PDA

Pogledaj cijelu verziju : Liburnicon 2008.



Mravac Kid
22-05-2008, 14:48
Valjda je ovo pravo mjesto za ovakve obavijesti... :)

Daklem, nakon ogromnog uspjeha proslogodisnjeg Liburnicona, ove godine radimo jos bolji, raskosniji, s vise struje. :)

Evo sluzbene najave...



http://img247.imageshack.us/img247/2807/aasdgfd4copyxxcpl9.jpg
Pozdrav svima, iskreno mi je zadovoljstvo najaviti i ove godine - Liburnicon. Mladu hrvatsku konvenciju za sve zaljubljenike znanstvene fantastike i fantastike. Neki od vas znaju o cemu se radi, a neki ce tek saznati. Ove godine je Liburnicon puno veci i slozeniji projekt od onog proslogodisnjeg. Osim sto ce vas docekati predivno ukrasen objekt (ville iz 19 stoljeca), posebnu smo paznju ove godine pridodali zabavnom dijelu programa. Ocekuje vas druzenje sa poznatim hrvatskim TV licima, koncert, sadrzajna predavanja, posebno socni kvizovi, nove originalne Liburniconske igre, filmovi, a naci ce se i nekoliko zbilja velikih iznenadjenja o kojima nesto vise u sljedecim updateima programa. Za ilustraciju cemo samo napomenuti da ce cak i sam sank imati svoj zabavni program.

Poceli smo sa organizacijom dovoljno rano da vec u ovoj fazi imamo nesto programa, a polako ga i popunjavamo. Za sad nam je cilj samo siroko pucanstvo obavijestiti da RADIMO na Liburniconu, te POZVATI svih koji misle da mogu pomoci organizaciji da se jave na vrijeme. Za njih cemo se posebno brinuti. Osim sto ce im biti osiguran besplatan ulaz, biti ce im snizena i cijena nocenja, dobit ce svi nekakvu nagradu, a imati ce mogucnost i besplatnog obroka te pokoje cuge.

Mjesto radnje ostaje isto - Opatija, Vila Antonio - ICEJ, a termin je 25. i 26. srpanj; dakle zadnji petak/subota u sedmom mjesecu.

Tema: Ove godine tema jedna od najzastupljenijih tema je - D&D - za što smo se odlučili zbog podudarnosti sa izlaskom četvrte edicije (1. srpnja), odnosno nedavno preminulog Garry Gygaxa, jednog od tvoraca ove popularne stolne igre. Od D&D sadržaja očekuje vas predstavljanje 4. edicije sa turnirom, zatim 2 tematska predavanja, kviz poznavanja pravila, "Live D&D Character Creation"... itd.

Cijena dvodnevne karte: 20kn (NAPOMENA: organizator zadrzava prava promjene, ali nebojte se, i dalje smo najjeftiniji)

Za one koji ne znaju kako je bilo na proslom Liburniconu obavezno pogledati jedan kratki dokumentarni uradak, a ostali vjerujem da ce se prepoznati:
47YusKC2nXU

Na sluzbeni mail (liburnicon@kulturnifront.hr) su nam poceli stizati vec upiti u vezi ovogodisnjeg Liburnicona, a ako i vas nesto posebno zanima jos u ovoj ranoj fazi slobodno se obratite sa upitom.

__________________________________________________ __________________________________________________ _________
Organizatori Liburnicona upucuju
POZIV
svim udrugama koji okupljaju ljubitelje znanstvane fantastike i fantastike, svim ljubiteljima sf/f-a, te svim potencijalnim izlagacima koji osjecaju da mogu pomoci - da se jave organizatorima i da zajedno organiziraju predavanja, predstavljanja, zabavne sadrzaje i ostale prigodne programe kako bi prvenstveno predstavili sebe, a s time i pomogli organizaciji Liburnicona.
__________________________________________________ __________________________________________________ _________

USKORO! - novi sluzbeni web-site na http://www.liburnicon.org

Dreamer Deceiver
22-05-2008, 16:45
nešto me uvijek zanimalo, mogu li ja slat horror priče na liburnicon ?

Mravac Kid
22-05-2008, 18:50
Za sada nemamo u planu literarni natjecaj... to ces morati pitati ekipu sa Rikona ili Istrakona, oni su vise literarno nastrojeni.

Mi planiramo natjecaj u slikarstvu, tj. izlozbu slika. Za sada jos sajt nije updatean, ali kad bude (a trebao bi uskoro, nadamo se do kraja tjedna), biti ce i vise informacija o tome.

Ali ako imas kakvu dobru horor sliku, slobodno je posalji :)

Dreamer Deceiver
22-05-2008, 19:14
ah nemam horror sliku, ali frend možda ima :D
budem njega nagovori nekako :D

Mravac Kid
22-05-2008, 22:32
Naravno, ne mora biti horor, moze biti bilo sto vezano uz fantasy i SF.

Mravac Kid
09-07-2008, 00:05
PRIMAMO PRIJAVE ZA SPAVANJE!

