PDA

Pogledaj cijelu verziju : Novosti iz Hardware svijeta!!!



Stranica : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Constantine
11-09-2008, 16:43
Četverojezgreni kineski procesori dogodine

Četverojezgrene verzije kineskih procesora Godson i Godson 2 (koji idu i pod imenima Loongson i Loongson 2) trebali bi se pojaviti na svjetlu dana iduće godine i za razliku od dosadašnjih pokušaja, bili bi performansama donekle usporedivi s AMD-ovim i Intelovim procesorima.

Projekt kineskog "nacionalnog" procesora započeo je još 2000-te godine, a nositelj svega nije komercijalna ustanova nego Kineska akademija znanosti. Nekoliko verzija ovog procesora male računalne snage, ali i vrlo male cijene, već pogoni tisuće jeftinih kineskih računala na kojima se izvodi Linux.
Na žalost, procesori nisu posve kompatibilni s arhitekturom x86, tako da izvođenje Windowsa, MacOS-a ili drugih programa pisanih za x86 procesore nije direktno moguće.

Ipak, četverojezgreni procesori bit će "više kompatibilni" s x86 procesorima nego je to do sada bio slučaj. Umjesto totalne kompatibilnosti na razini instrukcija, kineski su inženjeri odlučili dodati 200 posebnih instrukcija koje će omogućiti izvršavanje x86 programa u nekakvoj vrsti emulacije na procesorskoj razini.

Nakon četverojezgrene verzije svog procesora, Kina planira i Godson 3 koji će imati osam heterogenih jezgri, što znači da će vjerojatno imati integriranu grafiku na glavnom procesoru u stilu najavljenog AMD-ovog Fusiona.

bug
__________________________________________________ __________________________________________________ ________
Kineski procesori,to mi nekako ne zvuči dobro :?

zoky
11-09-2008, 17:45
AMD ATI Radeon HD 4670 512MB

Review (http://www.bit-tech.net/hardware/2008/09/11/amd-ati-radeon-hd-4670-512mb/1)

Sapphire Radeon HD 4670 in Crossfire

Review (http://www.tweaktown.com/reviews/1590/sapphire_radeon_hd_4670_in_crossfire/index.html)

Blacky_123
12-09-2008, 05:51
AMD ATI Radeon HD 4670 512MB

Review (http://www.bit-tech.net/hardware/2008/09/11/amd-ati-radeon-hd-4670-512mb/1)



Vec ovu grafulju vidim u mojim rukama :D
Jao, kad ce taj bozic vec :D

zoky
15-09-2008, 16:02
ATI Radeon HD 4550

http://www.bug.hr/foto/slika.asp?slika=91327-54077.160x200

AMD za kraj ovog mjeseca priprema za sada posljednju grafičku karticu iz linije Radeon HD 4000.

Riječ je o najslabijoj (i očekivano najjeftinijoj) kartici Radeon 4550, koja bi trebala zadovoljiti potrebe donjeg segmenta tržišta. Kartica za rad zahtjeva svega 25 vata i dolazi bez vanjskog naponskog konektora, a sam čip posjeduje 80 stream procesora.

Novi Radeon će dolaziti u varijanti s pasivnim hlađenjem, a navodno je i dosta brži od svog glavnog konkurenta, GeForcea 9400.

bug.hr

bezimeni
15-09-2008, 18:38
Nvidia ruši Vistu

Zahvaljujući Microsoftovom dokumentu koji je iscurio u javnost, a o čemu javlja The Inquirer, imamo priliku saznati koji su programi najzaslužniji za ukupni broj rušenja Viste diljem svijeta. Nemalo iznenađenje je da su Nvidijini driveri i dalje glavni uzrok rušenja Viste, ali ne samo to, već njihov udio od travnja do lipnja, za kada postoje posljednji podaci, raste, umjesto da pada.

Tako je prema Inquireru koji kao izvor navodi ovaj (http://blog.seattlepi.nwsource.com/microsoft/library/vistaexhibitsone.pdf)dokument, u travnju Nvidia bila "zaslužna" za rušenje Viste u 30% slučajeva, a Intel i ATI za svega po 9% slučajeva svaki.

Brojevi za lipanj pokazuju da su sva tri vodeća proizvođača hardvera za PC povećali svoj udio u rušenju Viste, ali nitko kao Nvidia. Tako je Nvidijina softverska podrška sada kriva za gotovo polovicu svih rušenja Viste - točnije njih 48%, dok na Intelove drivere otpada 31%, a na ATI-jeve samo 19% uzroka. U kolonu "ostali" spada svega 2% rušenja.

bug.hr

eto..nitko nije savršen pa ni nvidini driveri.

Blacky_123
15-09-2008, 19:37
Pa ti kupi nvidia chipset!
Intel rulz

IGoR_2803
15-09-2008, 19:59
/

lol, glavno da svi uvijek praše samo po atijevim driverima... :)

bezimeni
16-09-2008, 18:31
Glavni čovjek razvoja Intelove Nehalem arhitekture, Ronan Singhal, obznanio je još pokoju informaciju o nadolazećim čipovima Core i7.

Za početak, svi četvrojezgreni Bloomfield modeli (takta u početku najvjerojatnije 2,66, 2,93 i 3,2 GHz) imaju TDP vrijednost od 130 W. Najavljena je velika fleksibilnost u količini ugrađene L3 cache memorije, a navodno će i memorijski kontroleri (ovog puta unutar procesora) dolaziti u različitim verzijama.

Tako, osim standardnog trokanalnog, korisnici ubuduće mogu očekivati dvokanalne i jednokanalne modele. Jedno je sigurno – Nehalemi (Core i7) će podržavati isključivo DDR3 memoriju.

Također, krajem 2009. godine bi se trebali pojaviti prvi 32-nanometarski modeli s lagano redizajniranom arhitekturom kodnog naziva Westmere. Priča se da bi buduće high-end izvedbe mogle imati i do 16 MB L3 cachea te čak osam jezgri.

Bug.hr

zoky
17-09-2008, 18:57
Cray CX1

http://www.bug.hr/foto/slika.asp?slika=91403-54137.160x200

Poznati proizvođač superračunala, tvrtka Cray, je u suradnji s Microsoftom predstavila superračunalo malih dimenzija i povoljne cijene pod nazivom Cray CX1.

Računalo pokreće do 16 Intelovih procesora Xeon i do 64 gigabajta memorije te 4 terabajta prostora za pohranu podataka. Moguće je povezati do 8 ovakvih manjih sustava u jedno veće superračunalo, a ideja cijele priče je približavanje HPC-a (High Performance Computing) širem krugu korisnika.

Microsoftov doprinos Crayu CX1 je operativni sustav Windows HPC Server 2008 kompatibilan i s Linuxom. CX1 je dimenzijama, potrošnjom i razinom buke koju proizvodi prilagođen uredima, laboratorijima ili sveučilišnim prostorijama, a sama kompanija tvrdi kako je to najbrže računalo na svijetu koje radi na standardnom naponskom konektoru. Cijene kreću od 25.000 dolara pa sve do nekih 60.000, ovisno o opremi.

bug.hr

Ogg The Dogg
17-09-2008, 20:01
Glavni čovjek razvoja Intelove Nehalem arhitekture, Ronan Singhal, obznanio je još pokoju informaciju o nadolazećim čipovima Core i7.

Za početak, svi četvrojezgreni Bloomfield modeli (takta u početku najvjerojatnije 2,66, 2,93 i 3,2 GHz) imaju TDP vrijednost od 130 W. Najavljena je velika fleksibilnost u količini ugrađene L3 cache memorije, a navodno će i memorijski kontroleri (ovog puta unutar procesora) dolaziti u različitim verzijama.

Tako, osim standardnog trokanalnog, korisnici ubuduće mogu očekivati dvokanalne i jednokanalne modele. Jedno je sigurno – Nehalemi (Core i7) će podržavati isključivo DDR3 memoriju.

Također, krajem 2009. godine bi se trebali pojaviti prvi 32-nanometarski modeli s lagano redizajniranom arhitekturom kodnog naziva Westmere. Priča se da bi buduće high-end izvedbe mogle imati i do 16 MB L3 cachea te čak osam jezgri.

Bug.hr
meni se cini da ce poslije ovog AMD proizvodit samo graficke kartice :)

IGoR_2803
17-09-2008, 22:21
meni se cini da ce poslije ovog AMD proizvodit samo graficke kartice :)

ajde ne budali... :)

18-09-2008, 16:54
Suprotno očekivanjima, tržište grafičkih akceleratora u drugom kvartalu ove godine nije gotovo nimalo palo, te je neuobičajeno ostalo na razini iz prvog kvartala, što je najbolji rezultat u zadnjih osam godina. Tako barem tvrde analitičari Jon Peddie Researcha koji su došli do zaključka da iako prodaja grafičkih akceleratora za stolna računala pada, prodaja onih namijenjenih prijenosnicima neprestance raste.

Ukupno je u drugom kvartalu diljem svijeta isporučeno 94,4 milijuna grafičkih akceleratora, a od toga lavovski dio tržišta drži Intel s udjelom od 47,3%. Druga je Nvidija s udjelom od 31,4%, dok je ATI na trećem mjestu s 18,1% tržišta. Ovo je najbolji rezultat Intela u zadnje četiri godine i najgori rezultat za ATI u zadnjih nekoliko godina.

BUG

zoky
19-09-2008, 17:06
Detalji o Nehalemima

http://www.bug.hr/foto/slika.asp?slika=91474-54190.160x200

Prema pisanju na stranicama hexus.net, pojavile su se i prve konkretne informacije o Intelovim procesorima Corei7 koji će se na tržištu pojaviti već u studenom. Za sada se zna za tri modela: 920, 940 i 965.

Prvi je namijenjen običnim, nezahtjevnim korisnicima, radi na 2,66 GHz, ima četiri jezgre i osam dretvi, rađen u 45-nanometarskom procesu (kao i ostali) i dolazi u novom kućištu LGA 1366. Termalna potrošnja mu je 130 vata, a i cache mu je standardan za Nehaleme - 256 kB za svaku jezgru L2 i 8 MB L3 cachea dijeljenog među jezgrama. Cijena će mu biti 284 dolara.

Nešto jači model 940 radi na 2,93 GHz, sve ostalo je isto kao i kod modela 920, osim cijene koja je 562 dolara.

Najjači model 965 radi na 3,2 GHz koje ćete platiti čak 1000 dolara, odlučite li se baš za njega.

bug.hr

Sickmanno1
19-09-2008, 17:12
Ja se samo nadam da ce se dati clockati kao i prethodna serija :)

IGoR_2803
19-09-2008, 17:55
Ja se samo nadam da ce se dati clockati kao i prethodna serija :)

da, i ja, jer mislim preći baš na njega u dogledno vrijeme, a i OCabilnost je i jedna od glavnih prednosti prethodne serije...

Constantine
19-09-2008, 19:40
http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=91437
Izgleda prejebeno i prehladno,moram nabavit to kuciste dok budem imao novaca,onaj vent je ogroman.



Komentari na ovo kućište idu u ovu temu -> viewtopic.php?f=6&t=26687 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=6&t=26687)

Bartuc

zoky
20-09-2008, 20:28
Fusion for Gaming

AMD je jučer predstavio novi utility namijenjen korištenju samo s konfiguracijama koje imaju AMD-ove procesore i grafičke kartice. Ime mu je Fusion for Gaming i namjerno asocira na budući AMD-ov čip koji će grafiku i glavni procesor imati integrirane na jednom waferu, a koji će se pojaviti na tržištu rano iduće godine.

Fusion for Gaming ima četiri funkcije koje bi trebale bitno olakšati overclockiranje sustava onima opremljenim njihovih hardverom. To su automatsko podešavanje procesora i čipseta kao i grafičke kartice; kontrola procesorskog množitelja, kalibracijski alat koji podiže ili spušta radne taktove na osnovu radnih temperatura sustava te na koncu ubrzivač rada diska koji skraćuje vrijeme traženja podatka na disku.

Za sada je Fusion for Gaming dostupan samo u 32-bitnoj verziji, ali u najavi je i 64-bitna.

Problem je, doduše, a AMD fer upozorava, da utility može potrebi, ako mu zasmeta, sam isključiti antivirusni softver bez ikakve obavijesti korisniku.

Ako vas to nije obeshrabrilo, Fusion for Gaming se može skinuti sa službenih stranica ovdje (http://game.amd.com/us-en/drivers_fusion.aspx?p=1)

bug.hr

Nije baš prava hardver tema, ali je zanimljiva.... :roll:

RIDER32
20-09-2008, 21:26
O ovom bi se dalo raspravljat. Predlazem da se otvori specialna tema jer i ja imam par pitanja.

Xeno Zero
21-09-2008, 14:55
Zanimljivo mi zvuči ovaj Fusion budem isprobal ak uzmem neki novi cooler za proc ovaj stock je banana.

Gwin
22-09-2008, 19:40
fusion:


1. THIS UTILITY MAY DISABLE SECURITY / ANTIVIRUS SOFTWARE, OR ADVERSELY AFFECT YOUR SYSTEM. REVIEW ACCOMPANYING DOCUMENTATION CAREFULLY BEFORE INSTALLING.
2. AMD'S PRODUCT WARRANTY DOES NOT COVER DAMAGES CAUSED BY OVERCLOCKING, EVEN WHEN ENABLED VIA AMD SOFTWARE.

Making a whooshing sound when clicked, the button – AMD’s Fusion for Gaming Utility - shuts down background apps so VistaSusers can play games faster.

It also only currently runs on Vista 32 bit, although the company is adamant 64 bit is on its way

zoky
23-09-2008, 08:58
ThermalTake Xpressar

http://www.bug.hr/foto/slika.asp?slika=91622-54294.160x200

ThermalTake je predstavio Xpressar RCS100, prvo kućište koje za rashlađivanje komponenti koristi klasični toplinski inverter kakav je s nama desetljećima u hladnjacima i klimatizacijskim uređajima. Prema tvrdnjama proizvođača, na ovaj način jamče da je temperatura komponenti barem 20 stupnjeva niža nego u sustavu hlađenom vodom i barem 40 stupnjeva niža od klasičnih zračnih hlađenja.

Kućište spada u tzv. super-tower klasu, a dimenzije su mu 605*250*660 milimetara, a masa mu je 22 kilograma, tako da možete biti prilično sigurni da ga nećete nosati baš svake subote po LAN-partyjima. Podržava micro ATX i ATX matične ploče, ali ne sve, tako da je za sada s kućištem moguće koristiti samo neke Asusove, MSI-jeve i Gigabyteove matične ploče. Prima do sedam 5,25-inčnih uređaja i pet 3,5-inčnih, a staga ima utore za do 10 PCI/PCIe kartica.

Službene stranice su ovdje (http://www.xpressar.com/), ali tamo još nema istaknute cijene, kao ni na stranicama naših, a ni stranih distributera

bug.hr

Gwin
23-09-2008, 09:30
mislim da sam našao svoj novi kejs :D

vex
23-09-2008, 09:40
Sad sam i ja vidio na vr-zone.. bolje od vodenog , predobro.
Cijena će biti paprena :P

Gwin
23-09-2008, 09:45
da.. ali od te cijene odbiješ 100 eura koliko te košta zračno hlađenje tipa TRUE ili Noctua sa dva kvalitetna 120mm venta.
a ova kombinacija automatski snižava temp cijelog kejsa, pa je i hlađenje na grafama efikasnije..

Bartuc
23-09-2008, 10:18
Svaka čast, baš sam se pitao kada će to netko smisliti :D Bavim se klimatizacijom i imam firmu za klimatizaciju tak da mi je ovakva ideja već pala na pamet kao cool stvarčica, ali nisam si mislio da bu itko to fakat napravio :D


Treba vidjeti cijenu, ova stvarčica će biti fenomenalna. Ogroman, čvrst, hladan, težak i vjerujem tih :pray:

Sickmanno1
23-09-2008, 12:29
sumljam da ce cijena biti ispod 2.5k kuna...no mozda se varam :D

Inace kejs je :pray:

Bartuc
23-09-2008, 12:37
A jebiga, ako će biti tako skup, nikada ga neću imati pošto mi je jednostavno glupo i nezamislivo dati tolike novce za kućište kada za te iste novce dobiješ ili čitavu konfiguraciju (MBO, CPU, RAM i VGA) ili neku turbo elite high end grafičku karticu koja je važnija od hladnog kućišta.

Gwin
23-09-2008, 12:39
srećom za njih pa postoje ljudi poput mene.. :D

Bartuc
23-09-2008, 12:44
Da :D

Ima ljudi koji ne razmišljaju kako bi te novce mogli staviti u fond za godišnji ili fond za novi auto ili fond za uređenje kuće/stana ili fond za poslati djecu na Oxford ili Harvard :D

Sickmanno1
23-09-2008, 13:42
A jebiga, ako će biti tako skup, nikada ga neću imati pošto mi je jednostavno glupo i nezamislivo dati tolike novce za kućište kada za te iste novce dobiješ ili čitavu konfiguraciju (MBO, CPU, RAM i VGA) ili neku turbo elite high end grafičku karticu koja je važnija od hladnog kućišta.

A pogledaj da jedan Big Tower od Thermaltake kosta oko 1.2k...

Jedan Big Tower sa LCS kosta oko 2k kuna

Sad ovo bi po svim pravilima trebalo biti skuplje...

:D

I to kuciste nije namjenjeno za tebe i bezimenog, vec za Gwina i mene :P

Gwin
23-09-2008, 13:59
samo moram smislit kak ubacit da hladi konzervu piva negdje između dvd-slotova ..

23-09-2008, 19:45
Kak sam počel trošit lovu vjerovatno budem i to uzel kad dođe kod nas :S

Nekaj me vuče na Q6600...a znam da mi netreba..ali ono moram ga imati xD

Gwin
23-09-2008, 19:51
i mene na 4x crosfire.. ne treba mi.. al tak lijepo izgleda :D

Bartuc
23-09-2008, 19:52
@AMD, suzdrži se :D Bar još godinu dana. Imaš pre dobar procesor, nemoj bacati pare u zrak :( Trebati će ti za plačanje ECTS bodova kada rokneš godinu :P

23-09-2008, 19:54
Godinu sam prošao :P

Pare dobivam od pcplaya :P

Još da znaš za kolko malo para sam dobio proc :P

:P

Ogg The Dogg
24-09-2008, 10:34
ThermalTake Xpressar


ThermalTake je predstavio Xpressar RCS100, prvo kućište koje za rashlađivanje komponenti koristi klasični toplinski inverter kakav je s nama desetljećima u hladnjacima i klimatizacijskim uređajima. Prema tvrdnjama proizvođača, na ovaj način jamče da je temperatura komponenti barem 20 stupnjeva niža nego u sustavu hlađenom vodom i barem 40 stupnjeva niža od klasičnih zračnih hlađenja.

Kućište spada u tzv. super-tower klasu, a dimenzije su mu 605*250*660 milimetara, a masa mu je 22 kilograma, tako da možete biti prilično sigurni da ga nećete nosati baš svake subote po LAN-partyjima. Podržava micro ATX i ATX matične ploče, ali ne sve, tako da je za sada s kućištem moguće koristiti samo neke Asusove, MSI-jeve i Gigabyteove matične ploče. Prima do sedam 5,25-inčnih uređaja i pet 3,5-inčnih, a staga ima utore za do 10 PCI/PCIe kartica.

Službene stranice su ovdje (http://www.xpressar.com/), ali tamo još nema istaknute cijene, kao ni na stranicama naših, a ni stranih distributera

bug.hr

mislim da bi, ak nabavim neki stari komp kojeg mi nije zao rasturit mogo otic kod babe i nac neku staru satranu klimu( ujak mi mi se bavi ugrađivanjem gorenje klima pa ima puno škarta, za razliku od starog koji ugrađuje LG, Toshiba, mitsubishi i daikin klime pa nema ni jednu sjebanu) i stavit neke djelove u taj sjebani komp. naravno, bit ce puno teze od ovog vamo kucista i vjerojatno salbije hladit al bit ce puuno jeftinije :) ak bude radilo dobro, mozd prebacim i u svoju komparu... samo me sekira nastanak vode na cijevima :?

Xeno Zero
24-09-2008, 12:32
Neće se boriti sa Nehalemom



Saznali smo da se AMD-ov 45nm Deneb neće boriti sa Nehalemom. Deneb sa DDR2 memorijom, u 45nm prcesu i na prosječnom taktu neće se ni pokušati nositi sa Core i7 Nehalem generacijom.

Naši izvori su uvjereni da se Deneb na 3.0GHz, pa čak i 2.8GHz može nositi sa Core i7 920 Bloomfieldom koji radi na 2.66GHz. U srazu sa Nehalemima identičnog takta, clock to clok AMD nema šanse, barem prema informacijama s kojim trenutno raspolažemo. Deneb se može nositi sa Yorkfieldom na identičnom taktu, odnosno Core 2 Quad generacijom procesora, ali ne i sa Core i7 procesorima.

Dobre vijesti što ovo znači da će Deneb procesori vjerovatno koštati između 300 i 400 dolara, možda čak i manje. Core i7 940 na 2.93GHz će se prodavati za 562 dolara, a Deneb na 3GHz će morati biti jeftiniji, jer će biti i sporiji.

Deneb je još uvijek daleko, no uz dosta sreće, prve primjerke bi mogli vidjeti u novembru ili decembru. Srećom po AMD, najveći dio tržišta procesora otpada na modele jeftinije od 300 dolara, te AMD ipak ima dobru šansu da zaradi novca sa svojim novim 45nm procesorima.
Itx.ba. (prijevod fudzille).

Evo barem će pasati na Am2+ ploće , znaći ostajemo na DDR 2,a biti će u rangu sa Core2Quad processorima , dok za Intel Core i7 moramo na novi socket i DDR3.

Constantine
24-09-2008, 13:35
Grafičke kartice bi mogle iskorijeniti superračunala

"S 1400 američkih dolara možemo složiti računalo koje je u mogućnosti performansama nadmašiti računalni cluster", izjavio je to Roshan D"Souza, profesor na michiganskom tehničkom fakultetu.

D"Souza je sa svojim studentima uspio izraditi vrlo moćan softver namijenjen modeliranju koji koristi snagu današnjih grafičkih čipova. U softveru se mogu programirati mnoge različite komponente i faktori, koje poslije možete testirati u simuliranom okružju, a rezultati su iznenađujući.

Izgleda kako su dani superračunala i kompleksnih simulacija na zalasku, upravo zbog fantastičnih mogućnosti relativno jeftinih grafičkih kartica namijenjenih igranju videoigara, a potonje dokazuje i vrlo uspješan projekt stanfordskog sveučilišta Folding@Home.

VIDI

Constantine
26-09-2008, 11:21
Nove oznake za GeForce

Nvidia namjerava uskoro izvršiti promjenu nomenklature svojih grafičkih kartica te ukinuti oznake serija 8000 i 9000, tvrde neimenovani izvori bliski proizvođačima kartica.

Kompanija već duže vremena uvodi konfuziju u svoju ponudu kartica promjenom imena starih modela u nove, dok u prodaji ostaju i stare i nove kartice. Novi sustav označavanja će biti u skladu sa serijom GT200, a njegova provedba se očekuje do kraja godine.

Serija 8000 tako odlazi u zasluženu mirovinu, a sve 55-nanometarske kartice iz linije 9000 dobivaju nove nazive (ovisno o modelu) G100, GT120, GT130, GT140 i GT150. Sredinom listopada se očekuju nove kartice iz linije GT200, a potpuni prijelaz na novu nomenklaturu bi trebao završiti do prvog kvartala sljedeće godine.

Tada na scenu stupaju 45-nanometarski čipovi podijeljeni u četiri porodice. To su kartice namijenjene entuzijastima i najzahtjevnijim korisnicima (enthusiast) oznake GTX200, zatim slijede prosječne kartice za igrače GT200 (performance, srednji segment tržišta – dosadašnji GT modeli), dok donji segment tržišta pokriva GS200 (entry-level). Samo dno ponude će činiti modeli jednostavne oznake G200.

BUG

zoky
26-09-2008, 13:21
Buffalo – najbrži DDR3

http://www.bug.hr/foto/slika.asp?slika=91806-54436.160x200

Iako je više poznat po proizvodnji dodataka za računalo, Buffalo je najavio vlastitu DDR3 memoriju koja će biti najbrža na tržištu. Korištenjem Elpidinih DRAM čipova kompanija je uspjela proizvesti prototip DDR3-2400 memorije kapaciteta jednog gigabajta.

Pri standardnoj voltaži od 1,5 V memorija postiže frekvenciju od 2.096 MHz pri latencijama 9-0-9-24, no ukoliko se napon podigne na 2,1 V dobiva se frekvencija od 2.400 MHz na latencijama 11-11-11-34.

Nije poznato hoće li i kad Buffalova memorija stići na tržište.


bug.hr

RIDER32
26-09-2008, 16:53
Nove oznake za GeForce

Nvidia namjerava uskoro izvršiti promjenu nomenklature svojih grafičkih kartica te ukinuti oznake serija 8000 i 9000, tvrde neimenovani izvori bliski proizvođačima kartica.

Kompanija već duže vremena uvodi konfuziju u svoju ponudu kartica promjenom imena starih modela u nove, dok u prodaji ostaju i stare i nove kartice. Novi sustav označavanja će biti u skladu sa serijom GT200, a njegova provedba se očekuje do kraja godine.

Serija 8000 tako odlazi u zasluženu mirovinu, a sve 55-nanometarske kartice iz linije 9000 dobivaju nove nazive (ovisno o modelu) G100, GT120, GT130, GT140 i GT150. Sredinom listopada se očekuju nove kartice iz linije GT200, a potpuni prijelaz na novu nomenklaturu bi trebao završiti do prvog kvartala sljedeće godine.

De ovo je fakat glupo.
Mazanje oci javnosti :thumbs1:

zoky
27-09-2008, 10:57
OCZ HydroFlow

http://www.bug.hr/foto/slika.asp?slika=91828-54455.160x200S http://www.bug.hr/foto/slika.asp?slika=91828-54456.160x200

Tvrtka OCZ izdala je još jedan komad hardvera namijenjen zahtjevnijim korisnicima i entuzijastima.

Ovaj put nije riječ o memoriji, napajanju ili periferiji, već o vodenom bloku za procesor naziva HydroFlow HF-MK1 (http://www.ocztechnology.com/products/cooling_products/ocz_hydroflow_hf_mk1_cpu_waterblock). Osim dobrog dizajna i kvalitetne izrade, ovaj blok odlikuju i inovativna trokraka rebra za učinkovito odvođenje topline.

Rebra ovakvog tipa pružaju dovoljno površine za kvalitetnu disipaciju topline, a njihov oblik uzrokuje optimalan tok rashladnog medija unutar bloka. Baza bloka koja naliježe na procesor je izrađena od toplinski izvrsno vodljivog bakra, a OCZ u paketu isporučuje sve potrebne vijke i prirubnice za montažu.

Podržani su AMD-ovi socketi 754/939/940/AM2 i Intelov LGA775, a ne bi bilo loše da kompanija izda i verziju za Intelov novi socket LGA1366 namijenjen procesorima Core i7. Preporučena cijena ovog vodenog bloka iznosi 40 dolara.

bug.hr

Stryder
30-09-2008, 14:28
64 gigabajta u USB štapiću


Tvrtka Corsair predstavila je novi USB memorijski štapić kapaciteta 64 gigabajta, najveći iz serije Voyager. Corsairova serija USB flash memorija Voyager zanimljiva je po otpornosti na vodu i udarce, a nama je dodatno interesantna i po tome što je dostupna u našim dućanima, tako da će se i ovaj novi proizvod vjerojatno pojaviti i kod nas.

http://www.mediaking.hr/images/stories/vijesti/usb_corsair_150.jpg

Što se tiče samog uređaja, osim povećanog kapaciteta od 64 gigabajta te podrške za USB 2.0 standard, nema se što reći, osim možda cijene koja će u SAD-u biti oko 250 dolara.


T-portal

zoky
01-10-2008, 22:58
Jeftinije iz Intela

Intel sredinom listopada namjerava sniziti cijene nekoliko procesora iz linija Core 2 i Pentium.

Od četverojezgrenih modela jeftiniji bi trebali biti Core 2 Quad Q8200 (2,33 GHz) i to s 224 na 193 dolara, a slijedi popularni Q6600 (2,4 GHz) sa 193 na 183 dolara.

Dvojezgrenom Core 2 Duo E7300 (2,66 GHz) cijena pada na 113 dolara, a tvrtka istovremeno namjerava izdati još jedan čip, E7400 (2,8 GHz) po cijeni od 133 dolara.

Pojeftiniti će i dva dvojezgrena Pentiuma, E2220 (2,4 GHz) i E2200 (2,2 GHz), a nove cijene iznose 74 i 64 dolara. Rezanje cijena se očekuje 19. listopada, kada bi trebao biti predstavljen i spomenuti Core 2 Duo E7400.

___________________________________________

Kingston na dva gigaherca

http://www.bug.hr/foto/slika.asp?slika=92019-54571.160x200

Kingston je predstavio superbrzu DDR3 memoriju iz linije HyperX koja može raditi na taktu od čak 2.000 MHz.

Memorija je testirana za rad na frekvenciji od 2 GHz, a jednostavno podešavanje osigurava već predefinirani EPP profil.

Latencije iznose CL9-9-9-27, radni napon nešto viših 1,9 volta, a sama memorija se isporučuje u kitu od dvije 2-gigabajtne pločice. Preporučene cijene iznose 227 dolara.

bug.hr

RIDER32
02-10-2008, 23:25
Jeftinije iz Intela

Intel sredinom listopada namjerava sniziti cijene nekoliko procesora iz linija Core 2 i Pentium.

Od četverojezgrenih modela jeftiniji bi trebali biti Core 2 Quad Q8200 (2,33 GHz) i to s 224 na 193 dolara, a slijedi popularni Q6600 (2,4 GHz) sa 193 na 183 dolara.

Dvojezgrenom Core 2 Duo E7300 (2,66 GHz) cijena pada na 113 dolara, a tvrtka istovremeno namjerava izdati još jedan čip, E7400 (2,8 GHz) po cijeni od 133 dolara.

Pojeftiniti će i dva dvojezgrena Pentiuma, E2220 (2,4 GHz) i E2200 (2,2 GHz), a nove cijene iznose 74 i 64 dolara. Rezanje cijena se očekuje 19. listopada, kada bi trebao biti predstavljen i spomenuti Core 2 Duo E7400.

Za mene to vise nije neka novost :rotfl:

Kingston na dva gigaherca

http://www.bug.hr/foto/slika.asp?slika=92019-54571.160x200

Kingston je predstavio superbrzu DDR3 memoriju iz linije HyperX koja može raditi na taktu od čak 2.000 MHz.

Memorija je testirana za rad na frekvenciji od 2 GHz, a jednostavno podešavanje osigurava već predefinirani EPP profil.

Latencije iznose CL9-9-9-27, radni napon nešto viših 1,9 volta, a sama memorija se isporučuje u kitu od dvije 2-gigabajtne pločice. Preporučene cijene iznose 227 dolara.

bug.hr
Kolko vidim pocelo je natjerivanje Mhz i DDR3 memorija. Fino :roll:

03-10-2008, 09:03
pa koja je onda poanta prelaska sa ddr2 na ddr3 ako su skoro pa duplo vece latencije i skoro pa duplo veci takt?

sta se ne vrti to onda "u krug"?


Ako se vratimo malo u povijest nakon DDR memorije dolazi DDR2.Nastao je rat između latencija i bandwitha.No DDR je ima puno bolje (manje) latencije negoli DDR2-e, pa čak ni previše daleko u bandwithu.Činilo se kao da je DDR2 izgubio rat.No nije.Kako su napredovali procesori kroz vrijeme,DDR2 je postio sve veće brzine,koje su se naravno računale u megahercima.Tada je DDR2 667 bio u rangu sa DDR400 a DDR2 800 postao je novi lider računalnih memorija....i tada su još počele izlaziti DDR2 pločice sa niskim latencijama(da ne govorim o DDR2-1111 4-4-4-12 ili pak DDR2-1250 5-5-5-15).Dakle DDR2 je kroz vrijeme dominirao.

No došao je DDR3.I naravno opet se ponavlja ista priča.DDR3-1333 je minimala dok bi DDR3-1600 na više već mogao konkurirati DDR2.Stoga ako pričekamo sada još par mjeseci da se dotična tehnologija unaprijedi DDR2 če zasigurno izgubiti bitku :wink:

zoky
03-10-2008, 17:35
Cooler Master V8 Review - http://www.overclockersclub.com/reviews/cm_v8/

Cooler Master HAF 932 Review- http://www.overclockersclub.com/reviews ... r_haf_932/ (http://www.overclockersclub.com/reviews/coolermaster_haf_932/)

OCZ EliteXStream 800W PSU Review - http://www.bit-tech.net/hardware/2008/1 ... 800w-psu/1 (http://www.bit-tech.net/hardware/2008/10/03/ocz-elitexstream-800w-psu/1)

Karlo_from_Bjelovar
03-10-2008, 21:25
:?

Xeno Zero
04-10-2008, 08:04
Kontrola vrtnje ventilatora direktno iz Cataylist Control Centra.

U 8.10 verziji Atijevog drivera koja će stići kao i uobićajeno krajem mjeseca , napokon je dodana kontrola vrtnje ventilatora, više neće biti potrebno koristiti druge programe za to pošto će biti ukljućena u Ati Overdrive.

[img=http://img134.imageshack.us/img134/5748/image3phpyh4.th.jpg] (http://img134.imageshack.us/my.php?image=image3phpyh4.jpg)[img=http://img134.imageshack.us/images/thpix.gif] (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Zainteresirani mogu skinuti Rc2 verzije ovdje: http://rage3d.com/board/showthread.php?t=33932940

Karlo_from_Bjelovar
04-10-2008, 12:14
htio sam samo napomenuti...

ako skidate drivere sa gigabyteove stranice, skidajte sa Europe(Russia) ftp...

to vam ovako izgleda:
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth ... FileID=837 (http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/Driver_DownloadFile.aspx?FileType=Driver&FileID=837)

kada sam skidao sa america, europe (obicni, jelte), asia sve su isli 7kbs (56k FTW...not)... sa europe russia ide 150kbs... ;)

zoky
08-10-2008, 17:44
Bez overclockanja memorije za Nehaleme

Loša vijest za overclockere i buduće overclockere koji se spremaju za prelazak na Intelove procesore Core i7 (Nehalem). Prema pisanju na Slashdotu, Intel je naložio proizvođačima matičnih ploča da ne dozvole dizanje napona DIMM-ova preko 1,65 volti jer svaki napon veći od toga može oštetiti procesor.

Ovo znači da najbrže memorije na tržištu, poput Corsairovog RAM-a DDR3 Dominator koji radi na 2,13 GHz i na 2V, neće moći raditi s Nehalemima na maksimalnom radnom taktu.

bug.hr

ber0
08-10-2008, 17:53
"DFI told us that they were not aware of any serious issues and that they’ve tested memory working around 1.8 – 1.9 volts without killing a CPU."

http://www.tweaktown.com/news/10280/dfi ... index.html (http://www.tweaktown.com/news/10280/dfi_exclusively_shows_us_its_lanparty_ut_x58_mobo/index.html)

Blacky_123
11-10-2008, 19:42
Bez overclockanja memorije za Nehaleme

Loša vijest za overclockere i buduće overclockere koji se spremaju za prelazak na Intelove procesore Core i7 (Nehalem). Prema pisanju na Slashdotu, Intel je naložio proizvođačima matičnih ploča da ne dozvole dizanje napona DIMM-ova preko 1,65 volti jer svaki napon veći od toga može oštetiti procesor.

Ovo znači da najbrže memorije na tržištu, poput Corsairovog RAM-a DDR3 Dominator koji radi na 2,13 GHz i na 2V, neće moći raditi s Nehalemima na maksimalnom radnom taktu.

bug.hr

Intel sucks :thumbs1:
Prije su bili bolji procesori a i dns su neki dobri, al sad kad sam ovo procitao...
Sad ce AMD imat priliku nes novo izbacit za overclockere :D

zoky
12-10-2008, 09:22
Scythe Musashi

http://www.bug.hr/foto/slika.asp?slika=92392-54818.160x200

Japanski proizvođač rashladnih sustava za procesore jučer je predstavio i svoj prvi hladnjak namijenjen grafičkim karticama. Ime sustava je Musashi, a dolazi s dva neovisno kontrolirana ventilatora koji navodno jamče superiorno hlađenje i minimalnu ili nikakvu buku.

Oba 100-milimetarska ventilatora su navodno vrlo tanka da bez problema stanu i u vrlo kompaktna kućišta, a po volji je moguće od strane korisnika prekonfigurirati sustav za rad samo s jednim hladnjakom koji se onda stavlja na centralno mjesto na grafičkoj kartici.

Prema službenim podacima, brzina vrtnje ventilatora je od 800 do 2.000 okretaja u minuti, kapacitet ventilatora je od 20 do 48 metra kubnih na sat, a masa mu je 375 grama. Kompatibilan je s većinom grafičkih kartica na tržištu. Cijena bi trebala biti ispod 30 eura.

bug.hr

Karlo_from_Bjelovar
12-10-2008, 12:27
Catalyst 8.10 - Final (8.541)

Vista x86/x64

http://www.megaupload.com/?d=HENC92XK

XP x86/x64

http://www.megaupload.com/?d=ZEC0EIV1

Mirror:
XP x86/x64:
http://dl.getdropbox.com/u/125601/8-10_ ... _69563.exe (http://dl.getdropbox.com/u/125601/8-10_xp32-64_dd_ccc_wdm_69563.exe)

Vista x86/x64:
http://dl.getdropbox.com/u/125601/8-10_ ... _69566.exe (http://dl.getdropbox.com/u/125601/8-10_vista32-64_dd_ccc_wdm_69566.exe)


Enjoy, these are the same that ATI will be releasing in the next few days/weeks.

Fan control remains.

par fotki fan controla (samo za HD4XXXXX seriju):

http://slike.hr/vidi.php?z=fancontrol0.jpg

http://www.imagesforme.com/out.php/t183778_catalyst.jpg

G4
12-10-2008, 17:31
Bez overclockanja memorije za Nehaleme

Loša vijest za overclockere i buduće overclockere koji se spremaju za prelazak na Intelove procesore Core i7 (Nehalem). Prema pisanju na Slashdotu, Intel je naložio proizvođačima matičnih ploča da ne dozvole dizanje napona DIMM-ova preko 1,65 volti jer svaki napon veći od toga može oštetiti procesor.

Ovo znači da najbrže memorije na tržištu, poput Corsairovog RAM-a DDR3 Dominator koji radi na 2,13 GHz i na 2V, neće moći raditi s Nehalemima na maksimalnom radnom taktu.

bug.hr
Razocaran na ovaku stvar.

Kalhant
13-10-2008, 12:29
ThermalTake Xpressar: http://www.net.hr/tehnoklik/page/2008/10/13/0001006.html

zoky
15-10-2008, 15:00
Corsair Power CX400W

http://www.bug.hr/foto/slika.asp?slika=92540-54898.160x200

Corsair je izdao novu liniju napajanja jednostavnog naziva Corsair Power, s kojom cilja na nešto manje zahtjevnu klijentelu kojoj su važniji tih rad i energetska učinkovitost od čiste snage.

Liniju trenutno čini tek jedno napajanje Power CX400W snage 400 W koje se može pohvaliti pametnim izborom konektora za današnja računala. Pored šest prastarih molex i dva floppy konektora, CX400W posjeduje i po jedan 8-pinski i 6+2-pinski konektor za grafičke kartice te čak šest SATA konektora.

Svi kablovi su oklopljeni i dovoljne dužine za uredno slaganje konfiguracija i u većim kućištima. Napajanje hladi tihi 120-milimetarski ventilator s promjenjivom brzinom vrtnje dok učinkovitost iznosi 80 posto. Veseli i preporučena cijena koja, za napajanje ove snage i opremljenosti iznosi prihvatljivih 60 dolara.

bug.hr

Više na... http://www.corsair.com/products/cx400.aspx

zoky
17-10-2008, 14:20
Uskoro Radeon 4850 X2

Prema AMD-ovim informacijama, dvoglava verzija Radeona HD 4850 bi u narednim tjednima napokon trebala krenuti u prodaju.

Najavljen još u kolovozu, Radeon HD 4850 X2 je zamišljen kao jeftinija konkurencija Nvidijinom top modelu, GeForceu GTX 280. Slično kao i snažniji 4870 X2, novi Radeon posjeduje također dva grafička procesora i gigabajt memorije po čipu (ukupno 2 GB), no ovaj put je riječ o sporijoj GDDR3 memoriji.

Preporučene cijene bi trebale iznositi između 350 i 399 dolara dok je za GeForce GTX 280 još uvijek potrebno izdvojiti od 449 do 499 dolara.

____________________________________

Quadro CX za CS4

http://www.bug.hr/foto/slika.asp?slika=92624-54955.160x200

Nvidia je izdala profesionalnu grafičku karticu Quadro CX, posebno dizajniranu za rad s Adobeovim paketom Creative Suite 4.

Kako CS4 u nekim komponentama podržava GPU akceleraciju, sama kartica bi mogla biti od velike pomoći profesionalcima. Quadro CX posjeduje 192 stream procesora, baš kao i komercijalni pandan GeForce GTX 260. No, za razliku od GTX-a, ova kartica ima nešto užu 384-bitnu sabirnicu te 1,5 gigabajta GDDR3 memorije.

Memorijska propusnost je 76,8 GB/s, a maksimalna potrošnja 150 W, dok su od video izlaza prisutni DVI-I i DisplayPort. Preporučena cijena iznosi 1.999 dolara.

bug.hr

Constantine
17-10-2008, 18:26
Ovaj Radeon 4850 X2 je najvjerovatnije moja buduća grafička.

Blacky_123
18-10-2008, 13:44
Treba cu stavit kucu pod hipoteku samo da si priustim ovako nesto :D

RIDER32
18-10-2008, 14:17
Zaloisno :(

Constantine
18-10-2008, 14:30
Treba cu stavit kucu pod hipoteku samo da si priustim ovako nesto :D
Sto?

zoky
20-10-2008, 08:35
Tri kanala za Core i7

OCZ je najavio triple-channel DDR3 memoriju namijenjenu za korištenje s nadolazećim Intelovim procesorima Core i7 i čipsetom X58 Express. Memorija dolazi u kitu od 3 GB (3 x 1 GB) ili 6 GB (3 x 2 GB), radi pri naponu od 1,65 V, a prodavat će se pod priznatim OCZ-ovim brandovima Platinum i Gold. Tri kanala trebala bi donijeti značajna ubrzanja u odnosu na dual-channel memorije.

Cijena još nije objavljena, a u prodaji bi se memorije trebale naći do kraja mjeseca.

bug.hr

Ogg The Dogg
20-10-2008, 11:37
tri kanala=trostrka propusnost? :)

vex
20-10-2008, 18:48
tri kanala=trostrka propusnost? :)

Da , Dual channel ti je 2x.
Triple channel je 3x.
Valjda.

Gwin
20-10-2008, 19:23
da.. i niš novog.. foxconn već pola godine ima u pripremi am2 ploču sa triple channelom

Ogg The Dogg
20-10-2008, 19:27
ali ju ne prodaje zato što....?

Gwin
20-10-2008, 21:14
pusti mene.. meljem gluposti.. pobrkao sam ploče. foxconn je prije ljeta najavio triple channel, ali na X58 čipsetu. my bad..

24-10-2008, 23:37
Intel P55 čipset u trećem kvartalu 2009.

Intel radi na P55 čipsetu koji će zamijeniti P45, a dolazi u trećem kvartalu sljedeće godine u vrijeme kada će biti lansirani Lynnfield i Havendale procesori. Lynnfield i Havendale temeljit će se na Nehalem arhitekturi. Quad Core Lynnfield procesori neće imati TDP veći od 95W.
P55 naravno podržava i četverojezgrene 45nm Nehaleme (Lynnfield) i dvojezgrene (Havendale) procesore. Izgleda da bi Lynnfield trebao doći u trećem kvartalu 2009. godine, dok Havendale stiže početkom 2010. P55 čipset ima jedan PCI-E x16 i dva x8 PCI-E slota, a kompatibilan je i sa budućom Intel 5 serijom procesora.

Od raznih mogućnosti spominje se podrška za 14 USB 2.0 priključaka, 6 SATA priključaka i integrirani gigabitni LAN. Novi čipset također dolazi s Matrix RAID kontrolerom koji podržava RAID 0, 1, 5 i 10.

Izvor: Guru3D
Preveo:Luka Obradović (OC TEAM CROATIA-OCTC)



Bakreni Thermalright Ultra 120S

Najčešće viđamo hladnjake koji su mješavina bakra i aluminija. Bakra koji je bolji je sve manje jer je skuplji i puno teži. No, Thermalright je predstavio novu verziju svog proslavljenog TRU120 koji je u potpunosti od bakra, a zvat će se "TRUE Copper".

Hladnjak kao i stariji Extreme model, koristi šest toplovodnih cijevi koje prenose toplinu sa procesora na bakrene listiće. Hladnjak se sastoji od 52 listića napravljenih od čistog bakra, i teži, vjerovali ili ne, gotovo dva kilograma, točnije, 1.9kg. Na samo tijelo hladnjaka možemo staviti jedan ili dva 120mm ventilatora. Ovo nije najveći hladnjak na tržištu ali je daleko najteži. Spomenimo, samo mu je masa dvostruko veća nego u starijeg brata. Moći ćemo ga staviti na s.775 i AM2+ procesore, ali i na nadolazeće Core i7 procesore (LGA1366) za koje će se isporučivati posebna oprema za montiranje. Cijena ove zvijeri bi trebala biti oko 110$ na američkom tržištu.

http://octeamcroatia.com/plugins/content/multithumb/images/1.stories.vijesti.bakreni_thermalright_ultra_120.t hermalright-u120e-cooper.jpg

Izvor: Nordichardware
Preveo:Luka Obradović (OC TEAM CROATIA-OCTC)

RIDER32
24-10-2008, 23:43
Bas bi mi ovo ljepo visilo na maticnoj. Samo da nebi i maticna izvisila :D

Dyslexia
25-10-2008, 13:31
Moras imat stupove u kompu da to drze :D

Gwin
25-10-2008, 14:22
ili kupit horizontalni kejs :D

RIDER32
25-10-2008, 15:23
... a taki su preskupi i gadni :(
Zato se treba imat Antec Skeleton :P

zoky
26-10-2008, 19:46
Uronjeno hlađenje

http://www.bug.hr/foto/slika.asp?slika=92922-55187.160x200

Ako ste isprobali zračno hlađenje, vodeno i fazno, vrijeme je da probate idući "logični" korak u vašoj potrazi za vrhunski ohlađenim komponentama.
Govorimo, naravno, o Reactoru, računalu kojega prodaje i proizvodi američka tvrtkica Hardcore Computer Inc., a koje je čitavo uronjeno u dielektričnu tekućinu koja jamči hlađenje komponenti bez kratkih spojeva. U tekućini je tako matična ploča s procesorom, memorijom, dva napajanja i grafičke kartice. Diskovi su s vanjske, nehlađene strane kućišta i moguće ih je mijenjati u radu (hot-swap).

Osnovne komponente uključuju Creative X-Fi zvučnu karticu, različite Intelove procesore serije Core 2, do 8 GB RAM-a i RAID sustav. Matična ploča je bazirana na Nvidijinom čipsetu 790i Ultra, a po volji se može birati jedna grafička kartica, SLI ili trostruki SLI baziran na GF 9800 GTX, GTX 260 ili GTX 280. Najskuplja varijanta stoji čak 10.500 dolara.

Službene stranice proizvođača suSovdje (http://www.hardcorecomputer.com/Index.aspx)

IGoR_2803
26-10-2008, 19:58
perverzija... makar sam već vidio hrpu sličnih modova tipa ono s mineralnim uljem itd...

Constantine
26-10-2008, 20:04
Bezveze,bolje da su napravili frižider kuciste,ovo izgleda ko akvarij.

zoky
26-10-2008, 20:15
Ja se ne bi bunio da imam takvo nešto doma na stolu.... :D

Bartuc
26-10-2008, 20:33
Ni ja, fenomenalno izgleda :D Jedino ne znam kako funkcionira mijenjanje komponenti!?

Gwin
26-10-2008, 23:26
mislim da svi morate pogledat ovaj Antec Skeleton review (http://www.hardwaresecrets.com/article/637/1)

i pogledat na koji debilni način se montiraju hard diskovi na kejs :D

http://www.imagesforme.com/out.php/i201040_imageview.jpeg

bezimeni
27-10-2008, 00:50
ATI Radeon HD 5870 Rumors

Some hardware loving Germans have come up with some "neue" details regarding the RV870. The details are said to come from an inside source.

Here's the break down: the GPU is going to be a 40nm part. It's going to have 1/4 (or +%25) more shaders compared to the HD 4870. The theoretical computational horsepower is going up to 1.5 TFLOPS, which is pretty insane (the HD 4870 has about 1 TFLOP.)

I'm not sure if this is a translation error, or so some sort of hardware-freaks kinky pet-name, but the new card appears to have the code-name Lil Dragon. Not sure if this is an internal codename or just something some German writer guy with a job similar to my own just came up with just now to throw me off.

The GPU will be very tiny. The die is supposedly 205 mm². Compare this to the RV770 being 256 mm², and the GTX 280 being a big 576 mm².

DirectX 11 is most certainly going to be there. DX11 is generally accepted to be happening in mid 2009, probably with the first DX11 games coming out in the third quarter of 2009. My prediction is going to be that DX11 will actually bring some significant changes, and will exist, unlike DX10, which came (and will leave) with hardly anyone noticing. (And no, you will not have to upgrade to Windows 7 for DX11 -- it'll be a download for Vista.)

ATI looks like it'll stick with GDDR5 memory, tied to a 512 bit memory interface. The source pins the memory bandwidth at 150-160 GB/s, which seems completely reasonable.

And here is where things get really interesting. The HD 5870 supposedly uses some sort of cooling that ATI hasn't tried before. And thanks in part to the small size of the GPU, the HD 5870 X2 is going not have two seperate GPU's -- instead it will be two RV770 cores stacked on top of each other, sort of like Pentium-D style.

If this is the case, theoretically you could put three HD5870X2 into one motherboard, giving you like six times the power of one of HD5870 -- now that'd be performance. Of course, back in the real world, things don't scale very well after 3 GPU's are CrossFire'd. But who knows, maybe ATI will work some CrossFireX magic up, who knows.


CPU3D (http://www.cpu3d.com/news/6383-1/ati-radeon-hd-5870-rumors/story.html)

Constantine
27-10-2008, 07:38
Kad bi to otprilike trebalo doc na hrvatsko tržište?

Karlo_from_Bjelovar
27-10-2008, 14:32
hmmm, jos barem 8 mjeseci...

Blacky_123
28-10-2008, 11:50
I vise, jel cijena ce biti paprena :P

ddoxy
29-10-2008, 11:41
dosla nam Saphire ati 4670 s gddr 3 za jako male pare...govori se da je jako isplativa i da tuce nvidia 9600 gso....

RIDER32
30-10-2008, 00:14
http://www.hardveraj.hr/shop/product_in ... cts_id/649 (http://www.hardveraj.hr/shop/product_info.php/cPath/94_109_121_182/products_id/649)
A kolke je to otprilike jacine naspram neke kartice serije x8xx ili HD?

ddoxy
30-10-2008, 07:09
konkurira nvidi-i 9600 GSO

zoky
30-10-2008, 12:52
Evo još novosti iz ADM-ATi-a...

HIS (AMD) ATI Radeon HD 4830 512MBS- Review

http://www.bit-tech.net/hardware/2008/1 ... 30-512mb/1 (http://www.bit-tech.net/hardware/2008/10/30/his-ati-radeon-hd-4830-512mb/1)

Ako je vjerovati testovima, ovo čudo je bolje od 8800GT ili sam ja kaj krivo skužio...

ddoxy
30-10-2008, 13:22
gledam malo...i...ima 128 bitnu sabirnicu i niske taktove..puno nize od 3850 s 256 sabirnicom...a isto kostaju...mislim da je 3850 bolji izbor

EDIT: link ti je od 4830 a ne 4670

ber0
30-10-2008, 17:11
pa on i govori za 4830 -.-

Hidraulicar Kreso
30-10-2008, 21:31
pa ja imam 3850 i čupa ko blesava, meni za rezu 1280X1024 je odlična.

RIDER32
30-10-2008, 23:36
konkurira nvidi-i 9600 GSO
Ma to sam vec vidio ali me zanima kolko je to slabije/jace od neke npr. 9800GT.

bezimeni
07-11-2008, 16:29
Loš kvartal za Nvidiu

Nvidia očekivano ima znatno niže financijske rezultate u trećem kvartalu u odnosu na isto razdoblje prošle godine, iako su ukupni prihodi i viši od očekivanih.

Kompanija je imala dobit od 61,7 milijuna dolara, 74 posto manje od prošlogodišnjih 235,7 milijuna. Ukupni prihodi su niži za 20 posto i iznose 897,7 milijuna dolara, dok su prošlogodišnji bili 1,12 milijardi. Osim operativnih troškova restrukturiranja od 8,3 milijuna dolara, Nvidia loše rezultate može prvenstveno zahvaliti izuzetno uspješnim ATI-jevim Radeonima.

Problem je i u sporijem prelasku na manje proizvodne procese, tako da je 55-nanometarska proizvodnja predstavljena tek u trećem kvartalu. Nvidia za budući kvartal velike nade polaže u čipset s integriranom grafikom za prijenosnike GeForce 9400M, dok i sama priznaje kako je trenutna ponuda grafičkih kartica za stolna računala vrlo problematična.

bug.hr

Navdno im masovno otkazuju i partneri poput Gainwarda ,EVGA, Albatrona....Izgleda da ova financijska kriza ne štedi nikoga .Tko zna što nas sve čeka.

džidži buffon
09-11-2008, 10:22
I7procesori (http://www.intel.com/technology/architecture-silicon/next-gen/?iid=SEARCH//url)

Gwin
09-11-2008, 10:54
javi se sa i7 procesorima kad im obave cijenu na tržištu

džidži buffon
09-11-2008, 11:01
javi se sa i7 procesorima kad im obave cijenu na tržištu

Cijene za Core i7 920, 940, i 965 za količine preko tisuću komada bi trebale biti 284, 562, odnosno 999 dolara

Gwin
09-11-2008, 11:05
pazi sad ovo.

"trebala bi biti"
"količine preko 1000 komada"

a meni treba

"cijena JE"
"za jedan komad"
"u hrvatskim trgovinama, nakon što platiš PDV, trgovačku maržu itd..

a ako pratimo trenutni trend cijena, pri čemu jedan
Q6600 u americi košta 180$=1.000kn, a kod nas 1.300kn
QX9650 u amera košta 999$=5.500kn, a kod nas 6.400kn
primjećuje se zanimljiv trend od 20-40% skupljih cijena..

džidži buffon
09-11-2008, 11:23
pazi sad ovo.

"trebala bi biti"
"količine preko 1000 komada"

a meni treba

"cijena JE"
"za jedan komad"
"u hrvatskim trgovinama, nakon što platiš PDV, trgovačku maržu itd..

a ako pratimo trenutni trend cijena, pri čemu jedan
Q6600 u americi košta 180$=1.000kn, a kod nas 1.300kn
QX9650 u amera košta 999$=5.500kn, a kod nas 6.400kn
primjećuje se zanimljiv trend od 20-40% skupljih cijena..

šta tebi treba? nisu još ni izašli
znaš okvirno koliko će bit,odi avionom u us pa kupi jeftinije :rotfl:

Gwin
09-11-2008, 11:32
ti baš odbijaš shvatit..

zanimat će me info o performansama jednog i7 onaj tren kad objave cijenu u hrvatskoj..
do tog trenutka mi je jednako glupo razmišljat o superPi rezultatu jednog i7 920 koliko mi je glupo razmišljat o kupovini BabyCRAY-a..
da.. ima testova gdje i7 vrti superPi ispod 10s. ali da ću baš ić dat 3.000kn za proc sumnjam.

Dommyshell
09-11-2008, 16:36
Bio je jedno vrijeme i kod nas Q6600 dosta jeftin znam da sam ga ja platio 1100kn i onda je za tjedan dana skocio na 1300kn. :D

Constantine
11-11-2008, 09:05
http://www.guru3d.com/article/intel-cor ... 5-review/1 (http://www.guru3d.com/article/intel-core-i7-920-and-965-review/1)

IGoR_2803
11-11-2008, 09:34
http://www.guru3d.com/article/intel-core-i7-920-and-965-review/1

ima ih dosta vec, evo jedan ovdje (http://www.legionhardware.com/document.php?id=786)... a rezultati su i očekivani, u sintetici i aplikacijama koje znaju iskoristiti sve jezgre/threadove core i7 procevi deru sve pred sobom, dok igre nemogu još iskoristiti tu snagu... zanimljivo je na ovom testu sa legion hw-a usporedba novih igara na high postavkama/vioskim rezama i low postavkama/niskim rezama...

W3DR4N
13-11-2008, 19:06
Izašao ATi Catalyst Drivers v8.11.

IGoR_2803
13-11-2008, 19:18
Izašao ATi Catalyst Drivers v8.11.

i navodno da nosi poboljšanja performansi za hd48xx seriju kartica, a također i za hd38xx, te crossfire setupe...

anyways, evo loga:


New Features
This section provides information on new features found in this release of the
Radeon™ Display Driver. These include the following:
• ATI CrossFireX™ Enhancements
• HydraVision Support for Windows XP
• New Display Enhancements
• Performance Improvements
ATI CrossFireX™ Enhancements
This release of ATI Catalyst™ enables users to verify whether an application is running in ATI CrossFireX™ mode. The new option found in the ATI Catalyst™
Control Center system tray, will allow users to verify whether a Direct3D or
OpenGL application is running in ATI CrossFireX™ mode. (The “ATI Cross-
FireX” logo will be shown on screen when the application is running).

HydraVision Support for Windows XP

This release of ATI Catalyst™ introduces HydraVision support for the ATI Catalyst ™ Control Center under Windows XP. HydraVision enables users to more efficiently organize multiple applications across single or multiple displays. Highlights include:
• HydraGrid – A new feature found in HydraVision that divides the Windows desktop into user definable areas. This helps users to more easily move and organize multiple applications.
• HydraVision Hotkeys – The ATI Catalyst™ Control Center Hotkey Manager can assist users to quickly setup and define their HydraVision specific hotkey commands.
• HydraVision Virtual Desktops – Users can configure up to 9 different virtual desktops. This enables users to manage and group multiple applications across each user defined desktop. Application positions, desktop associations and display settings can be saved for every virtual desktop.
• HydraVision Wizard – Using the ATI Catalyst™ Control Center Wizard, users can configure their HyrdaVision settings with ease.

Resolved Issues for the Windows XP Operating System

This section provides information on resolved issues in this release of the ATICatalyst™ Software Suite for Windows XP. These include:
• “Lower Resolution” message displayed when attempting to play HD content using winDVD
• Running certain OpenGL applications may intermittently cause the system to stop responding
• Some desktop corruption may be noticed when playing standard definition video while exiting full screen DOS
• Overlay rotation failing under Windows XP
• Hot unplugging the secondary device with Clone Mode enabled may cause video playback instability
• With Clone Mode and Overlay Theater Mode enabled some video playback may fail to render properly
• Some corruption may be noticed during video playback on Cyberlink winDVD7 and rotate desktop
• Midway “Stranglehold” may become
New Display Enhancements
This release of ATI Catalyst™ Linux introduces support for display scaling to
resize the display devices that support TV timings (480i/p, 720p, 1080i, 1080p)
through either digital (DVI or HDMI) or analog (component) interfaces.
Performance Improvements
The following performance gains are noticed with this release of Catalyst™
FarCry 2 – performance gains of 3 to 10% for Single card mode and 8 to 14% in
Crossfire mode, with some specific configurations showing even greater improvements.
Performance gains were noticed on all Radeon HD4xxx and Radeon
HD3xxx products.
S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky – performance gains of 6 to 18% in single card settings
and 10 to 30% in CrossfireX mode. Performance gains were noticed on all
Radeon HD04xxx and Radeon HD3xxx products.


http://ati.amd.com/support/driver.HTML

bibonzo
13-11-2008, 20:27
Evo core i7 vec najavljen za prodaju u hr ima u vemilu vec na cjeniku Intel Core i7 920 BOX, 4×2.66GHz za 2.599,00kn i naso sam u ponudi prek nabava neta maticne od Gigabyte sa x58 chipom za 2000kn (Gigabyte EX58 UD5 - Infoplus ducan).

Sad ne izgleda bas skupo ak se uzme da je vemil jedan od skupljih i da je to nova tehnologija koja bi trebala bit znatno bolja, recimo Q9550 kosta skoro isto, a ovaj i7 920 bi trebo bit brzi i bolji od tog procesora.(Jos nam i bozicni popusti dolaze tak da bi ovo mogo i piknut neko, ja sam osobno ocekivao znatno vece cijene bar kod nas) :evil:

IGoR_2803
13-11-2008, 20:43
Evo core i7 vec najavljen za prodaju u hr ima u vemilu vec na cjeniku Intel Core i7 920 BOX, 4×2.66GHz za 2.599,00kn i naso sam u ponudi prek nabava neta maticne od Gigabyte sa x58 chipom za 2000kn (Gigabyte EX58 UD5 - Infoplus ducan).

Sad ne izgleda bas skupo ak se uzme da je vemil jedan od skupljih i da je to nova tehnologija koja bi trebala bit znatno bolja, recimo Q9550 kosta skoro isto, a ovaj i7 920 bi trebo bit brzi i bolji od tog procesora.(Jos nam i bozicni popusti dolaze tak da bi ovo mogo i piknut neko, ja sam osobno ocekivao znatno vece cijene bar kod nas) :evil:

ja neznam kak ti ali ja na tu cifru od 4600,00 kn dodam par sto kuna i imam zvjer od konfe i zaboli me za core i7, nehalem i triple channel memorije... :P

W3DR4N
13-11-2008, 20:44
Božićni popusti ne vrijede u IT industriji. Najveći mit koji se proteže godinama.
Jedini popust je taj što dobiješ božićnicu, pa ti kupnja lakše padne na novčanik. :)

bibonzo
13-11-2008, 20:50
Božićni popusti ne vrijede u IT industriji. Najveći mit koji se proteže godinama.
Jedini popust je taj što dobiješ božićnicu, pa ti kupnja lakše padne na novčanik. :)

Haha ova je dobra, kak vlada brije nebu bilo ni tog ove godine :rotfl:

Constantine
13-11-2008, 20:50
Skupo jako,jel bi mogle past cijene tamo negdje do 1-4 mjeseca 2009 godine kad ja planiram prelazak na Intel?

Bartuc
13-11-2008, 20:51
Zna se desiti da bude baš neka komponenta koja te zanima na nekoj božićnoj akciji. Svi se uvijek nadaju, rijetko se ostvari :D Ali u nadi je spas :P

IGoR_2803
13-11-2008, 20:53
Skupo jako,jel bi mogle past cijene tamo negdje do 1-4 mjeseca 2009 godine kad ja planiram prelazak na Intel?

to između ostaloga ovisi i o tome kakvima će se pokazati novi procevi iz AMDove ergele... :wink:

bibonzo
13-11-2008, 20:54
Skupo jako,jel bi mogle past cijene tamo negdje do 1-4 mjeseca 2009 godine kad ja planiram prelazak na Intel?

Cuj kak $ raste i kakva je situacija u svjetu ja bi predvidio da ce bit jos samo skuplje, a to se vidi u posljednjih 2-3 mjeseca jer je trenutacno sve skuplje neg kaj je bilo. :roll:

ber0
14-11-2008, 18:00
evo vemil uvrstio u cjenik i
Intel Core i7 965 Extreme Edition, 4×3.2GHz, 1333MHz, LGA1366, 8MB

za skromnih
9.999,00

:=)

IGoR_2803
14-11-2008, 18:11
evo vemil uvrstio u cjenik i
Intel Core i7 965 Extreme Edition, 4×3.2GHz, 1333MHz, LGA1366, 8MB

za skromnih
9.999,00

:=)

mislim da sutra idem po dva odma...

Constantine
14-11-2008, 18:49
http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=6337
http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=6336
Pa oni koji imaju pare neka kupe :D

Gwin
14-11-2008, 18:53
4.600kn za najslabiji i7 proc i ploču..plus minimalno 800kn za 3x1GB memorije :D

apsolutni minimum 5.5kn kuna?? yeah, right.. da je ne znam kolko puta jači od trenutno najjačeg procesora, ovo je smiješno..

Constantine
14-11-2008, 19:04
Budu pale cijene...







...nadam se

RIDER32
14-11-2008, 19:09
PocelojeeeEEEE :D

vex
14-11-2008, 19:42
4.600kn za najslabiji i7 proc i ploču..plus minimalno 800kn za 3x1GB memorije :D

apsolutni minimum 5.5kn kuna?? yeah, right.. da je ne znam kolko puta jači od trenutno najjačeg procesora, ovo je smiješno..

i7 se u igrama pokazao oko 11% jači od dosadašnjih procesora u sli/3 way sli modu.
U konfama sa single grafama je samo par posto jači.

IGoR_2803
14-11-2008, 19:49
i7 se u igrama pokazao oko 11% jači od dosadašnjih procesora u sli/3 way sli modu.
U konfama sa single grafama je samo per posto jači.

prednost core i7 CPUova se pokazuje u igrama tek kad se smanji reza i snize detalji, u tom slucaju prednost je veca u odnosu na pre-core i7 cpu-eve... što bi reklo da trebamo močnije grafe... :)

RIDER32
16-11-2008, 06:53
AMD oslobađa ogromnu moć grafičkih kartica
piše: Ivica Koritić

Već skoro dvije godine poznata je činjenica da grafičke kartice nove arhitektura sa unificiranim shaderima imaju ogromnu moć procesiranja. Ovakva arhitektura iznimno je pogodna za video kodiranje, a AMD sa novom verzijom drivera ovu brzinu poklanja svim svojim korisnicima.

Prosinačka verzija (8.12) Catalyst drivera omogućiti će korisnicima Radeon grafičkih kartica serije HD 3000 i 4000 ubrzanje mnogih aplikacija putem ATI Stream tehnologije. "ATI Stream je jedan od najboljih primjera moći Fusiona, i današnja najava je prvi veliki korak u približavanju ove tehnologije krajnjim korisnicima", izjavio je Rick Bergman, potpredsjednik grafičkih proizvoda (ATI) u AMD-u.

Sve veći broj softverskih tvrtki planira izdavanje raznih softvera koji će iskoristiti moć grafičkih kartica, dok će sam AMD u prosincu (10.12.) ponuditi ATI Avivo Video konverter. Ovim konverterom sa Radeon grafičkim karticama biti će moguće konvertirati video zapise mnogo većim brzinama nego što se to može sa najbržim procesorima današnjice (do 17x brže sa Radeonom 4850 u usporedbi sa Intel C2D QX9650 procesorom!). AMD tvrdi da se sat vremena videa u HD rezoluciji može konvertirati u format pogodan za portabilne uređaje za manje od 12 minuta (5x brže od realnog vremena trajanja).

Avivo Video konverter je i prije bio dostupan za download, no u starijim verzijama (koje su i trenutno dostupne) za kodiranje video materijala koristi se samo centralni procesor računala, dok će nova verzija koristiti grafičku karticu. Ova realizacija je najavljena još u lipnju ove godine kada je predstavljena HD 4000 serija grafičkih kartica, i drago nam je vidjeti da se napokon vrše pomaci i na tom polju.

AMD je tako napravio prvi potez, te će ponuditi korisnicima softver iznimne vrijednosti, što će omogućiti daljnje povećanje broja korisnika HD 4000 serije grafičkih kartica. Sličan softver postoji i za Nvidia grafičke kartice (Badaboom), no nije besplatan. Akceleraciju putem ATI Stream tehnologije moći će ostvariti i mnogi Adobeovi programi (Acrobat Reader, programi CS4 paketi, Flash 10), te čak i Microsoftovi programi kao što su Picture Viewer u Visti, Silverlight te PowerPoint 2007.
Vidilab.com

Xeno Zero
18-11-2008, 20:50
Deneb dostiže 4GHz na zračno hlađenje


Više na vodeno hlađenje


Saznali smo da Deneb, 45nm K10.5 može postići 4GHz na zračno hlađenje i ako koristite vodeno hlađenje, dobit ćete još bolje rezultate. To je definitivno dobar znak i znamo da će barem vrhunski Deneb doći sa otključanim multiplier-om, spreman za overclokanje.

Phenom baziran na Agena jezgri je imao ograničene overclocking mogućnosti i čini se da je sa novim 45nm Denebom K10.5 taj problem riješen.

Ovaj CPU neće biti dostupan u radnjama do početka januara najranije, ali je dobro znati da postoji nada da će biti zanimljivo porediti 4GHz Deneb sa 4GHz overclockanom jezgrom i7 aka Nehalem i Core 2 Quad Yorkfieldom, sa identičnim taktovima.

itx.ba

Pa moglo bi i bit nešta od Amd-a ovo zvući predobro no vidit ćemo slijedeće godine.

MTF*
18-11-2008, 22:13
sam da cijena bude normalnija od intela (sto vjerojatno i bu) i eto moj novi proc :D

R@pt0r
19-11-2008, 18:11
Forceware GeForce 180.48

Software Description:

Download NVIDIA Forceware GeForce 180.48 WHQL

This is a WHQL-certified driver for GeForce 200-series, 9-series, and 8800-series desktop GPUs.

Exciting New Features:

* Enables NVIDIA SLI technology on SLI-certified Intel X58-based motherboards with the following GPUs: GeForce GTX 280, GeForce GTX 260, GeForce 9800 GX2, GeForce 9800 GTX+, and GeForce 9800 GTX. Learn more here.
* Enables NVIDIA SLI Multi-monitor support, giving you the ability to use two monitors with your GeForce graphics cards in SLI mode. Now you can easily switch between multi-monitor desktop mode and full screen 3D gaming mode. Learn more here.
* Enables NVIDIA PhysX acceleration on a dedicated GeForce graphics card. Use one card for graphics and dedicate a different card for PhysX processing for game-changing physical effects. Learn more here. (Note: GPU PhysX is supported on all GeForce 8-series, 9-series and 200-series GPUs with a minimum of 256MB dedicated graphics memory. This driver package automatically installs PhysX System Software version 8.10.13).

Blazing Fast Performance:

* Boosts performance in numerous 3D applications. The following are some examples of improvements measured with Release 180 WHQL drivers vs. Release 178 WHQL drivers (results will vary depending on your GPU, system configuration, and game settings):
o Up to 10% performance increase in 3DMark Vantage (performance preset)
o Up to 13% performance increase in Assassin's Creed
o Up to 13% performance increase in BioShock
o Up to 15% performance increase in Company of Heroes: Opposing Fronts
o Up to 10% performance increase in Crysis Warhead
o Up to 25% performance increase in Devil May Cry 4
o Up to 38% performance increase in Far Cry 2
o Up to 18% performance increase in Race Driver: GRID
o Up to 80% performance increase in Lost Planet: Colonies
o Up to 18% performance increase in World of Conflict

And More:

* Supports single GPU and NVIDIA SLI technology on DirectX 9, DirectX 10, and OpenGL, including 3-way and Quad SLI technology.
* Supports CUDA.
* Supports Folding@home distributing computing application. Download the high performance client for NVIDIA GPUs here and join the NVIDIA team: #131015.
* Supports GPU overclocking and temperature monitoring by installing NVIDIA System Tools software.
* Includes numerous 3D application compatibility fixes. Please read the release notes for more information on product support, features, driver fixes and known compatibility issues.
* Users without US English operating systems can select their language and download the International driver here.

Download links:
Forceware GeForce 180.48 XP 32-bit WHQL (http://downloads.guru3d.com/Forceware-GeForce-180.48-XP-32-bit-WHQL-download-2122.html)
Forceware GeForce 180.48 XP 64-bit WHQL (http://downloads.guru3d.com/Forceware-GeForce-180.48-XP-64-bit-WHQL-download-2121.html)
Forceware GeForce 180.48 Vista 64-bit WHQL (http://downloads.guru3d.com/Forceware-GeForce-180.48-Vista-64-bit-WHQL-download-2120.html)
Forceware GeForce 180.48 Vista 32-bit WHQL (http://downloads.guru3d.com/Forceware-GeForce-180.48-Vista-32-bit-WHQL-download-2119.html)

Nvidijevci uživajte :wink:

Dommyshell
19-11-2008, 22:38
Nije neka novost sto se tice hardwarea no samo da kazem da je napokon poceo i Vemil uvozit Razerove proizvode cak imaju i Lycosu u cjeniku kad se skupi neka sića idem odmah po nju :rambo: :rambo:

Gwin
19-11-2008, 23:35
da samo u cjeniku.. imaju je i na polici.. :D

Karlo_from_Bjelovar
20-11-2008, 09:01
uf, ja sam za to znao da ce krenut uvozit jos prije neg se vemil u bjelovaru otvorio... :P

20-11-2008, 09:21
To mi se jako sviđaaaaaaa....jer samo do ve-mila znam doći : ))))

I da sad su kod mene u okolnom mjestu stavili ALGORITAM...pa sad mogu brže kupovat originale.... :D

RIDER32
20-11-2008, 17:07
Nije neka novost sto se tice hardwarea no samo da kazem da je napokon poceo i Vemil uvozit Razerove proizvode cak imaju i Lycosu u cjeniku kad se skupi neka sića idem odmah po nju :rambo: :rambo:
Uf to im je jako dobar potez.

Btw. Nisam vam se pohvalio da sam kupio Goliathus control :D E a lik kmi kaze da je ona zamjena za Mantis, a ja nisam bas u toku... Jel je?

Xeno Zero
20-11-2008, 22:54
Nije neka novost sto se tice hardwarea no samo da kazem da je napokon poceo i Vemil uvozit Razerove proizvode cak imaju i Lycosu u cjeniku kad se skupi neka sića idem odmah po nju :rambo: :rambo:

Hmmm si ziher da oni uvoze???

Ja bi reko da samo kupuju preko veleprodaje pošto obićno samo jedna firma ima zastupništvo za državu.

Dommyshell
20-11-2008, 23:01
Nije neka novost sto se tice hardwarea no samo da kazem da je napokon poceo i Vemil uvozit Razerove proizvode cak imaju i Lycosu u cjeniku kad se skupi neka sića idem odmah po nju :rambo: :rambo:

Hmmm si ziher da oni uvoze???

Ja bi reko da samo kupuju preko veleprodaje pošto obićno samo jedna firma ima zastupništvo za državu.
Joj dobro jbt neidemo sad u detalje eto dobro ne uvoze oni nego neka tvrtka druga a oni od nje kupuju ak bas oces u detalje jbt :rambo: :rambo:

26-11-2008, 10:46
http://www.pcekspert.com/jpg/news/hynix_7gbps.jpg

Hynix predstavio najbrže GDDR5 memorijske čipove

Hynix GDDR5 7 Gbps trenutno su sa svojih 7000 MHz najbrži memorijski čipovi na svijetu, s protokom podatka od 7 Gbps. Ta brojka je skoro dvostruko veća od onih na memorijskim čipovima koji se mogu pronaći na ATI Radeon HD 4870 grafičkih kartica, te predstavlja značajno ubrzanje i povećanje mogućnosti za buduće modele grafičkih kartica.

Sami čipovi su trenutno predstavljeni u kapacitetu od 1 GB, izrađeni su u 54nm proizvodnom procesu, rade na naponu od 1.35 V, a početak masovnije proizvodnje i upotrebe predviđa se za početak slijedeće godine.

pcekspert.com

Gwin
26-11-2008, 10:49
početak slijedeće godine?? to bi bilo taman neposredno prije izlaska novih radeonki?? :D

26-11-2008, 10:51
Iskreno toplo se nadam...pa ču udomiti jednu aticu :)

Karlo_from_Bjelovar
26-11-2008, 13:41
ja cekam da mi frend zavrsi fax, pa da utopim ovu svoju hd4870 i nabavim novu preko njega... :D

Constantine
27-11-2008, 11:18
tYLMRQz5xNQ
i7 je u americi 150$,da bar zivim tamo ili imam nekakve rođake :(

Gwin
27-11-2008, 12:12
di si ti tu smješnu cijenu vidio??

newegg: i7 920= 299$, i7 940= 569$, i7 965= 1.049$ (http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=2010340343%2050001157%201050744915&name=Core%20i7)
tigerdirect : i7 920= 309$, i7 940= 609$, i7 965= 1.079$ (http://www.tigerdirect.com/applications/Category/category_slc.asp?CatId=4072)

+220$ za najjeftiniju MSI X58 matičnu..
+85$ za "budget" PC3-8500-1066MHz 3x1GB triple channel kit od cruciala..

daklem preko 600 baksa samo za najjeftiniju kombinaciju?

Constantine
27-11-2008, 12:14
Imaju nekakvu humanitarnu akciju kad ce sve cijene biti puno manje.

Gwin
27-11-2008, 12:21
aha.. sve se bojim..

enikejs..kod nas su samo mrvicu skuplji.. valjda i Optimum ima neku božićnu akciju..

CPU INTEL S1366 Core i7-920 2.66 2444.63kn
CPU INTEL S1366 Core i7-940 2.93 4450.67kn
CPU INTEL S1366 Core i7-965 Extreme Edition 3.20 8090.93kn

mislim da su ipak mrvicu pretjerali.. ono.. "imamo super proc.. ali ćemo ga držat skupog ko tamjan, samo da bi prodali stare zalihe C2D i Quad procesora"

28-11-2008, 09:31
BFG Offers Some AGP Owners Free Upgrade to PCI Express Graphics Card

If you're still one of the few owners of an old AGP video card made by BFG Tech, here's what. As of today, BFG Tech is offering those AGP owners to trade in their current working AGP BFG graphics card for a BFG PCI Express graphics card. BFG only requires your BFG AGP card to come in good, working condition, and they'll send the PCI-E equivalent at no cost to you. If you want to upgrade to an even better performing card, add $50 and you have it. Please note, that the offer is for U.S. customers only. The chart below shows BFG AGP cards and their closest PCI Express equivalent.

http://i1.techpowerup.com/img/08-11-24/bfg1.png

BFG Tech

Zanimljivo :)

King’s Rider
28-11-2008, 10:06
SPlease note, that the offer is for U.S. customers only[/img]





Bloody ameri

W3DR4N
01-12-2008, 09:01
Od sljedećeg mjeseca definitivno prestaje prodaja Intelovog četverojezgrenog procesora Q6600, pa tko je imao namjeru, neka kupi što prije.
Model koji će ga zamijeniti će biti Q9200.
Razlog obustave proizvodnje je zastarjela 65 nm tehnologija.
To bi značilo da prodavači moraju srezati cijene procesora kako bi ih što prije izbacili iz asortimana.

Osobno čekam nove linije, a poprilično sam zagrijan za novi i7.

RIDER32
01-12-2008, 16:10
:shock:
A kolko dođe taj Q9200?

ber0
01-12-2008, 21:39
Novo napajanje iz Corsaira

Corsair je lansirao najnoviji proizvod iz HX linije napajanja, HX450W. Napajanje je bazirano na istom dizajnu kao i nagrađivani HX1000W, ima jedan 12V rail, iskoristivost preko 80%, te modularan dizajn.

Novi HX450W je dio Corsairove profesionalne serije,i kao takav koristi komponente koje osiguravaju stabilne i pouzdane voltaže sa ukupno 88% izlazne snage na 12V railu. Novi HX450W ima jedan 12V rail koji može isporučiti 33A struje i dolazi sa ATX12V v2.2 i EPS12V 2.91 podrškom.
MTBF ovog napajanja je 100 000 sati,a napajanje je hlađeno sa jednim 120mm ventilatorom. HX450W koristi tanke modularne kablove koji osiguravaju maksimalni protok zraka u kućištu.

HX450W bi trebao već biti raspoloživ u Europi i Aziji,a dolazi sa 7 godina jamstva.


http://www.fudzilla.com/images/stories/2008/November/General%20News/corsair_hx450.jpg

http://www.fudzilla.com/index.php?optio ... 8&Itemid=1 (http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=10688&Itemid=1)

Karlo_from_Bjelovar
02-12-2008, 08:32
op op... ako ovo bude oko 500-600kn, morat cemo rijesit nesta... :wink:

bezimeni
02-12-2008, 08:47
op op... ako ovo bude oko 500-600kn, morat cemo rijesit nesta... :wink:

"stari" imaš tek 14 godina...daj živi malo.Za te gluposti ti ostane vremana nakon tridesete :D .

Karlo_from_Bjelovar
02-12-2008, 10:55
pa racunaj da je ovaj moj cors 680kn... utopim ga za 500kn i za 500kn nabavim ovog, ako nista drugo barem preko veze... :D

Hidraulicar Kreso
02-12-2008, 20:34
op op... ako ovo bude oko 500-600kn, morat cemo rijesit nesta... :wink:

"stari" imaš tek 14 godina...daj živi malo.Za te gluposti ti ostane vremana nakon tridesete :D .

hebeš život, kompovi su zakon :D

m4x
02-12-2008, 20:44
dal imate kakve teme na forumu o i7,novim socketima 1366 i memorijama dd3? i da li već netko ima nove procesore,pitam jer nisam puno pronašao

IGoR_2803
02-12-2008, 20:52
dal imate kakve teme na forumu o i7,novim socketima 1366 i memorijama dd3? i da li već netko ima nove procesore,pitam jer nisam puno pronašao

osim onoga što se pisalo u ovoj temi, nema ništa, ako imas kakvu ideju, osvrt ili bilo kaj slobodno piši... a čisto sumnjam da je netko s foruma prešao na i7 jer bi se već pohvalio...

m4x
02-12-2008, 20:59
dal imate kakve teme na forumu o i7,novim socketima 1366 i memorijama dd3? i da li već netko ima nove procesore,pitam jer nisam puno pronašao

osim onoga što se pisalo u ovoj temi, nema ništa, ako imas kakvu ideju, osvrt ili bilo kaj slobodno piši... a čisto sumnjam da je netko s foruma prešao na i7 jer bi se već pohvalio...

neka administratori otvore raspravu o i7,novim čipsetima i ddr3 memorijama,da otprilike saznam koje nove matične vrijede,testove i kad će cijena postat prihvatljivija
znam da skoro svi vlasnici intel quad procesora neće tako skoro na nove i7 al ipak...

W3DR4N
02-12-2008, 21:16
Osobno sam mislio uzeti
INTEL Core i7 920
Gigabyte EX58-UD5
Kingmax 2GB, DDR3, 1333MHz x2

Ali pričekat ću da Intel prvo povuče kompletnu 65nm tehnologiju, i da AMD stabilizira tržište. Procjena je siječanj-veljača 2009.

IGoR_2803
02-12-2008, 23:25
Osobno sam mislio uzeti
INTEL Core i7 920
Gigabyte EX58-UD5
Kingmax 2GB, DDR3, 1333MHz x2

Ali pričekat ću da Intel prvo povuče kompletnu 65nm tehnologiju, i da AMD stabilizira tržište. Procjena je siječanj-veljača 2009.

od trenutačna tri i7 proca niti nema smisla ići na ništ drugo osim 920 imho jer se taj bez problema kloka na taktove 965 extreme, a razliku u cijeni od 5.5k kn ne moram niti spominjati...

Constantine
03-12-2008, 21:11
Sa 3,7 na 5,5 GHz
Iako smo i mi davno pisali o tome da Nehalemi (procesori sada poznati pod imenom Core i7) ne trpe pretjerano overclockiranje jer podizanje napona RAM-a može dovesti do uništenja procesora - moramo povući sve što smo rekli. (Što da vam kažemo, bili smo zavedeni…)

Japanskom entuzijastu s "kodnim imenom" duck tako je uspjelo procesor Core i7 Extreme Edition 965, koji nominalno radi na 3,73 GHz, potjerati na 5,51 GHz. Za tu svrhu je korištena Asusova matična ploča ROG Rampage II Extreme koja u BIOS-u podržava razne (perverzne) načine overclockiranja svega i svačega.
Duck je, inače, prošle godine već "ušao u povijest" kada je overclockirao Pentium 4 631 na 8,14 GHz.

bug

m4x
04-12-2008, 19:06
Osobno sam mislio uzeti
INTEL Core i7 920
Gigabyte EX58-UD5
Kingmax 2GB, DDR3, 1333MHz x2

Ali pričekat ću da Intel prvo povuče kompletnu 65nm tehnologiju, i da AMD stabilizira tržište. Procjena je siječanj-veljača 2009.

kad točno izlazi windows 7 i dx11?da li su moguće kakve kombinacije da se promjeni i utor za grafičke?
inače mislim da iduće godine(1 ili 2. mj.) izlazi i USB3 tako da ne vrijede nove matične osim ako se proizvedu posebne jedinice sa usb3 pa se samo priključe na postojeći sistem(to je mislim moguće)!?

szeljkos
06-12-2008, 15:54
e imam jedno pitanje dali je moguce staviti novu grafu u laptop serije hp 6820s trenutna grafa je ati mobility radeon x1350 128MB pise jos kao da ide do 324MB prosirivosti?? molim odg hitno

06-12-2008, 22:12
e imam jedno pitanje dali je moguce staviti novu grafu u laptop serije hp 6820s trenutna grafa je ati mobility radeon x1350 128MB pise jos kao da ide do 324MB prosirivosti?? molim odg hitno

Kakve veze ima tvoje pitanje s topicom??

RIDER32
06-12-2008, 23:55
Ima veze sa starostima iz hardware svjeta :P
Jednostavno mu napravi novu temu.

R@pt0r
10-12-2008, 21:43
Intel u 32 nanometra

http://www.bug.hr/foto/slika.asp?slika=94527-56462.160x200

Intel je danas službeno potvrdio da je dovršen razvoj 32-nanometarskog proizvodnog procesa nove generacije koji je već ranije najavljen. Puštanje nove generacije u proizvodnju planira se za četvrto tromjesečje 2009.
Intel će sljedećeg tjedna na međunarodnom skupu o elektronskim uređajima (International Electron Devices meeting, IEDM) u San Franciscu otkriti brojne tehničke pojedinosti o 32-nm procesnoj tehnologiji te o nekoliko drugih tema. Ovime se Intel pridržava svog ambicioznog ritma konstruiranja i proizvodnje novih uređaja kojem je nadjenuo naziv "tik-tock" strategija. Suština je toga plana otprilike svakih godinu dana naizmjence predstavljati potpuno novu procesorsku mikroarhitekturu, a zatim vrhunski proizvodni proces. Ako sljedeće godine proizvede 32-nm čipove, Intel će četvrtu godinu za redom ostvariti taj cilj.

U Intelovoj prezentaciji o 32-nm tehnologiji opisuju se logička tehnologija koja je spoj nove generacije high-k tehnologije tranzistora i metalne upravljačke elektrode, 193-nanometarska imersivna litografija za ključne slojeve uzorkovanja te napredne tehnike za naprezanje tranzistora.

Intel će na IEDM-u predstaviti i niskoenergetsku verziju svog 45-nm procesa sa sustavom na čipu, tranzistore utemeljene na složenim poluvodičima, projektiranje supstrata radi poboljšanja performansi 45-nm tranzistora, integraciju kemijskog mehaničkog premaza na 45-nm čvoru i drugdje te integraciju mreže silicijsko-fotoničkih modulatora.

---------------------------------------------------------------------------------------

GeForce GTX 295 na CES-u

http://www.bug.hr/foto/slika.asp?slika=94533-56463.160x200

Nvidia na nadolazećem sajmu CES, koji se početkom sljedeće godine održava u Las Vegasu, namjerava predstaviti dvoprocesorsku grafičku karticu naziva GeForce GTX 295, piše VR-Zone.

Kartica će biti već viđenog Nvidijinog GX2 sendvič dizajna s dvije zasebne kartice, a ne s čipovima na jednoj tiskanoj pločici, kako je to slučaj kod ATI-jevih Radeona HD 4870 X2. Osnova svega su dva 55-nanometarska GT200 grafička procesora, no nisu u igri novi GTX260 modeli s 216 stream procesora. Radi se o 240 stream procesora po čipu (ukupno 480) uz ukupnu širinu memorijske sabirnice od 896 bita (2 x 448 bita).

Ovo čudovište posjeduje još i ukupno 1.792 MB GDDR3 grafičke memorije, dok točni taktovi memorije i procesora nisu poznati. Ukupna potrošnja iznosi 289 W, a za cijenu i ostale detalje valja pričekati 8. siječnja, kada počinje CES 2009.


Bug.hr

IGoR_2803
11-12-2008, 00:46
zašto jednostavno ne prodaju dvije takve u "kitu" i mirna bosna...

R@pt0r
11-12-2008, 01:00
Al ovako koristi samo jedan PCI Express x16 slot.

IGoR_2803
11-12-2008, 01:12
Al ovako koristi samo jedan PCI Express x16 slot.

ma znam, to sam ja vise iz podsmjehivanja...

Gwin
11-12-2008, 06:01
Ukupna potrošnja iznosi 289 W
errr.. tolko o jeftinim napajanjima :D

R@pt0r
11-12-2008, 12:02
Lako tebi reć, ovo tvoje čudo ga pojede za doručak :D

Gwin
11-12-2008, 12:52
pa na to sam i mislio.. sad će konačno ljudi prestat kupovat jeftina napajanja, jer neće moć komp bootat uopće :D

kupiš napajanje od 500W, a grafa kaže drugim komponentama: "meni 300W, a vi se možete slikat", na što je procov odgovor "ungghh.. zakržlj"

R@pt0r
11-12-2008, 13:21
Ja definitivno u slijedeću konfiguraciju ubacujem minimalno 750W

bezimeni
12-12-2008, 22:48
Logitech G13 Advanced Gameboard (http://www.ubergizmo.com/15/archives/2008/12/logitech_g13_advanced_gameboard.html)

slin , slin.....

http://www.imagesforme.com/out.php/i261376_logitechg13advancedgameboard01330.jpg

Karlo_from_Bjelovar
12-12-2008, 23:37
uuu... ce kostat 400 il 700kn? :D

13-12-2008, 00:33
ogavna mi je...

Constantine
13-12-2008, 01:41
Također izgleda odvratno i ne kuzim cemu bi to trebalo sluzit,sto,svaki put kad hocu igrat moram ustekat novu tipkovnicu

RIDER32
13-12-2008, 03:18
Mogu ti obadvije biti prikljucene istovremeno.
:pray: da mi je to :oops:

IGoR_2803
13-12-2008, 07:36
ogavna mi je...

ne samo da je ogavna nego mi izgleda totalno ne funkcionalno... ovaj prednji dio bi trebao sluziti da odmaras ruku or wot? :?

bezimeni
13-12-2008, 07:41
http://www.imagesforme.com/out.php/i261624_10989.1.0.jpg
http://www.imagesforme.com/out.php/i261625_10983.1.0.jpg

Meni se baš sviđa i zgleda mi jako funkcionalno ( sve tipke su progamabilne + pozadinsko osvjetljene+displej +ergonomija).Ako će biti oko 400 kn vjerovatno kupujem ,tipkovnicu (http://www.amazon.com/gp/product/images/B0009W7NYK/ref=dp_image_0?ie=UTF8&n=172282&s=electronics)Sstavim na dasku na razvlaćenje ispod stola a ovu bebu na stol pored miša ( ako me ne prođe volja ) .

Karlo_from_Bjelovar
13-12-2008, 10:33
meni takoder izgleda mucho funkcionalno....

W3DR4N
13-12-2008, 11:37
Stvar je smeće. Ako niste skužili, fali jedan kompletni red kako bi simulirao tipkovnicu.

Constantine
13-12-2008, 13:19
Mogu ti obadvije biti prikljucene istovremeno.
:pray: da mi je to :oops:
Ma,kako bi pisao onda preko xfire-a ili u igri,odma se prebacit na drugu tipkovnicu,uglavnom jos uvijek mislim da je glupost.
EDIT:najavljena je i nova normalna gamerska tipkovnica i po meni izgleda fenomenalno:
http://www.engadget.com/2008/12/10/logi ... ugly-face/ (http://www.engadget.com/2008/12/10/logitech-g18-gaming-keyboard-shows-its-not-so-ugly-face/)
http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2008/12/logitechg1812-8.jpg

RIDER32
13-12-2008, 16:13
Stvar je smeće. Ako niste skužili, fali jedan kompletni red kako bi simulirao tipkovnicu.
22 G tipge mi se bas i necini malo. Ima jos i nekih 8 tipkica i ona gljiva. Po meni sasvim dovoljno.

bezimeni
13-12-2008, 21:39
Stvar je smeće. Ako niste skužili, fali jedan kompletni red kako bi simulirao tipkovnicu.


Možda si i u pravu . Stvar možda i nije smeće ali je definitivno produkt hedonizma ( tipa; ne znam kaj bi više od objesti kupio ) .Budem ja još x puta razmislio koliko mi je stvarno ovako nešto potrebno....

Bartuc
14-12-2008, 00:29
Fali Space, kako ćeš pobogu skakati sa tim čudom :D

W3DR4N
14-12-2008, 11:46
Stvar je smeće. Ako niste skužili, fali jedan kompletni red kako bi simulirao tipkovnicu.
22 G tipge mi se bas i necini malo. Ima jos i nekih 8 tipkica i ona gljiva. Po meni sasvim dovoljno.

Nije ti dovoljno. To nisu 22 uporabljive tipke, već simuliranje lijeve polovice tipkovnice. Ali tome fali jedan red. Ako misliš koristiti G11, G16, G17, G18 za kretanje, jer trebaš G1-G7 za numeriku, onda ti ostaju G20-G22 za donji red, za prigibanje, mijenjanje rate of fire, prone i sličnih funkcija, no nestaje ti ctrl - alt - space. A i sa strane se moraš pozdraviti s tabom-capsom ili shiftom.

Ako nikad nisi pogledao na ekran G15-ice radi nepotrebne nefunkcionalnosti, ovaj ekran je na lijevo i još je neprikladniji. Oči su ti na ekranu, ne zjakaju okolo.
Općenito ne vidim razlog kupnje nusproizvoda sa pola tipkovnice. Kao da ti sad smeta razmak između korištenog dijela tipkovnice i miša.
Jedina mu je praktična namjena u simulacijama letenja, gdje u sredini trebaš imati joystick, ali dok ti sve to prekonfiguriraš, zasiti ti i igranje i letenje.

Općenito to rekonfiguriranje za svaku novu igru nije praktično.

Gwin
17-12-2008, 06:37
AMD Athlon X2 7750 Black Edition (dualcore phenom) review (http://www.extremeoverclocking.com/reviews/processors/AMD_Athlon_X2_7750_BE_1.html)

jako zanimljiva recenzija

IGoR_2803
17-12-2008, 09:16
AMD Athlon X2 7750 Black Edition (dualcore phenom) review (http://www.extremeoverclocking.com/reviews/processors/AMD_Athlon_X2_7750_BE_1.html)

jako zanimljiva recenzija

vrlo zanimljivo, a još je zanimljivaija cijena... naravno da ona kod nas neće biti tih 350ak kn nego bliže 500... :(

Karlo_from_Bjelovar
17-12-2008, 10:33
ne svida mi se reca, ali mi se svida CPU, hehe... :D

1. premalo testova dok su OCnuli
2. trebali su testat na visim rezolucijama (budimo realni, rijetko tko ko se danas "igra", se igra na 17'' monitoru)

jako je fino vidit koliko gospodin profitira od OCa, te bi tu mogao stat rame uz rame sa E7200 na 3.4-3.8GHz, sto je za pohvalit... :wink:

edit: http://www.tweaktown.com/reviews/1687/1 ... index.html (http://www.tweaktown.com/reviews/1687/11/amd_athlon_x2_7750_be_2_7ghz_cpu_phenom_goes_dual_ core/index.html)

evo jos jedan review... inace su me razocarali sto ga nisu OCnuli i testali, sto im je inace praksa... ktome, to mi je najdraza stranica sa reviewovima...

edit2: http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di ... html#sect0 (http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/athlon-x2-7750_6.html#sect0)

oni su OCali i testali stabilnost (i jos ktome koristili nekog ubogog zalmana), ali nisu radili testove u igrama/etc nakon OCa... :(

edit3 (konacno dobar review):Shttp://www.overclockersclub.com/reviews ... 750/16.htm (http://www.overclockersclub.com/reviews/athlon7750/16.htm)

Karlo_from_Bjelovar
17-12-2008, 11:13
konacno najavljena snizenja HD4870 kartica... :wink:

za 1429kn se moze naci od Force3D-a HD4870 (Diskont24) kartica sa referentnim hladnjakom, dok za 1648kn, takoder od Force3D-a, HD4870 kartica sa Accelero Twin Turbom, takoder u Diskontu24.... :wink:

bezimeni
17-12-2008, 16:42
Osvrt na X2 7750 BE....

Dvojezgreni Phenom...ništa spektakularno .Ono što me (zlurado ) veseli je što se iz ovih testova ponovno vidi da je na rezama od 1680x1050 pa na dalje sve to skupa isti k...c , gotovo pa svejedno koji procesor upikneš ....ni jedan X2 6000 nebi zaostajao .Čekamo Phenome II .Uostalom dvije jezgre su tak i tak stvar prošlosti.

Xeno Zero
17-12-2008, 18:49
Xfx je od slijedeće godine službeni Ati partner izgleda da će biti nekih Xfx hd 5870 XXX edition :) .

Fudzilla.

RIDER32
18-12-2008, 00:37
Cini se da je ATiju krenulo kad potpisuju ugovore da tako uglednim proizvođacima.
Prvo Gainward pa sad XFX... ko je iduci :)

R@pt0r
18-12-2008, 16:10
Kraj za Abit

http://www.bug.hr/_cache/slika_3126d9cbf7d548bd93920f92619f4699.jpg,400x300 ,Resize,2e2cecf899.jpg

Poznati i cijenjeni proizvođač matičnih ploča, odlukom vlasnika USI-ja, od početka sljedeće godine prestaje s postojanjem

Abit, nekoć vrlo popularan proizvođač matičnih ploča i ostalog hardvera, od 1. siječnja sljedeće godine prestaje s postojanjem, piše X-bit Labs. Abitove ploče su nekad slovile kao najbolje na svijetu, kvalitetno izrađene i popularne kod overclockera zbog velike izdržljivosti i stabilnosti.

No loš menadžment je prvo uzrokovao napuštanje proizvodnje grafičkih kartica, a potom prodaju ostalih dijelova kompanije i pravo na ime tvrtki Universal Scientific Industrial (USI) još 2006. godine. Nešto ranije je već počeo pad popularnosti i prodaje Abitovih ploča, a tvrtka je prošle godine navodno prodala tek između dva i tri milijuna komada, dok je ove godine ta brojka još manja. Abit nije ispunio očekivanja njegovog vlasnika, stoga je USI u sklopu restrukturiranja i rezanja troškova odlučio u potpunosti ugasiti proizvodnju. Prema tim informacijama, Abit svoja vrata zauvijek zatvara 31. prosinca ove godine.

Bug.hr

Ivan_87
18-12-2008, 16:16
:cry: kad se samo sjetim njihovi ploča u raznim časopisima sve su bili vrlo dobro ocjenjene ako ne i odlične
:cry:

Karlo_from_Bjelovar
18-12-2008, 20:10
uf, dobro da nisam uzeo abit ip35 kak sam namjeravao... xD

btw ovo je lose...

Ogg The Dogg
18-12-2008, 21:44
prva zrtva recesije? :?

bezimeni
18-12-2008, 22:40
AMD Phenom II X4 Test (http://my.ocworkbench.com/2008/asrock/ASRock-AOD790G-128M-running-Phenom-II-X4-940-overclocking/Phenom_II_X4-info-1.htm)


"As for 3Dmark Vantage, the CPU running on ASRock AOD790GX/128M with 2GB DDR2-1066 scored P7240. On a core i7 system, the same HD 4850 scored P7766 while on a P45XE-WiFiN with QX9770, it scored 7112. Looks like the Phenom II X4 940 (3GHz) is able to outperform the QX9770 in this test. Intel Core i7 still outperform the Phenom II X4 3GHz "

Blacky_123
19-12-2008, 01:21
:cry: kad se samo sjetim njihovi ploča u raznim časopisima sve su bili vrlo dobro ocjenjene ako ne i odlične
:cry:

Steta, jos imam negdje doma Abit-ovu plocu, brijem da cu tu sacuvat na duga sjecanja :cry:

Gwin
19-12-2008, 13:08
bezimeni.. to bi bio onaj test u kojem je phenom2 jači od i7 u crysisu?? i lost planetu??
identičan u call of juarez?

a o smiješno nerealnim rezultatima u 3dmark vantage da ne pričam..

kvakomekiki
20-12-2008, 09:20
Nije ti dovoljno. To nisu 22 uporabljive tipke, već simuliranje lijeve polovice tipkovnice. Ali tome fali jedan red. Ako misliš koristiti G11, G16, G17, G18 za kretanje, jer trebaš G1-G7 za numeriku, onda ti ostaju G20-G22 za donji red, za prigibanje, mijenjanje rate of fire, prone i sličnih funkcija, no nestaje ti ctrl - alt - space. A i sa strane se moraš pozdraviti s tabom-capsom ili shiftom.

Ako nikad nisi pogledao na ekran G15-ice radi nepotrebne nefunkcionalnosti, ovaj ekran je na lijevo i još je neprikladniji. Oči su ti na ekranu, ne zjakaju okolo.
Općenito ne vidim razlog kupnje nusproizvoda sa pola tipkovnice. Kao da ti sad smeta razmak između korištenog dijela tipkovnice i miša.
Jedina mu je praktična namjena u simulacijama letenja, gdje u sredini trebaš imati joystick, ali dok ti sve to prekonfiguriraš, zasiti ti i igranje i letenje.

Općenito to rekonfiguriranje za svaku novu igru nije praktično.
Je dovoljno je tipaka jer vjerovatno nisi primjetio R tipke 1-4 to bi trebala biti numeratika, one poviš F tipke, a tu je i Esc, pa sad skalkuliraj jeli dovoljno tipaka.

http://www.imagesforme.com/out.php/i270665_10982.1.0.jpg

Malo san zakasnio, ali neka.

W3DR4N
20-12-2008, 12:36
Nije dovoljno nikako, čak ni za FPS kojima je namjenjena. Probaj mi pozvati air strike u CoD-u na toj numerici.
Stvar je apsolutno promašen zbroj i raspored tipki.

20-12-2008, 13:31
Evo još jednog testa PHENOMA II


4,2GHz na zraku....1.55 v...STABILNO

http://i245.photobucket.com/albums/gg65/kaka_shop/AMD/Deneb/42Ghz.jpg


Pa lik stavio POT i krenuo hlađenje DICE-om...4818 MHz...na 1.6v....

http://i245.photobucket.com/albums/gg65/kaka_shop/AMD/Deneb/48Ghz.jpg


Slike sustava:

http://i245.photobucket.com/albums/gg65/kaka_shop/AMD/Deneb/D_01.jpg

http://i245.photobucket.com/albums/gg65/kaka_shop/AMD/Deneb/D_03.jpg

http://i245.photobucket.com/albums/gg65/kaka_shop/AMD/Deneb/D_04.jpg

http://i245.photobucket.com/albums/gg65/kaka_shop/AMD/Deneb/D_07.jpg

http://i245.photobucket.com/albums/gg65/kaka_shop/AMD/Deneb/D_08.jpg

http://i245.photobucket.com/albums/gg65/kaka_shop/AMD/Deneb/D_05.jpg


Odlični rezultati!No očekujemo i test sa LN2...pa updejtam!

MTF*
20-12-2008, 15:46
to (ce) dakle dobro konkurira(t) i7?

Gwin
20-12-2008, 15:50
Corsair HX 450 (http://www.corsair.com/products/hx450/default.aspx)

niskovatno modularno napajanje ?! 7 godina garancije..
još nema cijene niti reviewa, najvjerojatnije nova CWT-ova DSR platforma, koja se pokazala kao maestralan dizajn.
idealno za HTPC :D i mainstream konfe

bezimeni
20-12-2008, 17:03
Za htpc je idealan jedan fortron 350 w pnf...gotovo savršen ....nekima će jedino smetati vent koji se ipak čuje.Sve preko toga je bespotrebno.

20-12-2008, 17:37
Za htpc je idealan jedan fortron 350 w pnf...gotovo savršen ....nekima će jedino smetati vent koji se ipak čuje.Sve preko toga je bespotrebno.

Slažem se.

m4x
20-12-2008, 19:51
vidi vidi MBO ASUS RAMPAGE II EXTREME, Intel X58/ICH10R, DDR3, zvuk, 2xG-LAN, S-ATA, PCI-E, FW, s. 1366 ima AGP utor :bravo: sad samo ati izbaci 4870 X2 AGP i evo veselja :thumbs2:

soundmaster
20-12-2008, 19:58
pa pci ex je bolji od agp
sta ne?

m4x
20-12-2008, 20:02
pa pci ex je bolji od agp
sta ne?

ne u svemu,ali u globalu da(prvenstveno ako gledaš igre)

kvakomekiki
20-12-2008, 21:28
Nije dovoljno nikako, čak ni za FPS kojima je namjenjena. Probaj mi pozvati air strike u CoD-u na toj numerici.
Stvar je apsolutno promašen zbroj i raspored tipki.
Čekaj malo u codu je 1 i 2 za mijenjat oružija, 4 za specijane bombe, 5 za specijalne stvari i 6 za dobiveni radar i ostalo. Dvije tipke ti netrebaju za mijenjat oružije (niti jedna ako minjaš na kolutić miša) i broj tri je neiskorišten. Dovoljno je tipaka za sve samo se tebi ovo nesviđa, a zašto neznam. Meni je ovo zakon jer tipkovnice nikad nisu bile namjenjene igrama nego su usvojene ( nebi reć da su programeri imali izbora) i ovo je prva tipkovnica koja je samo za igre i meni izgleda pridobro i vjerujen da će biti zakon.

Opet malo zakasnio.

W3DR4N
20-12-2008, 21:36
Svaka potreba rebindanja je gubljenje vremena. Čak su i gamepadi na PC-u postali automatizirani.
Ne pričamo samo o CoD-u, to je bio primjer kojih ti mogu nabrojati stotinu.
Kako ću promijeniti klasu u TF2, kad se mijenja s tipkom ",", a strana s tipkom ".". Hoću li za svaku igru podešavati njene kontrole?

Ako je tipkovnica usvojen dodatak, zašto rade igraći dodatak na njenoj okrljašenoj osnovi. Ako je toliko loša, ne bi je prilagođavali.

Kotačić se ne koristi za mijenjanje oružja jer je neprecizan i neodređen.

bezimeni
20-12-2008, 22:27
Ma da..kotačić je za mjenjanje oružja pod obavezno ( na logitechu je savršeno precizan) .Pritisak kotačića je obavezno promjenjen u punjenje oružja dok tipku forward preimenujem u use a tipku back u svjetilku ili bacanje bombi.Tipkovnica mi služi tek za hodanje ,skakanje tj. kretanje .Ima ona smanjena i više nego dovoljno tipki....meni je dovoljna 1/3 .Bitna mi je ergonomija koja je bolja nego na tipkovnici , svjetleće tipke , dimenzije ....a rekonfiguracija je 5 min "posla" .A stvarno izgleda kao nešto spešl...

ddoxy
20-12-2008, 22:28
neznam zasto svi izbjegavaju ... ali ja na mom mocnom misu od 50 kn mijenjam oruzja kotacicem i zacudo to se izvodi jako brzo i precizno....

W3DR4N
20-12-2008, 22:33
Ma da..kotačić je za mjenjanje oružja pod obavezno ( na logitechu je savršeno precizan) .Pritisak kotačića je obavezno promjenjen u punjenje oružja dok tipku forward preimenujem u use a tipku back u svjetilku ili bacanje bombi.Tipkovnica mi služi tek za hodanje ,skakanje tj. kretanje .Ima ona smanjena i više nego dovoljno tipki....meni je dovoljna 1/3 .Bitna mi je ergonomija koja je bolja nego na tipkovnici , svjetleće tipke , dimenzije ....a rekonfiguracija je 5 min "posla" .A stvarno izgleda kao nešto spešl...

Ti igraš singleplayer, pa ne možeš znati koliki je kotačić nedostatak.
Na kotačiću ne možeš imati skok 1-3 već ideš po koracima 1-2-3 pri mijenjanju.
Svaki stisak tipke u kotačiću (ili bočne) mijenja poziciju miša, mjerenu u milimetarskom pokretu, no dovoljno velikom da izgubiš preciznost u trenutku.

Takva tipkovnica je definitivno manje funkcionalna od Tarantule, Illuminateda ili neke treće kvalitetne tipkovnice.

bezimeni
20-12-2008, 22:38
Nebih se složio...upravo zbog ergonomije i dimenzija je funkcionalnija od normalne tipkovnice. Evo i jedne slikice samog softvera...

http://img522.imageshack.us/img522/9771/01425sz1i19724600so3.th.jpg (http://img522.imageshack.us/my.php?image=01425sz1i19724600so3.jpg)

Tipkovnica ima vlastitu memoriju u koju se mogu zapisati različiti profili za pojedine igre.Također ima i dolaziti će gotovi profili za najpopularnije igre.A mrežni igrači si lako stave izmjenu oružja na onaj mali đojstik te sa palcom brzo i super jednostavno mogu promjeniti 4 oružja a sa one dvije tipke pored još dodatna dva...ili mogu upotrjebiti neku sasvim desetu kombinaciju....to i je ljepota ove prve prave gemerske tipkovnice (osim WolfClaw-a ).

soundmaster
20-12-2008, 22:58
ste vi kad čuli za sharkoon keypad :?
ja ga imam
fakat je dobar :)
nekad je bio u linksu, sad ga nema :cry:

W3DR4N
20-12-2008, 23:12
Bezimeni, zar prve?

Već deset godina pokušavaju izraditi gamersku tipkovnicu, no svaki pokušaj je bio promašen. Najdalje je došao Ideazon, no niti oni nisu pogodili bit.

bezimeni
20-12-2008, 23:13
Prve praveS.

W3DR4N
20-12-2008, 23:18
Vjeruj, još jedan promašaj. Pričekaj i vidi, kad ne učiš na tuđim greškama.

Constantine
21-12-2008, 11:07
Svaka potreba rebindanja je gubljenje vremena. Čak su i gamepadi na PC-u postali automatizirani.
Ne pričamo samo o CoD-u, to je bio primjer kojih ti mogu nabrojati stotinu.
Kako ću promijeniti klasu u TF2, kad se mijenja s tipkom ",", a strana s tipkom ".". Hoću li za svaku igru podešavati njene kontrole?

Ako je tipkovnica usvojen dodatak, zašto rade igraći dodatak na njenoj okrljašenoj osnovi. Ako je toliko loša, ne bi je prilagođavali.

Kotačić se ne koristi za mijenjanje oružja jer je neprecizan i neodređen.
Slažem se,nikad ne koristim kotačić,glupo mi je to s njim radit,stavo sam si tipku pored palca n aLachesisu za mijenjanje oružja.

Gwin
23-12-2008, 17:23
Sony Optiarc Inc. (formerly Sony NEC Optiarc Inc.) is a subsidiary of Sony Corporation. The company's business is the design and manufacturing of optical disk drives, primarily for the OEM desktop and notebook PC markets.

The company was established on April 3, 2006 as a joint venture between Sony and NEC Corporation, each had share of 55% and 45% respectively. On September 11, 2008, it was announced that Sony will take over NEC's 45% share, making Optiarc wholly-owned subsidiary of Sony[2]. This took effect on December 5, 2008.

http://www.sonynec-optiarc.com/company/index.html

nema više NEC optike ?? damn..

Xeno Zero
24-12-2008, 16:28
Phenom 2 slabije verzije ipak pašu na socket AM2+ :pray: , dolaze oko 2 mjeseca !!!

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=11070&Itemid=1

Gwin
24-12-2008, 16:33
pa to smo znali od prvog dana..

ionako su sve testove vrtili na AMD 790FX i 790GX pločama..

MTF*
24-12-2008, 18:27
kakav je phenom II u odnosu na i7?
btw nece radit na am2, vec samo am2+ plocama? (imam asus n590 pa me zanima)

Xeno Zero
25-12-2008, 12:32
@MTF radili bi na AM2 samo da proizvođaći izbace bios update što čito sumnjam, nešto je Phenom 2 slabiji par % al izgleda gro jeftiniji pošto nemoraš kupovat ddr3 i x58, ali imaju i super oc potencijal.

@Gwin lol baš sam tuka nisam opće obraćao pažnju da su testirali i slabije verzije na današnjim čipsetima , još da bude poslje koji oko 1000 kn
Al neznam di sam čito da će samo ovi jači modeli bit na AM2+ socketu , a gledam i sam testove di su ocani sa 2.3 na 3.8 i neskontam lol

MTF*
25-12-2008, 23:52
ali sve u svemu amd se vraca?

25-12-2008, 23:53
ali sve u svemu amd se vraca?

Da vraćam se :)

bezimeni
26-12-2008, 10:27
[quote="MTF*":12iy0d5q]ali sve u svemu amd se vraca?

Da vraćam se :)[/quote:12iy0d5q]

Ja nisam nikada ni otišao....I sam planiram kupiti Phenoma II ...iz sadašnjeg kompa prebacim grafu a za sadašnji kupim 4350 i neki blu ray čitač ( npr. ovaj (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1160065)S) i napravim si htcp .Ubijem dvije muhe jednim udarcom...napravim si jeftini a kvalitetni htcp i pređem na novu bržu platformu...Taman za izlazak Mafie II :D .

RIDER32
26-12-2008, 11:24
:shock: kad su prije pojeftinili. Kad sam zadnji put gledo bili su min. 1k kuna.

Constantine
27-12-2008, 16:11
[quote="MTF*":3qmwbjwf]ali sve u svemu amd se vraca?

Da vraćam se :)

Ja nisam nikada ni otišao....I sam planiram kupiti Phenoma II ...iz sadašnjeg kompa prebacim grafu a za sadašnji kupim 4350 i neki blu ray čitač ( npr. ovaj (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1160065)S) i napravim si htcp .Ubijem dvije muhe jednim udarcom...napravim si jeftini a kvalitetni htcp i pređem na novu bržu platformu...Taman za izlazak Mafie II :D .[/quote:3qmwbjwf]
:o
Zadnji put kada sam gledao,blue ray citac se nije mogao naci za ispod 1500 kn.

bezimeni
05-01-2009, 09:39
Nova ati serija grafičkih kartica -5XXX

HD 5450 -> 640 SP + 16 TMUs (1 master chip)
HD 5650 -> 1280 SP + 32 TMUs (1 master chip + 1 slave)
HD 5670 -> 1920 SP + 48 TMUs (1 master chip + 2 slaves)
HD 5850 -> 2560 SP + 64 TMUs (1 master chip + 3 slaves)
HD 5870 -> 3200 SP + 80 TMUs (1 master chip + 4 slaves)

Prelaze na potpuno novi koncept.Grafe će imati po jedan glavni procesor te po nekoliko pomoćnih o čijem će broju ovisiti i sama snaga grafe.Navodno će čipovi zbog svoje male površine biti jeftini za proizvodnju pa se može očekivati vrlo konkurentna cijena.Ponovno , navodno , će nova serija biti do 70% brža od sadašnje....sobzirom na promjenu kompletne arhitekture mogao bih u to i povjerovati.Meni je najzanimljivije u svemu kako će same igre znati iskoristiti takva multi gpu rješenja.I kaj nas čeka za 5 godina...grafa sa 20 procesora ?


http://www.imagesforme.com/out.php/i292297_ATi5870Concept.png
http://www.imagesforme.com/out.php/i292298_ATi5000Series.png

Gwin
05-01-2009, 12:28
di si izvuko ovo ??

djeluje impresivno kao ideja..

a osim toga, niš čudnog.. procesori imaju sve više jezgri.. zašto bi gpu bila iznimka..

Sphinx
05-01-2009, 12:33
djeluje jebeno, samo je pitanje kako ce igre iskoristavati sve te jezgre, vjerovatno ce trebati vremena da to srede

Gwin
05-01-2009, 12:37
ha.. misliš onako kako su uspjeli posložit 4870X2 ??

bezimeni
05-01-2009, 12:41
guglaš i izbaci ti nekoliko takvih stranica ..klik (http://www.tomshardware.co.uk/forum/258763-15-photos-radeon-5800-series)

Možda je sve skupa djelo fotošopa...bumo vidli, meni izgleda uvjerljivo.A najviše me veseli , što će navodno sami čipovi biti mali površinom i jeftini za proizvodnju i to na novih 40nm.....tako da ni ove zvijeri nebi trebale biti skupe...uostalom na to smo i navikli od AMD-a .

05-01-2009, 12:46
bezimeni to je fake...

Gwin
05-01-2009, 12:50
http://forum.beyond3d.com/showthread.ph ... ost1208228 (http://forum.beyond3d.com/showthread.php?s=8661e415569748b31c2341a13910f367&p=1208228#post1208228)

netko je ovu ideju prebacio u sliku..

nažalost fake..

Dux
05-01-2009, 13:36
pa piše da je to samo koncept na slici.

Svinjoguz
06-01-2009, 19:06
Nvidia sljedeće godine namjerava vratiti brzinsku krunu pod svaku cijenu, što potvrđuju i informacije na stranicama VR-Zone. Kompanija, počevši već s drugim kvartalom, namjerava agresivni prelazak na 40-nanometarski proizvodni proces uz predstavljanje mnoštva novih proizvoda.



To istovremeno znači da će tek izašla (i trenutno vrlo rijetka) GeForceica GTX 260 s GT200b jezgrom rađenom u 55 nanometara imati relativno kratak životni vijek, isto kao i tek najavljeni GTX 285 i dvoprocesorski GeForce GTX 295. Navedene kartice već u drugom kvartalu zamjenjuje čip kodnog naziva GT212, a u trećem kvartalu stižu GT214, GT216 i GT218 za srednji i donji tržišni segment (zamjene za G94, G96 i G98) te integrirani čipset iGT209 kao zamjena za aktualni GeForce 9400/9300.



U četvrtom kvartalu je planiran GT300, Nvidijin grafički procesor s podrškom za DirectX 11. Naravno, još nema nikakvih službenih potvrda ni detalja o navedenim čipovima, a više informacija bi moglo biti objavljeno na CES-u koji počinje za nekoliko dana.

Razzarach
06-01-2009, 19:34
jupi
opet nove grafe astronomskih cijena :(

Constantine
07-01-2009, 00:41
http://www.gearlog.com/2009/01/ces_2009 ... ces_ne.php (http://www.gearlog.com/2009/01/ces_2009_logitech_announces_ne.php)
EDIT:slika visoke rezolucije: http://mms.businesswire.com/bwapps/medi ... download=1 (http://mms.businesswire.com/bwapps/mediaserver/ViewMedia?mgid=166837&vid=5&download=1)

Posebno mi se sviđa G35 headset.

Gwin
07-01-2009, 00:48
dobra keyba..

i impresivan dpi na mišu :D

Constantine
07-01-2009, 00:51
Miš mi se ne sviđa,identičan je G9 misu a on mi je grozan zato što je premal i ima premale glavne tipke,a i 4000 dpi na mom Lachesisu mi je zasada potpuno dostatno.

W3DR4N
07-01-2009, 00:52
200$ preporučenih za tipkovnicu znači oko 1400-1600 kuna kod nas. Preprepreviše.

Čeka se razerov odgovor. :P

Constantine
07-01-2009, 00:53
http://www.gearlog.com/2009/01/ces_2009_logitech_announces_ne.php
EDIT:slika visoke rezolucije: http://mms.businesswire.com/bwapps/medi ... download=1 (http://mms.businesswire.com/bwapps/mediaserver/ViewMedia?mgid=166837&vid=5&download=1)

Posebno mi se sviđa G35 headset.
Da sam krivi link,ovdje se vidi puno vise informacija:
http://finance.yahoo.com/news/Logitech- ... 74210.html (http://finance.yahoo.com/news/Logitech-Gives-Gamers-bw-13974210.html)

Sphinx
07-01-2009, 00:57
Pa mis je identican obicnom G9. Inace oprema je seksi, ali za meneSpotrebno nepotrebna. Ko voli, nek izvoli :D

bezimeni
07-01-2009, 09:35
Potpuno nepotrebno ali totalno poželjno .Tipkovnica izgleda bolje od dosadašnjih G tipkovnica ali i dalje dalekooooo lošije od illuminated ali to je stvar ukusa a u kvalitetu i vrhunsku izdržljivost ne sumljam jer sam se kod logi proizvoda uvjerio u nju. Miš je dobro poznat i o njemu ne treba ni pisati...po meni je trenutno najbolji na tržištu od onih što sam probao.G13 je po meni odlična stvar ali potpuno nepotrebna pored ovakve tipkovnice .Slušalice su najupitnije.7.1 zvuk ...to bi bilo odlično ako dobro izvedu makar sumnjam .
Uglavnom , ako netko izdvoji tolike novce za kompletni set kupiti će periferiju dostojnu kraljeva i miran je 10 godina minimalno .Ali u tome je i naveći problem.Periferija , iako kvalitetna i ovako fensi brzo dosadi a kako si ju astronmski puno platio žao ti je kupiti nešto novo iz čiste dosade osim ako nisi Paris Hilton.Eto ja svoj mx518 imam 3-4 godine i đubre je i dalje ko i prvog dana.Platio sam ga 370 kn što je tada za miš bilo ekstravagancija i danas kada poželim G9 nemam pravog opravdanja za kupovinu.Prokleto je izdržljiv .A tipkovnica, (đubre jedno) bu me vjerovatno nadživjela .

Karlo_from_Bjelovar
07-01-2009, 14:28
ja ZELIM TU G19 tipkovnicu... izgleda preeeedobro, 3 puta bolje od onih cyborga, g15, tarantule i sta ja znam cega...

blood4me
07-01-2009, 15:03
http://www.gearlog.com/2009/01/ces_2009_logitech_announces_ne.php
EDIT:slika visoke rezolucije: http://mms.businesswire.com/bwapps/medi ... download=1 (http://mms.businesswire.com/bwapps/mediaserver/ViewMedia?mgid=166837&vid=5&download=1)

Posebno mi se sviđa G35 headset.

Gwin
07-01-2009, 15:28
maestralno sročeno blood4me.. niti ja ne bih bolje napisao prazni post..

a tek kako si ga citirao.... zadivljujuće

Kalhant
07-01-2009, 16:38
maestralno sročeno blood4me.. niti ja ne bih bolje napisao prazni post..

a tek kako si ga citirao.... zadivljujuće

:rotfl:


ja ZELIM TU G19 tipkovnicu... izgleda preeeedobro, 3 puta bolje od onih cyborga, g15, tarantule i sta ja znam cega...


Meni je i dalje Roccat Valo najljepsa http://www.xsreviews.co.uk/images/press/valo.jpgSi jos ima antighosting koji se ne spominje nigdje u clancima koji govore o g19

Gwin
07-01-2009, 16:49
da. samo što roccat valo još nije izašla.. a najavljena je prije više od godinu dana

Constantine
07-01-2009, 16:51
maestralno sročeno blood4me.. niti ja ne bih bolje napisao prazni post..

a tek kako si ga citirao.... zadivljujuće

:rotfl:


ja ZELIM TU G19 tipkovnicu... izgleda preeeedobro, 3 puta bolje od onih cyborga, g15, tarantule i sta ja znam cega...


Meni je i dalje Roccat Valo najljepsa http://www.xsreviews.co.uk/images/press/valo.jpgSi jos ima antighosting koji se ne spominje nigdje u clancima koji govore o g19
Kako je odvratna ta tipkovnica,bas grozno izgleda.Spominje se kod G19 da je moguce istodobno pritisnuti 5 tipka sto je meni i skoro svakom sasvim dovoljno.

Kalhant
07-01-2009, 17:00
Kako je odvratna ta tipkovnica,bas grozno izgleda.Spominje se kod G19 da je moguce istodobno pritisnuti 5 tipka sto je meni i skoro svakom sasvim dovoljno.

100 ljudi 100 cudi :P

blood4me
07-01-2009, 19:35
maestralno sročeno blood4me.. niti ja ne bih bolje napisao prazni post..

a tek kako si ga citirao.... zadivljujuće
:rotfl:
Sry, na 4 foruma sam odjednom, i svaki me zajebava...
Napisao sam "G35 kupujem sigurno, a ostatak mogu samo gledat i plakat" pa mi nes zasralo :(