PDA

Pogledaj cijelu verziju : Is it just me?



Dr. Kam
30-04-2008, 12:07
Ili ste i vi primjetili da je velika većina ovog foruma, oprostite, ali nepismena. Pogotovo koliko sam primjetio, mlađi ljudi, znači ispod 18. Ne kužim, šta su izbacili pravopis iz školi sad?

Ne znam kako vas, no što se tog tiče sam povelika picajzla, pa mi malo i smeta i zna se zalomit da nekog i ispravim (č i ć, ije i je, ne prepoznavanje glasovnih promjeni... itd.).

Dakle, jel vas smeta? :rambo:

Edit: jednom davno sam već napravio ovakav post, no mislim da ga više nema.

Lord Jambrek
30-04-2008, 12:14
Internet je općenito najveće leglo nepismenosti.

cropir
30-04-2008, 13:13
i sta sad?

Kenyi
30-04-2008, 13:21
80% ovog foruma ne zna koristiti jer i jel.

Ogg The Dogg
30-04-2008, 13:25
gle, malo si preozbiljnos shvatio pisanje ovdje.ne znam što je tolko bitno da riječi budu gramtički točne. ako razumiješ šta je neko htio reć ne vidim u čemu je problem. meni se ne da razmišljat o tome šta sam dobro napiso a šta nevalja. i ako sam dbro skužio, nikom od ljudi koji su postali rpije mene ne smeta kad dalatinci napišu npr. nisan i take stvari. zato i mene zaboli kako ti pišeš dokle god razumijem šta si hti reć. amen

Edi Sm187
30-04-2008, 14:32
@Dr. Kam-Ne brini se, nisi samo ti. Meni se općenito nepismenost na internetu gadi, pa se trudim pisati kako treba.

unknown
30-04-2008, 15:23
muahahhahahaha.... sve je to moj masterplan, da svi. postanu; glupi ko amerikanci pa da ja mogu preuzeti vlast u hrvatskoj?"# lol

SkunK
30-04-2008, 15:27
Uglavnom 90% ljudi se ne trudi pisat pravilno ukljucujuci i mene, a da ne govorim o tipfelerima...

Dreamer Deceiver
30-04-2008, 15:58
e ovaj reikov post itekako potpisujem

Lord Jambrek
30-04-2008, 16:52
muahahhahahaha.... sve je to moj masterplan, da svi. postanu; glupi ko amerikanci pa da ja mogu preuzeti vlast u hrvatskoj?"# lol

zar već nismo?

Dr. Kam
30-04-2008, 16:55
gle, malo si preozbiljnos shvatio pisanje ovdje.ne znam što je tolko bitno da riječi budu gramtički točne. ako razumiješ šta je neko htio reć ne vidim u čemu je problem. meni se ne da razmišljat o tome šta sam dobro napiso a šta nevalja. i ako sam dbro skužio, nikom od ljudi koji su postali rpije mene ne smeta kad dalatinci napišu npr. nisan i take stvari. zato i mene zaboli kako ti pišeš dokle god razumijem šta si hti reć. amen

E čovječe, di si ti vidio da sam ja igdje spomenuo lokalizme? Stvari poput: ideju, rijeć, natprosijećno itd. su pravopisne greške, ti bi se prvo trebao malo educirat, pa mi onda reci da te zaboli, ovako se osjećam kao da raspravljam sa nekim iz 4. osnovne.

Da, i mogao bi poraditi na ponašanju također...

Ako te briga kako tko piše, čestitam! Polako te asimiliraju u anglo-saksonski krug nepismenih vodoinstalatera. Ne bi se čudio da su i oni tako počeli, pa sada ne znaju gdje se nalazi Pariz, Sj. Koreja, Australija itd.

A8SuCBHqXtQS- evo pa pogledaj malo :bravo:

Nightyx
30-04-2008, 17:04
E zaboli me kak se piše, pogotvo na ovakvom gamerskom forumu, neka se autor ove teme upuca, a svima kojima smetaju gramatičke pogreške neka se objese.

Dr. Kam
30-04-2008, 17:07
Hahahaha, fala na dobrim željama malac, i tebi puno sreće želim. :thumbs2:

Nije stvar o gramatičkim pogreškama, nego ćete se tako naučit pisat pa ćeš uvijek tako pisat i tako pokazivat svoje neznanje. O balavom ponašanju neću ni pisat. Vidim da se teško argumentirano raspravljat...

K4ciga
30-04-2008, 17:47
Jako mi smeta,većinu pogrešaka ipak pravi Flander.Svaki,ali svaki post puca od nepismenosti. Posebno u ovoj (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=23261),prvi post,
"skupljam ot kad znam za sebe" -.-

K4ciga
30-04-2008, 18:07
E zaboli me kak se piše, pogotvo na ovakvom gamerskom forumu, neka se autor ove teme upuca, a svima kojima smetaju gramatičke pogreške neka se objese.
Koji ti je k**ac? Čovjek je normalno pitao dali vam smetaju gramatičke pogreške,odmah objesi se.Jebote.

Death By Sexy
30-04-2008, 19:22
SNe kužim, šta su izbacili pravopis iz školiSsad?

da smeta me...

ne ne smeta me nek pišu ljudi kako žele bitno da se shvati što žele reći..

koliko imaš god. ak se smije znati? curious george

Jerry
30-04-2008, 19:26
pa bmk kak piše,ak piše razumljivo onda super,odnosno ako se shvaća što želi reći,a ak piše neš tamo isusovski onda ono...

KI KI
30-04-2008, 20:04
Ja imam 19 pa često pišem pogreške! Pa Kaj? Neda mi se ispravljati!
ja imam 14 i isto tako... makar ja i ispravljam koje vidim...

Dr. Kam
30-04-2008, 20:27
[quote="Dr. Kam":231jsgtm]SNe kužim, šta su izbacili pravopis iz školiSsad?

da smeta me...

ne ne smeta me nek pišu ljudi kako žele bitno da se shvati što žele reći..

koliko imaš god. ak se smije znati? curious george[/quote:231jsgtm]

21. i još sam ja nepismeni strojar pa me ipak neke "ogromne" pogreške smetaju. Ma ne smetaju me, samo je ružno vidit tako nešto..

Lord AngelRI
30-04-2008, 20:56
da i šta sada?? ako netko stavi ć umjesto č ili zaboravi i ili j, da i?? jako velika stvar, ima pametnijih stvari u životu....

LD
30-04-2008, 21:15
Ili ste i vi primjetili da je velika većina ovog foruma, oprostite, ali nepismena. Pogotovo koliko sam primjetio, mlađi ljudi, znači ispod 18. Ne kužim, šta su izbacili pravopis iz školi sad?

Ne znam kako vas, no što se tog tiče sam povelika picajzla, pa mi malo i smeta i zna se zalomit da nekog i ispravim (č i ć, ije i je, ne prepoznavanje glasovnih promjeni... itd.).

Dakle, jel vas smeta? :rambo:

Edit: jednom davno sam već napravio ovakav post, no mislim da ga više nema.

Da, dosta mi to smeta zato jer sam poceo sam korisiti takvu gramatiku, jednostavno pokupim to sa neta.

Maja
30-04-2008, 21:20
ma ko vidjo pisat pogriješke? niko ovdi ne piše griješke... ja vidjo tak... :rotfl:

a šalim se, ja često pišem ne baš pravilno, al ono... barem ne pišem KUČA, ĆOVJEK, ĆOKOLADA i sl. i ne pišem DOBIJO :D

Dreadlock
30-04-2008, 21:21
ne zamaram se s time,ni ne procjenjujem ljude po tome

Nightyx
30-04-2008, 21:22
Uuuuuuu toliko bitne gramatiĆke pogreške!!

Pa ovakvih tema je bilo na bacanje 100% sam siguran, bilo je cak i ankete jel vam smeta ili ne. I sad opet idemo pricat o gramatičkim pogreškama....

@LL21 - 2 god sam na forumu i svaki put kad sam "nadrndan" dolazim ovdje kritizirati doslovce žalosne teme, to je jednostavno tako ne mogu si pomoći, ti si u pravu :(

@Dreadlock - slažem se s tobom, naravno što se tiče gramatičkih pogrešaka...

Death By Sexy
30-04-2008, 23:48
[quote="Death By Sexy":ewoc4882][quote="Dr. Kam":ewoc4882]SNe kužim, šta su izbacili pravopis iz školiSsad?

da smeta me...

ne ne smeta me nek pišu ljudi kako žele bitno da se shvati što žele reći..

koliko imaš god. ak se smije znati? curious george[/quote:ewoc4882]

21. i još sam ja nepismeni strojar pa me ipak neke "ogromne" pogreške smetaju. Ma ne smetaju me, samo je ružno vidit tako nešto..[/quote:ewoc4882]

zato sam ti i boldao ŠKOLI jer je nepravilno napisano, a otvaraš temu o tome :wink:
just bustin' your chops

flander
30-04-2008, 23:53
Ili ste i vi primjetili da je velika većina ovog foruma, oprostite, ali nepismena. Pogotovo koliko sam primjetio, mlađi ljudi, znači ispod 18. Ne kužim, šta su izbacili pravopis iz školi sad?




iz školA

Dr. Kam
01-05-2008, 04:46
Prilično sam siguran da je iz "škola", jer taj nastavak ide kada se generalizira općenito, makar, ja mislim da ni "školi" nije tako marginalna pogreška. Ipak sam pisao to sa temp. od 38.5, pijem Silapene 1500mg :P, pa malo razumijevanja molim (doooobar izgovor^^, al istinit) Ipak, lijepo si uočio^^ Ma kažem vam, čak i ja kao nepismeni strojar se ovdje osjećam kao doktor lingvistike, sve mi neugodno.

OT: Nightyx: Ja sam od 9. mjeseca 2005. na forumu, ovo mi je drugi acc jer mi je prvi banan jer sam jedan dan prekipio i poslao takvog "cyber - frajera" kao što si ti u rodni kraj. Nije mi ni zasmetalo što je taj lik admin, pa eto ban.

Da, i ta anketa koja je bila, je bila moja tema tkđ, no onda nisi ništa iskomentirao, prije godinu il dvije. Naglo naraslo nešto dolje, ha?

ScorpiuS
01-05-2008, 06:15
Nevjerujem da ja često pišem gramatičke greške, a i kod drugih ih ne primjećujem ili nikad nisam obraćao pađnju.

Death By Sexy
01-05-2008, 09:45
Prilično sam siguran da je iz "škola", jer taj nastavak ide kada se generalizira općenito, makar, ja mislim da ni "školi" nije tako marginalna pogreška.

ne nije marginalna...!?

http://www.merriam-webster.com/dictionary/marginal

Dr. Kam
01-05-2008, 11:21
E stvarno ne znam zašto sam to tamo napisao... A svašta mogu napisat, kad pišem bolestan u 04:46 ujutro.

Greška, moja greška...

MoNDi
01-05-2008, 17:22
Ili ste i vi primjetili da je velika većina ovog foruma, oprostite, ali nepismena. Pogotovo koliko sam primjetio, mlađi ljudi, znači ispod 18. Ne kužim, šta su izbacili pravopis iz školi sad?

Ne znam kako vas, no što se tog tiče sam povelika picajzla, pa mi malo i smeta i zna se zalomit da nekog i ispravim (č i ć, ije i je, ne prepoznavanje glasovnih promjeni... itd.).

Dakle, jel vas smeta? :rambo:

Edit: jednom davno sam već napravio ovakav post, no mislim da ga više nema.
Ja nemam slova sa kvacicama jer mi je sve na njemackom. A neda mi se stalno mjenjati samo za forum. :( Sto se tice greska... nikada nisam naucila hrvatsku gramatiku pa po osjecaju pisem i pricam. A osjecaj se bas ne slapa uvijek s pravilnom gramatikom. ^^

spidEY
01-05-2008, 20:02
viewtopic.php?f=82&t=23289 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=23289)

Guber
02-05-2008, 20:26
Pa treba se truditi pisati točno koliko je kome u mogućnosti i naravno koliko se kome da.

Cthulhu
03-05-2008, 11:34
ja uvijek pokusavam pisati sto tocnije mogu,forum ne bi trebao biti leglo nepismenih idiota.

Norther
03-05-2008, 11:54
isuse cime se vi zamarate, boli me kako ko pise dok god mogu procitat.
evo recimo ja ne pisem č,ć,š,đ,dž iz razloga jer nisam ih naviknut pisati na kompu, a ne jer neznam di sta ide.
i jos nesto, štokavica mnogo saka.

TeraBajt
03-05-2008, 19:05
zato sam i napisao ovo (http://www.pc-riders.net/forum/index.php?topic=578.0)S;)

ne smeta me kad ljudi zanemaruju gramatiku u postovima, smeta me kad se to radi u časopisima (pc*khm*play*khm*), televizijama i ostalim krepovima ;)

Maja
03-05-2008, 20:43
zato sam i napisao ovo (http://www.pc-riders.net/forum/index.php?topic=578.0)S;)

ne smeta me kad ljudi zanemaruju gramatiku u postovima, smeta me kad se to radi u časopisima (pc*khm*play*khm*), televizijama i ostalim krepovima ;)

pa ne bi bilo kewl da sve napišu pravilno!
btw, jesi ti to upravo pcp nazvao krepom?

Fenrir
03-05-2008, 23:55
Nevjerujem da ja često pišem gramatičke greške, a i kod drugih ih ne primjećujem ili nikad nisam obraćao pađnju.
http://diy.despair.com/output/poster95360714.jpg

Maloki
03-05-2008, 23:56
Nevjerujem da ja često pišem gramatičke greške, a i kod drugih ih ne primjećujem ili nikad nisam obraćao pađnju.
ISUSE KRISTE, NEMREM VJEROVAT :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

TeraBajt
04-05-2008, 09:48
zato sam i napisao ovo (http://www.pc-riders.net/forum/index.php?topic=578.0)S;)

ne smeta me kad ljudi zanemaruju gramatiku u postovima, smeta me kad se to radi u časopisima (pc*khm*play*khm*), televizijama i ostalim krepovima ;)

pa ne bi bilo kewl da sve napišu pravilno!
btw, jesi ti to upravo pcp nazvao krepom?

ne, ja smatram pcplay šitom ;)

a to da nebi bilo kewl, khm, barem hrvatske rijeci da napisu pravilno...

Kenyi
04-05-2008, 09:48
:pray: pađnja i nevjerujem ane :pray:

Maloki
04-05-2008, 12:07
ne, ja smatram pcplay šitom ;)

a to da nebi bilo kewl, khm, barem hrvatske rijeci da napisu pravilno...

TO FATZO HAHAHA RECI TI NJIMA OLOLOLOLOLOLOLO

Maja
04-05-2008, 12:16
:pray: pađnja i nevjerujem ane :pray:

a malo se dečko zabunio, ž i đ su blizu... jel "kuĐite" ? :rotfl:

TeraBajt
04-05-2008, 13:24
ne, ja smatram pcplay šitom ;)

a to da nebi bilo kewl, khm, barem hrvatske rijeci da napisu pravilno...

TO FATZO HAHAHA RECI TI NJIMA OLOLOLOLOLOLOLO

oke, :|

Maja
04-05-2008, 13:30
možda na pc ridersu pišu pravilno, jel?! :?

TeraBajt
04-05-2008, 13:32
možda na pc ridersu pišu pravilno, jel?! :?


oki, ljubomorna gamad, ja samo reko da mi se ne svidja casopis pcplay, a drzite se ko da vas ocu klat... :|

Maloki
04-05-2008, 13:34
Ljubomorna gamad? :))))))

TeraBajt
04-05-2008, 13:40
Ljubomorna gamad? :))))))
sry malo sam brzoplet, al neojte mi sudit na temelju tog sto sam clan communitya ciji su admini protiv ovog communitya, ja samo zelim biti clan oba dva :)

MoNDi
04-05-2008, 13:40
možda na pc ridersu pišu pravilno, jel?! :?


oki, ljubomorna gamad, ja samo reko da mi se ne svidja casopis pcplay, a drzite se ko da vas ocu klat... :|
Zasto si onda na ovom forumu??! :o

TeraBajt
04-05-2008, 13:42
pa nisam reko da mi se ne svidjaju ljudi koji cine pcplay community :)

MoNDi
04-05-2008, 13:45
I zasto smatras sitom? Mislim, objasni. Mogla bi i ja reci da je ridersforum glupost a nitko ne bude razumio zasto (btw: nije).

TeraBajt
04-05-2008, 13:51
I zasto smatras sitom? Mislim, objasni. Mogla bi i ja reci da je ridersforum glupost a nitko ne bude razumio zasto (btw: nije).

zato, sve to ide na gore, mislim, svaka cast uvodniku, ali to je stvarno malo sadrzaja i nije ok prodavati onoliko malo za onoliko puno para...

nemoj me krivo shvatit, pcplay forum je super, ja sam mislio na časopis ;)

btw, odosmo mi u offtopic :)

_ZlayA_
04-05-2008, 14:00
erm ovo je neformalan forum tak da...

Maja
04-05-2008, 14:07
možda na pc ridersu pišu pravilno, jel?! :?


oki, ljubomorna gamad, ja samo reko da mi se ne svidja casopis pcplay, a drzite se ko da vas ocu klat... :|

ljubomorna gamad?! :?

Lord AngelRI
04-05-2008, 21:29
zato sam i napisao ovo (http://www.pc-riders.net/forum/index.php?topic=578.0)S;)

ne smeta me kad ljudi zanemaruju gramatiku u postovima, smeta me kad se to radi u časopisima (pc*khm*play*khm*), televizijama i ostalim krepovima ;)

da tu se slažem...

wiseguy
07-09-2008, 10:43
što ima veze,ionako svi koristimo kratice.lol

seahawk37
07-09-2008, 10:45
e ovu temu sam ja htio otvorit :wink:
nisam ni skuzio ovu :?

btw da smeta me

flander
07-09-2008, 10:49
kad ste svi cijepidlake/cjepidlake

Cthulhu
07-09-2008, 10:50
greške se dogode svakome...

seahawk37
07-09-2008, 10:51
ma sramota je da ljudi koji su zavrsili osnovnu napisu svjet, cvjeće, dijeca, smješno...

iznogud1515
07-09-2008, 10:52
ja zato, ako nisam siguran za neku riječ, upišem tu riječ u google i stvar riješena. :D

Cthulhu
07-09-2008, 10:52
doduše,takva sranja su neoprostiva...

flander
07-09-2008, 10:53
ma sramota je da ljudi koji su zavrsiliSosnovnu napisuSsvjet, cvjeće, dijeca, smješno...

seahawk37
07-09-2008, 10:54
naucen sam pisat na eng... ne radim gramaticke pogreske kao ove koje sam naveo

njub
07-09-2008, 11:22
lol?

seahawk37
07-09-2008, 11:24
cemu spam? sta oces? sto te muci?

Cthulhu
07-09-2008, 11:24
htio sam isto to da napišem...

njub
07-09-2008, 11:26
sta koga boli k kako ja pisem...ako mi se neda veliko malo slovo zarezi tocke n' shit ja neČu

Cthulhu
07-09-2008, 11:28
pa da....ti si ono,tako uber cool da možeš kako hoćeš!!!niko tebi ne može zapovijedati,ti si facaaaaaa!!!!

njub
07-09-2008, 11:28
pa da....ti si ono,tako uber cool da možeš kako hoćeš!!!niko tebi ne može zapovijedati,ti si facaaaaaa!!!!
naravno

seahawk37
07-09-2008, 11:29
njub kako si mocan :pray: daj citaj malo prije neg pocnes radit budalu od sebe

Sonic_Moronic
07-09-2008, 11:43
Da, smeta mi. Jako. Pravila gramatike su uvažena pravila komuniciranja, i nitko me ne može nazvati idiotom što ih koristim ili reći da me ne razumije. Mora biti uspostavljen red, ne može svatko pisati kako ga volja. Neke stvari se moraju naučiti.

Sad samo čekam da nepismena gamad počne tražiti tipfelere u cijeloj temi.

Constantine
07-09-2008, 11:44
Ja neprestano gramatički griješim ali uvijek ispravim te greške.I lakše je komunicirat sa nekim koji piše gramatički točne rečenice.

Nodakim
07-09-2008, 11:49
Ili ste i vi primjetili da je velika većina ovog foruma, oprostite, ali nepismena. Pogotovo koliko sam primjetio, mlađi ljudi, znači ispod 18. Ne kužim, šta su izbacili pravopis iz školi sad?

Ne znam kako vas, no što se tog tiče sam povelika picajzla, pa mi malo i smeta i zna se zalomit da nekog i ispravim (č i ć, ije i je, ne prepoznavanje glasovnih promjeni... itd.).

Dakle, jel vas smeta? :rambo:

Edit: jednom davno sam već napravio ovakav post, no mislim da ga više nema.


E pod prvo...mislim da tvoje ponašanje u neku ruku nije prihvatljivo...s jedne strane ako netko nešto kaže protiv tebe ili samo kaže svoje stavove koji se tebi ne sviđaju ti odmah počneš govoriti s visoka...hej mali!ti klinjo!
kao da je kronološka dob ključni faktor nečije inteligencije,pismenosti i logike.

Maloki
07-09-2008, 11:50
ma sramota je da ljudi koji su zavrsili osnovnu napisu svjet, cvjeće, dijeca, smješno...
Takva greška se može desiti svakome i nema nikakve veze jesi li završio osnovnu ili ne. Ja sam mogo imat i 2 iz Hrvatskog pa svejedno imat završenu osnovnu.
Inače, meni jedino smeta kad se ne koristi interpunkcija, kad se svako malo stavljaju tri točkice (ja...sam...išao...hehe lol...i...došo sam...hahah) i kad se ne stavlja razmak iza interpunkcije (recimo,ja stavim zarez,ali ne napravim razmak između njega i iduće riječi.HAHA!!JESAM VAS!!). Naravno, smeta me samo kad se to stalno dešava, pa i meni se desi da zaboravim razmak ili neki zarez :)

Arbiter of Change
07-09-2008, 11:57
Ja ne podnosim loše formatiranje teksta (all hail Wall of Text)... jeste.

Sonic_Moronic
07-09-2008, 12:03
Je li pogreška u tvom sigu namjerna, ili... ?
Kad smo već na toj temi, jel'.

majstoro
07-09-2008, 12:14
č i ć samo neki koriste

seahawk37
07-09-2008, 12:17
ma sramota je da ljudi koji su zavrsili osnovnu napisu svjet, cvjeće, dijeca, smješno...
Takva greška se može desiti svakomeSi nema nikakve veze jesi li završio osnovnu ili ne. Ja sam mogo imat i 2 iz Hrvatskog pa svejedno imat završenu osnovnu.
Inače, meni jedino smeta kad se ne koristi interpunkcija, kad se svako malo stavljaju tri točkice (ja...sam...išao...hehe lol...i...došo sam...hahah) i kad se ne stavlja razmak iza interpunkcije (recimo,ja stavim zarez,ali ne napravim razmak između njega i iduće riječi.HAHA!!JESAM VAS!!). Naravno, smeta me samo kad se to stalno dešava, pa i meni se desi da zaboravim razmak ili neki zarez :)
naravno, ali nakon par puta shvatis da mnogi ovdje ne grijese slucajno nego jednostavno misle da se tako pise... o tome ja pricam a ne o slucajnim pogreskama

Arbiter of Change
07-09-2008, 12:32
Je li pogreška u tvom sigu namjerna, ili... ?
Kad smo već na toj temi, jel'.
Vjerojatno, budući da ja ne editiram sadržaj već samo c/p iz izvora (copyright, jel'te). :)

Silver_Wolf
10-09-2008, 13:28
č i ć samo neki koriste
Slažem se s tobom i mislim da bi forumaši trebali više koristit č i ć

Sickmanno1
10-09-2008, 14:21
č i ć samo neki koriste
Slažem se s tobom i mislim da bi forumaši trebali više koristit č i ć

iz kojeg jebenog razloga?

