PDA

Pogledaj cijelu verziju : ''zeleni'' ekran



Mjutant
27-05-2008, 19:32
Ovak', tijekom igranja neke malo zahtjevnije igre,slika se nakon nekog vremena sam smrzne,tj sam se pocnu pojavljivat neke zelene linije po monitoru?! i komp nastavi radit,al slika je skroz zablokirana. Koji bi to problem mogao biti?
Radi se o q6600,xfx 8800GT Alpha dog edition, Gigabyte p35-ds4, i A-data 4gb ddr2 800mhz rama

bezimeni
27-05-2008, 19:39
Popipaj rukom hladnjak na grafi da li je jako vruć dok se igraš.Mogli bi biti pregrijavanje ovako na prvu loptu...

Mjutant
27-05-2008, 19:43
Popipaj rukom hladnjak na grafi da li je jako vruč dok se igraš.Mogli bi biti pregrijavanje ovako na prvu loptu...


Gle...meni je u idlle temp 60... u igri oko 80-90...al svi kazu da je to normalno za 8800 seriju :?

RIDER32
27-05-2008, 19:45
Popipaj rukom hladnjak na grafi da li je jako vruć dok se igraš.Mogli bi biti pregrijavanje ovako na prvu loptu...I sta s tim, ono ako mu ruka ne izgori za sekundu onda nevalja.
Pa ja kad svoju zagrijem nemogu drzat 2s na njoj da se neopecem al sve radi normalno.

bezimeni
27-05-2008, 19:50
RIDER32 gdje bi po tebi mogao biti problem?

vex
27-05-2008, 20:01
80-90c je poprilično visoko , iako cijela 8 serija iz nvidije ima velike pragove tolerancije temperature...
da sam ja na tvom mjestu , kupio bi zalmana vf900cu , but thats just me.


btw , jel grafa kloknuta? ako je , probaj sniziti taktove za mrvicu

Dommyshell
27-05-2008, 20:11
80-90c je poprilično visoko , iako cijela 8 serija iz nvidije ima velike pragove tolerancije temperature...
da sam ja na tvom mjestu , kupio bi zalmana vf900cu , but thats just me.


btw , jel grafa kloknuta? ako je , probaj sniziti taktove za mrvicu
Ja sam njegov frend i samo da kazem da grafa radi na stock postavkama.

RIDER32
27-05-2008, 20:25
RIDER32 gdje bi po tebi mogao biti problem?
Pa moze bit i da je pregrijavanje al to nek provjeri nekim programom.
Samo kazerm da je ruka nista.

bezimeni
27-05-2008, 20:32
RIDER32 gdje bi po tebi mogao biti problem?
Pa moze bit i da je pregrijavanje al to nek provjeri nekim programom.
Samo kazerm da je ruka nista.
A ti baš vjeruješ senzorima 100%.Ruka je gotovo uvijek najtočniji senzor i najbolja provjera.

Dommyshell
27-05-2008, 20:36
RIDER32 gdje bi po tebi mogao biti problem?
Pa moze bit i da je pregrijavanje al to nek provjeri nekim programom.
Samo kazerm da je ruka nista.
A ti baš vjeruješ senzorima 100%.Ruka je gotovo uvijek najtočniji senzor i najbolja provjera.
Istina malo naslini prst pa ako ćuješ (ssssss)znaći da je temp oko 100c(too much) a ako je ugodno topla onda znaš da je u redu oko 50-60c.A senzori...hmm ponekad znaju zakazat naprimjer na mom kompu senzor mi je pokazo da je gfx temp 120c sto je nemoguće ja probam ruku stavit na gfx ona hladna i tako non stop nekad pokaže dobro nekad ne tak da senzori nisu neko 100% točno riješenje.

RIDER32
27-05-2008, 20:44
Znaci da se moja grafa pregrijava.
Stvarno nekad nemogu izdrzat 3s kad stavim prste direktno na pocetak onih cijevi sto odvode toplinu.
Edit. nemogu ni ovako kad mi radi samo MF i winamp.
Stvarno puri.

bezimeni
27-05-2008, 20:48
Ako nemaš problema onda je sve u redu.Uostalom ta grafa ne vrijedi više od 250 kn pa stvarno ne vidim potrebu da sad ideš u neku nepotrebnu investiciju oko boljeg hlađenja pogotovo ako imaš garanciju.Nek se grije do besvjesti pod uvjetom da sve normalno radi.

RIDER32
27-05-2008, 20:55
... pod uvjetom da sve normalno radi.
Pa nista mi nije normalno :D

Jos malo cu usmjerit jedan ili mozda i 2 mala ventica na to pasivno hladljenje.
E pa ocu podic pervormanse ako spustim temperaturu?

ScorpiuS
27-05-2008, 20:58
Baš se čudim što ti se to baš u ovo doba godine događa.

Na novom kompu mi je hlađenje dobro ali na starom sam komp postavio ležeći i na njega položio sobni ventilator(nakon toga još sam mogao clockat grafu) isto tao pobrini se da komp ima dovoljno prostora sa svih strana slobodno da može osloboditi toplinu znači da ga ne stavljaš u one prostore za komp na uredskim stolovima jer su preskučeni

bezimeni
27-05-2008, 20:59
RIDER32 ma da...imaš 512 mb rama,jednojezgreni proc,slabu grafu..tebi niš nemere podignuti perfomanse osim novog kompa.

Dommyshell
27-05-2008, 21:00
... pod uvjetom da sve normalno radi.
Pa nista mi nije normalno :D

Jos malo cu usmjerit jedan ili mozda i 2 mala ventica na to pasivno hladljenje.
E pa ocu podic pervormanse ako spustim temperaturu?
Pa ako se pregrijava nemoze normalno radit pa to bi i glupo retardirano dijeta shvatilo.
A pak ako nemoze drzat na grafi ruku vise od 3s onda se pregrijava znaci da je temp negdje oko 90-100c

Mjutant
27-05-2008, 21:00
Baš se čudim što ti se to baš u ovo doba godine događa.

Na novom kompu mi je hlađenje dobro ali na starom sam komp postavio ležeći i na njega položio sobni ventilator(nakon toga još sam mogao clockat grafu) isto tao pobrini se da komp ima dovoljno prostora sa svih strana slobodno da može osloboditi toplinu znači da ga ne stavljaš u one prostore za komp na uredskim stolovima jer su preskučeni


Ja ga tam drzim :wink:

Dommyshell
27-05-2008, 21:02
Baš se čudim što ti se to baš u ovo doba godine događa.

Na novom kompu mi je hlađenje dobro ali na starom sam komp postavio ležeći i na njega položio sobni ventilator(nakon toga još sam mogao clockat grafu) isto tao pobrini se da komp ima dovoljno prostora sa svih strana slobodno da može osloboditi toplinu znači da ga ne stavljaš u one prostore za komp na uredskim stolovima jer su preskučeni


Ja ga tam drzim :wink:
Ne kakaj drzis gaSNASstolu ti kao prvo ni nemas onaj prostor za kompove u stolu nego neku pokretnu policu na kojoj ti je skener.

Mjutant
27-05-2008, 21:03
Baš se čudim što ti se to baš u ovo doba godine događa.

Na novom kompu mi je hlađenje dobro ali na starom sam komp postavio ležeći i na njega položio sobni ventilator(nakon toga još sam mogao clockat grafu) isto tao pobrini se da komp ima dovoljno prostora sa svih strana slobodno da može osloboditi toplinu znači da ga ne stavljaš u one prostore za komp na uredskim stolovima jer su preskučeni


Ja ga tam drzim :wink:
Ne kakaj drzis gaSNASstolu ti kao prvo ni nemas onaj prostor za kompove u stolu nego neku pokretnu policu na kojoj ti je skener.


