PDA

Pogledaj cijelu verziju : Arcania: Gothic IV



Stranica : [1] 2

Durin
17-05-2008, 09:29
Gothic IV izlazi, ali promjenjena imena i promjenjena developera.Igru više ne razvija Piranha Bytes već Spellbound.Dečki iz Spellbounda su promijenili ime igre, vjerojatno kako bi malo više odvojili ovaj Gothic od zadnja tri Gothica.Također, više će biti plasiran na američko tržište, prijašnji Gothic naslovi su potpuno nepoznati u SAD-u, dok će možda smaniti publiku u Njemačkoj jer tamo gameri smatraju svaku igru (njemačke) Piranhe zlatnom.

http://www.pcgamersblog.com/goth3_8282.jpg

Problem naravno nastaje kada igra koja je nekada bila PC ekskluziva sada najavljena i za konzole.[/sarkazam]Yey, prvo će izaći za konzole, pa će kao port doći neoptimizirana, pojednostavljena za PC :P :P [sarkazam]
Nadamo se da neće biti tako.Od igre nas dijeli još godina i pol dana, no opet imamo dosta informacija o igri.Više ne igramo kao isti bezimeni ("nameless hero") heroj, jer on u najnovijem nastavku postaje kralj, tako da ćemo zauzeti kontrolu nekog drugog nameless heroja.Igra ima nešto zajedničkog, ali i nešto drugačijeg od prijašnjih nastavaka.
I dalje će biti experiencea, level up, dobivanja bodova koje trošimo na skillove, alkemija, kovanje oružja i oklopa ("We're aiming really, really high for this. A real medieval layered armor system where you wear some sort of quilt, then chain mail, then plate armor."), i dalje ćemo moći obavljati pojedine questove za određene frakcije.
No, novi developer donosi i nešto novoga:pregledniji inventory, lakše snalaženje u svijetu, u questovima, npr. kada selektiramo neki quest kao glavni, dio mape će nam biti highlated, pojaviti će se statistike koliko smo toga pokupili/koliko smo questa riješili itd.
Nove se stvari obećavaju i na polju user interfacea, combata (toliko manjkavog u zadnjem nastavku), magije (Arcania), npr. moći ćemo biti druidi koji će kontrolirati životinje ili ćemo moći mijenjati vremenske uvjete magijom, itd.
Znaimljiva je i razlika između Sjevernoameričke i Europske verzije u grafičkom pogledu.U Američkoj veziji tonovi će biti puno svjetliji i "lakši" dok će u Europskoj verziji grafika biti "mračnija".
Za razliku od Gothica 3, svijet će biti puno manji, ali će i dalje biti drugačijih klimatskih zona poput snježnih planina, pustinja, šuma itd.

http://img124.imageshack.us/img124/9524/gothiciv200805120018176dk9.jpg

ScorpiuS
17-05-2008, 10:14
Sviđa mi se to pomisao da će doći nastavak Gothica i nadam se da će promjeniti onaj sustav borbe jer zbog njega nisam završio Gothic 3 (izgubio sam živce).
Još nisam čuo za Spellbound (ili jesam ali neznam da jesam :P ) ali sviđa mi se ime :D .

Cthulhu
17-05-2008, 10:49
konacno,za mene je 3 godine predugo kad se radi o gothicu...

cropir
17-05-2008, 11:10
spellboundovci su napravili robin hood: the legend of sherwood, ima tema.

Snake
17-05-2008, 11:36
Desperadosi i Robin Hood bile su strašne igre. Ali gotik 4 će suxat, i to jako. Prvo, ovo im je tek prva igra za konzole, a ako za pc bude port, to će trebati izbjegavat u širokom luku. Drugo, umjeće proizvodnje igara u 3D-u pokazali su sa Desperadosima 2, za mene najvećim razočaranjem ikad. Treće, ovo im je prvi rpg, svaka im čast za stare 2D igre, ali mislim da rpg-u, koji je nastavak inače dobrog serijala gotika; spellboundovci nisu dorasli.
mislim da će igra bit za :hangin:

ScorpiuS
17-05-2008, 11:45
Ne mora značit da će zbog toga što im je prva igra na konzolama ili prvi RPG da ć igra biti loša ja pak vjerujem da će igra biti odlična barem, 3 puta bolja od Gothic 3.

mravojed20
17-05-2008, 11:57
Hm, za borbu sam siguran da će bit bolja nego u trojci jer onakav zajeb se ne može napraviti dvaput zaredom. To što će svijet biti puno manji ima dobru i lošu stranu: bit će više unique,bez repetitivnosti, ali sa manje slobode nego u trojci. Kad bi bar napravili nešto između Gothica 2 i 3 što se veličine tiče, to bi bilo taman.

Spellbound je napravio Desperados 2 koji su mi saksali u svakom pogledu, valjda neće zabrljati ovo.

Snake
17-05-2008, 11:59
Ne mora značit da će zbog toga što im je prva igra na konzolama ili prvi RPG da ć igra biti loša ja pak vjerujem da će igra biti odlična barem, 3 puta bolja od Gothic 3.

iskustvo u izradi igara za neku platformu i iskustvo u izradi jednog žanra igara puno toga određuju. ali previše puta sam vidio kako nastavci inače odličnih igara pod drugim developerskim studijima ispadaju abnormalno loši. Fallout serijal npr., igre poput Fallout Tactisca i BOS-a, još uvijek svježa rana SimCity igara (SimCity societies), a na slučaju Penumbre Black Plague možeš vidjet koliko i kako na igru utječe i promjena izdavača. Kad je riječ o promjeni developera, to može biti ili super promjena ili jako loša promjena. u slučaju gotika 4 sasvim sam siguran da je to loša promjena.

Rang€r
17-05-2008, 12:16
ma gore od gothic 3 nemože... sve je to dobro i ljepo u početku, al kad cjelo vrijeme sam moraš cjeli jedan grada/hiedout pobit, sa glupim combat systemom, stvarno je prejadno... gothic 4 iliti arcania nemože bit gora od gothic 3...

Toxic
17-05-2008, 12:31
Sviđa mi se to pomisao da će doći nastavak Gothica i nadam se da će promjeniti onaj sustav borbe jer zbog njega nisam završio Gothic 3S(izgubio sam živce).
Još nisam čuo za Spellbound (ili jesam ali neznam da jesam :P ) ali sviđa mi se ime :D .
Ufff ne spominji...koliku zelju imam da predjem gothic 3 ali mi se jednostavno smuci kada vidim onaj sistem borbe.
Bas sam rekao da bih volio vise nego ista kada bi borbu iz Assassins Creed-a stavili u gothic...ali puste zelje pusti snovi

Snake
17-05-2008, 14:10
samo zbog borbe propala igra

i zbog mnogih bugova te nevjerojatne neoptimiziranosti

ScorpiuS
17-05-2008, 14:54
samo zbog borbe propala igra

i zbog mnogih bugova te nevjerojatne neoptimiziranosti

Bilo je i bagova ali njih sam podnosio optimiziranost isto jer sam imao dobar PC ali namlatim 20 orkova i onda mi dođe jedan vuk i zakolje me. :?

bezimeni
17-05-2008, 15:04
Gothic 3 je bio poluproizvod,nedovršena igra sa katrastofalnim borbenim sustavom i iritirajučim učitavanjem igre nakon svakih prijeđenih desetak koraka.
Ovu igru je i morao početi praviti neki drugi tim.

Booby
18-05-2008, 08:39
"Robin Hood: Legend Of Sherwood" je kick-ass igra, a što se tiče Gothic-a, nemogu reć ništ konstruktivno jer sam odigrao samo jedinicu ali me i ona oborila s nogu.

mravojed20
18-05-2008, 10:43
Uf odigraj i dvojku jer je još bolja. I danas original dođe 70kn u Crovortexu. Sa trojkom se nemoj zamarati, osim ako nadolazeća ekspanzija Forsaken Gods ne riješi sve probleme u igri.

Rang€r
18-05-2008, 13:27
evo sad sam vidio neke ss-ove gothica 4 i igra me stvarno podječa na Witcher, al baš previše :) to je jako dobra stvar... ja ne bi volio kad bi ACov combat system metnuli u gothic, mislim da nekak nebi pasao... prije bi witcherov combat system bio bolji a i to je za očekivat da će mnogi RPGi imati i takav combat system...

Lord Coldwolf
19-05-2008, 08:40
Uf odigraj i dvojku jer je još bolja. I danas original dođe 70kn u Crovortexu. Sa trojkom se nemoj zamarati, osim ako nadolazeća ekspanzija Forsaken Gods ne riješi sve probleme u igri.

nema veze sa witcherom nista,. dosta je bolja grafika i priroda je dokraja "prirodna" na screenshotovima,.
atmosfera bi trebala biti predobra.

Rang€r
19-05-2008, 12:48
šteta :(

al atmosfera je uvjek prejebena, sječam se još kad sam kod frenda igro dvojku, super mi bilo samo šteta što su me odma na početku ubili za 3 minute xD
onda mi je frend to prošo, pa sam dalje samo cestom išo i haraso :) nekak su kontrole zajebane bile :S al atmosfera mi je bila super

u trojci je atmosfera predobra, super su napravili kontinentalan, pustinjski i hladni kraj... questovi su neki super bili, dok ima nekih glupih(kao što je da pobiješ cjeli grad od orcova...)
sam da ima što manje glupih questova, atmosferu zadrže, poboljšaju combat system i sve 5 :)

Demon Hunter
22-05-2008, 13:45
Ja neznam koji je problem III ali ja sam dvojku przio i prelazio danima.

A sa III nikako na zelenu granu!

Mislim da ce takoo biti i sa ovim sto se mene tice!

ScorpiuS
22-05-2008, 20:40
Čim je glavni junak dobio ime odma nije vezano sa prethodnim naslovima Gothica, a odma se time i dobiva novi smisao priče.

Rang€r
23-05-2008, 21:53
Čim je glavni junak dobio ime odma nije vezano sa prethodnim naslovima Gothica, a odma se time i dobiva novi smisao priče.

lik iz prethodnih goticha je sad kralj...

Lord Coldwolf
01-06-2008, 21:31
http://www.gothicz.net/index.php?sekce= ... nterviewen (http://www.gothicz.net/index.php?sekce=gothic4&document=clanky.080531interviewen)

evo novosti, svakako posjetite link ako vas zanima Gothic :)

Bara
03-06-2008, 12:53
Sviđa mi se grafika i jedva čekam. Gothic 3 sam igrao i jako je dobar. Gothic 2 je isto zakon. Jedva čekam. Iako mi je 3 zasad najbolja.

mravojed20
07-09-2008, 10:39
Hm, svi zaboravili ovu temu..
teaser trailer:
http://uk.youtube.com/watch?v=YHN97pFe98w

Screenshots:
http://forum.jowood.com/showthread.php?t=156163

Izlazi krajem 2009.godine.

Arbiter of Change
07-09-2008, 10:54
Ingame screensi? Majke mi, rekao bi da su artwork za neke - predobro izgleda.

mravojed20
07-09-2008, 10:56
Mislim da su 3. i 4. u prvom postu artwork, ostalo su ingame, ali prekrasno izgleda, oštro i mesnato. :D

Arbiter of Change
07-09-2008, 10:59
Nas će banda prevariti, pff. :P

Ali da, stvarno bolesno izgleda (prva asocijacija mi je bila Crysis kad sam vidio slike), posebno ona gdje je sjekira zabijena u panj ali samo da se da se još riješe FoW maglice, karakteristične za Gothic serijal.

mravojed20
07-09-2008, 11:07
Da, detalji na toj slici su odlični, samo me zanima kakva će bit glazba jer mi je najveći gušt u trojci bio stat negdje i samo uživati u atmosferi.

mravojed20
14-10-2008, 22:51
Leakani gameplay video vrlo vrlo vrlo vrlo rane verzije igre. Loša kvaliteta slike, ali već se može prepoznati kvaliteta grafike.

http://www.gametrailers.com/player/user ... t=featured (http://www.gametrailers.com/player/usermovies/277334.html?playlist=featured)

Arbiter of Change
15-10-2008, 08:17
Wohoo, to opako dobro izgleda, ali ovaj put sam ipak rezerviran prema ekipi... ništa dok ne vidimo gameplay filmove sa borbom. Ali ona svijetlost na prozoru stvarno dobro izgleda. :)

mravojed20
15-10-2008, 09:22
Da, borbu najviše želim vidjeti, mada igru uopće ne radi Piranha Bytes pa ne bi trebala biti baš onoliko lame ko u trici.

