PDA

Pogledaj cijelu verziju : Metal Gear Solid



Sickmanno1
16-12-2005, 14:10
Eto tu igricu svi hvale a meni nije jasno zasto...no dobra je mislim u nekim segmentima, ali neralna je do bola...mislim moraju u tebe ispucat 30 metaka i pogodit te sa 15 bomba da bi umro....ma ova igra je smjesna nasprem splinter cell-a...e to je igra koja je realna(donekle)...Stoga plunem na Metal Gear Solid-a i na Sony koji se kurci sa svojom exkluzivom....pa mislim stvarno, a jos vise zalim ljude koji ga prelaze po 10 puta...jadno stvarno jadno...

Osiru$
16-12-2005, 20:31
Joj napisao sam upravo jako dug tekst, ali sam ga izbrisao iz mnogo razloga. Jedan od njih je i ban 8)

Ne želim komentirati, pogotovo ne ovo "igra suxa jer nije realna".

Metal Gear Solid sam prešao 19 puta na playstationu i nešto manje puta na PC-u. Sons of Liberty više od 10 puta, a Snake Eater još uvijek s vremena na vrijeme odigram. Do sada sam potonji završio jedno 5-6 puta i svaki puta s velikim guštom. Brojke su astronomske, nemorate vjerovati, but... i just don`t give a fuck 8)

MGS 4 life.

Prince-Artas
16-12-2005, 20:38
MGS je dobar ali Sam je bolji 8)

Ementaler
16-12-2005, 22:05
filmove gledam... sjedim i samo gledam..

igre volim igrat...

mgs gledam...

Fishera se igra...

nuff said...

ptuj

:boohoo:

Ogg The Dogg
16-12-2005, 22:23
fisher je čovjek iz sjene,hladan ko led kul čovo i ni sedam MGS-ova mu nisu ni do koljena :yuck:
e da, i pretjerali su sa silnim filmićima

IgGy
16-12-2005, 23:13
istina, no iako sam i sam veliki fanatik Splinter Cell serijala, moram priznat da MGS ima sto SC (vjerojatno) nikad nece imat: genijalnu pricu.

Ogg The Dogg
16-12-2005, 23:26
da al šta im vrijedi ta priča kad naprave ovak šta...

Snake
17-12-2005, 00:18
da al šta im vrijedi ta priča kad naprave ovak šta...

O okusima se ne raspravlja. Za mene je to najbolja igra. Zapravo interaktivni film jer priča je toliko savršena da se nakon 3 nastavke vode mnoge rasprave o njoj što je samo produkt genijalnosti razvojnog tima mgs-a. Ne znam kako se mgs može nekome ne sviđat kad toliki ljudi ostanu zadivljeni nakon jednog jedinog trailera, kad je veliki broj ljudi fan mgs serijala.
Nije samo priča bolja od splinter cella - tu je i nevjerojatna glazba. Na hard disku imam zaseban folder samo za glazbu iz mgs-a.
Što god drugi mislili, meni je mgs svetinja - bolji od bilo kojeg filma koji sam gledo, predmet mog odrastanja i rasprava u školi, predmet razmišljanja o dijalozima koje sad znam napamet, svetinja nakon koje mi ni jedna druga igra nije dovoljno dobra da zasjedne na 1. mjesto.
Primjetio sam da su svi pc-jaši našli svoju alternativu u Scellu, ali kako sam ja eto jedan od onih koji bi konzolu kupili samo zbog mgs-a moram reći da se te dvije igre nemogu uspoređivati jer su gledajući malo realnije dva potpuno drugačija uratka:
Iz konamija su rekli da temeljni motiv mgs-a nije stealth i kill, sakrivati se u mraku i čekati da nekog zakolješ, vješati se po stropu da nekog digneš i zavrneš mu vratom već samo skriti se, biti neviđen i proći dalje.
Doza nerealnosti i fantastičnosti u mgs-u je baš ono što mi se sviđa za razliku od sc-a. Ako ste možda fan, i ako znate za Snake-a (avatar) onda ga ne možete uspoređivati sa Fisherom.
Mgs igre postoje još od 90- tih godina i za mene su istinski dokaz kako ljudska mašta u realnosti uvijek rezultira profitom. Još uvežete u to savršene likove (što sc nema, svaka mu čast za grafiku), savršenu glazbu, atmosferu, inovacije i razinu interaktivnosti (koju sc nema, svaka mu čast za poteze).
Jednostavno eto, ako vam se mgs ne sviđa, nemojte ga uspređivati sa sc. Ako vam neka igra uđe u život toliko da živite za njenu istinu onda ćete znati što ja sad pokušavam reći o mgs-u.
Svaka čast onome tko uspije nadmašiti takvo remek djelo. Žao mi je što se ne slažete sa mnom.

Sickmanno1
17-12-2005, 01:19
da al šta im vrijedi ta priča kad naprave ovak šta...

Mislim ono genijalna prica ma lol sta je tu genijalno...ako vas bash zanima sta je genijala prica onda odigrajte KOTOR ili StarCraft, a ne mgs...pa mislim ono izgubim se dok gledam filmove...strava, a pogotovo u dvojci...moro sam prec igru dva puta da bi skopco kraj...a 3 nisam ni htio igrati zato sto me dvojka previse razocarala....jos su mi u igri najsmjesniji protivnici tj. glavni neprijatelji a.k.a. The Boss-ovi...mislim kao orginalni su a onaj djed iz 3 je cista kopija sniper wolfa....mislim lik je na kolicima nepokretan, pa onda odjedanput postane super sniper :rotfl: :rotfl: :rotfl: . E da jos nesto me jako smeta, a to je sto kao igra ima dugu povijest ma daj nemojte bit smijesni 98% vas "kao" ugrozenih frikova nije ni culo za mgs dok nije izaso sa PS....a sad se traze emulatori od MSX1 i 2 da bi se malo moglo odigrati te igre..zalosno stvarno zalosno

P.S. A ti Osiru$ ako se bojis bana napisi mi na PM sta mislis, a nemoj mi prodavati neke fore tipa "Joj napisao sam upravo jako dug tekst, ali sam ga izbrisao iz mnogo razloga. Jedan od njih je i ban"

W3DR4N
17-12-2005, 01:38
@Snake

U nekim se stvarima slažem s tobom, ali neke su gluposti koje se uglavnom provlače i kod drugih ljudi.

Nakom toliko godina, i hrpetine odigranih igara i pogledanih filmova, mislim da je Mafia najbolje spojila te dvije grane. Nudila je sate i sate čistog gameplaya, a ujedno i kvalitetnu priču, ispričanu kroz dvadesetak odlično dizajniranih i kvalitetnih misija. S druge strane, oduzmemo li MGS-u najvrijednije, animacije i replay value, igra ne pruža više od desetak sati gameplaya. Splinter pak, nudi neprestižan sneaking gameplay, kojem je priča tek opravdanje za povezanost misija. No, zanemarimo cijeli ovaj odlomak.

Metal Gearu, treći je nastavak (poznatiji pod imenom Metal gear solid), još uvijek najjača karika u lancu. Prije njega, MG nije bila odveć poznata igra (vjerojatno jer je gaming još bio u povojima, možda i zbog platforme za koje je izdan), a i nije nudio onakvo iskustvo kakvo je prvi puta ponudio '98. u svojem trećem izdanju, kojeg sam već spomenuo. Kasniji nastavci mi se nisu toliko svidjeli (subjektivan stav). Zanemarimo i ovaj odlomak:)

Tek ono što me navelo na pisanje je Snakeova izjava kako je MGS bolji od bilo kojeg filma. Meni je takva izjava naprosto smiješna. Neću ulaziti u rasprave koji su filmovi bolji od MGS-a i zašto, sagledat ću problem iz pomalo neobične perspektive.
Šta da MGS nikad nije bio igra, nego prvenstveno film? Ili da je igra kakva jest, ali da nadobudna Hollywoodska produkcija želi ekranizirati igru.
Što bi pritom imali/dobili od MGS-a?
Jedan obični kvazi SF trash, koji, unatoč priči, s onakvim likovima kakve ima, ne bi mogao funkcionirati kao ozbiljan film. Jel iako ima vrlo dobro osmišljene likove, ti likovi djeluju dobro tek unutar video igre, i jedino gdje bi našli mjesto je kakav strip ili anime film/serija. Ninja sa n profila, djevojka koju meci ne pogađaju, umirovljeni Nazi general, iliti ludi snajperist s papigom... uglavnom kužite bit (jedan lik iz svakog modernog nastavka, čisto radi kontrasta). Izvan okvira trash filma, takvi likovi teško funkcioniraju. Iako ima divnu kameru i odličan scenarij za jednu igru, MGS ne može parirati nekim filmovima, a kamoli se tek uzdići iznad cijele umjetnosti.

Meni su i MGS i SC i Mafia vrlo dobre igre, doduše, ne i najbolje, iako sam na sve tri potrošio dosta vremena. Uspoređivati te naslove je apsurd, te dovodi do sličnog pitanja poput onog legendarnog: "Mercedes ili BMW?". Sve su vrlo dobre, i pljuvati po nekom jer kaže da mu je jedna bolja od druge je glupost. Svaka ima svoje prednosti i mane, i to se ne može poreći, a poredak ovisi o igraču.


@fanovi

Orginalni coveri
Metal Gear (http://img521.imageshack.us/img521/4233/rc750j1f0qn.jpg)
Metal Gear 2 (http://img521.imageshack.us/img521/5383/metalgear2boxart2gm.jpg)

Sickmanno1
17-12-2005, 03:01
Sve su vrlo dobre, i pljuvati po nekom jer kaže da mu je jedna bolja od druge je glupost. Svaka ima svoje prednosti i mane, i to se ne može poreći, a poredak ovisi o igraču.

Meni su glupe tvoje biblije pa nikad ti nisam ni rijeci reko mislim ako imas neke kvalitetne argumente da obranis igru onda reci, a nemoj govoriti da je glupo to sto netko pljuje na igru zato sto mu je druga bolja...

Osiru$
17-12-2005, 11:32
S druge strane, oduzmemo li MGS-u najvrijednije, animacije i replay value, igra ne pruža više od desetak sati gameplaya.

Kada ovakve stvari pročitam bude mi žao što nema trenutno nikog kraj mene da ga udarim.

Čovječe, šta ti pričaš? Ako bilo kojoj igri oduzmeš animacije, a pogotovo replay value, zašto igrati igru? Replay value je usko vezan uz samu igrivost, odnosno, igrivost čini replay value i obratno. Igru ponavljamo nekoliko puta (replay value) jer ima dobru igrivost. Bilo kakvi bonusi nisu dovoljan razlog za ponavljanje igre ako njen gameplay ne valja.

Dakle, ako igri oduzmešSreplay value, teško da će ti ponuditi 10 sati igranja. Svaki Metal Gear Solid naslov, s preskakajem animacija, možeš završiti u roku 5 ili 50 sati. Sve ovisi o igraču.

W3DR4N
17-12-2005, 13:48
S druge strane, oduzmemo li MGS-u najvrijednije, animacije i replay value, igra ne pruža više od desetak sati gameplaya.

Kada ovakve stvari pročitam bude mi žao što nema trenutno nikog kraj mene da ga udarim.

Čovječe, šta ti pričaš? Ako bilo kojoj igri oduzmeš animacije, a pogotovo replay value, zašto igrati igru? Replay value je usko vezan uz samu igrivost, odnosno, igrivost čini replay value i obratno. Igru ponavljamo nekoliko puta (replay value) jer ima dobru igrivost. Bilo kakvi bonusi nisu dovoljan razlog za ponavljanje igre ako njen gameplay ne valja.

Dakle, ako igri oduzmešSreplay value, teško da će ti ponuditi 10 sati igranja. Svaki Metal Gear Solid naslov, s preskakajem animacija, možeš završiti u roku 5 ili 50 sati. Sve ovisi o igraču.

Potpuno sam svjestan toga, jer sam se i sam u to uvjerio. Ovo moje napisano, bila je usporedba satnice čistog (kako da to kažem: upravljačkog) gameplaya prvog igranja. Neke igre imaju visok replay value unatoč trajanju od stotinjak sati. Jebiga stari, na ovom forumu znaš više od mnogih, ali nemoj se pjeniti kad kažem nešto protiv MGS-a. Povrh svega, i to je samo igra.

Ono šta u dugogodišnjem gamingu mrzim su fanovi, jebiga, tako je to. Bili to Final Fantasy, Resi, NFS, GTA... bilo kakvi. Ograđujete tu igru od bilo kakvih komentara izvana, ponašate se perverzno zaštitnički prema njoj, te svaki argument, čak i manu, okrećete u njenu korist. Pljujte me, ali prije toga razmislite o svemu.

Osiru$
17-12-2005, 15:57
nemoj se pjeniti kad kažem nešto protiv MGS-a. Povrh svega, i to je samo igra.


Well of course. Komentirao sam samo ono što si napisao o replay value-u. U trenutku me naživciralo, ali nemaš beda :friends:

Wildboy
17-12-2005, 21:33
Stvarno... bezveze je srat protiv ovako dobre igre... Sva genijalnost MGS serijala je u njenoj priči (nikakav Kotor i drugo spomenuta sranja) nisu joj ni do koljena... Te u njenoj jebenoj atmosferi... Sam Fisher može lagano popušiti Snake-u, koji je karakteriziran puno bolje od svih likova u MGS zajedno... A da ne govorim o drugim MGS likovima... Ma Kojima je genij... Ovaj serijal teško je nadmašiv :boohoo:

Snake
17-12-2005, 22:00
Tek ono što me navelo na pisanje je Snakeova izjava kako je MGS bolji od bilo kojeg filma. Meni je takva izjava naprosto smiješna. Neću ulaziti u rasprave koji su filmovi bolji od MGS-a i zašto, sagledat ću problem iz pomalo neobične perspektive.
Šta da MGS nikad nije bio igra, nego prvenstveno film? Ili da je igra kakva jest, ali da nadobudna Hollywoodska produkcija želi ekranizirati igru.
Što bi pritom imali/dobili od MGS-a?
Jedan obični kvazi SF trash, koji, unatoč priči, s onakvim likovima kakve ima, ne bi mogao funkcionirati kao ozbiljan film. Jel iako ima vrlo dobro osmišljene likove, ti likovi djeluju dobro tek unutar video igre, i jedino gdje bi našli mjesto je kakav strip ili anime film/serija. Ninja sa n profila, djevojka koju meci ne pogađaju, umirovljeni Nazi general, iliti ludi snajperist s papigom... uglavnom kužite bit (jedan lik iz svakog modernog nastavka, čisto radi kontrasta). Izvan okvira trash filma, takvi likovi teško funkcioniraju. Iako ima divnu kameru i odličan scenarij za jednu igru, MGS ne može parirati nekim filmovima, a kamoli se tek uzdići iznad cijele umjetnosti.

