PDA

Pogledaj cijelu verziju : Duhovi u komp ...



ezav
22-04-2008, 07:48
Prica je duga ...

Prije 5 mjeseci sam slozil starcima komp

Amd X2 4000+ (Brisbejn) (novo)
MSI K9N NE0-F V2 (novo)
2x1Gb Kingmax DDR2 800 (novo)
Seagate SATA 160GB (iz ormara)
Gainward 7900GT GS 256Mb (iz ormara)
Liteon DVD-ROM (iz ormara)
Fortron 350W PNF (novo)

Nakon par dana se pocelo desavati da se komp smrzne ili uspori do bola, a nakon restarta je znal bacati NO BOOT DEVICE ...
Zanimljivo je bilo to da se to desavalo randomli .. onak 5 dana radi ko suza .. 3 dana za redom se smrzne svakih 10 min, pa 2 tjedna radi bez beda, pa tjedan dana zeza ...

Ok moj zakljucak je bil otisel disk u vjecna lovista nakon skoro 5 godina ...

I tako prije nekih mjesec dana ja uhvatise vremena.. prek frenda reklamiral disk (satro je imal 5 godina garancije) i uzemem
ja novi Samsung SATA2 od 160GB ...

I tako je komp radil normalno par dana i naravno pocela se desavati ista stvar .. smrzavanje, usporenje kompa, no boot device ...

Ok Napravim ja Mem test, ostavim kod frenda mem i grafu na tjedan dana, kod njega sve radi ko zmaj.. provjerim disk s HD TUNE PRO 3.00 , s disk sve uredu ...

Zakljucim da je mozda ipak taj Fortron pre slab, zmajenim ga uz nadoplatu za Cifteka 550W (smart serije) ....

I opet isto govno ... komp je radil par dana normalno i pocel po starom ... jednostavno sve radi ali komp zeza ...

Sve komponente su po barem 10 puta provjerene na drugim masinama i rade bez greske .. ali komp se i dalje smrzava i bloka ...

Ja sam jednostavno ostal bez ideja .. ako mi netko moze ubaciti neku jos u glavu slobodno ...

Uz to da je na ploci najzadnjiji Bios i da je to jedina komponenta koju nisam vadil iz kompa ....

Ivan_87
22-04-2008, 08:23
hmmm... ako si sve to probo i opet se isto dešava predpostavljam da je neki vrag na matičnoj u pitanju,provjeri matičnu akoveć nisi,skini procesor pa ga stavi natrag,restartaj bios,neznam što da ti preporučim :|
jesi možda išo za tim da ti se pregrijava chipset na matičnoj ?

ezav
22-04-2008, 08:37
Ma mislil sam da se pregrijava .. ali na stres testu od 8 sati je bil na max 60 stupnjeva ... a to bi mu kao trebala biti normala ... kao na 90-100 je kriticno ....

Probal sve kaj si preporucil .. jednostavno nemam vise ideje ... ako mi netko neda dodatnu jednostavnu cem ispukati plocu i reklamirati da zahebava ....

Ivan_87
22-04-2008, 08:41
Ma mislil sam da se pregrijava .. ali na stres testu od 8 sati je bil na max 60 stupnjeva ... a to bi mu kao trebala biti normala ... kao na 90-100 je kriticno ....

Probal sve kaj si preporucil .. jednostavno nemam vise ideje ... ako mi netko neda dodatnu jednostavnu cem ispukati plocu i reklamirati da zahebava ....

zamoli nekog frenda kad budeš imo 2 dobra sata za zajebanciju da ti posudi ploču glavno da je soc am2 pa probaj sa tom pločom,meni to smrdi na ploču a sad ako si sve ostalo detaljno isprobo ploča je u pitanju :|

22-04-2008, 09:09
pa ak ti baca error no boot device tada je do ploče.A vjerovatno ploča i jeste krivac.

ezav
23-04-2008, 22:23
Ploca bila na reklamaciji i s njom sve ok ....

Sastavil komp natrag ... eto cijeli dan radi bez beda (8 sati orthos strest testa prosel bez beda, mada ga je i prije prolazil ali nema veze) ... bumo vidli ... ako se kroz par dana opet pocne smrzavati jednostavno cu ga zapaliti i kupiti novi ... nemam vise zivaca za njega :)

Ivan_87
23-04-2008, 22:27
Ploca bila na reklamaciji i s njom sve ok ....

Sastavil komp natrag ... eto cijeli dan radi bez beda (8 sati orthos strest testa prosel bez beda, mada ga je i prije prolazil ali nema veze) ... bumo vidli ... ako se kroz par dana opet pocne smrzavati jednostavno cu ga zapaliti i kupiti novi ... nemam vise zivaca za njega :)

PODZEMNE VODE :) :oops: