PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ascension to the throne



Outmind
20-05-2008, 21:14
Nabavih ovu izvrsnu rpg strategiju i totalno se njome oduševih. Istina loadao sam prvih 2-3 borbe jedno 50 puta dok nisam sve skužio, ali nakon toga me je potpuno zarazila i sad muku mučim sa nekakvim revenantima i zombijima. Inače igra je mix rpg-a (vodite glavnog lika kroz svijet, rješavate questove itd) i rts-a (gdje se kamera prebacuje u poluptičju perspektivu bojnog polja). Ako će borba ovako biti izvedena u disciples-ima (ako trojku izdaje 1c, onda je izdavač isti) bit će to riješeno genijalno i realističnije od homm-a. Najbolja fora u igri mi je authority glavnog junaka. Što je taj atriibut veći, veći je i broj jedinica koje možete voditi. Tako sam naprimjer počeo sa bijednih 8 seljačića, da bih nakon dana igranja imao 3 vpuna odreda vukova, 2 odreda seljaka i jednog medu :D . Iskrena preporuka svim ljubiteljima rts-a

Rang€r
21-05-2008, 12:54
Pročito sam recu u PCplayu... kad već svi govore da je tolko dobra, nabavit ću i ja :) govori se da je priča dobra...

Duke of Earl
29-10-2009, 20:32
Evo, upravo završio igru. Kakav neotkriveni dragulj od igre, nemogu vjerovat. Nikad me nijedna igra nije prikovala za stolicu kao ova, odigrao sam ju u 3 dana, što znači svaki dan po minimalno 8 sati, jednostavno se nisam mogao odlijepiti od ekrana, čak ni Heroesi, koji su očiti uzor igri, me nisu natjerali na takvo nešto. Prije nego pitate, igra u singleplayer aspektu aspektu apsolutno posjeduje bilokoji dosad izašli nastavak Heroesa. Multiplayera nema, pa o tom ni nemogu sudit.

Jedina zamjerka je što postane prelagana kako se bliži kraj, s obzirom da vaš glavni lik jednom magijom pokosi cijelu grupu od 10 najsnažnijih jedinica. Sjećam se da je jednom u Pc Playu bila recenzija, i da je dobila ocjenu jako blizu 90 %, ali eto, izgleda da su je svi zaboravili, a nažalost nije ni imala ikakav marketing. Svi ljubitelji strategija, RPG-a i HoMM serijala, ovo je apsolutno OBAVEZNO za odigrati.

Raz
29-10-2009, 20:39
Igrao sam ju prije nešto malo, vrlo dobra igra... uz bok Heroesima.

Bartuc
29-10-2009, 20:45
Prešao sam je prije kojih 1,5-2 godine. Igra mi je bila genijalna, prešao sam je 2x za redom bez da mi je dosadila i uživao sam u svakome trenutku. Jedina i najveća zamjerka igri je to što nema VA, to me strašno smetalo ali ajde, nije me odbilo od igre. Atmosfera i lokacije u igri su savršene, baš sam uživao u tom svijetu.


Ali nema šanse da bi rekao da je igra bolja od HoMM-a. Igra je vrlo zabavna ali borbe su monotone, pogotovo pred kraj igre, nemaš nikakvog taktiziranja, samo deri... Dok HoMM nudi taktiziranje sa spellovima, slaganjem jedinica i sl., toga ovdje praktički niti nema, pogotovo kada dobiješ Amazonke. Na kraju sam imao čitavu vojsku Amazonki i niti jednu drugu jedinicu, nitko mi se niti približiti nije uspio :D



Definitivna preporuka, igra nije savršena, ima gro mana, ali baš kao i Risen, uvuče se pod kožu i srce boli kada moraš izaći iz nje van :D






PS: Nije mi jasno kako nitko ne zna za taj naslov. Uopće nije razvikan, kao da niti ne postoji!?!? Što se desilo da je tako neslavno prošao, a ima ogromnog potencijala!?

Duke of Earl
29-10-2009, 21:00
Ali nema šanse da bi rekao da je igra bolja od HoMM-a. Igra je vrlo zabavna ali borbe su monotone, pogotovo pred kraj igre, nemaš nikakvog taktiziranja, samo deri... Dok HoMM nudi taktiziranje sa spellovima, slaganjem jedinica i sl., toga ovdje praktički niti nema, pogotovo kada dobiješ Amazonke. Na kraju sam imao čitavu vojsku Amazonki i niti jednu drugu jedinicu, nitko mi se niti približiti nije uspio :D

Jep, slažem se za ovo s amazonkama, to sam i napomenuo da postane prelagano. Istina, objektivno je HoMM sigurno bolji i nudi puno više mogućnosti, ali u singleplay igri mi nikad nije bio toliko zabavan i zarazan kao ova igra.

Outmind
23-12-2009, 14:56
Evo ljudi, izašla je hmm, kako da to nazovem, valjda expanzija za att: Valkyrie. Ovaj ste puta u ulozi eneye, suputnice onog kralja kojim ste upravljali u prvom dijellu, i morate spasit svoju zemlju od, gle čuda, bolesti i zlih sila. Engine je netaknut, princip je isti, a jedinice su nove. Dakle, super stvar za odigrat sad za blagdane!