Constantine
10-09-2008, 14:25
d koristim č i ć a ponekad ih zamjenim sa c,kako mi dođe.

Nodakim
10-09-2008, 14:36
ja sam naviknut u igrama pisati c umjesto ć,č ili z umjesto ž i zato često i na forumu tako pišem...nekada i mješam..ovisno da li mi je tipka blizu ili opcenitom koristenju...ako je u svemu jako malo koristim uvijek cu stisnuti
"hrvatsku verziju"

TeraBajt
10-09-2008, 14:59
sign nod, znalo bi se u mojim postovima naci i c i č,ć^^

ZorgTheBorg
21-10-2008, 23:23
U redu je nekoga informativno ispravit tipa "btw fulao si spelling/padež/vrijeme", a ne sad "get a typebot u kid dumbass noob ffs", pogotovo ako je ono što je rečeno savršeno razumljivo. Jednostavan pasivni ispravak pomaže.

GeForce
22-10-2008, 00:45
Ili ste i vi primjetili da je velika većina ovog foruma, oprostite, ali nepismena. Pogotovo koliko sam primjetio, mlađi ljudi, znači ispod 18. Ne kužim, šta su izbacili pravopis iz školi sad?

Ne znam kako vas, no što se tog tiče sam povelika picajzla, pa mi malo i smeta i zna se zalomit da nekog i ispravim (č i ć, ije i je, ne prepoznavanje glasovnih promjeni... itd.).

Dakle, jel vas smeta? :rambo:

Edit: jednom davno sam već napravio ovakav post, no mislim da ga više nema.


a kog briga?

jel me razumiješ?Da
Šta te onda briga kako sam napisJao ako me razumiješ.

nego reci ti meni jednu drugu stvar kolega ljepo od tebe što se zalažeš za pravopisno izražavanje ali reci ti meni
slušaš li ti cajke i turbo folk? :thumbs2:

Mirko L
22-10-2008, 07:14
nisu li cajke i turbo folk isto?

nego,forum nije nepismen,nego samo piše tako...
naprimjer,ja pišen ''jeden'' iako znan da je pravilno ''jedem'' ili pišen ''šta'' iako znan da je pravilno ''što''

wiseguy
22-10-2008, 10:50
nisu li cajke i turbo folk isto?

nego,forum nije nepismen,nego samo piše tako...
naprimjer,ja pišen ''jeden'' iako znan da je pravilno ''jedem'' ili pišen ''šta'' iako znan da je pravilno ''što''
istina,ali nisi odgovorio na pitanje 8)

The Great Duck
22-10-2008, 15:05
Uz nepismenost,mene još više smeta što se sve više koriste engleske riječi na forumu,kao npr. u naslovu ove teme.

Hellboy
22-10-2008, 16:29
nekima je engleski lakši od rvackog...besides...čovjek se navikne pisati na engleskom nakon što satima pišeš bljezgarije na guild chatu :D

ZorgTheBorg
23-10-2008, 09:08
True, engleski je puno lakši za prožvakat, a nekako je i prilagođeniji svakodnevnoj upotrebi od našeg uberpoetikal hrvatskog.

Lord Ragnarok
23-10-2008, 09:11
svako ko je igrao mmo ili neki fps u nekim inter-nacionalnim klanovima/guildovima/etc se navikne na eng. meni je mozilla namjestena tako da podcrtava krvio napisane eng rijeci (jzik-eng) tako da na hrv vise-manje ne trazim i neda mi se traziti greske

Sonic_Moronic
23-10-2008, 10:05
Ili ste i vi primjetili da je velika većina ovog foruma, oprostite, ali nepismena. Pogotovo koliko sam primjetio, mlađi ljudi, znači ispod 18. Ne kužim, šta su izbacili pravopis iz školi sad?

Ne znam kako vas, no što se tog tiče sam povelika picajzla, pa mi malo i smeta i zna se zalomit da nekog i ispravim (č i ć, ije i je, ne prepoznavanje glasovnih promjeni... itd.).

Dakle, jel vas smeta? :rambo:

Edit: jednom davno sam već napravio ovakav post, no mislim da ga više nema.


a kog briga?

jel me razumiješ?Da
Šta te onda briga kako sam napisJao ako me razumiješ.

nego reci ti meni jednu drugu stvar kolega ljepo od tebe što se zalažeš za pravopisno izražavanje ali reci ti meni
slušaš li ti cajke i turbo folk? :thumbs2:

Naravno, glazbeni ukus je mnogo važniji od pravopisa. :thumbs2:

The Great Duck
23-10-2008, 15:05
True, engleski je puno lakši za prožvakat, a nekako je i prilagođeniji svakodnevnoj upotrebi od našeg uberpoetikal hrvatskog.
Super,ajmo ga onda proglasiti službenim...

