PDA

Pogledaj cijelu verziju : Game of all games



overklokan
20-04-2008, 18:07
Pozdrav svima!

Posto je ovo moj prvi post ovdje, prvo da se predstavim ... Ime mi je Damir i zivim u Vukovaru ... Razlog otvaranja ovoga topica je
najava moje prve browser-based igre "Game of all games", koju mozete provjeriti na adresi http://www.gameofallgames.net

Projekat izrade navedene igre je zapocet prije vise od 15 mjeseci, potaknut prvenstveno nezadovoljstvom koje je rezultat igranja
mnogih browser-based igara ... Sem toga, potreba da se izraze i ozive ideje koje su se nakupile u vise od 15 godina aktivnog igranja
igara je dosegla vrhunac i pomisao stvaranja "igre svih igara" je bila skoro pa neizbjezna! Takodjer, potreba da svoje znanje hardwarea
(imam 5 godina radnog iskustva po PC-shopovima) upotpunim znanjem vezanim za Internet i Web-Development je trenutno najveca sila
koja me tjera naprijed (cak i vise od potrebe da igra bude gotova sto prije) ... generalni cilj mi je postati veoma vjest po pitanju svega
sto cini klasican Web-Development (HTML, DHTML, JavaScript, AJAX, CSS, PHP, MySQL) i mozda jednoga dana otvoriti firmu koja bi se
bavila radom za druge ... Ali to je "mozda", jer ukoliko ova prva igra bude dovoljno uspjesna da osigura sredstva za rad i na ostalim
igrama koje imam u planu, potrebe za "micanjem" iz Game-Development sektora nece biti ...

Bio bih vise nego zadovoljan ako biste nasli par minuta svoga vremena i "bacili oko" na ono sto je do sada napravljeno ... Svakako
uzmite u obzir da bit NIJE zbrziti igru i skupiti 100 igraca ... Stoga razvoj ide sporo ali kvalitet svih relevantnih dijelova je na mnogo
visoj razini od vecine drugih browser-based igara (iskljucujuci ultra-nabrijane mega-hitove na kojima radi 20+ ljudi vec nekoliko
godina)! Testna verzija igre bi trebala biti gotova oko ljeta 2008. mada nije iskljuceno da taj datum ne bude ispostovan ... Posto radim
solo, ne zadajem si nikakve striktne rokove vec slusam sebe tj, svoj veoma kriticki i prefekcionisticki duh! Pravljenje igara je multi
kreativna disciplina, a kvalitetne kreacije ne rade na nacin ponedjeljak ~ petak od 08 do 14h ... Nemoguce je biti kreativan po pitanju
svega ama bas svaki dan stoga sebe ne forsiram na rad na onome sto ocito "ne ide" u nekom trenutku ... Jedan dan radim na modelima
u 3D modeleru, drugi dan trazim mjesta za reklamiranje (khmm), treci dan imam inspiraciju za pisanje itd. Mozda ce Vam ovo zvucati
neozbiljno ali upravo tako rade vrhunski dizajneri, neovisno o industriji u kojoj su ... U trenutnoj fazi igre to je odlican nacin rada i
jedini koji daje zaista kvalitetne rezultate, kasnije kada igra "krene" odrzavanje i drzanje rokova je neupitno ali otom potom ...

Molim sve one koji budu zainteresirani za Beta-testiranje igre da se jave ... mozete ostaviti Vas e-mail putem forme na glavnom ekranu
ili mi poslati e-mail poruku na overklokan@gameofallgames.netS... Navratiti cu tu i tamo i do ovoga foruma, pa ako Vam se bas ne zuri
sa odgovorom mozete pitanje ili komentar ostaviti i ovdje!

Damir aka overklokan

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~

Haki
21-04-2008, 00:15
prijavio sam se tamo za testera :)

Sickmanno1
21-04-2008, 00:29
Sretno dude...takoder prijavljen...

unknown
21-04-2008, 09:04
Pozdrav svima!

