PDA

Pogledaj cijelu verziju : pomoč oko konfe



Xeno Zero
24-05-2008, 10:32
Evo jučer su frendovi kupili nove komponente ove:

Mbo: Gigabyte P 35 ds3 novo

Cpu: Intel Core2Duo E 8200 novo

Gfx: Gigabyte 8800 Gt novo

Hdd: Maxtor i Ibm neznam modele stariji su sa stare konfe

Psu: Psu Antec true Blue 480 W isto sa stare konfe .

I sad oni mene zovu da im dođem pomoć da su sve sklopili i da se neće upalit.
Kad sam stigao tamo pogledam kaj su napravili, i prvo skužim da nisu opče spojili 6 pinski Pci-e adapter na molexe i grafu, njega sam spojio da dva različita rail-a.
I tak spojim se to skupa sve provjerim kaj su napravili, i opet ništa...
Napajanje smo isprobali opet na starom kompu i radi sve ok, a mislim da je napajenje bez beda sposobno vrtit ovu konfu, evo link sa specifikacijama napajanja: http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=371

Sad problem je u tome šta se nikako neće komp upalit a sve je dobro spojeno.
Ako ima ko kavu ideju ili mišljenje, pomoč je dobrodošla.
Meni je još palo na pamet da je ploća neispravna, može se desit.

Gwin
24-05-2008, 11:14
22A @12V ?? nema to napajanje dovoljno struje za taj komp.. pričamo o napajanju od prije 5 godina

Razer
24-05-2008, 13:22
Zašto ne bi bilo dovoljno? I 18A bi bilo dosta.

Xeno Zero
24-05-2008, 13:29
22A @12V ?? nema to napajanje dovoljno struje za taj komp.. pričamo o napajanju od prije 5 godina

gwine al kaj nebi bilo realno da se komp barem upali?

Isto to napajanje je isprobano na Asusovoj P5 K ploči, Core2Duo E6750, 2 Gb Ram-a i Ati X 1950 , pa mislim da nije neka tolika razlika u potrošnji struje kolko može 8800 Gt potegnut u idle modu???
Kužiš neće se opče upalit sad na ovoj konfi novoj, pa mislim da bi se barem trebalo pokrenut sve skupa pa da smo vidli onaj čarobni bijeli dim nebi nam bilo žao, ja mislim da bum danas sve to skupa išo izvadit van i ponovno slagat, mrzim kad nisam ja slago odpočetka, moždas su oni zahebali nekaj drugo kaj sad nemogu ni skužit.

Edit 1: Pa moj antec true power trio pishe u specifikacijama da ima 19 A i ima SLI certifikat ,
kak onda nije 18 dosta?
Jel može bit problem u tome kaj ploča ima 24 pinski, a napajanje 20 pinova ???
Dali bi u tom slučaju trebalo ič ona 4 pina koja idu na drugo mjesto na ploči na ovaj glavni 24 pinski, jel mislim da sam probo pa da mi nije pasao skupa sa 20 pinskim od napajanja.

Razer
24-05-2008, 13:35
PSU je sasvim dovoljno za konfu.

Samo, pitanje je jesi li spojio 4-pinski 12v naponski kabel na ploču?

Gwin
24-05-2008, 13:39
riječ je o starom ATX dizajnu koji je koncentriran na 3.3V (30A) i 5V (38A)
22A na 12V je maksimalna nazivna snaga, pitanje je koliko je toga u stvari raspoloživo. druga stvar, kao što rekoh, pričamo o napajanju starom 5 godina.
to napajanje ima MTBF= 80,000 hrs. @ 25ºC.
1. govorimo o prosječnom vijeku trajanja- tko zna šta se desilo unutar 5 godina, napajanje možda radi super u staroj konfi, gdje samo 2 komponente vuku struju sa 12V
2. govorimo o 25C ? automatska pretpostavka je i da su mu snage izmjerene na 25C. tipičan de-rating curveSje -2W/1C. znači na prosječnoj ambijentalnoj temp kejsa od 45C, napajanje je izgubilo 40W potencijalne snage.

možda radi, ali ja bih prvo provjerio tu konfu sa nekim drugim napajanjem. pogotovo ako uzmemo u obzir da grafa+cpu+2 diska vuku skoro 200W ??

Xeno Zero
24-05-2008, 13:40
E a dal bi 4 pinski trebo ič skupa sa ovim 20 pinskim u 24 pina na ploču, zato kaj mi onda opet ostaje na drugom mjestu na ploči prazna ta 4 pina???

Gwine još jednom :
Isto to napajanje je isprobano na Asusovoj P5 K ploči, Core2Duo E6750, 2 Gb Ram-a i Ati X 1950 , pa mislim da nije neka tolika razlika u potrošnji struje kolko može 8800 Gt potegnut u idle modu???
Kužiš neće se opče upalit sad na ovoj konfi novoj, pa mislim da bi se barem trebalo pokrenut sve skupa pa da smo vidli onaj čarobni bijeli dim nebi nam bilo žao, ja mislim da bum danas sve to skupa išo izvadit van i ponovno slagat, mrzim kad nisam ja slago odpočetka, moždas su oni zahebali nekaj drugo kaj sad nemogu ni skužit.

24-05-2008, 13:41
E a dal bi 4 pinski trebo ič skupa sa ovim 20 pinskim u 24 pina na ploču, zato kaj mi onda opet ostaje na drugom mjestu na ploči prazna ta 4 pina???

OMG...i 24 pinski i 4 pinski trebaju biti popunjeni... :shock:

Gwin
24-05-2008, 13:41
PSU je sasvim dovoljno za konfu.

Samo, pitanje je jesi li spojio 4-pinski 12v naponski kabel na ploču?
upravo je rekao da nije.. užas..

a antec trupower trio ima 19A. da.. ali ima 3 raila, svaki sa 19A.. s time da je riječ o tri virtualna raila, koji su u stvari isto kao i seasonic S12 i corsair HX jedan masivni rail od 50-ak ampera

Xeno Zero
24-05-2008, 13:44
PSU je sasvim dovoljno za konfu.

Samo, pitanje je jesi li spojio 4-pinski 12v naponski kabel na ploču?
upravo je rekao da nije.. užas..

a antec trupower trio ima 19A. da.. ali ima 3 raila, svaki sa 19A.. s time da je riječ o tri virtualna raila, koji su u stvari isto kao i seasonic S12 i corsair HX jedan masivni rail od 50-ak ampera

Aha isee jesam konjina, sad kužim ovaj ima 18 a ukupno na svim rail-ovima , dok moje ima svaki rail 19.

Xeno Zero
24-05-2008, 13:46
[quote="Xeno Zero":3h3ql8lo]E a dal bi 4 pinski trebo ič skupa sa ovim 20 pinskim u 24 pina na ploču, zato kaj mi onda opet ostaje na drugom mjestu na ploči prazna ta 4 pina???

OMG...i 24 pinski i 4 pinski trebaju biti popunjeni... :shock:[/quote:3h3ql8lo]

I kaj da sad napravim ak mi napajanje nema 24pina več 20 pina?
Mislim pitam jel ima kakav adapter sa 20 na 24 pina?
Ziher da je radilo na sličnoj konfi (x1950,e 6750, 2 Gb rama) bilo je popunjeno samo 20 pinova makar ima ploča 24.

Razer
24-05-2008, 13:48
Ploča se pali i sa 20-pinskim PSU-om, ali se ne pali bez dodatno ukopčanog 4-pinskog 12v naponskog kabla.

Xeno Zero
24-05-2008, 13:52
@ Razer spojio sam ja i taj dodatni 4 pinski, sad sam zaključio da su ziher oni kad su slagali smrdali nesht drugo, dochi che mi konfa doma oko 8 pa ću sve ispočetka složit.

Xeno Zero
24-05-2008, 14:04
riječ je o starom ATX dizajnu koji je koncentriran na 3.3V (30A) i 5V (38A)
22A na 12V je maksimalna nazivna snaga, pitanje je koliko je toga u stvari raspoloživo. druga stvar, kao što rekoh, pričamo o napajanju starom 5 godina.
to napajanje ima MTBF= 80,000 hrs. @ 25ºC.
1. govorimo o prosječnom vijeku trajanja- tko zna šta se desilo unutar 5 godina, napajanje možda radi super u staroj konfi, gdje samo 2 komponente vuku struju sa 12V
2. govorimo o 25C ? automatska pretpostavka je i da su mu snage izmjerene na 25C. tipičan de-rating curveSje -2W/1C. znači na prosječnoj ambijentalnoj temp kejsa od 45C, napajanje je izgubilo 40W potencijalne snage.

možda radi, ali ja bih prvo provjerio tu konfu sa nekim drugim napajanjem. pogotovo ako uzmemo u obzir da grafa+cpu+2 diska vuku skoro 200W ??

Kolko ja znam Antec mjeri sva svoja napajanja na 50 stupnjeva celzijevih, pa nije moglo izgubit ni watt-a.

Gwin
24-05-2008, 14:08
haloo.. ti si mi dao link sa podatkom o MTBF-u

osim toga, sve ovisi tko je slagao napajanje.. Antec Basiq je Fortron, Antec Truepower je Seasonic, a prije 5 godina??

Xeno Zero
24-05-2008, 14:15
haloo.. ti si mi dao link sa podatkom o MTBF-u

osim toga, sve ovisi tko je slagao napajanje.. Antec Basiq je Fortron, Antec Truepower je Seasonic, a prije 5 godina??

Ma ja samo velim da kad je ovaj mjerio bila je 25 stupnjeva temp, a da Antec mjeri na 50 , znači ziher si true power seriju je radio Seasonic, zato kaj sam uspio pronač kutiju od napajanja i piše ogromnim slovima True Power.

Gwin
24-05-2008, 14:21
da.. al ovo je TrueBlue.. pročitaj UL broj sa tog napajanja pa ćemo vidjet tko ga je sklapao

Xeno Zero
24-05-2008, 14:29
Ma gwine velim , ja brijem da opće nisu u potpunosti ista napajnja, zato kaj na ovom čiju kutiju imam sad na stolu, nigdje nepiše True Blue, več samo True Power.
Taj ul broj on bi trebao bit na naljepnici na samom napajanju jel tak?
Ak je budem kasnije kad dođe konfa točno prepisao kaj piše.
Btw hvala ti na trudu cjenim to.

Xeno Zero
25-05-2008, 13:23
Gwine ewo nisam stigo jučer , išo sam van.

Ak je to onaj broj koji izgleda ko bar kod na etiketi od napajanja to bi onda bio ovaj broj: 003033655457

Sad mislim za nekih sat vremena probat sa svojim napajanjem , al mi ga se neda vadit van kablovi su baš ljepo složeni :) .ma stavit ču jas ve to skupa samo na stiropor i na stol prvo probe radi a kablo če brijem ič iz mog kučišta tih nekoliko cm i spojim prekidač sa svog kučišta pa javim kaj se desilo.

ezav
25-05-2008, 17:15
UL broj ti je onaj broj ispod ovog znaka
http://img80.imageshack.us/img80/8379/ul1logorw5.gif
i pisan je u formatu E1234567

a na ovoj stranici (http://database.ul.com/cgi-bin/XYV/template/LISEXT/1FRAME/gfilenbr.html)Sukucaš taj broj i vidiš tko sklapa koje napajanje

Xeno Zero
25-05-2008, 22:55
Evo samo da javim da konfa radi ko beba sa Antecom, sad sam završio pekmeziranje oko slaganja kablova , a razlog kaj se konfa nije palila jučer trebalo bi postati u temu o hardwareskim biserima.
Naime kad sam došao do frenda kad me zvao da im komp neče upalit, provjerim kaj sve nije uredu, i vidim da adapter sa 6 pinskog pci-e nije spojen na grafu i molexe.
Sredim to pogledam ostalo sve štima, nakon jednon sat vremena pokušavanja da konfa upali odustanem i pitam ih dal moram skidat cooler sa proca da provjerim jel su ga dobro stavili, i naravno vele sve je ok.
Ja otišo van i reko da sutra donese konfu ujutro do mene, on donio konfu ujutro do mene, al bez napajanja pošto mu je trebalo za staru konfu jel je morao pisat nešt za faks.
Nije mi se dalo isperobavat sa svojim napajanjem zato kaj sam slago kablove prije par dana i sve zavezo sa onim plastičnim šelnicama.
Donio on meni napajanje poslje ,ja i šogy sve raskopali van i sve ispoćetka slaganje.
Skinem cooler i imam kaj vidjet, dečki su stavili proc krivo u socket, nisam znal kaj bi reko sad sam završio sa svime idem spavat i odmorit se , danas sam i od drugog frenda curi išo stavljat winse, očistit od prašine i ono standardni servis na kantu od durona 700 Mhz sa 256 rama, i Maxtor 15 Gb koji je bio tolko brz da mu je za instalaciju winsa trebalo 2 sata i nešto sitno.
Jedva čekam samo da legnem u krevet i odmorim se.
Zahvaljujem svima koji su pomogli u riješavanju problema u ovoj temi.

@ ezav napajanje ima taj logo, plus još neki drugi logoi od certifikata ali nema nikakvog drugog broja osim onog kaj sam posto gore.

Gwin
25-05-2008, 23:38
dečki su stavili proc krivo u socket,
dobro da ga nisu slomili

Xeno Zero
26-05-2008, 13:01
jelda sreća Božja bila na njihovoj strani.