PDA

Pogledaj cijelu verziju : program za radit glazbu



Dreamer Deceiver
19-05-2008, 14:58
Evo, malo sam razmišljao i došao na ideju da želim stvarat glazbu na kompu.
I to mislim stvarati nekakvu mračnu/ambijentalnu/gotičku glazbu , te s kojim programom to mogu raditi ? I naravno, ako mogu tamo također i remixati neke stvari.
Hvala puno, ne treba biti free program ( makar je poželjan free )

streetrace777
19-05-2008, 15:04
Fruity Loops hmm po meni najbolji, i sma ga koristim. ispocetka je mozda kompliciran ali kasnije je lagano

Booby
19-05-2008, 19:41
Guitar Pro je sveti gral za pravit glazbu ako si glazbeno pismen

streetrace777
19-05-2008, 21:15
Guitar Pro je sveti gral za pravit glazbu ako si glazbeno pismen

Mislis tonova gitare ili kak se to vec kaze. Sa FLS mozes odsvirat od gitare pa do neznam ni ja cega :9

Booby
19-05-2008, 21:25
pa da, al kolko sam ja skužio, u FL uopće ne upisuješ note nego glazbu radiš nekak čudno...

ajd streetglow, prosvijetli nas :)

Dyslexia
28-05-2008, 18:29
Ma sta cudno u FL-u, nemoze biti jednostavnije, imas piano roll sa notama i slazes note, mozes si prikljucit i midi keyboard pa ljepo si odsviras sta ti treba.

Neven <R>
28-05-2008, 20:31
Guitar Pro je sveti gral za pravit glazbu ako si glazbeno pismen
Ne, to je program za zapisivanje glazbe, za izradu je nezgrapan i nekvalitetan, zapravo nije ni namjenjen izradi glazbe jer je praktički do prošle verzije koristio MIDI zvukove, a ni ovaj RSE nije nešto ekstra kada se usporedi sa kvalitetnim sampleovima i vst instrumentima.

Za početnika definitivno preporuka FL studio.

streetrace777
28-05-2008, 20:40
bobby zas streetglow?

snowblind
30-05-2008, 09:33
za početak fl, kasnije imaš već prave stvari poput reasona. cubase, logica, kontakta, reaktora, abeltona, soundforge...

DrunkyDuck
30-05-2008, 17:08
FL je prava stvar.

Booby
30-05-2008, 19:43
Guitar Pro je sveti gral za pravit glazbu ako si glazbeno pismen
Ne, to je program za zapisivanje glazbe, za izradu je nezgrapan i nekvalitetan, zapravo nije ni namjenjen izradi glazbe jer je praktički do prošle verzije koristio MIDI zvukove, a ni ovaj RSE nije nešto ekstra kada se usporedi sa kvalitetnim sampleovima i vst instrumentima.

sorkač, krivo sam se izrazio. Gpro je odličan alat za zapisivanje glazbe. ja npr zapišem neku melodiju i onda ubacujem druge instumente i u takvim situacijama je odličan.


bobby zas streetglow?

nije bobby nego booby, jebem te nepismena!! :D :D

zato što streetglow i dyslexia imaju superkul bend i prave mjuzu u FL-u :rambo:

streetrace777
30-05-2008, 20:40
A izgleda da sam ja kurac ovdjem :D

Dyslexia
31-05-2008, 21:22
Guitar Pro je sveti gral za pravit glazbu ako si glazbeno pismen
Ne, to je program za zapisivanje glazbe, za izradu je nezgrapan i nekvalitetan, zapravo nije ni namjenjen izradi glazbe jer je praktički do prošle verzije koristio MIDI zvukove, a ni ovaj RSE nije nešto ekstra kada se usporedi sa kvalitetnim sampleovima i vst instrumentima.

sorkač, krivo sam se izrazio. Gpro je odličan alat za zapisivanje glazbe. ja npr zapišem neku melodiju i onda ubacujem druge instumente i u takvim situacijama je odličan.