Pričaj ti šta hoćeš, to je ipak igra mog života pa me nemožeš uvjerit u suprotno. Valjda moraš biti rođen s tim da ti ne smeta što su likovi neki čudaci s natprirodnim moćima.
Koliko sam informiran, otprilike 50 % mgs-a je animirani dio - a 50% igrački, to tvori savršeni film budućnosti. Ne treba nitko raditi nekakav akcijski shit mgs u holywoodu, to bi samo bilo ismijavanje. Mgs je već dovoljno legendaran da ostane u povijesti kao prva takva igra-film.
BIT MGS-A NIJE U NADREALNOM, MGS POKAZUJE DUŠU SVIH LIKOVA U IGRI, NJIHOVE EMOCIJE ODRAŽAVA GLAZBOM, RIJEČIMA I IZRAZIMA LICA, POKRETIMA. MGS POKAZUJE STVARNOST DANAŠNJEG DOBA - STVARNOST POLITIKE (THE PATRIOTS) I STVARNOST ŽIVOTA - NEKE STVARI KOJE SNAKE IZGOVORI VRIJEDE ZA CIJELI ŽIVOT. Igrajući kotor ili wowarcraft nisam čuo ništa slično. Neće vam na kraju tih igara pisati surova stvarnost da u svijetu postoji oko 26 000 nuklearki. Neće vam te dvije igre obraćati pozornost na ono što vam svaki dan prolazi ispred nosa a da vi to i ne vidite. neće vam ni u jednoj drugoj igri biti stavljeno pitanje genetike, politike i budućnosti.
Kako sam ja veliki kino fan i obožavatelj filmova, valjda znam što govorim kad kažem da mgs svijet tvori savršen film. Nedaj Bože da se napravi nekakav film o toj igri, jer ona je svijet za sebe. Nikada se ne može dostojno prenijeti na filmsko platno.

Ima jedan dio u dvojci gdje Ocelot (jedan od bad guysa) govori:
"Amerikanci su previše zaljubljeni u zvuk svoga glasa da bi govorili istinu."
Isto bi ja rekao i za vas. Bez uvrede molim! Već vidim da će se ovaj topic ispuniti mojim komentarima ako me netko uvjerava da mgs niš nevalja.

Wildboy
17-12-2005, 22:22
Tako dobro napisano :pray:

W3DR4N
17-12-2005, 22:50
Valjda moraš biti rođen s tim da ti ne smeta što su likovi neki čudaci s natprirodnim moćima.

Ne trebaš biti rođen s tim. Nije MGS jedina igra/film/strip koji uz pomoć nešto drugačijih (nadnaravnih) likova stvara novi svijet.


Koliko sam informiran, otprilike 50 % mgs-a je animirani dio - a 50% igrački, to tvori savršeni film budućnosti. Ne treba nitko raditi nekakav akcijski shit mgs u holywoodu, to bi samo bilo ismijavanje. Mgs je već dovoljno legendaran da ostane u povijesti kao prva takva igra-film.

Ja sam samo iznio viđenje Metal Geara kao filma, koji u tom formatu ne bi funkcionirao, oko čega smo se sva trojica složili.


Igrajući kotor ili wowarcraft nisam čuo ništa slično. Neće vam na kraju tih igara pisati surova stvarnost da u svijetu postoji oko 26 000 nuklearki. Neće vam te dvije igre obraćati pozornost na ono što vam svaki dan prolazi ispred nosa a da vi to i ne vidite. neće vam ni u jednoj drugoj igri biti stavljeno pitanje genetike, politike i budućnosti.

Naravno da u Wow-u nisi čuo tako nešto, igra je potpuno drugačije zamišljena. Nije to SP igra s centrom u storylineu. To je kao da kažeš kako u Metal Gearu nisi vidio server s 10k igrača, tako da ti wow pada u vodu, jerbo ih je besmisleno uspoređivati. Šta se tiče Kotora, Kreia ima neke zbilja zanimljive filozofije, ali to većinom ne izlazi iz okvira SW univerzuma. MGS je igra (jedina od tri navedene) koja se odvija u našem svakidašnjem svijetu (izuzev nesvakidašnjih likova, no i oni su takvi kakvi jesu s razlogom), te kao takva, od navedenih jedina ima mogućnost približiti nas stvarnim problemima.


Kako sam ja veliki kino fan i obožavatelj filmova, valjda znam što govorim kad kažem da mgs svijet tvori savršen film. Nedaj Bože da se napravi nekakav film o toj igri, jer ona je svijet za sebe. Nikada se ne može dostojno prenijeti na filmsko platno.

Ovo neću komentirati, jer sam iznio svoje stajalište MGS-a kao filma u prošlom postu. MGS ne funkcionira dalje od igre, te eventualno anime uradka.

Na ovo se komentira metodom povezivanja pojmova.


1. Kill bill 2
2. Djevojka od milijun dolara
3. Hitler: Konačni pad
4. Star Wars 3: Osveta Sitha
5. Austin Powers: Tajanstveni tajni agent.

S tvojeg popisa najboljih filmova, scenarij filmova je većim djelom lošiji od scenarija MGS-a (Izuzev trećeg filma, koji je ipak snimljen po (navodno) istinitom događaju, te je drugačijeg sadržaja od ostalij).
Ne želim ulaziti u tvoj ukus jer nisam dovoljno upoznat s tvojim cjelokupnim filmskim iskustvom, no MGS možda za tebe, kao generaciji osamdesetih, bolje funkcionira od mnogih filmskih klasika.


Ima jedan dio u dvojci gdje Ocelot (jedan od bad guysa)Sgovori:
"Amerikanci su previše zaljubljeni u zvuk svoga glasa da bi govorili istinu."
Isto bi ja rekao i za vas. Bez uvrede molim! Već vidim da će se ovaj topic ispuniti mojim komentarima ako me netko uvjerava da mgs niš nevalja.

Ovo sam podebljao jer ne shvaćam. Jer želiš meni reći da je Ocelot negativac, ili drugima? Jer meni to ne treba. Ja ne pišem ovo bez pokrića. Odigrao sam MGS da bi o njem znao i reći ponešto.

Šta se tiče ostatka quota, ja tebe ne uvjeravam da MGS ne valja, jer ni ja ne mislim tako o njemu. Jednostavno ti želim reći da ne bi bilo loše da proširiš obzore.

Sickmanno1
18-12-2005, 14:53
Stvarno... bezveze je srat protiv ovako dobre igre... Sva genijalnost MGS serijala je u njenoj priči (nikakav Kotor i drugo spomenuta sranja) nisu joj ni do koljena... Te u njenoj jebenoj atmosferi... Sam Fisher može lagano popušiti Snake-u, koji je karakteriziran puno bolje od svih likova u MGS zajedno... A da ne govorim o drugim MGS likovima... Ma Kojima je genij... Ovaj serijal teško je nadmašiv :boohoo:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: genijalnosto :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Sickmanno1
18-12-2005, 14:57
Ima jedan dio u dvojci gdje Ocelot (jedan od bad guysa) govori:
"Amerikanci su previše zaljubljeni u zvuk svoga glasa da bi govorili istinu."
Isto bi ja rekao i za vas. Bez uvrede molim! Već vidim da će se ovaj topic ispuniti mojim komentarima ako me netko uvjerava da mgs niš nevalja.

Ocelot negativac...ma da ides....uopce nisam znao...hvala na informaciji :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Osiru$
18-12-2005, 18:26
Ima jedan dio u dvojci gdje Ocelot (jedan od bad guysa) govori:
"Amerikanci su previše zaljubljeni u zvuk svoga glasa da bi govorili istinu."
Isto bi ja rekao i za vas. Bez uvrede molim! Već vidim da će se ovaj topic ispuniti mojim komentarima ako me netko uvjerava da mgs niš nevalja.

Ocelot negativac...ma da ides....uopce nisam znao...hvala na informaciji :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Mislim da je napomenuo za one koji neznaju. Think about it. I prestanite se svađat oko gluposti. Ja nevolim sarmu, ali volim burek. Hoćemo se pobit? :|

Sickmanno1
18-12-2005, 21:07
Ima jedan dio u dvojci gdje Ocelot (jedan od bad guysa) govori:
"Amerikanci su previše zaljubljeni u zvuk svoga glasa da bi govorili istinu."
Isto bi ja rekao i za vas. Bez uvrede molim! Već vidim da će se ovaj topic ispuniti mojim komentarima ako me netko uvjerava da mgs niš nevalja.

Ocelot negativac...ma da ides....uopce nisam znao...hvala na informaciji :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Mislim da je napomenuo za one koji neznaju. Think about it. I prestanite se svađat oko gluposti. Ja nevolim sarmu, ali volim burek. Hoćemo se pobit? :|

oni koji neznaju ko je ocelot nemaju sta raditi na ovom topiku :D , btw sarma je bolja :rotfl: :rotfl:

Wildboy
18-12-2005, 21:31
Stvarno... bezveze je srat protiv ovako dobre igre... Sva genijalnost MGS serijala je u njenoj priči (nikakav Kotor i drugo spomenuta sranja) nisu joj ni do koljena... Te u njenoj jebenoj atmosferi... Sam Fisher može lagano popušiti Snake-u, koji je karakteriziran puno bolje od svih likova u MGS zajedno... A da ne govorim o drugim MGS likovima... Ma Kojima je genij... Ovaj serijal teško je nadmašiv :boohoo:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: genijalnosto :rotfl: :rotfl: :rotfl:

nauči tipkati :? Ne mogu skužit što tu piše :|

Snake
18-12-2005, 21:34
ja tebe ne uvjeravam da MGS ne valja, jer ni ja ne mislim tako o njemu. Jednostavno ti želim reći da ne bi bilo loše da proširiš obzore.

No problem, samo mislim da se igre i filmovi, tj. likes & dislikes usko vežu uz čovjekov profil i život, a po tim dvjema stavkama valjda on govori što mu je dobro a što mu je shit.
Možda i nisam dobro napravio uspoređujući star wars (koji mi je btw, isto jedan od zasebnih svjetova, ali što se tiče filma, a ne igara) ili world of warcraft sa mgs-om, ali eto, uvijek sam preferirao stvarnost više nego magiju i lightsabere (s tim da mi se u star warsu nevjerojatno sviđa teorija tamne strane i Anakinova transormacija koja usput rečeno, i nije napravljena baš najbolje).
Svaka igra ima ono nešto svoje, i svatko se nađe u jednoj igri. Ja sam se eto našao u MGS-u. Nije mi namjera da se svađam, jednostavno osjećam potrebu da izrazim svoje mišljenje i viđenje onima koji ne kuže zašto je ta igra tako posebna.

Sickmanno1
18-12-2005, 21:48
Stvarno... bezveze je srat protiv ovako dobre igre... Sva genijalnost MGS serijala je u njenoj priči (nikakav Kotor i drugo spomenuta sranja) nisu joj ni do koljena... Te u njenoj jebenoj atmosferi... Sam Fisher može lagano popušiti Snake-u, koji je karakteriziran puno bolje od svih likova u MGS zajedno... A da ne govorim o drugim MGS likovima... Ma Kojima je genij... Ovaj serijal teško je nadmašiv :boohoo:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: genijalnosto :rotfl: :rotfl: :rotfl:

nauči tipkati :? Ne mogu skužit što tu piše :|

znaci vrlo si pametan... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Sickmanno1
18-12-2005, 21:51
Možda i nisam dobro napravio uspoređujući star wars (koji mi je btw, isto jedan od zasebnih svjetova, ali što se tiče filma, a ne igara) ili world of warcraft sa mgs-om, ali eto, uvijek sam preferirao stvarnost više nego magiju i lightsabere (s tim da mi se u star warsu nevjerojatno sviđa teorija tamne strane i Anakinova transormacija koja usput rečeno, i nije napravljena baš najbolje).

Da MGS je realan :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: sjetimo se svi samo boss-ova i meni najdrazeg boss-a paraliziranog starca koji je ujedno i super-ultra-jako dobar snajperista....ma lol :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Osiru$
18-12-2005, 23:18
Možda i nisam dobro napravio uspoređujući star wars (koji mi je btw, isto jedan od zasebnih svjetova, ali što se tiče filma, a ne igara) ili world of warcraft sa mgs-om, ali eto, uvijek sam preferirao stvarnost više nego magiju i lightsabere (s tim da mi se u star warsu nevjerojatno sviđa teorija tamne strane i Anakinova transormacija koja usput rečeno, i nije napravljena baš najbolje).

Da MGS je realan :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: sjetimo se svi samo boss-ova i meni najdrazeg boss-a paraliziranog starca koji je ujedno i super-ultra-jako dobar snajperista....ma lol :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Tvoj problem sa MGS-om je očit- ne razumiješ dubinu Kojimine priče niti malo.

Sickmanno1
18-12-2005, 23:37
Možda i nisam dobro napravio uspoređujući star wars (koji mi je btw, isto jedan od zasebnih svjetova, ali što se tiče filma, a ne igara) ili world of warcraft sa mgs-om, ali eto, uvijek sam preferirao stvarnost više nego magiju i lightsabere (s tim da mi se u star warsu nevjerojatno sviđa teorija tamne strane i Anakinova transormacija koja usput rečeno, i nije napravljena baš najbolje).

Da MGS je realan :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: sjetimo se svi samo boss-ova i meni najdrazeg boss-a paraliziranog starca koji je ujedno i super-ultra-jako dobar snajperista....ma lol :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Tvoj problem sa MGS-om je očit- ne razumiješ dubinu Kojimine priče niti malo.

Ma kuzim ja pricu....oni su neki fox i ti si fox, pa ti sto su fox imaju neke super moci.....lol....realnost je prava nema sta :D

Büre
19-12-2005, 11:45
Eto tu igricu svi hvale a meni nije jasno zasto...no dobra je mislim u nekim segmentima, ali neralna je do bola...mislim moraju u tebe ispucat 30 metaka i pogodit te sa 15 bomba da bi umro....ma ova igra je smjesna nasprem splinter cell-a...e to je igra koja je realna(donekle)...Stoga plunem na Metal Gear Solid-a i na Sony koji se kurci sa svojom exkluzivom....pa mislim stvarno, a jos vise zalim ljude koji ga prelaze po 10 puta...jadno stvarno jadno...



Degustibus non diskutabant, za neuke o ukusima se neraspravlja, definitivno.
No htio bih te odmah u startu demantirati.
1.Hideo Kojima je legenda!!!!
2. U MGS serijalima imas izbor tezine, pa si lijepo uzmes tezinu hard i da vidis- 2 metka i u are dead!!!
3. Ako si igrao Snake Eatera, znas o cemu je rijec.
4. Ako nisi ODIGRAJ!!!!! :evil:

Sickmanno1
19-12-2005, 11:57
Eto tu igricu svi hvale a meni nije jasno zasto...no dobra je mislim u nekim segmentima, ali neralna je do bola...mislim moraju u tebe ispucat 30 metaka i pogodit te sa 15 bomba da bi umro....ma ova igra je smjesna nasprem splinter cell-a...e to je igra koja je realna(donekle)...Stoga plunem na Metal Gear Solid-a i na Sony koji se kurci sa svojom exkluzivom....pa mislim stvarno, a jos vise zalim ljude koji ga prelaze po 10 puta...jadno stvarno jadno...



