PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pitanje za ljude koji posjeduju bežični miš ili tipkovnicu



NoNCoNFoRMiST
30-04-2008, 15:29
Ovako. Nemam iskustva sa bežičnim miševima i tipkovnicama, i zanima me kako se to puni, kolko traje, nadam se da ne idu obične baterije u to lol.

Hvala!

(nub sam)

Xeno Zero
30-04-2008, 17:05
Gle sve ti je to ovisi od modela do modela, neki miševi koji se pune če držat i po tjedan dana , a oni kojima se mjenjaju baterije drže dosta dugo, sam kaj je to sve relativno kolko ga koristiš , makar ja spadam u onu grupu sa žicama :)

bad0me
30-04-2008, 19:48
Ovako. Nemam iskustva sa bežičnim miševima i tipkovnicama, i zanima me kako se to puni, kolko traje, nadam se da ne idu obične baterije u to lol.

Hvala!

(nub sam)


Idu punjive baterije, a kolko se dugo pune ovisi o punjaču. Miš troši puno više struje od tipkovnice, pa u nekim kompletima dobiješ stalak za punjenje

Sickmanno1
30-04-2008, 20:44
zato bolje kupi tipkalo i mis na plavizub ak ti vec smeta zica <_<

flander
30-04-2008, 20:51
imam onaj set od T-coma kaj sam dobil ui njega ti idu one obične AA baterije, traju po cca 5 mjeseci, prije neg kaj su prazne svijetli ti lampica tjedan dana prije

karloman
30-04-2008, 21:57
imam bežičnog i miša i tipkovnicu, Logitech....u tipkovnicu idu dvije AAA baterije i sporije se troše nego ove na mišu u kojeg idu dvije AA.....imam onaj punjač za AA baterije tak da imam ove dvoje baterije za miš već cca 3god..... :D ....već su došle do zasićenja, trebam to mijenjat i uglavnom zajebancija.....najbolje ti je kupit ili žičano ili pkavi zub.... :thumbs2:

vex
02-05-2008, 05:55
Meni se prije 2 mjeseca skidao punjač , i sad kupujem baterije .. nema više zaj. a te duracell-ove traju jako dugo (i do 3 tjedna) , puno duže nego te philipsove iz punajača.


Btw , koliko dođe prosječna bluetooth tipkovnica?

karloman
02-05-2008, 09:11
teško je reči kolko dođe prosječna kad je mali izbor BT tipkovnica, dosta ih imaš u Hgspotu, pa si pogledaj.....u Linksu je jedna za 570kn....makar ti je najbolje uzeti žičnu, tak si jedino siguran da nebude krepala usred igre...... :thumbs2:
u slučaju da ne popuštaš i baš mora biti BT, moja preporuka je ovo(ima ju frend, predobra je)....link (http://www.hardveraj.hr/shop/product_info.php/cPath/95_132/products_id/482?osCsid=c66dd433e43d0ccfc81da7e8bdcbaaab)

Lord Jambrek
02-05-2008, 20:38
Ja imam MX Revolution i baterija traje cca tjedan dana

Matilda Mother
03-05-2008, 10:47
kako tako kratko? :o

u mom starom mišku je znala trajat duugo, na tipkovnici i po godinu dana(dvije 3A), s tim da su radili oboje po čitav dan

lizard
03-05-2008, 11:35
u tipkovnicama traje duze u misu se dosta brzo trosi..

C
03-05-2008, 11:52
Ja koristim već dvije godine bez žičnu tastaturu i miša.
Baterije u tastaturu i miša idu standardne AA baterije, dvije.
Vijek trajanja je jako veliki. Tastaturu perem pod vodom svaka 2-3 mjeseca i još nije crkla. Ako se namoči elektronika, neće raditi, ali kada se osuši, sve k'o raketa šljaka.

Što se tiče potrošnje baterija, u tastaturi dvije AA baterije od 1.2 V (ne 1.5), traju po pola godine, ali u mišu se spizde u mjesec dana, jer kada recimo preko noći ostaviš mišonju, laser gori i gori, i baterije se potroše u max. mjesec dana.
Za baterije ti preporučujem da uzmeš 4 punjive AA baterije. Punjive AA baterije su snage 1.2 V, a ne 1.5, i duže traju, a puniti ih možeš svakih 6 mjeseci, jednu noć.

