PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako Vi tweakate svoj sistem?



marijanovic
14-12-2005, 23:34
Koje Tweake koristite?
Koje programe?
Kakve drivere (normalne, omega, dna...) rabite?
Koliko Vam tweakanje pomaže?
Šta mi preporučate?

Inače radim po XP tweak companion knjizi (XPTC.pdf), PC-Play br 60, koristim anti-virus i anti-spyware program te GameGain i PCMedic i RegScrubXP te CCleaner.
Driveri obični, što noviji.
I možda još šta, kako kad... 8)
Meni dobro clockanje i tweakanje podigne i preko 1500 bodova u 3DMark2001.
Valja li to, ili je malo? (Bez 11500, sve-> >13000

Anthrax
15-12-2005, 11:52
clockam..a tweakam tako da sam podesim i iskompajliram kernel..(koristim Linux). U win sam koristio tune up ( tako nesto) utilities

Shark
15-12-2005, 17:52
Clockam i tweakam ...tweakam pomocu programa tuneuputilities2006 i tweak xp...

DeViL
15-12-2005, 21:56
oprostite na neznanju ali... što znači twekat :oops:

Ementaler
15-12-2005, 22:34
koristim startup cpl , xp antispy, spybot search and destroy, zone alarm suite, ccleaner, spyware blaster

zone alarm suite koristim jer jede najmanje memorije... sadrži firewall, antivirusni, im zaštitu, ma sve...

Startup cpl je maleni dodatak control panelu za kontrolu programa koji se pokreću na start up-u windowsa..
kad startup cpl zakaže koristim i "autoruns" koji također služi za kontrolu start up programa ,a li malo detaljnije i bolje od start up cpl-a.

spyware blaster updateam kad se sjetim ( jednom mjesečno ) i imunizeam.. isto tako i spybot... samo s njime još i provjerim jednom mjesečno ako je što prošlo kroz zaštitu...

xp antispy je odličan program za kontrolu programa i sistemskih servisa koji se pokreću bez našeg znanja ili ih se ne da normalno ugasit... ima puno opcija i toplo ga preporučam...

Koristim SP1 za win xp jer SP2 jede puno više memorije,a zaštita je minimalno veća... kad se pravilno sredi third party zaštita u obilku spybota , spyware blastera i zone alarma nema potrebe za sp2...

osim toga koristim i "pagedefrag" za defragment page filea... namješten mi je da se loada na početku te pri svakom startanju windowsa defragmentira page file što povećava performanse u određenim igrama...

univerzalne tweak programe ne koristim, rađe te sve tweakove napravim ručno preko registry-a, msconfig-a ili services.msc-a ... na taj način ne moram brinut dali imam instaliran tweaker ili dali sam sejvao postavke u tweakeru ili štajaznam...

daleko najbolji tweak koji možete napravit je "sređivanje" sistemskih servisa... možete slobodno ugasiti većinu njih...

Evo i teksta koji bi vam mogao pomoći... ;-)

Optimizacija Windowsa za gejmanje (http://www.cro-gaming.com/index.php?option=com_content&task=view&id=56&Itemid=2)

marijanovic
16-12-2005, 20:07
Ma i ja izvodim slično ko što je na toj stranici napisano + još više toga
Učlanjen sam i na http://www.devhardware.com/forums/
I tamo sam pokupio puno toga...
I iz PCPlaya, Vidia, PC-chipa i Hackera
I s neta.

Nego, zanima me, koliko da dignem clock

GeXcube Radeon 9600pro extreme Game Buster 128MB (R9600PROU-C3H)

Default je 400 sa 650 (325), inače držim 425 sa 700.
Neki kažu da je memorija Samsung 2.5ns (do 800mhz) neki 2.8ns, ja to nevidim od hlađenja. Inače imam tip hlađenja kao neki x800 samo što je hladnjak aluminiski, a ne bakreni.