PDA

Pogledaj cijelu verziju : Starcraft/SC:Brood Wars



Plexihack
31-05-2008, 16:39
Vidim da nema opća tema o ovoj igri u njenom podforumu pa da ju otvorim ^^

Evo,nedavno sam kupio originalni SC i Brood Wars,mislim počet igrat online ubrzo,šta mogu očekivati,ima kakva aktivna zajednica kod nas?

btw,Cd-key: 0666...^^

Sgt. Bull
31-05-2008, 20:30
Huh SC... Pa mislim da ti scena SC-a nije nešto pretjerano aktivna, mada odnedavno otkako je najavljena 2-ica, aktivnost se povećala. Svakako ti kao prvo preporučujem da pređeš kampanje ( ima ih na bacanje ) pa tek onda mp, malo se uvježbaj inače će ti to biti čisto gubljenje živaca... vjeruj...

SkunK
01-06-2008, 11:21
http://www.cryteam.sc-gamer.com

Najaktivniji klan u HRV, atm. Zajednica je rasulo, svi čekaju SC2 izgleda...
Tu je i Dark Druids klan kojeg sam osnovao ali došlo je do nekih razmirica pa je ljudska bezobraznost i glupost od mojih bivših teammate-ova odlučila da me izbace iz klana i sada sam već godinu i pol član Cry-a.

Preporučio bi ti da ne ulaziš u aktivnije igranje Starcrafta : Brood Wars nego pričekaš Starcraft 2 a Brodo wars pređeš kampanju i tako to... ako imaš još koja pitanja pitaj na PM.

Rang€r
06-06-2008, 14:23
ja neznam kakvog smisla ima igrat igru u mp staru 10 godina čiji ju igrači igraju (vjerojatno) otkad je izašla... nema šanse da se sad možeš mjerit sa njima, tak sam i ja wc3 probo i dobijem jedino 2v2, jer fali iskustva(uvjek me stuku late game :() nisam igro sc u mp, vjerojatno je zabavan no čist sumnjam da češ dobit nekog igrača 1v1...

Systematic Reverse
07-06-2008, 00:34
Pa kad igrash duze vrijeme i masteriras pobjedit ces, u chem je tu problem?

SkunK
07-06-2008, 17:58
Pa ljudi (ukljucujuci i mene) igraju Starcraft po nekih 7-8 godina... i još uvijek su slabi. Starcraft nemožeš "masterirat" - uvijek se otkrije nešto novo. Da on sad počme, dok izađe SC1 sigurno nebi imao niti 20-30 winova.

Sgt. Bull
07-06-2008, 23:55
Tja pa hoće tko SC-a malo? Protiv kompa da bacimo koju... imam i expanziju i obični origigi... neki paket uzeo ima pih godina...

Teon
08-06-2008, 09:36
@ Plexihack, zelis li igrati online protiv human protivnika? Zelis li u istom mecu i pobijediti doticnog? Zelis li ne samo pobijediti nego ga izownati kao da nema granice? Ne oskudijevaj, tu sam :) Iako poduze igram StarCraft nemam previse online iskustva pa bi mogo igrat samnom, sigurno bi me mogo dobit.

Imas xFire?

Systematic Reverse
09-06-2008, 00:08
Pa ljudi (ukljucujuci i mene) igraju Starcraft po nekih 7-8 godina... i još uvijek su slabi. Starcraft nemožeš "masterirat" - uvijek se otkrije nešto novo.

Nisam mislio tako, jer se nijedna igra nemoze potpuno masterirati jbt...

Nego kad dodje do nekog mid/high skilla

Plexihack
26-06-2008, 10:22
@ Plexihack, zelis li igrati online protiv human protivnika? Zelis li u istom mecu i pobijediti doticnog? Zelis li ne samo pobijediti nego ga izownati kao da nema granice? Ne oskudijevaj, tu sam :) Iako poduze igram StarCraft nemam previse online iskustva pa bi mogo igrat samnom, sigurno bi me mogo dobit.

Imas xFire?

No way da bi te dobio,čak i AI me uspije zgazit :( :cry:

SkunK
26-06-2008, 10:40
Imam osjecaj da i njega gazi AI :)
Tako da ste obadvojica u istim cipelama :)

Systematic Reverse
26-06-2008, 16:21
xD

Teon
29-06-2008, 17:57
Imam osjecaj da i njega gazi AI :)
Tako da ste obadvojica u istim cipelama :)

Dobar ti je osjecaj, no AI 1v1 me gazi samo dugorocno, tj. dobim ga iskljucivo na rush

SkunK
29-06-2008, 18:41
Pa ako se zelis popravit daj nam replay di gazis AI svojim ruhsom i tamo gdje te on gazi svojim mocnim dugorocnim napadom :).

I kad igraš jednu rasu samo nju igraj, puno "novaka" mješa bzvz, ako zelis imalo biti dobar (iako je sad kasno posto je igra stara) moras biti koncentriran na samo jednu rasu i basic dio ostale 2 ( da znas kako svojom rasom kontrirati jake strane druge rase, a kad "malo" igras druge rase, upoznas njihove slabosti da ih mozes koristiti protiv njih poslje)

Teon
29-06-2008, 19:00
Pa uglavnom igram Zergove, no njih je najteze savladat (igram ih jos otkad je igra izasla no nedavno sam poceo PvP igrat) pa sad se mucim dal da igram sa Tossima il Terranima

SkunK
29-06-2008, 19:04
S tossom sam ja poceo i ostao s njime.

Toss ti je = Lagan za naucit, tezak za usavršit :)

Plexihack
30-06-2008, 16:26
Ja sam krenuo sa zergovima kad sam vidio neku snimku nekog prvenstva,pa su mi oni bili prvi...ali protossi su me toliko privlačili da sam nakraju počeo s njima i sad mi treba koja minuta da dobijem templare ^^

SkunK
01-07-2008, 08:36
hahahahahah

Systematic Reverse
01-07-2008, 08:38
lol, ova je i meni smijesna, a nub sam u SC xD

MasaKrisT
31-07-2008, 23:40
Svega se covjek nacita:))

Spoohy
16-11-2008, 00:35
Eo ja nab tek sad otkrijo starcraft.
Počeo sam kampanju i super mi je.
Lošu grafiku nezamječujem, opći dojam je prejeben, pa usudim se reči da mi je čak bolje od warcrafta...za sada.

MamaPatika
20-05-2009, 09:00
Vidim da nema opća tema o ovoj igri u njenom podforumu pa da ju otvorim ^^

Evo,nedavno sam kupio originalni SC i Brood Wars,mislim počet igrat online ubrzo,šta mogu očekivati,ima kakva aktivna zajednica kod nas?

btw,Cd-key: 0666...^^

skini SC:BW pro replayove s neta i pogledaj ih.. zatim ih probaj dobro skinut i oponasat... tesko da ces naci neki aktivan klan u hrvata... prije je sve vrvilo sad nema nista... mozda se pojavi nes

Deadwalker
20-05-2009, 09:11
WTF!? :?

FireFaith[CLF]
20-05-2009, 09:47
Vidim da nema opća tema o ovoj igri u njenom podforumu pa da ju otvorim ^^

Evo,nedavno sam kupio originalni SC i Brood Wars,mislim počet igrat online ubrzo,šta mogu očekivati,ima kakva aktivna zajednica kod nas?

btw,Cd-key: 0666...^^

skini SC:BW pro replayove s neta i pogledaj ih.. zatim ih probaj dobro skinut i oponasat... tesko da ces naci neki aktivan klan u hrvata... prije je sve vrvilo sad nema nista... mozda se pojavi nes


www.iccup.com (http://www.iccup.com)

tamo je vecina igraca koji igraju sc posto su europe, asia, west, east serveri manje vise napuceni hackovima. skill uopce necu niti usporedjivati. samo iccup i to je to.

MasaKrisT
04-06-2009, 18:06
Nazalost.u dobra stara vremena ,odes na west pa predjes 40ak kanala nebi li naletio na Yellowa,ili Nal_ra.Kad naletis, radis prtscr, i kurcis se frendovima.:)

Cro Luger
19-06-2009, 13:14
Imam osjecaj da i njega gazi AI :)
Tako da ste obadvojica u istim cipelama :)

Dobar ti je osjecaj, no AI 1v1 me gazi samo dugorocno, tj. dobim ga iskljucivo na rush

haha isto tako i mene, odma na početku pošaljem zerlinge na kompa i ubim ga, inače se mogu neko vrijeme branit od njega, ali nemrem ga ubit kad u bazi ostavi još više vojske neg je poslao u napad :(

i što se tiče kampanje meni nije baš lagana za prelazit, a prelazi mi se jer je priča odlična kolko znam

IGoR_2803
25-06-2009, 20:57
ono, sorry na iber njubastome pitanju ali kak da gledam replayeve? recimo skinem sa gosugamers.net .rep file i sta onda? guglao sam i vidim da treba stavit taj file u sc/maps folder i otvorit ga kao custom mapu?

SkunK
25-06-2009, 22:35
ono, sorry na iber njubastome pitanju ali kak da gledam replayeve? recimo skinem sa gosugamers.net .rep file i sta onda? guglao sam i vidim da treba stavit taj file u sc/maps folder i otvorit ga kao custom mapu?

Skini replay. Ubaci ga u maps/replays folder od Starcrafta npr. Particija:Igre\Starcraft\Maps\Replays. Zatim imaš dvije opcije :

Odi u igru, singleplayer -> expansion -> izaberi svoje korisničko ime -> Load replay (nakon toga je sve više manje pravocrtno.

Ili kreiraj multiplayer igru gdje ćeš umjesto neke 1v1/2v2/3v3/4v4 mape jednostavno izabrati replay file i pokreni taj game.

Have fun :)

IGoR_2803
25-06-2009, 23:04
Skini replay. Ubaci ga u maps/replays folder od Starcrafta npr. Particija:Igre\Starcraft\Maps\Replays. Zatim imaš dvije opcije :

Odi u igru, singleplayer -> expansion -> izaberi svoje korisničko ime -> Load replay (nakon toga je sve više manje pravocrtno.

Ili kreiraj multiplayer igru gdje ćeš umjesto neke 1v1/2v2/3v3/4v4 mape jednostavno izabrati replay file i pokreni taj game.

Have fun :)

hvala, probat ću... :)

SkunK
25-06-2009, 23:12
np, uživaj! :)

IGoR_2803
26-06-2009, 09:31
hehe, stvar je bila u tome da nisam imao patchanu igru, pa nisam opce imao load replay... sad radi... :)

Deadwalker
30-06-2009, 11:31
E ja se ovo lito ozbiljno primam Starcrafta. Kampanju pocinjem igrati cim zavrsim s faksom, a onda ostatak lita svaki dan skirmish. Zelim se malo pripremiti za dvicu. Sramota me kako sam mizerno do sada igrao ovaj naslov, a u pitanju takva igretina...

Teon
30-06-2009, 11:50
Javi se ak si za koj match ... Ja eto, u 10god. koliko imam original StarCraft sam samo kampanju preso i odigro par matcheva prek neta (uglavnom sa frendovima) i to je to...

Deadwalker
30-06-2009, 11:55
Bit ce mi drago... :wink: Samo se prvo moram malo uvjezbati. Ne zelim se sramotiti na netu... :)

Teon
30-06-2009, 13:03
Eh, pa zato te zovem ... Jer ko sto sam reko, nisam ni ja neki pro, vise sam igro kampanju a to nije nis spram multiplayera.

MasaKrisT
03-07-2009, 22:30
call me,nisam igrao godinu i vise, al mislim da jos pylon znam napravit:p

WAR-ELEMENT
05-07-2009, 09:48
Mislim da se niko ne može osramotiti na netu tako lako,osim ako neznas ni zgrade napravit,igrao sam starcraft i preso skoro cijelu kampanju, i moram priznat igra uopste nije laka.Zapravo tako je komplikovana da ti se cini da je igra veoma spora,ali zapravo nije.Mada na prvi pogled izgleda vrlo jedostavno.