Sređivanje smještaja je u toku. Naknada za smještaj biti će između 20 i 50 Kn, ovisno o vrsti dogovorenog smještaja. Molimo sve zainteresirane da se jave na udruga@kulturnifront.hr

Prijave primamo do 20. 7.

Uskoro ćemo imati i konkretnije informacije o vrsti i točnoj cijeni smještaja, koje ćemo objaviti na nasem sajtu (http://www.liburnicon.org).

Mravac Kid
14-07-2008, 01:49
Zavirite u riznicu ovogodišnjeg Liburnicona..

LIVE izrada D&d lika
Na Liburniconu vam se pruža jedinstvena prilika da se okušate u live izradi vlastitog d&d lika. Izmjerite svoju snagu, inteligenciju, mudrost, konstituciju, spretnost i karizmu uz pomoć posebnih Liburniconskih sprava i testova. Okušajte se u raznim vještinama i dokažite svoju srčanost ili kukavičluk.


LIBURNICONSKI OPSTANAK
Vaš shuttle se srušio na obalama Liburnije. Nalazite se u svijetu koji vi ne poznajete. To je okrutan svijet čeških kupača, divljih zaraslih opatijskih parkova i svijet nemilosrdnih pogleda lokalnih nonica koje vas gledaju sa balkona. Vi imate samo jedan cilj – opstati. Na putu opstanka očekuje vas nekoliko prepreka, zadataka i natjecanja. Samo je jedan pobjednik. Samo je jedan dostojan opstanka.


Sf gurmanizam
Na Liburniconu nije sve što jedete ono što mislite da jedete. Možda vas iznenadi da ste upravo probali kolač sa Arrakisa ili da ste u mogućnosti probati originalan uvezeni Klingon Blood Wine koji je za Liburnicon prokrijumčarila tajna ferengijska organizacija s kojom smo i prošle godine uspješno surađivali pa su nas opljačkali kad smo im mislili predati dogovoreni novac.

U sljedećim nastavcima pogledajte:
Što je to "Znanost pod zvijezdama"?
Što je to blago kralja Kunimunda?
Što su to Liburnicon bar-gameovi?

Mravac Kid
16-07-2008, 18:25
http://img171.imageshack.us/img171/9898 ... sm1ws1.jpg (http://img171.imageshack.us/img171/9898/znanostpodzvijezdamasm1ws1.jpg)

Znanstveno-fantasticni talk-show "Znanost pod zvijezdama"
Jednom ce doci kraj. Pitanje je samo: kada? Zavirite u buducnost nase tehnološke civilizacije koja, kao i sve sto je prirodno, ima svoj ogranicen vijek trajanja. Razvoj tehnologija gotovo da ne možemo kontrolirati, pa tako ni njihove posljedice. Tehnologija je jednostavno prisutna i ovisnost o njoj je takva da je ona postala univerzalno civilizacijsko sredstvo djelovanja.
Kroz putovanje vas vodi popularni voditelj emisije "Na rubu znanosti" – Kresimir Misak. Gosti emisije su ugledni i svjetski poznati hrvatski znanstvenici; akademik Vladimir Paar i astronom Korado Korlevic.

Pogledajte >>>VIDEO NAJAVU<<< (l-GGzPUKado)

Od ostalog programa izdvajamo..

Blago kralja Kunimunda
Organizatori Liburnicona su pronašli blago drevnog kralja Liburna – Kunimunda. Nismo jos zvali konzervatore i arheologe jer zelimo dio tog blaga podijeliti sa vama. Svaki posjetitelj ce moci isprobati svoje vjestine pogadjanja i otvoriti skrinjicu sa blagom, ali samo jedan je odabran da dobije to drevno blago.


Bar Games
Ako vam zatreba osvjezenje ili se zazelite druzenja uz napitak, novost su popratni barski sadrzaji. Ove godine ako posjetite nasu konobu „Kod Mravca“, mozete se okusati u raznim „Barskim igrama“. Ocekuju vas: „Dice poker“, „Kolo srece“ i mozda još poneke. Izazovite vase prijatelje ili se okusajte protiv naseg barmena kad uhvati vremena.

Maloki
17-07-2008, 14:29
Ali ako imas kakvu dobru horor sliku, slobodno je posalji :)
Dal slika mora bit baš ručno nacrtana ili? Jer volim se igrat u Photoshopu, pa sam jednom prilikom nekoj tamo pjevačici/glumici/bogtepitajkaj odrubio glavu i postavio na jastuke, u lokvi krvi.

Nodakim
17-07-2008, 15:44
igrati?ti si Hanibal Junior?

Maloki
20-07-2008, 01:19
Ma nije to niš strašno, imam ja i normalne radove, poput recimo tete koja liči na borg, ali nije borg i tako još ti neki radovi.
Nego, nisi mi odgovorio Mravac Kid, jel mogu bit i radovi u photoshopu?

Grim
21-07-2008, 19:55
Mozda budem iso zivim u rijeci pa nije mi problem :D

Lord Jambrek
25-07-2008, 13:29
XD Tek danas skužio da piše Liburnicon, ja sam uvijek mislio da piše Lubricon i mislio se zakaj su dali takav perverzni naziv sa SF sajam