PDA

Pogledaj cijelu verziju : Metal Gear Solid 5 nema kraja



Raziel
29-05-2008, 17:34
Jeli se itko sjeća da je Kojima rekao da MGS2 je zadnja poglavlje i godinu dana poslije se predomislio i rekao "Metal Gear must live on"
Sad je rekao isto tako za MGS4
Vjesti iz Gamespot

Kojima: Kojima: Metal Gear Solid 'will always be around
The creator of Solid Snake and friends has said that the games will go on, although he is unlikely to be at the helm.
By Emma Boyes, GameSpot UK
Posted May 29, 2008 7:31 am PT

Back at the beginning of 2001, Hideo Kojima announced that his latest game, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty would be the final chapter in the series. He changed his mind later on that same year, proclaiming "Metal Gear must live on."

The latest episode in the franchise, the soon to be released Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, was widely believed to be the last game, which would complete the story. At TGS 2005 Kojima all but confirmed this, saying "This fourth [Metal Gear Solid]Sis going to be the final one for me and [series art designer Youji]SShinkawa... there are other things that [we]Swant to create."

Now it seems that Kojima has had a change of heart. In an interview with Reuters, Kojima said, "Metal Gear will always be around. I feel a responsibility to continue this series as long as users demand it."

However, he might well take more of a back seat on future iterations of the franchise. He confirmed, "It doesn't mean I'm going to sit in completely. I'll probably take a different role in the next game. Maybe I'll sit in as producer and let the young staff take control of the new series. I really want to go on to new things."

Kojima also revealed that although the game won't be the last in the series, it will tie together all the storylines in the last three games. He said, "I'm not a genius like George Lucas, I didn't have this story planned out. I always tried to finish the story in each game. But by some miracle in MGS4 I was able to resolve the mysteries left behind in past games and resolve the side stories from past games.
The creator of Solid Snake and friends has said that the games will go on, although he is unlikely to be at the helm.

Long live MGS CHEERIO :friends:
Hail to Hideo Kojima :pray:

W3DR4N
29-05-2008, 17:47
Dok god zgrće lovu, MGS će postojati. Tko misli da je ta igra umjetnost a ne marketingška igračka, ima ozbiljnih problema s percepcijom.

Prvi je bio igra koju je Kojima radio iz čistog gušta. Druge radi iz čiste želje za novcem.

Raziel
29-05-2008, 17:55
Dok god zgrće lovu, MGS će postojati. Tko misli da je ta igra umjetnost a ne marketingška igračka, ima ozbiljnih problema s percepcijom.

Prvi je bio igra koju je Kojima radio iz čistog gušta. Druge radi iz čiste želje za novcem.
Zašto tako misliš da Kojima radi samo zbog novca.
Da je novac u pitaju onda nebi trebao on udarit glavom kroz zid.
Igra bi izašla prije 2 godine da se radi zbog novca.

flander
29-05-2008, 17:56
super, još jedna patnja :(

nikada za PC :(

Raziel
29-05-2008, 18:00
super, još jedna patnja :(

nikada za PC :(
Moraš kvarit užitak. :-x
Ali imaš pravo :cry:
Imam 2 nastavka MGS na PC i hoću još.

ScorpiuS
29-05-2008, 18:33
Ma možda i bude za PC (nisu zgrnuli dovoljno para na konzolama pa će malo na PC proširit piratizaciju :P )
Ali ako i bude za PC sve može samo da ne bude da radi lošeg porta mogu igrat samo uz gamepad.

flander
29-05-2008, 18:43
Ma možda i bude za PC (nisu zgrnuli dovoljno para na konzolama pa će malo na PCSproširit piratizaciju :P )
Ali ako i bude za PC sve može samo da ne bude da radi lošeg porta mogu igrat samo uz gamepad.


pazi kaj pišeš


@ Raziel ne kvarim užitak neg tak nam je suđeno :(

Raziel
29-05-2008, 18:53
Ma možda i bude za PC (nisu zgrnuli dovoljno para na konzolama pa će malo na PCSproširit piratizaciju :P )
Ali ako i bude za PC sve može samo da ne bude da radi lošeg porta mogu igrat samo uz gamepad.


pazi kaj pišeš


@ Raziel ne kvarim užitak neg tak nam je suđeno :(
Znam
:pray:PC :pray: PC :pray:MGS PC

ScorpiuS
29-05-2008, 19:14
Kad bi bio mi imamo COD4 a PS3-jevci imaju i CoD4 i MGS sašto su toliko bogatiji od nas nije fer!!!

