PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problemi po SP1 ili kako je Big Mike ponovo uspio



marijanovic
25-04-2008, 22:56
Evo nekoliko rečenica kao uvod u temu...

- Kako napraviti poluproizvod? Tko ne zna odgovor, nek pita Microsoft.
- Service Pack 1 podiže funkcionalnost Windowsa Viste na novu stepenicu; i ono što je dobro funkcioniralo su ispravili. S SP1 nema toga.
- Vista proširuje poglede, s SP1 vidiš zid koliko god široko gledao.
- SP1 za Vistu je što i Millenium za 98. 2 velika U. Ušminka i Uništi.

Vista je ok OS, ali samo ako ne stavite SP1. Pitate se zašto?
Kratko i jasno. Vista mi na laptopu radi vrlo dobo (ocjena 4.3), no danas kad sam stavio SP1 sve je ošlo kvirgu što bi reko inspektor Cluso.
Instaliram ja njega; brzo se instalira. Uvau, radi super, dodo je to i to, brže se kopiraju fajlovi... ma sve 5 i tako od 3 do 5.
U 5 odjednom sam po sebi BSOD i restart. Prvi BSOD što sam vidio s Vistom. I nakon toga nema više ni touchpada ni tipkovnice.
Neradi. Ošlo sve u 3 popodne. Čak se ni u Bios nemože; a kamo li potvrditi pokretanje boot cd-a. Radio mi samo usb miš.
Odlučih fino lap na servis jer je još pod garancijom, a standardne metode samopomoći (system restore, uninstal drivera i reinstall, čišćenje
registra, restarti, update...) od nikakve koristi. Ono, ufuro sam se da je hardware kvar; da su driveri moglo bi se u bios i slične stvari.
I na kraju, nakon 6 sati probah uklanjajne SP1 kao zadnji potez. Kao što vidite, sve opet radi dobro.

Sad čak strahujem i za SP3 za XP. Bojim se da ga moj komp neće vidjet dok se ne dokaže da svima radi dobro.
Microsoft nešto previše mulja u zadnje vrijeme. Nešto gadno spremaju. Kuje se Windows7.

SkunK
26-04-2008, 13:29
da, i?:)

Dux
26-04-2008, 18:16
da, i?:)

mislim da nema "i", ovo je valjda bilo upozorenje :)

BINUX
01-05-2008, 19:31
Ovako instalirao sam Vistu par puta od kad je izašla i svaki put je nakon 2-3 sta bio format i vračanje na XP sve je nekako bilo sporo neoptimizirano bugovito itd.I tako nedavno izašao SP1 za Vistu i rekao ja da probam opet nainstalirat Vistu i stavit SP1 pa da vidimo.
I tako ja sve nainstalirao i mogu reči da sam prezadovoljan SP-om1 za Vistu sve sad radi nekako brže bolje stabilnije.Več par dana ga koristim i nikakvih ama baš nikakvi problema nisam imao sve radi bez greške ja sam pre zadovoljan više se ne vračam na XP nema šanse.XP je dao svoje sad kad je izašo sp za Vistu sad je to prava Vista kakava je trebala bit od kad je izašla.
Zato ne seruckajte po SP1 za Vistu jel super.

marijanovic
01-05-2008, 20:46
Ok, nisam rekao...

Problemi se yavljaju ako imate laptop s Synaptics touchpadom.
Zbog Vistinog driver modela koji se slabo modificira u SP1 dolazi do prekida funkcionalnosti
Synaptics touchpada neovisno o verziji drivera koji koristite. Ovo za sobom povlaći problem
nerada i ugrađene tipkovnice uz touchpad (tipkovnica neradi ni za ulaz u bios npr).
Nadam se da će ovo jednom ispraviti.

Pošto se na večini prijenosnika i koristi Synaptics, nebih vam preporučio instalaciju SP1, barem
ne još neko vrijeme, dok se problem ne riješi.

Osim toga, SP1 nije donio neki porast performansi.
Kopiranje podataka je malo brže (isključili su neku vistinu naprednu rutinu), ali ništa drugo. :hangin:

bezimeni
01-05-2008, 22:01
Imam Vistu sa sp1 i sa svim naknadnim zakrpama i radi sve kako treba.