PDA

Pogledaj cijelu verziju : preporuka na muziku



Baldrick
20-05-2008, 21:17
preporučite mi nešto što zvuči kao metaličine obrade diamond heada (helpless, the prince, am i evil, ima i it's electric, al' je malo slabija, fokusirajte se na prve 3)... u suštini obrade se sviraju isto kao diamond head, samo mi se produkcija mnogo više sviđa i ne peva onaj debil... znači, preporučite mi nešto što zvuči kao diamond head, samo sa dobrom produkcijom i da ne peva debil... i po mogućstvu bez led zeppelin (koje članovi ovog foruma pogrešno smatraju za metal... cepelini su rokenrol!) fora.

može i nešto da zvuči kao rani sabbath, sa onim zlim rifovima.

hvala.

Jerry
20-05-2008, 21:47
Pagan Altar
slicno black sabbqathu

Baldrick
20-05-2008, 22:20
iron - ne volem bruce-a, prva dva albuma su mi ništa posebno, 1. ae relativno ok, drugi shit... ne znam, razlikuje se to od onih pesama gore.
def leppard je više rock, ono što sam čuo.

blitzkrieg, pagan i ozija ću da preslušam malo bolje.

hvala obojici.

moram da napomenem da prince i helpless ne zvuče baš kao klasičan nwobhm.

čuli za suicidal tendencies? dajte preporuke za nešto tako, samo bolja produkcija i vokali. koji je to žanr uopšte?

Baldrick
20-05-2008, 22:27
opaki rifovi, samo mi se ne sviđa pevanje... interesantno je da je robert t iz metalike ranije svirao u sc... znaš nešto slično, samo malo (malkice) agresivnije i bolje producirano? zbavio sam hatebreed - supremacy i super je, samo mi se onaj growl nikako ne sviđa.

i ne, neću thrash, mnogo je to ne-melodično za moj ukus. hvala ipak.

sad mi pade na pamet da ova tema može da služi i drugim ljudima, da se i oni raspitaju.

Baldrick
20-05-2008, 22:45
u stvari, slayer mi je ok, ali kreator i slične bendove ne volem uopšte. kod megadetha me nervira glas mastejna, a za anthrax ću da te poslušam...

Mafioz0r
20-05-2008, 23:01
Jag Panzer - heavy/power metal, više heavy nego power.

Jag Panzer - Iron Eagle (48i_Vwb-AYQ)
Jag Panzer - The Silent (iyanrfk93Vo)

Kenyi
21-05-2008, 11:34
Helloween , to ti je dobro.

Sickmanno1
21-05-2008, 13:03
Helloween , to ti je dobro.

O da potpis :D

Inace LL21 nisi jedini kome je Slayer melodican :rotfl:

Duke of Earl
21-05-2008, 13:55
Jag Panzer - heavy/power metal, više heavy nego power.

Jag Panzer - Iron Eagle (48i_Vwb-AYQ)
Jag Panzer - The Silent (iyanrfk93Vo)
O da, Jag Panzer obavezno, pogotovo prvi album koji je klasika americkog Heavy metala.

Baldrick
21-05-2008, 16:59
axeman - sekiraš.

pitao sam za st, ali i za metaličine obrade na diamond head, što je prioritet...

hvala, i nastavite da preporučujete, sad nemam vremena, ali nameravam da sve ovo preslušam.

Baldrick
21-05-2008, 18:22
ok, preslušah jag panzer, i to nije ono što tražim. helpless i the prince nisu nikako klasične nwobhm, znači prilično su daleko od powera. power ne volem, kao ni operske vokale. ''bruce dickinson'' glas nikako.

za uzvrat, da ja preporučim nešto - bend sličan ranom sabbathu - witchcraft is švedske, obavezno poslušajte ako volite sabbath. vokal me, interesantno, podeća na juraju hipa.

Dreamer Deceiver
21-05-2008, 18:24
si sluša iced earth ?

Baldrick
21-05-2008, 18:54
nisam, da zbavim neki određeni album, il' po random principu? čuo sam da su oni nešto kao pantera, ima li istine u tome?

Baldrick
25-06-2008, 22:03
preporučite mi ''proto-thrash'', nalik na pesme children of the grave i symptom of the universe od sabbath.

smartass
26-06-2008, 09:17
ne znam jel itko od vas čuo za drowning pool- ak volite metal... navalite :P

Death By Sexy
26-06-2008, 10:09
Ma kakva Pantera...nemaju oni Dimebaga Darella...
nema ga niko više :) :(

superjoint ritual...