Ali izgleda odlično, svaka čast.

Arbiter of Change
05-06-2009, 17:52
Novi E3 materijal.

E3 09: Developer Walkthrough Pt. 1 HD (http://www.gametrailers.com/video/e3-09-arcania/51097?type=flv)
E3 09: Developer Walkthrough Pt. 2 HD (http://www.gametrailers.com/video/e3-09-arcania/51095)

Iskreno, igra izgleda predobro i ima stila (koji se poklapa se onim realističnim iz dosadašnjih Gothic igara), ali jednostavno se ne mogu oteti dojmu kako ovdje imamo još jedan loši pokušaj modernizacije franšize koja se dičila težinom i jedinstvenošću do sada, već od samog fonta koji nije onaj runski i ukrašeni nego standardni moderni. Ostalo ostavljam vama da prosudite.

I da, primijetite Grandamastera Miltena. :)

bezimeni
05-06-2009, 17:59
Jako loše...kao da gledam u igru staru 10 godina...animacije lika kojeg vodiš su smješne.

Sgt. Bull
06-06-2009, 02:00
Nakon onog odrona koji smo dobili prošli (tj. pretprošli) put, Gothic je dobio doživotnu zabranu prilaska mojim policama jer se pokazao kao izuzetno smećast naslov bez imalo potencijala i sa mnogo mnogo propusta koji su ubili u meni bilo kakvu želju igranja igara sličnog žanra, zato ću sada na vrijeme reći da je, kada je Gothic u pitanju, jednostavno dosta gubljenja živaca, vremena i kilaže na pokušaje da se svari igra poput ove. Yuck? Mucho grande.

mravojed20
06-06-2009, 09:57
Izgleda prekrasno, ali točno se vidi da je još daleeeeeko od završenog i ispoliranog. 90% objekata koji se trebaju kretati su kompletno statični. Animacija lika dok trči je perfektna, dok se bori ne baš, nekako prejednostavna i siromašna. Isto mi se čini da će bit dosta lakša od ostalih u serijalu.

Inače, igru ne radi stari developer nego Spellbound, pa toliki strah da će sakati kao trojka ipak nije opravdan. Stari developer radi na igri Risen, također RPG u sličnom stilu, samo s malo egzotičnijim okolišem.

Rang€r
06-06-2009, 10:01
igra mi odlično izgleda, pogotovo mi se sviđa onaj combat system iz witchera, samo što tu mač sjaji plavo, opet velik izbor imamo, ja ću se prvi put 100% pridružit rangerima, nadam se da ću moč pogonit ovo na med-high sa svojim quadom i radeon hd4850 :)

inače opet mi se igra gothic 3 nakon što sam ovo pogledo...

i da onaj efekt kak se voda sljeva dok kiša pada mi je odvratan, tak da ću to 100% isključit, uopče nije prirodan...

IGoR_2803
06-06-2009, 13:44
kaj mi znači gothic 4 ako jos uvijek, skoro 3 godine nakon izlaska igre, ne mogu igrati igru u humanim uvjetima... ne volim preskakati djelove, uvijek prvo odigram original, a tek onda nastavke...

Rang€r
06-06-2009, 13:49
ja neznam kak vi jadni nemožete igrat g3, kad sam ga ja pokreto na radeon 9600, 1gb ram, amd sempron 3ghz, na lowest bez ikakih problema osim dugih učitavanja... i to bez ikakvog patcha...

Arbiter of Change
06-06-2009, 14:05
kaj mi znači gothic 4 ako jos uvijek, skoro 3 godine nakon izlaska igre, ne mogu igrati igru u humanim uvjetima... ne volim preskakati djelove, uvijek prvo odigram original, a tek onda nastavke...
Nećeš morati igrati prijašnje nastavke da bi u ovome uživao jer ne igraš sa istim likom opet, likom koji je bio više manje centralan za dosadašnje Gothic igre i koristilo ti je znanje iz prethodnih igara. Ovdje ćemo navodno vidjeti starog junaka u ulozi negativca, bar na početku.

@Rang€r;
Ne znam na čemu si ti bio onda, ali zašto nisi meni dao malo pa da mi isto tako ide, budući da sam pokušao pokrenuti igru na gotovo identičnoj konfi i doslovno je bilo neigrivo, čak i na low od lowesta. :)

Arbiter of Change
13-06-2009, 15:40
Usporedba Arcania: A Gothic Tale i Risena (njemački je poželjan, ali ima i nešto screenova):
Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4) vs. Risen: Kampfbetonte Vergleichsbilder (http://www.pcgames.de/aid,687162/Arcania-A-Gothic-Tale-Gothic-4-vs-Risen-Kampfbetonte-Vergleichsbilder/PC/News/)

Rang€r
13-06-2009, 16:12
po dosad viđenom/pročitanom, arcania mi nekak bolje djeluje :)

mravojed20
13-06-2009, 18:42
Obje igre će bit vrijedne da ih se isproba :D

Eh da, oni filmići i screenshotovi Arcanie koje smo dosad vidjeli, su iz američke verzije igre koja je šarenija i svijetlija, s veselijom paletom boja, europska verzija bi navodno trebala bit tmurnija znatno.

Rang€r
13-06-2009, 19:03
još bolje :)) ljepo od njih, u americi isto pare pokupe, a nama daju pravu stvar :)

WAR-ELEMENT
13-06-2009, 21:55
Mislim da če na kraju risen ispast mnogo boljig od novog gohtica,a gohtic 3 expanzija me totalno razočaro.

Delirium
15-06-2009, 12:02
Pa...gledam malo u SS pa mi se to sve čini malo oblivion-like

(dao bog da ne naprave ono sto su napravili s F3 ja sam cijelu igru imo osjećaj ko da igram mod za oblivion... osjecao sam se malo... prevaren)

Rang€r
15-06-2009, 13:46
Pa...gledam malo u SS pa mi se to sve čini malo oblivion-like

(dao bog da ne naprave ono sto su napravili s F3 ja sam cijelu igru imo osjećaj ko da igram mod za oblivion... osjecao sam se malo... prevaren)

same here... ne kužim kako im ogroman mod jedne igre stare 3 godine može bit najbolji RPG godine :(

inače mene arcania mnogo podsječa na witcher, zato mi i bolje izgleda od risena, zato ju vrlo jako očekujem i zbog rangera i nadam se da će ispast dobro :)

Arbiter of Change
15-06-2009, 13:53
Ja se osobno ne bi veselio rangeru... ili bilo kojoj ranged klasi, bar ne ako ćemo se ravnati po Gothic serijalu čiji su ovo očigledni nasljednici (Arcania je de factSGothic 4, a Risen je na neki način ono što je Gothic 3 trebaoSbiti, sa tehničke strane barem) jer tamo ranged klase... pa, bile su OP, ali istovremeno i teške za praktično igranje do zadnje etape razvoja.

Arbiter of Change
28-07-2009, 21:06
Novi Risen trailer... sa Nightwishom za soundtrack. :)
http://kotaku.com/5324665/risen-trailer ... thic-metal (http://kotaku.com/5324665/risen-trailer-flaunts-symphonic-gothic-metal)

Aral
28-07-2009, 21:49
Hm, a po cemu mogu zakljucit da je to Gothic IV? Kolko vidim to se zove Risen...ili se tako zove trailer? Lijepo izgleda al ne kuzim jel je to ta igra...

Raz
28-07-2009, 21:52
To sam se baš i ja pitao. Koliko se sjećam u pcpu je bila najava te su spomenuli da je skroz druga igra... ako me pamćenje služi.

Rang€r
29-07-2009, 01:05
pa ovo je topic o arcaniji, arby je fulo topic :D

Aral
29-07-2009, 07:31
Ovaj trailer kaj je on dao je za igru koja se zove Risen

http://www.risen.deepsilver.de/game/index.html

...koja btw izgleda full zanimljivo. Jako zanimljivo!S
Mislim da je on htio otvorit novu temu pa je kliknuo na odgovori ^^

Otvorio bi ja temu al cu radje cekat njega ako hoce to napravit ;)

1GBRAM
29-07-2009, 07:41
a ono,imao sam Gothic 3 i rušilo mi je sustav,pa sam morao deinstalirat...a što se tiče Gothic IV,nemam riječi,igrt će se to...budem uzeo europsku verziju igre u Algoritmu čim izađe,jer ne želim kupovat preko Amazona...želim mračnu igru,tako kad je igram da imam razloga da si ugradim wc-školjku u fotelju...hehe...no fakat čekam ovaj Gothic i Risen...jer nisam baš imao prilike igrati puno RPG-ova,pa mi je čak i novi Fallout fantastičan...ja više igram FPS,TPS,RTS i PES!

Rang€r
29-07-2009, 14:24
Ovaj trailer kaj je on dao je za igru koja se zove Risen

http://www.risen.deepsilver.de/game/index.html

...koja btw izgleda full zanimljivo. Jako zanimljivo!S
Mislim da je on htio otvorit novu temu pa je kliknuo na odgovori ^^

Otvorio bi ja temu al cu radje cekat njega ako hoce to napravit ;)

postoji topic i za Risen, šta si več zaboravio? :S

Aral
29-07-2009, 14:52
Da? Di, ja ga nemrem nac...trazio sam jos ujutro pa nis. Ili ne vidim dobro :shock:
Moram priznat da prvi put cujem za tu igru, mozda se sjecam nesto kroz maglu o njoj...

Rang€r
29-07-2009, 16:40
men se neda tražit ko da teme jednostavno nestaju, tak je isto stara kingdoms under fire 2 tema nestala

Aral
29-07-2009, 19:16
Nije nestala, dao sam ti link na staru temu...

viewtopic.php?f=7&t=33604&p=1040928&hilit=kingdom+under+fire+2#p1040928 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=7&t=33604&p=1040928&hilit=kingdom+under+fire+2#p1040928)

OVe igre ziher nema na forumu, ako se nekom da nek otvori temu, ja idem spanat mass effect!

Rang€r
29-07-2009, 21:18
ah da ^^ sad bi da imam vremena našo risen temu pa da budemo kvit ^^

Aral
29-07-2009, 22:04
Ma nema ziher te teme, sad sam sa ff-ovim searchom prosao sve stranice gaminga opcenito i nema nigdje. Mozda je na nekom drugom podfurumu makar sumnjam :) Al kao da je bitno, game look nice!

Arbiter of Change
30-07-2009, 14:46
Ja tretiram obje igre kao potencijalni Gothic 4 - jedna nosi ime, ali na njoj ne radi stari studio već Spellbound, dok je stara Piranha Bytes (koja je radila na dosadašnjim Gothic igrama) počela raditi na Risenu koji je ono... Gothic, samo što mu je netko izgrebao serijski broj. :)

WAR-ELEMENT
30-07-2009, 17:25
Ovo izgleda kao da čemo imat dva Gohtic nastavka pravo takmičenje ,pa izgleda da ostaje samo da sačekamo da vidimo šta če bolje ispast.

Rang€r
30-07-2009, 17:58
arcania> risen <3

Arbiter of Change
11-08-2009, 11:41
Evo Risen skupio zabranu u Australiji zbog seksualnog sadržaja i uporabe droga:
http://kotaku.com/5334595/risen-banned- ... -use-cited (http://kotaku.com/5334595/risen-banned-in-australia-sexual-acivity-and-drug-use-cited)

Rang€r
11-08-2009, 14:48
totalno bespotrebno..

mravojed20
12-09-2009, 11:55
Video na njemačkom koji prikazuje većinom okolinu, dosta loša kvaliteta, šteta šta nije HD.

Mada, nisam jako dugo vidio ovako lijepo i raznoliko i uvjerljivo dizajniranu okolinu u RPG-u.