Korpse
23-10-2008, 16:51
Jebli vas englizmi, ste hrvate il niste, mislim većina foruma.

Sonic_Moronic
23-10-2008, 18:43
Bog ipak samo Hrvate voli!!11 Mi smo išli pješke na tenkove, jer nas je Bog čuvao!11

Nodakim
23-10-2008, 18:44
I RoE i Ženevska...

ZorgTheBorg
23-10-2008, 21:44
JUHUUUUUUUU!!!! Kako mi je sad kvaliteta života porasla za +385 puta.

Korpse
23-10-2008, 21:54
Jebli vas englizmi, ste hrvate il niste, mislim većina foruma.
BOG I HRVATI!!
TKO NIJE NEKA PATI!11111!!!
:bravo:
Ćuti bre :D

Mirko L
24-10-2008, 08:46
da,prije vrag i hrvati....

nego u vezi onoga prije,ili govori hrvatski ili engleski,zna mi ić na živce kad neko to miša pa govori pola hrvacki pola engleski

wiseguy
24-10-2008, 08:56
da,prije vrag i hrvati....

nego u vezi onoga prije,ili govori hrvatski ili engleski,zna mi ić na živce kad neko to miša pa govori pola hrvacki pola engleski

jel ovo namjerno ili...???

ja buala mislio da se piše hrvatski :D

Mirko L
24-10-2008, 08:57
lol,namjerno

wiseguy
24-10-2008, 09:37
unda dobro xd

RayDX
25-10-2008, 11:22
Ili ste i vi primjetiliSda je velika većina ovog foruma, oprostite, ali nepismena. Pogotovo koliko sam primjetio, mlađi ljudi, znači ispod 18. Ne kužim, štaSsu izbacili pravopis iz školi sad?

Ne znam kako vas, no što se tog tiče sam povelika picajzla, pa mi malo i smeta i zna se zalomitSda nekog i ispravim (č i ć, ije i je, ne prepoznavanje glasovnih promjeni... itd.).

Dakle, jelSvas smeta? :rambo:

Edit: jednom davno sam već napravio ovakav post, no mislim da ga više nema.

Primijetili, primijetio, zalomiti (samo futur I gdje iza dolazi ću/ćeš/će/ćemo/ćete/će ne piše se i), glasovnih promjena (problemi sa deklinacijom, a?), je l' ( a još bolja formulacija rečenice: "Dakle, smeta li vas?" )

Toliko o cjepidlačenju. A sad se svi fino opustite i pustite ljude na miru. Nek pišu kako znaju, njihov problem.

The Great Duck
25-10-2008, 12:23
E,i naziv ovog podforuma je gramatički krivo napisan,krpelji su muški rod.

seahawk37
25-10-2008, 12:37
Primijetili, primijetio, zalomiti (samo futur I gdje iza dolazi ću/ćeš/će/ćemo/ćete/će ne piše se i), glasovnih promjena (problemi sa deklinacijom, a?), je l' ( a još bolja formulacija rečenice: "Dakle, smeta li vas?" )

Toliko o cjepidlačenju. A sad se svi fino opustite i pustite ljude na miru. Nek pišu kako znaju, njihov problem.
bez i, dobro je on napisao ^^

RayDX
25-10-2008, 13:40
Primijetili, primijetio, zalomiti (samo futur I gdje iza dolazi ću/ćeš/će/ćemo/ćete/će ne piše se i), glasovnih promjena (problemi sa deklinacijom, a?), je l' ( a još bolja formulacija rečenice: "Dakle, smeta li vas?" )

Toliko o cjepidlačenju. A sad se svi fino opustite i pustite ljude na miru. Nek pišu kako znaju, njihov problem.
bez i, dobro je on napisao ^^

primijetili [ par izvora koji se koriste ]:

http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=404165
http://www.24sata.hr/news/clanak/%E2%80 ... ula/68811/ (http://www.24sata.hr/news/clanak/%E2%80%9Cu-bolnici-nisu-primijetili-da-mi-je-majka-preminula/68811/)
http://sportskenovosti.hr/index.php?cmd ... ak_id=2811 (http://sportskenovosti.hr/index.php?cmd=show_clanak&clanak_id=2811)

primjetili [ par izvora koji se koriste ]:
http://www.coolinarika.com/forum/viewtopic.php?id=207
https://komunikator.tportal.hr/forum/po ... 26444.page (https://komunikator.tportal.hr/forum/posts/list/30026444.page)
http://muslimanka.net/ramazanski-djerda ... zo-pr.html (http://muslimanka.net/ramazanski-djerdan/jeste-li-primjetili-kako-svake-godine-ramazan-brzo-pr.html)