Što se tiče funkcionalnosti, tastatura je OK, ali miš ti je vrlo ne precizan, tj. ako radiš neke precizne poslove, radije koristi žični miš.

Ja sam kod sebe na PC spoio bežičnu tastaturu i bez žični miš na USB odašiljač, a iznad daske gdje mi to sve stoji sam spoio žični miš i žičnu tastaturu, tako da mogu raditi na dva miša i na dvije tastature, ovisno za šta mi treba.
Ako radim neke poslove, onda koristim žični miš, a za ostale stvari bez žični, kao i u igrama, koristim ono što mi odgovara u pojedinoj situaciji. Dvije ploče, na donjoj bezžične stvarčice, i na njima sam naučio raditi, a na gornjoj žične, tako da mi ni premještavanje ruku sa jednih na drugu ne smeta.

Ali ako ćeš bez žične stvarčice koristiti na 1-2 metra, ne isplatiti se.
A ako imaš problema sa vučenjem žičnog miša, jer kablo zapinje, onda OK, većina zna kako ti je, ali onda prvih tjedan dana ćeš imati tik potezati bez žičnog miša, misleći da je kablo zapelo, he, he.

karloman
03-05-2008, 12:39
kako tako kratko? :o

u mom starom mišku je znala trajat duugo, na tipkovnici i po godinu dana(dvije 3A), s tim da su radili oboje po čitav dan
MX Revolutionima ima svoje postolje za punjenje i nejdu nikakve baterije u njega, eto zašto.....


Ja koristim već dvije godine bez žičnu tastaturu i miša.
nisam uspio shvatiti o kojoj se tipk. i mišu radi.... :|

C
03-05-2008, 13:45
Pa, koristim bez žičnu tastaturu, bez žični miš, i žičnu tastaturu i žični miš. Sada jasnije?
Ako pitaš koja je bez žična tastatura, ona je Logitech Deluxe Cordless Pro Desktop. Nije baš nešto svemirsko, kao današnje, stara je ipak dvije godine.
Evo slike, oriđiđi ista:
http://www.t3shop.net/catalog/images/inetrnet%20pro.jpg


...s tim da su radili oboje po čitav dan
O tome i ja trabunjam, samo za sadašnjost, ne za prošlost.

karloman
03-05-2008, 15:07
Pa, koristim bez žičnu tastaturu, bez žični miš, i žičnu tastaturu i žični miš. Sada jasnije?
Ako pitaš koja je bez žična tastatura
a nego kaj sam drugo pital, daj malo pažljivije čitaj i ne skači odma.... :thumbs2:

C
03-05-2008, 15:32
Ma, ova ti sada stoji maximalno 200 kn, a za 200 kn možeš naći bolju od moje (ove na slici).

Dux
03-05-2008, 22:16
ako kupuješ bežično onda kupi barem logitechovo nešto, nikako nešto lošije!

Mjutant
07-05-2008, 09:53
Ja u tipkovnici bateriju nemijenjam i po mjesec tjedna,u mišu malo cesce jer ga vise koristim,svakih 2-3 tjedna otprilike...i u tipkovnicu i miš idu paterije,standardne AA al su punjive i miš ima svoj stalak na kojem se puni...preko noci je pun,a za tipkovnicu punim baterije na posebnom punjaču

C
07-05-2008, 10:18
Najbolje su punjive. Jest da su slabije za 0.3 V, ali i duže traju. Recimo, prije, uzmem Durasell, i slušam discman dva dana, a sa punjivim baterijama po tjedan dana, svaki dan, svaku noć, uvijek na max. pojačano.

Za sada koristim 4 × AA i 2 × AAA baterije, punjive, naravno.
1800 mAh-a koristim za discman, mišonju i te stvarčice, pa non-stop mi te baterije u hodu i radu, a 2700 mAh koristim samo za tipkovnicu. Govorim o AA.