PDA

Pogledaj cijelu verziju : 8800 gts problem



slayervedran
07-05-2008, 15:40
Eo ovako imam sitan problem,

imam 8800 gts 320 mb ( albatron ) sa stock coolerom,znaci sve original

i javljaju mi se problemi u pojedinim igrama ,recimo u wow-u mi se zna dogodit kao onaj "graphic spike " ,zasto ja neznam,znaci nesteka i nezamrzava se vec se samo kao onako ostro grafika lomi nekad.neki su mi rekli da je to do starih drivera,da je zbog igre,da je zbog opterecenosti iliti pregrijavanja......neznam sta je ,zao molim vas da mi pomognete .

Sto se tice drivera imam one sa cd-a koji sam dobio uz grafu.Kada sam probao skinit drivere sa Nvidi-ine stranice i instalirat ih ( bas te koji su za moju grafu ) onda mi komp neradi kak spada ,kao da driveri nisu za nju ili sta ja vec znam.

Operativni sustav je Vista 32 bita + sp 1 sa svim updatovima

a masina je 2x 2,66 + thermaltake cooler
4 gige rama
grafa je albatron 8800 gts 320 mb
pr5 ds3 maticna
i sve ljepo zapakirano u thermaltakeov armor


Pomozite !

IGoR_2803
07-05-2008, 18:25
nije ni čudno ako veliš da imaš drivere s cda koji si dobio s grafom... uninstaliraj stare drivere, skini program driver cleaner (http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745)Si njime počisti stare drivere, i onda skini ovaj driver (http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_169.25_whql.html)Si instaliraj, pa javi ako jos imas probleme...

GrimReaper
07-05-2008, 19:59
nove drivere stavi.

imam istu grafu potpuno(isti proizvodjac) i igrao sam dosta igara, od najnovijih assassin's creed pa do onih starih - mafia.

sve radi ok.

NITROS
08-05-2008, 10:44
Graficka ti odlazi ili je vec otisla memorija na njoj. Nosi to na servis. To su artefakti. Uskoro bi moglo doci i do velikog pada FPSa u igrama, a poslije toga crni ekran. Stoga nosi na servis.

slayervedran
08-05-2008, 11:32
i sta da im kazem? da mi nekad nestima grafika u igrama ?!
lol

pa smijat ce mi se

Sickmanno1
08-05-2008, 11:33
i sta da im kazem? da mi nekad nestima grafika u igrama ?!
lol

pa smijat ce mi se

nece...kazi pucaju artifekti...osla memorija...tj. odlazi...

08-05-2008, 11:39
Prvo učini ovo što ti je igor napisao.

Ako ni tada nema poboljšanja reklamiraj grafu,nema ti druge.

slayervedran
08-05-2008, 12:53
eo odnio sam grafu u servis( vemil),sad cekamo rezultate

Ivan_87
08-05-2008, 14:47
eo odnio sam grafu u servis( vemil),sad cekamo rezultate
ako te pitaju na zamjenu ciljaj na 8800GT ili GTS 512mb ovisi kolko si ju platio heh

slayervedran
08-05-2008, 14:54
a cuj,sumnjam da se to moze popravit,a sto se tice albatrinki ma oni to nemaju na stanju( ja kad sam svoju kupovao to im je bila zadnja ) tako da mislim da ce mi morat dat drugu.

svoju sam platio oko 2k kuna ,tako nesto

sta se isplati uzet ,da je iste jacine ko moja ili da je bolja
s tim da nebi nadoplacivao ( a da oni imaju na stanju,vemil Osijek ) ?

IGoR_2803
08-05-2008, 15:23
a cuj,sumnjam da se to moze popravit,a sto se tice albatrinki ma oni to nemaju na stanju( ja kad sam svoju kupovao to im je bila zadnja ) tako da mislim da ce mi morat dat drugu.

svoju sam platio oko 2k kuna ,tako nesto

sta se isplati uzet ,da je iste jacine ko moja ili da je bolja
s tim da nebi nadoplacivao ( a da oni imaju na stanju,vemil Osijek ) ?

mislim, čekaj malo, a si ti probao ovo kaj sam ti gore napisal? jer to mogu a i ne moraju biti artifakti... mozda si im vratio ispravnu grafu... u svakom slučaju javi kako je prošlo...