bobby zas streetglow?

nije bobby nego booby, klanjam te nepismena!! :D :D

zato što streetglow i dyslexia imaju superkul bend i prave mjuzu u FL-uS :rambo:


Hvala, hvala :D

Strettrace nemoj da se brines i ti si car za glazbu :wink:

streetrace777
31-05-2008, 21:46
jebes ga kad sam ljubomoran. Mozda budem ko vi jedan dan :D

Vedro
01-06-2008, 13:13
Evo, malo sam razmišljao i došao na ideju da želim stvarat glazbu na kompu.
I to mislim stvarati nekakvu mračnu/ambijentalnu/gotičku glazbu , te s kojim programom to mogu raditi ? I naravno, ako mogu tamo također i remixati neke stvari.
Hvala puno, ne treba biti free program ( makar je poželjan free )

Imaš Virtual dj

streetrace777
01-06-2008, 13:48
Evo, malo sam razmišljao i došao na ideju da želim stvarat glazbu na kompu.
I to mislim stvarati nekakvu mračnu/ambijentalnu/gotičku glazbu , te s kojim programom to mogu raditi ? I naravno, ako mogu tamo također i remixati neke stvari.
Hvala puno, ne treba biti free program ( makar je poželjan free )

Imaš Virtual dj

Necu se smijat jer cu ispast nekulturan

Dyslexia
01-06-2008, 22:22
Ima vremena naucit ce mlad je jos :wink:

m0dkayZ
08-06-2008, 16:26
xB_WgOFC ... re=related (xB_WgOFC9wc&feature=related)
Ovaj lik koristi za remix fl 8 i awetoy... Strava program(awetoy). :evil:

DrunkyDuck
08-06-2008, 19:37
Ne znam cemu awetoy kad FL8 i bez njega podrzava sve vidjeno u videu.

Neven <R>
08-06-2008, 19:50
Da ne kužim u čemu je stvar, lik odsvira par nota prek tipkovnice, ništa posebno.

m0dkayZ
10-06-2008, 19:50
Da ne kužim u čemu je stvar, lik odsvira par nota prek tipkovnice, ništa posebno.
Da al jesi pogledo ostale clipove... lik ima talenta i za floops i za awetoy...
Meni awetoy rula :pray: :evil:

C
11-06-2008, 18:37
FL je najbolji i besplatan, još kada ga nadogradiš, prava zvijer. Ja ti imam oko 10 000 dodataka za njega, da te Bog sačuva.

MixCraft je isto odličan, ali se i plaća, mada za takve stvari uvijek postoje one neke stvarčice, kaže cenzurirani oblik: martini, protresen, ne promješan. :pray: :rotfl:

AudioBoy
28-06-2008, 18:08
hej ljudi..mene nije bilo duuugo duuugo ovdje!(valjda me se sjecate..)e vidim da u zadnjem postu pise da je FL besplatan..a mozete mi dati download za njega?ali da nije demo..thx

DrunkyDuck
28-06-2008, 19:15
FL Studio nije besplatan.

AudioBoy
30-06-2008, 10:54
ej imam problem..rekao je jedan frend koji ima band(i radi u FLu)da se treba negdje skinut neki VBS fajlovi..ali kvaka je u tome sta je rekao da nisu pesplatni..a on ih je dobio preko nekih DJ-a.Pa mozete ih besplatne stavit ovdje za download?

DrunkyDuck
30-06-2008, 15:21
Jesi siguran da je VBS, a ne VST, recimo?

AudioBoy
30-06-2008, 16:43
e da VST

DrunkyDuck
30-06-2008, 20:48
Pa ako nisu besplatni, smatraju se softverom pa ispada da je ilegalno djeliti ih.

Ovisno o vrsti glazbe koju mislis raditi, postoji hrpa besplatnih VST i VSTi-a. VST se smatraju efektima - kroz njih prolazi zvuk na koji utjecu, recimo jeka, flanger, reverb, distorzija, itd. dok su VSTi instrumenti, odnosno, generiraju zvuk (sintisajzeri, bubnjevi, klaviri, gitare, ... ima svega).