Degustibus non diskutabant, za neuke o ukusima se neraspravlja, definitivno.
No htio bih te odmah u startu demantirati.
1.Hideo Kojima je legenda!!!!
2. U MGS serijalima imas izbor tezine, pa si lijepo uzmes tezinu hard i da vidis- 2 metka i u are dead!!!
3. Ako si igrao Snake Eatera, znas o cemu je rijec.
4. Ako nisi ODIGRAJ!!!!! :evil:

Tocno to o ukusuma se neraspravlja....moj ukus kaze da ova igra suxs i sta da ja sad radim, btw i sta trebo bi igrat na very hard(ili kak se zove ta tezina da me dva metka ubiju)...ja sam igro na normal i kao sto sam napiso negdje bacim bombu i legnem na nju i ono oduzme mi 20% energije...lol

Büre
19-12-2005, 12:08
Tocno to o ukusuma se neraspravlja....moj ukus kaze da ova igra suxs i sta da ja sad radim, btw i sta trebo bi igrat na very hard(ili kak se zove ta tezina da me dva metka ubiju)...ja sam igro na normal i kao sto sam napiso negdje bacim bombu i legnem na nju i ono oduzme mi 20% energije...lol[/quote]


Gle, moras shvatit da jako puno ljudi tu igru favorizira zbog price.Ako im pocnes pljuvat po MGS-u, onda ce cijela nacija pred Markov trg(ko npr. za naseg Gotovinu) i kamenovat Banske dvore.
Ja sam jedan od njih, no shvacam tebe kao osobu kojoj ta igra jednostavno nepaše.
Ako ti ista znaci, ja te razumijem!
:friends:

Sickmanno1
19-12-2005, 12:25
Gle, moras shvatit da jako puno ljudi tu igru favorizira zbog price.Ako im pocnes pljuvat po MGS-u, onda ce cijela nacija pred Markov trg(ko npr. za naseg Gotovinu) i kamenovat Banske dvore.
Ja sam jedan od njih, no shvacam tebe kao osobu kojoj ta igra jednostavno nepaše.
Ako ti ista znaci, ja te razumijem!
:friends:

Pa i meni je igrica OK, ali nije mi nikak jasno kako neki ljudi mogu bit ludi za tam igricom....primjer je moj susjed...koji je preso trojku bar 10 puta i nikad necu zaboravit srecu kad je naso onu masku od krokodila...znas onu krokodilsku glavu....mislim ja sam fan MGS 1 i samo jedinice....jer tu mi je prica OK, ali mislim da su u 2 i 3 pretjerali sa pricom...pogotovo u 2.....koja me je jaaaaaaako razocarala, a sjecam se da sam jedva ceko da izade....ono taj moj susjed ju je kupil cim je izasla u algoritmu i prosli smo je za 1 dan(slovima: jedan dan)...tocnije za desetak sati....mislim smjesno tolko cekat igru i onda je proc za jedan dan.....no dobro mi smo igrali od jutra do sutra...kak se veli......sjecam se u jedinici samo kolko sam se namucio dak sam igro prvi put sa onom sobom gdje su laseri...se sjecas da trebas nazvati Mery da ti ona otvori vrata....a frekvenciju neznas...mislim to mi je bilo fora...i ondaj detalj dok moras napraviti da ti kartica pocrveni i poplavi....mislim genijalno, ali dok sam u dvojci vidio Fortune bossa i jos gore dok sam vidio kako je nakraju umrla....svasta.

Büre
19-12-2005, 12:30
Znam....
U MGS 1 je difintivno do najbolja price, i sve one fore su super( hladenje i grijanje kartica, pljugom otkrivat lasere.....)
I ja sam Snake Eatera proso u jednoj noci, i bio sam malo razocaran, no ipak nemogu odoljeti Snakeu, u kojem god on izdanju MGS-a izasao!
Zarazio me taj prokleti Hideo! (majku mu njegovu....)
:gitara:

Sickmanno1
19-12-2005, 12:36
Znam....
U MGS 1 je difintivno do najbolja price, i sve one fore su super( hladenje i grijanje kartica, pljugom otkrivat lasere.....)
I ja sam Snake Eatera proso u jednoj noci, i bio sam malo razocaran, no ipak nemogu odoljeti Snakeu, u kojem god on izdanju MGS-a izasao!
Zarazio me taj prokleti Hideo! (majku mu njegovu....)
:gitara:

hehehe...kad je Snake FRAJERCINA....e da zaboravio sam napomenuti kako me i Hideo poceo lagano zivcirat...mislim dvojka je trebala biti zadnja, ali nakraju cemo dozivjeti 10 nastavaka metal gear solida....jel i njemu treba jadniku para i to je dokaz da je covjek htio prekinuti sa MGS serijalom ali su ga pritisnuli sonijevci i jadnik je moro napravit jos diojelova koji ce biti sve losiji i losiji....mislim pogledajte ocijene jednica je dobila svugdje najvecu ocijenu, pa onda dvojka, pa onda trojka....tako po bojim proracunima 7 bude imala ocijenu ispod 70% :D

Osiru$
19-12-2005, 13:58
Ma kuzim ja pricu....oni su neki fox i ti si fox, pa ti sto su fox imaju neke super moci.....lol....realnost je prava nema sta :D

:o :shock: Dokazao si da ne kužiš.

Ali o kakvoj ti čovječe relanosti govoriš? Osuđuješ igre prema njihovoj "realnosti"? WTF? Šta ti onda igraš? Kada si tolika picajzla, onda pljuj i po odličnome Splinter Cell-u i Fisherovim 'night vision goggles' koje svijetle kao reflektor na Koševu u mraku, a nitko ga ne vidi. Nevalja na igre tako jednosmjerno gledati.
Pozdrav! :friends:

Sickmanno1
19-12-2005, 14:06
Ma kuzim ja pricu....oni su neki fox i ti si fox, pa ti sto su fox imaju neke super moci.....lol....realnost je prava nema sta :D

:o :shock: Dokazao si da ne kužiš.

Ali o kakvoj ti čovječe relanosti govoriš? Osuđuješ igre prema njihovoj "realnosti"? WTF? Šta ti onda igraš? Kada si tolika picajzla, onda pljuj i po odličnome Splinter Cell-u i Fisherovim 'night vision goggles' koje svijetle kao reflektor na Koševu u mraku, a nitko ga ne vidi. Nevalja na igre tako jednosmjerno gledati.
Pozdrav! :friends:

lol..octio je da sam nekoga uspio nazivcirati :rotfl: :rotfl: :rotfl:
neosudujem igre prema realnosti nego tu mi je netko reko da je realna pa sam popizdio....zato sto igra nije realna...ustvari "gospodin nestvarni" je realniji od ovoga....ali neshvacas da meni igra nije samo bljak radi nerealnosti jer ona ni nije htijela bit realna, ali negdje su pretjerali....po treci put...bacis bombu i legnes na lju i tebi nista...to je po meni previse i tolko me to smeta da ti nemogu objasnit.....a sto se tice fishera ajd mi ti nadi bolje rijesenje za radenje stelth igre, jer i ti sam shvacas da je splinter vise stelth igra nego mgs i ako kazes drugacije dokazat ces da nemas pojma.....ustvari i manhunt je vise stelth igra nego mgs....u mgs ako hoces mozes igrati da sve pobijes dok to u splinteru nemozes...

Snake
19-12-2005, 14:27
u mgs ako hoces mozes igrati da sve pobijes dok to u splinteru nemozes...

Heh bas si sad izvalio. Igrao sam sc da me sad ne demantiras. U mgsu mozes prec da ne ubijes skoro nikog, a to ne mozes u sc.

Kladim se da nisi skuzio pricu u 2. dijelu, zato ti je i bezveze.

sto je tebi realno u igrama, na normal u call of dutyu ne pogines od bombe odmah. Mislim bas bi bilo zabavno da te jedan metak ubije u takvoj igri. stvarno :?

mr_solidus
19-12-2005, 14:46
a sto se tice fishera ajd mi ti nadi bolje rijesenje za radenje stelth igre, jer i ti sam shvacas da je splinter vise stelth igra nego mgs i ako kazes drugacije dokazat ces da nemas pojma.....ustvari i manhunt je vise stelth igra nego mgs....u mgs ako hoces mozes igrati da sve pobijes dok to u splinteru nemozes...



MGS3 ima nemjerljivo bolji stealth nego SC. prešao sam prva dva SCa, ali MGS3 ih jednostavno pere u čistom stealthu. Pogotovo u sistemu kamuflaža koje su napravljene više nego jebeno. Tj, sva što ima SC ima i MGS3 samo mnogo bolje...

Osiru$
19-12-2005, 18:05
@Sickmanno1--> Splinter Cell-ov gameplay igrača prisiljava da u nekim misijama koristi jedino stealth i samo radi toga tvoja izjava je točna, što dokazuje da je SC naslov koji se ograničava samo na jedno te isti pristup tijekom svakoga igranja. U MGS-u imaš dosta veću slobodu u izboru pristupa.

Sickmanno1
19-12-2005, 20:14
Heh bas si sad izvalio. Igrao sam sc da me sad ne demantiras. U mgsu mozes prec da ne ubijes skoro nikog, a to ne mozes u sc.

Aha nisi ubio niti jednog boss-a hmmm zanimljivo trebat ce mi neki dokaz...btw da nemas onaj pistolj za uspavljivanje moro bi ubijat...znaci ja i to racunam kao ubijanje, a kao neubijanje je ako preodes cijelu igru da nisi nikog ni uspavo...sto sumljam da si napravio...jel je nemoguce.


Kladim se da nisi skuzio pricu u 2. dijelu, zato ti je i bezveze.

Tu okladu bi izgubio, samo sto sam ja tu igru preso dok si ti molio mamu da ti da za piratski DVD...a prica mi je bezveze zato sto je da nije bezveze nebi ju danas zaboravio...


sto je tebi realno u igrama, na normal u call of dutyu ne pogines od bombe odmah. Mislim bas bi bilo zabavno da te jedan metak ubije u takvoj igri. stvarno :?

Nisi me shvatio netrazim ja "******" realnosta ali neznam zasto nitko neshvaca da MGS bljesti od nerealnosti.....mislim evo po 4 put bacis bombu, legnes na nju, oduzme ti se 20% energije.......sad mi daj naproji jednu igru koja je skroz malo slicna MGS gdje je to isto tako. I nemoj mi sad pametovat sa forama nema igri slicnoj MGS....


MGS3 ima nemjerljivo bolji stealth nego SC. prešao sam prva dva SCa, ali MGS3 ih jednostavno pere u čistom stealthu. Pogotovo u sistemu kamuflaža koje su napravljene više nego jebeno. Tj, sva što ima SC ima i MGS3 samo mnogo bolje...

Na osmovi cega kamuflaze....hahaha dobro da si me sjetio...taj dio igre je isto za :rotfl: :rotfl: :rotfl: , a tek onaj dio gdje se sam ljecis...haha, pa dok ubijes zivotinju i neka kutia skoci i pise Ration... :rotfl: :rotfl: :rotfl: , stvarno je genijalan taj Hideo....nema sta

A sta to ima MGS, a nema SC, ajde da te cujem.....da da nema glupe kamoflaze jer Fisheru to nije ni potrebno....zasto??? Zato sto je on veci Frajer od Snake.....uvjek u istom odjelu i jebe mu se zivo jer zna da nmu nitko nemoze....(zanemarite ovu recenicu jer je glupa :D )[/quote]

Büre
19-12-2005, 20:44
Naime, htio bih probati rijesiti "nesuglasice" oko SC-a i MGS-a
Svaka ta igra je dobra na svoj nacin. Nemozete ih medusobno usporedivati jer svaka ima svoje mane i prednosti. Ja bih zakljucio da se te dvije igre "ujedine" ispala bi jedna, usudio bih se reci, gotovo savrsena igra, kojoj nitko nebi mogao naci zamjerke. Da se mene pita, MGS definitivno ima kvalitetniju pricu od SC, ali SC je na neki nacin dosta "intrigirajuca" igra koja nas favorizira sa svojim stilom i umijecem infiltriranja.
Nebih se htio ponavljati, no vidim da neki nisu shvatili da se o ukusima ne raspravlja i da svaka osoba ima drugaciji nacin promatranja igre.
:ekipa:

Snake
19-12-2005, 22:12
Heh bas si sad izvalio. Igrao sam sc da me sad ne demantiras. U mgsu mozes prec da ne ubijes skoro nikog, a to ne mozes u sc.

Aha nisi ubio niti jednog boss-a hmmm zanimljivo trebat ce mi neki dokaz...btw da nemas onaj pistolj za uspavljivanje moro bi ubijat...znaci ja i to racunam kao ubijanje, a kao neubijanje je ako preodes cijelu igru da nisi nikog ni uspavo...sto sumljam da si napravio...jel je nemoguce.


Kladim se da nisi skuzio pricu u 2. dijelu, zato ti je i bezveze.

Tu okladu bi izgubio, samo sto sam ja tu igru preso dok si ti molio mamu da ti da za piratski DVD...a prica mi je bezveze zato sto je da nije bezveze nebi ju danas zaboravio...


sto je tebi realno u igrama, na normal u call of dutyu ne pogines od bombe odmah. Mislim bas bi bilo zabavno da te jedan metak ubije u takvoj igri. stvarno :?

Nisi me shvatio netrazim ja "jebenu" realnosta ali neznam zasto nitko neshvaca da MGS bljesti od nerealnosti.....mislim evo po 4 put bacis bombu, legnes na nju, oduzme ti se 20% energije.......sad mi daj naproji jednu igru koja je skroz malo slicna MGS gdje je to isto tako. I nemoj mi sad pametovat sa forama nema igri slicnoj MGS....

Alo, napiso sam SKORO SVE. Tko kaže da ne možeš igru preći bez pucanja? Bossovi se ne broje. Mgs 1 sam prešo bez ijednog potrošenog metka osim kad to igra nije zahtijevala. I to na extreme i zato mi je to naj igra.

Hah, da. Prešao si ju tako rano, da. A da te ispitujem o priči ili da se bolje informiraš na http://www.gameplay.hrSna temu mgs2 true story?
eto npr. meni zanimljiva stvar je znak zmije koja si grize rep (vidiš je u jednom dijelu igre kad stisneš pauzu, ali ti to vjerojatno već znaš). Ako si skužio priču uopće ti nije problem reći što ona simbolizira kod Snakea i Raidena?
Ah da, sigurno znaš i zašto su Raiden i Rose nazvani po glavnim likovima iz titanica?
Baš bih ti rado pojašnjavao priču da ti pokažem da nijedan sc nema tako nešto.

Sickmanno1
19-12-2005, 23:24
Hah, da. Prešao si ju tako rano, da. A da te ispitujem o priči ili da se bolje informiraš na http://www.gameplay.hrSna temu mgs2 true story?
eto npr. meni zanimljiva stvar je znak zmije koja si grize rep (vidiš je u jednom dijelu igre kad stisneš pauzu, ali ti to vjerojatno već znaš). Ako si skužio priču uopće ti nije problem reći što ona simbolizira kod Snakea i Raidena?
Ah da, sigurno znaš i zašto su Raiden i Rose nazvani po glavnim likovima iz titanica?
Baš bih ti rado pojašnjavao priču da ti pokažem da nijedan sc nema tako nešto.

Da pogodio si prije od tebe sam preso tu igru.TOČKA. Kolko sad imas godina 17? ma ti nisi ni znao sta je MGS dok je izasao...ustvari nisi ni znao sta je gaming....znao si da stavis cd u nesto i da igras....ma daj, ako mi ovdje netko moze solit pamet to je onda Osiru$ jer se vidi da je iskusan Gamer koji ima par svojih omiljenih igara ali nesere po drugim igrama...ko naprimjer ja :)))

Pa mislim sad da saznam pricu moram u nekom odredenom trenutku stisnuti pauzu..ma daj nemoj bit smjesan to nema veze sa pricom nego su to male sitne gluposti koje vas ugrosene fanove drzi za tu igru....i onda dok to saznas...(btw to ni nisi sazno nego si procito odnekud....ko ona fora u jedinici kad izlazis i ulazis u ventilacijski otvor pa vidis mary sa sto manje odjece, pa onda nabacis drkicu na 15 poligonski lik...svasta svasta svasta) sretna si ko isus, a nisi ni svijestan da si izgubio mjesec dana na jednu igru i onda se nazivas gamerom......sorry vec smo se zakacili kod xbox ali nemoj sad opet srat bezveze ako ti smeta sto ja nevolim mgs sve sto mozes napraviti jest poljubit me u (znas gdje)...

De ajde mi pojasni pricu i pofali se svima kako si jednu te istu igru preso 30 puta i svi cemo ti zapljeskat....evo ja cu bit prvi.....ili ipak necu :yuck: :D )

Büre
19-12-2005, 23:29
ko ona fora u jedinici kad izlazis i ulazis u ventilacijski otvor pa vidis mary sa sto manje odjece, pa onda nabacis ***** na 15 poligonski lik...svasta svasta svasta) sretna si ko isus, a nisi ni svijestan da si izgubio mjesec dana na jednu igru i onda se nazivas gamerom......


:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :bravo:

Büre
19-12-2005, 23:30
[quote="Büre"]ko ona fora u jedinici kad izlazis i ulazis u ventilacijski otvor pa vidis mary sa sto manje odjece, pa onda nabacis ****** na 15 poligonski lik...svasta svasta svasta) sretna si ko isus, a nisi ni svijestan da si izgubio mjesec dana na jednu igru i onda se nazivas gamerom.....

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Büre
19-12-2005, 23:33
Htio bih poruciti Snakeu da prestane dok mu je preostalo ono malo ponosa! :toilet:

Snake
19-12-2005, 23:59
Hah, da. Prešao si ju tako rano, da. A da te ispitujem o priči ili da se bolje informiraš na http://www.gameplay.hrSna temu mgs2 true story?
eto npr. meni zanimljiva stvar je znak zmije koja si grize rep (vidiš je u jednom dijelu igre kad stisneš pauzu, ali ti to vjerojatno već znaš). Ako si skužio priču uopće ti nije problem reći što ona simbolizira kod Snakea i Raidena?
Ah da, sigurno znaš i zašto su Raiden i Rose nazvani po glavnim likovima iz titanica?
Baš bih ti rado pojašnjavao priču da ti pokažem da nijedan sc nema tako nešto.

Da pogodio si prije od tebe sam preso tu igru.TOČKA. Kolko sad imas godina 17? ma ti nisi ni znao sta je MGS dok je izasao...ustvari nisi ni znao sta je gaming....znao si da stavis cd u nesto i da igras....ma daj, ako mi ovdje netko moze solit pamet to je onda Osiru$ jer se vidi da je iskusan Gamer koji ima par svojih omiljenih igara ali nesere po drugim igrama...ko naprimjer ja :)))

Pa mislim sad da saznam pricu moram u nekom odredenom trenutku stisnuti pauzu..ma daj nemoj bit smjesan to nema veze sa pricom nego su to male sitne gluposti koje vas ugrosene fanove drzi za tu igru....i onda dok to saznas...(btw to ni nisi sazno nego si procito odnekud....ko ona fora u jedinici kad izlazis i ulazis u ventilacijski otvor pa vidis mary sa sto manje odjece, pa onda nabacis drkicu na 15 poligonski lik...svasta svasta svasta) sretna si ko isus, a nisi ni svijestan da si izgubio mjesec dana na jednu igru i onda se nazivas gamerom......sorry vec smo se zakacili kod xbox ali nemoj sad opet srat bezveze ako ti smeta sto ja nevolim mgs sve sto mozes napraviti jest poljubit me u (znas gdje)...

De ajde mi pojasni pricu i pofali se svima kako si jednu te istu igru preso 30 puta i svi cemo ti zapljeskat....evo ja cu bit prvi.....ili ipak necu :yuck: :D )

Oh da, sad ja serem po igrama? jel ja vamo branim mgs ili ga vrijeđam ko ti?
Uopće te ne kužim kad smo se zakvačili kod konzola spomeno sam da ne mrzim toliko konzole i da ima igara koje su super na konzolama. MGS je jedna od takvih igara. A sad si ti tu našo srat, da TI, po igri koja je opće priznata od gamera i dobro ocjenjivana što je samo značajka da nemaš pravo kad govoriš da mgs ima blesavu priču i šta ja znam šta sve negativno.

Ja ne znam koji si ti djed kad se toliko napuhuješ s godinama, meni to uopće nije bitno, a gaming mi je polovica života, zato nemoj govorit gluposti.
Ja nisam gamer ako jednu igru proučavam 3 godine, ako sam ju temeljno istražio, ako sam sagledao sve njene vrijednosti i mane, a usput igrao još mnogo igara? De ajd molim te...
Jesi ti sad veći gamer od mene ak si se igro 80 na komodorcu dok se ja još nisam rodio? Jesi ti veći gamer ak si igro super maria prije mene? Mislim, odlično onda!

Ako ćemo se svađat, JA nisam gamer koji drka na svaki filmski ili game lik na koji naiđe (na Angelinu J. ili Meryl). Ak si ti tako perverzan ne znači da su i ostali. Vjerojatno si to i sa Meryl opisao iz vlastitog iskustva, zar ne? Samo se bojiš priznati jer je istina zapravo suprotno od onoga što ti imaš na umu.

Ono za ona pitanja, ne to sam ustvrdio IGRANJEM. Za razliku od tebe gamera ja ne pređem igru onako površno, to mi je životno iskustvo. Ako kod tebe to nije tako, sramota je što se možeš nazvati gamerom jer gaming nije samo gubljenje vremena da se pređe igra i baci u zaborav.

Ja možda imam drugačije poglede na igranje, ali ti stvarno pretjeruješ. Još da se i treći put zakačimo, to bi onda bio vrhunac.
Ti počneš svađu neutvrđenim tvrdnjama i onda mene optužuješ da ja serem po igrama? Ko je tu lud?

Ovaj put te neću tražit da se ispričaš, nemaš ni zašto, a iskreno rečeno briga me. Ja samo držim da je MGS igra mog života i pokušavam dokazat nekim ljudima da ne mogu vrijeđat to remek djelo nekim glupim tvrdnjama. Preporučujem ti samo da poradiš na svom vladanju, da ne moraš "iskaljivat" svoj glupi bijes na ovakvim forumima jer ti to zaista nije potrebno. Jesam ti ja kriv što ideš pričat gluposti da je priča u mgs2 totalni shit pa da se onda moraš sramotit jer ne znaš odgovore na nekakva pitanja. Možeš onda nekom drugom tvrdit da si prešo igru i shvatio priču 100% jer to sigurno nisi.

Osiru$
20-12-2005, 00:00
Hajd` Snake dosta... Vidiš da su ljubomorni.

Büre
20-12-2005, 00:01
Snake nadji si zenu.... :D :D :D

Snake
20-12-2005, 00:03
Snake nadji si zenu.... :D :D :D

Ja da si nađem ženu? pa on je taj koji drka, zar ne?

Još samo čekam da on komentira pa zaključujem ovaj forum sa svojim komentarom ko ono sa xboxom jer vidim da nema svrhe raspravljat o mgsu s nekim tko drka na angelinu jolie u tomb raideru i još onda krene vrijeđat druge

Büre
20-12-2005, 00:06
Snake nadji si zenu.... :D :D :D

Ja da si nađem ženu? pa on je taj koji drka, zar ne?

Još samo čekam da on komentira pa zaključujem ovaj forum sa svojim komentarom ko ono sa xboxom jer vidim da nema svrhe raspravljat o mgsu s nekim tko drka na angelinu jolie u tomb raideru i još onda krene vrijeđat druge

Skuliraj stari, nemas se razloga uznemiravat. Stvar je ukusa i tocka.
Zavrsite pobogu vise s tom temom.
:pray: :pray: :twisted:

Snake
20-12-2005, 00:10
SStvar je ukusa i tocka.
Zavrsite pobogu vise s tom temom.
:pray: :pray: :twisted:

Ali kužiš, to ti je kao da ti ja kažem: e onaj Bure je glup, ima glup avatar. Ono pa ti bi se odmah protivio tome. Tako i ja za mgs.
Svoje sam reko, ja sam završio temu.

Sickmanno1
20-12-2005, 00:31
Oh da, sad ja serem po igrama?jel ja vamo branim mgs ili ga vrijeđam ko ti?

Cekaj gdje sam ja to napiso da ti seres po igrama ???????????????


Uopće te ne kužim kad smo se zakvačili kod konzola spomeno sam da ne mrzim toliko konzole i da ima igara koje su super na konzolama. MGS je jedna od takvih igara. A sad si ti tu našo srat, da TI, po igri koja je opće priznata od gamera i dobro ocjenjivana što je samo značajka da nemaš pravo kad govoriš da mgs ima blesavu priču i šta ja znam šta sve negativno.

Cekaj a koje pravo imaju drugi korsnici da seru po recimo GTA:SA (btw tamo si napiso da ti je to najbolja igra, a ovdje tvrdis da ti je MGS..hmmm mislim da ni sam neznas sta ti je najbolja igra). Od kojih Gamera....pa dobro je prihvacen i recimo KOTOR....dok ga moj susjed prezire...inace jos veci i gluplji fan MGS serijala od tebe, da tebe...ja mu se svaki dan smijem isto kak se on meni smije kako mi je STARCRAFT najbolja igra, a igra je u recimo 2.5D....i stara je vec skoro 8 godina :D


Ja ne znam koji si ti djed kad se toliko napuhuješ s godinama, meni to uopće nije bitno, a gaming mi je polovica života, zato nemoj govorit gluposti.

Yea right poceo si za 9 godina igrat tetris i sad mislis da si gejmercina i pol...


Ja nisam gamer ako jednu igru proučavam 3 godine, ako sam ju temeljno istražio, ako sam sagledao sve njene vrijednosti i mane, a usput igrao još mnogo igara? De ajd molim te...

Tocno nisi gamer nego si freek i ako nisi znao to ti je ko bolest koja ti stvara iluzije oko tvoje najbolje igre...znaci mogu ja tebi napisati sta hocu, ali ti meni nikad neprekomentiras moj post nego samo par mojih recenica koje su te bokcica povrijedile...


Jesi ti sad veći gamer od mene ak si se igro 80 na komodorcu dok se ja još nisam rodio? Jesi ti veći gamer ak si igro super maria prije mene? Mislim, odlično onda!

Ma jesam ja kurac vozo dok se ti nisi rodio, pa nisam ja nista stariji od tebe, ali sam se recimo igrao na Amigi (to ti je nesto ko PC ako nisi znao, a 100% nisi) ali i moje 3 ili 4 godine prednosti mi mogu pomoci u procijenjivanju igre zato sto recimo si ti 1995 imo 7 godina ja sam vec preso C&C i zarazio starog s njim....stoga DA ja sam veci gamer od tebe. TOCKA.


Ako ćemo se svađat, JA nisam gamer koji drka na svaki filmski ili game lik na koji naiđe (na Angelinu J. ili Meryl). Ak si ti tako perverzan ne znači da su i ostali. Vjerojatno si to i sa Meryl opisao iz vlastitog iskustva, zar ne? Samo se bojiš priznati jer je istina zapravo suprotno od onoga što ti imaš na umu.

Joj totalno si me prokuzio ili ti je to rekla mama jer sam se samo njoj povjerio :(


Ono za ona pitanja, ne to sam ustvrdio IGRANJEM. Za razliku od tebe gamera ja ne pređem igru onako površno, to mi je životno iskustvo. Ako kod tebe to nije tako, sramota je što se možeš nazvati gamerom jer gaming nije samo gubljenje vremena da se pređe igra i baci u zaborav.

Drugo je preci igru recimo 3 puta, a drugo je preci igru 30 puta...daj vise shvati....a ono sto kazes igra ti je zivotno iskustvo...ma daj suti jos ni pivu nesmijes piti, a tu govor o iskustvu......

Nego sta je gaming nego zabava i gubljenje vremena....pa nezaradujes novce s tim, nepomazes si zdravstveno, nisi pametniji od igranja....onda sta je igranje nego gubljenje vremena daj mi reci???


Ovaj put te neću tražit da se ispričaš, nemaš ni zašto, a iskreno rečeno briga me. Ja samo držim da je MGS igra mog života i pokušavam dokazat nekim ljudima da ne mogu vrijeđat to remek djelo nekim glupim tvrdnjama. Preporučujem ti samo da poradiš na svom vladanju, da ne moraš "iskaljivat" svoj glupi bijes na ovakvim forumima jer ti to zaista nije potrebno. Jesam ti ja kriv što ideš pričat gluposti da je priča u mgs2 totalni shit pa da se onda moraš sramotit jer ne znaš odgovore na nekakva pitanja.S

LOL pa nebi ti se isprico ni da dobijem xbox 360( dobro onda bi zato sto se lako prodam :D) . Jedino sto mi je zao sto sam ti se onda isprico, a bio sam u pravu ti i jesi jedan obican BALAVAC.


Možeš onda nekom drugom tvrdit da si prešo igru i shvatio priču 100% jer to sigurno nisi.

Daj mi sad nadi post gdje sam napiso da sam skuzio pricu 100%, ali ni nemoras skuziti pricu 100% da bi znao o cemu se radi....razlog zasto nisam "skuzio" pricu je u tome sto se nisam ni trudio, ali to mi ipak daje pravo da pljunem na igru i zato cu opet pljunut na igru..PLJUVACAK NA MGS2 i 3....jedinicu nitko nesmije da dira :D

ZAKLJUCAK: Snake ti si obicni mali BALAVAC i vrati se za 3 godine na ovaj topik, jer ja vise necu nisti se nezelim svadati sa tobom jer je ocito da nemas pojma..

Sickmanno1
20-12-2005, 00:33
Snake nadji si zenu.... :D :D :D

Ja da si nađem ženu? pa on je taj koji drka, zar ne?

Još samo čekam da on komentira pa zaključujem ovaj forum sa svojim komentarom ko ono sa xboxom jer vidim da nema svrhe raspravljat o mgsu s nekim tko drka na angelinu jolie u tomb raideru i još onda krene vrijeđat druge

A cuj ja bar priznam da drkam, i nije me sram toga jer je to normalna stvar, a oni koji kazu da nedrkaju lazu i drkaju 5 puta vise...btw jos si djevac stoga STFU :fof: :fof: :fof:

Sickmanno1
20-12-2005, 00:35
Hajd` Snake dosta... Vidiš da su ljubomorni.

Da ljubomoran sam jako sto nisam MGS proso 31278934912783 puta...pfffff

Büre
20-12-2005, 00:41
SStvar je ukusa i tocka.
Zavrsite pobogu vise s tom temom.
:pray: :pray: :twisted:

Ali kužiš, to ti je kao da ti ja kažem: e onaj Bure je glup, ima glup avatar. Ono pa ti bi se odmah protivio tome. Tako i ja za mgs.
Svoje sam reko, ja sam završio temu.

Nebi, ja sam razuman covjek i ja cu ulazit u raspravu samo ako imam dobre argumente!
:D :D :D

Büre
20-12-2005, 00:42
Snake nadji si zenu.... :D :D :D

Ja da si nađem ženu? pa on je taj koji drka, zar ne?

Još samo čekam da on komentira pa zaključujem ovaj forum sa svojim komentarom ko ono sa xboxom jer vidim da nema svrhe raspravljat o mgsu s nekim tko drka na angelinu jolie u tomb raideru i još onda krene vrijeđat druge

A cuj ja bar priznam da drkam, i nije me sram toga jer je to normalna stvar, a oni koji kazu da nedrkaju lazu i drkaju 5 puta vise...btw jos si djevac stoga STFU :fof: :fof: :fof:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Voigtkampf
20-12-2005, 06:54
Eh, deco, deco... Budete li nastavili ovako, padat će glave.

Ne vrijeđajte se međusobno, raspravljajte civilizirano. Poštivajte tuđe izjave, ne napadajte nekog samo ake ne dijeli isto mišljenje o određenoj igri kao i vi.

I suzdržite se od psovki i nekulturnog izražavanja.

Ako nastavite ovako, bude lockan topic.

Snake
20-12-2005, 16:50
Eh, deco, deco... Budete li nastavili ovako, padat će glave.

Ne vrijeđajte se međusobno, raspravljajte civilizirano. Poštivajte tuđe izjave, ne napadajte nekog samo ake ne dijeli isto mišljenje o određenoj igri kao i vi.

I suzdržite se od psovki i nekulturnog izražavanja.

Ako nastavite ovako, bude lockan topic.

Jesam ja prvi poceo ili se to on jednostavno ne može kontrolirat nego mora pljuvat istog časa kad vidi moj komentar kao što mora istog časa drkat kad vidi Angelinu Jolie?

Jel ja spominjem njegovu mamu? Otkud uopće zna imam li ja mamu? Zato se nemora ispričavat.

Baš bi volio da se zatvori topic da na njega ne idu glupani poput ovog bolesnog čovjeka koji si je umislio da je Bog ako je 3 godine stariji od mene.
Ne može on nešto vrijeđat bez dobrih argumenata, a koliko vidim, taj bolesni sick manno nema baš nekakve argumente osim što se zna vređat i govorit gluposti.
ZATO ZATVORITE OVAJ TOPIC.
mISLIM DA JE SICKMANNO doslovno shvatio naziv PLJUVAČNICA.

Ako ovo prestaje biti mgs topic već sickmanova soba za iskaljivanje bijesa svojim glupim i jadnim ironijama, onda se ovo mora definitivno zatvorit.

A sickmanno nek u međuvremenu ode nabacit jednu svoju, vidi se koliko je umno poremećen, ako ćemo se već vrijeđat. :kill:

Sickmanno1
20-12-2005, 17:03
Jesam ja prvi poceo ili se to on jednostavno ne može kontrolirat nego mora pljuvat istog časa kad vidi moj komentar kao što mora istog časa drkat kad vidi Angelinu Jolie?

Tesko se kontroliram, ali nekad jednostavno nemogu...eh hebiga kad volim drkat :D :D :D

Jel ja spominjem njegovu mamu? Otkud uopće zna imam li ja mamu? Zato se nemora ispričavat.

Ha ha tebi da se ispricam.........hahahaahahahahahaha


Baš bi volio da se zatvori topic da na njega ne idu glupani poput ovog bolesnog čovjeka koji si je umislio da je Bog ako je 3 godine stariji od mene.

A ja bi volio da mogu jebat angelinu, pa nemogu.....A ko sad koga vrijeda, ja tebi nisam reko da si glup....i da bog sam za tebe zato sto sam stariji 3 godine.


Ne može on nešto vrijeđat bez dobrih argumenata, a koliko vidim, taj bolesni sick manno nema baš nekakve argumente osim što se zna vređat i govorit gluposti.

Tocno, btw ja sam u prvom svom postu reko zasto nevolim ovu igru i ti nisi moro nista odgovarati...sam si si kriv...


ZATO ZATVORITE OVAJ TOPIC.
mISLIM DA JE SICKMANNO doslovno shvatio naziv PLJUVAČNICA.

A nego kako sam trebo shvatiti ovaj podforum....daj mi objasni..plizzzz


Ako ovo prestaje biti mgs topic već sickmanova soba za iskaljivanje bijesa svojim glupim i jadnim ironijama, onda se ovo mora definitivno zatvorit.

Ja sam ovu sobu otvori da se pljuje po toj igrici, a ne da se prica o toj igrici stoga ako hoces pricati kako je igra naj naj najbolja odi u odgovarajuci podforum, a ne ovdje....


A sickmanno nek u međuvremenu ode nabacit jednu svoju, vidi se koliko je umno poremećen, ako ćemo se već vrijeđat.

Ako mislis na drkicu, evo sad sam bash jednu nabacio....tak da necu nista bar do navecer....i drkanje nije stvar umno poremecene osobe nego je to normalan stvar, samo mozda ti jos ni neznas kako se to radi jel se vidi da si jos duboko u pubertetu...gle ovak: primis ono malo s cim pisas i onda ides gore dolje i tako sve dok ti neizleti nesta bijelo....

Snake
20-12-2005, 17:15
Baš onda znaš dokazat koliko si sick! Svaka čast.
Ja svom srećom ne moram drkat, mogu se bacit na pravu stvar s curom.
Ostavi po strani to 17 godina balavac, svojim rečenicama pokazuješ da u 20 godina života nisi naučio ama baš ništa osim kako KULTURNO UBITI ČOVJEKA RIJEČIMA, kako 95. godine igrati c&c dok su tad još neki bili bez kuća?, kako je drkanje normalna stvar a ne samo pojava zbog nedostatka sexualnog života? Pravi intelektualac.
Ja sam već krenuo na vrijeđanje jer si mi ti stvorio krasnu podlogu za to. A baš se volim svađat s osobama koje su poremećene. Smatram da time pomažem svijetu tako što pobijam njihove glupe argumente.
Bolje nemoj komentirat ništa, samo se još više sramotiš dokazujući kako sa svojih 20 godina i 20 u gaćama više sličiš na napaljenog gorilu kojeg je neka žena naučila da govori ulične riječi nego na jednog čovjeka kojemu nije cilj cijeniti druge i ono što oni učine. Fuck off radije. :killyou:

Osiru$
20-12-2005, 18:15
Ne, Büre ima najbolji avatar na forumu, samo ne kontate sarkazam :pray: :pray:

Büre
20-12-2005, 20:56
Ne, Büre ima najbolji avatar na forumu, samo ne kontate sarkazam :pray: :pray:

Fala Osiru$ :pray:

Daj sickmanno, pa ti si pametniji i stariji, pusti Snakea na miru.
Na kraju krajeva, mi smo svi jeda velika
:ekipa:

Büre
20-12-2005, 21:00
A maloj guji porucujem da se ohladi, jer sve ima svoje granice!!!!!
Svi smo shvatili sta ste htjeli reci i nema potrebe da dalje nastavite sa insultanjem.
Peace & prosperity!!! :D

Sickmanno1
20-12-2005, 21:35
Daj sickmanno, pa ti si pametniji i stariji, pusti Snakea na miru.
Na kraju krajeva, mi smo svi jeda velika
:ekipa:

Taki i bude jel uopce nekomentira moje recenice ko ja njegove nego tupi po svome...kao sto sam reko balavac balavi....


a svom srećom ne moram drkat, mogu se bacit na pravu stvar s curom.

e ovo moram prokomentirati....sorry Bure....

je mogu i ja preko foruma napisati da imam za ljubavnicu neku mladu profesoricu i da jebem sve susjede...pfffff...kao sto sam prije reko najlakse je biti gangsta online........a tebe je bas dobra onaj izreka...."Da krava nosi gace nebi vidio p****"

Pozdrav!!!!


A maloj guji porucujem da se ohladi, jer sve ima svoje granice!!!!!
Svi smo shvatili sta ste htjeli reci i nema potrebe da dalje nastavite sa insultanjem.
Peace & prosperity!!! Very Happy

POTPISUJEM

Büre
20-12-2005, 21:42
"Da krava nosi gace nebi vidio p****"

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Snake
20-12-2005, 22:44
I sick man se može pravit preko foruma da je the man. So, ajde laži još malo, baš je zabavno, šteta što više neću komentirat.
E čuj stari sorry, nisam ti ja kriv što si nemoš nać trebu, samo nemoj onda mislit da su svi ostali nesposobni ko i ti.
Eh kad bi se ta sposobnost mjerila u cm, eh da... To bi ti bio san.

Bure, zato se i zovem Snake, bacam otrov uokolo i baš me briga.
The end (ali ne onaj "retardirani djed" iz mgs3 se)

Büre
20-12-2005, 22:49
I sick man se može pravit preko foruma da je the man. So, ajde laži još malo, baš je zabavno, šteta što više neću komentirat.
E čuj stari sorry, nisam ti ja kriv što si nemoš nać trebu, samo nemoj onda mislit da su svi ostali nesposobni ko i ti.
Eh kad bi se ta sposobnost mjerila u cm, eh da... To bi ti bio san.

Bure, zato se i zovem Snake, bacam otrov uokolo i baš me briga.
The end (ali ne onaj "retardirani djed" iz mgs3 se)

Fala dragom Bogu da ste svrsili. A sad ajmo svi zajedno: "Mir mir mir, nitko nije kriv......." :D :D :D

Sickmanno1
20-12-2005, 23:01
I sick man se može pravit preko foruma da je the man. So, ajde laži još malo, baš je zabavno, šteta što više neću komentirat.

Istina :( :( :( :(


E čuj stari sorry, nisam ti ja kriv što si nemoš nać trebu, samo nemoj onda mislit da su svi ostali nesposobni ko i ti.

Na osnovu cega si doso do zakljucka da ja nemam curu...


Eh kad bi se ta sposobnost mjerila u cm, eh da... To bi ti bio san.

Ovo nekuzim :o :o :o :o :o

Büre
20-12-2005, 23:19
Eh kad bi se ta sposobnost mjerila u cm, eh da... To bi ti bio san.
On ti misli na kitu (mojo) :rotfl:

Sickmanno1
20-12-2005, 23:24
Eh kad bi se ta sposobnost mjerila u cm, eh da... To bi ti bio san.
On ti misli na kitu (mojo) :rotfl:

Ma kuzim da mi misli na zvjer, ali nekuzim dok bi se mjerila....aha misli za curu....hahahaha pa nego kak se mjeri pa ko ima veci tog vise vole...cak ni ciste zube nemoras imat :D

IgGy
20-12-2005, 23:39
stick with topic ako se jos mislite flejmat oko MGS-a, inace ce netko misteriozno opalit lock.

Büre
20-12-2005, 23:40
Molim da ova "filozofska" rasprava izmedu Snake i Sickamanna vec jednom zavrsi!
Sve ste rekli, stoga BE NICE AND PLAY BY THE RULES!
:D :killyou:

Sickmanno1
21-12-2005, 00:01
Molim da ova "filozofska" rasprava izmedu Snake i Sickamanna vec jednom zavrsi!
Sve ste rekli, stoga BE NICE AND PLAY BY THE RULES!
:D :killyou:

E kad ti molis evo onda prestajem...Pozdrav!!!

biohazard 4
22-12-2005, 21:20
Koji bolesnik je stavio mgs u PLJUVAČNICU!!! Nabijem i njega i sve koji krivo i pogledaju na MGS!!! :twisted: MGS je svetinja, igra koja otvara nove poglede na bijedan i monoton svijet igara sa par iznimaka. Tko god kaže da mgs nije dobra igra taj nema pojma o pojmu , taj nek ide igrat super mario na žute kazete, taj je zaosto u mentalnom razvoju. Priča je fenomenalna , počevši od prvog zaključno sa trećim djelom, i zato mi je gušt igrati i po 10 puta , a ko ne skuži priču ne se ubije... :killyou:

Prince-Artas
22-12-2005, 21:24
Već sam ovo jedabput reko MGS je dobar ali Sam je bolji!
:fof:

biohazard 4
22-12-2005, 21:29
ovo smatram osobnom uvredom , tako popljuvati igru uz koju sam odrastao , uz koju sam probdio brojne noć, uz koju sam proveo mnoge sate...

Snake
22-12-2005, 21:37
Koji bolesnik je stavio mgs u PLJUVAČNICU!!! Nabijem i njega i sve koji krivo i pogledaju na MGS!!! :twisted: MGS je svetinja, igra koja otvara nove poglede na bijedan i monoton svijet igara sa par iznimaka. Tko god kaže da mgs nije dobra igra taj nema pojma o pojmu , taj nek ide igrat super mario na žute kazete, taj je zaosto u mentalnom razvoju. Priča je fenomenalna , počevši od prvog zaključno sa trećim djelom, i zato mi je gušt igrati i po 10 puta , a ko ne skuži priču ne se ubije... :killyou:

amen!

Sickmanno1
24-12-2005, 16:44
ovo smatram osobnom uvredom , tako popljuvati igru uz koju sam odrastao , uz koju sam probdio brojne noć, uz koju sam proveo mnoge sate...

joj jadnik se uvrijedio...hmm sad necu moc spavat :( :(

Sickmanno1
24-12-2005, 16:45
Već sam ovo jedabput reko MGS je dobar ali Sam je bolji!
:fof:

POTPISUJEM, ali uz dodatak da je MGS solidan, a ne dobar

Osiru$
24-12-2005, 18:55
uz dodatak da je MGS solidan, a ne dobar

To je tvoje mišnjenje. Dakle, niti malo objektivno, pa nebi bilo loše da ponekada napišeš da je to samo subjektivno razmišljanje.

Sickmanno1
25-12-2005, 21:46
uz dodatak da je MGS solidan, a ne dobar

To je tvoje mišnjenje. Dakle, niti malo objektivno, pa nebi bilo loše da ponekada napišeš da je to samo subjektivno razmišljanje.

Pa normalno da je to moje misljenje, pa sta bi drugo bilo

Wildboy
25-12-2005, 22:33
Uspio sam naći jedan text na netu koji dokazuje koliko je MGS zapravo genijalna igra. Pa svi koji imaju malo vremena, koji pljuju po igri, neka pročitaju text i vjerujte mi zamislit će se :pray:

Da ne linkam (reklamiram) evo texta:

Za one koji ne igraju Metal Gear Solid: Možda se neki od vas pitaju: «Kako te može toliko zanimati nešto što je samo jedna ratna 'igrica'??» Ukoliko i ti tako misliš, mogu samo odgovoriti: «Potpuno si promašio bit MGS-a». Osobno, MGS bi jednako cijenio i kada bi govorio o čišćenju prozora, bez imalo ironije. Rat nije smisao MGS-a, već je ratno okruženje izabrano i stvoreno zbog jednostavnog razloga jer je baš u njemu svi čovjekovi osjećaji i djela dolaze na vidjelo: «Mržnja, osveta, strah, želja za zaštitom sebe i bližnjih, ljubav, oprost, suosjećanje...». Osim toga, rat je iznimno snažno obilježio čovječanstvo od samih njegovih početaka. MGS sadrži izraženu, antiratnu poruku, poziva na mir, suosjećanje i hrabrost. U ovom slučaju, stavljanje ratne okoline u prvi plan je simbolika proizašla iz nakane kreiranja situacija u kojima se ljudski osjećaji najsnažnije raspoznaju. Osjećaji. Također jedna od tema MGS-a... MGS nije samo kratica za «Metal Gear Solid», već i za «Meme x Gene x Scene», glavnu tematiku dosadašnjih nastavaka spomenutog serijala. Navedena tematika bi se slobodno mogla prevesti kao «Memorija x Genetika x Sceniranje», čime se u samo tri riječi može opisati srž MGS-a.

Metal Gear Solid ~ Gene

Prvi nastavak, općenito rečeno, govori o genetici, o kloniranim osobama koje su nastale kao posljedica eksperimenta genetičke «proizvodnje» vojnika savršenih sposobnosti, koje je vlada SAD-a željela iskoristiti kao pijune u svojim sebičnim ciljevima dominacije nad cijelim svijetom. Projektom «Les Enfante Terrible» (fran., prijevod: «Strašna djeca», izraz korišten za, citiram «Hrvatski leksikon», one koji svojom pretjeranom otvorenošću dovode u neprilike) nastali su Solid (inferiorni klon) i Liquid Snake (superiorni klon), djeca s imenima prepunim simbolike. Solid označava čvrsto, «solidno» agregatno stanje, što vrlo dobro odgovara njegovom moralu, moralu pozitivca, koji se bori za dobrobit idućih generacija bez obzira na cijenu. Liquid Snake je jedan od antagonista serijala, čije ime označava njegovu nepostojanost, njegovu slabost u crtanju vlastitih životnih linija. Liquid je osoba koja dopušta da mu njegovi geni zaključavaju granice, te dopušta «prokletstvo vlastitih gena». Spomenuto prokletstvo savršeno objašnjava nastavak njihovih kodnih imena, «Snake». Solid i Liquid su prokleti na samom početku (u prenesenom značenju), kao što je u Knjizi Postanka Bog prokleo zmiju (Snake). Ogroman je pritisak živjeti sa spoznajom da si samo plod nekog eksperimenta koji je pokrenula politička struja, osoba čiji identitet ne gradiš sam, već si proklet genima na samom početku, te pretvoren u običan «stroj za ubijanje, izvršenje vladinih želja». Ali postoji bitna razlika između dva brata, Liquida i Solida. Dok Liquid nije imao volje i snage za suprostavljanje svojim genetskim potencijalima, te je dopustio da ga vodi želja za ratom, Solid je nadjačao svoje osnove, te se počeo boriti u ono - u što vjeruje. Znači, prvi nastavak nas uči kako možemo nadjačati čak i svoje gene, te govori o Božjem daru čovjeku - slobodi izbora. Odnosno, da život nije more na kojem plutamo nošeni valovima svojih gena, već more kojim plovimo u svom čamcu, veslajući onim ritmom i tempom kojeg mi odaberemo. (Sjetimo se samo stiha pjesme «Way to fall», «...there is hole inside my boat»...».

MGS2:SoL ~ Meme

Drugi nastavak govori o manama i prednostima započetog digitalnog doba, prijenosu informacija, kulture i bitnih podataka na mlađe generacije. MGS2 je doživio smjenu generaciju i u obliku igrivog lika, koji je sada prvenstveno Raiden, a tek onda Solid Snake. Hideo Kojima, otac MGS-a, tvrdi kako je jedan od razloga promjene protagonista taj, što je igrača želio odmaknuti od Solid Snake-a, te napraviti distancu, kako bi igrač igrajući s Raidenom upoznao Solidove osobine, što je mnogo teže kada je on igrivi lik i igrač se poistovjećuje s njime. Dvojka govori o Raidenu, koji je kao i Solid u svojim prethodnim misijama, jednostavno iskorišten. Raiden je iskorišten od strane The Patriots-a (tajne, najmoćnije svjetske organizacije) kao dio S3 plana, čiji je cilj gotovo identičan cilju «Les Enfante Terriblea» - stvaranju vojnika savršenih sposobnosti. Ipak, S3 se temelji na drugčijoj filozofiji; dok se «Les Enfante Terrible» temelji na stvaranju genetske osnove, S3 je osnovan na drugoj teoriji - da nisu geni ti koji određuju čovjeka, već se kroz koncept vitualnih i realnih doživljaja pravilnim tijekom može pretvoriti bilo kojeg vojnika u heroja poput Solida Snakea. Drugim riječima, teorija na kojoj je osnovan S3 govori da svatko može postati svakim pod pravim uvjetima i okolinom; odnosno, da nisu geni ti koji određuju čovjeka, već baš ono što sam i nabrojao - okolina, iskustvo, traume, sjećanja i osjećaji. I baš zbog toga drugi nastavak govori o «Meme» (memoriji), koja nas vjerojatno određuje više od gena. Odnos između Raidena i Solidusa sinoniman je onome između Big Bossa i Solid Snake-a, a među mnoštvom «dječjih vojnika» koji su služili pod Solidusom izabran je baš Raiden, jer je jedini usmjerio pogled prema naprijed i rekao «Zbogom!» prošlosti. Raiden je svoju memoriju i traumatizirana sjećanja ostavio iza sebe, a prolaskom kroz S3 plan evoluirao je kao čovjek i praznu ploču svog karaktera popunio svime što je osjećao za vrijeme misije. Među mnogim igračima MGS-a postoje dileme i dvojbe dali se sve što se zbilo u Big Shellu, odnosno Arsenal Gearu, uistinu zbilo, ili je samo riječ o VR (Virtual Reality) misiji. Sentence poput: «That is the way they want you to think», te «There is no such thing as absolute reality in this world» izišle iz usta Solida prenose nam Kojimin odgovor na naša razmišljanja - kako je nebitno da li se nešto uistinu zbilo, već da se trebamo boriti za ono u što vjerujemo bez obzira na realnost i virtualnost, između kojih će svaka prohujala godina brisati granicu. Također, «Meme» tematika izražena je kroz predaju pismene, usmene i digitalne ostavštine mlađim generacija, te je jedna od pouka da kroz glazbu, filmove, literaturu označimo i izrazimo obilježja naših života i vremena u kojem živimo, te sve prenesemo na mlađe generacije - baš kao što je Kojima sa MGS2:SoL i napravio. ----

MGS3: SE ~ Scene

Treći nas nastavak «bondovskog» stila vraća nas u šezdesete godine prošlog stoljeća, i upoznaje s Big Boss-om; genetičkim ocem Liquida i Solida. Kao i u prethodna dva nastavka, priča govori o njegovom iskorištavanju od strane vlade pod utjecajem The Patriotsa. U vremenu hladnog rata, sukobila se politika američkog predsjednika Johnsona, koji je postavljen za predsjednika nakon atentata na JFK-a, i post-staljinističke političke struje Nikite Hruščova kojemu su Brežnjev i Kosygin predstavljali prijetnju sa svojom oporbenom politikom koja se temelji na poboljšavanju gospodarskih i političkih odnosa s SAD-om. Priča iznosi «pravu» istinu, uzroke i posljedice Kubanske nuklearne krize, kao i drugu stranu istine o rivalstvu između dviju velesila u svemirskim istraživanja. GS3 je prezasićen osjećajima, emotivno težak, evoluiran prethodnik MGS priče, koji govori o «žrtvenom janju», ikonskom domoljublju, koje je (simbolički rečeno) raspeto na križ postavljen na granicu socijalizma i kapitalizma. The Boss je zadnji živući potomak «Wiseman Committee»-a, dvanaestorice čelnih članova «The Philosophers-a» (kasnije nazvani «The Patriots»), osoba koja je promijenila tijekom borbe Drugog svjetskog rata; jedan od najsposobnijih vojnika tog vremenskog razdoblja. Odnos između The Boss i Big Bossa (koji je dobio je tu titulu nakon eliminacije The Boss) je neobjašnjiv i specifičan; ona mu nije bila samo ljubav, već i neki oblik učitelja, majke, prijatelja i ratnog suborca. Kratko tečeno, čudan mix svega navedenoga. The Boss je imala svoju misiju - kojoj je ostala vjerna do kraja. Pristala je završiti ubijena od ruke svoga učenika kako bi sprječila razvijanje hladnog rata u nuklearni. Pristala je ostati istovremeno upamćena i kao izdajnik SAD-a, i kao neprijatelj SSSR-a. Spremno je pristala poslati u smrt pred Big Bossa jedinicu The Cobra, koja joj je bila mnogo više od obitelji. MGS3 je prezasićen osjećajima, emotivno težak, evoluiran prethodnik MGS priče. Treći nastavak govori o «Scene» tematici, no možemo reći da svi nastavci u neku ruku govore o spomenutom sceniranju - o običnim ljudima koji stradavaju, umiru i krvare zbog čega? Zbog sebičnih političkih ciljeva i međusobnih sukoba vrhovnika. Naslov «Snake Eater» također ima preneseno značenje. S jedne strane (doslovno značenje), efektna je sličica preživljavanja u džungli, života u ekstremnim uvjetima gdje treba biti zadovoljan kada se pronađe ikakva hrana. S druge strane (simboličko značenje), govori o Zmiji (Naked Snake) koja je bila prisiljena jesti (ubiti) druge Zmije (The Cobra Unit); govori o nekoj vrsti kanibalizma na koju je čovjek prisiljen u iskorištavanju. Svaka Cobra nosi ime po osjećaju kojeg nosi u borbu. Pobjedivši sve Cobre, osjećaji koje su oni nosili postajali su dio njega; The Pain (Bol), The Fear (Strah), The End (Kraj), The Fury (Bijes), The Sorrow (Tuga) i The Joy (Užitak). Tada Big Boss više nije bio onaj koji, citiram The Boss, «not yet found an emotion to carry into battle», već je kroz bol i ostale osjećaje evoluirao, slično psihološkom evoluiranju Raidena, te pretvorbi Solid Snake-a u heroja. Istina je da je tematika iskorištavanja u MGS-u predočena u ratnom okružju, no ona je primjenjiva na gotovo sva društvena i poslovna uređenja u svijetu. Sama kapitalistička hijerarhija potencijalna je nepravda. Socijalistička društva također. A negdje na granici između, u kompletnoj anarhiji i političkim i ne-znam-više-kakvim-sve-ne sukobima padaju žrtve...

--- Sve navedeno nije niti jedna stotina divote Metal Gear Solida. Pristup igre tjera na razvijanje intelekta, a životinje koje se pojavljuju u nastavcima također su pažljivo odabrane s obzirom na simboliku (leptir...). Vrijeme i atmosferska stanja također izražavaju simboliku, kojom je MGS popunjen do te mjere da i položaj glave likova na službenim crtežima mnogo toga govori. Kao i tajna skrivena slova, priča složenija od sapunica (ali s iznimnom kvalitetom), neopisivo lijepe pjesme i melodije s MGS soundtracka (ima ih oko stotinjak, dosta vokalnih). I opet nisam niti blizu najbrajanja svega, mogao bih nastaviti do sutra, no već me oči bole od kompjutera po odlazim... PozdraV

Büre
26-12-2005, 00:37
Wildboy
:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Sickmanno1
26-12-2005, 03:50
Uspio sam naći jedan text na netu koji dokazuje koliko je MGS zapravo genijalna igra. Pa svi koji imaju malo vremena, koji pljuju po igri, neka pročitaju text i vjerujte mi zamislit će se :pray:

Da ne linkam (reklamiram) evo texta:

Za one koji ne igraju Metal Gear Solid: Možda se neki od vas pitaju: «Kako te može toliko zanimati nešto što je samo jedna ratna 'igrica'??» Ukoliko i ti tako misliš, mogu samo odgovoriti: «Potpuno si promašio bit MGS-a». Osobno, MGS bi jednako cijenio i kada bi govorio o čišćenju prozora, bez imalo ironije. Rat nije smisao MGS-a, već je ratno okruženje izabrano i stvoreno zbog jednostavnog razloga jer je baš u njemu svi čovjekovi osjećaji i djela dolaze na vidjelo: «Mržnja, osveta, strah, želja za zaštitom sebe i bližnjih, ljubav, oprost, suosjećanje...». Osim toga, rat je iznimno snažno obilježio čovječanstvo od samih njegovih početaka. MGS sadrži izraženu, antiratnu poruku, poziva na mir, suosjećanje i hrabrost. U ovom slučaju, stavljanje ratne okoline u prvi plan je simbolika proizašla iz nakane kreiranja situacija u kojima se ljudski osjećaji najsnažnije raspoznaju. Osjećaji. Također jedna od tema MGS-a... MGS nije samo kratica za «Metal Gear Solid», već i za «Meme x Gene x Scene», glavnu tematiku dosadašnjih nastavaka spomenutog serijala. Navedena tematika bi se slobodno mogla prevesti kao «Memorija x Genetika x Sceniranje», čime se u samo tri riječi može opisati srž MGS-a.

Metal Gear Solid ~ Gene

Prvi nastavak, općenito rečeno, govori o genetici, o kloniranim osobama koje su nastale kao posljedica eksperimenta genetičke «proizvodnje» vojnika savršenih sposobnosti, koje je vlada SAD-a željela iskoristiti kao pijune u svojim sebičnim ciljevima dominacije nad cijelim svijetom. Projektom «Les Enfante Terrible» (fran., prijevod: «Strašna djeca», izraz korišten za, citiram «Hrvatski leksikon», one koji svojom pretjeranom otvorenošću dovode u neprilike) nastali su Solid (inferiorni klon) i Liquid Snake (superiorni klon), djeca s imenima prepunim simbolike. Solid označava čvrsto, «solidno» agregatno stanje, što vrlo dobro odgovara njegovom moralu, moralu pozitivca, koji se bori za dobrobit idućih generacija bez obzira na cijenu. Liquid Snake je jedan od antagonista serijala, čije ime označava njegovu nepostojanost, njegovu slabost u crtanju vlastitih životnih linija. Liquid je osoba koja dopušta da mu njegovi geni zaključavaju granice, te dopušta «prokletstvo vlastitih gena». Spomenuto prokletstvo savršeno objašnjava nastavak njihovih kodnih imena, «Snake». Solid i Liquid su prokleti na samom početku (u prenesenom značenju), kao što je u Knjizi Postanka Bog prokleo zmiju (Snake). Ogroman je pritisak živjeti sa spoznajom da si samo plod nekog eksperimenta koji je pokrenula politička struja, osoba čiji identitet ne gradiš sam, već si proklet genima na samom početku, te pretvoren u običan «stroj za ubijanje, izvršenje vladinih želja». Ali postoji bitna razlika između dva brata, Liquida i Solida. Dok Liquid nije imao volje i snage za suprostavljanje svojim genetskim potencijalima, te je dopustio da ga vodi želja za ratom, Solid je nadjačao svoje osnove, te se počeo boriti u ono - u što vjeruje. Znači, prvi nastavak nas uči kako možemo nadjačati čak i svoje gene, te govori o Božjem daru čovjeku - slobodi izbora. Odnosno, da život nije more na kojem plutamo nošeni valovima svojih gena, već more kojim plovimo u svom čamcu, veslajući onim ritmom i tempom kojeg mi odaberemo. (Sjetimo se samo stiha pjesme «Way to fall», «...there is hole inside my boat»...».

MGS2:SoL ~ Meme

Drugi nastavak govori o manama i prednostima započetog digitalnog doba, prijenosu informacija, kulture i bitnih podataka na mlađe generacije. MGS2 je doživio smjenu generaciju i u obliku igrivog lika, koji je sada prvenstveno Raiden, a tek onda Solid Snake. Hideo Kojima, otac MGS-a, tvrdi kako je jedan od razloga promjene protagonista taj, što je igrača želio odmaknuti od Solid Snake-a, te napraviti distancu, kako bi igrač igrajući s Raidenom upoznao Solidove osobine, što je mnogo teže kada je on igrivi lik i igrač se poistovjećuje s njime. Dvojka govori o Raidenu, koji je kao i Solid u svojim prethodnim misijama, jednostavno iskorišten. Raiden je iskorišten od strane The Patriots-a (tajne, najmoćnije svjetske organizacije) kao dio S3 plana, čiji je cilj gotovo identičan cilju «Les Enfante Terriblea» - stvaranju vojnika savršenih sposobnosti. Ipak, S3 se temelji na drugčijoj filozofiji; dok se «Les Enfante Terrible» temelji na stvaranju genetske osnove, S3 je osnovan na drugoj teoriji - da nisu geni ti koji određuju čovjeka, već se kroz koncept vitualnih i realnih doživljaja pravilnim tijekom može pretvoriti bilo kojeg vojnika u heroja poput Solida Snakea. Drugim riječima, teorija na kojoj je osnovan S3 govori da svatko može postati svakim pod pravim uvjetima i okolinom; odnosno, da nisu geni ti koji određuju čovjeka, već baš ono što sam i nabrojao - okolina, iskustvo, traume, sjećanja i osjećaji. I baš zbog toga drugi nastavak govori o «Meme» (memoriji), koja nas vjerojatno određuje više od gena. Odnos između Raidena i Solidusa sinoniman je onome između Big Bossa i Solid Snake-a, a među mnoštvom «dječjih vojnika» koji su služili pod Solidusom izabran je baš Raiden, jer je jedini usmjerio pogled prema naprijed i rekao «Zbogom!» prošlosti. Raiden je svoju memoriju i traumatizirana sjećanja ostavio iza sebe, a prolaskom kroz S3 plan evoluirao je kao čovjek i praznu ploču svog karaktera popunio svime što je osjećao za vrijeme misije. Među mnogim igračima MGS-a postoje dileme i dvojbe dali se sve što se zbilo u Big Shellu, odnosno Arsenal Gearu, uistinu zbilo, ili je samo riječ o VR (Virtual Reality) misiji. Sentence poput: «That is the way they want you to think», te «There is no such thing as absolute reality in this world» izišle iz usta Solida prenose nam Kojimin odgovor na naša razmišljanja - kako je nebitno da li se nešto uistinu zbilo, već da se trebamo boriti za ono u što vjerujemo bez obzira na realnost i virtualnost, između kojih će svaka prohujala godina brisati granicu. Također, «Meme» tematika izražena je kroz predaju pismene, usmene i digitalne ostavštine mlađim generacija, te je jedna od pouka da kroz glazbu, filmove, literaturu označimo i izrazimo obilježja naših života i vremena u kojem živimo, te sve prenesemo na mlađe generacije - baš kao što je Kojima sa MGS2:SoL i napravio. ----

MGS3: SE ~ Scene

Treći nas nastavak «bondovskog» stila vraća nas u šezdesete godine prošlog stoljeća, i upoznaje s Big Boss-om; genetičkim ocem Liquida i Solida. Kao i u prethodna dva nastavka, priča govori o njegovom iskorištavanju od strane vlade pod utjecajem The Patriotsa. U vremenu hladnog rata, sukobila se politika američkog predsjednika Johnsona, koji je postavljen za predsjednika nakon atentata na JFK-a, i post-staljinističke političke struje Nikite Hruščova kojemu su Brežnjev i Kosygin predstavljali prijetnju sa svojom oporbenom politikom koja se temelji na poboljšavanju gospodarskih i političkih odnosa s SAD-om. Priča iznosi «pravu» istinu, uzroke i posljedice Kubanske nuklearne krize, kao i drugu stranu istine o rivalstvu između dviju velesila u svemirskim istraživanja. GS3 je prezasićen osjećajima, emotivno težak, evoluiran prethodnik MGS priče, koji govori o «žrtvenom janju», ikonskom domoljublju, koje je (simbolički rečeno) raspeto na križ postavljen na granicu socijalizma i kapitalizma. The Boss je zadnji živući potomak «Wiseman Committee»-a, dvanaestorice čelnih članova «The Philosophers-a» (kasnije nazvani «The Patriots»), osoba koja je promijenila tijekom borbe Drugog svjetskog rata; jedan od najsposobnijih vojnika tog vremenskog razdoblja. Odnos između The Boss i Big Bossa (koji je dobio je tu titulu nakon eliminacije The Boss) je neobjašnjiv i specifičan; ona mu nije bila samo ljubav, već i neki oblik učitelja, majke, prijatelja i ratnog suborca. Kratko tečeno, čudan mix svega navedenoga. The Boss je imala svoju misiju - kojoj je ostala vjerna do kraja. Pristala je završiti ubijena od ruke svoga učenika kako bi sprječila razvijanje hladnog rata u nuklearni. Pristala je ostati istovremeno upamćena i kao izdajnik SAD-a, i kao neprijatelj SSSR-a. Spremno je pristala poslati u smrt pred Big Bossa jedinicu The Cobra, koja joj je bila mnogo više od obitelji. MGS3 je prezasićen osjećajima, emotivno težak, evoluiran prethodnik MGS priče. Treći nastavak govori o «Scene» tematici, no možemo reći da svi nastavci u neku ruku govore o spomenutom sceniranju - o običnim ljudima koji stradavaju, umiru i krvare zbog čega? Zbog sebičnih političkih ciljeva i međusobnih sukoba vrhovnika. Naslov «Snake Eater» također ima preneseno značenje. S jedne strane (doslovno značenje), efektna je sličica preživljavanja u džungli, života u ekstremnim uvjetima gdje treba biti zadovoljan kada se pronađe ikakva hrana. S druge strane (simboličko značenje), govori o Zmiji (Naked Snake) koja je bila prisiljena jesti (ubiti) druge Zmije (The Cobra Unit); govori o nekoj vrsti kanibalizma na koju je čovjek prisiljen u iskorištavanju. Svaka Cobra nosi ime po osjećaju kojeg nosi u borbu. Pobjedivši sve Cobre, osjećaji koje su oni nosili postajali su dio njega; The Pain (Bol), The Fear (Strah), The End (Kraj), The Fury (Bijes), The Sorrow (Tuga) i The Joy (Užitak). Tada Big Boss više nije bio onaj koji, citiram The Boss, «not yet found an emotion to carry into battle», već je kroz bol i ostale osjećaje evoluirao, slično psihološkom evoluiranju Raidena, te pretvorbi Solid Snake-a u heroja. Istina je da je tematika iskorištavanja u MGS-u predočena u ratnom okružju, no ona je primjenjiva na gotovo sva društvena i poslovna uređenja u svijetu. Sama kapitalistička hijerarhija potencijalna je nepravda. Socijalistička društva također. A negdje na granici između, u kompletnoj anarhiji i političkim i ne-znam-više-kakvim-sve-ne sukobima padaju žrtve...

--- Sve navedeno nije niti jedna stotina divote Metal Gear Solida. Pristup igre tjera na razvijanje intelekta, a životinje koje se pojavljuju u nastavcima također su pažljivo odabrane s obzirom na simboliku (leptir...). Vrijeme i atmosferska stanja također izražavaju simboliku, kojom je MGS popunjen do te mjere da i položaj glave likova na službenim crtežima mnogo toga govori. Kao i tajna skrivena slova, priča složenija od sapunica (ali s iznimnom kvalitetom), neopisivo lijepe pjesme i melodije s MGS soundtracka (ima ih oko stotinjak, dosta vokalnih). I opet nisam niti blizu najbrajanja svega, mogao bih nastaviti do sutra, no već me oči bole od kompjutera po odlazim... PozdraV

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Nesta najsmijesnije sto sam procito do sad....fala wildboy, imas dobar smisao za humor

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Osiru$
26-12-2005, 11:33
Zamolio bih te kulturno da prestaneš provocirati i gledati sve s visoka. Ne samo sada, na ovome topicu, već opčenito. Pomalo svima ideš na živce.

W3DR4N
26-12-2005, 12:46
Pročitao sam sve dva puta i zanimljiv je tekstić. Pohvale za trud i volju ali dvije stvari nemaju veze s vezom

Ono drugo značenje kratice MGS je glupost i izmišljotina fanova (ili još bolje rečeno, fanatika). Ako je Kojima takav genijalac, zašto je složio tako da ide GMS i zašto radi četvrti nastavak ako je sve ovo tako savršeno upakirano u cjelinu.

Blitz
26-12-2005, 12:54
Eto tu igricu svi hvale a meni nije jasno zasto...no dobra je mislim u nekim segmentima, ali neralna je do bola...mislim moraju u tebe ispucat 30 metaka i pogodit te sa 15 bomba da bi umro....ma ova igra je smjesna nasprem splinter cell-a...e to je igra koja je realna(donekle)...Stoga plunem na Metal Gear Solid-a i na Sony koji se kurci sa svojom exkluzivom....pa mislim stvarno, a jos vise zalim ljude koji ga prelaze po 10 puta...jadno stvarno jadno...
Slobodno onda žali i mene 8)

MarkaN
26-12-2005, 13:42
MGS VS SC

- no comment :?

Sickmanno1
26-12-2005, 14:11
Zamolio bih te kulturno da prestaneš provocirati i gledati sve s visoka. Ne samo sada, na ovome topicu, već opčenito. Pomalo svima ideš na živce.

Kome idem na zivce mozda tebi??...lol pa ja sam veliki fan StarCraft-a i da netko pljuje po njemu reko bi mu samo da nije normalan i to je to, a pogledaj sta vi tu pisete....znaci sta nisam normalan i sta jos kocete. U prvom sam postu napiso zasto nevolim ovu igricu i sta bi sad ja ovdje trebo??? ispricat se tebi i svim MGS fanovima, e pa necu makar iso cijelom forumu i svim clanovima na zivce..(btw daj mi na PM posalji kome jos idem na zivce osim tebi).

Osiru$
26-12-2005, 19:19
Zamolio bih te kulturno da prestaneš provocirati i gledati sve s visoka. Ne samo sada, na ovome topicu, već opčenito. Pomalo svima ideš na živce.

Kome idem na zivce mozda tebi??...lol pa ja sam veliki fan StarCraft-a i da netko pljuje po njemu reko bi mu samo da nije normalan i to je to, a pogledaj sta vi tu pisete

Pazi, jedno je govoriti da ti se igra nesviđa, a drugo je tvrditi da je veliko smeće i ponižavati sve koji igru obožavaju neargumentiranim izjavama.
Igra ti se ne sviđa? Ma OK. Super. Nemože se svima isto sviđati. Splinter Cell bolji? Kako kome. Tebi jest, meni nije, iako stvarno volim igrati SC i to mi je jedan od 10 najdražih serijala.
Manager igre koje stvarno ne volim i ne igram, nikada nisam javno prezirao, a samim time ni milijune gamera koji takve naslove vole.

Sickmanno1
26-12-2005, 19:33
[quote="Osiru$":6fjghp71]Zamolio bih te kulturno da prestaneš provocirati i gledati sve s visoka. Ne samo sada, na ovome topicu, već opčenito. Pomalo svima ideš na živce.

Kome idem na zivce mozda tebi??...lol pa ja sam veliki fan StarCraft-a i da netko pljuje po njemu reko bi mu samo da nije normalan i to je to, a pogledaj sta vi tu pisete

Pazi, jedno je govoriti da ti se igra nesviđa, a drugo je tvrditi da je veliko smeće i ponižavati sve koji igru obožavaju neargumentiranim izjavama.
Igra ti se ne sviđa? Ma OK. Super. Nemože se svima isto sviđati. Splinter Cell bolji? Kako kome. Tebi jest, meni nije, iako stvarno volim igrati SC i to mi je jedan od 10 najdražih serijala.
Manager igre koje stvarno ne volim i ne igram, nikada nisam javno prezirao, a samim time ni milijune gamera koji takve naslove vole.[/quote:6fjghp71]

to je istina sta ti velis, ali moje osobno misljenje je da je jadno igrati toliko puno igru....neznam vjerovatno sam u tom trenutku tako zabrijo i sta sad, ali da imate jake argumenete to nije istina....evo pogledaj samo ovo sto je wildboy od nekud copy-pasto...pa zar ti to nije smijesno....izvlacite nesto iz MGS ko da je to neka umjetnost tj slika od recimo pikasa(neznam ni jednog drugog, a neznam ni kak se pise :D )pa da svako sliku vidi na drugi nacin, ali igru...neznam to mi smjesno

Blitz
26-12-2005, 19:36
pa zar ti to nije smijesno....izvlacite nesto iz MGS ko da je to neka umjetnost tj slika od recimo pikasa(neznam ni jednog drugog, a neznam ni kak se pise :D )pa da svako sliku vidi na drugi nacin, ali igru...neznam to mi smjesno
Smiješno ti je kad nisi od onih kojima je važna priča.
Ja bih MGS igrao da ima najlošiju moguću grafiku, samo zbog priče, i zbog likova koji su nenadjebivi.