Ups,da...krivo sam procito post.... :D

RIDER32
27-05-2008, 21:22
To da je vrjeme za novu konfu recite mojim starcima
http://img514.imageshack.us/img514/9408/dsc01710go9.th.jpg (http://img514.imageshack.us/my.php?image=dsc01710go9.jpg)
Komp mi jos uvjek stoji ovako, zapravo je sad sve jos skupitije. Kuciste je otvoreno
Svaku igru igram na 1024 cak i crysis al jako tesko.
CoD4 igram na medium 85hz 2xAA sva ona sranja popaljena (dim...i sl) al FPS niasm izmjerio al nije bas neki. Mozda cak ne prelazi ni 15 FPS al se itekako da igrat.
Nepada mi napamet kupovat jos rama jer dat 360kn za 1 gb je besmisleno.
Planiram si uzet neki bijesni TT kloknit proc kolko tolko a posluzit ce mi i za iduci proc koji bi trebo bit neki intelov quad.
Poslje toga grafu jer srecom imam PCI-E i onda poslje taj proc i maticnu i rame.
Disk i napajanje sam si osiguro pa mi je to sad ...

Tempera u sobi je jedva izdrziva i nemogu izdrzat ni 1h bez otvorenog prozora.

Sickmanno1
27-05-2008, 21:25
Daj broj, pa cu nazvat ti staru ^^

Dommyshell
27-05-2008, 21:27
Daj broj, pa cu nazvat ti staru ^^
Ma nemoj da mu stara nebi 92(policija za one koji neznaju) zvala. :rotfl:

RIDER32
27-05-2008, 21:32
Ma nemaju ni oni para.
To sve si moram sam financirat.
Pitat cu ih kad zavrsi skola za novu grafu.
Ako nebudu tili onda cu im prosrat da mi je riknila ^^

Xeno Zero
28-05-2008, 07:33
... pod uvjetom da sve normalno radi.
Pa nista mi nije normalno :D

Jos malo cu usmjerit jedan ili mozda i 2 mala ventica na to pasivno hladljenje.
E pa ocu podic pervormanse ako spustim temperaturu?

Lol pa ne dižeš performase sa boljim hlađenjem komponenti, već sa overclockiranjem , a hlađenje ri služi da snizi temperature koje če sa sa overclokiranjem još dodatno povisiti.

Ivan_87
28-05-2008, 08:30
problem ti nije u pregrijavanju vjerojato nego si ti sigurno malo žešće kloknuo grafu pa se u igrama sve ruši ili ti napajanje polako odlazi kvragu ili je nekvalitetno,a sumnjam u pregrijavnaje ,vrati na standardni klok pa ćeš vidjet :) :P

Mjutant
28-05-2008, 11:50
problem ti nije u pregrijavanju vjerojato nego si ti sigurno malo žešće kloknuo grafu pa se u igrama sve ruši ili ti napajanje polako odlazi kvragu ili je nekvalitetno,a sumnjam u pregrijavnaje ,vrati na standardni klok pa ćeš vidjet :) :P


Pa i je na standardnom kloku....

RIDER32
28-05-2008, 15:21
Lol pa ne dižeš performase sa boljim hlađenjem komponenti, već sa overclockiranjem , a hlađenje ri služi da snizi temperature koje če sa sa overclokiranjem još dodatno povisiti.
Ma mislio sam dali mi mozda zbog velikih temperatura padaju performanse unjesto OSa ^^

Mjutant
28-05-2008, 17:28
oke,vidim da se ovdje sam offtopic dere...


Znaci,vrijeme je za novi hladnjak? Ja uzmem thermalright i rjeseno :D

bezimeni
28-05-2008, 17:33
Mislim ono...pa daj posudi neku grafu pa ju upikni u komp pa onda vidi da li ti baca zelenilo.Ako je sve u redu onda je problem do tvoje grafe.I nakon toga iskoristiš garanciju i tražiš novu grafu ili koji već dio zeza.

