PDA

Pogledaj cijelu verziju : Restart , dva , tri!? [riješeno]



vex
21-04-2008, 19:55
Mislio sam da je do napajanja , ali nije..

Naime svaki put kad restartam komp , on se ugasi te ponovno upali.
To ne bi bilo čudno da se to ne ponovi više puta..(2 ili 3) i to se dešava dosta brzo , čak ne dođe ni do očitavanja komponenti , hard-a , optičkih pogona..


Prije sam imao MS napajanje od 400W koje je guralo konfu iz siga te dvije dvd prže , također sam imao taj problem , no nedavno je ošlo kvragu , i kupio sam chieftec-a od 450W. Problem nije nestao.

Neki su me pitali je li proc kloknut , nije.
Grafa je kloknuta na core 600 MHz , Shaderi su na 1320 te mema na 800 MHz , sve stabilno.
Temperature su također uredu. Full load proc 42 , grafa 52 celzija.

Mogući razlog je mogao biti podizanje rama na 667 MHz sa nekih valjda 500 koje matična drzi kao default (oba su po defaultu 667 mhz , jedna pločica kingmax , druga neznam ime , neki brand ili šta ja znam.. te rade u dual channel modu , te neznam je li ovo overclock)
No kada stavim default postavke u biosu , opet se dešava..

Update biosa također nije pomogao...

Bilo kakve ideje su dobro došle .. pucajte , jer me ovo već stvarno izluđuje..


Btw , događa se samo kad restartam na gumb , kad restartam preko windowsa , sve je normalno.

bad0me
21-04-2008, 20:06
Mislio sam da je do napajanja , ali nije..

Naime svaki put kad restartam komp , on se ugasi te ponovno upali.
To ne bi bilo čudno da se to ne ponovi više puta..(2 ili 3) i to se dešava dosta brzo , čak ne dođe ni do očitavanja komponenti , hard-a , optičkih pogona..


Prije sam imao MS napajanje od 400W koje je guralo konfu iz siga te dvije dvd prže , također sam imao taj problem , no nedavno je ošlo kvragu , i kupio sam chieftec-a od 450W. Problem nije nestao.

Neki su me pitali je li proc kloknut , nije.
Grafa je kloknuta na core 600 MHz , Shaderi su na 1320 te mema na 800 MHz , sve stabilno.
Temperature su također uredu. Full load proc 42 , grafa 52 celzija.

Mogući razlog je mogao biti podizanje rama na 667 MHz sa nekih valjda 500 koje matična drzi kao default (oba su po defaultu 667 mhz , jedna pločica kingmax , druga neznam ime , neki brand ili šta ja znam.. te rade u dual channel modu , te neznam je li ovo overclock)
No kada stavim default postavke u biosu , opet se dešava..

Update biosa također nije pomogao...

Bilo kakve ideje su dobro došle .. pucajte , jer me ovo već stvarno izluđuje..




VAŽNA NAPOMENA:
DOGAĐA SE SAMO PRI RUČNOM RESTARTU PRITISKOM NA GUMB.

Odi ti lijepo do servisa...

vex
21-04-2008, 20:10
ručno i u winsima..

enivejs , večeras sam u banani , premoren sam ... čudim se sam sebi što sam uspio napisati ovako velik post..

bad0me
21-04-2008, 20:40
ručno i u winsima..

enivejs , večeras sam u banani , premoren sam ... čudim se sam sebi što sam uspio napisati ovako velik post..

Ako se događa ručno vjerojatno ima nekih problema s napajanjem

Gwin
21-04-2008, 21:32
Mogući razlog je mogao biti podizanje rama na 667 MHz sa nekih valjda 500 koje matična drzi kao default (oba su po defaultu 667 mhz , jedna pločica kingmax , druga neznam ime , neki brand ili šta ja znam.. te rade u dual channel modu , te neznam je li ovo overclock)

vex
22-04-2008, 06:33
probati ću danas izvaditi tu drugu pločicu i ostaviti kingmaxa , pa javim rezultate

vex
22-04-2008, 08:19
ne , nije do rama.
Maknuo sam star ram i stavio bios na defualt , i opet se desilo.

vex
22-04-2008, 19:12
Netko s foruma mi je nedavno preporučio da promjenim bateriju na matičnoj. Evo i to sam napravio , i opet ga restarta 3 puta....

22-04-2008, 20:05
Testiraj komponentu po komponentu.S time da naglasak stavi na ploču.Dakle prvo probaj ploču na drugim komponentama.

vex
22-04-2008, 20:27
Kojim drugim komponentama... neće mi susjed dat da mu rastavljam komp lol


http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M ... %20R1.0&s= (http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ConRoe1333-D667%20R1.0&s=)

Evo link za matičnu..
Meni smrdi ovaj Hybrid Booster.
citat: "The Boot Failure Guard will automatically issue the safe boot up mode when improper overclocking settings result in system boot failure."

Mozda ovo?

vex
22-04-2008, 21:06
Našao sam u čemu je problem , uključio ram flexibility (valjda zbog 2 različite kartice , ali mi nije jasno žašto onda nije radio normalno kad sam stavio 1 gb rama iz starog kompa) i sad radi , iako mi sada rade kao na 533 MHz i ako ih stavim na 667 MHz nema razlike , te mi je propusnost smanjena sa nekih ~11000mb/s na ~8000

Anyways , našao sam u čemu je problem , hvala svima na prijedlozima.