PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zamolba za pomoć trogodišnjoj djevojčici Gloriji Brajko



goGAMERo
22-04-2006, 21:10
Poštovani,

Obraćamo se zamolbom da podržite humanitarnu akciju koju su pokrenule naše tri udruge: Društvo '' Naša Djeca'', ''Udruga Sv. Vinka'' i Gradska organizacija Crvenog Križa iz Grada Buja, radi prikupljanja pomoći obitelji Brajko za liječenje njihove trogodišnje Glorije.
Mala Glorija odmah nakon rođenja, nije imala sreće. Upućena je na tešku operaciju koju je hrabro podnijela, ali joj ona nije pomogla. Poslije liječenja na KBC-u u Zagrebu i Rijeci, njezino se zdravstveno stanje pogoršalo.
Liječnici kažu da se moraju poduzeti bitne mjere kako bi se izbjegle moguće rizične situacije po njezino zdravlje. Glorijini roditelji - majka Silvija(nezaposlena) i otac Franko(zaposlen u ''Istarskim cestama''), teško su pogođeni Glorijinom bolešću.. Nalaze se u teškoj psihološkoj i materijalnoj situaciji, jer Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje još uvijek ne želi odobriti njezino liječenje u Padovi. Istovremeno sa veoma skromnim materijalnim primanjima, obitelj Brajko ne uspijeva podmiriti troškove lijekova, račune bolnice a pogotovo ne troškove nove operacije.
Zahvaljujući humanitarnom koncertu kojeg su naše tri udruge nedavno organizirale u Bujama, obitelj Brajko je uspjela podmiriti dio troškova iz prošle godine. Nakon zadnjeg liječničkog pregleda u Padovi od 14. do 21. ožujka ove godine, konačna je utvrđena dijagnoza Glorijine bolesti:
Alagilleov sindrom. Liječnici su roditeljima kazali da se radi o veoma rijetkoj i opakoj bolesti, koju treba izliječiti transplantacijom jetre. Tom prigodom su roditeljima također rekli da se ''Glorijino zdravlje pogoršalo''.
odmah su predložili uvrštenje Glorije u listu čekanja za transplantaciju jetre. Međutim, kako Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje još nije odlučio o upućivanju djevojčice na liječenje u inozemstvo, situacija u obitelji Brajko dramatično se pogoršava.
Mi smo kao udruge učinile ono što smo mogle - pokrenule smo humanitarnu akciju prikupljanja pomoći za obitelj. Molimo vas da se i vi priključite akciji s vašim humanitarnim prilozima. Pokušajmo pomoći maloj Gloriji u granicama naših materijalnih mogućnosti dok ne bude prekasno. U koliko ćete se priključiti ovoj akciji, očekujemo vaš poziv.

S poštovanjem.

Račun male Glorije Brajko u Banci
Istarska kreditna banka - Umag
2380006-100005
na br. 3345034425

Sada kada je završio ovaj službeni dio samo bih htio reći da ako biste mogli vi tamo u Zagrebu i diljem Hrvatske proširiti glas ja bih vam bio zahvalan i Glorija Brajko jer skupljeno je tek oko 40 tisuća kuna, a trebalo bi skupiti još otprilike 27 tisuća eura jer ukupna operacija košta oko 250 tisuća kuna.

Ako biste mogli i bili voljni ovo proširiti i napisati(kopirati) na internetske stranice na koje odlazite bio bih vam iznimno zahvalan.
Novac se skupljao na području Istre, ali to nije bilo dovoljno.

Hvala!

Eddie9
23-04-2006, 08:22
naravno pa ljudi smo

goGAMERo
23-04-2006, 09:27
Molio bih da neki članovi ovaj tekst kopiraju, na neki forum koji posjećuju! Hvala!

23-04-2006, 09:41
ček,da to nije onaj hoax o kojem je bilo na tv-u? :?



znam da su kružili takvi mejlovi,meni je stigao jedan,ali zbog svoje sveopće ljenosti nisam potegao do banke uplatit,i onda za tjedan dana o tom na tv-u ^^

Osiru$
23-04-2006, 10:26
geez, koliko sam ja samo takvih mailova primio i automatski ignorirao.

da sam na svaki uplatio 10kn, za 50 godina bi me proglasili Blaženim.


osobno smatram da sve pare koje ljudi daju na razne zaklade i sl. ne idu u prave ruke, ne idu onima kojima to ustvari treba.

Mr.G4m3r
23-04-2006, 11:08
Kopirano na BalkanClanBase

goGAMERo
23-04-2006, 11:08
Neznam stvarno, svašta može biti, možda je grijeh ne dat, a možda se svi ovdje grdno varamo, možda nije shala, btw. Osirus - zakon ti je potpis! 8) :)

PISIPLEJ
23-04-2006, 12:55
nije šala,pomozite. :wink: