PDA

Pogledaj cijelu verziju : FER - Fakultet Elektrotehnike i Računalstva



RayDX
22-05-2008, 16:54
Kad već postoji tema o FOI-u, može i o FERu... Doduše, mene čekaju duge 3 godine do njega, ali svejedno ako je netko završio ili je usred studija mogao bi napisati kako je, je l' teško upasti i tako =)

Plexihack
22-05-2008, 19:11
Onda postoji mogućnost da ćemo se vidjeti ^^
Ja moram još 4 godine čekat :P

Outmind
22-05-2008, 19:20
Jedino kaj ja o feru znam je da se svi koje poznajem a idu na taj fax žale da je jako teško i cijelu se godinu moraš trgat za većinu predmeta, te da im je kantina dobra xD

Babitz
22-05-2008, 19:22
Čuo sam da je upasti na njega ono najlakše kaj je tamo. A nije baš lako upast. Sad mislite kako ga je završit.

Neven <R>
22-05-2008, 19:51
Ja samo znam da imaju dobru menzu tamo.

*Fila*
22-05-2008, 20:24
ovo za menzu je istina
a ja iam profesora koji ga je završio prije par godina
čoek je zbilja izgubljen u vremenu i prostoru
čuo sam da je prije bio normalan..a sad.... :shock:

The Boz
22-05-2008, 20:31
FER je po Ženevskoj Konvenciji klasificiran kao opasna tvar prvog razreda. Izravno izlaganje FERu u svom elementarnom obliku može rezultirati teškim i trajnim mentalnim i fizičkim retardacijama. Posredno izlaganje FERu može rezultirati memetičkom, kognitivnom, motivacionalnom ili egzistencijalnom štetom.
Handle with care.

Maloki
22-05-2008, 20:38
Hmm, sve više mi se čini da su FER i ŠMRC (Tehnička škola Karlovac, moja škola) jako slični :)

*Fila*
22-05-2008, 20:40
FER je po Ženevskoj Konvenciji klasificiran kao opasna tvar prvog razreda. Izravno izlaganje FERu u svom elementarnom obliku može rezultirati teškim i trajnim mentalnim i fizičkim retardacijama. Posredno izlaganje FERu može rezultirati memetičkom, kognitivnom, motivacionalnom ili egzistencijalnom štetom.
Handle with care.
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :pray: :pray: :pray:

Da_killah
22-05-2008, 21:05
dovoljno je to što su neki predmeti iz prvog semestra uvjet za sve na drugom, i ako ih ne prođešš odmah na roku, ne možeš upisati drugi semestar i pao si godinu, kao što se dogodilo tipu kojeg znam...

IGoR_2803
22-05-2008, 21:41
ovo mi je prvi post u ovome podforumu, ali na ovakve nebuloze moram reagirati... kao prvo, koji je opće kriterij "težine" odnosno zahtjevnosti nekog fakulteta... kak neko moze izjaviti recimo: "FER je tezi od prava"... po cemu? ponajprije je to stvar osobnih preferencija... nekom ferovcu kojem ide matematika, fizika i drugi srodni kolegiji, sigurno ne bi bilo nimalo lako da dodje na pravo i mora uciti napamet razne zakone, ustave ili kaj ti ja znam... prosjecan ferovac pravo vjerojatno nikad ne bi zavrsil... kak onda moze reci da je FER tezi od prava??? naravno, vrijedi obrnuto... a kad se već i idu usporedjivati razliciti fakulteti po svojoj zahtjevnosti, tu eventualno vrijedi kriterij kolko vremena je potrebno odvojiti za obaveze vezane uz fakultet, bila to predavanja, vjezbe, seminari ili rad kod kuće... a prema tome je jedna farmacija, fkit, arhitektura, medicina itd... puno "teži" od FERa... tolko o tome...

Death By Sexy
22-05-2008, 21:53
Skak onda moze reci da je FER tezi od prava??? naravno, vrijedi obrnuto... a kad se već i idu usporedjivati razliciti fakulteti po svojoj zahtjevnosti, tu eventualno vrijedi kriterij kolko vremena je potrebno odvojiti za obaveze vezane uz fakultet, bila to predavanja, vjezbe, seminariSili rad kod kuće... a prema tome je jedna farmacija, fkit, arhitektura, medicina itd... puno "teži" od FERa... tolko o tome...

kaj tog ima na pravu... :rotfl: :rotfl:

svi govore kak je pravo teško.. niko od mojih frendova na pravu ne hoda na predavanja... možda na seminar tu i tamo... 500 str naučit meni nebi bilo problem s obzirom na tolko kolko bi vremena imao da studiram na pravu.. ne bi znao što s vremenom

Da_killah
22-05-2008, 22:24
imaš ti pravo, jedino na seminare moraš dolazit :D
al objektivno, na pravu s 2 mogu prolazit i ljudi koji su, pa...glupi, potrude se, nauče napamet i dobiju 2 (samo se moraš nekako natjerat na učenje :( ), više-manje, dok recimo na fer-u, pmf-u i takvim faxevima nije baš tao, jedan moj frend je fenomenalno znao i mat i fiz, bio i po natjecanjima, županijska, državna, pa sad muku muči na pmf-u...

RayDX
23-05-2008, 00:30
Ja živim za matematiku, fiziku, elektrotehniku (oke, grana fizike) te računalstvo općenito... Meni je gušt učiti takve stvari... Ali ono što je meni patnja jest: hrvatski i latinski, ta dva predmeta ne mogu smisliti ni pod razno, a sat jednog traje dvije godine...

flander
23-05-2008, 00:35
@ IGoR_2803 smanji taj JAMBO plakat od potisa

Windwalker
23-05-2008, 13:05
Ma ja idem na prijamni za mjesec i pol, pa kud puklo da puklo.

Istina, ne zanima me ni FER, ali me svi ostali fakulteti zanimaju još manje.

Najradije bih dobio par milijunčića na lotu i cijeli život ne radio ništa.

Ali kad već moram, onda ću probati FER.

RayDX
23-05-2008, 14:03
Ma ja idem na prijamni za mjesec i pol, pa kud puklo da puklo.

Istina, ne zanima me ni FER, ali me svi ostali fakulteti zanimaju još manje.

Najradije bih dobio par milijunčića na lotu i cijeli život ne radio ništa.

Ali kad već moram, onda ću probati FER.


S takvim stavom nećeš nigdje dogurati...

Windwalker
23-05-2008, 16:44
S takvim stavom sam završio gimnaziju. Bez mature.

Da_killah
23-05-2008, 16:59
gimnazije općenito nije teško završiti, i bez učenja...

IGoR_2803
23-05-2008, 17:25
gimnazije općenito nije teško završiti, i bez učenja...

opet generalizacija... mozda neke gimnazije da, ali ima onih di se posteno treba oznojiti...

Neven <R>
23-05-2008, 18:31
Ma ja idem na prijamni za mjesec i pol, pa kud puklo da puklo.

Istina, ne zanima me ni FER, ali me svi ostali fakulteti zanimaju još manje.

Najradije bih dobio par milijunčića na lotu i cijeli život ne radio ništa.

Ali kad već moram, onda ću probati FER.


S takvim stavom nećeš nigdje dogurati...
Ne moraš biti super ambiciozan da bi uspio, vidjeh gro primjera oko sebe.

Da_killah
23-05-2008, 22:18
[quote="Da_killah":26iqclvc]gimnazije općenito nije teško završiti, i bez učenja...

opet generalizacija... mozda neke gimnazije da, ali ima onih di se posteno treba oznojiti...[/quote:26iqclvc]

u lošima se treba pomučit :)

RayDX
23-05-2008, 23:53
Ma ja idem na prijamni za mjesec i pol, pa kud puklo da puklo.

Istina, ne zanima me ni FER, ali me svi ostali fakulteti zanimaju još manje.

Najradije bih dobio par milijunčića na lotu i cijeli život ne radio ništa.

Ali kad već moram, onda ću probati FER.


S takvim stavom nećeš nigdje dogurati...
Ne moraš biti super ambiciozan da bi uspio, vidjeh gro primjera oko sebe.

Istina... Ali njegov stav je klinički mrtav skoro... Ide, reda radi.

Nodakim
24-05-2008, 00:06
ovo mi je prvi post u ovome podforumu, ali na ovakve nebuloze moram reagirati... kao prvo, koji je opće kriterij "težine" odnosno zahtjevnosti nekog fakulteta... kak neko moze izjaviti recimo: "FER je tezi od prava"... po cemu? ponajprije je to stvar osobnih preferencija... nekom ferovcu kojem ide matematika, fizika i drugi srodni kolegiji, sigurno ne bi bilo nimalo lako da dodje na pravo i mora uciti napamet razne zakone, ustave ili kaj ti ja znam... prosjecan ferovac pravo vjerojatno nikad ne bi zavrsil... kak onda moze reci da je FER tezi od prava??? naravno, vrijedi obrnuto... a kad se već i idu usporedjivati razliciti fakulteti po svojoj zahtjevnosti, tu eventualno vrijedi kriterij kolko vremena je potrebno odvojiti za obaveze vezane uz fakultet, bila to predavanja, vjezbe, seminari ili rad kod kuće... a prema tome je jedna farmacija, fkit, arhitektura, medicina itd... puno "teži" od FERa... tolko o tome...



imaš pravo djeci u vrtiću ide bolje bojanje,slaganje legića i crtanje power rangers...tko zna možda da ih stavimo na neki faks bi bili dobri u kvantnoj fizici!
gle neke stvari su jednostavno teže od drugih....i ne možeš za njih baš reći da ovise o osobnoj preferenci,onako bojanje=kvantna fizika,ahem,not?

McPingvin_v2.0
24-05-2008, 00:16
Nodakim, vjeruj mi, sve je u tvojoj percepciji i načinu razmišljanja, pogotovo učenja.

Ja, recimo, ne mogu ništa naučiti iz suhih bilješki. Ja moram biti na satu i sam uzimati svoje bilješke, iako iz njih neću učiti.

Ista je stvar i s gradivom. Prijatelju sam radio skriptu iz obiteljskog prava... Nema šanse da ja to naučim. Pravo mi je čisto bubanje teksta, dok tehnika ima nekakvu logiku, matematiku, fiziku... Meni to pomaže shvatiti stvari.

Doduše, povijest me zanima pa nju mogu naučiti, iako je isto hrpa teksta i godina :)

Lord Jambrek
24-05-2008, 01:42
Ray, ak ćeš ić na fer, a vjerujem da budeš jer na svako pitanje imaš odgovor :D onda ima da se jednom javiš da odemo na caffe


da, pijan sam, cugao grčku rakiju kod frenda.

Death By Sexy
24-05-2008, 10:35
[quote="Da_killah":1tt1h9rv]gimnazije općenito nije teško završiti, i bez učenja...

opet generalizacija... mozda neke gimnazije da, ali ima onih di se posteno treba oznojiti...[/quote:1tt1h9rv]

kaj čakovečka gimnazija?

Da_killah
24-05-2008, 10:39
Pravo mi je čisto bubanje teksta, dok tehnika ima nekakvu logiku, matematiku, fiziku...

ne bi čovjek reko, ali dosta predmeta i na pravu je logično, ne svi ali jedan dobar dio...

Kostolomac
24-05-2008, 10:59
frend mi ide na fer i kaže da se treba dnevno barem par sati učiti. ali idioti koji misle da na fer idu samo šmokljani me baš nerviraju. ja onoga tko završi tako težak faks ko što su fer i pmf duboko poštujem.

RayDX
24-05-2008, 11:23
frend mi ide na fer i kaže da se treba dnevno barem par sati učiti. ali idioti koji misle da na fer idu samo šmokljani me baš nerviraju. ja onoga tko završi tako težak faks ko što su fer i pmf duboko poštujem.

E, da... Isuste, kako me to izbaci iz takta... Moj kolega ide na FER, ako je on šmokljan, onda je Švajcneger pičkin dim.

Nodakim
24-05-2008, 21:59
Nodakim, vjeruj mi, sve je u tvojoj percepciji i načinu razmišljanja, pogotovo učenja.

Ja, recimo, ne mogu ništa naučiti iz suhih bilješki. Ja moram biti na satu i sam uzimati svoje bilješke, iako iz njih neću učiti.

Ista je stvar i s gradivom. Prijatelju sam radio skriptu iz obiteljskog prava... Nema šanse da ja to naučim. Pravo mi je čisto bubanje teksta, dok tehnika ima nekakvu logiku, matematiku, fiziku... Meni to pomaže shvatiti stvari.

Doduše, povijest me zanima pa nju mogu naučiti, iako je isto hrpa teksta i godina :)


ma znam,ali neke stvari jednostavno su teže od drugih....ne može SVE biti u tome...jer nema šanse da li npr lakše naučiti niz slova od 3543634634 nego 123456789

loo
14-02-2013, 17:00
FER master race reporting in. Tko je još na ovom najboljem fakultetu na svim svjetovima?

Electromaster
14-02-2013, 17:02
Evo bio ja sad u menzi.

StormCr0w
14-02-2013, 17:07
Dojmovi?

loo
14-02-2013, 17:25
Kako mrzim kad ti filozofi dolaze u našu menzu. Glupi hipiji, nisu sposobni ni za šta, samo nam kradu hranu i povećavaju red u najboljoj menzi u Hrvata. Da ne kažem da ne možeš prepoznat koji filozof je kojeg spola. Sve ih krase isti atributi: dugačka kosa, ružna odjeća, djevičanski brkovi, spojene obrve, prištevi, loša emo šminka, debljina i smrad. Smrad je najgori.

Wizard
14-02-2013, 17:26
Što nisu zapravo isti takvi na feru?

Electromaster
14-02-2013, 17:30
Nama zato pizde s FERa i FSBa zakrčavaju knjižnicu. Malo uzmeš malo daš.

Što se menze tiče, nije uopće ništa posebno, samo je duplo skuplja jer je u privatnom vlasništvu. Jedina kvaka je u tome što je najbliža poslije FSBa, a ta zatvara u 3 sata. U restoranu je obično očajno mali izbor, ali bar ima linija sa sendvičima.

loo
14-02-2013, 17:36
Što nisu zapravo isti takvi na feru?
Ne baš...
tipični par na FERu:
http://praiselutheranchurch.org/members/wp-content/uploads/2009/03/young-couples-bible-study.jpg

tipični par na filozofskom:
http://www.1000funnypictures.com/photos/Funny-Couple-Pictures/151.jpg

Herr Schnitzel
14-02-2013, 17:38
Par s filozofskog ima poster od Pantere.
Gubiš.

Electromaster
14-02-2013, 17:40
> FER
> žene
> Lol

beba nema zvečku
14-02-2013, 17:42
ovaj loo je baš super zadnjih par dana.

Neven <R>
14-02-2013, 17:43
http://praiselutheranchurch.org/members/wp-content/uploads/2009/03/young-couples-bible-study.jpg

Piše bible study, kaj FER ima smjer teologije?

loo
14-02-2013, 17:58
http://www.fer.unizg.hr/predmet/bibteo1
http://www.fer.unizg.hr/predmet/bibteo2

Jedina mana ovog inače savršenog fakulteta :|

sickpetey
14-02-2013, 18:03
Mislis to i to sto si ti u njemu?

loo
14-02-2013, 18:09
Moja malenkost ne može imati nikakav utjecaj na taj fakultet, tu ustanovu, to mjesto znanja, razumijevanja i nepresužive težnje za napretkom te poboljšanjem sveukupne kvalitete života. Izrazito sam pošašćen što mogu reći da pripadam tom društvu i ne želim okaljati povjerenje koje mi je dano time da odgovaram na tako jeftine i niske provokacije jednog plebejca, iliti neFER-ovca.

Herr Schnitzel
14-02-2013, 18:10
Odustat ćeš na drugoj godini.

Lord Ragnarok
14-02-2013, 18:35
Moja malenkost ne može imati nikakav utjecaj na taj fakultet, tu ustanovu, to mjesto znanja, razumijevanja i nepresužive težnje za napretkom te poboljšanjem sveukupne kvalitete života. Izrazito sam pošašćen što mogu reći da pripadam tom društvu i ne želim okaljati povjerenje koje mi je dano time da odgovaram na tako jeftine i niske provokacije jednog plebejca, iliti neFER-ovca.


odi jos malo uciti, zanemari lajf da nebi pao matisu

loo
14-02-2013, 18:50
Ne brini se, prošo sam sve :) Kad savjesno radiš ne moraš se bojat nedostatka "lajfa".
"People often ask me: 'loo, what would you do if you had more free time?'. And to those people I say: ' Doing what you want is not a question of free time, but rather a question of motivation, organization and self-sustain. We all have enough time to do what we want to, but most of us choose to waste it on mundane activities'."
-loo

Kid A
14-02-2013, 18:57
Isuse boze loo, daj umri ili nesto

jebeni 9gag cancer koji je juce otkrio 4chan. Ajd sad otvori topic kako nemas cure za Valentinovo

loo
14-02-2013, 18:58
ksarabaše, tvoje riječi me duboko pogađaju :(

StormCr0w
14-02-2013, 19:06
Isuse boze loo, daj umri
^

Btw, očekujem čistke.

cham3leon
14-02-2013, 19:44
http://www.fer.unizg.hr/predmet/bibteo1
http://www.fer.unizg.hr/predmet/bibteo2

Jedina mana ovog inače savršenog fakulteta :|

OMG!

Trebao sam ić u ZG studirat.

McPingvin_v2.0
14-02-2013, 20:44
Gušter, prestani reportat idiotarije.

Loo, prestai biti idiotarija.

loo
14-02-2013, 21:13
Da, tata. Bilo mi je dosadno (ili zabavno?).

McPingvin_v2.0
14-02-2013, 21:16
Da ste jebeni master race ne bi vam se trebalo 3 puta objašnjavati kako prebaciti layer s jedne slike na drugu u Photoshopu.

loo
14-02-2013, 21:27
Zar nije bilo očito da trolam(to više jer sam prije tjedan dana u temi o fakultetima pisao suprotno od ovog)? Izgleda da je ovaj account toliko obilježen da ljudi misle da sam stvarno tolko glup kad namjerno pišem gluposti :)

Neven <R>
14-02-2013, 21:28
Bilo je preočito :(

McPingvin_v2.0
14-02-2013, 21:39
Ja to općenito rantam protiv FER-ovaca, puca mi kurac sve i da ideš na NJAVRU.

Windwalker
14-02-2013, 22:44
Ja sam FERovac.
'Nuff said!

Maloki
15-02-2013, 00:24
Bilo je preočito :(
To je najbolniji dio cijele priče.
E Nenči jel FPZ ima svoju menzu?

Neven <R>
15-02-2013, 01:21
Nope, najbliža ti ekonomija.

LukA33
16-02-2013, 01:39
hrana na ekonomiji je uzasna

The Boz
16-02-2013, 02:14
Ahem. (http://www.mrzim.bloger.index.hr/post/mrzim-ferovce/115820.aspx)

FaTaL_mRkvA
16-02-2013, 12:11
http://www.fer.unizg.hr/predmet/bibteo1
http://www.fer.unizg.hr/predmet/bibteo2

Jedina mana ovog inače savršenog fakulteta :|



- na ispitu smijete imati Sveto pismo

Debil sam, al presmiješan mi je ovaj dio neznam zašto :( :rotfl:

Kostolomac
16-02-2013, 12:42
Ima koji stariji FER-ovac da mi kaže koji je objektivno najlakši diplomski smjer na FER-u? Pitam čisto iz znatiželje :P

StormCr0w
16-02-2013, 12:48
http://www.fer.unizg.hr/predmet/bibteo1
http://www.fer.unizg.hr/predmet/bibteo2

Jedina mana ovog inače savršenog fakulteta :|



- na ispitu smijete imati Sveto pismo

Debil sam, al presmiješan mi je ovaj dio neznam zašto :( :rotfl:


Šalabahter!

Windwalker
16-02-2013, 20:12
Ima koji stariji FER-ovac da mi kaže koji je objektivno najlakši diplomski smjer na FER-u? Pitam čisto iz znatiželje :P
A to ti ovisi kaj te zanima. Ne vjerujem da postoji 'najlakši'.
Ionako si većinu predmeta biraš kako hoćeš.

Za računarstvo ne znam, a za elektrotehniku se priča kako je automatika najteža, a energetika najlakša.
No opet, energetičari su imali razne labose gdje su morali svaki tjedan izvještaje pisat.
Ja sam upisao elektroniku. Nije teška kao što se priča. Vjerujem da bi mi energetika bila dosadnija i teža.
Manje nas je, atmosfera je opuštenija, labosi lakši, asistenti pristojniji. I tako.
No, vjerojatno je najteže naći posao u Hrvatskoj kao elektroničar. Zato su automatika, energetika i ERI bolji izbori.

Kostolomac
16-02-2013, 20:33
Hvala. Na mom trulom faksu su samo automatika i energetika. Min-maxanje do jaja.

Chupacabra
16-02-2013, 22:54
Je li tesko upasti na FER?

The Boz
16-02-2013, 23:04
Nije teško upasti na fer, ali je cilj upasti bez plaćanja, a imaju malo tih mjesta.

Chupacabra
16-02-2013, 23:18
Neki dan si mi rekao da je TVZ dobar. Drzim te za rijec.

The Boz
16-02-2013, 23:30
Bila je i zvjezdica s tim, ali da. U svakom slučaju je situacija kao i s ostalim fakultetima, ako završiš bez da si išta naučio u slobodno vrijeme, bacio si vrijeme i novac.

Chupacabra
16-02-2013, 23:45
Na TVZ-u možete odabrati neke od slijedećih smjerova:

Stručni studij elektrotehnike
Stručni studij graditeljstva
Stručni studij računarstva
Stručni studij informatike
Stručni studij mehatronike
Uz stručne studije TVZ nudi i specijalističke studijske programe:

Specijalistički studij elektrotehnike
Specijalistički studij informatike
Specijalistički studij graditeljstva

Koja je razlika izmedu strucnih i specijalistickih?
I koja je razlika izmedu strucnog studija racunarstva i informatike? Ja se ne razumijem u fakultete uopste

Lord Ragnarok
16-02-2013, 23:48
prvo zavrrsis strucni dio od 3 godine, pa onda ides 2 godine na specijalisticki.
3+2
obrnuto nejde

Chupacabra
16-02-2013, 23:50
A koja je razlika izmedi racunarstva i informatike? Sta se uci na kojem?

The Boz
16-02-2013, 23:53
Računarstvo: Rad + elektronika = računalo
Informatika: Rad + računalo = proizvod
Ugrubo.

Chupacabra
17-02-2013, 00:01
U redu, hvala na informacijama. :)

McPingvin_v2.0
17-02-2013, 05:29
I da, na specijalistički studij na TVZ-u se ne ide. Nikada, pa ni tada.

Chupacabra
17-02-2013, 13:22
Zasto? Strah me pitati.

McPingvin_v2.0
17-02-2013, 13:25
Jer je:
a) skup
b) dugačak
c) beskoristan

Chupacabra
17-02-2013, 13:31
Logika bi rekla da si kvalificiraniji i da ces lakse naci posao ako imas i specijalisticki, ali sa druge strane, ovo je Hrvatska. :(

McPingvin_v2.0
17-02-2013, 13:39
Gle, jedino što možeš sa tom speckom dobiti je papir. Ali doslovno jedino to.

cham3leon
17-02-2013, 13:46
Tako je i kod nas diplomski. Specijalizacija baš nikakva, dva "smjera" koja se razlikuju u možda 2 predmeta sveukupno. Predmeti su ok, ali je nestašica profesora pa neke od njih predaju ljudi koji to ne odrade dobro ili čak ni sami ne znaju gradivo dovoljno.

Jedini razlog zašto sam uopće išao dalje je to što mi je besplatno i što su baš svi drugi koji su završili preddiplomski u zadnje dvije godine išli dalje, pa ono, go with the flow.

McPingvin_v2.0
17-02-2013, 13:49
Ovo nije besplatno, nije redovni studij (nemaš studentska prava i traje duplo duže), a uz sve to predmeti nisu OK :D

TeraBajt
17-02-2013, 15:20
cuo sam neku semu da ce tvz prec iz veleucilista u sveuciliste, jel to čru

StormCr0w
17-02-2013, 15:22
Onda više neće bit tvz.

Chupacabra
17-02-2013, 15:23
Kao da ima neke prevelike razlike.

McPingvin_v2.0
17-02-2013, 15:36
cuo sam neku semu da ce tvz prec iz veleucilista u sveuciliste, jel to čru
Sumnjam da će uskoro doći do toga. Osim svih prepreka sa strane Sveučilišta u Zagrebu i ostale birokracije, naši mamlazi koji vode faks imaju puno bitnije stvari koje žele prvo napraviti... Tipa doktorski tudij. Tipa novi studij kojem sam zaboravio ime, ali je maltene biokibernetika. Ne znam koji im je kurac, iskreno.

Kao da ima neke prevelike razlike.
U teoriji nema... U praksi ima. Ne u znanju, nego u sranju, na žalost.

The Boz
17-02-2013, 15:38
...novi studij kojem sam zaboravio ime, ali je maltene biokibernetika. Ne znam koji im je kurac, iskreno.
The students never asked for this.

McPingvin_v2.0
17-02-2013, 15:40
No shit Sherlock. Umjesto da se pobrinu da imamo, ne znam, SVOJU ZGRADU...

Lord Ragnarok
17-02-2013, 15:57
pa kaj nece bit navodno nesto na borongaju? ono, sve faksove premjestiti, svaki imati svoju zgradu i par velikih domova za studente?

The Boz
17-02-2013, 16:01
Koliko ja znam, ta stara ideja je i dalje debelo na teoretskoj bazi. Ne u ovom desetljeću.

McPingvin_v2.0
17-02-2013, 16:03
pa kaj nece bit navodno nesto na borongaju? ono, sve faksove premjestiti, svaki imati svoju zgradu i par velikih domova za studente?
Yeah... Ogroman je to projekt i, kao što Boz reče, teško da će to biti tako skoro :)

Neven <R>
17-02-2013, 18:02
Za borongaj se već desetak godina priča za svaki drugi faks da će se preselit tamo.

LukA33
17-02-2013, 22:27
to bi bilo stvarno super ali kao sto su decki vec rekli nece biti nista od toga... kao prvo, filozofski se ne bi odrekao svoje zgrade haha

Karlo_from_Bjelovar
18-02-2013, 07:35
kao prvo, filozofski se ne bi odrekao svoje zgrade haha
damn hippiez.

Chupacabra
18-02-2013, 09:16
Filozofski ima losu knjiznicu.

Electromaster
18-02-2013, 09:57
@LukA33
Čekaj samo da nam se sruši po glavi, kad su bili pametni nabacivat treći kat na zgradu napravljenu za dva.

@Chupa
Što joj fali...?

Windwalker
18-02-2013, 11:32
FER ima 4 moderne zgrade i ne vidim razlog zašto bi se ikud micali.

Gu$ht3r
18-02-2013, 11:35
pricaju o TVZ-u

Windwalker
18-02-2013, 11:42
Reko je čovjek nešto za sve faksove, gore na vrhu stranice.

Wizard
18-02-2013, 11:47
Pa to je ideja, al njena ostvarivost je očito upitna.

McPingvin_v2.0
18-02-2013, 13:53
FER ima 4 moderne zgrade i ne vidim razlog zašto bi se ikud micali.
Zato jer je bolnicama i fakultetima mjesto na rubu grada, u sklopu kampusa (ne bolnice i faksevi zajedno, jel). Kada je Sveučilište u Zagrebu kao takvo osnovano ono nije bilo na rubu grada, nego je bilo van njega. Problem je što se Zagreb planski ne razvija od kad je pokojni Holjevac otegnuo papke i što se nikada nije počelo raditi na tome kako spada. Kampus Borongaj za sada nije dovoljno velik... Ni za što, osim za Hrvatske studije. Treba ga proširiti, urediti i iseliti sve studente sa Save, Šare, Cvjetnog i Lašćine (možda sam zaboravio neke mini domove) tamo, gdje će im i biti svi faksevi. Neki faksevi se već godinama bore s nedostatkom prostora (tu čak i ne ciljam na svoj TVZ, nego na neke odsjeke PMF-a koji imaju predavanja po tri mjesta u gradu) i vrijeme je da se tu uvede reda.

LukA33
18-02-2013, 14:20
isto tako mi na prometu imamo zgradu koja je uzasna... ima amfiteatar jedan i 2 predavaonice, ostatak nas bude na kampusu gdje imamo 8 predavaonica... umjesto da se fino cijela uprava preseli tamo, moramo stalno ici od jednog mjesta do drugog

Electromaster
26-03-2013, 23:53
Sad se sjetih nešto.

Jedina cura koju sam upoznao s FERa... Je do kraja studija postala muško. Čru stori.

Razzarach
27-03-2013, 13:09
lol, možda ćeš i ti.

Windwalker
27-03-2013, 16:35
FER ima iznenađujuće odličnih cura.
Ne bi čovjek reko, ali ima ih.