PDA

Pogledaj cijelu verziju : Smajli



DJ Not Nice
04-05-2008, 23:07
Zanima me da li ima neki program za radit smajle?
Il sve to mogu i u PSu?

Hvala

C
05-05-2008, 03:58
Nema određenog programa za raditi smajle. Možeš ih raditi u kojem hoćeš, krenuvši od Paint-a, pa do Photoshopa.
Moja preporuka ti je Axialis Icon Workshop. Program je za izradu ikona, ali možeš izraditi i slike, te ih spremiti u savršenom GIF-u. Recimo, ja za 3D modele kada radim, radim s PNG formatima, ali ih prebacim u GIF, bez da izgubim na kvaliteti slike niti 1%.
U njemu napraviš svime dok kažeš keks. A ako hoćeš animirani smile, onda također, u njemu napraviš svaki frame, sve laganica i na kraju sve te framove exportaš u GIF-ove, i te GIF-ove animiraš s nekim GIF animatorom.

Icon Workshop ti je najlakši za izradu smilea, ali možeš i s Paintom, ali ti onda pozadina i okolica smilea neće biti prozirna, pa ćeš ga također trebati editirati nekim drugim moćnijim programom. A kroz Photoshop ti je najgore raditi smile, jer je ne precizan za tako malene pixele. Npr. radiš smile veličine 16×16, i kada to povećaš, opet jedan pixel ima utjecaj na druge pixele, a u Axialis-u nema, tamo možeš postaviti mreže i sve za lakšu izradu smile-a.