PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s nekim folderima/fileovima - refresh explorel.exe



Görtosing
17-05-2008, 15:27
Ovako imam jedan folder u kojemu su mi neki fileovi i čim uđem u taj folder, isti se gasi pojavi se prvo ova obavijest na prvoj slici a zatim druga na drugoj. Onda se refresha explorel. Zapravo imam još jedan takav folder. A na drugom kompu isti problem na jednom folderu gdje mi je jedan spot ista se stvar događa. I to nema baš veze s folderom nego upravo s nekim fileovima koji su u njemu. U koji god folder sam prebacio taj spot, taj folder bi se gasio, tj. ovo bi se događalo. Mislim da to nema veze s virusima, iako redovno bar jednom na dan skeniram komp s više antivirusnih programa, jednom tjednom radim defragmantaciju i održavam komp...

Zna li tko o čemu je točno riječ i kako mogu riješiti taj problem?

http://img390.imageshack.us/img390/9628/problemsfolderimanekimcz9.jpg

http://img390.imageshack.us/img390/6975/problemsfolderimabll2.jpg

ScorpiuS
17-05-2008, 18:19
Siako redovno bar jednom na dan skeniram komp s više antivirusnih programa, jednom tjednom radim defragmantaciju i održavam komp...

Ko prvo NIKAD NE DRŽI NA KOMPU VIŠE OD JEDNOG ANTIVIRUSA
Ja nevidim rješenje problema nego preko Comand Promta briši taj folder.

Edit: Zapravo, probaj prvo skenirat samo taj folder koji ti se gasi.

Görtosing
17-05-2008, 20:16
Ko prvo NIKAD NE DRŽI NA KOMPU VIŠE OD JEDNOG ANTIVIRUSA
Ja nevidim rješenje problema nego preko Comand Promta briši taj folder.
Edit: Zapravo, probaj prvo skenirat samo taj folder koji ti se gasi.

Nemam instalirano više istovrsnih antivirusnih programa, nego sam mislio na: Kaspersky, Spyboot, Spyware DC. A inače svako malo koristim druge antivirusne za svaki slučaj na način da prethodno izbrišem ovaj trenutni.

Skenirao sam folder i ništa ne nalazi tu. (i u jednom i drugom slučaju), ali mislim da ionako nije do virusa ili sličnog, više mislim da je to neka greška s windowsima, i pretpostavljam da se to može riješiti.

Nije problem u folderu, nego u nekom od fileova koji se nalazi u tom folderu, koji to prouzročava.

ScorpiuS
17-05-2008, 20:44
Kao što sam ti rekao preko Comanda Prompta izbriši cjeli folder. Ako neznaš onda ovo napravi
1. Odi u Strat>Accessories>Comand Prompt i pokreni program kao administrator
2. u njemu upiši "erase <točnu lokaciju foldera npr. C:\Users\Administrator\Documents\Test>" (bez navodnika)
3. ako te pita jesi li siguran odgovori tako da upišeš "y" i Enter
4. Nakon toga folder bi trebao biti prazan

Pazi da ne zaboraviš bilo što u putanji točne lokacije jer je moguće da izbrišeš ono što ne želiš npr. "C:\Users\Administrator\Documents\" briše sve u Documents folderu.

Görtosing
17-05-2008, 21:19
Evo izbrisao sam samo jedan file iz tog foldera i sad je taj folder u redu.

To što je uzrokovalo taj problem je bio video isječak koji sam prebacio s fotoaparata, pa mi nije jasno zašto se upravo zbog toga to događalo.
U ovom drugom folderu se također nalazi video isječak s fotoaparata i mislim da je tu također on problem. Na drugom kompu mi je u takvom folderu koji se gasi samo jedan spot (znaći opet video file).

Ajde znam sad kako ću to izbrisat, ali ako itko zna zbog čega je nastao taj problem molio bi da objasni

ScorpiuS
17-05-2008, 21:34
Moguće da ti je isječak bio coruptan i Win ga je pokušavao pokrenuti a to nije mogao i zbog toga se gasio folder i cjeli explorer ako sam dobro razumio.

Görtosing
17-05-2008, 22:39
kako misliš "coruptan", oštečen...?

Vidim u task manageru da ove "obavijesti" koje sam slikao i stavio u početku teme, od Dr.Watson Debbuger-a (drwsn.exe)