Sickmanno1
26-12-2005, 19:40
pa zar ti to nije smijesno....izvlacite nesto iz MGS ko da je to neka umjetnost tj slika od recimo pikasa(neznam ni jednog drugog, a neznam ni kak se pise :D )pa da svako sliku vidi na drugi nacin, ali igru...neznam to mi smjesno
Smiješno ti je kad nisi od onih kojima je važna priča.
Ja bih MGS igrao da ima najlošiju moguću grafiku, samo zbog priče, i zbog likova koji su nenadjebivi.

Naprotiv ja nevolim igre sa losom pricom....ali nekako mi nepase od MGS-a 2 i 3...kao sto sam reko MGS 1 je cista legenda dok su ostali losi(moje misljenje).

Osiru$
26-12-2005, 19:40
to je istina sta ti velis, ali moje osobno misljenje je da je jadno igrati toliko puno igru

Razlog zašto sam ja odigrao toliko puta tu igru nije ni meni jasan. Jednostavno ju obožavam i svaki puta mi je gušt igrati. Kao neku simulaciju sporta, recimo.
Mnogo sam puta igrao jer sam vježbao za obaranje super-teškog Big Boss Rank-a.


ali da imate jake argumenete to nije istina....evo pogledaj samo ovo sto je wildboy od nekud copy-pasto...pa zar ti to nije smijesno....izvlacite nesto iz MGS ko da je to neka umjetnost

Ako ti se igra ne sviđa vrlo vjerojatno te nikakav argument, koliko god on jak bio, neće razuvjeriti.
To što je wildboy pisao samo je djelo hardcore fana (like myself http://img.photobucket.com/albums/v418/Stone_Cold/Smiles/Hi-Hi.gif), a svaki takav svoju najdražu igru/film/bilošto uzdizati će u nebesa.

Blitz
26-12-2005, 19:43
Razlog zašto sam ja odigrao toliko puta tu igru nije ni meni jasan. Jednostavno ju obožavam i svaki puta mi je gušt igrati. Kao neku simulaciju sporta, recimo.
Mnogo sam puta igrao jer sam vježbao za obaranje super-teškog Big Boss Rank-a.
OFFTOPIC
Kolko puta si igru prošao?
Ja sam danas skoro gotov sa sedmim prolaženjem snake eatera :D

Ogg The Dogg
26-12-2005, 20:54
slinter cell je zakon i svako ko ima nest protiv njega nek dođe kod mene pa će ić kuć sa par zuba manje. a sto se tiče MGS-a, ja se sa sickmannom slažem u svemu što je o igri govorio(Njegovo i snake-ovo prepucavanje neću komentirat).
neko je reko da se u igri ne računa što moraš potrošit metke jer je to tako napravljeno. pa ista je situacija u SC-u i zato ovo ne priznajem.
A ove detalje što ste spominjali(Vidiš golu žensku itd,itb) pokazuju samo da su tvorci(Malo na hrvatskom) radili igru s guštom, što ne mora značit da je igra zakon.
P.S. Snake ne laprdaj o svojim ljubavnim uspjesima i ne glumi frajerčinu, jer kad se nađe neko ko te pozna pa se sazna istina ispast ćeš kreten

Osiru$
26-12-2005, 22:45
Razlog zašto sam ja odigrao toliko puta tu igru nije ni meni jasan. Jednostavno ju obožavam i svaki puta mi je gušt igrati. Kao neku simulaciju sporta, recimo.
Mnogo sam puta igrao jer sam vježbao za obaranje super-teškog Big Boss Rank-a.
OFFTOPIC
Kolko puta si igru prošao?
Ja sam danas skoro gotov sa sedmim prolaženjem snake eatera :D

Napisao sam to već...


Cool

Ne želim komentirati, pogotovo ne ovo "igra suxa jer nije realna".

Metal Gear Solid sam prešao 19 puta na playstationu i nešto manje puta na PC-u. Sons of Liberty više od 10 puta, a Snake Eater još uvijek s vremena na vrijeme odigram. Do sada sam potonji završio jedno 5-6 puta i svaki puta s velikim guštom. Brojke su astronomske, nemorate vjerovati, but... i just don`t give a fuck Cool

MGS 4 life.

Snake
05-01-2006, 00:16
P.S. Snake ne laprdaj o svojim ljubavnim uspjesima i ne glumi frajerčinu, jer kad se nađe neko ko te pozna pa se sazna istina ispast ćeš kreten

Hej ogg the fucking dogg, pročitaj još jednom. Ja niš ne glumim, nažalost nemam za to talenta, a isto tako nažalost, tvoju ovaj put, ima vamo i moji poznanika pa ih pitaj da vidimo, Dragonheart npr. Baš me zanima ko će onda ispast kreten. Frajerčina, ja? Ne, samo pokušavam biti normalan, izgleda da mi to ne ide. Daj shvati već jednom.

Wildboy
05-01-2006, 04:47
pa zar ti to nije smijesno....izvlacite nesto iz MGS ko da je to neka umjetnost tj slika od recimo pikasa(neznam ni jednog drugog, a neznam ni kak se pise :D )pa da svako sliku vidi na drugi nacin, ali igru...neznam to mi smjesno
Smiješno ti je kad nisi od onih kojima je važna priča.
Ja bih MGS igrao da ima najlošiju moguću grafiku, samo zbog priče, i zbog likova koji su nenadjebivi.

Naprotiv ja nevolim igre sa losom pricom....ali nekako mi nepase od MGS-a 2 i 3...kao sto sam reko MGS 1 je cista legenda dok su ostali losi(moje misljenje).

Dakle MGS1 je čista legenda... slažem se...

No jedna mi stvar nije jasna, zašto si pobogu onda stavljao MGS u pljuvačnicu i u prvom postu pričao takve gluposti o jednoj od najboljih igara uopće...

Vidim da si jedan od onih koji lako mijenja mišljenja :wink:

Mir#4o
10-01-2006, 20:54
Kako netko može uspoređivati SC sa MGS, MGS je legendarna igra i bolja je po svemu od onog šugavog SC.

Sickmanno1
10-01-2006, 22:36
Kako netko može uspoređivati SC sa MGS, MGS je legendarna igra i bolja je po svemu od onog šugavog SC.

dečec ovdje se pljuje po metalcu, a ne po splinteru. Ako hoces pljuvati po splinteru imas topic za to, a ovdje mozes samo braniti metalca sa dobrim argumentima, a ne sa ovim tvojim forama.

Sickmanno1
10-01-2006, 22:40
pa zar ti to nije smijesno....izvlacite nesto iz MGS ko da je to neka umjetnost tj slika od recimo pikasa(neznam ni jednog drugog, a neznam ni kak se pise :D )pa da svako sliku vidi na drugi nacin, ali igru...neznam to mi smjesno
Smiješno ti je kad nisi od onih kojima je važna priča.
Ja bih MGS igrao da ima najlošiju moguću grafiku, samo zbog priče, i zbog likova koji su nenadjebivi.

Naprotiv ja nevolim igre sa losom pricom....ali nekako mi nepase od MGS-a 2 i 3...kao sto sam reko MGS 1 je cista legenda dok su ostali losi(moje misljenje).

Dakle MGS1 je čista legenda... slažem se...

No jedna mi stvar nije jasna, zašto si pobogu onda stavljao MGS u pljuvačnicu i u prvom postu pričao takve gluposti o jednoj od najboljih igara uopće...

Vidim da si jedan od onih koji lako mijenja mišljenja :wink:

Nemjenjam ja svoje misljenje, nego sam se zabunio, trebo sam nazvati topik MGS 2 i 3 pljuvacnica.

Wildboy
11-01-2006, 08:46
Eto tu igricu svi hvale a meni nije jasno zasto...no dobra je mislim u nekim segmentima, ali neralna je do bola...mislim moraju u tebe ispucat 30 metaka i pogodit te sa 15 bomba da bi umro....ma ova igra je smjesna nasprem splinter cell-a...e to je igra koja je realna(donekle)...Stoga plunem na Metal Gear Solid-a i na Sony koji se kurci sa svojom exkluzivom....pa mislim stvarno, a jos vise zalim ljude koji ga prelaze po 10 puta...jadno stvarno jadno...

E pa da znaš da ovaj prvi post uopće ne upućuje na to 8)

Sickmanno1
11-01-2006, 10:40
Eto tu igricu svi hvale a meni nije jasno zasto...no dobra je mislim u nekim segmentima, ali neralna je do bola...mislim moraju u tebe ispucat 30 metaka i pogodit te sa 15 bomba da bi umro....ma ova igra je smjesna nasprem splinter cell-a...e to je igra koja je realna(donekle)...Stoga plunem na Metal Gear Solid-a i na Sony koji se kurci sa svojom exkluzivom....pa mislim stvarno, a jos vise zalim ljude koji ga prelaze po 10 puta...jadno stvarno jadno...

E pa da znaš da ovaj prvi post uopće ne upućuje na to 8)

ma da, nemoj srat....pa normalno da upucuje da nije rijec o MGS, nego o MGS3 u najmanju ruku, jel je tamo jedino jos uvijek exkluziva :rotfl:

Wildboy
11-01-2006, 11:31
E ovo me nasmijalo do suza, na što se sve nećeš probat izvuć..

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Peace :pray:

Tri66a
11-01-2006, 12:56
Nikada nisam igrao MGS,a SC sam jednom probao demo. Jednostavno mi se ne sviđa takav tip igre (više sam za Serious Sam-a). No kako je Sickmanno1 rekao:"to su ipak samo igre". Njihova svrha je da nas zabave i da se uz njih opustimo i pobjegnemo od stresa stvarnog života,a u ovom topic-u su samo izazvale ljutnju i prepucavanje u stilu: "Ja sve znam,a tvoje mišljenje ništa ne znači." Svatko je samo trebao iznijeti svoje mišljenje i prihvatiti tuđe,no vaša diskusija je prešla u svađu. Svoja osobna mišljenja o drugim ljudima zadržite za sebe,jer se ovdje komentiraju igre,a ne ljudi.

(Znam da je offtopic ali sam morao reagirati)

I zapamtite: O ukusima se ne raspravlja :D

Sickmanno1
11-01-2006, 18:04
E ovo me nasmijalo do suza, na što se sve nećeš probat izvuć..

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Peace :pray:

hehe, naravno :D

Seoul
18-01-2006, 19:06
Čemu tolika svađa oko tko je bolji?!?! Za mene su obe igre odlične, mada metal gear solid ima bolju priču i Kojima može napraviti 54 naslova metal geara a da još uvijek bude originalan. Samim vraćanjem 40 godina unazad u zadnjem nastavku otvara mu mogućnost stvarnja stotine i stotine nastavaka unutar tih godina. :boohoo:

buz16
02-02-2006, 23:50
[quote="W3DR4N"]@Snake

U nekim se stvarima slažem s tobom, ali neke su gluposti koje se uglavnom provlače i kod drugih ljudi.

Nakom toliko godina, i hrpetine odigranih igara i pogledanih filmova, mislim da je Mafia najbolje spojila te dvije grane. Nudila je sate i sate čistog gameplaya, a ujedno i kvalitetnu priču, ispričanu kroz dvadesetak odlično dizajniranih i kvalitetnih misija. S druge strane, oduzmemo li MGS-u najvrijednije, animacije i replay value, igra ne pruža više od desetak sati gameplaya. Splinter pak, nudi neprestižan sneaking gameplay, kojem je priča tek opravdanje za povezanost misija. No, zanemarimo cijeli ovaj odlomak.

Metal Gearu, treći je nastavak (poznatiji pod imenom Metal gear solid), još uvijek najjača karika u lancu. Prije njega, MG nije bila odveć poznata igra (vjerojatno jer je gaming još bio u povojima, možda i zbog platforme za koje je izdan), a i nije nudio onakvo iskustvo kakvo je prvi puta ponudio '98. u svojem trećem izdanju, kojeg sam već spomenuo. Kasniji nastavci mi se nisu toliko svidjeli (subjektivan stav). Zanemarimo i ovaj odlomak:)

Tek ono što me navelo na pisanje je Snakeova izjava kako je MGS bolji od bilo kojeg filma. Meni je takva izjava naprosto smiješna. Neću ulaziti u rasprave koji su filmovi bolji od MGS-a i zašto, sagledat ću problem iz pomalo neobične perspektive.
Šta da MGS nikad nije bio igra, nego prvenstveno film? Ili da je igra kakva jest, ali da nadobudna Hollywoodska produkcija želi ekranizirati igru.
Što bi pritom imali/dobili od MGS-a?
Jedan obični kvazi SF trash, koji, unatoč priči, s onakvim likovima kakve ima, ne bi mogao funkcionirati kao ozbiljan film. Jel iako ima vrlo dobro osmišljene likove, ti likovi djeluju dobro tek unutar video igre, i jedino gdje bi našli mjesto je kakav strip ili anime film/serija. Ninja sa n profila, djevojka koju meci ne pogađaju, umirovljeni Nazi general, iliti ludi snajperist s papigom... uglavnom kužite bit (jedan lik iz svakog modernog nastavka, čisto radi kontrasta). Izvan okvira trash filma, takvi likovi teško funkcioniraju. Iako ima divnu kameru i odličan scenarij za jednu igru, MGS ne može parirati nekim filmovima, a kamoli se tek uzdići iznad cijele umjetnosti.

Meni su i MGS i SC i Mafia vrlo dobre igre, doduše, ne i najbolje, iako sam na sve tri potrošio dosta vremena. Uspoređivati te naslove je apsurd, te dovodi do sličnog pitanja poput onog legendarnog: "Mercedes ili BMW?". Sve su vrlo dobre, i pljuvati po nekom jer kaže da mu je jedna bolja od druge je glupost. Svaka ima svoje prednosti i mane, i to se ne može poreći, a poredak ovisi o igraču

pa ti si debil

DeusEx
06-02-2006, 20:40
Nemojte mi pljuvat po MGS igra je odlicna, proveo sam noci igrajuci to na playstationu :-x :-x :-x :-x

06-02-2006, 20:45
ma mgs je zakon..prića mi je super i sve je ok osim kamere :cry:

18-03-2006, 11:03
Metal gear solid 4ever. Prica je fenomenalna to nitko ne moze poreci, ali mi je ludo naprimjer kao u mgs 1 kod psycho mantisa moras promijenit joystick port. :D zadnji dio ne mogu igrat jer nemam love za original :cry:
MGS rulez

Čux
22-03-2006, 21:03
mutavo je što treba 20 raketa za skinut helić, al me to nije spriječilo da jedinicu završim 20etak puta

Prince-Artas
22-03-2006, 21:06
mutavo je što treba 20 raketa za skinut helić, al me to nije spriječilo da jedinicu završim 20etak puta

jedinicu sam jedinu prešo ali nekoliko puta