PDA

Pogledaj cijelu verziju : Certifikacija za Vistu



W3DR4N
04-06-2008, 16:58
Evo ovako, jedna diskutabilna tema za predah od bjesomučnog slaganja konfiguracija.

Naime, radi se o certifikaciji Viste za hardware.

Recimo kupite ATI-jevu grafičku, koja na kutiji ima oveći logotip "Certified For Windows Vista".
Dođete doma, a kad ono, javlja se problem koji se po sustavima provlači već godinu i po.
Radi se o ATIKMDAG.SYS recovery erroru, koji nema veze s konfiguracijama, a eto, ni ATI ni Microsoft nemaju pojma kako to riješiti.

Čemu onda logo? Windows će po defaultu prepoznati grafički ulaz za rad na računalu?
Ako grafička na operativnom sustavu ne može raditi kako spada, stavljanje logotipa je kršenje kupčevih prava.

Istu stvar bih napomenuo za određene ulazne jedinice (miševi, gamepadi, skeneri).
Susrećem se s velikim brojem tih jedinica u poslu kojim se bavim i evo, u više od 70% slučajeva, logo Viste znači da ćete moći uređaj pridružiti sustavu kao generički hardver, a ne kao konkretnu jedinicu. Opet laž.

Treća stvar su igre. Zašto se stavlja Vista logo, DX10 reklama i razne druge điđe, kad je većina igara DX10 modul, tj. podršku dobila tek kao nadogradnju, no ne i u samoj kutiji igre.

Sramota.

04-06-2008, 17:23
A ono kaj sam skužio kod tebe je pa skoro da tražiš iglu u plastu sijena,pa čekaš naše neke odgovore koje češ naravno slomiti iz nekog nepoznatog razloga.

No ono kaj očito ne shvačaš da za te neke stvari nismo odgovorni mi kao kupci i ljudi koji odgovaraju na tvoje pitanje već sami proizvođači.

Sjeti se samo kad si mene "napadao",da pod navodnicima da ne bi bilo nismo znali/shvatili/skužili za to da kak ti konfa nemože tjerat igru kak spada bez "lagga".Tj očito nije postojao pravi odgovor koji bi tebi pasao.

Ti znakovi su opravdani iz jednog razloga...a taj je da sami proizvođač i microsoft daju na tržište ono što očito mora raditi.A ako ti nešto ne radi hejjjj imaš microsoft support pa njih pitaj,siguran sam da češ dobiti pravi odgovor.A isto tako postoji i besplatni info telefon microsoftove podrške.

Zašto nije prevara kad na kutiji piše Vista ready a dotični proizvod na Visti ne radi kako spada?Zata jer microsoft ima pravo reći svim kupcima hey nama radi,ali ne briniti već če doć zakrpa.

S tim natpisom i naljepnicom dobivaju lijepe svotice...pa ih baš briga...


I da NHF...

Gwin
04-06-2008, 17:48
Zašto nije prevara kad na kutiji piše Vista ready a dotični proizvod na Visti ne radi kako spada?Zata jer microsoft ima pravo reći svim kupcima hey nama radi,ali ne briniti već če doć zakrpa.


yup.. koriste se krilaticom koju je patentirao Adidas za svoje Predator kopačke : "100% legalno, 0% fer"

nigdje ne piše na koliko sustava je proizvod testiran. ako radi na jednom primjerku Viste, a na drugom ne, to nije njihov problem, nego si ti nešta pogriješio pri instalaciji Viste. ili vjerojatno imaš neki program koji izaziva koliziju drajvera, ili neš treće.. ali kod njih radi.. s te strane su legalno zaštićeni.. i boli ih briga. daleko bitnija je činjenica da su oni tebi prodali i vistu i hardver.

Ivan_87
04-06-2008, 18:03
a tek kolko njih je pokupovalo nvidiine 8500GT kartice na kojima je preko cijele kutije pisalo DX10 a kartica jedva nekako gura dx9 igre :rotfl:

reklama je danas najveća zarada

bezimeni
04-06-2008, 18:20
Do sada sam probao gotovo sve Microsoft os-ove osim naravno serverskih izdanja jer mi nisu bili interesantni.Probao sam i njih ali površno.Vista sa sp1 je vjerovatno naj jednostavniji i naj kompatibilniji os do sada.Znam da se mnogi neće složiti ali meni nije zadao ni jedan jedini problem.Koristim hardver sa certifikatom kao i onaj koji to nije.Npr. moj HP printer je bilo dovoljno samo priključiti i sam se instalirao bez bilo kakvih drivera za razliku od xp-a za koji i ima certifikat ali svejedno treba posebno instalirati drivere.Ati grafa mi radi i bez drivera najnormalnije.Naravno da sam stavio najnovije ali radi i bez njih.Naravno da ima i hardvera koji je potpuno nekompatibilan ali što je danas savršeno?
Istina igre još daleko kaskaju sobzirom na dx 10 podršku te sve to skupa ispada kao glupo napuhavanje.Ono što mene daleko više smeta je prespori prelazak na 64 bita.Mislim ,imamo procesore odavno a sada imamo i dobar 64 bitni os...

W3DR4N
04-06-2008, 18:27
Imaš 32 ili 64 bitnu verziju viste? I koju ediciju?

bezimeni
04-06-2008, 18:28
32 bita sp1 ultimate

Gwin
04-06-2008, 18:46
a tek kolko njih je pokupovalo nvidiine 8500GT kartice na kojima je preko cijele kutije pisalo DX10 a kartica jedva nekako gura dx9 igre :rotfl:

reklama je danas najveća zarada
da.. ali ovo nije prevara.. kartica podržava dx10.. slabo, ali podržava :D

RIDER32
04-06-2008, 19:48
Evo jedna nesvježa vijest koja 100% ima veze sa ovime.

Microsoft ponovno kažnjen

SEuropska komisija je ponovno kaznila Microsoft s 899 milijuna eura kazne zbog nepridržavanja presude o monopolu, piše BBC.

Microsoft se nije pridržavao već prije donesene odluke o pružanju ključnih informacija razvijateljima softvera, kako bi njihove aplikacije mogle bolje raditi s Windowsima, Officeom i ostalim Microsoftovim programima.

Ovo je prvi slučaj u 50-godišnjoj povijesti europskog zakona o konkurenciji da jedna kompanija ne posluša presudu Europske komisije. Podsjetimo, kompanija zbog istih razloga već ima dvije kazne, jednu iz ožujka 2004. od 497 milijuna eura, te jednu iz srpnja 2006. od 280 milijuna eura. Microsoft je prošlog tjedna najavio objavu koda svojih ključnih aplikacija, što bi trebalo olakšati posao programerima.

Europska komisija je u siječnju pokrenula dvije nove istrage, prva usmjerena na to da li Microsoft iskorištava dominaciju na tržištu osobnih računala za povećanje tržišnog udjela na Internetu, dok druga ima zadaću nadzora kvalitete rada Microsoftovih aplikacija s onima razvijanim od treće strane.

BUG.hr

ScorpiuS
04-06-2008, 20:02
To s koliko oni oštećuju Microsoft jedva da ih okrzne kazne bi za te prekršaje trebale biti veće jer na takav način oni finacijalno (i duševno :D ) oštete tisuće korisnika računala kojima nakon kupnje nebaljanog proizvoda nitko ne pomaže.
Da su kazne ispočetka bile velike Microsoft ne bi namjerno tri puta prekršio zakon.

Ivan_87
04-06-2008, 21:25
za microsoft vrijedi ono : što ga više kažnjavaju i pljuvaju to je poznatiji i zarada se povećaS:)