Snake
29-05-2008, 19:53
ma napravit će kojima trojku u dx10 verziji ne brinite se, a četvorku će portat za koju godinu čisto radi ugodnijeg igranja jer se igra pretvara u pucačinu iz prvog/trećeg lica.
:rotfl:

Raziel
29-05-2008, 21:27
ma napravit će kojima trojku u dx10 verziji ne brinite se, a četvorku će portat za koju godinu čisto radi ugodnijeg igranja jer se igra pretvara u pucačinu iz prvog/trećeg lica.
:rotfl:
Reci mi dobar razlog zašto ti nevjerujem? :?
:rotfl: MGS3 na DX10 :rotfl:
Predobro da bude istina.

ScorpiuS
29-05-2008, 21:35
Ma neka MGS3 uopće izađe za PC jer me nije tolika briga za grafiku.

snowblind
30-05-2008, 09:05
neka od hidea idući projekt bude zoe 3 i svi sretni

Snake
30-05-2008, 11:44
Reci mi dobar razlog zašto ti nevjerujem? :?
:rotfl: MGS3 na DX10 :rotfl:
Predobro da bude istina.

da, predobro. ali gledaj to ovako... 6 godina poslije prvog MGS-a na ps1 napravili su remejk twin snakes za gamecube. kad bi se za 6 godina dakle 2010. otprilike; odlučili da naprave remejk trojke, mislim da bi im pc bio pravi izbor. čisto zbog dx10 grafike. jer u 2010. će ps3 i x360 već polako početi stariti, a wii nije konzola za mgs. još kad bi pri izradi igre koristili crysisov sandbox... ali to su već pusti snovi...

ScorpiuS
30-05-2008, 14:52
Crysisov engine je napravljen baš za Crysis tako da bi ga trebalo modificirat da dobro renderira "non-tropical" mape.

Cthulhu
30-05-2008, 16:05
Dok god zgrće lovu, MGS će postojati. Tko misli da je ta igra umjetnost a ne marketingška igračka, ima ozbiljnih problema s percepcijom.

Prvi je bio igra koju je Kojima radio iz čistog gušta. Druge radi iz čiste želje za novcem.
/sign.jedino mi se prvi i svidio.

Edi Sm187
31-05-2008, 11:25
Tko misli da je ta igra umjetnost a ne marketingška igračka, ima ozbiljnih problema s percepcijom.
Ajde, koji serijal u današnje vrijeme nije marketingška igračka?

MGS je marketingška igračka, ali je i umjetnost. Bar ima svježu priču, za razliku od današnjih megahitova.

Snake
31-05-2008, 13:12
MGS je marketingška igračka, ali je i umjetnost. Bar ima svježu priču, za razliku od današnjih megahitova.

tu se prvo sjetim gears of war serijala. bilo bi puno bolje da mgs dobije 10 nastavaka nego da gears of war doživi 3 dijela. U mgs-u kojima kod igraču pokušava pokazati to da je rat loša stvar i da to uopće nije igra (VR) dok u gears of waru cliffy b mlađim gamerima nudi hrpu municije i motornu pilu na puški kojom se mogu rezati glave neprijateljima. kad razmisliš koliko je truda uloženo oko priče u mgs serijalu, koliko je tu simbolike i detalja, glupo je reći da mgs nije umjetnost.

ScorpiuS
31-05-2008, 13:33
Ako MGS stvarno kazuje da je rat loša stvar onda je to jedina među mnogima jer sve ostale kazuju "Ljepo je ratovati djeco!" i u njima budi želju "Kad narastem ići ću u vojsku kao onaj striček Nomad i klat ću korejce i aliene u uber odjelu sa strojnicom i rokatama i granadama i pištoljima i gauss gunom i... i... i...."

Edi Sm187
31-05-2008, 15:21
@ScorpiuS- Nabavi si prvi dio MGS-a. Ima dosta tema koje obrađuje i savršeno su uklopljene u igru (problematika vojnika, rata, moći, zavjera itd.). Razmišljanja o temama su gotovo filozofska.

Drugi se više oslanja na intrige i na La-li-lu-le-lo.

Bara
01-06-2008, 16:53
I ja se slažem da je prvi dio lood. Odlična je igra samo vraški teška. Ja sam se mučio na početku za poludit, dok nisam malo skužio igru. Super igra.

flander
01-06-2008, 18:28
meni je jedino onaj psiho mempfis bio težak jel nisam skužil fintu da treba joystick u controler dva stavit da mi nemre čitat misli

inaće igra je lagana ali naravno uzbuđenju nikada kraja

Snake
01-06-2008, 19:20
psiho mempfis

:rotfl: :rotfl: :)
to s mijenjanjem gamepada je fora, ali psycho mantisa se može ga pobjedit i bez toga, samo treba malo stpljenja jer ga tek svaki 8 udarac pogodi

Edi Sm187
02-06-2008, 15:36
ali psycho mantisa se može ga pobjedit i bez toga, samo treba malo stpljenja jer ga tek svaki 8 udarac pogodi
A joj, na kompu prelazim MGS, dođem do njega, umrem par puta, onda me na zove General i kaže da moram koristiti tipkovnicu.

Poludio sam.