinški trik jer većina hardcore gamera već ima radeon 4800 i nvidija 280 seriju na kojima se crysis vrti i više nego dobro. sad kad izlazi warhead govori se o nekoj boljoj optimizaciji a zapravo su performanse poskočile s razvojem tehnologije unutar te jedne godine. Već sam prije tvrdio da je crysis grafički koju godinu ispred svog vremena a to što oni sad izjavljuju samo je potvrda.
baš sad da su oni uspjeli još optimizirat igru dodatno. pazi da nisu.

W3DR4N
16-08-2008, 07:35
ekskluzivni novi trailer
http://www.gametrailers.com/player/38396.html

ScorpiuS
16-08-2008, 07:40
Let's just play it! Bit će odlično.

###DK###
16-08-2008, 09:20
ekskluzivni novi trailer
http://www.gametrailers.com/player/38396.html

Fenomenalno. :pray:

Ementaler
16-08-2008, 16:26
Igra izgleda skroz dobro... Probat će se definitivno.

Evo i najave na HCL-u sa nešto više informacija:
http://www.hcl.hr/najave.php?TekstID=142&select=19

ScorpiuS
16-08-2008, 17:11
Ništa što već nisam zno. Samo se bojim da je sve to sweet talk developera.

Cthulhu
16-08-2008, 21:07
igra će biti ko i prvi crysis,dosadni fps sa predivnom grafikom i ogromnim hardverskim zahtjevima.sva ta sranja o tome kako je crysis revolucija zanra su tocno to-sranja.crysis je samo pokao druge,bolje naslove i sve to upakirao u ljepu grafiku.

narf
16-08-2008, 21:40
u Crysisu leži jako puno dobrih ideja.. od otvorenih nivoa, do nanosuita.. ne kažem da je to nekakva revolucija i da slične zamisli nisu do sada bile predstavljenje, ali u njemu je odijelo odlično optimizirano, dok npr. AI neprijatelja je bio u komi.. doslovno sam se decloakao između njih 4, ubio jednog i cloakao se bez da bi drugi reagirali.. ako isprave AI, igra bi mogla biti odlična.

###DK###
16-08-2008, 21:44
u Crysisu leži jako puno dobrih ideja.. od otvorenih nivoa, do nanosuita.. ne kažem da je to nekakva revolucija i da slične zamisli nisu do sada bile predstavljenje, ali u njemu je odijelo odlično optimizirano, dok npr. AI neprijatelja je bio u komi.. doslovno sam se decloakao između njih 4, ubio jednog i cloakao se bez da bi drugi reagirali.. ako isprave AI, igra bi mogla biti odlična.

Slažem se.
Nisu neprijatelji toliko glupi nego sporo reagiraju.
Kad isključiš cloak pred njima treba im 6-7 sekundi da te napadnu.

Arbiter of Change
16-08-2008, 21:45
AI je općenito problem kod sandbox igara (previše varijabli koje treba računati što dovodi ili do pojednostavljenja ili sporog proračuna, jel'te) tako da sumnjam kako će napraviti nešto spektakularno ili barem poboljšano po tom pogledu. E da svaki virtualni neprijatelj ima pamet ekipe iz FEAR-a, gdje bi mi sada bili? :)

Vedro
16-08-2008, 22:09
Najbolji leveli u Far Cry su mi zatvoreni prostori.Ako u Warheadu ne bude zatvorenih prostora igra će mi biti sranje,zato još uvijek Far Cry rulz.

ScorpiuS
16-08-2008, 23:00
Jedini zatvoreni prostori će ti biti na prodi i možda nekim čudom i u svemirskom brodu. A sve ostalo će nažalost biti već viđeni tropical look.

Vedro
16-08-2008, 23:09
Ma usrali su sve sa tim nanosuitom i nevidljivosti.

ScorpiuS
16-08-2008, 23:15
Nanosuite je jedna od rjetkih stvari koje donosu tračak inovativnosti u FPS. Nešto poput nanosuita ne može zasrat igru, a njegove moći će ti omogućiti da gledaš u 4 dimenzije.

Vedro
16-08-2008, 23:22
Da,ali kako bi izgledala borba u nekom zatvorenom prostoru?Prilično dosadno:kloak,paf,ćošak,kloak,paf,ćošak...

ScorpiuS
16-08-2008, 23:40
U zatvorenom borba nebi imala smisla i zato je nema. Lako je tebi provaliti u kuću sa Maximum Armour i minigunom.

Deadwalker
17-08-2008, 09:54
Da,ali kako bi izgledala borba u nekom zatvorenom prostoru?Prilično dosadno:kloak,paf,ćošak,kloak,paf,ćošak...

pa zato igra bas i nema zatvorenih prostora, tako je složen gameplay...

Cookie monsta
17-08-2008, 14:52
Jel neko mozda zna kada izlazi crysis warhead, jer obozavam tu igru preso sam ju uzduz i popreko, ako neko zna neka odgovori jako me zanima :D

ScorpiuS
17-08-2008, 19:35
Ponavljam još jednom! U ovakvim situacijama IGN vam je najbolji prijatelj.
Crysis Warhead Release Date: September 16, 2008

kripton32000
08-09-2008, 22:41
Crysis Warhead nam dolazi za 3 dana, 12tog ;)

Nemogu docekat XD..prasit KPA i Aliene kill kill kill

Lord Jambrek
08-09-2008, 23:03
Lol ček, prošlo je, koliko? Godinu dana od izlaska Crysisa, a Warhead stiže za 3 dana? Se meni to čini ili je crysis postao "igra s trake" ?

Sickmanno1
08-09-2008, 23:06
Lol ček, prošlo je, koliko? Godinu dana od izlaska Crysisa, a Warhead stiže za 3 dana? Se meni to čini ili je crysis postao "igra s trake" ?

A sta se cudis....imaju engine, imaju pricu, imaju sve objakte...ustvari sam rade mape i nadodaju par fency stvari, sto smo mogli mi sa pcplay foruma da nas se okupilo 30 i da imam engine i da radimo svaki dan...

Bartuc
08-09-2008, 23:07
Lol ček, prošlo je, koliko? Godinu dana od izlaska Crysisa, a Warhead stiže za 3 dana? Se meni to čini ili je crysis postao "igra s trake" ?

Lol, veću glupost nisam čuo :D

Crysis je najavljen kao trilogija, kak onda može biti igra sa trake? Bit će 3 nastavka, imaju sve gotovo, samo trebaju napraviti mapu i popikati neprijatelje po njoj... Priču su valjda već osmislili kad su računali na to da rade trilogiju :P

Arbiter of Change
08-09-2008, 23:08
Šta volim kad 2 posta zaredom kažu istu stvar sa različitog stajališta. :D

Sickmanno1
08-09-2008, 23:08
Šta volim kad 2 posta zaredom kažu istu stvar sa različitog stajališta. :D

hehehe i ja isto :D

Bartuc
08-09-2008, 23:09
Ma, Sickmanno me pretekao, skoro pa smo u isto vrijeme postali... Tak da su nam se zapravo mišljenja poklopila.

Deadwalker
09-09-2008, 10:54
Evo, ja sada utvrđujem gradivo prolazeći opet Crysis i čekam Warheada...bas me briga, nek ostane sve isto, sam nek dodaju nove mape i koje novo oružje i ja sretan...bitno da i mogu dalje prasit koreance i prekrasne aliene...

Bartuc
09-09-2008, 11:10
Samo neka bude više Koreanaca nego Ejlijena. Jednostavno uživam klati Koreance na 100 različitih načina u toj igri, dok su Ejlijeni pre otporni na paljbu pa mi to uništava dojam igre. Kad dođu Ejlijeni, Crysis postaje tek prosjećan FPS, a do Ejlijena je ultimativna pucaljka :pray:

mravojed20
09-09-2008, 11:11
Warhead nije nastavak nego nešto ko ekspanzija, neće se prodavati po punoj cijeni.

Deadwalker
09-09-2008, 11:15
Samo neka bude više Koreanaca nego Ejlijena. Jednostavno uživam klati Koreance na 100 različitih načina u toj igri, dok su Ejlijeni pre otporni na paljbu pa mi to uništava dojam igre. Kad dođu Ejlijeni, Crysis postaje tek prosjećan FPS, a do Ejlijena je ultimativna pucaljka :pray:

ili to, ili neka daju neko novo ultimativno oružje s kojim ćemo prasit aliene...možda serious bomb :) :)

Constantine
09-09-2008, 13:54
Možda i odigram ako veći dio igre bude u džungli,volim sijecat drveće.

###DK###
09-09-2008, 18:43
Koreance je zanimljivije mlatit kako već Bartuc reče. :D
Alienu se baš ne možeš prišuljati kao Koreancu.
Još kad te zaledi. To mi je najgore.
Na delta sve misije s alienima moraš s stealthom prelazit pa jednog po jednog mlatit.
Upustiš li se u borbu gotov si. Kad se zaleti na tebe ode ti gotovo cijeli health.

