PDA

Pogledaj cijelu verziju : TV-Out vs TV-Kartica



kripton32000
22-04-2008, 22:56
U zivotu se vise nisam na zajeb@vo sa stvarima kao sa namještanjem mreže i 123 000 pokusaja spajanja tv-a i graficke ( od kojih je samo 30 put radilo ).

Treba mi cisto za tv i za nista vise, ovu 8800 GT nisam uspio spojit, spojim ja sve ali se nista ne dogadja :-x (mozda sam krivo spojio) Dobio sam neku cudan narancasti kabel...al nikako odgonetnuti za sto je :o

Meni treba samo za gledanje na tv-u i nista vise. Ako netko zna kako tocno spojit pls upute...ja cu nesto razbit od nerviranja oko toga i ako moram uzet cu si tv karticu da se vise nikad ne zajebavam oko toga... :yuck:

Ako bas al ono B A Š moram uzet tv-karticu dajte neku najjeftiniju a da nesto valja :P

Gwin
23-04-2008, 05:27
umm.. kaj ti točn hoćeš naparavit??

gledat filmove s kompa na tv-u? ili hoćeš gledat tv-program na kompu??

jer tv-out i tv-kartica nemaju veze jedna s drugom..

kripton32000
23-04-2008, 10:01
onda sam se skroz zeznio...ja hocu gledat filmove s kompa n tv-u

Gwin
23-04-2008, 11:08
oke.. koliko vidim, 8800GT ima s-video izlaz na sebi. dobio si tv-out kabel. na jednoj strani je okrugli konektor sa 5-6 pinova, a na drugoj strani su 3 činča crveni-žuti-bijeli (4 ako si dobio HDTV kabel)

kupiš produžne činč-činč kablove i uštekaš te činčeve na TV (naravno, ako TV ima činčeve, a malo ih je koji nemaju). druga opcija je da kupiš činč-scart adapter i da kabel uštekaš u scart na TVu

zatim upališ TV i restartaš komp. (neki TVi znaju zezat pa treba ručno prebacit na AV kanal). grafa bi automatski trebala prepoznat da ima dva uređaja spojena i prikazat boot sekvencu na oba ekrana. kad uđe u windowse jednostavno odeš na desktop->properties->settings i podesiš da je drugi ekran "enabled", podesiš rezoluciju i voilla.

napomena. tv-out ne možeš dobit ako imaš dva monitora spojena na grafu. maksimalno dva uređaja..

jel ti ovo pomoglo?

kripton32000
24-04-2008, 09:40
Je, hvala Gwin :)