PDA

Pogledaj cijelu verziju : Debela slova[REŠENO]



D4MB4
30-04-2008, 15:32
trebam pomoć ak neko zna kak se vracaju slova na normalu meni se odjednom sve povecalo podebljalo sve mi piše u arial black formatua neznam povrattit to nazad sada npr.u utorrentu mi pisalo brije downlaods a sada Down...zato što se sve povećalo i podebljalo help plz,i sve mi je u windows classic style al kad vratim na xp temu vrati se sve sam slova ostanu u windows cllasic stylu...pa iritira malo

NoNCoNFoRMiST
30-04-2008, 17:11
desnom na desktop=>properties=>appearance=>font size stavi na normal

D4MB4
30-04-2008, 17:31
probo već al nije pomoglo :cry:

C
30-04-2008, 18:48
Ja sam imao taj isti problem.
U glavnom, Arial style ti je "nedokučiv", a Arial Italic i Arial Black su "dokučivi".
Većina programa koristi Arial, ali pošto je taj format text-a "nedokučiv", svaki program uzima font onog sljedećeg, a kod Ariala, to je Arial Black koji je boldan. A da nisu dokučivi Arial i Arial Blac, bio bi onda Arial Italic, itd.
Ili si pobrao malware-a, ili si se zajefrkavao s fontovima.
Možeš popraviti na sljedeći način:

Uzmi USB Stick ili neku disketu i otiđi na neki PC koji je "zdrav."
Otiđi na tom PC-u u Windows\Fonts\ folder i vidjeti ćeš da nećeš moći kopirati fontove od tamo, što znači da ćeš ih trebati move-ati na svoj USB ili disketu.
Označi:
-Arial (TrueType) [arial.ttf]
-Arial Alternative Regular (TrueType) [arialalt.ttf]
-Arial Black (TrueType) [ariblk.ttf]
-Arial Black Italic (TrueType) [arbli___.ttf]
-Arial Bold (TrueType) [arialbd.ttf]
-Arial Bold Italic (TrueType) [arialbi.ttf]
-Arial Italic (TrueType) [ariali.ttf]
-Arial Narrow (TrueType) [arialn.ttf]
-Arial Narrow Bold (TrueType) [arialnb.ttf]
-Arial Narrow Bold Italic (TrueType) [arialnbi.ttf]
-Arial Narrow Italic (TrueType) [arialni.ttf]
-Arial Rounded MT Bold (TrueType) [arlrdbd.ttf]
-Arial Unicode MS (TrueType) [arialuni.ttf]
-i označi još njih kojima ime počinje s Arial. Ako nema svih ovih na listi, nema veze, obilježi one koje ima.

Zatim, kada si ih označio, mišem ih uzmi i preseli na svoju disket ili USB Stick. Ako se dogodi da ih doslovno premjesti (znači da ih više nema u Windows\Fonts, nego na disketi ili USB-u), onda ih označi sve na disketi/USB-u, desni klik, copy, i u Windows\Fonts\, paste, tako da ispadne, da si ih kopirao.
A ako se dogodi da ti ih kopira, što znači da su i dalje ostali u Windows\Fonts, i kopirao ih na tvoju disketu/USB, onda je sve OK.
Fontovi koje kopiraš moraju na kraju biti u Windows\Fonts folderu i na tvojoj disketi/USB-u.

Kada dođeš doma, pokreni svoj PC u safe modu, stavi disketu unutra ili USB na koji si prebacivao, i sve to obilježi na njima, desni klik, copy, pa onda dotiđi u Windows\Fonts i tamo stisni desni klik, paste, i pitati će te dali ih hoćeš zamjeniti, i odaberi "Yes to All".
Zatim će ti ići install fontova prikazivajući dva bara kako se pune, i kada to završi, resetiraj PC, neka se normalno pokrene i stvar riješena!

Ne pokušavaj za badava nekim programima niti nekim opcijama, jer su ti ti fontovi razvaljeni i ne rade, sve dok ih ne zamjeniš onim ispravnima, i kada ih zamjeniš, onda je sve kako treba biti.

Ako imaš SP2 novijih verzija, potraži u njemu šifrirane fontove, i od tamo ih kopiraj u Windows\Fonts, resetiraj PC i opet je sve riješeno!

Edit: Ja sam to vršio preko Virtual MachineWare-a, tj. od tamo sam kopirao fontove u ovaj Windows, direktno iz Windows\Fonts u Windows\Fonts.

HalF-DeaD
30-04-2008, 20:21
Uploadam na rapidshare ove fontove

C
30-04-2008, 20:40
Eto čovjeka koji je voljan uploadati fileove. :D

HalF-DeaD
30-04-2008, 21:05
http://rapidshare.com/files/111577612/arialfontovi.rar

D4MB4
01-05-2008, 14:01
hvala na pomoći puno uspjelo je hvala na uploadu :thumbs2:

C
30-03-2009, 17:25
Uploadaj opet (bilo tko), treba mi da frendu popravim PC, ima isti problem, a ja neću imati vremena, a taj što si već stavio na RS je davno isparilo.

Sickmanno1
30-03-2009, 23:19
http://www.megaupload.com/?d=R6RE4666

C
31-03-2009, 18:40
Hvala, iako mi sada više ne treba, riješio sam to. :)