Bartuc
09-09-2008, 18:51
Evo sada sam došel na nosač aviona (zadnja misija) na Delta težini. I Alieni su mi na Delti jedno 4x lakši nego na normalnoj težini :shock: Ugodno sam se iznenadio. Možda su nešto izbalansirali u zadnjem patchu!? Uglavnom, nekoliko sam zarokao sa 2 pištolja bez ikakvog bada.

I da, koristi Gauss Rifle za velike Aliene, treba im samo 1 "metak". A male sam šora sa Incidinary municijom, s tim padaju ko kruške. Pre lagano :P

Baš me zanima finalna bitka na Delti :D Zadnji put sam na Delti igrao samo do Core levela, znači samo protiv koreanca. Tak da mi je sad ovo prvi run protiv Aliena...

###DK###
09-09-2008, 19:00
Inače se ja ne napucavam baš puno. Samo kad je nužno.
Ja sa stealthom i strenghtom jednog po jednog. :D
A to i je najučinkovitije. Pogotovo protiv Koreanaca. :D

narf
09-09-2008, 21:19
i ja sam napokon osposobio novu konfiguraciju i trenutno sam tek u onom selu gdje treba tenkove uništiti :D

Lord Jambrek
09-09-2008, 23:02
Lol ček, prošlo je, koliko? Godinu dana od izlaska Crysisa, a Warhead stiže za 3 dana? Se meni to čini ili je crysis postao "igra s trake" ?

Lol, veću glupost nisam čuo :D

Crysis je najavljen kao trilogija, kak onda može biti igra sa trake? Bit će 3 nastavka, imaju sve gotovo, samo trebaju napraviti mapu i popikati neprijatelje po njoj... Priču su valjda već osmislili kad su računali na to da rade trilogiju :P

Znam ja dobro da je crysis trilogija, samo što nisam očekivao nastavak još godinu dana, već vidim da ovo neće bit ništa bolje od originala.

Bartuc
09-09-2008, 23:15
Ma prcam te Jambrek :P

I da bude kao original, super, igra je odlična. Evo malo prije sam roknuo onu beštiju i završio SP na Delta :rambo: Totalni užitak i ovih dana bum krenuo u još jedan prelazak, također Delta težina ali kroz čitavu igru nebum niti jednom upalio Cloack Mod od nanosuite-a 8) Baš me zanima dal mogu na Delti bez nevidljivosti.


I da, guba mi je taj Psycho, bit će baš odlično vidjeti igru iz njegove perspektive. Baš me zanima kaj je gad radio dok sam se ja jadan solo mučio na tom otoku...

Aral
10-09-2008, 11:48
Warhead nije nikakav nastavak, samo expanzija, odnosno pogled iz drugog lica na vec prodjenu igru...al sto da kazem, volim crysis i ovo cekam s veseljem da dodje...jos samo dan-dva!

kikl0p
12-09-2008, 22:18
http://pc.ign.com/articles/909/909584p1.htmlSIGN review
ocjena 9.4

###DK###
12-09-2008, 22:24
http://pc.ign.com/articles/909/909584p1.html IGN review
ocjena 9.4

Meni sasvim dovoljno.

Snake
12-09-2008, 22:24
zasad 3 recenzije ocjene 94, 92 i 90. bit će dobro

bezimeni
12-09-2008, 22:25
Znao sam da bu odlična igra....kupujem sigurno i jedva čekam da zaigram.

Constantine
12-09-2008, 22:30
Nekako su mi previsoke te ocjene,ali budem kupio.

kikl0p
12-09-2008, 22:40
lol previsoke ocjene
a kaj ti kupujes samo ak dobi ocjenu ispod 90

Constantine
12-09-2008, 22:41
Glupo sam postavio rečenicu,pročitao sam review i nadam se da bude dobra igra.

mravojed20
12-09-2008, 22:58
Izgleda bolje od Crysisa a vrti se brže... puno cut-scena iz trećeg lica... dosta bolji multiplayer.. 30$ umjesto 50$...gg Crytek.