HUBYwOJhuQU

Aral
19-09-2009, 09:03
Risen otisao gold ;)

http://www.shacknews.com/onearticle.x/60513

Hidraulicar Kreso
19-09-2009, 09:57
bliži se izlazak, a igra mi se čini jako dobra.

Rang€r
19-09-2009, 19:46
iako igra izgleda ko teži fail trenutno mi se igraju RPGeji pa ču naravno zaigrat :)

i kažu da će bit jai gothic 3 samo igrivo, ak to ispune onda će to bit ugodno iznenađenje :)

Aral
25-09-2009, 12:12
Risen dolazi 2.10. na pc ;)

Raz
25-09-2009, 13:01
Ček... sad sam sav zbunjen :)

Arcania: A Gothic Tale = Gothic IV = Risen ?

Rang€r
25-09-2009, 13:14
Risen je ono što je gothic 3 prema mnogima trebo bit, al inače nema nikakve veze s gothicom osim proizvođača/izdavača(nisam siguran)

ne kužim di je nestala ona stara risen tema i zaš neko ne napravi novu, več meču info o risenu tu kad su to dvije potpuno raziličite igre..

mravojed20
25-09-2009, 18:11
Risen rade bivši developeri prijašnjih Gothic igara,Piranha Bytes, igra čak i grafički podsjeća na Gothic 3 ali nema inače nikakve veze s tim serijalom.

Arcaniu radi Spellbound, s time da je to pravi nastavak Gothic serijala, znači priča se nastavlja itd.

Raz
25-09-2009, 18:17
Aha kužim, situacija je znači slična kao sa Operation Flashpoint koji je preuzeo drugi studio, dok je drugi nastavio radit ArmA-u identičnu originalu.

mravojed20
25-09-2009, 23:07
E pa tako neš da, dobro si se sjetio tog.

Meni se obje igre čine dobrim, mada će Risen sigurno bit krcat bugova, a Arcania mi ima malo jadnu borbu nalik G3. Ne znam, baš čekam da to sve izađe, uglavnom odigrao budem obje.

Rang€r
25-09-2009, 23:14
kolko sam ja skužio arcania je pokupila combat system iz witchera, dakle onaj sistem comboa, samo što nema nikakog kursora, tj. netrebaš target, več je liku mač onak zasjajio plavo, onda treba opet kliknut i rad sljedeči napad, a to je vgg :)

mravojed20
25-09-2009, 23:20
ali witcher ima lijepo odrađene animacije pokreta, kod arcanije je to nekako siromašnije, jednostavnije... ma ok, nije mi bitna borba toliko, samo nek nije baš ono dno dna da bude neigrivo. VIše me zanima svijet, questovi,priča. Po viđenom,odličan setting, raznolik totalno.

sanitarium
26-09-2009, 08:33
ali witcher ima lijepo odrađene animacije pokreta, kod arcanije je to nekako siromašnije, jednostavnije... ma ok, nije mi bitna borba toliko, samo nek nije baš ono dno dna da bude neigrivo. VIše me zanima svijet, questovi,priča. Po viđenom,odličan setting, raznolik totalno.

Slažem se sa svime gore navedenim! :wink:

Arbiter of Change
26-09-2009, 08:59
Veselim se Risenu više. Ono, od originalne je ekipe (unatoč tome što komuna generalno misli o Gothic igrama ja većinom nisam imao zamjerke tako da je konceptualno i idejno stvar sasvim OK što se mene tiče, a Piranha samo neka nastavi, sa optimizacijom također)... i stiže nam prije. :)

Delirium
31-10-2009, 14:17
slazem se sa arbyem gothic je bio cist okej cak ga i sad igram

Durin
17-02-2010, 14:20
Malo novosti:

Igra je odgođena i trebala bi izaći negdje u Q3 ili Q4 ove godine.

PC Minimum Requirements

* Operating System: Microsoft® Windows® XP / Vista
* Direct X Version: DirectX 9.0c or higher
* Hard Disk Space: 10 GB + 600 MB virtual memory
* DVD Drive: 6x DVD ROM Drive
* Processor: Intel Pentium 4 3.2 GHZ, AMD Athlon 3500+
* RAM: 1 GB (Windows® XP), 1,5 GB (Windows® Vista)
* Graphics Accelerator: ATI 1800XT, Shader Model 3, 256 MB
Nvidia 6800, Shader Model 3, 256 MB
* Sound Card: DirectX 8.1 compatible sound card


Screensi:

http://www.arcania-game.com/images/screenshots/arcania_09.jpg

http://www.arcania-game.com/images/screenshots/arcania_05.jpg

http://www.arcania-game.com/images/screenshots/arcania_03.jpg

Možda nešto i bude od ove igre.

kulamasta
20-04-2010, 02:44
Što je s ovom gricom nakraju?!

Gothmog
20-04-2010, 08:34
In March 2010, Dr. Albert Seidl, JoWooD's CEO, revealed that ArcaniA will be released in the autumn of 2010.

Odgadjaju datum izlaska igre, radi poliranja iste, kako se ne bi ponovio Gothic III...

osvetnik_sch3l3
20-04-2010, 08:39
o borbi :

To distance Arcania's combat from Gothic 3's button mashing fest, Spellbound has implemented a lock-on system akin to the The Witcher's in certain ways. For ranged combat, locking on a target is simple and self-explanatory, though not always the best option - hitting a target outside of the lock-on system deals more damage. In terms of melee combat, the nameless hero's weapon will glow blue for a small period after a slash. Hitting the attack button during that time produces a chained attack, and players with quick enough reflexes can continue chaining attacks.
preuzeto sa sljedeceg linka :
http://www.hookedgamers.com/pc/arcania_a_gothic_tale/preview/article-621.html

dobivamo nekakvog witchera?

Rang€r
20-04-2010, 14:25
pa dobro je to je bilo očito iz onog prijašnjeg trailera, taj plavi glow oko mača i chain sistem, više me zanima kak će ranged fight napravit :/

Gothmog
28-04-2010, 08:40
Arcania PC Games Trailer - Combat Gameplay Video (http://pc.ign.com/dor/objects/908255/gothic-iv/videos/worldofarcania_trl_combat_42710.html?show=hi)

osvetnik_sch3l3
28-04-2010, 09:09
Arcania PC Games Trailer - Combat Gameplay Video (http://pc.ign.com/dor/objects/908255/gothic-iv/videos/worldofarcania_trl_combat_42710.html?show=hi)
video je mnogo los :)

Gothmog
28-04-2010, 09:12
Da, i ja sam razocaran prikazanim...
Ali eto, svaka nova informacija je dobrodosla...

mravojed20
05-05-2010, 21:46
http://www.gametrailers.com/video/feshy ... thic/65270 (http://www.gametrailers.com/video/feshyr-ambience-arcania-gothic/65270)
Ako ništa drugo, bar je jasno da vizualno izgleda odlično.

Durin
05-05-2010, 22:34
Looking good.
Mislim da bi me ovaj naslov mogao zabaviti jednako kao Risen.

la50
06-05-2010, 00:58
Looking good.
Mislim da bi me ovaj naslov mogao zabaviti jednako kao Risen.
Kao Risen s boljom grafikom,sviđa mi se ovaj zadnji gameplay.

crnisokol
06-05-2010, 08:08
grafika izgleda odlično..samo se nadam da će biti bolji od Risen koji je meni bio dosadnjikav i naporan za igranje...

baldrick_
07-05-2010, 01:05
ja se nadam da će likovi, questovi i priča da budu bolji no u risenu

crnisokol
07-05-2010, 07:46
ja se nadam da će likovi, questovi i priča da budu bolji no u risenu

:thumbs2:

Deadwalker
07-05-2010, 15:42
Risen je meni bio dobar rpg. Jest da prica nije bila nesto vrhunska, al je igra bila dosta zabavna sa jako lijepom grafikom. Nadam se da ce novi developer znati napraviti dobru igru.

Grim
07-05-2010, 15:58
Izgleda zanimljivo, i podsjeća na Risen koji je bio vrlo solidna igra. Zainteresiran sam. :)

Domy
17-06-2010, 13:38
http://e3.gamespot.com/video/6266425/

Novosti s E3.

Izlazi u listopadu, uz to kratak pogled na inventar,statistike, skillove, borbu i magije.

osvetnik_sch3l3
17-06-2010, 17:04
samo da nebude fail

brks223
18-06-2010, 12:56
Ako bude ko Risen bit će dobro. Risen je bio super, a nema baš puno novih sličnih RPG-ova tako da će ovo dobro doć :) :)

osvetnik_sch3l3
18-06-2010, 17:30
ma nemam pojma, samo da ne ispadne dungeon siege stile

baldrick_
18-06-2010, 18:30
čim igru prave ameri, imat će bolju priču i dijaloge no risen. više su mi se smučili rpg-ovi gde se vidi iz aviona da proizvođači ne znaju engleski.. unajmite prevodioca, jebo vas pas

Durin
30-07-2010, 09:57
Ne znaju engleski kao npr. u...?

OT: http://pc.ign.com/articles/109/1090936p1.html

Bara
30-07-2010, 14:14
Ma da bude kao Gothic 3 samo bez bugova ODLIČNO!, jer Gothic 3 je tako prokleto dobra igra!

Nek grafika bude kao u Risenu i to je meni vrhunac, jer Gothic 3 i Risen imaju jednostavno prekrasnu grafiku, jako umjetničku i umirujuću.

crnisokol
30-07-2010, 17:04
Ma da bude kao Gothic 3 samo bez bugova ODLIČNO!, jer Gothic 3 je tako prokleto dobra igra!

Nek grafika bude kao u Risenu i to je meni vrhunac, jer Gothic 3 i Risen imaju jednostavno prekrasnu grafiku, jako umjetničku i umirujuću.

:thumbs2:
čak meni je bolja grafika iz gothica nego risen, iako je ovaj noviji

Bara
30-07-2010, 17:07
Dakako, mene očarava onaj zamućeni pogled pejzaža u daljinu, dođe mi da svršim kada to gledam...

Rang€r
30-07-2010, 23:57
problem u gotiku nije bila optimizacija, več retardiran combat system, koji je izgleda rješen jer su ga ukrali iz witchera, a sad kak su ranged borbu napravili ostaje za vidjet

WAR-ELEMENT
01-08-2010, 05:11
Nesviđa mi se što ču morati birati klasu umjesto da napravim neki miks kao prije,mada sviđa mi se što češ moči da utječeš na vremenske pojave.

Rang€r
01-08-2010, 09:24
utjecat na vremenske pojave? linkz pls.

Arbiter of Change
01-08-2010, 09:28
problem u gotiku nije bila optimizacija, več retardiran combat system, koji je izgleda rješen jer su ga ukrali iz witchera, a sad kak su ranged borbu napravili ostaje za vidjet
Problem je bila optimizacija.
Borbeni sistem je bio nezgrapan, ali i igriv ako ti igra ne štekaje svake 2 sekunde.

Rang€r
01-08-2010, 09:41
borbeni sistem je bio smeče i dosadan, ja sam igru vrtio na starom kompu, doduše loadinzi su bili trajali 5-10 minuta, al sama igra nije tolko štekala, kolko mi npr. WAR šteka kad su zerg fightevi(oko 5 fpsa)

baldrick_
02-08-2010, 21:58
Ne znaju engleski kao npr. u...?

misliš u kojoj igri? najdrastičniji primer je venetica, a to je očigledno i u svim igrama piranha bytesa. drakensang nisam igro, pa ću ostati suzdržan po tom pitanju

problem u gotiku nije bila optimizacija, več retardiran combat system, koji je izgleda rješen jer su ga ukrali iz witchera, a sad kak su ranged borbu napravili ostaje za vidjet
zanimljivo je da je (a ovo verovatno ne znaš) da je i the witcher "ukrao" borbeni sistem od summonera


Nek grafika bude kao u Risenu i to je meni vrhunac, jer Gothic 3 i Risen imaju jednostavno prekrasnu grafiku, jako umjetničku i umirujuću.
meni se ne sviđaju likovi. mislim grafički, a i ovako

Durin
03-08-2010, 11:18
Ne znaju engleski kao npr. u...?

misliš u kojoj igri? najdrastičniji primer je venetica, a to je očigledno i u svim igrama piranha bytesa. drakensang nisam igro, pa ću ostati suzdržan po tom pitanju


Recenzije Risena (poput one sa IGNa), koji je igra Piranha Bytesa, hvale dijaloge na engleskom.

baldrick_
03-08-2010, 21:05
pa?

brzim pogledom na recenziju, primećujem samo "authentic" što ne znači da je prevod dobar, čak znači upravo suprotno - prevod je autentičan, dakle ne kao pravi engleski. a to za jednu igru koja bi trebala da zvuči kul i epski (u ovom slučaju.. realno u nekom drugom) nije dobro. u svakom slučaju, ako ima još nešto daj citat, ali ostaje ono moje "pa" sa početka poruke.

Chupacabra
04-08-2010, 01:35
Da mi je samo da vidim to famozno upravljanje vremenom. Kojeg ce napraviti lose, jer je to spellbond koji suxa po pitanju novijih igara, i ovo im je prva igra za konzole. Super najava i ideja, za slikama slinim, ali predvidjam da ce igra biti fail.

Nesviđa mi se što ču morati birati klasu umjesto da napravim neki miks kao prije,mada sviđa mi se što češ moči da utječeš na vremenske pojave.

Neces morat birat klasu, nego ces moci mix and matchati. Ja bih osobno kombinaciju wizarda i melee lika, s tim da se vise orijentiram na carolije. Kako cujem efekti bi trebali bit awesome.

I kazu da ce igra za americko trziste biti malo svjetlija? Meh.

Sramota za Amere, badass verzija za nas yay :)



utjecat na vremenske pojave? linkz pls.
http://worthplaying.com/article/2010/8/3/news/75950/
http://www.gameplanet.co.nz/pc/games/161222.Arcania-Gothic-4/
http://www.gamebanshee.com/previews/98422-e3-2010-arcania-gothic-4.html

Durin
14-08-2010, 11:12
Još manje od dva mjeseca do izlaska (izlazi 12. listopada), i godinu nakon izlaska Risena. Na igru je utrošeno 6 milijuna eura.
Također: no pickpocketing, no swimming, no climbing and no teachers.

Bara
14-08-2010, 11:13
Također: no pickpocketing, no swimming, no climbing and no teachers.


Hmm... pojasni

Rang€r
14-08-2010, 11:50
serijal gothic je ima navedene stvari, a nastavak ih nema?

svejedno, arcania bar ima neloš combat system.

Bara
14-08-2010, 14:45
Hmm... pa nemoguće da neće imati teachera, odakle ćeš učiti skillove, iz knjiga?

Samo da ne pojednostave previše...

baldrick_
14-08-2010, 17:41
nema pljačkanja??? blasfemija

Rang€r
14-08-2010, 17:58
pickpocketanje je u rpgeima svejedno glupo odrađeno i niko se ne zamara poboljšanjem istog..

baldrick_
14-08-2010, 18:01
ono što je bilo mnogo do jaja u gothic 2 je pljačkanje kuća. sačekaš da padne noć, pa polako kuću po kuću.. pa onda kad dođeš u bogatiji deo grada, to je tek milina. ima dosta kuća sa tajnim prolazima koje moraš da provališ itd. u risenu je to već lošije jer je grad manji, a i nema tajnih prolaza u kućama koje pljačkaš

to je sve recimo u witcher prillično bedno. dođeš i lepo uzmeš šta oćeš, niko ti ne dira

Rang€r
14-08-2010, 18:03
u risenu je bilo par tih "tajnih prolaza", al ih nije bilo preteško zamjetit.

al pickpocketanje nije isto što i pljačkanje po kučama >.>

baldrick_
15-08-2010, 00:32
ko je pa reko da je isto?

znao sam da će neko da se uvati za to "bilo je par tajnih prolaza", pa sam namerno dodao ono "u kućama koje pljačkaš". daklem, ima tajnih prolaza, znam, ali su vezani za glavni quest. u gothicu 2 je to do jaja jer su svi sporedni.. neki sporedni sadržaji su u gothic 2 baš do jaja jer su totalno skriveni, nema da te igra vodi za ruku do njih

Rang€r
15-08-2010, 01:40
na tajne prolaze u risenu sam i mislio na one koji se ne odnose na main quest...

ti nisi reko da je pickopocketanje isto što pljačkanje po kućama, al si prvo srao kak je to blasfemija onda si počeo srat kak je bilo kul pljačkat kuće, go figure

baldrick_
15-08-2010, 11:54
koji su ti tajni prolazi? ja znam za onaj u bordelu i onaj u onoj vili što je čuvaju stražari. oba su povezana sa glavnim questom. plus oni po pećinama itd. ali ja sam brate pričao o tajnim prolazima u kućama koje pljačkaš, toga nema, ako ima napiši, zanima me

Rang€r
15-08-2010, 16:39
nisu povezani s glavnim questom več sporednim :>

baldrick_
15-08-2010, 20:29
kako to? onaj u bordelu moraš da koristiš kad za dona izlaziš iz grada (deo glavnog questa), posle onog 5/5.. a ovaj koristiš beše da izbaviš lika koji ti treba da ga vodiš u onaj hram što je isto glavni quest

Rang€r
15-08-2010, 22:38
jel ti kužiš da se ja 90% igre nesječam?

baldrick_
16-08-2010, 01:03
da

Outmind
23-09-2010, 14:17
Danas je izašao demo, stoga molim nekoga kome se gothic nije zamjerio da ga skine i da malo imputa.

Ovo igram samo ako whiskey, arby i bartuc vele da valja, pošto mi se dvojka nije svidjela, a trojka mi se zamjerila bugovitošću.

whiskey
23-09-2010, 14:44
Bez brige bit ces obaviješten :) Demo se skida, doduše vrlo sporo pa javim dojmove kad se skine.

Durin
23-09-2010, 14:46
Oho oho oho. Skinuti će se. :)))))))))))))))

http://www.gamershell.com/news_103106.html

@ Outmind, ovo je igra potpuno drugačija igra od Gothica, bila dobra ili loša, iz jednostavnog razloga što je developer potpuno drugačiji, pa samim time i sve ostalo.

DJ Not Nice
23-09-2010, 14:59
Može neki linkić sa kojeg skidate..?

baldrick_
23-09-2010, 15:02
@ Outmind, ovo je igra potpuno drugačija igra od Gothica, bila dobra ili loša, iz jednostavnog razloga što je developer potpuno drugačiji, pa samim time i sve ostalo.
samo se nadam da neće da izbace ono da te na početku svi ownaju, pa im se posle svetiš.. to je generator zaraznosti svih gothica (sem možda trojke) do sad i risena.. ali pozitivna stvar je što će priča možda prvi put u nekom gothicu biti dobra

Durin
23-09-2010, 15:11
Može neki linkić sa kojeg skidate..?

http://www.gamershell.com/download_63874.shtml

Ide mi na max 420 kb/s na russian serveru.


samo se nadam da neće da izbace ono da te na početku svi ownaju, pa im se posle svetiš.. to je generator zaraznosti svih gothica (sem možda trojke) do sad i risena.. ali pozitivna stvar je što će priča možda prvi put u nekom gothicu biti dobra

Čuj, po prvim impresijama od igrača, igra se jako razlikuje od Gothica i Risena.

Pozitivno:


1) The graphics are great, the distant landscape is beautiful, especially the way the sun is reflected in the sea horizon.
2) So far - great optimization, I run it at full settings, on 1920x1050, and it even runs better than Gothic 3
4) The fighting system is quite confusing. Not bad ( for now ) , just confusing. When you hit block + back , you roll backwards. As we are all used to blocking that way in Gothic games, we'll now have a hard time un-learning that. And with all that rolling, the close-combat fights are a piece of cake. Too bad the demo doesn't support the gothic difficulty ( ? ).
5) Can't say anything about the story, so far I'm wasting my time with exploring every inch of the accessible terrain
-music is good, some of the location looks nice

Negativno:

3) The dialogues , however , are very boring. I mean, you exchange a few words with someone and then - awkward silence
- fight is to easy but I hope in the full version will be hard and gothic level
- After 2 h game play you have 75 lvl. armour , I hope it is only for demo purpose...
-there is no required strenght for armour/wepon - it will make game too easy - you can get the best wepon anytime and then until the end of the game lmb,lmb,lmb,lmb... I hope i am wrong
-bow shooting , fighting is cool -sadly I am affraid it is only one thing spellbound was focusing on -but let's wait for full game

Ali ovo je samo demo, tako da postoje nevidljive barijere i očigledno su developeri namjerno pojednostavili demo tako da ima milijun healin potiona pa je nemoguće umrijeti.

Bartuc
23-09-2010, 15:24
Skidam demo sa onog ruskog servera gotovo max brzinom (oko 530 kB/s). Sada idem curi, ali navečer ću je isprobati, a Civilization 5 ću odgoditi za sutra. Držim fige da igra valja pošto mi fali neki kvalitetni open world RPG, čak me već par dana drži želja da zaigram Risena ponovno. Javim dojmove...

DJ Not Nice
23-09-2010, 15:28
Hvala na linku, također skdiam sa RU haj spidom.

Arbiter of Change
23-09-2010, 15:37
Sada idem curi, ali navečer ću je isprobati,
Oh you, you. :)
Probam ovih dana (demo) pa javim. Ulazim bez predrasuda.

Chupacabra
23-09-2010, 16:24
brijem da cu komp dobit negdje oko sijecnja/veljace, pa i ja probam demo :)

Forbs
23-09-2010, 16:32
Upravo mi se instalirava demo..Javim čim odigram malo :D

Durin
23-09-2010, 16:51
Krivi topic. http://www.hcl.hr/forum/Smileys/Alpha/wildy.gif

Baš mislio pitati od kuda ti to. :D

Moji dojmovi:

Grafika - grafika je ok, iako moram priznati da sam očekivao bolje. Sve je u redu sa teksturama, ali fali više efekata svjetla i sjene, bolje napravljeno nebo i more. Jako mi je čudno što jezera izgledaju lijepo a more odvratno. Pošto fali igre svjetla i sjene igra izgleda u nekim trenucima kao da je još u izradi, izgleda "sirovo". No, sve u svemu ok, ima nekih trenutaka kada sve izgleda predivno. Zatvorene prostorije (špilje, tamnice) izgledaju vrlo lijepo.

Gameplay - nisam puno igrao ali klasičan open world RPG. Za sada idi tamo, ubij ovo, idi tamo i napravi ono. Unatoč tome, igra me privlači i tjera da otkrijem više zanimljivijih lokacija. Mislim da će u kasnijem periodu igre, kada se otkrije još questova, svijeta i lokacija (prvenstveno većih gradova/dvoraca) biti sve zanimljivije. Za sada sam samo u dosadnom selu, pa je možda do toga.

Likovi - izgledaju odlično, animacija govora je katastrofa. Čeljusti izgledaju kao da su razbijene šakama. Nekada govor izgleda u redu, nekada ne. Neki likovi su dibri idrađeni, a neki izgledaju smiješno/jadno.

Borba - vrlo zanimljiva, pogotovo animacije dodginga. Mislim da će biti još bolja sa boljim oružjima i oklopima. Unatoč tome, ima i loših trenutaka kada me čak podsjeća na Gothic 3.
Magija je s druge strane odlična.

Glazba - vrlo dobra, nenapadna, glazba u borbi zanimljiva.

Sve u svemu, igra je dobra za sada.

baldrick_
23-09-2010, 17:26
Negativno:

3) The dialogues , however , are very boring. I mean, you exchange a few words with someone and then - awkward silence

tako je i u svim gothicima do sad, a i u risenu. likovi ti daju quest, objasne kako da upadneš u gildu, i aj ćao.. niko nije razvijen ni do nivoa jedne desetine nekog lika iz biowareove igre. bar će u arcanii likovi da govore lepo, a ne "kako mali hans zamišlja engleski"

DJ Not Nice
23-09-2010, 19:02
Odigrao.
Jedini bug na koji saa naletio je nestajanje vodopada izvan sela.
Što se tiče optimiziranosti, pa i nije tako optimizirano..
NPC likovi i govor im je tu i tam s*eban.


A ono, sve u svemu igrivo.

Durin
23-09-2010, 19:14
I ja baš odigrao demo do kraja.

Od kada sam ušao u onu tamnicu nisam se mogao odvojiti od ekrana. :pray:

Ovo definitivno nabavljam kada izađe cijela igra.

keko
23-09-2010, 19:20
Zato ja nikad ne igram demo bilo koje RPG-a. Inače, obavezno nabavljam jer sam igrao sve Gothice dosad. Ako si igra Risen, je li optimiziranost dobra kao i na Risenu?

DJ Not Nice
23-09-2010, 19:23
Zato ja nikad ne igram demo bilo koje RPG-a. Inače, obavezno nabavljam jer sam igrao sve Gothice dosad. Ako si igra Risen, je li optimiziranost dobra kao i na Risenu?

A ono, ne baš.

Durin
23-09-2010, 19:26
Zato ja nikad ne igram demo bilo koje RPG-a. Inače, obavezno nabavljam jer sam igrao sve Gothice dosad. Ako si igra Risen, je li optimiziranost dobra kao i na Risenu?

Nemam pojma, meni igra klizi. Doduše, ja sam upgradeao komp od Risena. Arcania ne izgleda baš nešto odlično u vanjskom svijetu, barem nije u demu, ali kada sam ušao u zatvoreni prostor, zapaljene strijele, magija, odsjaj na maču... :pray:

Arbiter of Change
23-09-2010, 20:14
Optimizacija sa Risenom je tu-tu, ali mislim da je bolja kad se pogleda kako izgleda.

Što se tiče same igre... dobra igra sama za sebe, ali loš Gothic naslov. U biti su izvadili sve ono što Gothic čini Gothicom. Trainera nema već sve sam daješ sebi preko Skill screena, za craftanje (osnovno barem) ti ne treba bench ni alat, ništa nema stat requirementse, magija je nekako svedeno na sasvim normalan level (duži trening u Monasteryu -> nekoliko sati voodoo trikova i spreman si), mini mapa ti sada pokaže neprijatelje kad te oni uoče tako da neće više biti zasjeda iz šume (neprijatelji su sada pojednostavljeni tako da samo rushaju na tebe, nema više ono warning sistema), ne možeš jesti sirove stvari (WTF, yo), itd. Dungeon delving se čini MASIVNO poboljšan i stvarno je do jaja. Ono tamnica na kraju je odlična i ako su takve sve u igri to bi samo po sebi skoro bilo dovoljno za kupiti igru.

Iskreno, sve ovo navedeno nisu uopće zamjerke jer sve spada pod pojednostavljivanje i osobne su preference, ali borba. Jao. Monotona sve u 3 prozora. Doslovno button mashing dok ne prijatelj ne umre i povremeni dodge (koji je kao da su mi dali God mode jer sam u demou svega izgubio ~20HP, btw) čine borbu nevjerojatno laganom. Ono, ne znam čemu toliko healing predmeta kad sam iskoristio samo jednu jabuku da vidim ima li animacije jedenja (ima). Isto tako, neprijatelji. Ne znam što im je trebalo to da svaki put daju neki znak prije nego izvedu specijalni potez, posebno jer nema nikakve posebno strategije kod napada neprijatelja jer i oni button mashaju kao i igrač. Samo čini ionako OP izbjegavanje još jačim. Također mi se ne sviđa ni to da izgleda sile nekakvo korištenje magije u igru pa makar je ti ni ne prakticirao (onaj kukac kojeg ne možeš ubiti ako mu ne razbiješ obranu magijom, a pretpostavljam da neće biti jedini). Taj nekakav jack-of-all-trades pristup borbi nikada nije radio u Gothic igrama.

Dobro, dosadan sam i sam sebi već. Dobra igra, loš Gothic. Vjerojatno ću odigrati.


PS.
Lik na kraju izgleda kao Warrior Priest iz Warhammera kad dobiješ onu OP macu i oklop. :)

Bartuc
23-09-2010, 22:02
I ja sam prešao demo, pa par dojmova i primjedbi... Priču ne mogu komentirati pošto se demo svodi na udovoljavanje puncu kako bi dobio blagoslov da mu mrkneš kči koju si već tako i onako mrknuo :D Tako da ću pričati samo o tehničkoj prirodi igre te o gameplayu.

Grafika & Optimizacija:

Ovaj mali dio svijeta koji se vidi u demou mi se full sviđa, odličan tropski štimung isto kao i u Risenu, ali... Sjene u igri su jednostavno katastrofalne. Furaju se na dinamičke sjene ovisne o izmjeni dana i noći, a to izgleda pre loše. Svake sekunde se sjena objekata pomakne za milimetar i to onako spartanski i trzavo tako da bode u oko, pogotovo u dijalog animacijama. Voda me se nije nešto dojmila zbog neprirodno plave boje, no OK je za ovakav fantasy setting. Oblaci su pre loši, mutni i bez volumena. Također mi se ne sviđa loši nivo AA i AF zbog kojega udaljeni objekti izgledaju isprekidano i kao da nisu od čvrstog materijala, ako kužite na kaj ciljam. Osim toga, u oko me piknulo i prolaženje kroz vegetaciju koja instantno nestane kada staneš na nju. Znači prođeš kroz buš, a buš nestane kako bi vidio lika, strašno ružan prizor. Texture su uglavnom odlične, no mjestimično su strašno niske rezolucije (na početku igre odeš do ruba litice i pogledaš pod, dio je savršen, dio bluran).

Izmjena dana i noći mi se sviđa. Posebno me se dojmio trenutak kada je u selu već mrak, a malo dalje se popneš na brdašce i uživaš u zalasku sunca. Predivan doživljaj i takvi elementi samo boostaju atmosferu u igri.

Čini mi se da je igra solidno optimizirana. Na mom stroju radi gotovo savršeno fluidno pri max detaljima i 1280x1024x:'( rezi. Kojput mi zna framerate pasti na granicu fluidnosti, ali ništa strašno.


Animacije:

Animacije lica kod dijaloga su katastrofa. LipSync uopće ne postoji i face se deformiraju dok razgovaraš. Kretnje NPC-a su također loše animirane, a stavovi likova dok s njima pričaš su smiješno loši. Tako žene uvijek stanu da izbace guzicu u stranu i drže se za kuk, bezveze.

Animacija skakanja je također pre pre loša, isto kao i u Risenu. Pri kraju skoka imaš osjećaj da će lik otvoriti padobran koliko leti :D Trčanje niz stepenica ne postoji, lik ih samo preskoči kao da je sa stijene pao. Hodanje kroz vodu nema uopće ripple efekta. Također, lik često zapinje za rubove kamenja/stjena preko kojih bi morao glatko preći. Uz to mi se ne sviđa i highlight NPC-a dok ga gledaš, potpuno nepotrebno.


Dijalozi:

Dijalozi su strašno loši, bar u ovom djelu igre. Voice Acting je jedan od najlošijih koje sam čuo, Risen je premija za ovo, a i tamo su bili dosta niske kvalitete. Također me smeta to što uglavnom kroz dijaloge imaš samo jednu opciju za odabrati, a druga je END. Nije uvijek tako, ali pretežno je. Sami dijalozi su kratki i monotoni, fali života u njima kao i malo Lorea koje bi volio dobiti od sugovornika.


Inventory & loot sistem:

Inventory nije loš, ali ima i jednu veliku manu. Sve je posloženo prema kategorijama, ali fali ALL kategorija tako da možeš pogledati listu svih itema koje posjeduješ. No to možda i nije mana ukoliko ćeš imati milijun predmeta odjednom, a čini mi se da bi moglo biti tako :D

Loot sistem mi se sviđa. E da uđeš u truplo/chest i E za "take all" opciju. Jednostavno i fluidno. Svaki item ima svoj opis što mi se također sviđa.


Skills & Crafting:

Ima svega 8 skillova - 3 za Melee, 1 za Bow, 1 za Stealth i 3 za Magiju koja se svodi standardno na Fire, Frost i Lightning. Skillovi mi ne izgledaju zanimljivo, oni iz Risena su bar za koplje bolji.

Crafting uopće ne zahtjeva skill, što je OGROMNA mana ako se mene pita :(


Combat sistem:

Borba je onako, nja... Klikaš dok ne umre te kojput dodgeaš tako da se zarolaš u stranu ili u rikverc. Uz malo pažnje, nitko te niti nemre ozlijediti pošto neprijatelji bezobrazno naznače svaki svoj potez. Tako da melee neprijatelj zasvijetli i izvrši napad tek par sekundi poslije, a mage neprijatelj počne castati i opet imaš par sekundi da se pripremiš na dodge spella :( Osim toga, kada melee neprijatelj počne specijalni napad ili kada mage neprijatelj počne castati, nema interupta od strane tvoga napada. Tako da valjda ne postoji termin casting failure u ovoj igri :(

Magija mi se sviđa, lijepo je animirana i dok spell putuje oko njega je odlična igra svijetla i sjene. Jedino brijem da je castanje bedasto pošto je isto za Frost i za Lightning, samo se boja kugle promijeni :D Ne sviđa mi se korištenje scrollova. Scrollovi su instant cast umijesto da lik izvadi papirus i casta ga sa kašnjenjem zbog čitanja inkantacije :(


Razne tehnikalije:

Save & Load je vrlo brz, ugodno me iznenadio. Probao sam plivati po jezercu i po moru, ali od plivanja nema niti P. Dođeš do struka u vodu i naiđeš na nevidljivi zid :cry: Minimap nije loš, lijepo je grafički prezentiran i pokazuje sve što te može i ne mora zanimati. Quest Log je fenomenalan, dijeli se na aktivne i završene questove na koje klikneš da bi ušao u sami quest. Svaki quest ima check boxove koji dobivaju kvačice u segmentima koje si završio i svaki quest možeš "highlightati" i pratiti na minimapi ukoliko se ne snalaziš u svijetu.

Još jedno razočaranje mi je bilo u dijelu questa kada ti punac kaže da odeš pričati sa lokalnim blacksmithom u vezi prstena za ženu, nakon dijaloga se okreneš i blacksmith te čeka na ulazu u kuću gdje se nalazi punac umjesto da ti moraš doći do njega u radionicu :| Ili kasnije kada nabaviš materijal za prsten, lik bez animacije "smithanja" napravi prsten u roku sex i idemo dalje sa igrom :cry: Sitnice, ali ubijaju dojam...


Zaključak:

Ovako iz demoa, igra mi izgleda kao da nije niti do koljena Risenu. Ima strašno puno mana ali sa druge strane ima i neobjašnjivog šarma, isto kao i Risen, zbog čega ću vjerojatno preći i uživati u igri.

Igra izlazi 12.10 (sudeći prema Steamu), a do tada oni ne stignu ispolirati sve ove nedostatke. Dobiti ćemo nebrušeni dijamant kojega možda poprave patchevi, a možda ćemo se morati pomiriti sa igrom takva kakva je. No još uvijek postoji nada da su nukali demo kako bi nas iznenadili sa finalnim proizvodom, no sumnjam u to :D

Durin
23-09-2010, 22:30
@ Bartuc, nisi spominjao tamnicu kada ideš sa vješticom, po meni je to najfenomenalniji dio demoa. Diglo je ocjenu igre u mojim očima za 10%.

osvetnik_sch3l3
23-09-2010, 22:34
za 10% ili na 10% ?

Durin
23-09-2010, 22:38
Ono što sam napisao.

Bartuc
23-09-2010, 22:40
Ma da, nisam spomenuo niti muziku koja je odlično ukomponirana u igru :( Nemreš se svega sjetiti odjednom. Ali da, spilja mi se svidjela. Igra boja od kristala i vegetacije je prekrasna, a tamniji setting radi čuda na efektima magije. Bilo mi je gušt castati spellove u daljinu i gledati kako kugla obasjava stijene u spilji :pray:


Jedino imam dojam da je ona spilja/tamnica napravljena isključivo za potrebe demoa. Nekako mi je čudno da kroz jednu spilju kreneš u borbu protiv mini bubica, dođeš do Skeletona, zatim do Fallen Paladina i Magova te na kraju sve to začiniš Stone Golemom :rotfl: :pray:


Sve u svemu, vjerujem da će igra biti strašno zarazna te da ćeš joj biti spreman progledati kroz prste na sve te mane isto kao i u Risenu.

