PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows XP Home Edition Product Key(nije piratstvo)



keko
30-05-2008, 17:55
kad sam kupio komp,dobio sam i windows xp,i prekoračio sam limit koliko ga puta mogu aktivirati,sad kad pokušam aktivirati,piše da moram unijeti nov product key(ne govorim o activation codeu),i sad mene zanima kako da to nabavim,mogu to riješiti preko interneta s microsoftom,ili moram telefonom riješiti??

flander
30-05-2008, 18:25
a sve ti piše, moraš kupit windowse, tj novi cd-key

C
30-05-2008, 18:39
Nazovi Microsoftove agente i s njima porazgovaraj. Ja sam ih zvao radi kopije Windows-a, pa je bilo sve OK, gdje neće za oriđiđi biti sve OK.

Ako ti ne pomognu, javi se meni na PP.

keko
30-05-2008, 18:39
baš moram kupiti???

C
30-05-2008, 18:46
Ma, daj. Kada staviš Windows kod sebe, novi i instalirani, kako on može znati da si ga instalirao toliko i toliko puta, i blokira ti te, kada mu je to prvi install. Njemu je svaki install, prvi install. Pa ne zapisuje se na HDD koliko puta si stavio Windows na novo. Niti se može zapisivati na CD/DVD. Ja svaki skoro dan stavljam jedne te iste Windows-e na novo, nikakva ograničenja.

DrunkyDuck
30-05-2008, 20:23
S Windowsima dobivas "product key" koji ukucavas za vrijeme instalacije. Nakon toga je generiran kljuc racunala i Windowse je pomocu njega potrebno aktivirati ili ce nakon 30 dana postati neuporabni.

Aktivirati je moguce preko interneta (automatski) ili preko telefona tako da tehnickoj podrsci Microsofta izrecitirate "product key" i kljuc racunala nakon cega ce vam ona dati treci kod za aktivaciju.

Ako su Windowsi ponovno instalirani, nazovi Microsoft i obavi preko telefona. Dobiti ces novi aktivacijski kljuc. Pokusaj ne spominjati da si ranije prekoracio limit. :D

Postoji i verzija koju nije potrebno aktivirati, ali samo za vece firme, sumnjam da ce si ju itko s foruma priustiti za osobnu upotrebu.

streetrace777
30-05-2008, 20:39
Hmm preko neta mozes samo jednom aktivirat acc, za sve ostale aktivacije zoves njih. Osim ako neces kupit Genuine Kit sa kojim mos stalno instalat a on dode cirka soma kuna ;: