PDA

Pogledaj cijelu verziju : www.enabava.net



HalF-DeaD
23-04-2008, 20:45
Jel ima itko iskustva s ovim? Jel uzimao tko šta kod njih? Trebam napravit paypal transakciju pa zato pitam.

streetrace777
23-04-2008, 21:02
Ja sam uzimao, decko je fer i neces pozalit :)

Nee Joe
17-11-2010, 18:17
Evo da aktivišem temu, zanima me jel imate pozitiva iskustva s njima (zadnji post prije 2 godine)? Naime, planiram nešto sa amazon.co.uk-a (igre ofkorz) kupovat pa me zanima jel sve 5 kod njih. Još k tome, jel u tu njihovu proviziju od 39kuna uključena i poštarina te koliko će me jebati za carinu ako je proizvod skuplji od 150kn?

C
17-11-2010, 18:21
Shipping ide na težinu.
Carini plaćaš mali postotak artikla, recimo 7% cijene za mediji (CD/DVD; ne znam koliki je postotak za diskove, samo radi primjera), s time da im još trebaš platiti i PDV od 23%, znači total bi te došlo ako je igra 150 KN, znači 150 KN + transport/shipping + carina + PDV, računaj negdje onda 150 KN + 30% u globalu.

Ja ubrzo recimo naručujem jednu stvar koja košta 500 KN, shipping će me doći na to 250 KN i na carini će me oderati 300 KN, tako da ću artikal vrijedan 500 KN kupiti za 1050 KN samo zbog transporta, carine i PDV-a.

Nee Joe
17-11-2010, 18:33
Shipping ide na težinu.
Carini plaćaš mali postotak artikla, recimo 7% cijene za mediji (CD/DVD; ne znam koliki je postotak za diskove, samo radi primjera), s time da im još trebaš platiti i PDV od 23%, znači total bi te došlo ako je igra 150 KN, znači 150 KN + transport/shipping + carina + PDV, računaj negdje onda 150 KN + 30% u globalu.

Ja ubrzo recimo naručujem jednu stvar koja košta 500 KN, shipping će me doći na to 250 KN i na carini će me oderati 300 KN, tako da ću artikal vrijedan 500 KN kupiti za 1050 KN samo zbog transporta, carine i PDV-a.


Hm, po tome, platit ću na 150kn nekih dodatnih 45kn i još prijevoz + poštarina da eNabava do mene dostavi (16,20kn, ak se ne varam). CCA sve to. Jel?

C
17-11-2010, 18:43
Da.
Jedino, ako im znači plaćaš artikal i shipping/transport, onda ne plaćaš dva puta transport.
Znači platiš:
Artikal + transport, pa onda carinu + PDV
...ili:
Artikal, pa onda transport + carinu + PDV

S obzirom da im plaćaš artikal, tj. igru i shipping, znači transport i igra je plaćena njima, tj. oni ti šalju tako da oni plate transport.
Znači platiš im:
150 KN + 16,20 KN, i onda kasnije na carini postotak za taj DVD + 23% PDV-a.

Usput, kada budeš išao na carinu to podignuti (poštom će ti stići papir da imaš rok od 7 dana to podignuti), nemoj zaboraviti sa PayPala isprintati dokaz transakcije, znači to će ti biti račun koji potvrđuje da si ti to platio, ne pokušavaj ih preveslati, jer će ti na granici pred očima to morati otvoriti i pregledati. Također nemoj zaboraviti reći da je na tom računu/transakciji uključen shipping, kao što sam na početku rekao, znači transport ti je uključen u cijenu igre, ako im budeš rekao da je to račun samo od igre, onda ćeš njima trebati platiti transport, a dva puta ga nemaš razloga plaćati.

Nee Joe
17-11-2010, 21:44
Da.
Jedino, ako im znači plaćaš artikal i shipping/transport, onda ne plaćaš dva puta transport.
Znači platiš:
Artikal + transport, pa onda carinu + PDV
...ili:
Artikal, pa onda transport + carinu + PDV

S obzirom da im plaćaš artikal, tj. igru i shipping, znači transport i igra je plaćena njima, tj. oni ti šalju tako da oni plate transport.
Znači platiš im:
150 KN + 16,20 KN, i onda kasnije na carini postotak za taj DVD + 23% PDV-a.

Usput, kada budeš išao na carinu to podignuti (poštom će ti stići papir da imaš rok od 7 dana to podignuti), nemoj zaboraviti sa PayPala isprintati dokaz transakcije, znači to će ti biti račun koji potvrđuje da si ti to platio, ne pokušavaj ih preveslati, jer će ti na granici pred očima to morati otvoriti i pregledati. Također nemoj zaboraviti reći da je na tom računu/transakciji uključen shipping, kao što sam na početku rekao, znači transport ti je uključen u cijenu igre, ako im budeš rekao da je to račun samo od igre, onda ćeš njima trebati platiti transport, a dva puta ga nemaš razloga plaćati.

Zahvaljujem na pomoći :)