Durin
23-09-2010, 22:44
Jedino imam dojam da je ona spilja/tamnica napravljena isključivo za potrebe demoa. Nekako mi je čudno da kroz jednu spilju kreneš u borbu protiv mini bubica, dođeš do Skeletona, zatim do Fallen Paladina i Magova te na kraju sve to začiniš Stone Golemom

To sam i ja primjetio, kladim se da je ta tamnica samo za demo.

Chupacabra
23-09-2010, 23:14
jel u demu ima upravljanja vremenom tj. Suncano, oblacno, kisa...

Bartuc
23-09-2010, 23:29
Ja sam vidio samo izmjenu dana i noći. Ali jednostavno mora biti i kiše u igri, bilo bi glupo da nema. Osobno bi volio vidjeti igru koja ne prati samo dan/noć, sunce/kiša, već da ima i izmjene godišnjih doba. Neka je daleko brže nego u RL-u, ali opet da nije napadno brzo. Daj zamislite kako bi to bilo savršeno, počneš igrati igru u ljeto, sve puno vegetacije, prođeš jesen i padanje lišća te dođeš do zimskog snjega i golog drveća :pray: Kako bi to bilo savršeno...

Sgt. Bull
23-09-2010, 23:53
Pa ima kontrola elemenata, kiša, snijeg i to. Samo nije dugoročno, kako sam ja shvatio. Baciš spell i voila, narednih pet minuta je zima.

Edit:



Simul Software Ltd has announced that Spellbound Entertainment AG, a leading independent studio based in Kehl, Germany, has chosen the Simul Weather SDK to generate real-time weather effects for the forthcoming multi-platform fantasy action RPG ArcaniA – A Gothic Tale, to be published by JoWooD Productions Software AG.

The award-winning Simul Weather SDK allows developers to generate volumetric weather systems with clouds that grow and change in real time. The SDK works within a developer’s chosen rendering framework, offering full control of all aspects of weather rendering.

“Our Artists love the Simul Weather SDK because they have full control about the results while still having unique and non-repetitive clouds. Our programmers appreciate the low memory consumption as well as the performance.” said Andreas Speer, Studio Manager of Spellbound, “All that made the Simul Weather SDK the tool of our choice.”


Skini si demo simula i vidjeti češ kako će to otprilike izgledati. Meni se sviđa. :D

DJ Not Nice
24-09-2010, 00:20
Po meni je nekako odlunjalo od real Gotika..

GODSKILLER
24-09-2010, 00:26
Upravo završia demo,inače ne volim RPG-ove osim u stilu Diabla,tako da od ove igre očekivao nešto u stilu Obliviona(kojeg sam samo isprobao),kad ono paf ovaj demo je čisti hack&slash rpg,tako da ako cila igra bude ovakva obvezatno nabavljam,sve je max. jednostavno ma ja super zadovoljan,inače igra mi sama sve stavila na high i nisam primjetio nikakva usporavanja,igrao na 1280x720p jer od srpnja koristim Panasonic LCD od 32" kao monitor,ustvari igra mi sama stavila na 720p a ja računao da je novi naslov pa i ostavi,ali budem vidio kako se ponaša u full hd-u.

Sve u svemu ocijena: 4/5(čisti hack&slash rpg),samo u startu odmah započeti na hard težini,sve u svemu budući izlazi za konzole(X360)zato je i pojednostavljeno samo ima jednu falinku da kad već izlazi za X360 mogli su u ovoj pc verziji staviti podršku za X360 gamepad

whiskey
24-09-2010, 17:05
Mrzim pojednostavljivanje skroz solidnog sistema koji je bija prisutan u ranijim nastavcima. Nema trenera koji su bili sastavni dio igrivosti jer uvik si tražija onaj zadnji zlatnik ili jedan poen na snagu da bi dobija neki novi interesantni skill. Ovde dobiješ level i to je to! Mrzim dijaloge koji su ubi bože retardirani bez imalo šarma i osjecaja izglancanosti. Mrzim jezerce duboko 20 cm u kojem ne možeš ic oprat cizme koje su malocas gnjecile goblinsku lubanju. Bez obzira na te mnogi bi rekli velike mane šta sam nabroja i dalje je to gothic, a to se ne može objasnit ricima. Uđeš, zaigraš i nema te vanka danima dok ne istražiš posljednji kutak tog svita :)

Looky
24-09-2010, 20:10
jel se to meni cini ili nema anti aliasinga ? :(

Bartuc
24-09-2010, 20:12
Ja mislim da ima, ili je to u Civ 5 :? No igra izgleda kao da nema niti AA niti AF...

Looky
24-09-2010, 20:17
budem još sad prečačko opcije, to sam jucer tek toliko da sam u igru ušo da vidim o cemu se radi, izasao sam nakon onog razgovora s nekim orcom ? kiklopom ? :D

DJ Not Nice
24-09-2010, 20:26
AA i AF nema u setingsima.

Bartuc
24-09-2010, 20:31
Onda sam pomiješao sa Civ5. Morao bi probati forsati AA i AF preko Catalysta, da vidim jel su onda udaljeni objekti "isprekidani"...

whiskey
29-09-2010, 11:27
Konzolitis :)

d6KvSRWs_w4

Outmind
29-09-2010, 13:05
Ja ovo nevjerujem! Ovako debilan ai nisam vidio, well... nikada...

Bartuc
29-09-2010, 13:21
Konzolitis :)

d6KvSRWs_w4


Hahahaha, ovo nisam niti skužio dok sam igrao pošto sam išao direktno face-to-face :rotfl: Pre pre žalosno da se u današnje doba dešavaju ovakve stvari. Ako ovo ne poprave, igra ne zaslužuje niti 20/100...

whiskey
29-09-2010, 13:43
Da, ako ne poprave tu idiotariju teško da ce dobit dobre ocjene. Sve više mi se cini da ce igra biti jako jako loša.

Lord Coldwolf
29-09-2010, 13:46
????

Jesu li svi protivnici ovako retardirani ? XD oh god, a bash sam htio to igrati, nadam se da mi neće previše usrati igru.

Bartuc
29-09-2010, 13:54
Sve više i više mi se čini kako je Risen bog i batina svih "Gothica"...

Domy
29-09-2010, 14:08
Taj "specijalni napad" svakog neprijatelja treba određeno vrijeme za obavit se, a izgleda da je fiksiran smjer izvođenja. Uglavnom, vrlo lako se izbjegne, prelako. Kužim imat vremena za izbjeć magiju dok putuje prema tebi, al ovo je smiješno.

Grim
29-09-2010, 15:11
Konzolitis :)

d6KvSRWs_w4
Ne vjerujem. :pray:

bezimeni
29-09-2010, 15:36
Užas :thumbs1: .

Bara
29-09-2010, 15:43
Naravno da će popraviti...

whiskey
01-10-2010, 18:35
Još malo zabave :D

076zSfgMlJI&feature=watch_response

DJ Not Nice
01-10-2010, 20:32
Hahaha, totalni WIN!

Gothmog
03-10-2010, 09:31
Jao, jao...a bas sam se nadao da ce ovaj nastavak vratit sjaj serijalu...
No, treba pricekat gotov proizvod...

=PcP=F@N
03-10-2010, 12:41
nista cekal bum se patch od game communitya za jedno 2-3 godine isto kao i kod g3..

AI se nemmoze tek tako lagano i brzo popravit

Chupacabra
03-10-2010, 13:53
Još malo zabave :D

076zSfgMlJI&feature=watch_response
:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Aral
03-10-2010, 20:37
Evo probao demo i u načelu se slažem sa svime što se rekli Bartuc i AoC. Dungeon crawling je fakat dobro izvede, lightning efekti odlični, pogotov od magija, frost, lightning i fire. Ono evadeanja neprijatelja je u najmanju ruku čudno ali za vrijeme loadinga se pojavi help koji vam kaže da pratite kaj rade naprijatelji i da izbjegavate njihove najjače napade. Casting malo ipak predugo traje, valjda neki patch bude to riješio. More i nebo izgledaju koma, jezera i potoci ok. Sam okoliš je lijep, minus je da grmlje nestaje kada ste oko pola metra pred njim...čudno. VA i nije baš poseban al je ok, bitno da drži to kaj treba. Sistem borbe je gothic standardan, niš poseban al funkcionalan. Oružja su zanimljiva, crafting sistem je tu samo mi nije jasno kak sam uspio ispeć meso a nisam ni vatru zapalio.

U svakom slučaju, ovo mi je puuuuno bolje od Risena tako da postoji poprilično velika šansa da ću zaigrat i full igru.

Arbiter of Change
03-10-2010, 20:45
Evo probao demo i u načelu se slažem sa svime što se rekli Bartuc i AoC. Dungeon crawling je fakat dobro izvede, lightning efekti odlični, pogotov od magija, frost, lightning i fire. Ono evadeanja neprijatelja je u najmanju ruku čudno ali za vrijeme loadinga se pojavi help koji vam kaže da pratite kaj rade naprijatelji i da izbjegavate njihove najjače napade. Casting malo ipak predugo traje, valjda neki patch bude to riješio. More i nebo izgledaju koma, jezera i potoci ok. Sam okoliš je lijep, minus je da grmlje nestaje kada ste oko pola metra pred njim...čudno. VA i nije baš poseban al je ok, bitno da drži to kaj treba. Sistem borbe je gothic standardan, niš poseban al funkcionalan. Oružja su zanimljiva, crafting sistem je tu samo mi nije jasno kak sam uspio ispeć meso a nisam ni vatru zapalio.

U svakom slučaju, ovo mi je puuuuno bolje od Risena tako da postoji poprilično velika šansa da ću zaigrat i full igru.
Nisi se baš Gothica naigrao ako ti je ovo imalo kao taj sistem. Ovo je teška generic makljaža bez imalo strategije. :)

Xero
03-10-2010, 21:16
Ja sam za Gothic 3 koristio nevjerovatno kompleksnu strategiju rapidnog stiskanja ljeve tipke miša.

Duke of Earl
03-10-2010, 22:08
Ja sam za Gothic 3 koristio nevjerovatno kompleksnu strategiju rapidnog stiskanja ljeve tipke miša.
Priča se o Gothicu I i II :eyebrows:

Aral
04-10-2010, 07:35
Ja sam za Gothic 3 koristio nevjerovatno kompleksnu strategiju rapidnog stiskanja ljeve tipke miša.
@Arby: Tako nešto :)

Al sve u svemu, nisam baš niš očekivao od ove igre, niti pratio njezin razvoj nit niš...na kraju bu ispao sasvim solidan rpg za odigrat, sa pokojom manom.

Deadwalker
04-10-2010, 07:56
Ja sam skinuo demo, al ga nisam jos uvijek instaliravao. Ne znam zast :)

Aral
12-10-2010, 21:05
Igra je vani, sutra javim dojmove nakon kaj malo više odigram. U demou smo sve manje više vidjeli pa nemamo kaj puno pametovat ^^

Rang€r
12-10-2010, 21:15
oh thx na infou ^^

Bartuc
12-10-2010, 22:01
Oho, već je 12., a baš si mislio snimiti Risen ovih dana... Ovo je došlo ko naručeno, već par dana razbijam glavu što bi od RPG-a zaigrao. Hvala na podsjetniku!!!

=PcP=F@N
13-10-2010, 06:49
nis posebno...slicna situacija kao i sa gothic 3...očekivano

Aral
13-10-2010, 07:46
Al ima manje bugova i bolje je grafika. Meni dovoljno :) Sve u svemu dobra igra, vrijedna igranja ako volite takav tip igara. Ja volim, pa i igram.

Arcania: Gothic IV IGN Review (http://pc.ign.com/articles/112/1127303p1.html)

7.5/10

Aral
13-10-2010, 11:20
Igra užasno trza i trokira, za razliku od demoa, stoga baš i nije igriva. Ali, očekuje se nekakav patch. Inače, početak igre je isti kao i demou.

