PDA

Pogledaj cijelu verziju : PC..ma kakav PC



Stranica : [1] 2

bezimeni
15-05-2008, 11:02
GTA 4 razvaljuje sa prodajom.Rockstar trlja rukama zadovoljno.Igra je oborila sve rekorde i donosi ogromnu zaradu.Mislim da je ova igra moguća prekretnica koja lagano zabija čavle u lijes pc-a kao igrače platforme.Vođeni ovim primjerom mnoge buduće igre bi mogle nastaviti trend (koj već traje poduže) izlazaka na konzole pa tek nakon dužeg perioda prelazak na pc ako i tada.PC ekskluzive bi mogle postati stvar prošlosti.Vjerovatno će samo strategije i meni toliko omrženi žanr MMOG imati prednost na pc-u.Neoptimaliziranost,kašnjenje tj. tek naknadni izlazak igara,konstantno nadograđivanje pc-a te manji izbor igra za pc nikako ne izgledaju dobro.

flander
15-05-2008, 11:14
aj ne brij gluposti

Snake
15-05-2008, 11:21
da nije bilo xbox-a nebi došlo do propadanja pc-a. jest da je tu velik stupanj p*iratstva ali ni konzole nisu nevine baš. u pravu si kad kažeš da će u budućnosti pc tržište biti strategije i mmo. iskreno rečeno, današnji naslovi poput gears of wara nisu mi ni upola originalni i zanimljivi kao što je to nekad bio pc ekskluziva Max Payne, tzv. simulacije poput Grida nisu ni upola dobre kad se sjetim Grand Prixa, očekivani rpg-ovi poput fable 2 izgledaju previše djetinjasto za gamera koji je odrastao na falloutu, baldur's gateu. Ne čudi me to tzv. propadanje pc-a kao platforme jer u 21. stoljeću sve više ljudi igra igre, smanjuje se broj starih (okorjelih) gamera, dolaze nove generacije casual gamera, na servere se spajaju noobovi koji ni ne znaju što to znači, pišu lol a ni neznaju što to zapravo znači...
jedno ipak znam, pc nemože nikad propast, nitko ne može zabranit izradu igara, uvijek će se naći nekoliko ljudi koji će čisto iz nostalgije napravit dobru staru pucačinu, rpg, simulaciju, strategiju... možda ista neće imat unreal 7 grafiku, ali će imati onaj šarm kojem konzolaške igre ne mogu ni prismrditi.

Guber
15-05-2008, 11:23
Moguće, no meni su samo strategije važne.

McPingvin_v2.0
15-05-2008, 11:36
Ništa ne propada. Konzole nikada neće moći sve što i PC. Samo hype.

Peyo
15-05-2008, 11:59
Ljudi, previše ste zabrinuti oko toga svega. PC igre neće nikada propasti, NIKADA !!! :ekipa:

la50
15-05-2008, 12:09
Ljudi, previše ste zabrinuti oko toga svega. PC igre neće nikada propasti, NIKADA !!! :ekipa:
NNNNNNNNNIIIIIIIIIIIIKKKKKKKKKKKAAAAAAAAAAADDDDDDD DDDDDDDDDDDDDAAAAAAAAAAAAAAA

Nodakim
15-05-2008, 12:14
@bezimeni
ajde molim te suti....to je samo propaganda sonya,microsofta i nintenda
procitaj si intervju u zadnjem pcplayu...cim covjek na tavkoj poziciji to kaze....

Aral
15-05-2008, 12:39
Ahahah, da me svaki dan doceka ovakav clanak mogao bi imat opasno naruseno zdravlje. Uzmi si ti svoju plastiku na kojoj se igras i spoji na kantu od tv-a i uzivaj, ozbiljne igrace pusti na miru.

Sickmanno1
15-05-2008, 13:04
Ahahah, da me svaki dan doceka ovakav clanak mogao bi imat opasno naruseno zdravlje. Uzmi si ti svoju plastiku na kojoj se igras i spoji na kantu od tv-a i uzivaj, ozbiljne igrace pusti na miru.

haha :pray:

kikl0p
15-05-2008, 13:18
gta4 vau
reci mi sta je to ova igra unjela novo u gaming i po cemu je prekretnica?

bezimeni
15-05-2008, 13:24
gta4 vau
reci mi sta je to ova igra unjela novo u gaming i po cemu je prekretnica?
Zaradila je najviše novaca do sada i oborila sve rekorde po prodaji.Praktički nemožeš kupiti ni jedan jedini primjerak.U kvalitetu ili nekvalitetu same igre ne ulazim.

Nekima ne želim ni odgovarati jer nisu u stanju napisati smislemi post.Ovo o "ozbiljnim" igračima je presmješno..koji su to oni koji su skroz ozbiljni dok sjede za pc-om ili oni koji dobe novac za "igranje kompjutora".

W3DR4N
15-05-2008, 16:39
EA-ov financijski izvještaj iz 2007. pokazuje da je "mrtva" konzola Playstation 2 donjela 601M $ profita. Ona kao takva još uvijek je financijski najisplativija za izdavače i prednjači pred kompletnom novom generacijom. Za njime ide Xbox 360 s 589M $. Playstation 3, kao konzola s najsporijim probojem na tržište, za EA je zaradila 284M, s tim da je u prvih šest mjeseci ostvarila 30M, a u drugih ostalih 254. To bi značilo da je u drugom šestomjesečju EA osvario 89% ukupnog Playstation 3 profita. Očekuje se da će u 2008. godini Playstation 3 biti najprofitabilnija platforma.

PC platforma EA-u je donjela 430M, ponajviše zahvaljujući Sims 2 ekspanzijama.

cropir
15-05-2008, 17:15
GTA 4 razvaljuje sa prodajom.Rockstar trlja rukama zadovoljno.Igra je oborila sve rekorde i donosi ogromnu zaradu.Mislim da je ova igra moguća prekretnica koja lagano zabija čavle u lijes pc-a kao igrače platforme.Vođeni ovim primjerom mnoge buduće igre bi mogle nastaviti trend (koj već traje poduže) izlazaka na konzole pa tek nakon dužeg perioda prelazak na pc ako i tada.PC ekskluzive bi mogle postati stvar prošlosti.Vjerovatno će samo strategije i meni toliko omrženi žanr MMOG imati prednost na pc-u.Neoptimaliziranost,kašnjenje tj. tek naknadni izlazak igara,konstantno nadograđivanje pc-a te manji izbor igra za pc nikako ne izgledaju dobro.
I...I see the light now! To the konzola shop!

dajte marked za ovog. :roll:

Vedro
15-05-2008, 17:22
Ma daj,kako može pc propast kao platforma za igranje,pa još nije niti izašao Far Cry2,Mafia2,Project Offset,Starcraft2,Doom4,Call of duty5...nemogu stat........

flander
15-05-2008, 17:41
World Of Warcradt : Wrath of the Lich King ^^

do i need to say more ?^^

Babitz
15-05-2008, 17:55
već 10 godina pc propada navodno. i sa svakim izlaskom novih konzola sve dublje propada. opet navodno.

debilne izjave. neće se to desit.

ScorpiuS
15-05-2008, 18:46
Od tega svega što si nabrojio niti jedna 100% neće biti PC exclusive samo nisam siguran za Project Offset jer za tu igru još nisam čuo.

Nodakim
15-05-2008, 18:49
gta4 vau
reci mi sta je to ova igra unjela novo u gaming i po cemu je prekretnica?
Zaradila je najviše novaca do sada i oborila sve rekorde po prodaji.Praktički nemožeš kupiti ni jedan jedini primjerak.U kvalitetu ili nekvalitetu same igre ne ulazim.

Nekima ne želim ni odgovarati jer nisu u stanju napisati smislemi post.Ovo o "ozbiljnim" igračima je presmješno..koji su to oni koji su skroz ozbiljni dok sjede za pc-om ili oni koji dobe novac za "igranje kompjutora".



ane,dečko nemaš pojma o čemu govoriš.....igra je postigla taj uspjeh zbog hypa i jer konzole rijetko vide netko pristojno djelce koje je uz to bezumno...kvaliteta nema veze sa ničime...ni vrijeme nema veze sa kvalitetom....pa gledaj fallout vs.oblivion...fallout je duplo bolji....i uz to nije jednostavo kao oblivion...otidi tamo ubi ovoga,uzmi to,dodi natrag....
e slusaj ovo guild wars(fact ili nf) u hrvatskoj je do nedavno bilo prakticki nemoguce kupiti....sims-100 000 000 prodanih primjeraka....i vecina toga je za pc

KI KI
15-05-2008, 18:51
gta4 vau
reci mi sta je to ova igra unjela novo u gaming i po cemu je prekretnica?
Zaradila je najviše novaca do sada i oborila sve rekorde po prodaji.Praktički nemožeš kupiti ni jedan jedini primjerak.U kvalitetu ili nekvalitetu same igre ne ulazim.

Nekima ne želim ni odgovarati jer nisu u stanju napisati smislemi post.Ovo o "ozbiljnim" igračima je presmješno..koji su to oni koji su skroz ozbiljni dok sjede za pc-om ili oni koji dobe novac za "igranje kompjutora".

to su kupili geekovi koji neznaju kaj je pravi žanr... ta igrica je shit! dobra se je zaigrati ono da malo se zabaviš ali za igru nevalja!! barem po meni! ima tolko cheatova za nju i nema gotovu nikakvu zaštitu... za tjedan 2 če već biti cheateva za nju ako ih već nema...

bezimeni
15-05-2008, 19:00
Još jednom za one koji sporo shvačaju...ma ću vikati
TEMU NISAM ZAMISLIO KAO RASPRAVU O KVALITETI POJEDINIH IGRAČIH NASLOVA.
Temu sam zamislio kao raspravu o rangiranosti pojedinih platformi sobzirom na zaradu koju donose izdavačima igara te o mogućoj budućnosti sobzirom na odličnu zaradu gta 4 na konzolama.Tema je inspirirana klimom koja se u zadnje vrijeme razvila najavom Craytec-a da više ne rade na pc ekskluzivama jer nisu zadovoljni zaradom na pc platformi.Tema je inspirirana time što već godinama veliki broj igara se izvorno radi za konzole te se naknadno samo portaju na pc što često ispadne traljavao.
Na žalost, vidim da i nemam baš sa kime argumentirano raspravljati,čast iznimkama.

Nodakim
15-05-2008, 19:01
ti znaš,da cheateve rade proizvođaći a ne neki crackeri?
edit.ok bezimeni,ti nisi u sposobnosti voditi raspravu ako ne znaš da je crytek a ne craytec
i nemoj vrijedati,kada nemas pojma o cemu pricas...

bezimeni
15-05-2008, 19:04
Uf,kardinalna greška.Isprike povrijeđenima.

Nodakim
15-05-2008, 19:04
gledajmo to ovako....nema zbog piratije će nestati pc gaming jer ti ljudi koji su kupili piratsku igru su je kupili jer nemaju novce za orginal...mislim da imam para dostatno da kupim microsoft,onako algoritam ftw!ali nemam i zato ni necu...uostalom pc eksklujzive cu uvijek biti onako samo jedna kratica ilitiga 3 riječi-mmo
taj žanr nema šanse da uspije na konzolama(onaj agency ce biti sranje vidi se iz druge galaksije,a kada ce se dogoditi da konzole ce imati pristojne mmo-ove onda ce oni se vec pretoviriti u pc,pa gledaj u zadnje vrijeme su dobili hard disc,inace pc komponenta,internet mogucnosti,opet pc,konzole aspiriraju da postanu pc i točka,dokaz da kompovi nece izumrjeti

bezimeni
15-05-2008, 19:12
Budućnost kompa kao alata u nekom poslu ili kao alat za kućnu radinost tipa multimedijalne obrade,surfanja i naravno igranje je neupitna.Problem je isključivo u igračoj platformi jer polako ali sigurno klizi u drugu ligu.Naravno da neče izumrjeti ali gubi ili je izgubio primat.Konzole izdavačima donose višu zaradu te će se igrača industrija sve više orjentirati prema konzolama.To bi bio moj zaključak.

Nodakim
15-05-2008, 19:13
da,ali konzole se pretvaraju u pc....

bezimeni
15-05-2008, 19:19
da,ali konzole se pretvaraju u pc....
Nebitno za raspravu o zaradi u industriji igara.Izdavači bolje zarađuju na konzolama i one su im prioritet.

ScorpiuS
15-05-2008, 19:20
Kao što si rekao to i jest točno. Sad: konzole<PC, sutra: konzole=PC. Pa čak se vodi i ažuriranje softvera za PS3 isto kao i za PC.
Mogućnost dodatnog hardware za bolji gušt igranja=PC.
PC sam odabrao zato što me ne zanimaju samo igre nego i druge stvari kao editanje slika, programiranje, editanje zvuka...

Nodakim
15-05-2008, 19:34
da,ali konzole se pretvaraju u pc....
Nebitno za raspravu o zaradi u industriji igara.Izdavači bolje zarađuju na konzolama i one su im prioritet.



gle na kraju ce mo dobiti samo jos jedan mac ili slicno...ps4 i xbox 720 ce vec biti kompovi....

Mister_No
15-05-2008, 19:49
GTA 4 razvaljuje sa prodajom.Rockstar trlja rukama zadovoljno.Igra je oborila sve rekorde i donosi ogromnu zaradu.Mislim da je ova igra moguća prekretnica koja lagano zabija čavle u lijes pc-a kao igrače platforme.Vođeni ovim primjerom mnoge buduće igre bi mogle nastaviti trend (koj već traje poduže) izlazaka na konzole pa tek nakon dužeg perioda prelazak na pc ako i tada.PC ekskluzive bi mogle postati stvar prošlosti.Vjerovatno će samo strategije i meni toliko omrženi žanr MMOG imati prednost na pc-u.Neoptimaliziranost,kašnjenje tj. tek naknadni izlazak igara,konstantno nadograđivanje pc-a te manji izbor igra za pc nikako ne izgledaju dobro.
hmm..moze biti...


Ma daj,kako može pc propast kao platforma za igranje,pa još nije niti izašao Far Cry2,Mafia2,Project Offset,Starcraft2,Doom4,Call of duty5...nemogu stat........
....stalker clear sky,mercenaries 2:world in flames.

vise ne treba

McPingvin_v2.0
15-05-2008, 20:49
Tema je inspirirana klimom koja se u zadnje vrijeme razvila najavom Craytec-a da više ne rade na pc ekskluzivama jer nisu zadovoljni zaradom na pc platformi.
I za to su si sami krivi, a njihovi programeri će se sada naraditi kao nikada u životu jer na PS-u nema "Details: Low/Medium/High".

Imam popriličnu high end konfu (Quad 2.4, 8800 Ultra, 4 GB Corsaira) i Krajsis mi se na svim detaljima na maximumu vrti na, pazi, 15 FPS-a. U trenutku kada je Crysis izašao, jače od ove konfe je mogla biti samo ona s jačim procom (2.6 ili 2.8 GHz, nisam 100% siguran) i još jednom grafom.

Hm, jesam li možda pretjerao s očekivanjima?
Čisto sumnjam. Očekivao sam da se nova igra vrti na (skoro) najjačem raspoloživom hardveru na najjačim detaljima, no daleko od toga da se to događa.

Quake Wars se na istoj konfi vrti na konstantnih 60 FPS-a bez obzira na eksplozije, lasere, bombe i Stroggove, HL2 se vrti na ~90 FPS-a... Crysis trza.



Suma šamarum - Crysis je dijelomično podbacio zbog loše optimizacije, a i mehanika je skoro ista kao i u Far Cryu, uz izuzetak onog cool urbanog odjela. Nitko ne želi igrati recikliranu igru s jednim novim featurom koja trza. Za sad ga jedino modding zajednica može spasiti.

Wasteful
15-05-2008, 21:45
aj ne brij glupostiS:thumbs2:

IgGy
15-05-2008, 23:15
GTA 4 razvaljuje sa prodajom.Rockstar trlja rukama zadovoljno.Igra je oborila sve rekorde i donosi ogromnu zaradu.Mislim da je ova igra moguća prekretnica koja lagano zabija čavle u lijes pc-a kao igrače platforme.Vođeni ovim primjerom mnoge buduće igre bi mogle nastaviti trend (koj već traje poduže) izlazaka na konzole pa tek nakon dužeg perioda prelazak na pc ako i tada.PC ekskluzive bi mogle postati stvar prošlosti.Vjerovatno će samo strategije i meni toliko omrženi žanr MMOG imati prednost na pc-u.Neoptimaliziranost,kašnjenje tj. tek naknadni izlazak igara,konstantno nadograđivanje pc-a te manji izbor igra za pc nikako ne izgledaju dobro.

Potrudio sam se napisat ovo :)

Dakle, iako radim za časopis posvećen PC igrama, jednim se dijelom moram složiti s bezimenim. Da, Grand Theft Auto 4 je zaradio nevjerojatan novac, odnosno, točnije pola milijarde dolara i to u samo pet dana.
To samo dokazuje u što se gaming pretvara. U ozbiljan biznis koji bi jako brzo mogao nadmašiti, te na kraju krajeva i pojesti hollywood.

Doduše, ono što je kod te zarade značajno, jest što dva ogromna proizvođača konzola i jedan veliki izdavač stoje iza GTA-a 4: Microsoft, Sony i Take-Two. Što se Microsofta i Sonyja tiče, te su dvije kompanije u izravnoj bitci što se prodaje GTA-a 4 tiče, iz razloga što svaki proizvođač svoje konzole želi prodati što više verzija igre za svoju konzolu. Upravo su zato i Microsoft i Sony uložili ogromne pare u marketing, a da ne spominjemo i Take-Two koji je uložio vjerojatno i najviše.

Drugim riječima, Microsoft je nakon izlaska Haloa 3 postavio standarde. Ukoliko želiš postići ogromnu zaradu, moraš jednako tako i uložiti ogromne pare u marketing. Da podsjetim, Microsoft je za promociju Haloa 3 uložio 10 milijuna dolara.

No, što je u cijeloj priči još bitnije? Microsoft, Sony i Nintendo svoje su kupce educirali i uvjerili kako se isplati kupiti originalnu igru za njihovu konzolu jer ćeš dobiti kvalitetu. Xbox 360, PlayStation 3 i Nintendo Wii dobivaju sve više i više AAA naslova, što je još jedna od stavki u kojoj je PC ugrožen.

Što se na kraju događa s PC-jem? Priznali mi to ili ne, ali PC se trenutno nalazi u prilično nezavidnoj situaciji. Postoji nekoliko razloga zbog čega se PC igre loše prodaju, a najveći su razlozi milijarde različitih mogućih "gaming" konfiguracija, Intelovi integrirani grafički čipovi, Windowsi kojima fale integrirani servisi namijenjeni isključivo gamingu (nešto poput Xbox dashboarda ili Steama), te, naravno p*iratstvo.

Kako riješiti te probleme?

Za početak, trebamo li doista za većinu problema okrivljavati p*iratstvo? I da i ne. Da Microsoft gamere ne tretira poput idiota, stvari bi možda bile daleko bolje. Opet, s druge strane, nVidia mjesečno proda milijune mainstream i high-end grafičkih čipova, a njihovi kupci znaju kako koristiti bit torrent.
PC igre se ne cijene dovoljno. Tko je za to kriv? Mogli bi o tome pisati stranice i stranice...

No, stvari će krenuti nabolje i kreću nabolje.

1. Games for WindowsS- možemo drviti kako se radi o monopolizaciji PC gaminga, ali budimo iskreni, igre za PC trebaju neki oblik standardizacije. Microsoft je dobro započeo s kutijama, loše nastavio s malim brojem ekskluzivnih naslova i krađom nekoć PC developera (npr. Ensemble (Age of Empires) sad radi X360 RTS ekskluzivu Halo Wars) i Games for Windows Live platformom. Svejedno, Microsoftova inicijativa postoji, što je dobro znati.

2. PC Gaming AllianceS- iako pomalo komično zvuči, no ovo je početak renesanse PC gaminga. Cilj ove organizacije jest promovirati PC gaming, poboljšavati ga i standardizirati. U organizaciji se nalaze Acer, Activision, AMD, Dell, Epic Games, Intel, Microsoft, nVidia, Capcom, Logitech, Razer itd.

3. Intel Larabee - integrirani grafički čip za kojeg ova tvrka tvrdi kako vam uz njega neće biti potrebne dodatne grafičke kartice, što je jako naljutilo nVidiju. Bilo kako bilo PC gameri dobivaju u oba slučaja: Intel će donijeti pošteni integrirani grafički čip s kojim ćemo, uz malo nade, moći pokretati zahtjevne naslove, a nVidia će:

4. nVidia pojednostavljuje GeForce seriju - jer su skužili da ukoliko žele proširiti utjecaj, moraju biti pristupačniji budućim korisnicima koji nemaju pojma što je grafička kartica.

5. EA potvrdio da Crysis trilogija nikada neće završiti na konzolama - iako nam je Cevat rekao da više neće raditi ekskluzive za PC, to ne znači da će se isto dogoditi i s Crysis trilogijom. A kada je EA (!) rekao da Crysis nikada neće na konzole jer se PC platforma nalazi pred renesansom u idućih nekoliko godina, onda vam je jasno kako se očito nešto događa. I to pozitivno.


Naposljetku, trebate znati nekoliko stvari.

1. PC gaming ne ide nikamo. PC gaming ostaje ovdje, i PC gaming će ostati najveći.

2. Da, PC gamingu netko treba obratiti malo više pozornosti i srediti nered s konfiguracijama i piratstvom. No,

3. To je dug proces i zato trebamo imati malo strpljenja.

RayDX
15-05-2008, 23:34
Nevjerojatno koliko ljudi mogu laprdekati. PC nestaje kao gaming platforma? Koliko puta sam rekao da ne sjedate pred PC ako ste pod VIDLJIVIM utjecajem žestokog alkohola. U onom trenutku kada premine PC kao gaming platforma, preminut će i sve konzole. Sve konzole natječu se da budu što bliže PCu, a zaboravljaju dobru staru stvar koja je prije jedino bila bitna, a to je zabava. Sjećam se dana kad sam igrao Crasha na Playstation 1, to je bio predobar osjećaj... Danas svi ugrađuju komponente praktički indentične onima na računalu s jednim jedinim ciljem, a to je da "zamijene PCe". Ja ne razumijem, sa svim njihovim diplomama sa MITa, ovog, onog, oni ne shvaćaju da razvijaju konzole. Konzole su bez računala racku od ovce, a time da konzola postane računalom ne znači da će se problem riješiti. Na PCu je rođen gaming, na njemu se rade igre i tako će ostati do kraja naših dana. On će biti zadnji koji će pasti, a to vam mogu garantirati. Danas većinom konzole služe kao pokusni kunići... Evo recimo Gears of War, prvo malo drkice na konzoli i onda ga prenesu na PC s 5 dodatnih poglavlja... Grand Theft Auto franšiza uvijek kasni na PC, ali kad dođe nema klasičnih boljki koje postoje na konzolama, Assassin's Creed doživio je update naspram konzolaške verzije, Mass Effect... Jednostavno, mi smo privilegirani. A da ne govorim da mi držimo neke od uvjerljivo najjačih eksluziva na PCu. Imamo Call Of Duty (radovi od strane IW), Battlefield 2, 1942 (2142 je malo zajbo al' ajd), Half Life, epizode, Team Fortress, Age of Conan... A za komp se rade neki od najmaštovitijih naslova u povijesti gaminga. Spomenimo samo Portal, Spore, Audiosurf...

Ako je PC gaming mrtav... Stvarno...

ScorpiuS
16-05-2008, 07:11
Kao što je RayDX rekao na PC-u je rođen gaming i on će ostat aktivan dokgod računalne igre postoje jer nema načina da konzole jednostavno zamjene PC kao igraću platformu jer je PC jednostavno prevelik za to napraviti.
Svi nas veliki deveoperi nastavljaju nagovarati da kupimo konzolu jer su one daleko kvalitetnije za igranje od PC što nikako nije istina jer na konzolama će se ubrzo i razvit piratstvo kao što je bilo i sa čipom na PS2 isto će napravit i za PS3 a tada će izdavači ostat bez mogućih izlika da razvijaju isključivo PS3 ili XB360 exclusive.
Veselime izjava EA da će Crysis ostat samo na PC platformi i radujem se tomu jer to je jedan razlog više da se kupi kompjuter i da ostali developeri tu igru pokušavaju razvalit.
Games for Windows i PC Gaming Alliance su dvije odlične udruge koje treba podržavat da nastave s poslom kako finacijski tako i moralno jer takvi tipovi organizacija su uvjek dobrodošli i osuđeni su na uspjeh, isto tako i proizvođači PC hardware-a očito ne u najanjim naznakama ne odustaju od PC-a i nastavljaju ga razvijat.
Što god vam govorili nikad im nevjerujte ako kažu da PC umire jer to se ne događa PC je sada samo pod pritiskom svih tih konzola a mi i dalje vjerujemo u to kao muhe bez glave jer mega korporacije poput Microsofta i Sony-a su napaljene na konzole pošto trenutno donose najveću zaradu i maretingom nas uvjeravaju kako je PC zastario, a da su konzole igraće platforme sutrašnjice.

KI KI
16-05-2008, 07:14
prije bi se reklo da rade igre za konzole da provjere greške kako je RayDX rekao... ali gledajte ovo... na ps nemreš imati tako dobre zvučnike ko na kompu! imaš na kompu miša i tipkovnicu a to kaj na psu imaš volan joystick ili bilo kaj drugo možeš staviti na komp...ps je jeftiniji od kompa i zato ga puno djece ima i to i zbog nogometa jer ja priznajem puno je bolje igrati PES '7, '8 na ps nego na kompu! oni konzole pokušavaju napraviti bolje od pc-a ali to je nemoguće... ako naprave da na ps-u možeš na net, možeš posebno zvučnike još ukopčat onda miš i tipkovnica to je zapravo PC bez monitora ali umjesto monitora je televizor... ps je konfa koju ti slože tamo u servisu i na njoj možeš čitati sve ali baš sve ako imaš onaj chip koji košta za ps3 3 puta manje od njega...

................... Grafika........................................... .......... pribor
Konzola.........konzola ima bolju grafiku!.............................. konzola ima :priključak za 4 igrača,joystick,volan neznam dalje
PC................ ima ok grafiku ali se može spustiti detalji/dići... miš,tipkovnica,modem,volan,joystick,zvučnike,mik rofon, printer...

po meni je PC bolji jer je multimedijski! mogu na njemu raditi 5 puta više stvari nego na ps-u...

McPingvin_v2.0
16-05-2008, 07:20
Konzola.........konzola ima bolju grafiku!
Bullshit.

ScorpiuS
16-05-2008, 07:39
Konzola nema bolju grafiku nego PC i ona se na njemu može podesiti ima samo par igara koje imaju dosta sličnu grafiku na konzolama.

KI KI
16-05-2008, 08:39
[quote="KI KI":q4pyxszf]Konzola.........konzola ima bolju grafiku!
Bullshit.[/quote:q4pyxszf]
tebi je meni nije... po meni konzole imaju malo bolju grafiku...

bezimeni
16-05-2008, 08:52
Kao što je IgGy rekao, priznali mi to ili ne pc gaming se nalazi u nezavidnoj situaciji.Ja ću biti oštriji i reči da smo ternutno pali u drugu ligu (po zaradi).Sobzirom na ogromnu zaradu koja se trenutno odvija na konzolama teško da će mo se vratiti u prvu ligu.Karikiram,da me netko ponovno ne hvata za svaku riječ jer vidim da su me već zbog ove teme prozvali da trkeljam gluposti,da sam alkoholičar,da mi treba dati marked i sl.
Igram se još iz vremena ZX Spectrum-ma i po mojoj procjeni pc gameng nikada nije bio u nezavidnijoj situaciji.Kapital je danas alfa i omega a trenutno se na konzolaškim naslovima ubiru debele pare.Ovo što je napravio GTA 4 je presedan.Igra koja zarađuje više nego neki filmski hit...MGS 4 se pozlatio i predviđa se izvrsna prodaja.GT se odlično prodao kao demo a što će biti kada izađe puna igra.Ostale naslove ni ne pratim a vjerujem da ima još potencijalnih hitova.
PC je moja platforma i oduvjek sam na njoj.Konzolu sam imao (ps1) ali tek kao nadopunu pc-u.Ne navijam za konzole.

McPingvin_v2.0
16-05-2008, 10:26
[quote="McPingvin_v2.0":xln2nsms][quote="KI KI":xln2nsms]Konzola.........konzola ima bolju grafiku!
Bullshit.[/quote:xln2nsms]
tebi je meni nije... po meni konzole imaju malo bolju grafiku...[/quote:xln2nsms]
Svatko sa zdravim očima i/ili zdravim mozgom može zaključiti ponešto iz sljedećeg:
PC> Konzole po pitanju hardwarea
Oblivion, PES 2008... su bivale kresane po grafičkom pitanju kako ne bi preopterećivali današnje konzole.

Sickmanno1
16-05-2008, 11:44
Jao kakve glupost su neki od vas napisali, jao...tipa da Microsoft pokusava ubit PC gaming O_o...

A ko stoji iz Games For Windows?

Svasta...

Takoder ko radi portove za skoro svaki veci hit na PC? XBox, eto tko radi...nintendo i sony 0 bodova...

Mene situacija sto se tice PC Gaminga ni malo nezabrinjava...slicna situacija je bila i sa proslom generacijom konzola...jedina razlika je sto onda nije bilo intervjua sa predsjednikom Cryteka ^^...

Igre koje najvise volim, rade se za PC vecim djelom (RTS i FPS), istina fali nam neka kvalitetna voznjica, tipa Forze ili GT, al osobno mislim da je samo pitanje vremena kad ce Forza ugledat i PC trziste.

Al ono sto mi nije jasno jest npr taj GTA4....serijal koji je slavu stekao na PC...da u jednom danu izade za skoro sve moguce platforme samo ne za PC...ono ko da bi izgubili nesto da su i na PC je stavili...ne bi nista izgubili, jos bi cak i dobili...al eto, valjda im vise treba da naprave nesto za PC...ono nece slati poluproizvod ^^...ko za konzole hehehe xD

Ma ljudi pogledajte samo Blizzarda...i prije WoW-a gdje ubire mjesecno lovu, firma je bila bogata i svaki naslov koji su izdali su prodali u vise milijanskom broju...sto pak govori da su PC Gameri pametni i kupuju samo pametno...pa evo ja sam kupi StarCraft prije 8 godina i jos ga znam zaigrati...a koja konzolaska igra se moze s tim pohvaliti?

bezimeni
16-05-2008, 11:51
Ma daleko od toga da su konzole savršene.Mnoge se kvare.X360 je sa kvarovima imao ogromnih problema.Ali da, slažem se da imaju mnoge prednosti u odnosu na pc.Imam i sam 32" lcd tv i nekakav ps3 mi se čini kao logičana nadogradnja.Nisam još odolučio jer stvarno ni nemam vremena odigrati na pc-u sve što bi želio.Ali neke stvari su neprocjenjive,poput GT5 u ležećem položaju na velikom ekranu.A ni blu-ray player nije za baciti.

Aral
16-05-2008, 11:58
http://www.fragland.net/news/NPD-Sales- ... -IV/19095/ (http://www.fragland.net/news/NPD-Sales-consoles-dead-even-despite-GTA-IV/19095/)


Tolko o tome.

Sickmanno1
16-05-2008, 11:59
Ma daleko od toga da su konzole savršene.Mnoge se kvare.X360 je sa kvarovima imao ogromnih problema.Ali da, slažem se da imaju mnoge prednosti u odnosu na pc.Imam i sam 32" lcd tv i nekakav ps3 mi se čini kao logičana nadogradnja.Nisam još odolučio jer stvarno ni nemam vremena odigrati na pc-u sve što bi želio.Ali neke stvari su neprocjenjive,poput GT5 u ležećem položaju na velikom ekranu.

Ne bi bas rekao da konzole imaju ogromne prednosti nasprem PC...vec bi rekao da svaki sistem ima svoje prednosti i mane...

Recimo "svi" tvrde da je PES 08 bolje igrati na konzoli recimo PS3...mene onda zanima zasto se svaki turnir igra kod mene...a cetvorica nas ima PC, dok dvojica imaju ps3 i 32" plazmu...pa razlog je sto je PC verzija puno otvorenija za MODing...npr. Skinite sa neta SuperPatch, koji su napravili fanovi, gdje sa installacijom doticnog pacha dobivate cijelu bundes ligu, sve zive face igraca, orginalne dresove od svakog kluba, dodatne soundtrakove i ostale sitnice...koje igru cine puno ljepsom...

Da nepricam o tome da je za konzole igra stekala :D...o da igra je stekala i na PS3 i na Xbox360...kazem stekala jer je kasnije izasao patch koji je to popravio...ali cekalo se pol godine na njega...PC korisnici nisu imali problema s tim ^^...

bezimeni
16-05-2008, 12:13
Nigdje nisam napisao da konzole imaju ogromne prednosti u odnosu na pc nego sam napisao da je x360 imao ogromnih problema sa rikavanjem.Napisao sam da konzole imaju mnoge prednosti ili neke prednosti kako ti draže.
I kada kažeš da korisnici pc-a nisu imali problema.Koji korisnici i kakvih pc-eva.PC nije standardizirana platforma.

Sickmanno1
16-05-2008, 12:19
Nigdje nisam napisao da konzole imaju ogromne prednosti u odnosu na pc nego sam napisao da je x360 imao ogromnih problema sa rikavanjem.Napisao sam da konzole imaju mnoge prednosti ili neke prednosti kako ti draže.
I kada kažeš da korisnici pc-a nisu imali problema.Koji korisnici i kakvih pc-eva.PC nije standardizirana platforma.

Dobro da nisi rekao, moja greska...

Pa prosjecni korisnici, kako ko...ipak mozes stelat grafiku ovisno o postojecoj konfiguraciji...kod konzola to nemozes raditi...tak da ako ti igra steka u sesnastercu, mozes se krasno hebat, dok na PC mozes spustit detalje...

ScorpiuS
16-05-2008, 12:23
Kao što već i sam mislite neoptimizacija nije samo problen na PC-u nego čak i na konzolama kojima u slučaju da šteka nema spasa.

nosferatu25
16-05-2008, 12:34
pc ne propada, definitivno.. ali sigurno je situacija u npr 2004 godini bila veoma drugačija od današnje. tada (i pre), pcplay je mogao da bira koje će recenzije objaviti, toliko je bilo hitova. a danas su prinuđeni na recenzije igara poput Ancapri: The Dream kako bi popunili prostor.

KyleeX
16-05-2008, 12:56
kod mene:
pc tj. laptop uglavnom za net,download,mail itd..

konzola za igranje-zavalis se u fotelju i uzivas,malo mi naporno sjedit stalno za kompom :P

Snake
16-05-2008, 14:03
konzola za igranje-zavalis se u fotelju i uzivas,malo mi naporno sjedit stalno za kompom :P

bežični miš i tipkovnica, 24 inčni monitor, kvalitetni bežični headset, the witcher 1.3; kombinacija koja jede sve konzole za doručak

Sybelius
16-05-2008, 17:08
Igram samo na pc-u,konzole me ne zanimaju!
Nazalost,proizvodjaci se polako klone pc-ja,vecina preferira konzole.
Nadam se da ce pc gaming prevazici sve trenutne nevolje.

W1k1n6
16-05-2008, 19:02
Evo malo brojki da vam još raspali maštu :) :

Top 20 console games of all time

1. Pokémon Red, Blue, and Green (Game Boy – 20.08 million approximately: 10.23 million in Japan, 9.85 million in US)
2. Nintendogs (DS – 18.67 million)[73]
3. Super Mario Bros. 3 (NES – 18 million)[43]
4. Grand Theft Auto: Vice City (PS2 – 17.5 million,[27]Smay include PC and Xbox versions)
5. Gran Turismo 3: A-Spec (PS2 – 14.89 million shipped)[105]
6. Pokémon Diamond and Pearl (DS – 14.77 million)[73]
7. Pokémon Gold and Silver (Game Boy Color – 14.51 million approximately: 7.6 million in US,[19]S6.91 million in Japan)[46]
8. Grand Theft Auto III (PS2 – 14.5 million,[27]Smay include PC and Xbox versions)
9. New Super Mario Bros. (DS – 14.16 million)[73]
10. Super Mario Land (Game Boy – 14 million)[43]
11. Pokémon Ruby and Sapphire (GBA – 13 million)[81]
12. Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day! (DS – 12.98 million)[73]
13. Grand Theft Auto: San Andreas (PS2 – 12 million)[118]
14. Pokémon FireRed and LeafGreen (GBA – 11.82 million)[73]
15. Wii Play (Wii – 11.51 million)[73]
16. Super Mario 64 (N64 – 11 million)[46]
17. Gran Turismo (PS1 – 10.85 million shipped)[105][106]
18. Brain Age 2: More Training in Minutes a Day! (DS – 10.83 million)[73]
19. Mario Kart DS (DS – 10.45 million)[73]
20. Super Mario Bros. 2 (NES – 10 million)[43]

TOP 20 PC games of all time

1. The Sims (50 million,70 million including expansions)[169]
2. The Sims 2 (13 million)[170]
3. The Sims 2: Pets [expansion pack]S(5.6 million)[171]
4. The Sims 2: Seasons [expansion pack]S(1 million)[171]
5. World of Warcraft (10 million subscribers)[172]
6. World of Warcraft: The Burning Crusade [expansion pack]S(3.5 million)[172][173]
7. StarCraft (9.5 million, may include StarCraft: Brood War)[174]
8. Half-Life (8 million)[175]
9. Myst (6 million)[176]
10. Guild Wars (5 million in North America, Europe, and Asia; includes Factions, Nightfall, and Eye of the North)[177]
11. Cossacks: European Wars (4 million)[178]
12 Diablo II (4 million)[179]
13 Diablo II: Lord of Destruction [expansion pack]S(1 million)[179]
14. Half-Life 2 (4 million)[180]
15. Populous (4 million)[181][182]
16. RollerCoaster Tycoon (4 million in North America)[183]
17. Doom 3 (3.5 million)[184]
18. EverQuest (3.5 million)[185]
19. Theme Park (3.5 million)[182]
20. Age of Empires (3 million)[186]

ScorpiuS
16-05-2008, 20:56
Zar nije Halo 3 ostvario prodaju od 300 miljuna a GTA4 500 miljuna ili su to samo prodaje starijih konzola?

mravojed20
16-05-2008, 20:59
:rotfl:

Toliko su zaradili, ovo gore je broj prodanih primjeraka.

Maja
16-05-2008, 21:25
simsi ownaju sve :(
tužno... :rotfl:

Rang€r
16-05-2008, 21:50
lol nisam znao da su cossacksi tolko poznati, a kamoli da su uopče bili prodani u jednom primjerku xD
sims :thumbs1:
Myst :O
popolous wtf je to :S
theme park?

doom 3 me isto pomalo iznenađuje :/

@snake sign :rotfl: :pray:
btw baš ljepo što witcher ostaje pc exkluziva, al ko da bi neko s konzola kupio taku igru...

Constantine
16-05-2008, 23:02
Jesam li ja jedini koji nikad nisam igrao simse?

Rang€r
16-05-2008, 23:44
nisi ima još negdje 6 mlrd. ljudi koji nisu...

ScorpiuS
17-05-2008, 08:18
Ja sam igrao Simse čakk puna 2 sata.
Dojadilo, čovječe.

Outmind
17-05-2008, 08:28
E kidam se na ovih 5 milijuna prodanih kopija sims pets-a. Dakle 5 milijuna ljudi je kupilo virtualno živinče za simse, i za to izdvojilo novac... Ja sam osupnut.

tantak
17-05-2008, 09:13
koje su ono godine simsi bili prodavaniji od wow-a? prosle? nvm ... a svi misle da su zene manje zastupljen spol u gamingu ^^

ScorpiuS
17-05-2008, 10:06
5 miljuna gamerica i 500 miljuna gamera ipak imaju nekakvi postotak.

Maja
17-05-2008, 10:51
zbrojiš prodane primjerke simsa na jednu stranu, a prodane primjerke svega ostaloga i bit će razlike cure/dečki :D

Snake
17-05-2008, 11:44
bojim se i pomislit šta bi bilo kad bi simsi postali mmo poput second life-a

ScorpiuS
17-05-2008, 11:47
Pa ja sam dečko pa sam svejedno kupio Simse nema veze što sam tad bio u 2-3 razredu.

Maja
17-05-2008, 11:48
bojim se i pomislit šta bi bilo kad bi simsi postali mmo poput second life-a

:rotfl:
na tome bi masno zarađivali ako bi se plaćalo :D

ScorpiuS
17-05-2008, 12:06
Nebi se čudio kad bi Sims 3 zapravo postao MMO jer ima potencijala za to pošto će nakon jednog load-a cjeli grad će biti dostupan a nebi ni loše ispao jer u igri biš živio nekakav drugi život svatko bi vodio svog lika i ženio bi nekog drugog a što bi bilo s djetetom nemam pojma ali i ako bude tako onda će Simsi postat ono što nijedna druga igra ne može postići a to je da će se ljudi preko nje, stvarni ljudi, zapravo upoznat i dovoljno zbližit da se popravo oženu a njihovo stvarno djete će kontrolirat onog in-game.
:D

Izgubljeni
17-05-2008, 12:35
pc polako izumre i to je činjenica.. deal with it.. jer ako je pc tako moćan i odlican..zasto ima sve manje pc eksluziva a sve vise konzole eksluziva... i taj GTA IV svi su tako samouvjereni da ce doc na pc.. a sto ako ne dođe... huh? svi samo trkeljate da ce doc.. i to ono sigurno... ma kako je sigurno!?!!? jeli to rockstar potvrdia? ne. nije. al zasto ce doc..? zato jer mora.. jer je i SA isto tako dosa.. majko bozja.. al najjace je kad se radi neki port sa konzola na pc i onda se dost radi ili ako pc verzija najavljena da ce doc kasnije nego x360 ili ps3, pa vi uvijek govorite: '' oho sad cemo dobit bonus sadrzaje.. bolju grafiku itd...'' a sto dobijete.. dobijete neoptimizirani port.. a sad za ovaj burnout svi bruje, oho to ce bit bolje grafa, extra sadrzaji, bla,bla... ma dobit cete neoptimizirani port i nista vise... znam da se mnogi ne slazu s ovim sto sam napisao, ali zao mi je sada je takvo stanje...

prcko
17-05-2008, 12:39
Evo mene nazad na forumu :)
Aj da napišem tu nešto.Ovako zašto rockstar nije napravio pc verziju gta4? Evo mog odgovora,Pc je postao previše piratiziran i jednostavno prodaja nebi išla ovako kako je do sada.Zar ne vidite da se sve novije igre rade samo za konzole????????a kasnije mozda naprave za pc.
Pogledajte potez cryteca(idu na konzole) crysis je tako dobra igra prebrutalno napravljena,digo se toliki hype oko te igre i ja sam ocekivo aj prodat ce se začas u 1 milijun primjeraka,al nazalost prodana je samo u 70tisuca primjeraka WTF!!!!! SAMO!,a preko torenta i drugih gluposti downlodana je prek 10 milijuna puta i taj broj još uvijek raste.
Kao drugo komp treba nadograđivat i nadograđivat da imaš brutalan uzitak u igri da bude uber dobra grafika i to sve,al konzolu nemoraš,sve šta moraš imat je lcd,plazma ekran od kak ja imam-22'' i rezze 1680x1050 i staviš na 1080p i igraš bez ikakvih zaštekavanja i čak na 60 fps-ova!! bila ona pucačina,neka voznja ili tučnjava.
Kao 3 komp je skup sport.Zamisli da igru moš terat na sve high kak si zamišljaš fakat moraš ulozit velke pare u njega.

Pc je fakat zakon,igro sam wow na njemu 2 godine.Jedina igra koju sam igrao tolko dugo neprestano svaki dan.Pc je za MMORPG-ove,za teške pucačine(iako je i t vec konzolizirano) i za strategije,a konzole su za ostalo.

PIRATIZACIJU TREBA SMANJITI INACE CE PC TOTALNO PROPASTI ŠTO SE TIČE GAMINGA!!!!

Sickmanno1
17-05-2008, 13:08
pc polako izumre i to je činjenica.. deal with it..jer ako je pc tako moćan i odlican..zasto ima sve manje pc eksluziva a sve vise konzole eksluziva...

Cinjenica? Po cemu si zakljucio tu cinjenicu? Po broju ekskluziva? lol, pa nije se nista promijenilo u roku 5 godina sta se tice ekskluziva...dapace...dobili smo mi PC Gameri neke ekskluzive od konzola za PC...(DMC 3,4, RE4, Burnout, Mass Efeat, Fable, PES, itd itd....)


taj GTA IV svi su tako samouvjereni da ce doc na pc.. a sto ako ne dođe... huh? svi samo trkeljate da ce doc.. i to ono sigurno... ma kako je sigurno!?!!? jeli to rockstar potvrdia? ne. nije. al zasto ce doc..? zato jer mora.. jer je i SA isto tako dosa.. majko bozja..

Smiri hormone pod broj jedan...naravno da ce doci...zasto ne bi portali igru na koju su potrosili 100 milja dolara, za PC i dodatno zaradili...cista racunica...i ciste pare...pogotovo ce doci zato sto nisu potpisali sa konzolama nikakav deal ili nesto slicno da nemre na PC...


al najjace je kad se radi neki port sa konzola na pc i onda se dost radi ili ako pc verzija najavljena da ce doc kasnije nego x360 ili ps3, pa vi uvijek govorite: '' oho sad cemo dobit bonus sadrzaje.. bolju grafiku itd...'' a sto dobijete.. dobijete neoptimizirani port..

Opet svasta...skoro svaki port ima bolju grafiku, rijetko koji ima dobre kontrole, jer napravljen je za konzolu prvenstveno...investiraj 100 hebenih kuna u gamepad, pa ces vidjet da je svaka igra dobra...no opet da ima i par treseva porta, al to su igre koje uopce nisu ni vazne...one vazne su dobro portane...ustvari nabroj mi te igre koje su lose protane, a da vrijede nekog k...i nemoj mi spominjati Halo 2 jer je to sramota koja je portana 3 godine nakon izdanja igre za XBox...


a sad za ovaj burnout svi bruje, oho to ce bit bolje grafa, extra sadrzaji, bla,bla... ma dobit cete neoptimizirani port i nista vise... znam da se mnogi ne slazu s ovim sto sam napisao, ali zao mi je sada je takvo stanje...

A zbog cega si tako siguran da port nece valjati? Cek da pogodim....BUBAS! Nemas pojma isto ko ni ja kak ce port izgledati...

I normalno da se neslazem s tobom jer su ti argumenti na razini djeteta koji je dosao iz vrtica...




Ovako zašto rockstar nije napravio pc verziju gta4? Evo mog odgovora,Pc je postao previše piratiziran i jednostavno prodaja nebi išla ovako kako je do sada.Zar ne vidite da se sve novije igre rade samo za konzole????????

Postao previse piratiziran? Pa isto je piratiziran od pocetka PC industrije lol...cak se smanjiva iz godine u godinu...npr kod nas je pao za 1% u odnosu na proslu godinu...

Koje se to novije igre rade samo za konzole, a da prije nisu izasle na konzoli? Mislim ajd da je u pitanju neka ekskluziva za PC, pa ono da je sad presla potpuno na konzolu bi i shvatio ovako....mlacenje prazne slame...


Pogledajte potez cryteca(idu na konzole) crysis je tako dobra igra prebrutalno napravljena,digo se toliki hype oko te igre i ja sam ocekivo aj prodat ce se začas u 1 milijun primjeraka,al nazalost prodana je samo u 70tisuca primjeraka WTF!!!!! SAMO!,a preko torenta i drugih gluposti downlodana je prek 10 milijuna puta i taj broj još uvijek raste.

Idu na konzole? lol...EA je demantirao to, jer Crysis je najavljen kao trilogija...vec sam kasnije rekao zasto je crysis lose prodavan...nemoj da opet pisem isti tekst...

Kakvih 70tisuca primjeraka? Si ti cist? Pa prodan je u prva tri mjeseca u 1M primjeraka...

Ovo za torrente no comment jer si rezultat bubno...


Kao drugo komp treba nadograđivat i nadograđivat da imaš brutalan uzitak u igri da bude uber dobra grafika i to sve,al konzolu nemoraš,sve šta moraš imat je lcd,plazma ekran od kak ja imam-22'' i rezze 1680x1050 i staviš na 1080p i igraš bez ikakvih zaštekavanja i čak na 60 fps-ova!! bila ona pucačina,neka voznja ili tučnjava.

Bez stekanja? Dude jel ti imas PS3? PES steka, Oblivion steka...pa steka, ne da ima low FPS, vec padne nekad tako strasno da steka...Assassin's Creed isto ima trenutke kad je FPS poprilicno low...tak da da...ima problema isto sa stekanjem...i ako igra na PS3 zatrza nekad nemres nista, dok kod PC mozes detalje spustiti ili rezu...

Sybelius
17-05-2008, 13:32
Evo mene nazad na forumu :)
PIRATIZACIJU TREBA SMANJITI INACE CE PC TOTALNO PROPASTI ŠTO SE TIČE GAMINGA!!!!

Svi se mi uglavnom slazemo da je piratizacija stetna za pc gaming.
Ali...Ja kupim 1-2 pa i 3 igre,originala,godisnje,ilegalni software ignoriram.Imao sam preorder na game.uk za Mass Effect,otkazao sam ga radi paranoicno debilne zastite koja nece sprijeciti craking...e sad cu kupiti iz inata ilegalnu kopiju pa nek se hebu oni iz EA i moroni koji ih podrzavaju.

W1k1n6
17-05-2008, 18:36
Piratizacija bez sumnje puno utječe na autore i izdavače igara, no nitko nije bedast da ne bi bio svjestan jednostavne činjenice kako je izrada igara za konzole puno jednostavnija, što je zapravo najveći razlog zbog kojeg neki developeri bježe od PC-a.
No, razloga panici apsolutno nema. Što se dogodilo s GTA IV tako strašno da bi ugrozilo PC tržište? Gledajući prijašnje situacije s ovom franšizom, GTA 3, GTA VC i GTA SA, također su bilježili rekordne rezultate prodaje u kratkom vremenu, te su bili najavljivani kao Playstation ekskluziva, tek kad im je prodaja počela posustajati portani su na PC. Dakle ništa novo nije ni sa GTA IV. Ja sam tu igru uvijek doživljavao kao igru za konzole i igrao bih je na konzoli.
Kada bi igre za PC realno mogle biti ugrožene? Možda u onom trenutku kada bi počele izlaziti:
a) pucačine iz prvog lica koje bi se ponašale kako se ponašaju na PC-u. Kombinacija miš/tipkovnica s brzom reakcijom odaziva, čime bi došlo do nemogućnosti ravnopravnog igranja joypadom.
b) pojava vrhunskih RTS-ova s jakim multiplayerom, pri čemu bi igrači koji koriste shortcute na tipkovnici totalno razvalili sve one koji bi igrali joypadom, kao što razbijaju danas one koji se služe samo mišem.
c) mogućnost hardverskog dograđivanja konzole, te instalacija OS-a poput Windowsa na koji bi se mogle instalirati aplikacije šire namjene. Vidio sam na PS3 Windowse XP koji su zapravo bili shell za Linux, vjerujte, to možete doživjeti samo kao screen saver.
Ukratko, sa svakom generacijom konzola i igara uvijek se priča kako će igranje na PC-u biti uništeno. Nije stvar u tome da bi to bilo nemoguće, već zbog jednostavne činjenice kako proizvođači konzola i igara za konzole ne žele svoje konzole pretvoriti u PC.
Sada malo vi, nastavak slijedi... :)

ScorpiuS
17-05-2008, 19:01
Kao što si sam rekao developeri nikad ne rade portove na PC zato što vole PC gamere nego samo radi više love.