Mjutant
28-05-2008, 17:37
Mislim ono...pa daj posudi neku grafu pa ju upikni u komp pa onda vidi da li ti baca zelenilo.Ako je sve u redu onda je problem do tvoje grafe.I nakon toga iskoristiš garanciju i tražiš novu grafu ili koji već dio zeza.



Probo sam,radi druga grafa...al ja mislim da je to ipak do pregrijavanja.. Ak igram nest slabije npr. wormse il tak nest,nije problem...niti cod4...al nest sta vise grafu vuce,onda se to pojavi^^

Sickmanno1
28-05-2008, 17:39
onda nosi grafu na garanciju...nekuzim u cem je problem :(

Mjutant
28-05-2008, 20:27
onda nosi grafu na garanciju...nekuzim u cem je problem :(


Ma ni ja...


EDIT: sad sam probo igrat na hladnjaku 100% rada..i ne pojavljuje se vise...ipak je to do hlađenja vjerojatno

EDIT2: nije to do hlađenja...nadam se da je pod garancijom :|

D4MB4
29-05-2008, 01:32
imam isti problem ko i ti igram npr bioshock,crysis pa čak i simse sam mi zamrzne ekran sve pozeleni crveni i sam čuješ zvuk u pozadini.ja mislim da je to do zagrijavnja jer kad skinem poklopac od kučišta da ima zraka onda mi se to više nepojavljuje dok je zatvoreno onda da.iako mi se to počelo pojavljivati tek od nedavno odkad je zatoplilo tak naglo a malo mi kučište i imam 1 ventilator,prije nisam imao problema nikad s tim...šta da onda i ja odnesem grafu natrag i uzmem novu jel imam još garanciju,šta mislite?

Mjutant
29-05-2008, 13:43
Ja sam sad stavio skidat nove drivere,mozd ce bit bolje...isprobat cu kasnije jer sad imam obaveza...pa javim za uspjeh :D

Mjutant
29-05-2008, 16:48
Ja sam sad stavio skidat nove drivere,mozd ce bit bolje...isprobat cu kasnije jer sad imam obaveza...pa javim za uspjeh :D




EDIT:Radi! haha, :bravo: ja

D4MB4
29-05-2008, 16:53
hmm ja imama najnovije drivere al opet mi isto...

vjever_masni
12-06-2008, 21:55
grafa definitivno, ja imo isti problem i 2 dana nakon toga
grafa je jednostavno krepala i nisam vise mogo podic windowse :(

NITROS
12-06-2008, 22:34
80-90c je poprilično visoko , iako cijela 8 serija iz nvidije ima velike pragove tolerancije temperature...
da sam ja na tvom mjestu , kupio bi zalmana vf900cu , but thats just me.


btw , jel grafa kloknuta? ako je , probaj sniziti taktove za mrvicu

s VF900CU na 7900GT sam imao vece temperature nego s 8800GTS koja ima default hladnjak, a da ne pricam da je default hladnjak i tisi od VF900CU, cak i ako je ovaj na 5V

ezav
13-06-2008, 07:03
True true ...

Meni moja 8800GTS koja je tvornicki oc na 700/2000 na loadu ne prelazi 57-60 po ovim vrucinama vani ...

S tim da se uredno vrti na 37%(500 okretaja) ... i tiha do bola ... onak bucniji je od nje 120mm vent na kucistu ...

NITROS
13-06-2008, 12:34
Upravo to :) Meni je bucniji 120vent koji ispuhuje zrak od tog na grafickoj, a ako stavis na 50% jos uvijek je dovoljno tiho da se ne primjecuje, a na 100% :D jebote ko da je tornado, temperature graficke su mi onda 39-43 celzijusa.