Domy
13-10-2010, 11:36
Hotfix je već izdan.
A demo i jest predstavljen ko početak igre.

Bartuc
13-10-2010, 17:07
Sutra ne radim tako da si već planiram maraton Arcanie :D Kakav hotfix je izašao? Kaj radi?

Aral
13-10-2010, 17:21
Popravlja to užasno trzanje, iako igra leti u 50-60 fps-a, poneko pregrijavanje GPU-a, neke crashove i tako to :)

Bartuc
13-10-2010, 17:57
Sexy, idem ga naći tak da odmah krenem sa njime... Pregrijavanje me ne brine, Zalman jede malu djecu za doručak 8)

Arbiter of Change
13-10-2010, 18:20
Sexy, idem ga naći tak da odmah krenem sa njime... Pregrijavanje me ne brine, Zalman jede malu djecu za doručak 8)
Tvoja grafa je onako inače jako pouzdana. :)

Tsaя
13-10-2010, 18:25
Nisam igro prijašnje gothice, dal je to nešto slično TES-u ?

Rang€r
13-10-2010, 18:37
moglo bi se reč.

Tsaя
13-10-2010, 18:40
Jel su tu samo nestvarna bića ili ima i ljudske rase?
Dal postoji inventoty, može li se preoblačit...

Rang€r
13-10-2010, 19:39
ti hočeš reč da vilenjaci ne postoje?

ovo ono glavni lik je čovjek, čovjeci su svuda oko njega, go figure.

da možeš se preoblačit lol.

bibonzo
13-10-2010, 21:38
Ima ko problema sa performansama u ovoj igri? Imam 4870x2 i I7 920 default clocks, 1920:1200 rezolucija. Stavim sve na high dobim jedva 20fps, na medium jedva 30fps. Grafika izgleda dost jadno i nije mi jasno da se ovak lose vrti na mojoj konfi.

Jer stvar do drivera od ATI-a ili je igra skroz sjebana. Ovak mi se neisplati igrat jer mi je sve usporeno i jos izgleda fakat jadno na kraju cu se sam zivcirat kad budu neke zahtjevnije bitke.

Worthaur
13-10-2010, 21:42
Ako procitas par postova iznad skuzit ces u cem je problem

bibonzo
13-10-2010, 21:47
Ako procitas par postova iznad skuzit ces u cem je problem


Skinuo sam vec hotfix, isti k nis nije popravilo zato i pitam. Mozda je radi viste ja sam jos na njoj dok je vecina na win 7.

Bartuc
13-10-2010, 21:56
Sexy, idem ga naći tak da odmah krenem sa njime... Pregrijavanje me ne brine, Zalman jede malu djecu za doručak 8)
Tvoja grafa je onako inače jako pouzdana. :)

Jebiga, ali kod mene je situacija barem crno bijela, ili radi ili ne :D Tješi me što mi genijalne igre ne rade, tako da bi ovo moralo raditi :rotfl:


Instalirao sam je ali danas mi se ne da počinjati. Sutra javim kako radi, ako će mi neopravdano trzati, bacam se na Risen ili nešto sl. Morao bi možda i Gothicu 3 dati n-tu šansu, samo da stisnem zube i pređem preko onog kurčevog vitlanja mačem... Lik vitla ko da mu se sere :( Sve mi se čini da su išli kopirati neki light sword play iz lakta, a to izgleda pre očajno sa broad ili bilo kojim iole ozbiljnijim mačem kojega nemreš na taj način vitlati...

Aral
14-10-2010, 07:24
Ako procitas par postova iznad skuzit ces u cem je problem


Skinuo sam vec hotfix, isti k nis nije popravilo zato i pitam. Mozda je radi viste ja sam jos na njoj dok je vecina na win 7.
Ovisi koju verziju igre imaš i kaj si napravio sa hotfixom...

Bartuc
14-10-2010, 11:37
Igra je trenutno neigriva :( Ali već u samim postavkama igre se vide rješenja za mnoge stvari koje su me smetale u demou, drago mi je što su to sve popravili. No čeka se fix za hotfix :D

bezimeni
14-10-2010, 14:38
Aj raspiši se malo zanima me ovaj naslov...zašto je neigriva ? Trza ti , loša borba poput Gothica 3 ili nešto treće ?Ako miriši imalo na Gothic 3 napiši pa da više niti ne zalazim na ovu temu :( .

Aral
14-10-2010, 14:55
Neki glitch je u igri, igra u biti leti na fps-a kolko hoćeš al trza zbog nekih pizdarija. Ovo je Gothic naslov, naravno da slići na sve gothic naslove. Imho, bolji od trojke i onog Risena.

DJ Not Nice
14-10-2010, 15:39
G2 rula sve ostalo!
Risen je sam svoja priča.

Arcania je, pa, igra ugodna oku..i ostao bih trenutno na tom komentaru.

Bartuc
14-10-2010, 16:02
Aj raspiši se malo zanima me ovaj naslov...zašto je neigriva ? Trza ti , loša borba poput Gothica 3 ili nešto treće ?Ako miriši imalo na Gothic 3 napiši pa da više niti ne zalazim na ovu temu :( .

Ono što Aral reče. U igri točno vidiš da radi na gro FPS-a, daleko više nego što je potrebno da odlično radi, ali neobjašnjivo štuca. Kamera full fluidna, ali lik kao da preskače frameove dok se kreče. Nemrem ti to objasniti, nije klasično trzanje, baš je full čudno :D

Deadwalker
14-10-2010, 16:05
:rotfl:
Dobro, sigurno će uskoro nekakav patch. Ja jos uvijek moram prvo demo isprobat :D

Bartuc
14-10-2010, 16:24
Aj raspiši se malo zanima me ovaj naslov... Ako miriši imalo na Gothic 3 napiši pa da više niti ne zalazim na ovu temu :( .

Jebiga, brzopleto sam pročitao post i odgovorio ti samo zašto je trenutno neigriva... Ovdje ti je quote od prvih zapažanja još od Demoa, ako ti se da čitati :D



I ja sam prešao demo, pa par dojmova i primjedbi... Priču ne mogu komentirati pošto se demo svodi na udovoljavanje puncu kako bi dobio blagoslov da mu mrkneš kči koju si već tako i onako mrknuo :D Tako da ću pričati samo o tehničkoj prirodi igre te o gameplayu.

Grafika & Optimizacija:

Ovaj mali dio svijeta koji se vidi u demou mi se full sviđa, odličan tropski štimung isto kao i u Risenu, ali... Sjene u igri su jednostavno katastrofalne. Furaju se na dinamičke sjene ovisne o izmjeni dana i noći, a to izgleda pre loše. Svake sekunde se sjena objekata pomakne za milimetar i to onako spartanski i trzavo tako da bode u oko, pogotovo u dijalog animacijama. Voda me se nije nešto dojmila zbog neprirodno plave boje, no OK je za ovakav fantasy setting. Oblaci su pre loši, mutni i bez volumena. Također mi se ne sviđa loši nivo AA i AF zbog kojega udaljeni objekti izgledaju isprekidano i kao da nisu od čvrstog materijala, ako kužite na kaj ciljam. Osim toga, u oko me piknulo i prolaženje kroz vegetaciju koja instantno nestane kada staneš na nju. Znači prođeš kroz buš, a buš nestane kako bi vidio lika, strašno ružan prizor. Texture su uglavnom odlične, no mjestimično su strašno niske rezolucije (na početku igre odeš do ruba litice i pogledaš pod, dio je savršen, dio bluran).

Izmjena dana i noći mi se sviđa. Posebno me se dojmio trenutak kada je u selu već mrak, a malo dalje se popneš na brdašce i uživaš u zalasku sunca. Predivan doživljaj i takvi elementi samo boostaju atmosferu u igri.

Čini mi se da je igra solidno optimizirana. Na mom stroju radi gotovo savršeno fluidno pri max detaljima i 1280x1024x:'( rezi. Kojput mi zna framerate pasti na granicu fluidnosti, ali ništa strašno.


Animacije:

Animacije lica kod dijaloga su katastrofa. LipSync uopće ne postoji i face se deformiraju dok razgovaraš. Kretnje NPC-a su također loše animirane, a stavovi likova dok s njima pričaš su smiješno loši. Tako žene uvijek stanu da izbace guzicu u stranu i drže se za kuk, bezveze.

Animacija skakanja je također pre pre loša, isto kao i u Risenu. Pri kraju skoka imaš osjećaj da će lik otvoriti padobran koliko leti :D Trčanje niz stepenica ne postoji, lik ih samo preskoči kao da je sa stijene pao. Hodanje kroz vodu nema uopće ripple efekta. Također, lik često zapinje za rubove kamenja/stjena preko kojih bi morao glatko preći. Uz to mi se ne sviđa i highlight NPC-a dok ga gledaš, potpuno nepotrebno.


Dijalozi:

Dijalozi su strašno loši, bar u ovom djelu igre. Voice Acting je jedan od najlošijih koje sam čuo, Risen je premija za ovo, a i tamo su bili dosta niske kvalitete. Također me smeta to što uglavnom kroz dijaloge imaš samo jednu opciju za odabrati, a druga je END. Nije uvijek tako, ali pretežno je. Sami dijalozi su kratki i monotoni, fali života u njima kao i malo Lorea koje bi volio dobiti od sugovornika.


Inventory & loot sistem:

Inventory nije loš, ali ima i jednu veliku manu. Sve je posloženo prema kategorijama, ali fali ALL kategorija tako da možeš pogledati listu svih itema koje posjeduješ. No to možda i nije mana ukoliko ćeš imati milijun predmeta odjednom, a čini mi se da bi moglo biti tako :D

Loot sistem mi se sviđa. E da uđeš u truplo/chest i E za "take all" opciju. Jednostavno i fluidno. Svaki item ima svoj opis što mi se također sviđa.


Skills & Crafting:

Ima svega 8 skillova - 3 za Melee, 1 za Bow, 1 za Stealth i 3 za Magiju koja se svodi standardno na Fire, Frost i Lightning. Skillovi mi ne izgledaju zanimljivo, oni iz Risena su bar za koplje bolji.

Crafting uopće ne zahtjeva skill, što je OGROMNA mana ako se mene pita :(


Combat sistem:

Borba je onako, nja... Klikaš dok ne umre te kojput dodgeaš tako da se zarolaš u stranu ili u rikverc. Uz malo pažnje, nitko te niti nemre ozlijediti pošto neprijatelji bezobrazno naznače svaki svoj potez. Tako da melee neprijatelj zasvijetli i izvrši napad tek par sekundi poslije, a mage neprijatelj počne castati i opet imaš par sekundi da se pripremiš na dodge spella :( Osim toga, kada melee neprijatelj počne specijalni napad ili kada mage neprijatelj počne castati, nema interupta od strane tvoga napada. Tako da valjda ne postoji termin casting failure u ovoj igri :(

Magija mi se sviđa, lijepo je animirana i dok spell putuje oko njega je odlična igra svijetla i sjene. Jedino brijem da je castanje bedasto pošto je isto za Frost i za Lightning, samo se boja kugle promijeni :D Ne sviđa mi se korištenje scrollova. Scrollovi su instant cast umijesto da lik izvadi papirus i casta ga sa kašnjenjem zbog čitanja inkantacije :(


Razne tehnikalije:

Save & Load je vrlo brz, ugodno me iznenadio. Probao sam plivati po jezercu i po moru, ali od plivanja nema niti P. Dođeš do struka u vodu i naiđeš na nevidljivi zid :cry: Minimap nije loš, lijepo je grafički prezentiran i pokazuje sve što te može i ne mora zanimati. Quest Log je fenomenalan, dijeli se na aktivne i završene questove na koje klikneš da bi ušao u sami quest. Svaki quest ima check boxove koji dobivaju kvačice u segmentima koje si završio i svaki quest možeš "highlightati" i pratiti na minimapi ukoliko se ne snalaziš u svijetu.