D4MB4
17-05-2008, 20:05
nema PC neće umrijet ima puno piratizacije to je da,ali neće nikad ugasit to PC gaming u grob ulazim s PC kad bi morao birati nikad s konzolom,nikad ih nisam volio imao sam od sonya do xboxa al su mi sam skupljali prašinu,a to oći li jednog dana umrijet PC dali će ga totalno zamijenit konzole neznam baš niti nevjeujem tome dok se to nedogodi i dok nevidim svojim oćima

ScorpiuS
17-05-2008, 20:57
Ako želiš igrat u dnevnom boravku oda si ljepo kupi TV karticu od nekih 100 kuna i odnesi kantu u dnevni boravak te je spoji na telku i ljepo si uzmi nekakvi bežični gamepad, tipkovnicu i miš i imaš home-made imitaciju PS3-ce. :P

kulamasta
18-05-2008, 00:35
Što ce mu TV kartica za igranje na telki???

KingTomy
18-05-2008, 09:36
Postoji i PC to TV, valjda je na to mislio...

kulamasta
18-05-2008, 15:03
Pa spoji telku na TV-out na grafickoj koju ima i to je to... igra se na PC a sliku ima na telki... ne trebaju mi nikakve tv kartice

W1k1n6
18-05-2008, 18:51
Kao što si sam rekao developeri nikad ne rade portove na PC zato što vole PC gamere nego samo radi više love.
Za razliku od onih koji PC naslove portaju na konzole iz čiste ljubavi :wink:

Nodakim
18-05-2008, 21:19
Piratizacija bez sumnje puno utječe na autore i izdavače igara, no nitko nije bedast da ne bi bio svjestan jednostavne činjenice kako je izrada igara za konzole puno jednostavnija, što je zapravo najveći razlog zbog kojeg neki developeri bježe od PC-a.
No, razloga panici apsolutno nema. Što se dogodilo s GTA IV tako strašno da bi ugrozilo PC tržište? Gledajući prijašnje situacije s ovom franšizom, GTA 3, GTA VC i GTA SA, također su bilježili rekordne rezultate prodaje u kratkom vremenu, te su bili najavljivani kao Playstation ekskluziva, tek kad im je prodaja počela posustajati portani su na PC. Dakle ništa novo nije ni sa GTA IV. Ja sam tu igru uvijek doživljavao kao igru za konzole i igrao bih je na konzoli.
Kada bi igre za PC realno mogle biti ugrožene? Možda u onom trenutku kada bi počele izlaziti:
a) pucačine iz prvog lica koje bi se ponašale kako se ponašaju na PC-u. Kombinacija miš/tipkovnica s brzom reakcijom odaziva, čime bi došlo do nemogućnosti ravnopravnog igranja joypadom.
b) pojava vrhunskih RTS-ova s jakim multiplayerom, pri čemu bi igrači koji koriste shortcute na tipkovnici totalno razvalili sve one koji bi igrali joypadom, kao što razbijaju danas one koji se služe samo mišem.
c) mogućnost hardverskog dograđivanja konzole, te instalacija OS-a poput Windowsa na koji bi se mogle instalirati aplikacije šire namjene. Vidio sam na PS3 Windowse XP koji su zapravo bili shell za Linux, vjerujte, to možete doživjeti samo kao screen saver.
Ukratko, sa svakom generacijom konzola i igara uvijek se priča kako će igranje na PC-u biti uništeno. Nije stvar u tome da bi to bilo nemoguće, već zbog jednostavne činjenice kako proizvođači konzola i igara za konzole ne žele svoje konzole pretvoriti u PC.
Sada malo vi, nastavak slijedi... :)



onda ce oni već postati kompjuter....nesto kao macintoshi danas :),i na kraju cemo birati koji tip kompa hocemo...i pada na isto

bezimeni
18-05-2008, 22:10
Da ali taj kompjutor ( konzola) će biti jednoko aktualan za 6 godina kao i na dan izlaska.Možda ga u međuvremenu smanje i sigurno ga pojeftine ali igra radi jednako kao i na prvom primjerku i svima radi jednako dobro ili jednako loše.Dok se pc nadograđuje jednom godišnje ili kako tko već može i želi.Trebalo bi staviti na papir koliko se toga prosječno promjeni i nadogradi na kompu kod nekog aktivnijeg gamera unutar 6-7 godina.Mislim da nitko od nas ni ne želi znati svutu koju je utrošio.Barem ja ne želim jer bi mi pozlilo.Istina ja se snađem jer uvijek prodam komponentu koju mjenjam ali tome nema kraja ako se žele igrati najnoviji naslovi.

Snake
18-05-2008, 22:45
tako će se slučaj u budućnosti biti i s konzolama. microsoft već daje naslutiti kakve planove imaju za tržište xboxova. prvo izbace osnovni model, kasnije se pojavi model s blu-rayom koji se manje grije bla bla bla, na kraju stave model s novim gamepadom, većim diskom i nekim ostalim periferijama. pa zar to nije isto kao u slučaju s pc-jem? samo s iznimkom da novu verziju konzole ne moraš kupiti da bi mogao nešto igrati, ali ona će se grijati kao luda i time se povećava opasnost da što prije crkne. možda to nije bilo tako s prvim xboxom i ps2, ali s novom generacijom definitivno hoće. Koliko je ono xbox360 već u prodaji? 2-3 godine? koliko su verzija te konzole izbacili? 2-3 verzije?
a to što svaki dan izlazi nova komponenta za pc ne znači da je automatski moraš imat. stvar je u pametnom slaganju konfiguracije (nije dovoljno samo otići u trgovinu i odabrati cca 5000 kn računalo). nevjerojatno je koliko gamera u konfama gleda samo procesor memoriju i grafičku a matična je osnova svega. u biti, računala se ne kupuju samo za igru i kudikamo su isplativiji po tim cijenama od konzola (pogotovo ako računaš da za današnju konzolu trebaš imati što kvalitetniji (skuplji) lcd ili plazmu).
kod konzola taj proces pretvorbe u pc ide sporo tako da ga ljudi baš i ne vide, no pretpostavljam da će za par godina msoft nuditi pet modela konzoli, ako ih već i sad ne nudi. to je kao kad vam u trgovini nude 5 konfiguracija. od arcade do elite.

Peyo
18-05-2008, 22:53
Slažem se sa bezimenim. :thumbs2: To i ja stalno okolo govorim kako se konzola može kupiti i igrati stalno bez trzanja, tako dugo do sljedećeg izlaska neke nove konzole, a komp se mora konstantno nadograđivati, a za pravu mašinu od kompa treba izdvojiti oko 10 soma kuna, za xbox 360 2000 kn, za ps 3 3200 kn, pa se ja pitam tko tu koga farba. :roll:

Nodakim
18-05-2008, 22:58
Da ali taj kompjutor ( konzola) će biti jednoko aktualan za 6 godina kao i na dan izlaska.Možda ga u međuvremenu smanje i sigurno ga pojeftine ali igra radi jednako kao i na prvom primjerku i svima radi jednako dobro ili jednako loše.Dok se pc nadograđuje jednom godišnje ili kako tko već može i želi.Trebalo bi staviti na papir koliko se toga prosječno promjeni i nadogradi na kompu kod nekog aktivnijeg gamera unutar 6-7 godina.Mislim da nitko od nas ni ne želi znati svutu koju je utrošio.Barem ja ne želim jer bi mi pozlilo.Istina ja se snađem jer uvijek prodam komponentu koju mjenjam ali tome nema kraja ako se žele igrati najnoviji naslovi.



ne slazem se,pa pogledaj vec postoje razlika u hardveru medu konzolama,hard discovi su drugih veličina

IgGy
18-05-2008, 23:50
Kao što je IgGy rekao, priznali mi to ili ne pc gaming se nalazi u nezavidnoj situaciji.Ja ću biti oštriji i reči da smo ternutno pali u drugu ligu (po zaradi).Sobzirom na ogromnu zaradu koja se trenutno odvija na konzolama teško da će mo se vratiti u prvu ligu.Karikiram,da me netko ponovno ne hvata za svaku riječ jer vidim da su me već zbog ove teme prozvali da trkeljam gluposti,da sam alkoholičar,da mi treba dati marked i sl.
Igram se još iz vremena ZX Spectrum-ma i po mojoj procjeni pc gameng nikada nije bio u nezavidnijoj situaciji.Kapital je danas alfa i omega a trenutno se na konzolaškim naslovima ubiru debele pare.Ovo što je napravio GTA 4 je presedan.Igra koja zarađuje više nego neki filmski hit...MGS 4 se pozlatio i predviđa se izvrsna prodaja.GT se odlično prodao kao demo a što će biti kada izađe puna igra.Ostale naslove ni ne pratim a vjerujem da ima još potencijalnih hitova.
PC je moja platforma i oduvjek sam na njoj.Konzolu sam imao (ps1) ali tek kao nadopunu pc-u.Ne navijam za konzole.

PC gaming nije pao u drugu ligu. PC gaming nije u drugoj ligi što se kvalitete naslova tiče, niti što se zarade tiče. Zanemari NPD. Njih Microsoft, Sony i Nintendo drže za jaja, dok s PC strane nema tko. Doduše, PC gaming je u dugoj ligi što se marketinga tiče. Jer marketing je danas uglavnom sve. Na konzolama se ne prodaje kvaliteta igara, prodaje se kvaliteta marketinga, što je vrlo jasno pokazao i Microsoft, da apsolutno prosječnim naslovom može postići ogroman uspjeh. Mislim na Halo. Dakle, GTA 4 nije prvi koji je postigao toliki uspjeh. Prije njega je to učinio Halo 3.

Doduše, ukoliko se developeri na PC-u trebaju u nekoga ugledati, tada to trebaju biti Blizzard i Valve. Kada oni proizvedu naslov, tada se zemlja trese. Prvenstveno zbog kvalitete igara, ali naravno i zbog mogućnosti da njihove igre pokrenete i s pet godina starim strojevima.

Recimo, evo jedan zanimljiv podatak. Valve je rekao kako se The Orange Box prodao dva puta bolje na PC-u negoli na obje konzole, uključujući prodaju u trgovinama i preko Steama.

No, budite bez brige. Stvari će doći i dolaze na svoje. Što će Microsoft u svemu tome izmanevrirati, iskreno nemam pojma. Ta tvrtka istovremeno pokušava igrati na obje strane, a jednu je stranu dugoročno svjesno uništavala kako bi gurala drugu.

Baš sam o tome neki dan pričao s W1k1kn6om, pri čemu mi je kolega rekao kako ne vjeruje da će Microsoft učiniti išta za PC gaming jer se trenutno čini kako im je mnogo draže prodavanje njihovih Xboxa.
Istina, tako uistinu sada djeluje, no nemojmo zaboraviti da je Microsoft još uvijek u debelom minusu što se Xbox branda tiče. Radi se o milijardama. Koliko mi je poznato, Microsoft je uložio sveukupno 50-ak milijardi dolara u Xbox brand. Taj se novac mora vratiti. A ukoliko u Microsoftu nisi profitabilan, nemaš što tražiti u toj kompaniji. Naravno, ne kažem da će Microsoft ugasiti Xbox brand ukoliko uskoro ne počne ordinirati u plusu, no 140 milijuna prodanih primjeraka Viste u samo godinu i pol dana otkako je na tržištu (odnosno cca 3 primjerka svake sekunde), govori nam da Microsoft još uvijek jako voli te Windowse, a s time i "Games for Windows".

Drugim riječima... strpljenja.

bezimeni
19-05-2008, 06:35
Igra JEDNAKO radi bila to arcade iili elite verzija.Razlika je u dodatnom konforu što ne utječe na prikaz igre na ekranu.LCD televizori su postali stvarnost sa prihvatljivim cijenama te se crt gotovo više i ne kupuje.Igra će uvijek na konzoli jednako raditi bez obzira koliko verzija iste konzole izbace, jer to tako jednostavno mora biti.Ustalom PS3 je išao drugom politikom te se njegove konzole tek minimalno razlikuju.Veličina u hard disku između 60 i 40 gb nikoga ne uzbuđuje kao što pc gamera uzbuđuje svakih 6 mj. nova serija grafičkih kartica ,socketa i čipseta....I mnogi zanemaruju činjenicu da je ps 3 ponajbolji blu ray player na tržištu.Koliko bi koštao samo blu ray za pc...kao pola same konzole.Da cijene će padati ali to vrijedi u oba smijera jer će i konzole dodatno pojeftiniti.Da grafika će na pc napredovati dok će na konzoli stagnirati.Ali koliko nam je uopće potrebna sve bolja i zahtjevnija grafika.
Igre koje su pc ekskluzive su u pravilu kvalitetnije od konzolaških makar imamo i obrnutih slučajeva.Problem je što bi tih ekskluziva moglo biti sve manje i manje.A onda koji je smisao konstantnih nadogradnji ako mogu kupiti konzolu i igrati 5-6 godina igre od koji su velika večina multiplatformske.Ako se pc ekskluzive neće smanjivati sve 5.
Ponavljam,pc je moja platforma i ova tema je samo moje glasno razmišljanje potaknuto ogromnom zaradom koju je postigao GTA 4 i možebitnom situcijom da i one neodlučne potakne na izradu multiplatformske igre te tek naknadni port na pc.

McPingvin_v2.0
19-05-2008, 07:07
Igra će uvijek na konzoli jednako raditi bez obzira koliko verzija iste konzole izbace, jer to tako jednostavno mora biti.
Da, ali za 5 godina grafika neće biti u rangu tadašnjih igara, nego će biti onakva kakvu će jedna 7800 moći vrtiti ;)

bezimeni
19-05-2008, 07:12
Obožavam kada netko vadi rečenicu iz konteksta.Pročitaj još jednom moj kompletan post :wink: .

McPingvin_v2.0
19-05-2008, 07:19
Što misliš koliko nam je potrebna grafika?

Nije uopće. Zato se i rade nove grafičke s jačim procesorima i više RAM-a.

Ček, zašto se onda uopće rade nove konzole kada nam grafika ne treba?!




Fak, kasnim u školu. 'Ebale te konzole.

bezimeni
19-05-2008, 07:48
Da barem tamo naučiš čitati sa razumjevanjem...Na konzoli grafika dura 5-6 godina i promjena hardvera u tolikom vremenskom perodu je sasvim opravdana.Na pc-u je promjena hardvera daleko češća.5-6 godina je vrlo dug period u informatičkom svijetu a dobije se sasvim zadovoljavajući grafički prikaz.Nove konzole su morale biti napravljene sobzirom na veliku smjenu tv uređaja i prelazak sa 720x480 rezolucije na HD ready i full HD rezoluciju.Sada kada mogu "gurati" igre na toj rezi tražiti još bolju grafiku je tražiti dlaku u jajetu.Nivo detalja je sasvi dovoljan do nove smjene generacija dok će se za to vrijeme na pc-u okrenuti xy komponenata.

IgGy
19-05-2008, 10:19
PC Gaming Alliance i AMD čine prve korake.

AMD pokreće "AMD Game", sustav koji će gamerima i budućim korisnicima omogućiti jednostavniju kupnju pravog gamerskog stroja.

Osim toga, pogledajte slideshowove koje je AMD pustio u javnost.

Izdvajam:

- PC Gaming Alliance procjenjuje kako u svijetu postoji 263 milijuna PC gamera. Od čega je:
- 75% (197 250 000) casual
- 20% (52 600 000) mainstream
- 5% (13 150 000) enthusiast

PC Gaming je u 2007. godini doživio rast od 14%, odnosno 8,5 milijardi USD.
Očekuje se da će u 2008. godini doživjeti rast od 16%, odnosno 9,6 milijardi USD.
Od svega je najznačajnije kako digitalna distribucija rapidno uzima znatan dio kolača tradicionalnoj distribuciji u trgovinama.

Uostalom, pogledajte slajdove:

http://www.shacknews.com/screenshots.x?gallery=9905&id=119844

Snake
19-05-2008, 11:42
konačno nešto konkretno od pc gaming alijanse... a slajdovi izgledaju... obećavajuće. :bravo:
pc igre su oduvijek bile puno kvalitetnije od konzolaških tako da se i ne bojim baš toga što je sve manje pc ekskluziva... recimo puno više sam uživao u jednom football manageru nego u gears of waru. nije sve u grafici. rekao bih, koliko para toliko muzike. ali evo da navedem primjer kako ni kod konzola nije sve med i mlijeko... frend kupio ps3 40GB verziju, original nova, na njoj igrao samo cod4 i gta4. Nakon 3 mjeseca (i tjedan dana igranja gta4) konzola se usred igre zamrznula i morao je resetirati, samo što kad je resetirao blu-ray čitač je riknuo i više nije mogao pokrenuti nijednu igru. baš ovih dana je poslao konzolu na popravak nakon što su mu potvrdili da je sony u 40GB verzije konzole stavljao blu-ray čitače lošije kvalitete kako bi smanjio cijenu konzole. kako u to nije mogao vjerovati istraživao je na netu i našao na oko 600 istih slučajeva crkavanja
kad je x360 tek izašao javili su se komentari da se previše zagrijava i zamrzava usred nekih igara. ms je ponudio neki dodatak ako se dobro sjećam koji bi smanjio zagrijavanje. nije ga ponudio besplatno. ja da sam kupio x360 osjećao bih se budalom kad bih mjesec dana poslije morao KUPITI i dodatak koji bi smanjio zagrijavanje konzole. pa što ga ne daju besplatno ako nisu mogli uočiti zagrijavanje prije nego su konzolu pustili u prodaju! onda je poslije uslijedila afera s crkavanjem konzole (red ring of death), a kako mi se čini, problemi s konzolama neće završiti s tim slučajem.
jedino je nintendo ponudio konzolu koja i nema nekih problema. protiv wii-ja nemam apsolutno ništa jer on i nije pravi konkurent pc platformi (ili obrnuto, pc nije konkurent wii-ju), te za razliku od sonya i ms-a, nintendo je pokazao upravo ono što sam ja maloprije rekao - nije sve u grafici. vidio sam trailer za gears of war dvojku, vidio sam trailer za spore. besmisleno je pitati koju igru više očekujem. možda je nekom konzolašu zanimljivo samo pucati pucati i još malo pucati, pa reloadirati da ponovo pucaš, ali meni kao pc gameru zabavnije je evoluirati da bi vladao, graditi da bi širio, razmnožavati da bi živio. a spore je nasreću pc only

W1k1n6
19-05-2008, 13:30
Gaming je gaming, bez obzira na kojoj se platformi odvijao. Čim je više platformi za igranje tim je bolje i budućnost video igranja je svijetlija. Sva ograničavanja vode u stagnaciju. PC nikada ne bi imao pravu 3D grafiku da se nije pojavio Sony PSX, isto kao što ni PS3 ne bi imao masu vizualija da ih nije pokupio od PC tehnologije. "Volim PC, mrzim konzole" je čista djetinjarija od izjave. Gameri svih platformi ujedinite se! :)

ScorpiuS
19-05-2008, 14:36
Da ujednimo se.
A što misliš da će se Microsoft i Sony dogovorit pa naprave samo jednu konzolu ili da će radit igre koje se mogu igrati na svim konzolama.
Znam da to nije ono što si mislio ali po onome kako se danas gameri ponašaju jedino je rješenje.

W1k1n6
19-05-2008, 14:41
Mogućnost za tako nešto je nikakva, a kada bi se i desilo to bi bio najgori mogući scenarij za gaming. Raznovrsnost nas obogaćuje.

McPingvin_v2.0
19-05-2008, 14:46
Da barem tamo naučiš čitati sa razumjevanjem...Na konzoli grafika dura 5-6 godina i promjena hardvera u tolikom vremenskom perodu je sasvim opravdana.Na pc-u je promjena hardvera daleko češća.5-6 godina je vrlo dug period u informatičkom svijetu a dobije se sasvim zadovoljavajući grafički prikaz.Nove konzole su morale biti napravljene sobzirom na veliku smjenu tv uređaja i prelazak sa 720x480 rezolucije na HD ready i full HD rezoluciju.Sada kada mogu "gurati" igre na toj rezi tražiti još bolju grafiku je tražiti dlaku u jajetu.Nivo detalja je sasvi dovoljan do nove smjene generacija dok će se za to vrijeme na pc-u okrenuti xy komponenata.
Pitanje za sve koji imaju konzole: izdrži li vam kontroler 6 godina? :)

ScorpiuS
19-05-2008, 15:03
Izdrži li ili ne njega je daleko isplativije mjenjtat od neke grafičke kartice.

W1k1n6
19-05-2008, 15:08
Pitanje za sve koji imaju konzole: izdrži li vam kontroler 6 godina? :)
Meni se niti jedan kontroler nije pokvario, još od PSX-a do danas. "Ode" mi jedino PS3 kontroler kad ga zaboravim stavit na punjenje, a ubija me u pojam što je žica dužine pola metra pa ako hoću igrat dok se puni moram sjedit na dvajs centimetara od 107 cm ekrana televizora mamicu mu sony drapo :)
Mislim kako vam je kvar kontrolera najčešće posljedica padova ili možda igara koje baš nisu moj tip - nogometa i tučnjava, u kojima se gumbići stišću bjesomučno. Moj načešći kvar na PC-u je pak miš, u doba aktivnog MP igranja često su završavali karijeru u zidu.

Nodakim
19-05-2008, 15:17
meni one gljiivce ispadnu uvijek ili iz čistoga mira (ilitiga pada sa 2) crkne

W1k1n6
19-05-2008, 15:57
Meni na konzolama ide na živce što su u većini igara uveli snimanje pozicija gdje god se hoće kao na PC-u. Prije mi je bilo puno zanimljivije dok si se morao dobro iskrviti do svakog save pointa. Zapravo to mi ide na živce i na PC-u. Gdje su ona stara vremena...

Sickmanno1
19-05-2008, 16:02
Meni na konzolama ide na živce što su u većini igara uveli snimanje pozicija gdje god se hoće kao na PC-u. Prije mi je bilo puno zanimljivije dok si se morao dobro iskrviti do svakog save pointa. Zapravo to mi ide na živce i na PC-u. Gdje su ona stara vremena...

Nitko te netjera da koristis Quick Save ^^

McPingvin_v2.0
19-05-2008, 16:14
Izdrži li ili ne njega je daleko isplativije mjenjtat od neke grafičke kartice.
Govorim zato jer ćeš promijeniti barem 2 kontrolera u to vrijeme... A sada mainstream - high end PC ne treba više od cca 100€ nadogradnje da se na njemu nešto može igrati 5 godina.

W1k1n6
19-05-2008, 16:14
Meni na konzolama ide na živce što su u većini igara uveli snimanje pozicija gdje god se hoće kao na PC-u. Prije mi je bilo puno zanimljivije dok si se morao dobro iskrviti do svakog save pointa. Zapravo to mi ide na živce i na PC-u. Gdje su ona stara vremena...

Nitko te netjera da koristis Quick Save ^^
Istina, ali teško se prisilit na to, zlo je lako dostupno i zavodljivo :) Kada uopće ne bismo imali tu mogućnost, igrali bi sigurno sasvim drugačije.

W3DR4N
19-05-2008, 19:28
Ne volim ovakve rasprave, ali napomenuo bih zabludu PC igrača.
Grafika u jednoj generaciji konzola itekako napreduje. Pogledajte starog vuka Playstationa 2 i naslove Shadow of the Colossus i God Of War 2. Vizualnim dojmom pariraju novoj generaciji, a brzinom izvođenja ih sve premašuju.

Također, ponavljam da mi je blueray tehnologija u potpunosti bespotrebna u trenutnom razdoblju. Sve je to lijepo i krasno, no 300 kuna za film je previše i meni i videoteki. Frajer to ne želi uzimati jer je potražnja nikakva, cijene orginalnih filmova previsoke, a ponuda preslaba. Dosad sam gledao samo jedan blue ray film i to na HD Ready televizoru. Skok s klasičnog DVD medija je minoran. Dok se medij standardizira, playeri će biti u Pevecovoj ljetnoj akciji za samo 399,99. Višnja FTW.

Svejedno od glave do pete mjerkam PS3. Da imam viška vremena, definitivno bih ga zagrizao, jer su GT5, Resi 5, MGS 4 i GTA 4 preprivlačni. Ekskluzive kakve na PC-u možemo samo sanjati.

bezimeni
19-05-2008, 19:33
W3DR4N nije ti ovo trebalo.Sada će tražiti za tebe marked i buju poslali vrit tebe i taj komad plastike.
Filmovi su ipak nešto jeftiniji http://webshop.sophoslab.hr/?blu-ray/107/

W3DR4N
19-05-2008, 19:42
Najbolje da si ga sam stavim, pa ih riješim muke pisanja.

Recimo, gledajući Witchera, čekali smo godinama da zaigramo takav naslov. Dotad smo se zadovoljavali RPG mrvicama s Xboxa, točnije poprilično dobrim Kotorima, ali i dosadnim Fableom, te još dosadnijim Jade Empireom. Sad kad je witcher izigran, preostaje nam vratiti se na put Xboxa, i skupljati mrvice Mass Effecta i danas sutra Fablea 2.

Stalker je odličan, no trebali smo čekati čak pet patcheva da bude igriv kako bog zapovjeda.

Pored toga, ne sjećam se kad sam igrao ekskluzivu na PC-u, ali da sam istinski uživao u istoj.


EDIT: Vidjeh link. Najveći problem Blue Raya u hrvatskoj je ipak nezainteresiranost distributera. Nisu orjentirani niti na blockbustere, niti na klasike. Izdaju nekakve polustare, poludobre ljetne hitove.
Continental se čini kao iskra svjetla, no dok to ne pokažu, neću ništa govoriti.

ScorpiuS
19-05-2008, 19:56
Po Bluray-u se vidi da Sony gleda u naprjed jer se vidi značajan porast težine igara danas.
Donedavno sve su igre mogle stat na 1 DVD a sad idu na DL DVD, prije su igre težile maksimalno 4 gb (i govorim za prije jednu godinu) a danas puuuun o više.
Dirt 8, The Witcher 6(nisam siguran, tako se sjećam), Turok 12...

W3DR4N
19-05-2008, 20:05
Igre su nepotrebno toliko velike. DualLayer DVD je uvrh glave većini igara. Sony na svoje bluerayove današnje naslove snima dva ili tri puta. Najbolji ti je primjer preopširni GTAIV koji na DualLayer disku zauzima oko šest gigabajta, a veći je od nekoliko drugih igara zajedno. Uz taj, vrhunski je primjer loše kompresije PC naslova. Zašto uopće instaliramo igre kad installer samo kopira foldere s diska?

bezimeni
19-05-2008, 20:07
Instaliramo ih zato jer se brže učitavaju sa harda nego sa cd/dvd-a.

W3DR4N
19-05-2008, 20:16
Igre na konzolama instaliramo? Zašto onda na dvobrzinskom DVD čitaču kakav se ugrađuje u playstation 2 igre gotovo da i nemaju loadinge, a vrte se u igrivoj konstanti. Trud je pao u drugi plan, očito.

bezimeni
19-05-2008, 20:21
Da,moram priznati da si ponovno u pravu.To mi već malo "naporno" da ti je svaka na mjestu :kill: . :D .

ScorpiuS
19-05-2008, 20:40
Pa neke crackirane igru su već instalirane na DVD i u stanju su se pokretati savršeno brzo sa DVD-a. (ovo govorim samo da dokažed da je moguće i na PC napravit isto što i na PS i XB)
Isto tako ja sam TM:NF instalirao na moj stick pa ju pokrećem normalno sa svim efektima(osim blura) najvećoj rezoluciji i jednako brzim loadanjem.

Sickmanno1
19-05-2008, 21:12
Diablo je imao najbolju installaciju :D

Mister_No
22-05-2008, 12:54
zasto svi toliko trube o pc pirateriji kad je na x360 gotovo podjednako zastupljena?

Snake
22-05-2008, 14:09
meni je sasvim dobar taj sistem instaliranja igara na disk. prednost instaliranja na disk je brže učitavanje igre, a i mogućnost modificiranja. ja obvezno ako igra ima više od dva uvodna filma obrišem te fajlove i startam igru bez da moram triput stisnit enter da bi prekinuo nešto što sam već gledao. a kako vidim većina konzolaških igara kreće upravo tim putem, instalira neke od važnijih fajlova na disk, to je samo još jedan dokaz kako konzole žele bit pc.

Nodakim
22-05-2008, 14:16
zasto svi toliko trube o pc pirateriji kad je na x360 gotovo podjednako zastupljena?


PR vojska Mictosofta FTL!

W3DR4N
22-05-2008, 15:01
meni je sasvim dobar taj sistem instaliranja igara na disk. prednost instaliranja na disk je brže učitavanje igre, a i mogućnost modificiranja. ja obvezno ako igra ima više od dva uvodna filma obrišem te fajlove i startam igru bez da moram triput stisnit enter da bi prekinuo nešto što sam već gledao. a kako vidim većina konzolaških igara kreće upravo tim putem, instalira neke od važnijih fajlova na disk, to je samo još jedan dokaz kako konzole žele bit pc.

Imaš dvije gige rama u računalu. Pola igre doslovno stane u njih. S druge strane, ako je recimo Chaos Theory išao jednako na xboxu s dvdromom i 64 megabajta SDRAMa jednako kao i na mojem tadašnjem PC-u s tvrdim diskom i 512 DDRa, doista se zapitam i prestanem trabunjati o bržem učitavanju.

Modificiranje je moguće izvesti i na konzoli, samo nisam siguran da je to itko pokušao na svoju ruku. Obična datoteka s podacima za linkanje i negiranje bi riješila problem, pri čemu bi samo novi potrebni podaci bili na diskovima koji se ugrađuju u konzole. Nije strašna stvar. Svejedno postoje razni službeni map, character i car packovi za razne Xbox360 igre, koje rade jednako kao i ekspanzije na računalu. Ne zaboravite činjenicu da je ekspanzija svojevrsna modifikacija igre. Svejedno na konzolama ne izlaze ekspanzije jer su kao takve nepotrebne. Danas je i na računalu manje više sve stand alone.

Konzole prvenstveno imaju disk radi multimedije, što ih pretvara više u media centar nego li računalo. Pa i iPod ima hard disk, no zovemo li ga računalom ili glazbenim playerom? Danas su servisi za konzole poprilično dobri, i disk nam, osim za saveove i spomenute packove služi za razne trailere, glazbu, pa i na kraju krajeva - filmove. Isto tako, diskovi služe za Microsoftove i Nintendove virtualne konzole (emulatori starijih konzola, download tih igara na disk). Konzolu držiš pred televizorom u dnevnoj ili vlasitoj sobi, što znači da je blizu DVD ili glazbenog playera. Zašto kupovati više uređaja, i na kraju krajeva, zašto koristiti, kad se sve može objediniti u jednom. Svaka čast što su se konzole priklonile multimediji. Konzola nikad neće biti, šta ja znam, Mail eXchange server, ili radna stanica za AutoCAD, no zašto je ne koristiti za glazbu i film, tj. zabavu?

Snake
22-05-2008, 15:27
to o bržem očitavanju ovisi od igre do igre. normalno je da se chaos theory dobro vrtio na xboxu kad njegovi leveli nisu ogromni i nevjerojatno detaljni. ali kad npr. uzmeš primjer obliviona kao open ended igre, instalacija igre ipak je u prednosti.
konzolu gledam kao stroj za igru a ne multimedijski centar. ne poričem da ih većina ljudi koristi i u tu svrhu, no teško mi je i pomisliti da netko glazbu pušta pomoću gamepada. onako možda više smiješno, jer nisam naviknut na to. pc je opet kao i multimedijalni centar moćniji nego konzola, samo što su konzole daleko jednostavnije i pristupačnije običnim korisnicima.

Svoj drugi komp koristim kao media centar, filmove gledam pomoću mnogo kvalitetnijih programa nego što su to oni na konzolama - power dvd daje odličnu kvalitetu slike, a tu su i razne mogućnosti podešavanja zvuka. gom player koristim za obične video formate i također dopušta gomilu opcija koje mi inače ne bi bile dostupne da video gledam na konzoli. o glazbi da i ne pričam, winamp ili wmplayer svejedno je, brz pristup bilo kojoj pjesmi, dodatni efekti, masa vizualizacija, generirane playliste... ne kažem da to konzola nema, ali samo smatram da se pc može savršeno iskoristiti kao media centar. Ako playliste npr. upariš sa tipkovničkim kraticama samo pritiskom kombinacije tipki mogu doći do željene playliste (osobno koristim ctrl+tipke 1-10) tako da mi komp služi kao neka vrsta jukeboxa. pc media centar je bolji brži ljepši, samo treba imati mašte. A još kad nabavim neke 5.1 zvučnike...

W3DR4N
22-05-2008, 15:59
Pričali smo o prvom Xboxu, ali kad već želiš, korisnici Xboxa360 su uživali u konstantnom i brzom frame rateu dok smo mi plakali kako nam oblivion u srednjim detaljima na otvorenom ide u svega dvadesetak sličica u sekundi.

Zanimljivo je da pričaš o kontroleru kao smiješnom načinu manipuliranja medijskim sadržajima, a zatim spominješ konfiguriranu tipkovnicu. Doista misliš da nije smiješno vidjeti kako čovjek u dnevnoj sobi ima tipkovnicu na kojoj pamti pedesetak ctrl/shift/alt kratica kako bi imao sve opcije "brzo" dostupne? Čak i kad vizualiziram, ta scena mi tjera suze na oči.

Osim toga, xbox360 ima fantastičan, relativno jeftin (~200 kuna) i službeno propisan način upravljanja, koji svaki tvoj argument baca u vodi. Stvar radi presavršeno, i nisu potrebna nikakva konfiguriranja. http://g-images.amazon.com/images/G/01/amapedia/00/68/53/A3XTLL1FJH6WC_1169685536800.jpg

DVD kao medij, kako je snimljen i distribuiran jedini određuje osnovnu kvalitetu slike. Po osnovnim opcijama, isto će izgledati na Vivaxu od 160 kuna u Pevecu i na računalu od 20 000 kuna. PowerDVD može uštimati boje, kontrast, svjetlinu i slične gluposti, no prvenstveno ćeš te stvari podesiti na televizoru, jer on tome i služi. Ne kažem da nisam složio library, foldere, favoritese i ostale opcije da ih prilagodim mojem ukusu u winampu, ali doista, koliko je ljudi spremno zajebavati se s time. Većina će ipak koristiti osnovne postavke i dobivati i više nego im treba.
Isto vrijedi i za Media Centar. Ne sumnjam da je konfigurirani media centar za samu multimediju bolji od jednog Playstationa 3, no za cijenu koju ćeš ga platiti proći ćeš osjetno skuplje, a izgubiti jako, jako bitnu stavku, a to je ono čemu konzola i služi - igrama, i što obavlja bolje nego ikada. A i želiš li blue ray player, cijena će mu narasti kojih 3 tisuće kuna minimalno, što je samo po sebi ravno cijeni navedene konzole.

Poanta je da su konzole iznimno jeftine kad pogledamo što sve nude i koliko su dugotrajne. Da su korisnici Playstationa 2 od 2000. do danas promijenili tri konzole, prošli su jeftinije nego da su nadograđivali računalo za igre, a i dan danas se upravo njegove igre najbolje prodaju. A tu su se našle stotine i stotine naslova.

Gledaj i malu računicu. Da kupiš Playstation 3 (3200 kuna) i računalo za rad (2800 kuna) (pod rad mislim na kompletni rad u windowsima, aplikacijama poput Officea ili Adoba, te kompletan spektar multimedije), za 6000 kuna ćeš osigurati lagodne i nesmetane igraće i radne aktivnosti za idućih nekoliko godina. Kupiš li za iste ili veće novce računalo, za nove naslove će poslužiti do konca iduće godine, kad će postati samo računalo za rad, ništa bolje od ovog kupljenog za dvostruko manje novce, dok će konzola vrtiti najnoviji multiplatform hit u 60 sličica. Been there.

Snake
22-05-2008, 16:43
@wedran
a dobro,... tvoje mišljenje, nećemo se sad svađat. možda bi ga i promjenio kad bi vidio kako taj sistem radi u praksi. još jednom kažem, ne smatram da je konzola kao media centar loš izbor no media centar pc je puno bolji.
što se tiče konfigurirane tipkovnice to ti je jednako kao i npr. u rpg igrama gdje pamtiš da je F1 glavni meni F2 character meni, F3 Journal F5 save F12 skrinšot, nije uopće za smijanje, jednom tipkom odmah dođeš do onoga što želiš dok na konzoli moraš proći kroz deset menija i dvadeset foldera da bi konačno vidio nešto / dodao na playlistu.
kao što rekoh, sve je stvar mašte, pa ako si dovoljno kreativan, naći ćeš i način kako tipkovnicu uklopit u dnevni boravak
i da, cijena od 3200kn je zaista primamljiva, pogotovo kad su igre za ps3 čak i do 40% skuplje nego za pc. +ono što nitko ne želi gledati next gen u 640x480, pa za jednu plazmu treba izdvojiti barem 3500 kn, a u slučaju da želiš fullHD i do 7000.
pc hardver tržište je, tu se slažem, divlje, ali oko toga mi smrtnici ne možemo ništa, zato i dolazi do ovakvih rasprava što je bolje, što je isplativije i kvalitetnije, a u biti ništa nije savršeno i sve je samo pitanje ukusa

bezimeni
22-05-2008, 16:50
Marked za ove plastik štovatelje.Kakav vas nije sram govoriti pozitivno o tam nekim plastičnim kutijama sa smješnim gamepadovima. :twisted: .

Snake
22-05-2008, 16:59
Marked za ove plastik štovatelje.Kakav vas nije sram govoriti pozitivno o tam nekim plastičnim kutijama sa smješnim gamepadovima. :twisted: .

kaj, briješ ironiju i sarkazam? :bravo:

W3DR4N
22-05-2008, 17:01
Snake, uopće ti riječima ne mogu predočiti koliko je nepraktično imati tipkovnicu kao sustav upravljanja, pa budem slikom.

http://www.imagesforme.com/out.php/i69023_frajer.JPG

bezimeni
22-05-2008, 17:05
Ha,ha a di mu je miš?

Snake
22-05-2008, 17:36
HA :rotfl:
1. tko je rekao da mi je pc u dnevnoj sobi? ako baš zamišljaš da media centar MORA biti u living roomu znaj da tipkovnicu ne bi nosio kao na tom crtežu jer kod pravih media centara ljudi koriste nešto poput onog revolucionarnog dodatka za xbox koji pc media centar baca u zaborav http://www.eirikso.com/images/MCE-Remot ... Center.jpg (http://www.eirikso.com/images/MCE-Remote-Media-Center.jpg)
2. dobiva se dojam da ti je način na koji se igra na pc-u smiješan jer je jedina razlika što lik drži tipkovnicu a ne gamepad??? što je to zapravo trebalo značiti da onaj tko sluša glazbu na pc-u mora držati tipkovnicu uz sebe? neznam, stvarno nekako primitivno.
3. tipkovnica kao sustav upravljanja... hah, dođem do pc-a upalim ga, kažem si danas mi se sluša treća playlista, shuffle je uključen, stisnem ctr+3 i pustim glazbu. hoću chatat s nekim na messengeru? imam headset. hoću odigrat neku stariju igru s emulatorom? imam gamepad. neznam šta ti je tu netipično, sve se to može obavit bez tipkovnice uz pomoć bežičnog miša koji je za informaciju manji komad hardvera nego gamepad.
4. za gledanje filmova i tv kanala putem tv kartice ne treba uopće tipkovnica. neznam kako si ti to zamišljaš, ustvari vidim na crtežu, ali koliko god ti mislio da se media pc zasniva na upravljanju tipkovnicom varaš se. možda si krivo shvatio kad sam za primjer funkcionalnosti naveo tipkovničke kratice, ali to je primjer fore radi, playliste mogu otvarati i klikovima miša, a to je u biti onaj sporiji sistem s konzola.

bezimeni
22-05-2008, 20:49
Evo GTA 4 na PC-u KLIK (http://www.imagesforme.com/out.php/i64110_dscn4847lo7.jpg)S:P .

W1k1n6
22-05-2008, 20:56
Evo GTA 4 na PC-u KLIK (http://www.imagesforme.com/out.php/i64110_dscn4847lo7.jpg)S:P .
Dobra! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

ScorpiuS
22-05-2008, 21:08
Haha.
Da je samo korica crna i da na njoj piše Games for Windows ili PC DVD.

Sickmanno1
23-05-2008, 18:13
Cccc...wedrane...za Multimedijalni PC ti treba komp koji kupis za 100 eura u oglasniku...a da vidis kak se lijepo sve da sloziti...sve komponente spojiti sa tim PC, pa nabaciti jos i wireles u kuci, pa jos nabaciti wireless HDD, pa sa main kompa bacas sve preko wirelessa na HDD i onda fino kad god pozelis sjediti ili lezati ispred tv samo pokrenes komp, dignes winse XP (nadam se da si vidio multimedijalni centar kak izgleda i kakve sve mogucnosti ima?) pa ti je sve na dohvat rukice...od surfanja do gledanja slusanja sta radija, sta web streeming stranica i sadrzaja.....PS3 je lijepo krenuo (XBox jos lijepse), ali to jos uvijek nije to :D

Sickmanno1
23-05-2008, 18:25
Da to nije malo komplikovano...PS3 ukljucis na TV,sprovedes net i eto ti zabave...

Pa vjeruj mi lakse je to napraviti neko sprovest kvaliteno 5.1 sistem :D

DrunkyDuck
23-05-2008, 18:39
Nije li polagano pretvaranje konzola u PC-e... besmisleno?

Sickmanno1
23-05-2008, 18:43
Ovisi! Sve više konzola koristi PC mogućnosti. Winsi pa nadalje. I kad malo bolje pogledaš potpuno je smisleno. Jeftini, mali, jaki kompovi. Za razliku od Velikih grdosija na/ispod/pokraj stola. It makes very sense!

Sry, al koja to konzola koristi Winse?

DrunkyDuck
23-05-2008, 18:51
Jeftini, mali, jaki kompovi.
Ne bas. Konzole nikada nece biti u rangu kompova (ne govorim samo o snazi), a guranje u tom smjeru ce ih samo zakomplicirati za krajnje korisnike.


EDIT: E, pseto, totalno okljasteni WinXP koji rade na emuliranom procesoru jacine 75MHz-a. Nije neki argument.

Sickmanno1
23-05-2008, 19:54
Znam. Ali ipak su ga uspijeli dignut. Zanima me dal je takva stvar moguća na X360.

lol pa znam za to...isto tako su uspijeli dignuti i win95 na PSP-u :D

Dok bi WinXP radio na PS3, nista ga, osim dobrih drivera ne bi sprijecavalo da vrti PC igre...

ScorpiuS
23-05-2008, 20:50
Očit primjer da se konzole pretvaraju u PC, osim toga Microsoft bi trebao učit od ovih ljudi jer su pokrenuli Vistu na koliko CPU-a? 233mHz?

Sickmanno1
23-05-2008, 21:29
Očit primjer da se konzole pretvaraju u PC, osim toga Microsoft bi trebao učit od ovih ljudi jer su pokrenuli Vistu na koliko CPU-a? 233mHz?

ah to ti je drugi sistem...pa ps1 ima 33Mhz proc lol

Jopax
24-05-2008, 01:58
PC je viši oblik tehnologije, dok su konzole nešto kao Servitori, lobotomizirani sluge bez potencijala, i tako kako tehnologija raste ti sluge aspiriraju da postanu kao PC, ali kvaka je u tome da je PC već tamo i on ne ide sa trona evolucijskog kralja među tehnologijom, dakle, konzole su počele jedno mjesto iza, sada nadoknađuju ali nikad neđe stići PC koji je na prvom pobjedničkom mjestu

bezimeni
24-05-2008, 06:29
Vidi vraga jedan PS 3 se već godinu dana vrti na procesoru sa OSAM jezgri dok ja jadnik igram igre na pc-u sa samo dvije jezgre..Stvarno sam superioran.

DrunkyDuck
24-05-2008, 07:20
7 jezgri zapravo, ali badava bi mu bilo i da ih 100 ima kad developeri to ne mogu iskoristiti.


Uspjeli su i xp dignut na PSP-u!
EDIT2: OMFG!!! I VISTU SU USPJELI DIGNUT NA PSP-U!!
Ne i ne.

To nisu niti XP niti Vista, samo skinovi sa manjim aplikacijama za PSP koje podsjecaju na one za Windowse.
Zamisli ovako, stavis na mobitel skin windowsa i XP, zajedno sa ikonama (postavke izgledaju kao control panel, recimo) i ubacis java aplikacije koje su kopija windows softwarea (solitaire, calculator, word, itd.). Zgodno, ali ne mozes reci da si pokrenuo XP na mobitelu.

McPingvin_v2.0
24-05-2008, 07:40
Vidi vraga jedan PS 3 se već godinu dana vrti na procesoru sa OSAM jezgri dok ja jadnik igram igre na pc-u sa samo dvije jezgre..Stvarno sam superioran.
Da, kul. I ima 256MB RAM-a. Stvarno superiorno.

bezimeni
24-05-2008, 08:03
256MB XDR Main RAM @3.2GHz
da impresivno sobzirom na brzinu kakvu mi još uvijek nemamo.A količina...pa vrti sve igre .

McPingvin_v2.0
24-05-2008, 08:23
Je, impresivno je kao i SSD od 4 GB. Stanu ti Windowsi, ali mjesta za programe nema. Taj nedostatak RAM-a će biti usko grlo za igre, a to će se, na žalost, osjetiti i na PC-u.

GODSKILLER
24-05-2008, 09:40
ja sam i tako u debelom minusu s igranjem na pc-u...sad je velika pauza do listopada poradi posla tako dok ja sve to izigram budu došla bolja vrimena za pc.....šta je najgore half-life 2 san igra na x-boxu..i jednostavno nisam više moga podnosit nemogućnost headshoot-a i kupih komp u listopadu 2007...6500kn s crt od 19" super zadovoljan..i još jedna stvar proizvodnja igara je jeftinija na pc nego na konzoli....ako se složna i pametna ekipa nađe...

DrunkyDuck
24-05-2008, 11:04
Ovaj,PS3 ima trojezgreni procesor,a ne 7-jezgreni...

CPU: 3.2 GHz Cell Broadband Engine with 1 PPE & 7SSPEs
Izvor (http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3)

No, kad je vec tolika prednost, dajte mi recite koliko igri je napravljeno tako da iskoristi mogucnosti tih 7 jezgri (odnosno 6 buduci da je jedna rezervirana)?

Snake
24-05-2008, 11:24
0 igara. čak je i tvorac mgs serijala hideo kojima izrazio nezadovoljstvo snagom ps trojke.
cell možda ima 7 jezgri ali developeri to ne mogu iskoristit - primjer. konzolaške verzije devil may crya 4 bile su limitirane na 30fps, a pc verzija koja dolazi u lipnju sa današnjom high end konfom vrtit će se i do 120fps. pc kicks ps3's ass again.

bezimeni
24-05-2008, 12:10
Polako,još je 5-6 godina života za tu konzolu.Naučiti će oni iskoristiti svaki atom snage te konzole.

W3DR4N
24-05-2008, 13:48
Tehnički podaci konzole su zbilja ireleventan podatak.

Vaše oči i ono što vidite su jedini faktor snage konzole. Možete vi pričati o rezolucijama, AA-ovima, ramima i procesorima, ali ja sam vidio GRID koji se u konstanti vrti pri vožnji u koloni na 200km/h. Ista stvar s Gran Turismom. Killzone, MGS4, COD4, Star Wars The Force Unleashed (koji ne izlazi na PC-u). Jel ja to čujem da Devil May Cry 4 ima bolji frame rate? Da, šest mjeseci nakon izlaska, kad su ga ovi na konzolama do kraja izigrali. A razlika između 30 i 120 ne postoji, jer se radi o single player igri u kojoj su oba frame ratea jednako brza i igriva.

Jopax
24-05-2008, 13:51
A dok oni nauče iskoristiti te atome snage PC će već biti na sljedećoj razini :roll:

bezimeni
24-05-2008, 14:03
Da bit će na razini zavlačenja ruke u novčanik.

DrunkyDuck
24-05-2008, 14:14
Pa i prosjecan PC korisnik na upgradeanje potrosi koliko i konzolas. Dobro, tu ne govorim o tatinim i maminim sinekima koji ce prvi u ulici imati quad core koji nicemu ne sluzi, ali s druge strane su sineki koji imaju i Wii i 360 i PS3 pa nije da su ni oni ustedili.

Inace, ja niti ne zelim razmisljati o troskovima s konzolom. Ovako na PC-u imam dosta freeware igara, a nije mi zao ni kupiti igru koju cu jos mjesecima rasturati u multiplayeru. Nadalje, gro freeware softwarea, slusam glazbu, radim, itd. Sto mogu s konzolom? Pa, kupuju se samo zbog jednog razloga - igranja. I sto onda? Odigram slabasnu SP kampaniju, multiplayer se niti ne isplati pokretati (ako postoji) i sto onda? Ili cu opet dati desetinu cijene konzole za iducu bleh igru, ili ce konzola postati uteg za papir.

bezimeni
24-05-2008, 14:27
Sa konzolom mogu gledati filmove u visokoj rezoluciji na svojoj hd redy telki.Sa konzolom mogu zaigrati neku igru single ili mrežnu ,svejedno.Konzolu mogu spojiti na pojačalo i dobiti kućno kino .Konzolu mogu spojiti sa svojim modemomi mogu birati bezžični ili žični pristup.Konzolu ne moram nadograđivati.
Za sve ostalo mi može poslužiti bilo kakav prosječan pc kojeg također ne moram nadograđivati jer se igram na konzoli.

Naravno ,ja se još uvijek igram samo na pc-u.

ScorpiuS
24-05-2008, 15:06
U tom slučaju ti uopće i ne treba PC.

bezimeni
24-05-2008, 15:16
Kak ne?Tjedno ispržim barem 10 dvd-ova.Snimim i neke stvari sa telke pa to obradim.Surfanje je daleko ugodnije na pc-u.Printanje...pc je nezamjenjiv za hrpu stvari.Možda bi bila najbolja opcija kombinirati kako sam napisao u prethodnom postu.Tko zna,izlaskom GT-a vjerovatno i pokleknem pa ću saznati iz prve ruke.Samo tu igru mogu igrati nekoliko mjeseci a kada mi dosadi igranje preko neta sa živim protivnicima mi izgleda presavršeno da bi bilo istinito.

Jopax
24-05-2008, 16:16
Sa konzolom mogu gledati filmove u visokoj rezoluciji na svojoj hd redy telki.Sa konzolom mogu zaigrati neku igru single ili mrežnu ,svejedno.Konzolu mogu spojiti na pojačalo i dobiti kućno kino .Konzolu mogu spojiti sa svojim modemomi mogu birati bezžični ili žični pristup.Konzolu ne moram nadograđivati.
Za sve ostalo mi može poslužiti bilo kakav prosječan pc kojeg također ne moram nadograđivati jer se igram na konzoli.

Naravno ,ja se još uvijek igram samo na pc-u.


Ajmo malo računati, ovo je sve otprilike:
HD ready televizor prosječne kvalitete- oko 10k kuna ako ne i više
Ps3- ajmo reć oko 4k kuna iako mislim da je malo manje al nisam siguran
prosječan PC koji si naveo- 2k kuna
to je ukupno 16k kuna ili 4k maraka za te iste pare se mogu kupit dva highend PC-a koji ti komotno mogu trajat koliko i taj PS3 bez upgradeanja :P

W3DR4N
24-05-2008, 16:35
Ajmo malo računati, ovo je sve otprilike:
HD ready televizor prosječne kvalitete- oko 10k kuna ako ne i više
Ps3- ajmo reć oko 4k kuna iako mislim da je malo manje al nisam siguran
prosječan PC koji si naveo- 2k kuna
to je ukupno 16k kuna ili 4k maraka za te iste pare se mogu kupit dva highend PC-a koji ti komotno mogu trajat koliko i taj PS3 bez upgradeanja :P


Računica ti je fulana.

Full HD Panasonic plasma vrhunske kvalitete, 106cm, višestruko odlikovana za dizajn i kvalitetu = 8000 kuna.
Playstation 3, 40GB disk, verzija s GTA IV = 3500 kuna.
Office računalo, namjenjeno osnovnom radu u windowsima i zastupljenijim aplikacijama, s LCD monitorom 17' = 3000 kuna.
____________
ukupno 14500 kuna

Što si u potpunosti smetnuo s uma je postojanost i multipraktičnost novog televizora. Za razliku od računalnog monitora, televizor ne kupuješ samo radi Playstationa, već će poslužiti i za druge funkcije, poput gledanja televizije i filmova.


Doista, što ćeš učiniti s dva high end PC-a? Ako si mislio da ćeš drugog kupiti kad ovaj zastari, totalno zaboravljaš faktor nepredvidivih troškova s kojim se ljudi svakodnevno susreću.

Jopax
24-05-2008, 16:41
Ok to je fulano, ali sam to govorio otprilike, i ne trebaju ti dva high end PC-a, kupiš jedan, ostatak možeš potrošit na nešto drugo, nešto korisnije, čak i televizor, i dalje stoji da je isplativije kupit dobar PC nego PS3, TV i srednji PC

DrunkyDuck
24-05-2008, 17:06
PS3 je mnogo ispltiviji od PCja...jos vise ako si gamer
Jos vise ako si gamer? PS3 je isplativiji samo ako si gamer i nista vise.


Taj PC ce zastariti za 1-2 godine,a PS3 nikad,NIKAD!
Nikad? Znaci GTA 4 izlazi i za PsOne? Uff, taj fanboyism.

W1k1n6
24-05-2008, 17:28
Moj stav je - ako vam treba platforma samo za igranje, onda vam osim konzole ništa ne treba. S druge strane, od PC gamera se očekuje da mu komp osim igranja služi za edukaciju, posao, veći level multimedije poput obrade slika, zvuka i videa, prikupljanje informacija. Drugim rječima, PC je danas neophodan alat za kompletan razvoj modernih osoba 21. stoljeća, stoga je bedasta usporedba s konzolama koje služe isključivo za zabavu. Gaming na PC-u nikada neće propasti jer on između ostalog stvara i tehnologiju koja ganja konzole. Pored toga ne treba se bojati konzole "sa svim funkcijama PC-a" jer bi trebalo napisati tisuće programa za nju koji se za PC razvijaju već dvadesetak godina, a toga se Sony, Microsoft i Nintendo nikada neće ulovit. Što se cijena tiče, te skupe PC-e za kojima cvilite može danas iskoristiti možda 1 posto igara, za cijenu jedne next-gen kozole amd freak bi vam mogao složiti čitav PC hardver za jednu manju firmu :)

Mister_No
24-05-2008, 17:29
Lol,pricamo li mi njemacki?
Taj PC ce zastariti za 1-2 godine,a PS3 nikad,NIKAD!


lol boze sacuvaj!

bezimeni
24-05-2008, 17:46
Mislim da bi bio lagano trknut da kupim poštenu telku samo zato jer se igram na konzoli.Pa konzola je dodatak takvom televizoru.I ne kupujem valjda samo za sebe takav tv i samo za igranje na konzoli.Cijenu televizora uopće ne treba ukalkuliravati u ukupni trošak gejmanja na konzoli.
Eto ja sam kupio lcd ima već godinu dana a konzolu još nemam.I služi mi za gledanje dvd filmova.Tko kaže da ikada moram kupiti konzolu.A ako ju i kupim dam se kladiti da bi 99% ovdje prisutnih koji su toliko protiv konzola vrlo rado došli na pivicu i jednu-dvije partije pes-a ili Tekena kada izađe.O kojem krugu GT-a ni ne treba trošiti riječi.Mislim da piceku ne bi više ni prilazio osim za surfanje i poneko prženje dvd-a...barem jedno vrijeme :D .

Sickmanno1
24-05-2008, 18:34
bezimeni ja mislim da bi ti vec imao PS3 da ga radi AMD :rotfl:

ScorpiuS
24-05-2008, 18:39
Kao prvo AMD nebi proizveo nikakvu konzolu a i ako proizvede što onda?
Koristio sam AMD ali sam se prebacio na Intel iz nekih svojih čudnih razloga i nisu mi sad neki proizvođači hardwarea sveti, kupujem što je bolje.

Mister_No
24-05-2008, 18:45
Koristio sam AMD ali sam se prebacio na Intel iz nekih svojih čudnih razloga i nisu mi sad neki proizvođači hardwarea sveti, kupujem što je bolje.

:thumbs2:

bezimeni
24-05-2008, 18:50
bezimeni ja mislim da bi ti vec imao PS3 da ga radi AMD :rotfl:
Ma hebe me nvidina grafika.Možda ipak ubodem X360 :D .

Snake
24-05-2008, 19:01
ja kad bih sad htio kupit full hd lcd uopće se ne isplati. još uvijek ne hvatam digitalni signal tv-a, s analognim je slika posebna katastrofa, nemam konzolu niti max tv.
a ako netko već hvata digitalni signal isplativije bi mu bilo da kupi 24 inčni monitor za 3500 kn i dvb-t karticu nego dati 8000kn za FullHD

Sickmanno1
24-05-2008, 19:08
Kao prvo AMD nebi proizveo nikakvu konzolu a i ako proizvede što onda?
Koristio sam AMD ali sam se prebacio na Intel iz nekih svojih čudnih razloga i nisu mi sad neki proizvođači hardwarea sveti, kupujem što je bolje.

s razlogom je napisano

bezimeni pa neki teskt...

jer ostali nekuze...

bezimeni
24-05-2008, 19:15
Snake za 3900 kn imaš lcd 32" tv sa dvb-tom.

Snake
24-05-2008, 19:45
usporedio sam lcd monitore sa fullHD lcd tv-ovima, čitaj malo. a taj od 3900 zasigurno nije 1080p

bezimeni
24-05-2008, 20:01
1080p se primjeti tek na većim dijagonalama tako da za jedan 32" nije ni potreban.Ali otišli smo u potpuno drugu temu...

McPingvin_v2.0
24-05-2008, 22:01
Sa konzolom mogu gledati filmove u visokoj rezoluciji na svojoj hd redy telki.Sa konzolom mogu zaigrati neku igru single ili mrežnu ,svejedno.Konzolu mogu spojiti na pojačalo i dobiti kućno kino .Konzolu mogu spojiti sa svojim modemomi mogu birati bezžični ili žični pristup.
Nešto od ovog ne možeš s PC-om?

PS3 je mnogo ispltiviji od PCja...jos vise ako si gamer
Da, cijene igara su drastično manje.

bezimeni
24-05-2008, 22:09
PC mi nije u dnevnoj sobi a žena mi je izričito zabranila da potežem bilo kakve kablove po stanu.Tako da mi je jednostavnije kupiti konzolu i staviti ispd telke nego objašnjavati ženi da su hd filmovi ljepši..hebiga papučar.

McPingvin_v2.0
24-05-2008, 22:14
Napisah "ne možeš", a ne "ne smiješ" :)

bezimeni
24-05-2008, 22:17
Dođe mi na isto.
Naravno šalio sam se jer moja žena jako dobro zna tko je gazda u kući...(ona) :D .

Sa konzolom je sve jednostavnije,to je bila moja poanta...

DrunkyDuck
24-05-2008, 22:41
Sve dok "jednostavnije" spada u domenu igara.

bezimeni
24-05-2008, 22:45
Da proširili smo temu previše,ni meni se to ne sviđa ali i sam sam kriv za to.Sve u svemu mislim da smo se barem malo ispucali i razmjenili mišljenja pa što se mene tiće može lokot.Ali ako je vama tema i dalje zanimljiva raspalite.

DrunkyDuck
25-05-2008, 09:46
Ne, imate pravo, gotovo je s PC-em.

McPingvin_v2.0
25-05-2008, 12:31
PC nikad nece umrijeti,ali cinjenica je da su konzole isplativije...
Vidim da nitko nije skužio moj sarkazam.

Po čemu su to konzole isplaztivije?

Igra za PS3 dođe 500 kuna, za PC 350 do 400, a ako kupuješ preko Steama nova, orginal igra dođe i 250 kuna. Ako kupuješ mjesečno jednu igru... You do the math, I'm going to eat :)

Constantine
25-05-2008, 12:36
Igra za konzole su previše skupe skupe ,kupim dvije odlične igre na steamu za jednu igru na konzolama.

ScorpiuS
25-05-2008, 12:39
To i jest stvar Steam je za sad najbolji za te stvarinema mu premca a konzole ga očito kopiraju svojim download igrama.

McPingvin_v2.0
25-05-2008, 13:04
Pingu,cuti...sta ces igrati sa PCjem od 350-400 eura...
Ako na početku kupiš komp koji dođe koliko i HDTV+ PS3 (ne možeš igrati PS3 na običnom televizoru.. To jest, možeš, ali izgleda kao da si sliku od 800x600 razvukao na 1080p) ostaje ti fin novac za apgrejdanje od razlike u cijeni igara.

ScorpiuS
25-05-2008, 13:05
Pa zato jest PC višefunkcjonalan već sam prije rekao da bi i sam kupio konzolu da može Photoshop, VirtualDJ, itd. na nj.

Tejo.hr
25-05-2008, 14:45
Pingu,cuti...sta ces igrati sa PCjem od 350-400 eura...
Ako na početku kupiš komp koji dođe koliko i HDTV+ PS3 (ne možeš igrati PS3 na običnom televizoru.. To jest, možeš, ali izgleda kao da si sliku od 800x600 razvukao na 1080p) ostaje ti fin novac za apgrejdanje od razlike u cijeni igara.

Zapravo izgleda kao da si 1080p sliku stisnuo na 800x600, a to je potpuno druga stvar. :wink:

ScorpiuS
25-05-2008, 15:45
[quote=LL21]Pingu,cuti...sta ces igrati sa PCjem od 350-400 eura...
Ako na početku kupiš komp koji dođe koliko i HDTV+ PS3 (ne možeš igrati PS3 na običnom televizoru.. To jest, možeš, ali izgleda kao da si sliku od 800x600 razvukao na 1080p) ostaje ti fin novac za apgrejdanje od razlike u cijeni igara.

Zapravo izgleda kao da si 1080p sliku stisnuo na 800x600, a to je potpuno druga stvar. :wink:[/quote:3rijamyv]

Da, ali ipak ne isplati se PS3 bez HDTV jer kad vidiš kakva ta slika budde kad je stisneš na 600px zgadi ti se život.

Bara
25-05-2008, 15:52
Za ps3 mogu svi kakiti kako ide prema ulozi kompjutora itd kako nije samo za igranje. Ali ps3 neće nikada postati ništa drugo nego igraća stanica. Super igre izlaze za njega, skup je, moras imat HD televizor koji je slup do bola, igre su skuplje nego na pc-u. Meni se konzola baš ne čini isplativom iako ima super ekskluziva na ps3.

McPingvin_v2.0
25-05-2008, 17:11
Zapravo izgleda kao da si 1080p sliku stisnuo na 800x600, a to je potpuno druga stvar. :wink:
Zapravo, izgleda ogavno u oba slučaja. Fotić, 8MPX slika prikazana na TV-u preko cinča... Potpuno ista situacija. I da, slika je izgledala odurno.

CHOLIK
25-05-2008, 17:41
Ali zato Wii razvaljuje svojim Wiimoteom i dok netko ne smisli kako to prebacit na komp,bit će puno exkluziva za wii.

Herr Schnitzel
25-05-2008, 17:48
Tek se sad ukljucujem pa ako je bilo receno isprike (al' stvarno mi se ne da citati od pocetka).

PC nece izumrijeti, to je sigurno. To je stvar koja se stalno razvija i ne nazire se kraj tom napretku.
Konzole su samo prividno bolje/isplativije od PC-a, jer imate odredjenu tehnologiju vec ugradjenu i ne moze se mijenjati. Zatim jos imaju mnogo manje funkcija. Next-gen konzole se dice mogucnostima koje PC ima od prahistorije (gledanje filmova, slusanje glazbe, stajaznam). Po tom pitanju je jedino Wii originalan (makar se vjerojatno moze naci i koja slicna naprava za PC). Takodjer, dice se i sa nevjerojatnih 60 GB prostora na hard disku. Mi smo dogurali do 1 TB (eat my shorts, konzole). Mozete se prikljuciti na Internet i igrati sa prijateljima? Nemoj srat? Na PC-u sam to mogao jos 20 godina ranije...

I na kraju, ako nista drugo, PC ne izumire jer se sav softver za konzole proizvodi na PC-u :)

Jedino sto gura konzole je nevjerojatan marketing, odnosno hype i nepostojanje nuznosti za nadogradjivanjem.
Svaka cast.

ScorpiuS
25-05-2008, 17:51
Pitanje je kako to da PS ima sve bolju grafiku bez nadograđivanja a PC se mora nadograđivati da bi došla bolja grafika.

Constantine
25-05-2008, 18:12
Ako bi kupovao konzolu kupio bi wii zato što on donosi nešto novo u odnosu na pc,ps3 ne donosi ništa novo.

Bara
25-05-2008, 18:24
Ja se totalno slažem u vezi wii-a. Mnogo igara za ps3 i xbox 360 i starijih odličnih igrica se prerađuju za wii a konzola je zakon. Odlična zabava i uživljavanje u igricu je nevjerovatno.

McPingvin_v2.0
25-05-2008, 18:57
Pitanje je kako to da PS ima sve bolju grafiku bez nadograđivanja a PC se mora nadograđivati da bi došla bolja grafika.
Ima, trenutno. Nakon nekog vremena grafika počne kaskati za PC-om. Osim toga, kod programiranja igara za konzole nema "A nećemo se sad mučit sa zahtjevima...", jer igre na konzolama ne smiju štekati *cough*PES 2008*cough*

Teon
25-05-2008, 20:57
Tek se sad ukljucujem pa ako je bilo receno isprike (al' stvarno mi se ne da citati od pocetka).

PC nece izumrijeti, to je sigurno. To je stvar koja se stalno razvija i ne nazire se kraj tom napretku.
Konzole su samo prividno bolje/isplativije od PC-a, jer imate odredjenu tehnologiju vec ugradjenu i ne moze se mijenjati. Zatim jos imaju mnogo manje funkcija. Next-gen konzole se dice mogucnostima koje PC ima od prahistorije (gledanje filmova, slusanje glazbe, stajaznam). Po tom pitanju je jedino Wii originalan (makar se vjerojatno moze naci i koja slicna naprava za PC). Takodjer, dice se i sa nevjerojatnih 60 GB prostora na hard disku. Mi smo dogurali do 1 TB (eat my shorts, konzole). Mozete se prikljuciti na Internet i igrati sa prijateljima? Nemoj srat? Na PC-u sam to mogao jos 20 godina ranije...

I na kraju, ako nista drugo, PC ne izumire jer se sav softver za konzole proizvodi na PC-u :)

Jedino sto gura konzole je nevjerojatan marketing, odnosno hype i nepostojanje nuznosti za nadogradjivanjem.
Svaka cast.

Osim toga ih gura i jednostavnost, pa vecina ljudi ne zna ni upalit kompjuter (doslovce) ... iako zivimo u ovakvom modernom svijetu, normalno da im je lakse se igrat casually na konzolama, sam upalis i ubacis dvd i igras. Nemoras kontrole gledat ni razne opcije namjestavat, a i nemas hrpu tipki neg obican gamepad sa kajjaznam 10ak tipki, a ne da se izgubis na tipkovnici.

ScorpiuS
25-05-2008, 21:01
Isve to naučiš kad se pola sata posvetiš kompu uz neko djete koje igra 1 god.

W1k1n6
25-05-2008, 21:21
Za ps3 mogu svi kakiti kako ide prema ulozi kompjutora itd kako nije samo za igranje. Ali ps3 neće nikada postati ništa drugo nego igraća stanica. Super igre izlaze za njega, skup je, moras imat HD televizor koji je slup do bola, igre su skuplje nego na pc-u. Meni se konzola baš ne čini isplativom iako ima super ekskluziva na ps3.
Prvi puta vidim neki post od ovog čovjeka ali sve je točno rekao. Za dvije ekskluzivne igre koje meni osobno jedine trenutno vrijede na PS3 - GTA4 i GT5 Prologue dati cca 1.000 Kuna doista nije lako nikome, a ako nemaš TV koji ima barem rezu 1080i (prep. 1080p) možeš se frigat s "next-gen" grafikom. Dakle PS3 "konfiguracija" vam nije 3100 Kuna koliko košta okljaštrena verzija konzole 40GB, već još gore dodajte između 6 i 10K Kuna za telku. Cool? Jako. Povoljno?

Bara
25-05-2008, 21:24
Ma ja mislim da je plejka 3 šit. Isplati se samo zbog ekskluziva. Eto ja imam sreće pa se selim, dobivam plazmu(idealno za kupnju plejke 3), i želim igrati god of war 3 čovječe. Treba ostati na pc-u. Ps3 nikada neće biti nešto više od obične igraće stanice. PC PWNA!!!

McPingvin_v2.0
25-05-2008, 21:30
Prvi puta vidim neki post od ovog čovjeka ali sve je točno rekao.
Imaš me na ignoreu :P

O tome uvijek i pričam kad ljudi govore kako je PS3 "isplativiji" od kompa. Je, malo sutra :)

Teon
26-05-2008, 13:45
Prvi puta vidim neki post od ovog čovjeka ali sve je točno rekao.
Imaš me na ignoreu :P

O tome uvijek i pričam kad ljudi govore kako je PS3 "isplativiji" od kompa. Je, malo sutra :)

Pa to i ja tupim ...