Deadwalker
13-07-2009, 10:20
Poceo igrati Starcraft kampanju prvi puta...da ne povjerujes, hehe :) Kad se malo ufuram, moci ce pasti i nekakav online mec ofkors :)

AVGstar
22-07-2009, 10:26
ako ima koji 1337 pr0 sc player nek preporuci neke guidove za sc(protose).ono kolko onih dronica da napravim sta da upgrade kako counterat zerg kako protose kako terrane koji comboi su dobri itd itd.bio bi jako zahvalan

SkunK
22-07-2009, 16:06
ako ima koji 1337 pr0 sc player nek preporuci neke guidove za sc(protose).ono kolko onih dronica da napravim sta da upgrade kako counterat zerg kako protose kako terrane koji comboi su dobri itd itd.bio bi jako zahvalan


http://artofprotoss.vze.com/S<- Malo stariji guide ali (1337 wtf, o čem ti pričaš...ovo nema veze s "leetom :?") ima dobrih smjernica.

http://www.teamliquid.net/forum/viewmes ... c_id=60601 (http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=60601)S<- Ovdije su ti doslovno svi generalni i Protoss vodiči, jer pazi - za Starcraft postoje i neke generalne smjernice pošto igra nije samo "race-based" nego moraš znati i samu mehaniku igre neovisno o rasi koju igraš.

http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Main_PageS<- Ovo svakako nije loše, prava baza znanja


Iako bi ti preporučio mass-gaming, najbolji način da se nauči igra i naravno, loss je najbolji način da isto tako naučiš nešto ako pregledaš replay i vidiš gdje si zapravo pogrješio i to ispraviš i proučiš svoju igru te counter koji si mogao napraviti.

Sretno! :D

AVGstar
23-07-2009, 08:58
pokuso sam se ulizat da mi neko da neki dobar guide pa sam zato reko uber 1337 pro itd :p
thx za ovo malo cu progledat pa valjda nebudem tolko los :p

SkunK
23-07-2009, 10:22
pokuso sam se ulizat da mi neko da neki dobar guide pa sam zato reko uber 1337 pro itd :p
thx za ovo malo cu progledat pa valjda nebudem tolko los :p

Biti ćeš loš za 2-3 godine, ako sada počemš igrati 5-6 gameova na dan kompetativno na ICCUP serveru :)


Ulizati? A baš ćeš to postići ako napišeš "1337", s time samo postigneš bruku :D

Systematic Reverse
23-07-2009, 10:37
avg je 1337 wannabe pa zato to pise..
















































x(

SkunK
23-07-2009, 12:03
avg je 1337 wannabe pa zato to pise..
















































x(

Daj mi samo objasni što tvojem avataru to viri iz glave ili ulazi u glavu...nikako da skužim :)

Systematic Reverse
23-07-2009, 12:12
Metak..

To je znak HS-a (headshota) u CS-u :P

Paran0a
23-07-2009, 12:46
Bar nije lako za skuzit :(

Teon
23-07-2009, 14:44
Al to je u CSS jel'da ?
Bolji mi je onaj iz starog CSa, kaj zgleda ko noz kroz glavu :rotfl:

Uglavnom AVG ak si i ti za jedan okrsaj newbija samo me pitaj :) Ima vec duze vrijeme kako nisam igrao StarCraft, a igra mi se pa trazim ljude priblizno istog skilla

Systematic Reverse
23-07-2009, 16:21
A ko u 1.6 ali je malo "poboljsan", ali to je to!

IGoR_2803
06-03-2011, 21:58
odlučio sam neki dan krenuti ispočetka sa kampanjom... ovaj puta će biti maraton... original kampanja, brood war + wings of liberty na brutal... :)

nakon što sam se namučio da posložim jedinicu kako spada zbog nekog grafičkog buga na windowsima 7, prošao sam prvih 6 misija u komadu (+ tutorial) ... :) baš je zabavno...

:D

Unkn0wN
07-03-2011, 20:54
Kako si uspio rjesiti grafiku?

IGoR_2803
08-03-2011, 14:01
neki batch file sam skinuo koji funkcionira kao launcher za igru... ne znam koje linije su unutar njega ali stvar funkcionira... doduše još uvijek se zna dogoditi da nakon 2,3 misije boje podivljaju ali samo izađeš iz igre i opet uđeš i opet je sve OK... bez toga fajla nisam ni mogao pokrenuti igru jer je već u izborniku došlo do problema... :)

Unkn0wN
08-03-2011, 21:03
da, na sedmici je stvarno zeznuta stvar, htio sam neki dan sa frendom odigrati bw ali nismo uspjeli zbog grafike