PDA

Pogledaj cijelu verziju : Intel E6750@2.66 GHz i da li Cpu-z krivo očitava?



KingTomy
06-05-2008, 18:35
Imam procesor e6750 @ 2.66 ghz, nije clockan, ali bit će :)
Uglavnom, radio sam neke pripreme prije kupovine novog hladnjaka za procesor i samo sam gledao bezveze tako neke stvari i skužio da mi u Cpu-z piše core speed 2000 mhz.
http://img384.imageshack.us/img384/521/coreua6.th.jpg (http://img384.imageshack.us/my.php?image=coreua6.jpg)
A gledao sam i neke slike s topic Benchmark rezultati i tamo svi kako su clockali recimo 3,2 ghz speed im je 3200 mhz kako i treba biti?
Jel ovo neka greška ili?

P.S. da uguram još jedno pitanje u ovaj topic, koji hladnjak mi preporučujete zato jer ću clockat proc i treba mi bilo što osim stock coolera...i do kolko bi ga mogao dići? Konfa je:
2 gb ram Kingmax (800 mhz)
geforce 8800 gtx, 768 mb
procesor znate :)
chieftec 550w
I s obzirom na to da kupujem neki dobar hladnjak :)
Thx

P.S.S. Ona slika gore je malo "plava" jer win vista picture viewer prikazuje sliku u pretoplim bojama, a smanjivanjem u njemu izgleda normalno, ali onda u drugim aplikacijama "prehladno" znači zaključak više ne diram "picture temperature". :rotfl:

NortonCommander
06-05-2008, 18:51
U Biosu ti je ukljucen EIST. To je fja koja, kada komp nista ne radi (ili ne radi zahtjevne radnje) snizi multiplier da bi ustedio na energiji i smanjio zagrijavanje proca. Ne brini, kad igras igre, multi se vrati sa 6 na 8 cime dobijes svojih 2.66 Ghz. Ako hoces, EIST mozes slobodno islkjucit u biosu.

zoky
06-05-2008, 18:53
ARCTIC-COOLING Freezer 7 Pro- 175kn Links
Sonic Tower rev.2,AlCu - 269kn VeMil
A za problem sa procesorom neznam

06-05-2008, 20:33
U Biosu ti je ukljucen EIST. To je fja koja, kada komp nista ne radi (ili ne radi zahtjevne radnje) snizi multiplier da bi ustedio na energiji i smanjio zagrijavanje proca. Ne brini, kad igras igre, multi se vrati sa 6 na 8 cime dobijes svojih 2.66 Ghz. Ako hoces, EIST mozes slobodno islkjucit u biosu.

Tako je,što se tiče hladnjaka uzmi freezera.Jeftin a odličan izbor.