Pa meni je jedini razlog za kupnju PSa MGS serijal pa vi razmislite da li sam kupio il ne, posto me skuplje dodje TV i plejka te original igra neg prosjecan PC na kojem nemoram samo igrat i gledat filmove ...

@ Scorpius: A cuj danasnji svijet ti je takav, vecina nove mlade generacije zeli sve zdravo za gotovo, bez ikakve muke i posla te truda da to dobijes, te im je sigurno tesko odvojit sat vremena za ucenje funkcija na kompjuteru ... A i ljudi jako lako podlijezu marketingu i trendovima ...

IgGy
26-05-2008, 14:34
Evo što na tu temu kažu Chris Taylor, direktor studija Gas Powered Games (Dungeon Siege, Space Siege, Supreme Commander) i direktor Stardocka Brad Bardell (Sins of a Solar Empire itd):

Oh absolutely. It's not just dying, it's already dead. Totally. In fact...all game developers that feel that way should quickly flee to the, um ... console market, right now. Don't worry about us, we'll guard you're back while you retreat. Nothing to see here. We'll shut the lights off when you're all gone. No, no, no need to thank us at all. We just want to make sure the developers who think PC gaming is dying are safe to flee to greener pastures. We're just that selfless.

:)

W1k1n6
26-05-2008, 14:42
:rotfl: :rotfl: lijepo čovjek rekao.

Teon
26-05-2008, 15:38
Ha ha, lik owna :pray:

ScorpiuS
26-05-2008, 15:40
Oke Stardock je meni više poznat po oneme uljepšavanju desktopa tako da mi nije nešto.

W1k1n6
26-05-2008, 16:04
Oke Stardock je meni više poznat po oneme uljepšavanju desktopa tako da mi nije nešto.
Ajd priznaj da si samo zguglao Stardock, bez imalo želje da provjeriš kakve igre rade :)

Nodakim
26-05-2008, 16:10
galactic civilization ftw!

ScorpiuS
26-05-2008, 16:52
Oke Stardock je meni više poznat po oneme uljepšavanju desktopa tako da mi nije nešto.
Ajd priznaj da si samo zguglao Stardock, bez imalo želje da provjeriš kakve igre rade :)

Ne nego ga se samo sjećam po Sins of Solar Empire i onom programu za uljepšavanje desktopa.

Nodakim
30-05-2008, 21:04
http://www.mmorpg.com/discussion2.cfm/thread/183139


*cough*console*sucks*cough*

ScorpiuS
30-05-2008, 21:41
*cough*slažemse*couth*
Iako mi nije jasno kako je Conan tako zaludio svijet.

Nodakim
30-05-2008, 22:14
tražim lock ove teme jer je conan pwno gta4 :P

W3DR4N
31-05-2008, 02:19
Iako mi nije jasno kako je Conan tako zaludio svijet.

Znači da ga još nisi probao. U tom slučaju bi komentar bio suvisao.

ScorpiuS
31-05-2008, 18:11
Ma jeli Conan na pretplatu?

Teon
31-05-2008, 18:30
Nazalost je, inace bi ja bio jedan od poludjelih za Conanom (a oduvjek sam i volio svijet Conana, i crtice i filmove) :(

W3DR4N
31-05-2008, 18:49
najjača stvar u conanu naprema ostalim mmoima su comboi, chain killovi, fatalityi i općenita brutalnost

KkV0fnjaoSI&feature=related
frajer s dva mača je barbar, ovaj sa štitom guardian, a posebno obratiti pozornost na dedu s dual handed swordom i plaštom. lik ko conqueror doslovno uništava

Teon
31-05-2008, 19:39
OMG, E moram si nac poso prek ljeta pa cu to kupit, omg fatality :pray: ovo je ko novi MK

ScorpiuS
31-05-2008, 20:21
najjača stvar u conanu naprema ostalim mmoima su comboi, chain killovi, fatalityi i općenita brutalnost

KkV0fnjaoSI&feature=related
frajer s dva mača je barbar, ovaj sa štitom guardian, a posebno obratiti pozornost na dedu s dual handed swordom i plaštom. lik ko conqueror doslovno uništava
Vid jest brutalan ali igra je na preplatu a preplata je prevelika obaveza za mene osim ako je oko 50 kn (čitaj: nemam love).

Rang€r
31-05-2008, 20:35
prođe škola i ja kupujem AoC, sad sam imo mali delay, al poslje škole me niš nemre sprječit :D

ima na youtubeu i filmič gdje pijanac piša nasred ulice al neda mi se tražit xD

btw onaj lik iz stardocka je car, oca njegova izjava i sve ono šta sam pročito u bozovom intervjuu je stvarno super, i onaj njihov stardock central bi mogo bit dobar, nevjerujem da će uz njih, blizz, valve i još neke pc propast...

Constantine
04-06-2008, 19:47
Još jedan razlog zašto je pc povoljniji od ps3-a,pc na godinu potroši 130$ struje a ps3 260$ struje.
http://www.choice.com.au/viewArticle.as ... ergy+costs (http://www.choice.com.au/viewArticle.aspx?id=106346&catId=100245&tid=100008&p=5&title=Computers%27+energy+costs)

ScorpiuS
04-06-2008, 20:04
Usporedi to sa poskupljenjima u Hrv i u svjtu i to dolazi i na prek 300$.

tantak
05-06-2008, 10:13
prosvjed: gamers vs. HEP ^^

ScorpiuS
05-06-2008, 12:15
Ma zasigurno će HEP napravit nekakav popust za gamere a oni im donosu skoro najviše love.

Bara
05-06-2008, 14:00
E da ps3. Čitao sam o njegovoj potrošnji. Adapter cijelo vrijeme piči ne znam na koliko volti. Television. Uglavnom puno je veća potrošnja ps3-a nego pc-a. To znam sigurno,

W3DR4N
05-06-2008, 15:00
Čega ste se vi uhvatili, kuku lele. Ajmo ne kuhati, prati i grijati jer aparati troše struju. Potrošnja električne energije PS3 konzole je minoran faktor, a ovo piše netko kome je jako dosadno i traži dlaku u jajetu. Pa neće vam PS3 potrošiti 1000 kuna godišnje baš da ga imate uključenog po cijele dane.

ScorpiuS
05-06-2008, 15:18
A da ga držimo upaljenog cjeli dan trošio bi 100 a PC 700 ipak priznajem da PS nebi držao toliko upaljen kao komp jer nema koristi od njega pa bi se svelo na istu potrošnju.

Nodakim
05-06-2008, 17:38
Čega ste se vi uhvatili, kuku lele. Ajmo ne kuhati, prati i grijati jer aparati troše struju. Potrošnja električne energije PS3 konzole je minoran faktor, a ovo piše netko kome je jako dosadno i traži dlaku u jajetu. Pa neće vam PS3 potrošiti 1000 kuna godišnje baš da ga imate uključenog po cijele dane.



e kako ce ti biti zao što si ovo rekao kada vidis racun za struju poslije poskupljenja

Herr Schnitzel
06-06-2008, 14:52
???
Vedran ima PS3? U sto se svijet pretvara...

ScorpiuS
06-06-2008, 15:01
Svjet je napadnut sa strane dviju rasa a to su Xboxovci i Playstationci i oni malo pomalo osvajaju, kao što sami vidite oni su već osvojili Rockstarovce, Epicovce, Ceytekovce i ostale, ali zemaljske vojne sile pod kodnim imenom PCijevci koji su se udružili sa Valveovcima i Stardockovcima će uzvratit palbu i vratit osvojena područja pod svoju kontrolu. Nema razloga za paniku ljudi.

Nodakim
06-06-2008, 19:16
i onda dode funcom i konzumira sve strane....

bezimeni
17-07-2008, 13:40
http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=95042

id Software prelazi na konzole....sve bu manje pc ekskluziva a sve više konzolaških portova :( .

ScorpiuS
17-07-2008, 13:47
I sve je zbog LOVE. Svi koji izdaju za konzole pjevaju "Money, money, money, always funny." Dok se ovi drugi žale na piratluk na PC-u. Meni nesmeta nedostatak ekskluziva za PC, ali mi smeta loš port. Pogotovo onaj poput DMC4. Gdje nema in-game opcije za mjenjat kontrole nego ak očeš prominit kontrole onda moraš izać iz igre i pokrenut drugi program..

lord of the games
17-07-2008, 13:48
Moguće, no meni su samo strategije važne.
:twisted: strategije sranje pucačine zakon!

lord of the games
17-07-2008, 13:49
:ekipa: :hangin: :toilet: :evil: :thumbs1: :yuck: :nonono: :killyou: :-x :rotfl: :?

Hellboy
17-07-2008, 14:04
NE...nemojte ga benati...plz admini...ostavite ga meni...i pinguu...plz?

McPingvin_v2.0
17-07-2008, 14:07
Što ja?

IgGy
17-07-2008, 14:09
With all the talk about game console systems, surprisingly the number one platform for games in 2007 was the personal computer. According to the new Online Game Market Forecasts report, PC online game revenue alone passed $7 billion in 2007, not including retail sales. Total PC game revenue is expected to reach $19 billion by 2013.

http://www.dfcint.com/wp/?p=222

Aral
17-07-2008, 14:31
Covjece zna se gdje je sve pocelo i gdje ce zavrsit...ako ce kaj propast to ce onda biti PC ali nakon sto sve ostalo propadne. PC 4 life! Tema je totalno besmislena. To ko da velis "ma kakav sdp, bolji je hdz" itd da ne nabrajam.

Snake
17-07-2008, 14:41
konzole su možda raj za casual publiku, ali mmo, shareware, indie igre, modovi i ekspanzije su ono što konzole nikad neće imati. možda se jedan gta i može pordati u milijunskom broju, ali mislim da se ne može mjeriti s lovom koju zarade ekspanzije za simse, a kamoli sa zaradom od pretplate mmo naslova.
zlobnici će reći da nema kvalitetnih igara, da nema ekskluziva, da su pyrati problem, ali tržište pc igara ne može propasti - što bi onda bilo s intelom, amd-om, nvidijom, atijem? ja neznam tko je toliko glup da misli kako bi ove velike tvrtke dopustile to. pa 70% njihovih proizvoda namjenjeno je za igru na pc-u. Tko još kupuje grafičku od 1gb ako misli samo surfat netom?

ScorpiuS
17-07-2008, 16:17
Nitko nije rekao da će tvrtke koje proizvode komponente propast. Propasti su ipak, meni se čini, bliže tvrtke koje proizvode igre za PC. Jest da sve te MMO tvrtke poput Blizzarda nikad ne idu dolje. Ali nećeš naći novu tvrtku koja je rekla da će samo radit igre za PC.

Deadwalker
17-07-2008, 16:28
Apsolutno je ne moguće da PC kao igraća platforma propadne...Konzole(prema mom mišljenju) najviše služe za igranje sportskih igara, vožnji te ponekih pucačina. Upravo zbog takvih tipova igara koji su nabrijane akcijom tjera nadobudne amere da kupuju konzole i troše silne novce na igre.Al proći će i to razdoblje i PC će ponovno kao igrača platforma potisnut konzole. Razlog u tome vidim upravo u mmo ali i ostalim online orjentiranim igrama. Takve su igre sve popularnije i financijski pokazatelji to pokazuju. Mislim da je mnogostruko zabavnije prolazit igru s nekih frendom ili ekipom. Dalje kod online igara nema problema s piratizacijom, dobro je komunikacija između igrača i oni koji održavaju igru te ono najvažnije za proizvođače i izdavače - zarada je ogromna ako se uspije igra popularizirat. Jos bi istaknuo konzole kao platformu na kojoj se recimo ne može odigrat dosta tipova igara - strategije(EA je nešto pokušavao ali nije islo), razne kvalitetne simulacije, blizzardove igre, mnogi rpg-evi(makar ima već dosta kvalitetnih izdanja, ali daleko je jos to od ponude na PC-u) i da, skoro zaboravih - CRYSIS

Karlo_from_Bjelovar
17-07-2008, 18:03
na ovoj stranici je postala jedna vrlo tardfuck osoba, koja se regala na ovom forumu treceg cetvrtka 7. mjeseca 2008. godine poslijepodne...

a to nisam ja...

:hangin: :toilet:

mravojed20
17-07-2008, 18:56
Ah..Hellboy. :D

kikl0p
18-07-2008, 14:54
Primjetio sam da sve vise igri koje izlaze na konzole izlaze i na PC
izgleda da ipak nece propast pc gaming

Herr Schnitzel
18-07-2008, 15:15
:twisted: strategije sranje pucačine zakon!

:ekipa: :hangin: :toilet: :evil: :thumbs1: :yuck: :nonono: :killyou: :-x :rotfl: :?

Ti si, ovaj... Kako se kaze... Erm... Ah, da. Kreten.
Da malo prepravim Fenrira:

lord of the games, kretenu irudovski nepodojeni, ti, pazi TI, govoriš da su strategije sranje? O zašto ti je majka pokleknula pod pritiskom obitelji i nije napravila pobačaj, kada bi to očito donijelo toliko sreće i spokoja svijetu, zašto?
Do jučer si igrao Gameboy Advance, sad si na FPSovima? Daj mi se najedi do sita mojih strateških muda, plz
Kuiš, baš i da nisi kreten, što iskreno sumnjam, daj molim te, takav jednostavan i odvratan idiotski stav imati, ima li veće sramote za višestanični organizam? Ne, ne bi rekao da ima.
Al sry, ovaj je forum presimplificiran da zadovolji tvoju metastazičnu kvaziselektivnu želju za intelektualnom koprofagijom.

T.N.T.
18-07-2008, 15:16
Slažem se s tim da PC gaming nikad neće propasti, ali ono što konzole trenutno čini zanimljivijima su stvarno odlične igre, poput MGS 4, GTA IV i GT 5. Te igre su razlog zbog kojeg sam kupio konzolu, oke priznajem - ja sam sony fenboj :( .

PC željno iščekuje neku igru koja će protresti platformu kao štu su gore navedene igre protresle konzole, tj. PlayStation 3.

Moj najveći favorit je Alan Wake, ali vidjet ćemo, vrijeme će sve pokazati :) .

Snake
18-07-2008, 15:38
te tri igre koje si naveo su stvarno state-of-the-art naslovi, no po meni nekako previše razvikani. Koliko god se te igre dobro prodavale teško da će se ijedna od njih igrati poput nekih pc naslova tipa wow i starcraft. Globalna je pojava da se sve više pažnje daje casual gameru, tj. konzolama, i zbog toga se na pc gleda malo drugačije. Ali to ne znači da pc čeka neku igru koja će "protresti" tu platformu. Hell pa koliko je samo hitova prošle godine bilo; koliko se samo raspravljalo o bioshocku, doša je burning crusade, tr anniversary, a onda kasnije crysis, witcher, cod4... igre koje si ti nabrojao više su ps3 konzolu potresle pričama prije i poslije izlaska nego samim gameplayem. Kojima je izjavio da nije u potpunosti zadovoljan konačnom prezentacijom igre zbog ograničenosti ps3 hardvera, a GTA4 je po prvi put pokazao probleme konzole - često zamrzavanje igre i eventualni kvarovi konzole zbog iste. GT5 još nije ni izašao, niti će ove godine, tako da je besmisleno pričat o tome.

Herr Schnitzel
18-07-2008, 15:46
SKojima je izjavio da nije u potpunosti zadovoljan konačnom prezentacijom igre zbog ograničenosti ps3 hardvera, a GTA4 je po prvi put pokazao probleme konzole - često zamrzavanje igre i eventualni kvarovi konzole zbog iste. GT5 još nije ni izašao, niti će ove godine, tako da je besmisleno pričat o tome.


Hah, to bi neki opisali kao ownage, al ajde... Sami game developeri se zale na ogranicenost "PC-u tehnoloski superiornih" konzola...

kikl0p
18-07-2008, 17:05
Moj najveći favorit je Alan Wake, ali vidjet ćemo, vrijeme će sve pokazati :) .
cini mi se da vec 2 godine nema nikakve informacije o ovoj igri a ni na E3
postoji mogucnost da je igra otkazana :?

ScorpiuS
18-07-2008, 17:08
Ne, ne vjerujem da će Alan Wake biti odkazan. Igra je već došla jako visoko u razvoju.

Nodakim
18-07-2008, 19:20
Moj najveći favorit je Alan Wake, ali vidjet ćemo, vrijeme će sve pokazati :) .
cini mi se da vec 2 godine nema nikakve informacije o ovoj igri a ni na E3
postoji mogucnost da je igra otkazana :?


pa nije 2g nego 1god max...uglavnom gledao sam onaj trailer od ubisofta za novi survivor igru pa sam se sjetio alan wakea...i malo surfao

Deadwalker
18-07-2008, 20:04
Ne, ne vjerujem da će Alan Wake biti odkazan. Igra je već došla jako visoko u razvoju.

istina, ta igra je bila neko vrijeme mrtva, ali je microsoft zatim sklopio sporazum s remedy-em te su dali im veliku "financijsku injekciju" kako bi se završila igra, ali naravno igra će morat izaći u games for windows izdanju te imam sve one kerefeke oko windows lile servisa, xbox kontrolera i sl.

Karlo_from_Bjelovar
18-07-2008, 20:28
ne znam tko je na prvoj stranici napisao nesto u stilu "sve je vise casual gamera, a sve manje onih hardcore"...

onak sorry sto nisu svi zadrti noliferi ka on...

sry really, nhf...

ScorpiuS
18-07-2008, 21:01
To je više-manje samo zbog toga što sve više djece (čitaj: razmaženih derišta ovisnika o easy postavkama) igra igre na konzolama.