PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa CMOS [Riješeno]



Hidraulicar Kreso
04-06-2008, 18:52
Ovako imam slijedeći problem, svaki put kad upalim komp mi se javlja CMOS error-defaults loaded. NE znam do čega bi moglo biti, pa mi pomozite. Procesor nije clockan, na tvorničkim postavkama je, konfu imate u sigu.
Hvala :D

C
05-06-2008, 12:14
Uradi restart BIOS-a i očisti CMOS. Ako se bude opet pojavljivalo, promjeni bateriju na matičnoj ploči.

Hidraulicar Kreso
05-06-2008, 20:01
ček, ček malo, pojasni, ne kužim kako se to radim, jer do sada nisam imao problema sa tim stvarima. Ako bi mi mogao to malo pojasniti kako se radi.

IGoR_2803
05-06-2008, 20:35
ček, ček malo, pojasni, ne kužim kako se to radim, jer do sada nisam imao problema sa tim stvarima. Ako bi mi mogao to malo pojasniti kako se radi.

otvoriš kućište, uzmeš manual od ploče, pogledaš koji pinovi su za clear cmos i kratko spojiš ih... ili izvadiš bateriju van na par minuta...

edit: vjerojatno i piše pokraj pinova na ploči clr_cmos ili sl.

zoky
05-06-2008, 20:51
Sotvoriš kućište, uzmeš manual od ploče, pogledaš koji pinovi su za clear cmos i kratko spojiš ih... ili izvadiš bateriju van na par minuta...

edit: vjerojatno i piše pokraj pinova na ploči clr_cmos ili sl.

Točno tako! Jedino vidim da ti je procesor overclokiran, te kad izvadiš bateriju bit će ti sve na default postavkama! :thumbs1:

Lord Jambrek
06-06-2008, 00:56
Jesi čeprkao nešto po kompu prije neg kaj ti se to desilo? Moja stara matična je imala switch za to umjesto pinova i ja sam jednom slučajno zakačio taj switch dok sam vraćao hard unutra pa mi se to dešavalo.

Hidraulicar Kreso
06-06-2008, 09:32
ništa nisam dirao, samo se odjednom počelo to pojavljivati

SkunK
06-06-2008, 17:51
Imao sam ovakav problem, probaj ovo meni je proradilo :

kad ti se podiže software, stišći del tipku sve dok ti se ne pojavi BIOS meni, onda samo stisni odgovaraćuji key za "Save and exit" i potvrdi s slovom "y". Nakon toga meni se više nije pojavljivalo, stvar je bio u tome da BIOS zna "zbugat" sam sebe pa traži potvrdu da se opet save-aju tj. potvrde unesene informacije za njegov rad.

zoky
06-06-2008, 17:52
Imao sam ovakav problem, probaj ovo meni je proradilo :

kad ti se podiže software, stišći del tipku sve dok ti se ne pojavi BIOS meni, onda samo stisni odgovaraćuji key za "Save and exit" i potvrdi s slovom "y". Nakon toga meni se više nije pojavljivalo, stvar je bio u tome da BIOS zna "zbugat" sam sebe pa traži potvrdu da se opet save-aju tj. potvrde unesene informacije za njegov rad.

Istina
Točno tako sam i ja napravio kad se je to meni dogodilo :thumbs2:

Hidraulicar Kreso
06-06-2008, 18:42
e, sad kad sam ja njega pustio na default postavkama, on više ne javlja tu grešku, valjda će sada biti dobro.

SkunK
06-06-2008, 19:13
molim xD

Hidraulicar Kreso
07-06-2008, 09:19
da, nakon javljanja one greške ja sam pustio sve kako je on stavio i sada više ne javlja tu grešku