PDA

Pogledaj cijelu verziju : Idioti na cestama,ali i uz nju.



K4ciga
09-05-2008, 14:57
Svaki dan svi koju su obdareni strujom i televizijom slušamo vijesti o svakodnevnim prometnim nesrećama,u kojima stradavaju mladi ljudi.Začudo,96% tih vijesti sadrži i rečenicu "Utvrđeno je da je vozač bio pod utjecajem alkohola™".E sada,čemu to? Ne razumijem ljude koji uopće piju do te mjere da nisu u stanju rasuđivati,a ne da još voze.Je li 0,0 promila promjenilo situaciju na cestama? Ne da nije,nego je čak i više prometnih nesreća nego u vrijeme kada je trajalo 0,5 promila.Zašto? Zbog apsolutno neadekvatnog hrvatskog pravosuđa.Umjesto 500-1000-1500 kuna kazne,80 dobrotvornih sati i 1 kazneni bod koji se dobiva u najgorem slučaju,trebala bi biti smrtna kazna za takve vozače.To nije prometna nesreća,to je ubojstvo.Ok,možda sam previše rigorozan kada kažem smrtna kazna - ali,dajte,pa što je 500 kn kazne maminom sinčiću,ili tatinom sinu koji je čim je položio dobio Reno Lagunu.Još jedan problem - zar nebi trebala postojati neka,hm,odredba o dozvoljenoj jačini auta ovisno o vozačkom iskustvu? Mladi vozači uglavnom dobiju stare automobile,i tu nema problema.Međutim,ima i onih koji odmah dobiju mrcinu,pa misle da "znaju" vozilo -> prevelika brzina -> izgubi se kontrola nad vozilom -> 5 mrtvih.Zašto se naježim kad god ulazim u auto?

I još nešto što me strašno smeta kod hrvatskih vozača.Zamislite,neki dan na raskrižju.Padala je kiša,kolnik je normalno sklizak.Upalilo se zeleno za pješake.Frajer iz suprotnog smjera se zaleti,valjda je mislio da "može" još proći.I,što se desi? Dečko,17-18 godina,krene preko ceste.
Frajer u Ford Focusu je krenio kočiti,ali normalno zbog kiše je kočio još...kojih 7 metara.Dum,lupa maloga i on ode par metara u dalj.I sada,svaki normalan čovjek,bilo u autu,bilo da je pješak,bi trebao doći pomoći.Ali,ne.Da nijedan prolaznik nije stao i pomogao,strašno,pa kakav je to čovjek? Ja sam došao do maloga,pitao ga kako je,rekao mi je da je dobro.Mislim da je slomio rebro i ruku.

Što vi mislite o alkoholiziranim idiotima na cestama,kao i o ljudima koji kada vide da je prometna nesreća samo okrenu glavu?

Maloki
09-05-2008, 15:58
Nekako sve više i više imam dojam da to kaj pišu da je osoba bila pod utjecajem alkohola samo zbog nedostatka drugog opravdanja.
Nego, u ponedjeljak je i mene skoro pokupio auto na pješačkom prijelazu u Karlovcu. Lik lijepo otvorio prozore nekog nabrijanog smeća, navio cajke da se čuje u krugu od 1km i lijepo piči. A najbolje je to kaj mi je još i trubio jer idem preko pješačkog. Zbilja fantastično!
A u vezi ovog da nitko neće pomoć - već sam se par puta uvjerio u to i jednostavno mi se gadi takvo ponašanje. Ono, dođem na autobusnu stanicu, vidim starac pao, krvari, a ljudi samo mirno sjede i gledaju. Priskočim, pridržavam mu glavu i vičem da zovu hitnu. Tek tada je neka ženska odlučila nazvati hitnu, a ovi ostali i dalje nezaineresirano sjede i tu i tamo bace pogled. Katastrofa.

Death By Sexy
09-05-2008, 19:32
ma idiotizam na cestama nema veze samo s alkoholom... to su idioti koji ne znaju voziti i balavci kojima ne znam ko da vozačku.. 3puta sam već za dlaku izbjegao veću prometnu zgob budala koji ne znaju voziti... najbolje su mi babe(ne ženski rod općenito) koje se boje voziti, to je najgore jer te može ubit bezveze...
auto je lutrija, možeš paziti koliko želiš ali moraš imati i sreće

Nodakim
11-05-2008, 16:53
na tvu uvijek kazu da je zbog alkhola,ali to samo kazu da ne bi bilo zbog losih cesta,semafora koji ne rade i slicno....vjerujte mi,barem pola je zbog toga

Maja
12-05-2008, 08:42
ljudi su glupi. svi znaju da ne treba pit i onda vozit, jer se može dogodit stvarno svašta, al ne! oni NIIIISU pijani, mogu oni vozit. da, mogu do prvog stupa u koji će se zabit. to su takvi kreteni, ja bi to sve poubijala :D

_ZlayA_
12-05-2008, 17:59
još me više nerviraju oni ljudi koji idu autom ujutru na posao... vid ovo:
7:30 je bozijih je ujutro i pola sarajeva je u autima, i hajd da ih ima po 3 u jednom autu, ane aneeeee svako se vozi u svoj bozijem autu!!! jedna osoba - jedno auto, nenormalno a što je najgore kad tramvaj u kojem sam ja pređe na trasu gdje se vozi po asfaltu oni počnu voziti ispred tramvaja i stvore toliku gužvu da tramvajem od jedne stanice do druge treba pola sata... ufff...

cham3leon
28-07-2008, 12:17
još me više nerviraju oni ljudi koji idu autom ujutru na posao... vid ovo:
7:30 je bozijih je ujutro i pola sarajeva je u autima, i hajd da ih ima po 3 u jednom autu, ane aneeeee svako se vozi u svoj bozijem autu!!! jedna osoba - jedno auto, nenormalno a što je najgore kad tramvaj u kojem sam ja pređe na trasu gdje se vozi po asfaltu oni počnu voziti ispred tramvaja i stvore toliku gužvu da tramvajem od jedne stanice do druge treba pola sata... ufff...


Eee, baš to. A najjače je kad vidiš tipicu visoku metar i pol viri iza volana ogromnog Touarega...

Što se tiče manijakalnih vozača, njih će uvijek biti pa makar stavili -0.3 promila. Rigorozne kazne koje bi trebale zaustaviti mamine sinove za.jebu običnog čovjeka, a ovi se provuku. Misliš da mr. policeman ganja hardcore motoriste? Malo žešći bikeri voze nekih 230 kph po manjim cestama, policajci ih ne mogu pratit kako god okreneš(nije da se trude). I tako će u nastojanju da se smanji pogibija na cestama kazne postati veće, restrikcije strože, naši novčanici tanji, a ovi će još ubijat.

Iz svojih 6 mjeseci vozačkog iskustva moram priznati kako je normalna brzina za vozit (van grada) u prosjeku 20 kph iznad propisane, a svi oni koji voze po ograničenju i sporije od njega zbilja idu na živce - najčešće su to penzići, a zatim žene (nemoj se uvrijedit Maja :)).

Đaba ti je sve to kada Milicajci ne rade svoj poso.

Nodakim
28-07-2008, 22:05
a gledaj da policija ganja takvim brzinama nekad stvorila bi jos vecu opasnost....prije kojih mjesec dana ako se tko sjeća je policija uzrokovala sudar dok su išli na mjesto zločina i netko je poginuo....
uostalom nemaju ti nasi opremu za takve brzine po gradu...jos da imaju helikoptere pa kada bude sranje onako ne možeš pobjeći...ali naši su zahvalni za rezervne gume za jugića

Arbiter of Change
28-07-2008, 23:19
E da nemamo političku/moralnu korektnost pa da možemo kazne diktirati ovisno o prihodima aka. tada bi se većina pijanih budala koji žive na maminoj i tatinoj grbači pobliže upoznala sa našim vrsnim zatvorima, ali to nije problem samo sa hrvatskom već općenito sa "živi brzo i umri mlad" mentalitetom današnje mladeži (garantiram da se samo 1 od 50 (wow, ali ih izvlačim) od tih pijanih koji skrive nesreću stvarno pokaje i to veliki ako).

Nekada stvarno poželim da je sistem toliko modularan i nezavisan da se takvih možemo riješavati po kratkom postupku, ma koliko to neizvedivo bilo.

Sickmanno1
28-07-2008, 23:23
ljudi su glupi. svi znaju da ne treba pit i onda vozit, jer se može dogodit stvarno svašta, al ne! oni NIIIISU pijani, mogu oni vozit. da, mogu do prvog stupa u koji će se zabit. to su takvi kreteni, ja bi to sve poubijala :D

Imam nekolicinu frendova koji bolje voze dok su pijani nego dok su trijezni ^^

Cinjenica je da ima ljudi koji voze bolje pijani nego trijezni, a takvi ljudi su pretezito idioti koji su pali 6 puta na voznji i onda im se instruktor smilovao i pustio ih (ko ih nebi vec ti zao).

Samo problem je kako odrediti tko je kakav sposoban. Istina znanstveno je dokazano da nije pametno voziti pijan, zbog vise stvari, jel si usporen, jel si pospan, bla bla...al opet sve je to meni premutno.

Zasto premutno. Kao sto sam rekao vec imam par frendova s kojima se skoro pa ni nisam vozio da su bili trijezni i prije cu sjesti kod njih (uvijek i sjednem) nego kod nekog nepoznatog trijeznog vozaca. Zasto? Zato sto sam se vec vozio s njima i bolje voze na pijano...jer kao boje se da se nesto nedesi i strah ih tjera na to da voze 40 na sat.

Takoder neznam gdje vi zivite al od 1.6 je kazna za prebrzu voznju skocila na 5 somova...

streetrace777
28-07-2008, 23:27
.Ok,možda sam previše rigorozan kada kažem smrtna kazna - ali,dajte,pa što je 500 kn kazne maminom sinčiću,ili tatinom sinu koji je čim je položio dobio Reno Lagunu.

Jmoj bratic ima lagunu a nije tatin sincic :D

Sphinx
28-07-2008, 23:55
Imam nekolicinu frendova koji bolje voze dok su pijani nego dok su trijezni ^^

od moje babe neki stari prijatelj bolje vozi pod utjecajem alkohola nego trijezan, ne mislim sad na 2 promila nego cisto onako malo alkohola u krvi i to je to, nikakvo pretjerivanje.

btw od svega toga najgore mi je kad u prometu neka debela stara zenetina u svojem autu vozi 15km/h i prica na mobitel a kolona od 30 auta iza nje

cham3leon
29-07-2008, 07:42
Naravno, uvijek je rješenje kazniti tatinog sinčića, al kako ćeš to napraviti kada tatica ima vezice u pravosuđu? Tako funkcionira ova država.

Što se tiče žena za volanom koje voze 40, znam da bi me mnoge ženske koje znam najradije ubile da ovo kažem, ali istina je da mnogo žena slabo vozi. Pretekneš li auto koji na ravnici vozi točno 60 ko po propisu, makar murije nema nigdje, a na toj cesti si možeš priuštit barem 90 i sa peglicom, 65% je šanse da je za volanom žena.

Evo jedna situacija od nekidan. Raskrižje na mojoj uličici: | |______
I sad tipica ulazi iz ove sporedne (zdesna), da izađe | _______
nalijevo (dolje), a nasuprot izlazu iz sporedne parkiran je | |
auto i napola na cesti stoji i sužava ionako usku ulicu. Odozgo dođe neki Clio ili što već i stane da propusti Passata koji dolazi odozdo. Samo kad je tip u Passatu trebao krenut, ženska se ubacila prije njega (bez obzira na nedostatak prostora) tako da se lijepo izborila i izašla na ulicu makar su se svi morali micat njezinom kraljevskom fiat puntu.
I što sad reći?

Sphinx
29-07-2008, 08:14
ima zena koje dobro voze, ali brate i ima onih koje su katastrofa. A sad ja mislim da smo malo skrenuli s teme

Nitro3d
29-07-2008, 12:05
Što se tiče budala na cestama,neki od forumaša koji žive u bjelovaru poput sickmanna,jako dobro znaju da još uvijek ima subotom sličnih slučajeva kao ovaj:Neki čovac svojih 20 godina vozi mrcinu od passata v6 dođe do pošte brzinom od 160 na sat i onda se okrene pod ručnom i malo mu faljelo da ne otrgne znak,i tu nema murje,ali kad treba stajat u Velikim Sredicama,onda su prvi...A ima i dosta onih koji voze aute koji su im njihove tatice priuštile bio on baš njihov ili posuđen,taj da napravi neki prekršaj,tata na policiji izvuče malo novaca i stvar je riješena,gdje je tu pravda...

Ja naime,još uvijek vozim Mazdu od starog,iako uskoro kupujem BMW 316i ili 320i,svojim novcima,em mi ne treba brzi auto,em ni nemam novaca za brži auto.

Sickmanno1
29-07-2008, 12:50
Zaista....ja sam toliko pijan svaku subotu da niste neprimjecujem :D

MasaKrisT
04-08-2008, 19:43
Eo maloprije sam umalo poginuo,pretjecao vektru ,na otvorenoj cesti vozimo 90,dam zmigavac i krenem obilazit,i lik ispred mene mrtvo ladno bez zmigavca skrene ljevo...nisam imao kud i u njega naprijed...sva sreca da imam smece od auta(felicija) al popravak njegovog ce kostat...

cham3leon
08-08-2008, 21:07
Eo maloprije sam umalo poginuo,pretjecao vektru ,na otvorenoj cesti vozimo 90,dam zmigavac i krenem obilazit,i lik ispred mene mrtvo ladno bez zmigavca skrene ljevo...nisam imao kud i u njega naprijed...sva sreca da imam smece od auta(felicija) al popravak njegovog ce kostat...

Šta te briga, onda je on kriv... :)

Blacky_123
14-08-2008, 12:52
Pa mene je auto prije 2 godine pokupio i na kraju ja sma bio kriv jer sam se htio bacit pod auto lol
Uglavnom tip se izvuko na to da je vozio po cesti Samobor-Zagreb 20km/h, al kaj najbitnije kad me pokupio s glavom sam mu razbio šajbu i odletio 10m dalje
Na koju to fintu je iso 20km/h???
A kaj je najbolje iso sam prek zebre
U ovoj nasoj drzavi ne mozes dobit prava u k.... i pi...mat..

MasaKrisT
14-08-2008, 12:59
Eo maloprije sam umalo poginuo,pretjecao vektru ,na otvorenoj cesti vozimo 90,dam zmigavac i krenem obilazit,i lik ispred mene mrtvo ladno bez zmigavca skrene ljevo...nisam imao kud i u njega naprijed...sva sreca da imam smece od auta(felicija) al popravak njegovog ce kostat...

Šta te briga, onda je on kriv... :)


je i kad ti se dogodi da je on 4. vlasnik auta nema rjesene papire,i njegovo osiguranje to nezeli pokrit?Usto nije stvar samo u tome,stvar je u glavi,mogli smo poginut ko zecevi da nismo pojase imali,nece vise nikad bit isto sjest u auto i vozit,proce to s vremenom al opet...

Flippy
14-08-2008, 18:47
Ja sam ''idiot'' na cesti pa šta sad? Ja npr. obožavam brzinu i BMK

Kenyi
14-08-2008, 18:50
Da, ti si kuler i ko ti sta moze?
Al to nije vazno zato sto ima ljudi kao ti zbog kojih ostali ginu, i veoma je pohvalno kad se vidi ovako neko ko ima auto dvije godine da se hvali svojim postignucima fakjea.

Death By Sexy
14-08-2008, 18:53
@KABALA :
za sve one koji ne znaju što je BMK... Badass mafijaš klub

ne rtebaju ti navodnici... očito je da si ponosan na to..želim ti da nikoga ne ubiš u životu

Flippy
14-08-2008, 19:03
Nikad nisam imao ni jednu saobraćajku. Ja vozim brzo i ludo ali istodobno jako dobro pazim.

nosferatu25
14-08-2008, 19:04
Ja sam ''idiot'' na cesti pa šta sad? Ja npr. obožavam brzinu i BMK

zar je moguće da samo misliš na sebe, "ja sam faca, vozim brzo"? Uopšte te ne brine šta će se desiti, ako nekad u budućnost (ne daj bože) izazoveš tešku saobraćajnu nesreću (opet ne daj bože) u kojoj bi bilo žrtava (opet ne daj bože)? Šta ćeš tada reći? "Ma oladite, ja sam kuler i samo volim brzo voziti."
eh cabal, cabal... :roll:

Flippy
14-08-2008, 19:06
Vidi post iznad svojeg

nosferatu25
14-08-2008, 19:08
najbolje bi bilo sagraditi jednu stazu od cc 50km na kojoj možete brzo voziti koliko vam je volja... kupite i lutke pa gazite do mile volje...

Death By Sexy
14-08-2008, 19:09
Ja vozim brzo i ludo ali istodobno jako dobro pazim.
oksiMoron...

Flippy
14-08-2008, 19:10
Ima jedno mjesto već. To mjesto se zove Žutica. Blizu mjesta gdje iznogud živi. Cca. 15 km čiste ravnice. Problem je to što se tamo radi tj. puno kamiona itd. I to kaj nema ni ograde zaštitne protiv životinja + uvijek ti može naletit lik koji ide preko 250 km/h. Vjeruj mi. Bilo je slučajeva tamo.

Maloki
14-08-2008, 19:31
Nikad nisam imao ni jednu saobraćajku. Ja vozim brzo i ludo ali istodobno jako dobro pazim.
Kao prvo čisto sumnjam da ti voziš s obzirom na tvojih 14-15 godina.
Ako slučajno i voziš, ne voziš brzo i ludo jer ti mama neda da tako voziš.
Ako opet nekim slučajem i voziš, definitivno ne paziš dobro jer ne možeš paziti ako voziš ludo. Tojest, ne možeš uopće pazit ako si lud (pod lud mislim mentalno poremećen).

Uživaj :*

Flippy
14-08-2008, 19:35
Roditelji te nevole jelda? :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Maloki
14-08-2008, 19:38
http://www.youfail.org/

:(

MasaKrisT
14-08-2008, 23:31
cabal,ljeci se ti.gotovo nitko nemoze voziti suludo brzo i usto sve kontrolirati i paziti.schumi je nekidan sa ferarijem izletio na testiranju,ak ga on nemoze kontrolirat koji si ti faktor onda u prici brzine tak da ono,spike ''volim brzinu i vjetar u kosi,skrecem pod rucnom pod pravim kutem 90kmh'' zaboravi,jer ja cu vjerojatno svirati na sprovodu zrtve koju ti pregazis...

nosferatu25
14-08-2008, 23:46
juče sam sa biciklom propao u jarugu duboku 2 metra.
Nemojte voziti brzo ljudi. :(

RIPtheREAPER
15-08-2008, 00:08
cabal, nije isto vozit se na cistoj cesti brzinom vecom od 100 kmh i kontrolirat auto u nekoj nedaj boze opasnoj situaciji pri toj brzini.

Nodakim
15-08-2008, 23:01
ma pseto je tipični hrvatski moron....šta se trudite....

narf
16-08-2008, 21:44
evo što mene živcira.. slogani uvijek govore "ako piješ, ne vozi." zar ne bi trebalo zvučati " ako voziš, ne pij?" jer se onim prvim sloganom aklohol jasno stavlja kao nešto superiornije vožnji.. no zaebi to, koliko je tek pijanih idiota, ili koliko bi tek bilo manje nesreća da se vozači drže ograničenja brzine.. jbg.

cham3leon
08-09-2008, 09:24
evo što mene živcira.. slogani uvijek govore "ako piješ, ne vozi." zar ne bi trebalo zvučati " ako voziš, ne pij?" jer se onim prvim sloganom aklohol jasno stavlja kao nešto superiornije vožnji.. no zaebi to, koliko je tek pijanih idiota, ili koliko bi tek bilo manje nesreća da se vozači drže ograničenja brzine.. jbg.

Ja se ograničenja brzine ne držim, jer je normalna brzina za vožnju cca 20 km/h veća od propisane. Ograničenja brzine se držim jedino ako mi neko zablica iz suprotnog smjera da me upozori na polismena, ili slučajno ako ga ja spazim.

Inače na otvorenoj cesti (gdje provedem 80% svoje vožnje) rijetko se nailazi na ljude koji se drže ograničenja. Obično neki penzić ili žena za volanom. takvi onda stvore pravu kolonu za sobom.
Hell, i mene pretiču često pri normalnoj brzini.

pimp
08-09-2008, 11:06
dont drink and drive , tako joint and fly


uvik je bilo i uvik ce biti debila koji su neznam kako dobili vozačke i sad drkaju po cestama a nemaju blage veze...