NITROS
08-05-2008, 18:15
To se ne popravlja zato jer nitko ovdje ne raspolaze sa tehnologijom tom, a to se niti u tvornici zbog troskova ne popravlja. Nadalje oni ti to ovak rade. Karticu prodaju natrag dobavljacu i on njima da pare za novu karticu. I onda ti oni u cjenovnom rangu toga daju karticu.

slayervedran
09-05-2008, 08:21
da znam,ma ja sam sad karticu ostavio u sevisu neka ju on testora i to da vidi dali stvarno odlazi memorija ili sta vec.

a eo sta se meni dogadalo,na xp-u sa driverima koje sam dobio uz grafu imam artefakzte u wow-u i Hgl-u.ali ne stalno vec samo nekad,a kad probat stavit nove drivere sa nvidine stranice,koji su bas za moju grafu onda se komp digne i sve i onda ekran zacrni.naravno onda moram rista te drivere i vratit i ih na stare i onda se oce upalit.
sad sam stavio vistu+sp 1 i igrao malo Hgl-on i imao sam par puta low fps na high detaljima i 1 artefakte ,mismil igrao sam par dana samo.

a neznam vidjet cemo sta ce oni rec na servisu,rekli su mi da ce bit gotovo do sljedeceg cetvrtka.......

slayervedran
15-05-2008, 15:53
vemil istestirao graficku i kazu da je sve u redu

hm....

IGoR_2803
15-05-2008, 15:59
vemil istestirao graficku i kazu da je sve u redu

hm....

ajde sad probaj ovo kaj ti je preporučeno gore ako još nisi... znači deinstal drivera, počisti s driver cleanerom i tek onda instaliraj nove sa onog linka kaj sam ti napisal gore...

slayervedran
16-05-2008, 08:25
pa rekao sam ti da sam to vec sve radio i također sam naveo sta se pocen dogadat kad to napravim

danas idem po grafu pa ce mo vidit kako ce fercerat na visti ,pustit cu nek vista sama upgrada drivere

16-05-2008, 08:30
vemil istestirao graficku i kazu da je sve u redu

hm....

znao sam znao sam znao sam....to ti je kad slušaš prve odgovore i odmah reagiraš.Da si napravio prvo što ti je igor rekao odmah bi znao na čemu si.
A sad če ti možda i naplatiti to što si im vratio grafu na test,tko zna.

slayervedran
16-05-2008, 10:19
gore su bili zadnji driveri i bili su jediniSa grafa je imala artefakte u igrama ,low fps,i black screen
i sad ovi kazu da je ispravna,ko tu koga ?!

16-05-2008, 10:25
gore su bili zadnji driveri i bili su jediniSa grafa je imala artefakte u igrama ,low fps,i black screen
i sad ovi kazu da je ispravna,ko tu koga ?!

Si se upitao da nije do cijelog softwera??OS???

slayervedran
16-05-2008, 10:32
jesam zato sam i stavio vistu gore ( bio je xp ) i opet se to događa

slayervedran
16-05-2008, 10:40
OOOOPA

11:37

zvoni telefon:

serviser iz Vemila zove i kaze da se graficka pregrijava IPAK nakon svih testova te da pokazuje znakove odumiranja...

oni mi nude u zamjenu ovu graficku:

Zotac GF 8800GT, 512MB DDR3, AMP Edition, DVI audio, TV-out, DVI

moja je bila 8800 gts 320 ( albatron )

pitanje je sada dali je ta graficka u rangu moje ili bolja te dali da pristanem na zamjenu ?

Frozen
16-05-2008, 10:41
Ta kartica je i jača od stare, da.

Gwin
16-05-2008, 12:03
trči tamo prije nego se predomisle. :D

slayervedran
16-05-2008, 13:53
HEHE

eo uzeo sam tu karticu ,ugradio u komp, instalirao svjeze drivere i sve fino radi


moze lock

bezimeni
16-05-2008, 14:06
Eto, sreća u nesreći.Uživaj.