Evo ti siteovi:

http://www.vstplanet.com/index.htm
http://www.kvraudio.com/get.phpS- odaberi ono sto zelis, da je free i da je za winXP

AudioBoy
01-07-2008, 09:18
hvala najljepsa!!!makar se bas ne kuzim u ovio zadnje..

C
27-07-2008, 02:30
@DrunkyDuck - Da, imaš pravo, zeznuo sam se. Ispričavam se, moja greška, ne namjerna.

RIDER32
27-07-2008, 06:43
Isprobao sam WavePad i adobe Audioton.
WavePad-Onako...solidan program za NoPro stvari ako nema dodataka (nsam ga bas detaljno profiltrirao je to samo moje laicko misljenje i nemojte uzet zdravo za gotovo)
Adobe Audioton-Jedino sto sam uspio je uvesti pijesmu u njega i nista vise. Treba dobro baratati "losijim" stvarima pa tek onda prec na njega + nacitati se brdo i brdo tutova. (također moje pocetnicko i laicko misljenje i nije zdravo za gotovo) Ipak je to Adobe koji bas i nije jeftin. (da nebi bilo zabune bila je trail verzija).

Vedro
29-07-2008, 19:25
Evo, malo sam razmišljao i došao na ideju da želim stvarat glazbu na kompu.
I to mislim stvarati nekakvu mračnu/ambijentalnu/gotičku glazbu , te s kojim programom to mogu raditi ? I naravno, ako mogu tamo također i remixati neke stvari.
Hvala puno, ne treba biti free program ( makar je poželjan free )

Imaš Virtual dj

Necu se smijat jer cu ispast nekulturan

E,streetrace777,daj mi reci sta ti je dobro od trancea,koji dj,i tako...

Sphinx
29-07-2008, 19:40
ako volis komercijalu onda dj tiesto. inace evo ti par linkova na youtube:

soulcry - life has so changed (dxPg-m3c0ak)
toca me (remix 2008) (PKWTQ7r3ZAo&feature=related)Sima vise verzija ove pjesme, ispricavam se sto nisam nasao onu koju sam trazio
Astral projection - mahadeva '95 (onquKz5SYRs)

kad se sjetim jos ti posaljem na pp (naravno ako to zelis), jer imam sad vise techna i house-a nego trance-a

Vedro
29-07-2008, 19:44
Meni je jak Paul Oakenfold sa Creamfieldsima,hvala,samo šalji ak nešto nađeš.

Xeno Zero
30-07-2008, 18:45
Evo, malo sam razmišljao i došao na ideju da želim stvarat glazbu na kompu.
I to mislim stvarati nekakvu mračnu/ambijentalnu/gotičku glazbu , te s kojim programom to mogu raditi ? I naravno, ako mogu tamo također i remixati neke stvari.
Hvala puno, ne treba biti free program ( makar je poželjan free )

Imaš Virtual dj

A smijehova , Virtual Dj opče nije loš program kao što ga mnogo ljudi smatra, ali on je program za mixanje glazbe a ne za produkciju a to su 2 potpuno različita svijeta.

Sphinx
30-07-2008, 20:21
mislis obrnuto. Virtual dj nije program za mixanje glazbe, nego je on program za live pustanje glazbe

Xeno Zero
31-07-2008, 05:11
Ne mislim to šta sam i napisao, dakle sa virtual dj-om se mixa glazba blio to live ili ne, a sa programima tipa fruity loops i reason se glazba stvara a to su velike razlike.

streetrace777
31-07-2008, 10:10
Ne mislim to šta sam i napisao, dakle sa virtual dj-om se mixa glazba blio to live ili ne, a sa programima tipa fruity loops i reason se glazba stvara a to su velike razlike.

