PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vracanje podataka



Blacky_123
08-05-2008, 12:22
Prije puno izbrisanih sistema i formatiranih diskova, htio bih vratiti jednu sliku
Problem je u tome sto sam prije formatirao i to vise puta.
Jel postoji neki program(onak kao u CSI i ostalim filmovima) da vratim te podatke tj. sliku?

Čux
08-05-2008, 13:06
mislim da bi se dalo, ali samo pod uvjetom da neš drugo nije pregazilo taj podatak što je lako moguće

Constantine
08-05-2008, 13:27
Prije puno izbrisanih sistema i formatiranih diskova, htio bih vratiti jednu sliku
Problem je u tome sto sam prije formatirao i to vise puta.
Jel postoji neki program(onak kao u CSI i ostalim filmovima) da vratim te podatke tj. sliku?
Probaj sa programom recover my files.

Sickmanno1
08-05-2008, 14:40
Prije puno izbrisanih sistema i formatiranih diskova, htio bih vratiti jednu sliku
Problem je u tome sto sam prije formatirao i to vise puta.
Jel postoji neki program(onak kao u CSI i ostalim filmovima) da vratim te podatke tj. sliku?

ak si na full format svaki put, onda bye bye slika ziher...

Kenyi
08-05-2008, 19:52
get data back, it pomaze, ja sam mnogo puta izvukao stare podatke sa diska.Get Data Back, tako se zove program.

C
08-05-2008, 23:58
Mrzim kada mi dođe netko s riknutim diskom i kaže, hoću sve podatke nazad, he, he.
Gledaj, tvornički je napravljeno, sve što se spremi na HDD, više se nikada ne može izbrisati! Svako brisanje nečega to nešto sprema samo na nivo dolje, gdje se može doći. Može se to zatrpati raznim zapisivanjima na HDD, ali opet možeš do toga doći. Svaki proizvođač HDD-a po ugovorima i zakonima raditi diskove na koje sve što je zapisano, više se nikada ne može obrisati. Jedino software-ski možeš s Eraserom neki file raštrkati po cijelom disku, i da bude rasut u milijarde dijelića i da svaki djelić ima 8 mini bajta, ali je to sve tu.

Možeš vratiti s više programa. Ja ti preporučujem Bad Copy Professional, s kojim možeš vratiti doslovno sve. Ja sam s njime vraćao podatke stare dvije godine i uspješno. Svaki program za vraćanje podataka ti košta, pa ako ti za BC Professional bude trebalo "ono nešto" možeš mi se javiti, dati ću ti i "Licensu" za njega da možeš vraćati šta ti srce želi.

Ima tri vrste traženja podataka, prvi mu je normalni, ono što si nedavno obrisao, drugi je Mode #1 gdje ti pretražuje malo dublje, i sporije, a zadnji ti je Mode #2 koji ti pretražuje dubinski, ali ne zna davati fileovima imena koja su imali, pa će ti sve pronađeno biti po imenima File_6789, File_5398, File_95387426, itd.
Taj treći način ti je najbolji, najsigurniji i s njime ćeš vratiti ono što si obrisao prije 5 minuta, i ono što si obrisao prije 5 godina, sve mu je jednako. Ako znaš u kojem je formatu bila slika, stavi da ti traži samo te slike. I, to pretraživanje će ti jako dugo trajati, može potrajati na 40 GB-a i po 48 sati, pa bi bilo pametno, ako znaš na kojem sektoru je bila ta slika, pa mu kažeš da prerovi određene sektore diska, ali sumnjam da to znaš.

U glavnom, pretraži s trećom opcijom, ili ti ga Mode #2, traži preko cijelog diska, i neka traži samo jednu ekstenziju, i kada ti završi s pretraživanjem, sve ono što on pronađe spremi u jedan folder, pa ti onda ide najgori dio (meni poznat). Među milijardama slika, trebaš ih sve vidjeti, i izdvojiti onu koju tražiš. Preporučujem ti da onda one slike koje vidiš odmah obrišeš, pa po par dana traži, ali ćeš naći, ako ti ne dosadi, u šta sumnjam. :D

Blacky_123
09-05-2008, 13:09
Hvala na odg. i programima.
I C hard mi nije riknuo, procitaj malo bolje ;)
Nisam uspio vratiti slike, neke sam nasao ali nisu te.
Ah, nazalost, previse formatiranja je doslo

C
09-05-2008, 16:15
Znam da ti HDD nije riknuo, ali kažem.

Kenyi
09-05-2008, 20:02
probaj sa Get Data Back .

Blacky_123
10-05-2008, 00:18
probaj sa Get Data Back .

:D :rotfl:
Reko sam da sam probo, vratio sam neke stare podatke, ali onu sliku koju sam trazio, nisam uspio

C
10-05-2008, 01:34
A jesi probao s BCP o kojem trabunjam?