PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako se riješiti virusa?



Görtosing
02-06-2008, 10:01
Rundll32.exe "C:\WINDOWS\system32\mtoomktx.dll",s

dakle u registriju je taj dll i pokreće se pri svakom dizanju windowsa, ne može se izbrisati, MC Afee ga uopće ne nalazi, nego Hijack This ali ga on ne može isključiti (tj. uvijek se vrati nazad nakon jedne sekunde). Spyboot, Spyware Doctor, razni programi "čistači" također ništa ne mogu. Kaspersky mi je u nekom sličnom slučaju prije pomogao ali mi je sada istekao trial.

Preko safe mode-a također ništa ne pali... Kako se riješiti te napasti?

flander
02-06-2008, 22:58
format C :D

Dyslexia
03-06-2008, 10:43
BitDefender Total Security :wink:

Luka
03-06-2008, 18:04
na tvom mjestu bi napravio ovo što flander kaže ...

DragonSoul
03-06-2008, 19:02
Ili format C ili jedna puno kompliciranija stvar. Partition Magicom napraviš swap i ext3 particije, odvojiš od svoje NTFS particije. Instaliraš na ext3 linux. Mountaš particiju gdje je virus, odeš do njega u terminalu, onda sudo rm -r ./<file> i onda se više nema što pokretati. Ili napravi prazan DLL i stavi ga umjesto toga kojeg imaš, samo ga backupaj ukoliko bude zezao :D Pričam puno gluposti, znam, ali tako bi ja to riješio :rotfl:

Luka
03-06-2008, 19:19
Ili format C ili jedna puno kompliciranija stvar. Partition Magicom napraviš swap i ext3 particije, odvojiš od svoje NTFS particije. Instaliraš na ext3 linux. Mountaš particiju gdje je virus, odeš do njega u terminalu, onda sudo rm -r ./<file> i onda se više nema što pokretati. Ili napravi prazan DLL i stavi ga umjesto toga kojeg imaš, samo ga backupaj ukoliko bude zezao :D Pričam puno gluposti, znam, ali tako bi ja to riješio :rotfl:

omg pa ne treba tako komplicirano

jednostavno ubaci live distribuciju

C
11-06-2008, 21:33
@DragonSoul - Rekao bih da imaš ženske mane. :P

Tko mene sve više neće formatirati...
To je već genocid na C: particiju...
Svakih jedan sat biva ubijeno/formatirano oko 2000 C: particija diljem svijeta...
Molim minutu šutnje za poginule/formatirane C: particije...

Görtosing
12-06-2008, 21:53
khm...

prije nego li sam se upustio u formatiranje, isprobao sam BitDefender, nije išlo, a onda sam instalirao 20-ak antispam/rot/adaware/virusnih programa uz još neke alate za registry i sl. i riješio se napasti. Ako netko bude imao problema s istim ovim, ne ću mu moć pomoć jer ne znam točno koji od tih programa ga je skinuo

Joco
13-06-2008, 02:46
barem daj spisak :P

Görtosing
13-06-2008, 09:14
Alati: a2HijackFree, CCleaner, Hijack This2, Clean Die Hard, Startup Faster
Avargarkt
Antirotkit Pavark
EMCO Malware Destroyer
Malware Removal Toll
NormanMalwareCleaner
PCclearPlus 1.0.4.5
Spyboot Search & Destroy
Spyware Doctor
Taskfree
Wise Registry Cleaner 3
i za ubuduće: Comodo Firewall, Jetico Firewall