PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s C++



mronki
05-05-2008, 13:23
Počeo sam se učiti programirati u C++ no već sam na početku zapeo. Evo u čemu je problem: ja ljepo napišem ovaj početnički program:

#include <iostream.h>

int main()
{
cout << "Hello World!\n";
return 0;
}

To kompilam, kaže nema problema. Stisnem run i pokaže mi se samo na trenutak crni ekran. Kako da to popravim?
Pokušeo sam s Dev C++ (neki beta) i s Borland C++

DragonSoul
05-05-2008, 18:19
On tebi prikaže, ali pošto odmah nakon toga slijedi return 0, a retrun izlazi iz funkcije, ti ništa ne vidiš. Moraš dati compileru naredbu da čeka, a to možeš napraviti na 2 načina:
1. Uključiš windows.h header i onda koristiš pause(1000). On ti onda malo pauzira i onda opet krepa.
2. Koristiš cin.get(), koji čeka dok ti potvrdiš s Enterom. Ako cin.get() ne radi, možeš koristiti i fgetc(stdin). Ili deklariraj varijablu pa napraviš cin >> <varijabla>. Sve ti je to isto.

Sretno u daljnjem programiranju!

mronki
05-05-2008, 20:08
Hvala

mronki
05-05-2008, 22:39
Al još me samo zanima koji je solidan C++ koji normalno radi? Ovaj Borlad mi je malo čudan i niti jedan program s forumskog tutoriala se neda compilirat (stalno pokazuje neke greške).

Tracer
05-05-2008, 22:56
On tebi prikaže, ali pošto odmah nakon toga slijedi return 0, a retrun izlazi iz funkcije, ti ništa ne vidiš. Moraš dati compileru naredbu da čeka, a to možeš napraviti na 2 načina:
1. Uključiš windows.h header i onda koristiš pause(1000). On ti onda malo pauzira i onda opet krepa.
2. Koristiš cin.get(), koji čeka dok ti potvrdiš s Enterom. Ako cin.get() ne radi, možeš koristiti i fgetc(stdin). Ili deklariraj varijablu pa napraviš cin >> <varijabla>. Sve ti je to isto.

Sretno u daljnjem programiranju!
Za ovakve slučajeve se najčešće koristi cin.ignore() ili getchar() pod C-om. Neki koriste i system("pause")..

Tracer
05-05-2008, 22:58
Al još me samo zanima koji je solidan C++ koji normalno radi? Ovaj Borlad mi je malo čudan i niti jedan program s forumskog tutoriala se neda compilirat (stalno pokazuje neke greške).
Evo, pošto ja koristim Borland non stop reci u čemu je problem. Koje greške i koji programi su u pitanju?

mronki
06-05-2008, 14:13
Evo na primjer ovaj:

// Mama vidi, moj prvi C++ program!!!11
// MvmpC++ v0.0001

#include <iostream>
using namespace std;

int main()
{
cout << "Boktemazo, pao mi PC Play kroz prozor!!!11" << endl;
return 0;
}


Neki problep s using namespace std;
Piše namespace name expected.

mronki
06-05-2008, 14:20
I gdje da napišem te naredbe poput cin.ignore() ili getchar() u izvornom kodu?

Tracer
06-05-2008, 15:00
Evo na primjer ovaj:

// Mama vidi, moj prvi C++ program!!!11
// MvmpC++ v0.0001

#include <iostream>
using namespace std;

int main()
{
cout << "Boktemazo, pao mi PC Play kroz prozor!!!11" << endl;
return 0;
}


Neki problep s using namespace std;
Piše namespace name expected.
Nema ovdje grešaka i moj prevoditelj to bez problema prevede. Možda imaš neki stariji Borland. Uglavnom, umjesto

#include <iostream>
using namespace std;

napiši samo

#include <iostream.h>

to bi trebalo riješiti problem.

Tracer
06-05-2008, 15:01
I gdje da napišem te naredbe poput cin.ignore() ili getchar() u izvornom kodu?
prije
return 0;

mronki
06-05-2008, 15:28
Hvala puno si mi pomogao. Sad (napokon) radi.

programer1994
11-05-2008, 15:36
možeš uvijek uzeti bloodshedov dev-c++ odličan je za početnike poput mene i tebe :D :