PDA

Pogledaj cijelu verziju : Graficka,problemi s 3D aplikacijama



Cazze
29-05-2008, 12:19
Imam jedan problem s grafickom karticom...mislim...Od prije par dana mi se u igrama i pri gledanju filmova pojavljuju nekakve kockive u obliku sahovske ploce.
To se pojavljuje odmah pri ulazu u igru ili pustanju filma.Na desktopu nemam takvih problema.Kockice mi se cak i pojavljuju u Nvidia control panelu kad namjestate dal hocete quality ili preformance opciju prikaza.Smanjenjem detalja u igrama kolicina i vidljivos kockica se smanjuje.
Pokušao sam reinstalirati drivere koje sam koristio te windows al nema pomoci.Ali ima jedna interesantna cinjenica u vezi toga.
Kada nemam instalirane drivere za graficku karticu pri reprodukciji nekog film nema tih kockica.Nakon instalacije drivera na istom tom filmu pojavljuju se kockice.Driveri su radili jedno 2 mjesece i onda se poceo pojavljivat ovaj problem.Probao sam instalirati i novije i starije drivere al ista stvar.Za igra nisam uspio saznati taj podatak jer nemogu pokrenuti ni jednu bez drivera.Driveri su isti oni koje sam koristio prije problema.Nisam ih mijenjao jer su radili normalno do prije par dana.Graficku karticu nisam OC niti vadio iz kompa od kad je kupljena.Graficka kartica je Albatron Nvidia 8600 GTS.Probao sam testirat s programom Video Memory Stres Test kojeg sam vidio kao prijedlog na jednom do postova ovdije za slican problem, i errore counter mi ispisuju greske u 9 znamenkastim brojevima (xxx.xxx.xxx),tako da neznam...
Za film mi se pri prikazu pojavljuju kockice,a kad napravim capture frame one se nevide, tj. vidi se normalno slika.Kod igara se vide kockice pri pravljenju screanshotovima.Jednino temparaturu nisam provjerio al na dodir nije pretjerano vruca i cooler radi normalno.

Recite mi jel zrela za vjecna lovista?

streetrace777
29-05-2008, 13:00
Koja grafa ?

zoky
29-05-2008, 13:01
Albatron Nvidia 8600 GTS!
piše ;)

Edit: Ako se ti ne pregrijava (rekao si da ne) stvarno ne znam u čemu bi mogao biti problem! Provjeri još jedanput dali je sve dobro spojeno i sve na svojem mjestu! Imaš garanciju? Ako imaš odnesi u servis....

Cazze
29-05-2008, 13:56
Evo provirio sam kablovlje i sve je spojeno ok...

Skinuo sam program Speed Fan da provjerim temperaturu al sam malo zbunjen u radu s njim tak da neznam bas tocno ocitat temp...uglavnom ima dvije povisene koje pokazuju 58 c pon nazivom core i temp.

Zna se ko sluzit ovim?

zoky
29-05-2008, 13:58
Rađe skini Everest, pa onda sve ljiepo pročitaj...

C
29-05-2008, 20:44
Nisi je OC?
Ja bih rekao da jesi, ili su ti Driveri stradali, ili će grafička na vječna lovišta.
Pokreni Windowse u Safe Modeu (i testiraj koje čime), i ako je grafika takva, uđi u BIOS, i ako je opet grafika takva, molim jedan oče naš za grafu.
A ako je tada grafika normalna onda je problem software-ski (Driveri i ostali programi...).

Cazze
29-05-2008, 21:11
Kazem nisam ni pipnuo...tj. nisam oc...
Samo u igrama i filmovima se to pojavljuje...rekoh kad nemam drivere instalirane filmovi rade bez problema...bez kockica...
..budem skinuo everest i posto temperaturu...a sad odoh probat safe mode.. :rambo:

Cazze
29-05-2008, 22:48
Evo updatea...
Provjerio temperaturu....57 pod opterecenjem...Puno il ok?
E sad probo sam i po savjetu u safe modu...i zamisli...nema kockica...ni u filmovima ni u igrama!!!!
Jos sam zbunjeni sad...IMA KO KAKAV SAVJET ZA RIJESIT TO????????

Čux
30-05-2008, 07:00
57 nije ništa zabrinjavajuće, si probo nove drivere stavit ?

Pippin
30-05-2008, 08:08
Probaj staviti nove drivere kako je vec predlozeno - moze biti da je doslo do korupcije kod drivera prilikom neke instalacije ili tko zna cega....


Ako to nepomogne, moguce da je otisao dio rama na grafickoj. Pa ako imash garanciju rjesnje je jednostavno - odneses u servis i objasnis problem i dobijes popravljeno/novo.

Ivan_87
30-05-2008, 08:41
koje napajanje imaš ???

Cazze
30-05-2008, 10:16
Napajanje je 450 W...a stavljao sam ove drivere s proslog broja pc playa...169.2 mislim...jedino da skinem ove nove s njihove stranice 17x.x mislim da su tak nesta po broji...neam pojam u cem je stos...zbunjuje me to sto u safe modu nema tih problema

thonchek
15-06-2008, 17:23
meni je tako prije bilo zbog napajanja