PDA

Pogledaj cijelu verziju : HIGH END KONFA



silenus
22-04-2006, 21:27
Eto za koji tjedan idem u kupnju ove konfe pa mi kažite svoje mišljenje i treba li mazda nesto izmjeniti..

CPU: AMD Athlon 64 X2 4400+, 2mb cache
MBO: DFI LAN PARTY UT SLI -D
RAM: SAMSUNG SUPERTALENT 1x1GB
HDD: Seagate 200GB x2
DVD/RW: LG, dual layer
CD/RW: LG
GPU: ASUS 7900GTX 512
NAPAJANJE: ENERMAX 620W (EL620AWT)

e sad u vodena hladjenja se bas ne razumijem pa bih zelio preporuku nekog..
ja sam gledo nesto tipa ZALMAN RESERATOR 1..

Thoroughbred B
22-04-2006, 23:15
Eto za koji tjedan idem u kupnju ove konfe pa mi kažite svoje mišljenje i treba li mazda nesto izmjeniti..

CPU: AMD Athlon 64 X2 4400+, 2mb cache
MBO: DFI LAN PARTY UT SLI -D
RAM: SAMSUNG SUPERTALENT 1x1GB
HDD: Seagate 200GB x2
DVD/RW: LG, dual layer
CD/RW: LG
GPU: ASUS 7900GTX 512
NAPAJANJE: ENERMAX 620W (EL620AWT)

e sad u vodena hladjenja se bas ne razumijem pa bih zelio preporuku nekog..
ja sam gledo nesto tipa ZALMAN RESERATOR 1..
Mjenjaj procesor,graficku i napajanje.
Procesor => X2 3800 (dignes ga na 2.6-7)
Graficka => X1900XT (ide bios flash-om u punokrvnu XTX) (Zasto??,bolje perf u igrama,HDR+temporal AA eyecandy,obje kartice su snazne,tako da uzmes onu koja ti uz to nudi bolju kvalitetu slike i grafike opcenito,ati.(za sada)
Napajanje=> SEASONIC S12 600W,najstabilniji naponi ikad zabiljezeni,snage nabacanje,ja sam sebi kupio jednog prije tjedan dana,po svim testovima odskace od svih,izrazito tih

Vodeno hladjenje?Nikako gotova rijesenja,ovdje => http://www.cool-pc.orgS,salju postom,iako ja znam ic do njih (u sloveniji su)

silenus
23-04-2006, 12:06
Mjenjaj procesor,graficku i napajanje.
Procesor => X2 3800 (dignes ga na 2.6-7)
Graficka => X1900XT (ide bios flash-om u punokrvnu XTX) (Zasto??,bolje perf u igrama,HDR+temporal AA eyecandy,obje kartice su snazne,tako da uzmes onu koja ti uz to nudi bolju kvalitetu slike i grafike opcenito,ati.(za sada)
Napajanje=> SEASONIC S12 600W,najstabilniji naponi ikad zabiljezeni,snage nabacanje,ja sam sebi kupio jednog prije tjedan dana,po svim testovima odskace od svih,izrazito tih

Vodeno hladjenje?Nikako gotova rijesenja,ovdje => http://www.cool-pc.orgS,salju postom,iako ja znam ic do njih (u sloveniji su)

zasto proc?
x2 3800+ ima megabajt keša..
x2 4400+ ima 2 mb keša..

sto se tice seasonica, eto malo sam procacko po netu fakat je kvalitetno napajanje..

a graficke.. hmmm.. nemogu naci nigdje neki pouzdani test, ali po ovom sto sam pronasao, podjednake su.. ali ako kazes da je ati-eva kvalitetnija
(ne cudi me to).. samo me zanima jeli ima negdje bas xtx, jer si nikako ne namjeravam flashat bios..

vodeno hladjenje kao sto sam napisao fakat nije moje podrucje, tako da bih te molio da mi sastavis nesto kvalitetno i pouzdano..

i jos jedno pitanje..
i ti imas vrlo respektibilan hardver, pa me zanima koliko te dosla sama konfiguracija kante, znaci bez ozvucenja i bez monitora gledajuci po sadasnjim cijenama..

23-04-2006, 12:20
Ak hočeš high end uzmi ovo:
*Procesor:AMD Athlon64 FX-60--X2 4800
*Grafička kartica:ATI Radeon 1900XTX 512MB
*Matična:-Top AMD64 Socket 754 MotherBoard -MSI K8N NEO Platinum
-Top AMD64 Socket 939 Motherboard -Asus A8N32-SLI Deluxe
*Radna memorija(ram):OCZ EL PC-4800 Platinum Elite Edition
*Vodeno hlađenje:Swiftech H20-220 Apex Ultra+
*Cooler za procesor:Zalman VF-900cu
*Crt monitor:NEC/Mitsubishi DiamondPro DP2070SB-SV
*Lcd monitor:Dell UltraSharp 2405FPW -24"
*Zvučna kartica:Creative Lab's X-Fi Series
*Zvučni sustav:Logitech Z-5500
*Hard disk:Western Digital "Raptor X " 150gb SATA 10k RPM
*Dvd/cd rom:Plextor 716SA SATA 16x Dual Layer Burner
*Napajanje:PC Power & Cooling Turbo-cool 1KW

silenus
23-04-2006, 12:24
Ak hočeš high end uzmi ovo:
*Procesor:AMD Athlon64 FX-60--X2 4800
*Grafička kartica:ATI Radeon 1900XTX 512MB
*Matična:-Top AMD64 Socket 754 MotherBoard -MSI K8N NEO Platinum
-Top AMD64 Socket 939 Motherboard -Asus A8N32-SLI Deluxe
*Radna memorija(ram):OCZ EL PC-4800 Platinum Elite Edition
*Vodeno hlađenje:Swiftech H20-220 Apex Ultra+
*Cooler za procesor:Zalman VF-900cu
*Crt monitor:NEC/Mitsubishi DiamondPro DP2070SB-SV
*Lcd monitor:Dell UltraSharp 2405FPW -24"
*Zvučna kartica:Creative Lab's X-Fi Series
*Zvučni sustav:Logitech Z-5500
*Hard disk:Western Digital "Raptor X " 150gb SATA 10k RPM
*Dvd/cd rom:Plextor 716SA SATA 16x Dual Layer Burner
*Napajanje:PC Power & Cooling Turbo-cool 1KW

ne trebam zvucni sustav ni monitor, s tim da nebih uzeo ovakvu maticnu, proc mi je neisplativ, bla bla..
i sto ce mi kuler na procu ako imam vodeno hladjenje!?!?! + to da ima i bolji i isplativiji cooler od navedenog a to je termaltake big typhon..

23-04-2006, 12:39
Ak hočeš high end uzmi ovo:
*Procesor:AMD Athlon64 FX-60--X2 4800
*Grafička kartica:ATI Radeon 1900XTX 512MB
*Matična:-Top AMD64 Socket 754 MotherBoard -MSI K8N NEO Platinum
-Top AMD64 Socket 939 Motherboard -Asus A8N32-SLI Deluxe
*Radna memorija(ram):OCZ EL PC-4800 Platinum Elite Edition
*Vodeno hlađenje:Swiftech H20-220 Apex Ultra+
*Cooler za procesor:Zalman VF-900cu
*Crt monitor:NEC/Mitsubishi DiamondPro DP2070SB-SV
*Lcd monitor:Dell UltraSharp 2405FPW -24"
*Zvučna kartica:Creative Lab's X-Fi Series
*Zvučni sustav:Logitech Z-5500
*Hard disk:Western Digital "Raptor X " 150gb SATA 10k RPM
*Dvd/cd rom:Plextor 716SA SATA 16x Dual Layer Burner
*Napajanje:PC Power & Cooling Turbo-cool 1KW

ne trebam zvucni sustav ni monitor, s tim da nebih uzeo ovakvu maticnu, proc mi je neisplativ, bla bla..
i sto ce mi kuler na procu ako imam vodeno hladjenje!?!?! + to da ima i bolji i isplativiji cooler od navedenog a to je termaltake big typhon..

ovo ti je top topova a ti si misli..

Wizard
23-04-2006, 12:45
Eto za koji tjedan idem u kupnju ove konfe pa mi kažite svoje mišljenje i treba li mazda nesto izmjeniti..

CPU: AMD Athlon 64 X2 4400+, 2mb cache
MBO: DFI LAN PARTY UT SLI -D
RAM: SAMSUNG SUPERTALENT 1x1GB
HDD: Seagate 200GB x2
DVD/RW: LG, dual layer
CD/RW: LG
GPU: ASUS 7900GTX 512
NAPAJANJE: ENERMAX 620W (EL620AWT)

e sad u vodena hladjenja se bas ne razumijem pa bih zelio preporuku nekog..
ja sam gledo nesto tipa ZALMAN RESERATOR 1..S2Gb RAM-a i Radeon x1900xtx, i napajanje, ovo ostalo je dobro u proc i vodena hladjenja se bas ne razumijem

Thoroughbred B
23-04-2006, 16:50
Mjenjaj procesor,graficku i napajanje.
Procesor => X2 3800 (dignes ga na 2.6-7)
Graficka => X1900XT (ide bios flash-om u punokrvnu XTX) (Zasto??,bolje perf u igrama,HDR+temporal AA eyecandy,obje kartice su snazne,tako da uzmes onu koja ti uz to nudi bolju kvalitetu slike i grafike opcenito,ati.(za sada)
Napajanje=> SEASONIC S12 600W,najstabilniji naponi ikad zabiljezeni,snage nabacanje,ja sam sebi kupio jednog prije tjedan dana,po svim testovima odskace od svih,izrazito tih

Vodeno hladjenje?Nikako gotova rijesenja,ovdje => http://www.cool-pc.orgS,salju postom,iako ja znam ic do njih (u sloveniji su)

zasto proc?
x2 3800+ ima megabajt keša..
x2 4400+ ima 2 mb keša..

sto se tice seasonica, eto malo sam procacko po netu fakat je kvalitetno napajanje..

a graficke.. hmmm.. nemogu naci nigdje neki pouzdani test, ali po ovom sto sam pronasao, podjednake su.. ali ako kazes da je ati-eva kvalitetnija
(ne cudi me to).. samo me zanima jeli ima negdje bas xtx, jer si nikako ne namjeravam flashat bios..

vodeno hladjenje kao sto sam napisao fakat nije moje podrucje, tako da bih te molio da mi sastavis nesto kvalitetno i pouzdano..

i jos jedno pitanje..
i ti imas vrlo respektibilan hardver, pa me zanima koliko te dosla sama konfiguracija kante, znaci bez ozvucenja i bez monitora gledajuci po sadasnjim cijenama..
Kolicinu kesha neces nigdje osjetit,vjeruj mi...imas 2 jezgre.I cjenovno je puno privlacniji.Ako si bas zapeo za 2MB kesha,kupuj Opteron 165.

I ptice na grani znaju da ati ima kvalitetniju sliku,AVIVO cuda radi...i u igrama bogatiji je postavkama,kao npr HDR+Temporal AA

Imas XTX,ali za 3800kn imas XT,koji bez apsolutno ikakvih problema vrlo jednostavnim bios flash-om preko programa u windowsima postaje punokrvna XTX,isti PCB,ista jezgra,ista memorija,sve isto...samo su frekvencije malo nize.Uostalom,zelis li platiti 25Mhz vise 800kn?!Tih 25 Mhz se bez problema podigne u Ati Overdrive-u,X1900XT je cisti XTX ali s tvornickim spustenim frekvencijama,25 mhz za jezgru,i nesto sitno za memoriju...Na obje kartice je memorija 1.1ns koja je predvidjena za rad na 1800Mhz,a na tim karticama radi na 1550 (kod xtx) tvornicki.Dakle,ne trebas flashat bios,dovoljno je samo malo povecat frekvenciju.

Seasonic je trenutno najbolje OC napajanje koje mozes kupiti,nije sve u sirovoj snazi (!!!!!),vrlo vazno je da napajanje ima stabilne napone,a seasonic ima NIKAD vidjena mala odstupanja napona na svim rail-ovima pri idle i full load-u.

Od vodenog uzmi blokove od EK,slovenskog majstora Eddija,odlicni blokovi,radijator neki triple...pumpa Hydor Seltz SL20,uvodnice i cijevi ce ti Fran iz te trgovine sam odabrat,dakle promjer cijevi i sve da ti pase...
Spremnik vode takodjer po zelji...I to je to :) Malo potrazi na stranici,dakle EK blokovi,triple radijator (za 3x 12cm vent),Hydor SL20 pumpa,uvodnice 1/4 za cijevi vanjskog promjera 10 milimetara a unutarnjeg 8mm,salju postom,vrlo posten covjek i daje dobre cijene,znam ga osobno.

silenus
23-04-2006, 17:05
bump

silenus
23-04-2006, 17:08
Kolicinu kesha neces nigdje osjetit,vjeruj mi...imas 2 jezgre.I cjenovno je puno privlacniji.Ako si bas zapeo za 2MB kesha,kupuj Opteron 165.

osjetit cu jer se bavim 3D dizajnom, a ti programi zahtjevaju sto jaci procesor..



I ptice na grani znaju da ati ima kvalitetniju sliku,AVIVO cuda radi...i u igrama bogatiji je postavkama,kao npr HDR+Temporal AA

Imas XTX,ali za 3800kn imas XT,koji bez apsolutno ikakvih problema vrlo jednostavnim bios flash-om preko programa u windowsima postaje punokrvna XTX,isti PCB,ista jezgra,ista memorija,sve isto...samo su frekvencije malo nize.Uostalom,zelis li platiti 25Mhz vise 800kn?!Tih 25 Mhz se bez problema podigne u Ati Overdrive-u,X1900XT je cisti XTX ali s tvornickim spustenim frekvencijama,25 mhz za jezgru,i nesto sitno za memoriju...Na obje kartice je memorija 1.1ns koja je predvidjena za rad na 1800Mhz,a na tim karticama radi na 1550 (kod xtx) tvornicki.Dakle,ne trebas flashat bios,dovoljno je samo malo povecat frekvenciju.

Seasonic je trenutno najbolje OC napajanje koje mozes kupiti,nije sve u sirovoj snazi (!!!!!),vrlo vazno je da napajanje ima stabilne napone,a seasonic ima NIKAD vidjena mala odstupanja napona na svim rail-ovima pri idle i full load-u.

Od vodenog uzmi blokove od EK,slovenskog majstora Eddija,odlicni blokovi,radijator neki triple...pumpa Hydor Seltz SL20,uvodnice i cijevi ce ti Fran iz te trgovine sam odabrat,dakle promjer cijevi i sve da ti pase...
Spremnik vode takodjer po zelji...I to je to :) Malo potrazi na stranici,dakle EK blokovi,triple radijator (za 3x 12cm vent),Hydor SL20 pumpa,uvodnice 1/4 za cijevi vanjskog promjera 10 milimetara a unutarnjeg 8mm,salju postom,vrlo posten covjek i daje dobre cijene,znam ga osobno.

zahvaljujem za pomoc sa ostalim (cini se da ce vodeno hladjenje na kraju ispast manje od 1400kn!?)..



i jos jedno pitanje..
i ti imas vrlo respektibilan hardver, pa me zanima koliko te dosla sama konfiguracija kante, znaci bez ozvucenja i bez monitora gledajuci po sadasnjim cijenama..

nisi mi odgovorio na pitanje.. :D

Thoroughbred B
23-04-2006, 17:35
[quote=Thoroughbred B]
Kolicinu kesha neces nigdje osjetit,vjeruj mi...imas 2 jezgre.I cjenovno je puno privlacniji.Ako si bas zapeo za 2MB kesha,kupuj Opteron 165.

osjetit cu jer se bavim 3D dizajnom, a ti programi zahtjevaju sto jaci procesor..



I ptice na grani znaju da ati ima kvalitetniju sliku,AVIVO cuda radi...i u igrama bogatiji je postavkama,kao npr HDR+Temporal AA

Imas XTX,ali za 3800kn imas XT,koji bez apsolutno ikakvih problema vrlo jednostavnim bios flash-om preko programa u windowsima postaje punokrvna XTX,isti PCB,ista jezgra,ista memorija,sve isto...samo su frekvencije malo nize.Uostalom,zelis li platiti 25Mhz vise 800kn?!Tih 25 Mhz se bez problema podigne u Ati Overdrive-u,X1900XT je cisti XTX ali s tvornickim spustenim frekvencijama,25 mhz za jezgru,i nesto sitno za memoriju...Na obje kartice je memorija 1.1ns koja je predvidjena za rad na 1800Mhz,a na tim karticama radi na 1550 (kod xtx) tvornicki.Dakle,ne trebas flashat bios,dovoljno je samo malo povecat frekvenciju.

Seasonic je trenutno najbolje OC napajanje koje mozes kupiti,nije sve u sirovoj snazi (!!!!!),vrlo vazno je da napajanje ima stabilne napone,a seasonic ima NIKAD vidjena mala odstupanja napona na svim rail-ovima pri idle i full load-u.

Od vodenog uzmi blokove od EK,slovenskog majstora Eddija,odlicni blokovi,radijator neki triple...pumpa Hydor Seltz SL20,uvodnice i cijevi ce ti Fran iz te trgovine sam odabrat,dakle promjer cijevi i sve da ti pase...
Spremnik vode takodjer po zelji...I to je to :) Malo potrazi na stranici,dakle EK blokovi,triple radijator (za 3x 12cm vent),Hydor SL20 pumpa,uvodnice 1/4 za cijevi vanjskog promjera 10 milimetara a unutarnjeg 8mm,salju postom,vrlo posten covjek i daje dobre cijene,znam ga osobno.

zahvaljujem za pomoc sa ostalim (cini se da ce vodeno hladjenje na kraju ispast manje od 1400kn!?)..



i jos jedno pitanje..
i ti imas vrlo respektibilan hardver, pa me zanima koliko te dosla sama konfiguracija kante, znaci bez ozvucenja i bez monitora gledajuci po sadasnjim cijenama..

nisi mi odgovorio na pitanje.. :D[/quote:1uuroj78]
Onda kupuj Opterona 165,takodjer Toledo jezgra za puno manje para...
Konfa bez ozvucenja vrijedi cca 17k kn :twisted:

silenus
23-04-2006, 17:52
Onda kupuj Opterona 165,takodjer Toledo jezgra za puno manje para...
Konfa bez ozvucenja vrijedi cca 17k kn :twisted:

kolko si platio vodeno hladjenje?
kolko dodje opteron taj?

Thoroughbred B
23-04-2006, 17:53
Onda kupuj Opterona 165,takodjer Toledo jezgra za puno manje para...
Konfa bez ozvucenja vrijedi cca 17k kn :twisted:

kolko si platio vodeno hladjenje?
kolko dodje opteron taj?
Ulozio sam oko 2500kn u vodeno,opteron 165 je oko 2500kn...

silenus
23-04-2006, 18:03
[quote="Thoroughbred B":gxlsbz03]
Onda kupuj Opterona 165,takodjer Toledo jezgra za puno manje para...
Konfa bez ozvucenja vrijedi cca 17k kn :twisted:

kolko si platio vodeno hladjenje?
kolko dodje opteron taj?
Ulozio sam oko 2500kn u vodeno,opteron 165 je oko 2500kn...[/quote:gxlsbz03]

daj pliz ako imas zivaca i vremena opisi malo opteron znam da on radi na negdje 3 GHz al kaj nije tebi isto onda bilo bolje uzet navedeni opteron umjesto athlona?

Thoroughbred B
23-04-2006, 18:10
[quote="Thoroughbred B":3f9pip43]
Onda kupuj Opterona 165,takodjer Toledo jezgra za puno manje para...
Konfa bez ozvucenja vrijedi cca 17k kn :twisted:

kolko si platio vodeno hladjenje?
kolko dodje opteron taj?
Ulozio sam oko 2500kn u vodeno,opteron 165 je oko 2500kn...

daj pliz ako imas zivaca i vremena opisi malo opteron znam da on radi na negdje 3 GHz al kaj nije tebi isto onda bilo bolje uzet navedeni opteron umjesto athlona?[/quote:3f9pip43]
Dual Core Opteron 165 ne ide tako cesto na 3Ghz,naprotiv,ide rijetko...Opteron 170 ako je dobar primjerak ide na 3Ghz...

Ja sam za male pare nabavio X2 3800+ s odlicnim oznakama i tjednom proizvodnje,iz ducana u Austriji,tako da tu priliku nisam propustao,procesor radi super stabilno na 2.82Ghz i tuce FX 60 u svemu...Imao sam 2 Opterona 165 ali sam ih brzo prodao,u svim testovima su bili jednaki kao moj X2 kad su radili na istim frekvencijama.

silenus
23-04-2006, 18:17
[quote=silenus][quote="Thoroughbred B":3oojrxg3]
Onda kupuj Opterona 165,takodjer Toledo jezgra za puno manje para...
Konfa bez ozvucenja vrijedi cca 17k kn :twisted:

kolko si platio vodeno hladjenje?
kolko dodje opteron taj?
Ulozio sam oko 2500kn u vodeno,opteron 165 je oko 2500kn...

daj pliz ako imas zivaca i vremena opisi malo opteron znam da on radi na negdje 3 GHz al kaj nije tebi isto onda bilo bolje uzet navedeni opteron umjesto athlona?[/quote:3oojrxg3]
Dual Core Opteron 165 ne ide tako cesto na 3Ghz,naprotiv,ide rijetko...Opteron 170 ako je dobar primjerak ide na 3Ghz...

Ja sam za male pare nabavio X2 3800+ s odlicnim oznakama i tjednom proizvodnje,iz ducana u Austriji,tako da tu priliku nisam propustao,procesor radi super stabilno na 2.82Ghz i tuce FX 60 u svemu...Imao sam 2 Opterona 165 ali sam ih brzo prodao,u svim testovima su bili jednaki kao moj X2 kad su radili na istim frekvencijama.[/quote:3oojrxg3]

imas neki icq broj ili adresu za msn, neke stvari bi te htio pitat neda mi se ovak..

Thoroughbred B
23-04-2006, 18:21
[quote=silenus][quote="Thoroughbred B":2fm6q8q2]
Onda kupuj Opterona 165,takodjer Toledo jezgra za puno manje para...
Konfa bez ozvucenja vrijedi cca 17k kn :twisted:

kolko si platio vodeno hladjenje?
kolko dodje opteron taj?
Ulozio sam oko 2500kn u vodeno,opteron 165 je oko 2500kn...

daj pliz ako imas zivaca i vremena opisi malo opteron znam da on radi na negdje 3 GHz al kaj nije tebi isto onda bilo bolje uzet navedeni opteron umjesto athlona?
Dual Core Opteron 165 ne ide tako cesto na 3Ghz,naprotiv,ide rijetko...Opteron 170 ako je dobar primjerak ide na 3Ghz...

Ja sam za male pare nabavio X2 3800+ s odlicnim oznakama i tjednom proizvodnje,iz ducana u Austriji,tako da tu priliku nisam propustao,procesor radi super stabilno na 2.82Ghz i tuce FX 60 u svemu...Imao sam 2 Opterona 165 ali sam ih brzo prodao,u svim testovima su bili jednaki kao moj X2 kad su radili na istim frekvencijama.[/quote:2fm6q8q2]

imas neki icq broj ili adresu za msn, neke stvari bi te htio pitat neda mi se ovak..[/quote:2fm6q8q2]
Imam MSN ali nisam trenutno online,bit cu veceras,prilozena ti je mail adresa u profilu :boohoo:

Ementaler
23-04-2006, 20:04
evo da se ja malo ubacim u raspravu...

Thoroughbred B je dobru konfu naveo i to sve... ali zanima me zašto inzistiraš na vodenom hlađenju, kad ne planiraš clockat ( vidim da sa flashanjem nisi na "ti" pa pretpostavljam da nećeš ni overclockat).. za puno manje para možeš nabavit kvalitetno zračno hlađenje...

silenus
23-04-2006, 21:00
[R]evo da se ja malo ubacim u raspravu...

Thoroughbred B je dobru konfu naveo i to sve... ali zanima me zašto inzistiraš na vodenom hlađenju, kad ne planiraš clockat ( vidim da sa flashanjem nisi na "ti" pa pretpostavljam da nećeš ni overclockat).. za puno manje para možeš nabavit kvalitetno zračno hlađenje...

znam, znam i to sam proucio hladjenja sa cjevovodima, ali ko zna, mozda se pocnem bavit clockanjem kad tad..

MetallicA
25-04-2006, 20:28
ako mislish sve to drzhat na stocku onda stvarno :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


bzvz ti je uzimat vodeno ak ne planirash apsolutno nishta oc-at onda ti ni netreba niakvo drugo hlađenje sve ide s stockom