Još jedno razočaranje mi je bilo u dijelu questa kada ti punac kaže da odeš pričati sa lokalnim blacksmithom u vezi prstena za ženu, nakon dijaloga se okreneš i blacksmith te čeka na ulazu u kuću gdje se nalazi punac umjesto da ti moraš doći do njega u radionicu :| Ili kasnije kada nabaviš materijal za prsten, lik bez animacije "smithanja" napravi prsten u roku sex i idemo dalje sa igrom :cry: Sitnice, ali ubijaju dojam...


Zaključak:

Ovako iz demoa, igra mi izgleda kao da nije niti do koljena Risenu. Ima strašno puno mana ali sa druge strane ima i neobjašnjivog šarma, isto kao i Risen, zbog čega ću vjerojatno preći i uživati u igri.

Igra izlazi 12.10 (sudeći prema Steamu), a do tada oni ne stignu ispolirati sve ove nedostatke. Dobiti ćemo nebrušeni dijamant kojega možda poprave patchevi, a možda ćemo se morati pomiriti sa igrom takva kakva je. No još uvijek postoji nada da su nukali demo kako bi nas iznenadili sa finalnim proizvodom, no sumnjam u to :D

bezimeni
14-10-2010, 18:48
Meni je borba jako bitna a vidim da je ovdje otprilike kao i u trojci što je katastrofa .Privlači me taj svijet koji je totalno zanimljiv ali kada je borba njesra onda nemam volje.Recimo u Oblivionu je svijet bio dosadan i sterilan ali je borba bila vrhunska što me bez problema držalo da završim igru .

Bartuc
14-10-2010, 18:57
AI neprijatelja je dno dna, ali borba mi se čini boljom od one u Gothic 3, ali podosta lošijom od one iz Risena. Nijedna od tih igara se nemre u tom segmentu mjeriti sa Oblivionom koji je u svakom pogledu superiorniji. No to je boljka TPS naslova, borba uvijek izgleda ili loše (Gothic 3) ili arkadično (Fable, Risen nešto manje itd.).


Jedina FPS igra koja konkurira, a bome i debelo šiša Oblivion na polju borbe je Dark Messiah of Might and Magic. Tamo je borba brutalna i dinamična te koristiš okolinu kako bi savladao neprijatelja (šiljke, litice, ruševne objekte itd.). Odigraj je ako nisi, igra je vrlo dobra.


Note: FPS i TPS se odnosi samo na pogled, ne na žanr...

bezimeni
14-10-2010, 19:04
Odigrao sam Dark Messiah...da izvrsna borba ali je igra bila nekako pre jednostavna , površna. Sve u svemu vrijedan naslov .Ne znam na kraju , jako me privlači svijet Gothica...bum si još razmislio .

Bartuc
14-10-2010, 19:13
A Risen si igrao? Kakav ti je on bio?

bezimeni
14-10-2010, 19:17
Nisam još stigao . Na listi je naslova kojima moram dati šansu .

Rang€r
14-10-2010, 19:44
Odigrao sam Dark Messiah...da izvrsna borba ali je igra bila nekako pre jednostavna , površna. Sve u svemu vrijedan naslov .Ne znam na kraju , jako me privlači svijet Gothica...bum si još razmislio .

lol

Grim
14-10-2010, 20:21
Rejnđer, molim te, suzdrži se od takvih komentara. :(

kikl0p
15-10-2010, 14:59
Na low imam 30 fps na Med 12 i na High 8
Izgleda da su neš opako zajebali kod optimizacije...
Što se same igre tiče očekivao sam da ce bit kvalitetnije izvedena, ovo je sad kao neki poluproizvod.Voice acting je katastrofa, isto kao i modeli likova.Što mi automatski ubija volju za igrom ako nema zanimljivih likova...

Smeta mi borba koja me podsječa na jedan Fable što mi je neprihvatljivo kod ovakvog open world naslova.

Bartuc
15-10-2010, 15:08
Čudno pošto je demo bio sasvim solidno optimiziran. Radila mi je odlično na full detaljima. Ono, koliko mutav moraš biti da sjebeš igru od demoa do full verzije :D

Ali sviđa mi se opcija u grafičkim postavkama gdje isključiš ono nestajanje vegetacije dok prelaziš preko nje... To oni čitaju moje postove pa su mi udovoljili :D

Aral
15-10-2010, 17:44
Fakat, kolko moraš bit mutav da sjebeš original...nemrem vjerovat.

Bartuc
15-10-2010, 18:13
Mene je ova igra strašno razjebala. Imao sam si zacrtano kaj ću igrati sljedećih tjedan ili 2, na kraju sada već 2 dana razbijam glavu što bi igrao. Mislio sam Risen, ali još uvijek se sjećam čitave mape na pamet. Onda sam mislio Gothic 3, ali to je brzo splasnulo... :D

Fakat ne znam, a igra mi se nešto ovakvog stila :(

Aral
15-10-2010, 19:03
Arcania: Gothic IV IGN Review (http://xbox360.ign.com/articles/112/1127292p1.html)

Tsaя
16-10-2010, 14:05
Evo, prešo sam demo i igra mi se jako sviđa. Obavezno moram preć i cijelu igru!

Durin
16-10-2010, 14:48
Koliko gameplay sati nudi igra?

Bartuc
16-10-2010, 16:00
Nitko još nije odigrao full igru :D Uglavnom svi čekamo patch.

=PcP=F@N
16-10-2010, 20:30
točnije pačeve :D

nevjerujem da će ovo biti ista bolje po pitanju zakrpi od G3 koji je imao barem 10 pačeva

whiskey
17-10-2010, 22:01
Igra nije tako loša kad mozak pustiš na pašu... Na hard i pomalo 8)

LukA33
17-10-2010, 22:35
ali mi nije nikako jasno zasto trza igra, demo mi je savrseno radio, evo radi i ovima normalno na IGN-u

Aral
18-10-2010, 08:08
Zato kaj su developeri bunch of morons.

Bartuc
18-10-2010, 09:18
Ja sam si jučer Risena instalirao i već me uvukao u svoj svijet :D Nevjerojatno koliko više šarma ima od Obliviona, koliko je veći gušt istraživati svijet :pray: Nemaš dojam da je generičko smeće... Taman dok ga pređem, valjda će i ovo patchati.

Feanor
18-10-2010, 10:46
Ja sam si jučer Risena instalirao i već me uvukao u svoj svijet :D Nevjerojatno koliko više šarma ima od Obliviona, koliko je veći gušt istraživati svijet :pray: Nemaš dojam da je generičko smeće... Taman dok ga pređem, valjda će i ovo patchati.

Osim završnog boss fajta, di sam očekivao plakanje krvavih suza kroz dupe od težine, a na kraju sam dobio bossa u stilu Crasha bandicoota.

http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20090226185616/crashban/images/8/88/Tiny_Tiger_2.jpg

Tsaя
18-10-2010, 11:02
Oću li dobit konja u ovoj igri, neda mi se stalno pješačit, presporo je.

whiskey
18-10-2010, 12:06
Imaš teleport platforme i runu za brzo trcanje.

Domy
18-10-2010, 23:22
Dvije rune za trčanje, jača i slabija, zgodno ih je alternirat, skoro da se pokrivaju trajanje i cooldown. Kad se prođe kroz neko područje,gotovo da i nema razloga za vraćat se u njega pa nije prevelika frka. Otok je ogroman, ima hrpa područja, nadzemnih i podzemnih.

Odigrao sam, upravo. Sređujem dojmove oko zaključka o kvaliteti. Za opustit se zabavna, pristupačnija u odnosu na dosadašnje gothice, al kad mi se nije dalo razmišljat, dobro su mi došli quest markeri. Nisu baš tolko zaglupljujući, svejedno se treba pazit. A i iz navike istražujem cijelu kartu.
Priča, kaj ja znam, recimo zanimljiva. Svi poznati likovi se pojavljuju, neki više neki manje. Nastavak priče direktno na Forsaken Gods, uz dodatke. A i bit će ekspanzije, garant.

Trzalo mi malo jest,al nekak sam naviko. Natjerao sam se odigrat tak da mogu na miru igrat new vegas. Zapravo,najgore je bilo po kiši, ostalo je bilo sasvim igrivo,možda nemam frku s trzanjem ko drugi. Na bugove i nisam naletio, jednom mi se srušilo i to kad sam jedan jedini put koristio shield bash,dalje nisam ni pokušavao ni trebao. Još 2 buga,minorna i to je to. E da,bolja zadnja borba od Risena.

Ne znam dal ima level capa, ja sam dogurao do 29. nivoa,a ubio sam vjerojatno sve kaj se moglo. Respawna nema s iznimkom jednog grada, to ne nosi puno tak da ne bi trebalo utjecat na točnost podataka. Dakle 90-ak bodova za skillove,treba planirat. Magije su super na zanjim nivoima, a baš se osjeti napredak po stupnjevima skillova. Postoci između njih ne baš.

Bartuc
19-10-2010, 07:38
E da,bolja zadnja borba od Risena.

To nije teško postići :D Ja jedva čekam da je zaigram, koliko god me sada Risen drži, još ga se pre dobro sjećam :( Jel su ispravili borbu nakon onog filmića što je Whiskey linkao?


Konzolitis :)

d6KvSRWs_w4

Aral
19-10-2010, 08:09
Ne. Ovo je u biti napredni combat sistem, gdje moraš pazit kaj neprijatelji radi i tako izbjegavat napade.

:D

Domy
19-10-2010, 09:02
Nije bilo ko u demou. Tamo kad je mage započeo magiju znao si i bila je fiksirana u smjeru kojem je započeo,tog nema više.
Ni specijalni napadi nisu više baš toliko laki za izbjeć, a i nisu isključivi oblik napada ko u videu. Btw, neprijatelji mogu blokirat.

whiskey
19-10-2010, 09:22
I dalje je vrlo lagano na hard. Lukom i ice magijom padaju ka da igraš na very easy. Golem je jednako glup i power napadi od bilo kojeg neprijatelja su prelaki za izbjec.

Domy
19-10-2010, 09:35
A dokud si došao kad tako nešto tvrdiš? Većina igre jest lagana, kasnije postane zabavno. ArenaSnpr. ne toliko teška koliko je scena interesantna. Podsjetila me na neke borilačke filmove :bravo:

whiskey
19-10-2010, 10:06
Sad sam u velikom stablu :) Skupija 6 jaja za lurker kajganu.. još jedan od bezbrojnih colect or u shall not pass questova.

Domy
19-10-2010, 10:13
Nakon močvare tj u njoj zapravo počinje priča, ostalo dotad je praktički upoznavanje sa svijetom.

Bartuc
19-10-2010, 10:58
Na kojim postavkama i kojim konfama igrate kada vam je igra igriva?

Tsaя
19-10-2010, 11:16
Ja sam sad u onom drvu, taman sam sredio da nebude dole poplava, našo sam onaj kipić i sad sam postao njihov član, dobio sam novi okop, te mogu ić pričat s nekim glavnim.

whiskey
19-10-2010, 12:19
Na kojim postavkama i kojim konfama igrate kada vam je igra igriva?

Sve na maximum. Ima malih trzavica al ne smeta mi to previše. HD5770, 4Gb rama, dual 3.0 ghz na visti.

Aral
19-10-2010, 12:49
Valjda ima sreće sa konfom. U pravilu, koliko god jaku mašinu imao, trzat će i dalje. Hotfix to rješava manje više.

Tsaя
19-10-2010, 18:25
Di je taj hotfix?
Nezzz kak vama al meni igra ne trza a igram na max.

Domy
19-10-2010, 19:01
Osjetio sam razliku u kvaliteti smanjivanjem opcija, ali ne i u trzanju pa je bilo na maksimumu.
Dal je bilo rzanja ili ne ovisilo je uglavnom o kiši i duljini igranja u komadu.
dual core 3GHz,2Gb ram, gtx 260, win xp

WAR-ELEMENT
21-10-2010, 18:45
Ima li iko problema sa grafikom ponekad trava bude iznad lika u nekim dijelovima igre umjesto lijepo da vidim nebo,instaliro sam i hotfix ali nepomaže,grafički lijepo izgleda ali ovo me razocarava.