PDA

Pogledaj cijelu verziju : koje su razlike između kompajlera za c++



programer1994
11-05-2008, 19:50
evo ja učim u dev-c++,pa ako je netko voljan da mi objasni el me dev-c++ uskračuje po nečemu,barem u početku :P možda sam malo glup al nema veze

matowin59
11-05-2008, 20:04
evo ja učim u dev-c++,pa ako je netko voljan da mi objasni el me dev-c++ uskračuje po nečemu,barem u početku :P možda sam malo glup al nema veze


Nisi rekao u čemu je problem kad kompajlaš program,inače kod pisanja koda se moraš držati nekih pravila koja su svojstvena za svaki jezik ,a tako i kompajleri imaju svoja pravila koja se moraju poštivati pri pisanju a općenito se odnose na pisanje samog koda.Ovisi i iz koje godine i koja verzija kompajlera se upotrebljava,obično probaj u najnovijim verzijama.Razlike mogu biti male pa da se progaram ne izvršava kako želimo.Zato bolje da navedeš problem koji se dešava pri prevođenju programa.Svaki prevodilac u c++ -u kreće od pretprocesorskih direktiva i naravno kreće se prema main dijelu, kad njih obradi kreće na main funkciju.Svaki prevodilac u c++-u kreće tim redom.Direktive općenito prepoznajemo po # tom znaku,slijedeće što prevodilac uključuje u program je using naredba i namespace,zatim kod koji pišemo unutar main funkcije.

programer1994
11-05-2008, 20:12
evo ja učim u dev-c++,pa ako je netko voljan da mi objasni el me dev-c++ uskračuje po nečemu,barem u početku :P možda sam malo glup al nema veze


Nisi rekao u čemu je problem kad kompajlaš program,inače kod pisanja koda se moraš držati nekih pravila koja su svojstvena za svaki jezik ,a tako i kompajleri imaju svoja pravila koja se moraju poštivati pri pisanju a općenito se odnose na pisanje samog koda.Ovisi i iz koje godine i koja verzija kompajlera se upotrebljava,obično probaj u najnovijim verzijama.Razlike mogu biti male pa da se progaram ne izvršava kako želimo.Zato bolje da navedeš problem koji se dešava pri prevođenju programa.Svaki prevodilac u c++ -u kreće od pretprocesorskih direktiva i naravno kreće se prema main dijelu, kad njih obradi kreće na main funkciju.Svaki prevodilac u c++-u kreće tim redom.Direktive općenito prepoznajemo po # tom znaku,slijedeće što prevodilac uključuje u program je using naredba i namespace,zatim kod koji pišemo unutar main funkcije.

sad mi je jasnije,ali još se pitam po čemu je dev-c++ lošiji od nekog drugog kompajlera za c++

matowin59
11-05-2008, 20:19
evo ja učim u dev-c++,pa ako je netko voljan da mi objasni el me dev-c++ uskračuje po nečemu,barem u početku :P možda sam malo glup al nema veze


Nisi rekao u čemu je problem kad kompajlaš program,inače kod pisanja koda se moraš držati nekih pravila koja su svojstvena za svaki jezik ,a tako i kompajleri imaju svoja pravila koja se moraju poštivati pri pisanju a općenito se odnose na pisanje samog koda.Ovisi i iz koje godine i koja verzija kompajlera se upotrebljava,obično probaj u najnovijim verzijama.Razlike mogu biti male pa da se progaram ne izvršava kako želimo.Zato bolje da navedeš problem koji se dešava pri prevođenju programa.Svaki prevodilac u c++ -u kreće od pretprocesorskih direktiva i naravno kreće se prema main dijelu, kad njih obradi kreće na main funkciju.Svaki prevodilac u c++-u kreće tim redom.Direktive općenito prepoznajemo po # tom znaku,slijedeće što prevodilac uključuje u program je using naredba i namespace,zatim kod koji pišemo unutar main funkcije.

sad mi je jasnije,ali još se pitam po čemu je dev-c++ lošiji od nekog drugog kompajlera za c++
Dev je odličan za početak razumijevanja c++-a a njegovi nedostaci su samo u pogledu ograničenosti a ne funkcionalnosti u učenju,ako dobro pišeš programe u njemu ,neće ti biti teško pisati i u većim prevodiocima,mora se početi s neke točke,zato bolje od jednostavnijeg prevodioca nego kompliciranijeg(ne u smislu pisanja koda nego okruženja).A on je još i besplatan.

programer1994
11-05-2008, 20:37
hvala sigurno sam te već ispila cilo vrime :pray: :pray:

Luka
11-05-2008, 20:37
Compiler koji se koristi u razvojnom sučelju Dev-C++ prevodi po standardima C++a. Dakle, samo kod koji u potpunosti zadovoljava ANSI standard će biti preveden.
Dev-C++ se zbog toga preporuča za sve koji uče programirati.
Microsoftov i Borlandov alat (odnosno alati) su više user-friendly, nude brojne druge mogućnosti u svom IDE-u i sl., ali nisu bolji po "kvaliteti prevođenja".

edit : nisam vidio .. već je Matowin odgovorio :)

programer1994
11-05-2008, 20:39
hvala mislio sam da je lošiji pošto je besplatan

Luka
11-05-2008, 20:40
Inače i MS i Borland nude besplatne verzije svojih alata.

programer1994
11-05-2008, 20:52
ipak meni je bolje da se držin dev-a bar zasad
neznam baš kolko će to meni ić kad vidin 500 linija koda mislim da je komplicirano i da nemogu da sam preglup

Luka
11-05-2008, 21:00
ipak meni je bolje da se držin dev-a bar zasad
neznam baš kolko će to meni ić kad vidin 500 linija koda mislim da je komplicirano i da nemogu da sam preglup

programirati ne učiš tako da gledaš u gotovi kod, nego čitaš knjigeS(ne online tutoriale) i iz njih sve saznaješ dok ne naučiš barem osnove a onda krečeš na kompliciranije primjere koda :thumbs2:

matowin59
11-05-2008, 21:11
ipak meni je bolje da se držin dev-a bar zasad
neznam baš kolko će to meni ić kad vidin 500 linija koda mislim da je komplicirano i da nemogu da sam preglup

programirati ne učiš tako da gledaš u gotovi kod, nego čitaš knjigeS(ne online tutoriale) i iz njih sve saznaješ dok ne naučiš barem osnove a onda krečeš na kompliciranije primjere koda :thumbs2:

Samo da se nadovežem na kolegu ,učenje c++-a(a i drugih programskih jezika)krećeš od jednostavnih primjera koji su
objašnjeni detaljno i kad njih svladaš tek onda krećeš dalje,i puno ponavljanja plus vlastite ideje,pa makar i nekoliko linija koda su napredak .Samo tako shvatiš logiku pojedine naredbe ili logiku cijelog programa.

Plexihack
13-05-2008, 15:49
ipak meni je bolje da se držin dev-a bar zasad
neznam baš kolko će to meni ić kad vidin 500 linija koda mislim da je komplicirano i da nemogu da sam preglup

500 linija koda se čini puno,ali kad počneš nešto raditi,napisat ćeš 2000 linija koda u no time i niti nećeš tražiti jesti,piti,disati...