PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows Vista 32bit problem



Vedro
09-05-2008, 15:33
Kad instaliram Vistu,pokrenem komp,nakon pola minute komp mi se zamrzne,mouse pointer stoji zamrznut i ne mogu ništa,nakon restarta opet isto. U čemu je problem?

Jack v2.0
09-05-2008, 20:17
konfiguracija?

M1M3
10-05-2008, 12:10
problem je u tome što je to win vista. malo lame odg ali je istina. ja sam instalirao vistu i skoro mi ništa nije radilo, tek nakon što sam napravio win update sve je bilo u redu. prob je i u tome što nisi rekao konfiguraciju svog računala. jer ovdje ti može biti npr. problem u grafičkoj, može ti temp proca biti visoka i pun kufer drugih stvari. ako imaš vremena kad se win pokrenu, što brže napravi update ili instaliraj sp1, možda i to pomogne a možda i ne :D na kraju, vista mi je bila cila "bljutava", uvijek se nešto rušilo i mnogi programi su radili daleko sporije nego na xp-u pa sam se vratio na xp.

Vedro
10-05-2008, 17:45
konfa:
Amd3000 sck939,gigabyte gak8nmf,2gb ram kingmax,ati hd3850 256mb,Maxtor 80gb,Seagate 80gb,Sharcoon 350w

ScorpiuS
10-05-2008, 17:57
Uff, sa konfom ti nebi trebalo biti problema, je si probao pokrenut u safe modu.

Vedro
10-05-2008, 18:01
jesam,radi u safe modu

M1M3
11-05-2008, 11:40
može li se skidat update u safe modu? pokušaj to :P

ScorpiuS
11-05-2008, 13:59
Ima opcija "Safe mod with networking" ili tako nešto slično kaže, nisam nikad probo ali bi se trebao spojit tako.

Vedro
11-05-2008, 19:46
Problem je u tome što doma nemam internet,nego samo preko interneta komuniciram u igraoni,al probat cu nekak skinut taj update,hvala :)

Görtosing
17-05-2008, 13:30
ja imam isti problem s XP uz service pack 3

S istog CD-a je instaliran na dva kompa i laptop i na svemu tome ista stvar - nekada se windowsi sami od sebe zamrznu, miš, slika zvuk, sve. A uvijek se također zamrznu (isti simptomi) kada se spojim na internet, pa se pojavi u kantunu dole desno obavijest o spajanju, i sad ako strijelicom od miša kliknem na x-ic (da se to spusti dole) zamrzne se. A u drugim situacijama zamrzne se samo od sebe bez nekog pravila... Na sva tri kompa ista stvar (nije stvar u konfiguraciji)


Edit: i kada gasim modem (dok sam spojen na net) također se zamrzne sve. Zato sam prisiljen gasiti modem tek nakon što ugasim cijeli komp

C
20-05-2008, 23:52
Kad ste već kod Viste, da ne otvaram novu temu...
Prije godinu dana sam stavio Vistu (Ultimate, 32-bitnu), i sve je radilo kako Bog zapovjeda, bez ikakvih problema, ali sam je trebao maknuti jer je bila, znate već šta...
I vratio sam se na XP s Longhornom, i do danas nisam ništa mjenjao, i neki dan sam od ministarstva dobio Vistu 32-bitnu, bussines, orginal, i instalirao, ali nakon bootanja DVD-a, slika samo crna i ništa...
Pokušao sam ponovno, s novom grafičkom, rođene u ovoj godini, koja još nema ni Drivere, opet isto...
OK, vratio sam staru grafulju i sve onako kako je radilo na Ultimate-u. Išao sam staviti Ultimate koji je prije godinu dana radio kako treba, i opet isto...
Nakon bootanja DVD-a, samo crna slika, čak i s oriđiđi Vistom, ali i s presnimljenom koja je prije radila bez problema.

OK, imam sve verzije Viste 32-bitne, kretenističke, pa mi je jasno zašto ne rade, ali su radile!
A da mi stvar bude bolja, niti oriđiđi Vista ne radi!

Šta bih trebao uraditi?

Znam da mi takav problem ima i XP, ako je grafička od 128 MB-a, i u BIOS-u podesim da je 256 MB-a, savršeno radi, ali ako podesim na grafičku od 128 MB-a, da ima 512 MB-a, tih 512 MB-a mi sreže od RAM-a, što je razumljivo, i onda mi je slika nakon bilo kakvog bootanja (Windows-a, Linux-a) samo crna.
Ista stvar je i s grafičkom od 512 MB-a, ako i u BIOS-u podesim da ima 512 MB-a, sreže od RAM-a, i opet isto, a ako je na 256 MB-a u BIOS-u, radi realno sa 512 MB-a.