PDA

Pogledaj cijelu verziju : Test tuniranja GeForce grafičkih kartica kroz registry



C
03-05-2008, 20:41
Ne znam dali je točno, pa bih volio da netko testira i javi mi.
Dakle, pokrenete neki text-ualni program i upišete u njega:


REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\NVIDIA Corporation\Global\NVTweak]
"CoolBits"=dword:00000003



Zatim odete na File>Save as, i odaberete All(*.*), i upišete pod kojim ga imenom želite spremiti, i morate upisati ekstenziju REG. Npr. spremite ga kao ime.reg, ili GF.reg, ili Test.reg. Morate upisati ime i ekstenziju.
Zatim odete desni klik na to i izaberete Marge>Yes>OK.

Pa onda pokrenete neki program koji ima mogućnost real-time praćenja grafičke kartice (npr. Everest), i imajte na oku dali će se mjenjati brzina radnog takta, frekvencija memorije i sl. od grafičke, izmjenjivavši u registry-u HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\NVIDIA Corporation\Global\NVTweak\CoolBits.
Ako nema nikakvih rezultata, možete izmjeniti to i resetirati PC, pa vidjeti, a ukoliko nastanu neki problemi, jednostavno obrišite it registry-a HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\NVIDIA Corporation\Global\NVTweak.

Zatim javite, dali ovo šljaka. :roll:

BTW Čuo sam da ovo radi, ali nemam GF karticu, pa ne mogu testirati.

Edit: Zaboravih...


GeForce Overclocking CoolBits Reg description
Easily overclock your video card, and have smoother video and better frame rates
With a couple of registry modifications, you can easily overclock your video card, and have smoother video and better frame rates.

When you run this file to edit the registry, it change the values of the keys that allow you to use the factory overclocking utilities from Nvidia.

Double-click the geforce_overclock.reg and you'll see a window that says, "Are you sure you want to add the information?"

Click Yes and the program will edit the registry. Once it's edited you'll see a window telling you the information has been successfully entered into the registry.

Click OK and reboot.

Now Right-click the desktop and select "Properties" from the menu.
Select the "Settings" tab. A button labeled "Advanced" will appear.
Select the icon tab with the name of your card on it. )GeForce 3 for example). You'll see a slider type menu with a NEW option named "Clock Frequencies" You can now control the frequency of the Nvidia's card memory and core speed independently.

Easy.. huh ? :D

Yes it's not a revolution, this method is very old but seems many people need it :)

Dakle, testirajte i tako. :D
Isto je kao što sam rekao i prije ovog edita, samo sam rekao kompliciranije.
Želim se samo uvjeriti dali radi.

Jack v2.0
09-05-2008, 18:21
kad se doda novi DWORD u registriju Coolbits onda se pojavi integrirani overklok za grafičku u kontrol panelu; a šta točno služi ovo šta si ti naveo? za klokanje već ima rivatuner ili atitool

C
10-05-2008, 01:38
Da, znam da za overclockiranje ima programa, ali ovaj je baš za GF grafičke kastice, gdje se dobije mogućnost klokanja u opcijama grafičke. Ono, desni klik properties, settings, advanced, i opcije grafičke...
Tamo bi se trebala pojaviti dva bara, jedan za jezgru procesora, drugi za frekvenciju memorije...

Jack v2.0
10-05-2008, 14:21
probat ću

10-05-2008, 14:26
Staro staro...čemu se zezat s time kad možeš skinuti ovo i dobiš istu stvar :)

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=911

C
10-05-2008, 22:26
Zezati se s time? To je smao desni klik>marge, ili dvo-klik na jednu ikonicu, i dobiješ istu stvar...
Ovo tvoje je vjerojatno neki install...

C
10-05-2008, 22:28
Zezati se s time? To je smao desni klik>marge, ili dvo-klik na jednu ikonicu, i dobiješ istu stvar...
Ovo tvoje je vjerojatno neki install...

Jack v2.0
11-05-2008, 18:37
Ma ovo šta je dao amd sam već imap prllike koristit,ali tako i tako nikakve koristi od svega

Jesi to ti C onaj šta je bio moderator ili je to neki drugi C?

C
14-05-2008, 16:33
Da, taj sam, a zašto?

Jack v2.0
17-05-2008, 19:57
a ono malo glupa pitanja postavljaš

C
17-05-2008, 20:05
Kao npr.?

Vidim, ti pametnija postavljaš.

Jack v2.0
17-05-2008, 20:23
:pray: inače ja sam Jack5 pa sam sada Jack v2.0

C
17-05-2008, 20:37
Da, i?
Opet ne znam tko si. :D
Nećemo u OffT, postoji PP...