PDA

Pogledaj cijelu verziju : RPG MAKER XP IZRADA IGRE



Ubizec Corporation
20-05-2008, 19:44
Ovako poceo sam radit u rpg maker-u ako mi neko moze pomoc tako da napravi neki turtorial za taj program bio bi mu zahvalan!Jel mislim da vecina pocetnika se muci s tim programom pa ako bi neko mogo pomoc da objasni to kako se radi itd..Pozzz!

Luka
20-05-2008, 22:08
Sumnjam da će itko pisati tutorial samo za tebe, pogotovo na ovom forumu koji je više orijentiran na programiranje a ne na korištenje game makera.
Ali imaš mnogo tutova na netu, čini mi se i da sa samim programom dobiješ neki tut.

Ubizec Corporation
20-05-2008, 22:17
Naso sam tut na engl al glupo mi je kaj neznam dobro eng kad ucim njem pa ne kuzim sve al sad sam nes s kuzio u game makeru pa me muci kad napravim jednu mapu kak prec u drugu s likom ??? :?

C
20-05-2008, 23:41
Podesiš da lik na stajanjem na određenu "kocku" automatski prelazi na drugi dio mape, ili da treba stisnuti enter kako bi prešao na drugu mapu. Jako sam davno radio s tim programčićem, i lagan je, samo malo procunjaj, prouči, i sve ćeš znati nakon tjedan dana, max. mjesec dana, tj. ako sam ga ja savladao u trialnoj inačici perfektno, može onda svatko, s malo truda.

Ubizec Corporation
21-05-2008, 17:08
Skuzio sam kak prec na drugu mapu pa me sad zanima dal neko zna kak da zamaglim mapu da se ne vidi nego kad hodam da se otkriva aj pls c ak znas objasni mi to!Hvala

C
21-05-2008, 19:23
Tako nešto možeš samo +programiranjem, jer recimo ne možeš nagaziti na drvo, pa da ga vidiš, i sl.
Rekoh da sam davno radio s njim, pa ti mogu ovako nešto, ako se sjetim, reći, ali to s hide terrain ne možeš napraviti, doli s dodacima.

DragonSoul
21-05-2008, 19:35
Možeš to napraviti na jedan drugačiji način. Naime, ti želiš Fog of war, a to ćeš jako teško napraviti u RPG Makeru. E, sada, možeš žrtvovati okriveni teren, tako da se ne vidi nakon što ga napustiš (što je i bit FoWa). E, onda napraviš jednu crnu sliku veličine prozora (ne znam sad dali je 640x480 ili 800x600), u sredinu napraviš prozirnuSprazninu. E, onda napraviš parallel process u Events Databaseu, napraviš si triggera koji će ti služiti za uključivanje FoWa. E, u taj novi event staviš da se pojavljuje ta slika. Aktiviraš trigger i to bi trebalo biti to. Možeš FoW napraviti na prozirnost od 80%, tako da se teren jako slabo vidi. Ja sam ti radio dosta drugo u RPG Makeru XP, i pošteno ga savladao, ali Makeri su me počeli odbijati jer u biti nemam 100% kontrolu (iako se u RPG Makeru mogu raditi custom scripte).

Ubizec Corporation
22-05-2008, 18:18
Ja sam ti noob u tom Rpg Makeru pa ak mojs mi rec ak znas di ima kakav tut za te evente i trigerse bilo bi supač al bum probo to napravit pozz! :thumbs2:

DragonSoul
22-05-2008, 19:04
Ovo (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=45&t=22413)Ssi pogledaj, bolje će ti služiti. A za tutoriale pogledaj ovo (http://www.google.hr/search?hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=GWu&q=RPG+Maker+Tutorials&btnG=Tra%C5%BEi&meta=).

Luka
22-05-2008, 19:20
Ovo (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=45&t=22413)Ssi pogledaj, bolje će ti služiti.

slažem se ali to ipak nije za svakog ;)