E pa majstore onda promjeni misljenje jer krivo mislis :)

I da, HaHa

Xeno Zero
31-07-2008, 11:14
Puštanje glazbe rade neki Dj koji nemaju pojma(mislim na one kod kojih nećujem razlike bili oni za mix pultom ili ne) umixavat pa onda naprave prijelaz sačuvaj bože.
A po samoj logici način na koji ja sviram u virtualu je mixanje , zato kaj puštam dvije stvari odjednom jedna je na lijevom gramofonu druga na desnom a crossfader je na sredini, vidim ovdje je sve puno experata za mixanje nema kaj, mora da zarađujete 20000 Eura po satu vremena sviranja kad tolko znate o mxanju :rotfl:.
Molim te objasni mi kaj onda dobiješ kad puštaš dvije stvari odjednom nego mixanje?????

Hellboy
31-07-2008, 16:37
lol isuse jedan, street se bavi tim poslom već dulje vrijeme...njemu si našao pametovati oko toga? XD :rotfl:

Sphinx
31-07-2008, 16:46
ja mislim da je street u pravu (zato jer misli isto sto i ja :D)

Xeno Zero
31-07-2008, 17:13
Baš me zanima jedan normalan i logičan odgovor di sam ja porgiješio u svom odgovoru,
i šta mene je briga kolko se on time bavi to neznači apsolutno ništa i kak ti znaš da se ja nebavim tim poslom duže vrijeme???

streetrace777
31-07-2008, 17:24
Puštanje glazbe rade neki Dj koji nemaju pojma(mislim na one kod kojih nećujem razlike bili oni za mix pultom ili ne) umixavat pa onda naprave prijelaz sačuvaj bože.
A po samoj logici način na koji ja sviram u virtualu je mixanje , zato kaj puštam dvije stvari odjednom jedna je na lijevom gramofonu druga na desnom a crossfader je na sredini, vidim ovdje je sve puno experata za mixanje nema kaj, mora da zarađujete 20000 Eura po satu vremena sviranja kad tolko znate o mxanju :rotfl:.
Molim te objasni mi kaj onda dobiješ kad puštaš dvije stvari odjednom nego mixanje?????

Ne dobivam po satu 20000 ali dobivam dovolnjo da od toga mogu zivit, i financirat si opremu :)

Ali vidim da sta god bi ti reko di bi to opovrgnuo sotga, odustajem :)

Xeno Zero
31-07-2008, 17:29
Ma gle nije poanta u tome kolko zarađuješ sviranjem, btw svaka ćast ako u našoj truloj državi uspijevaš živit od sviranja za mix pultom.
Ni meni se neraspravlja bezveze, jedino kaj sam ja reko je da virtual dj se nekoristi za produkciju nego za sviranje i to je to , fakat nisam mislil niš loše sa time.

Edit: streetglow ak se smije znat kaj puštaš?

streetrace777
31-07-2008, 17:37
streetglow je vise orijentira na trance/techno/house , ak se dobro sjecam :D

Xeno Zero
31-07-2008, 18:01
Omg sry nevjerujem da sam zamjenio nickove, fakat je bilo slućajno kad su full slićni :) .

Vedro
01-08-2008, 20:45
A kaj rade onda oni tipovi na rap koncertima u pozadini,pustaju beat i ono zum zum,to meni nije miksanje

Dyslexia
02-08-2008, 01:40
streetglow je vise orijentira na trance/techno/house , ak se dobro sjecam :D


Ispravka Techno/Club/Trance, ali glazbu radim ja on doda koju ideju i radi slike i tako te stvari u zadnje vrijeme je popustio pa vecinu stavari radim sam.

Systematic Reverse
20-08-2008, 14:16
lol sry na spamu, ali kod vas nema ni T od techna ...

4/4 vam je jedina veza? -_-


za početak fl, kasnije imaš već prave stvari poput reasona. cubase, logica, kontakta, reaktora, abeltona, soundforge...

Sve receno...

streetrace777
20-08-2008, 14:33
naravno da nije receno, zasto bi kasnije isao cubase poslije FLa ?
Ako se netko oce bavit ovim iz hobija i ne zeli davat lovu za externe uredaje ond amu ne treba resaon, a i ako si kupi kakvu klavijaturu ili neki uredaj, FL je opet pravi izbor.

Dyslexia
20-08-2008, 17:22
lol sry na spamu, ali kod vas nema ni T od techna ...

4/4 vam je jedina veza? -_-


za početak fl, kasnije imaš već prave stvari poput reasona. cubase, logica, kontakta, reaktora, abeltona, soundforge...

Sve receno...


Kad naucis malo o glazbi onda cemo pricat, radim 3 godine, fala bogu sad radimo sa mnogo stranih izdavackih kuca, sto dokazuje da su nase pjesma dobre.

DrunkyDuck
20-08-2008, 18:26
FL je prava stvar.
Sve receno...

Mjutant
22-08-2008, 20:06
fl studio owna


:D JUHRTAfhdPQ

22-08-2008, 20:28
A kaj rade onda oni tipovi na rap koncertima u pozadini,pustaju beat i ono zum zum,to meni nije miksanje


oni ti rade s mixetom tj. s ekvilizatorom naci ne mixaju neg "namjestavaju" glazbu da bi bolje zvucala u odredenom trenu


inace imas dost programa na bugovim cdovima i jesu pocetnicki al ce ti pomoc malo da skuzis kaj s cim radis
ja npr imam DSS DJ5 solidan je

DrunkyDuck
22-08-2008, 23:32
fl studio owna

JUHRTAfhdPQ
Sto bi to sad trebalo znaciti, track je los jer se "autor" nije nimalo potrudio oko njega. Mogao bi isto napraviti u bilo kojem drugom programu za izradu glazbe u par minuta, i sto bi time dokazao? Da su svi smece?

Mogao si postati i nesto ovakvo:
khq1Iu4EhhA
-cFkQW2yVQQ
RqUnqoS5K9Y
X5VOfw70WPA
itd.

Sova
23-08-2008, 13:14
Evo ljudi ja sad imam Virtual DJ i tija san malo pecet miksat i tako i sad tek ucim u tome i recite mi jel to neki od boljih programa za mixanje il ne i gleda san na youtubu remixove od jednog lika evo link HG91L4nlIcESi pita san ga u cemu miksa a on mi je reka da miksa u FL 7 i FL 8.Evo i njegova stranica http://www.ivas-music.com/Si sad znaci u cemu je najbolje miskat pisme i tako po mogucnosti radit i svoje.

Sphinx
23-08-2008, 13:54
Ako oces raditi svoje pjesme, onda probaj sa FL studiom. BTW virtual dj ti nije bas nesto predobar, on je vise za live pustanje glazbe.

Sova
23-08-2008, 14:01
Evo jos jedan odlican remix od DJ Gallarda SUUjDynhVVESi onda u cemu bi triba miksat pisme ovaj ivas mi je reka da miksa u FL 7 i FL 8.

Sova
23-08-2008, 17:27
Ljudi koji je najbolji program za miksanje pisama?

C
23-08-2008, 17:34
MixCraft?

str33t6l0w
23-08-2008, 18:25
streetglow je vise orijentira na trance/techno/house , ak se dobro sjecam :D


Omg sry nevjerujem da sam zamjenio nickove, fakat je bilo slućajno kad su full slićni :) .

Ispravka Techno/Club/Trance, ali glazbu radim ja on doda koju ideju i radi slike i tako te stvari u zadnje vrijeme je popustio pa vecinu stavari radim sam.


ma i ja isto puštam i to baš kako je kolega streetrace rekao... trance/techno/house... ali u zadnje vrijeme prelazim na hardstyle/elektro/hardcore...

btw... sa dyslexiom radim jedne stvari dok potpuno drugačije stvari puštam....

AudioBoy
15-10-2008, 12:24
Ja imam Fl studio 8..(Producer edition) i ne znam sta su patterni..jel mi mozete objasniti?