TeraBajt
25-10-2008, 13:56
umm, na index.hr se nemoj pozivati, njihov ukupni zbroj gramatičkih grešaka je jednak broju dnevnog bartucovog onaniranja (:D)

RayDX
25-10-2008, 14:36
umm, na index.hr se nemoj pozivati, njihov ukupni zbroj gramatičkih grešaka je jednak broju dnevnog bartucovog onaniranja (:D)

Nisam 100% siguran, ako netko može ovjeriti... :D

seahawk37
25-10-2008, 14:55
Primijetili, primijetio, zalomiti (samo futur I gdje iza dolazi ću/ćeš/će/ćemo/ćete/će ne piše se i), glasovnih promjena (problemi sa deklinacijom, a?), je l' ( a još bolja formulacija rečenice: "Dakle, smeta li vas?" )

Toliko o cjepidlačenju. A sad se svi fino opustite i pustite ljude na miru. Nek pišu kako znaju, njihov problem.
bez i, dobro je on napisao ^^

primijetili [ par izvora koji se koriste ]:

http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=404165
http://www.24sata.hr/news/clanak/%E2%80 ... ula/68811/ (http://www.24sata.hr/news/clanak/%E2%80%9Cu-bolnici-nisu-primijetili-da-mi-je-majka-preminula/68811/)
http://sportskenovosti.hr/index.php?cmd ... ak_id=2811 (http://sportskenovosti.hr/index.php?cmd=show_clanak&clanak_id=2811)

primjetili [ par izvora koji se koriste ]:
http://www.coolinarika.com/forum/viewtopic.php?id=207
https://komunikator.tportal.hr/forum/po ... 26444.page (https://komunikator.tportal.hr/forum/posts/list/30026444.page)
http://muslimanka.net/ramazanski-djerda ... zo-pr.html (http://muslimanka.net/ramazanski-djerdan/jeste-li-primjetili-kako-svake-godine-ramazan-brzo-pr.html)
imas pravo.. za ovo stvarno nisam znao...

iznogud1515
25-10-2008, 15:01
bit je u tome da autor ove teme, iako mu to smeta, sam radi takve greške. :D

###DK###
25-10-2008, 21:03
Ne smeta mi ali ipak, zar vam je teško malo se obazirati na pravopis?
Mislim, gdje vam se žuri?
Ako ništa, bar vježbate pravilno pisati.
I ja vjerovatno imam gramatičkih grešaka u svojim rečenicama ali bar se trudim napisati rečenicu što pravilnije.
Ta nije valjda problem započeti rečenicu velikim početnim slovom.
I glupo mi je kad osoba piše post od nekoliko rečenica a nigdje nema ni točke ni zareza.
Treba mi 5 minuta da pročitam.
I da, piše se primjetili.

ZorgTheBorg
03-11-2008, 08:48
I vote for... primijetili. Sa I. Tako me ispravila profa iz hrvatskog i valjda je tako i u redu.
Di kej, piše se vjerojatno... :D

###DK###
03-11-2008, 09:05
I vote for... primijetili. Sa I. Tako me ispravila profa iz hrvatskog i valjda je tako i u redu.
Di kej, piše se vjerojatno... :D

Hehe.
Nego, kad imate problema sa "ije", "je", poslužite se ikavicom (nisam siguran je li to ikavica ali uglavnom neka znate o čemu govorim)
Ono kao kad Srbi govore dete, mleko i slično.
Ako je "e" dugo, onda se piše "ije", ako je "e" kratko, onda je "je".
Postoji par iznimaka ali uglavnom ćete pogoditi.
I da, vjerovatno si u pravu što se tiče primijetili.

Babitz
06-11-2008, 14:52
Dr. Kam je captain obvious.

yvohr
11-11-2008, 22:32
pa u 1337 sp34ku se i znadu raditi namjerne greske tipa teh 0wnz00r etc. uglavnom, mislim da si zaboravio spomenuti i iznimke...

K4ciga
19-11-2008, 09:47
pa u 1337 sp34ku se i znadu raditi namjerne greske tipa teh 0wnz00r etc. uglavnom, mislim da si zaboravio spomenuti i iznimke...

http://blog.pharmalive.com/wp-content/uploads/2008/06/o_rly.jpg

Kenyi
19-11-2008, 09:50
http://i30.photobucket.com/albums/c322/tigerassault/NoShitSherlock.jpg

yvohr
19-11-2008, 19:46
pa u 1337 sp34ku se i znadu raditi namjerne greske tipa teh 0wnz00r etc. uglavnom, mislim da si zaboravio spomenuti i iznimke...

http://blog.pharmalive.com/wp-content/uploads/2008/06/o_rly.jpg

yes rly

ZorgTheBorg
25-11-2008, 17:39
http://img45.imageshack.us/img45/7919/roflcopter9gr.png