W3DR4N
12-09-2008, 23:14
i iznad svega toga... GRANADE LAUNCHER :)))))))))))))

Nodakim
12-09-2008, 23:20
http://pc.ign.com/articles/909/909584p1.html IGN review
ocjena 9.4

awww...sada kužim zašto je stalker dobio nisku ocjenu...gamad pokvarena

narf
13-09-2008, 08:10
svaka im čast, nisam očekivao da će napraviti tako dobru ekspanziju.. i još tako optimizirati Crysis :D Can't wait :pray:

Deadwalker
13-09-2008, 08:14
Ma ja bi bio zadovoljan da je igra samo bonus map pack, al ovako, super, svaka im čast :bravo: ...Mislim da Crysis-a očekuje lijepa budućnost

###DK###
13-09-2008, 08:28
Pogledao sam neke screenshotove i izgleda odlično.
Sviđaju mi se oni pištolji koji nisu bili u prvom dijelu. :D

Snake
13-09-2008, 09:01
Mislim da Crysis-a očekuje lijepa budućnost

možda ako svi kupimo original sad, a svi isto tako znamo da se to neće dogodit. mislim ako warhead ne zaradi koliko je očekivano crysis prestaje bit pc ekskluziva.

narf
13-09-2008, 10:27
Mislim da Crysis-a očekuje lijepa budućnost

možda ako svi kupimo original sad, a svi isto tako znamo da se to neće dogodit. mislim ako warhead ne zaradi koliko je očekivano crysis prestaje bit pc ekskluziva.

ne dao Bog većeg zla :D

Flippy
13-09-2008, 10:29
i iznad svega toga... GRANADE LAUNCHER :)))))))))))))

Biće explozija. ^^

kripton32000
13-09-2008, 10:43
Bolje da bude, zivot bez Crysisa je kao zivot bez piva? Ne ide jelda?

Kvragu i njihov datum izlaska, jos nema u algoritmu, moze se naruciti preko EA samo.

Flippy
13-09-2008, 10:44
Došao je na Steam ^^


EDIT:


http://store.steampowered.com/app/17330/

Durin
13-09-2008, 11:21
Nadam se da će biti puno, a ne "slightly" optimiziran.
Kao da se vidi razlika od 2-3 fpsa.Eh, ali kada bi bilo 10 fpsa više, to bi bilo odlično.

narf
13-09-2008, 12:08
Nadam se da će biti puno, a ne "slightly" optimiziran.
Kao da se vidi razlika od 2-3 fpsa.Eh, ali kada bi bilo 10 fpsa više, to bi bilo odlično.

sudeći po reviewu, vraški dobro su ga optimizirali :D pročitaj na kojim su rezama igrali s kojim grafama, i to na very high ^^

kikl0p
13-09-2008, 12:29
Mislim da Crysis-a očekuje lijepa budućnost

možda ako svi kupimo original sad, a svi isto tako znamo da se to neće dogodit. mislim ako warhead ne zaradi koliko je očekivano crysis prestaje bit pc ekskluziva.
za to je prekasno
Crytek se vec izjasnio u vezi toga

Nodakim
13-09-2008, 16:33
to je bio markentiški trik...oni bi tako i tako prešli na konzole...to su rekli da ljude poput snake uvjere da kupi igru(no hard feelings)

kikl0p
13-09-2008, 17:20
evo ja cu kupit 5 primjera igre jer jadnici iz cryteka nece imat svaki za 3. apartman na karibima :(

Snake
13-09-2008, 19:17
oni bi tako i tako prešli na konzole...to su rekli da ljude poput snake uvjere da kupi igru
da, prešli bi, al ne i s crysisom. poznato je već da su se "prodali" ali otprije su najavili kako je crysis trilogija i da crysis nije moguće zaigrat na današnjim konzolama. warhead su najavili kao eksperiment (zato mu je i cijena tolika kolika je) - ako se dobro proda crysis 2&3 bit će pc only, a ako ne, crysis će nekako prebacit na konzole a mi ćemo u dvojci i trojci gledat osakaćen engine radi snage PS3 i XBoxa.
naravno, nije isključeno da je to marketinški trik, no ako i je tako neće im to pomoć. istraživanje je pokazalo da p*irat ostaje p*irat. Kad su neki album od jedne grupe ponudili na official sajtu i dopustili da korisnik sam odluči koliko želi platiti za njega (a moglo se izabrati 0$ dakle besplatno), otkrili su da se tek nekih 20% ljudi odlučilo na legalni besplatan download, svi ostali radije su album skinuli preko torenta i sl.

Nodakim
13-09-2008, 20:40
ali gle...da opce nema piratije....nebi uopce crysis se vise prodavao nego samo manje igrao...

W3DR4N
13-09-2008, 20:49
Nikakav engine nije potrebno okrlješavati radi današnjih konzoli jerbo su to izuzetni strojevi spremni za igranje na fullHD rezoluciji.

Nodakim
13-09-2008, 20:51
You are a traitor to the motherland?Ili si sarkastični gad? :))))))

Constantine
13-09-2008, 20:52
Nisu li crytekovci rekli da današnje konzole nemogu ni pokrenut crysis?