Posto je ovo moj prvi post ovdje, prvo da se predstavim ... Ime mi je Damir i zivim u Vukovaru ... Razlog otvaranja ovoga topica je
najava moje prve browser-based igre "Game of all games", koju mozete provjeriti na adresi http://www.gameofallgames.net

Projekat izrade navedene igre je zapocet prije vise od 15 mjeseci, potaknut prvenstveno nezadovoljstvom koje je rezultat igranja
mnogih browser-based igara ... Sem toga, potreba da se izraze i ozive ideje koje su se nakupile u vise od 15 godina aktivnog igranja
igara je dosegla vrhunac i pomisao stvaranja "igre svih igara" je bila skoro pa neizbjezna! Takodjer, potreba da svoje znanje hardwarea
(imam 5 godina radnog iskustva po PC-shopovima) upotpunim znanjem vezanim za Internet i Web-Development je trenutno najveca sila
koja me tjera naprijed (cak i vise od potrebe da igra bude gotova sto prije) ... generalni cilj mi je postati veoma vjest po pitanju svega
sto cini klasican Web-Development (HTML, DHTML, JavaScript, AJAX, CSS, PHP, MySQL) i mozda jednoga dana otvoriti firmu koja bi se
bavila radom za druge ... Ali to je "mozda", jer ukoliko ova prva igra bude dovoljno uspjesna da osigura sredstva za rad i na ostalim
igrama koje imam u planu, potrebe za "micanjem" iz Game-Development sektora nece biti ...

Bio bih vise nego zadovoljan ako biste nasli par minuta svoga vremena i "bacili oko" na ono sto je do sada napravljeno ... Svakako
uzmite u obzir da bit NIJE zbrziti igru i skupiti 100 igraca ... Stoga razvoj ide sporo ali kvalitet svih relevantnih dijelova je na mnogo
visoj razini od vecine drugih browser-based igara (iskljucujuci ultra-nabrijane mega-hitove na kojima radi 20+ ljudi vec nekoliko
godina)!STestna verzija igre bi trebala biti gotova oko ljeta 2008. mada nije iskljuceno da taj datum ne bude ispostovan ... Posto radim
solo, ne zadajem si nikakve striktne rokove vec slusam sebe tj, svoj veoma kriticki i prefekcionisticki duh! Pravljenje igara je multi
kreativna disciplina, a kvalitetne kreacije ne rade na nacin ponedjeljak ~ petak od 08 do 14h ... Nemoguce je biti kreativan po pitanju
svega ama bas svaki dan stoga sebe ne forsiram na rad na onome sto ocito "ne ide" u nekom trenutku ... Jedan dan radim na modelima
u 3D modeleru, drugi dan trazim mjesta za reklamiranje (khmm), treci dan imam inspiraciju za pisanje itd. Mozda ce Vam ovo zvucati
neozbiljno ali upravo tako rade vrhunski dizajneri, neovisno o industriji u kojoj su ... U trenutnoj fazi igre to je odlican nacin rada i
jedini koji daje zaista kvalitetne rezultate, kasnije kada igra "krene" odrzavanje i drzanje rokova je neupitno ali otom potom ...

Molim sve one koji budu zainteresirani za Beta-testiranje igre da se jave ... mozete ostaviti Vas e-mail putem forme na glavnom ekranu
ili mi poslati e-mail poruku na overklokan@gameofallgames.netS... Navratiti cu tu i tamo i do ovoga foruma, pa ako Vam se bas ne zuri
sa odgovorom mozete pitanje ili komentar ostaviti i ovdje!

Damir aka overklokan

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~

podcjenjuješ druge ljude, to će ti se odbiti o glavu

overklokan
21-04-2008, 15:38
ne podcjenjujem vec stvari sagledavam sa aspekta osobe koja je igrala stotine persistent browser-based igara, od kojih je
vecina manje ili vise klon neke druge igre (jednaka skripta) ili blijeda kopija poznatijih igara tipa Ogame ili Travian ... ali ok,
ako smatras da podcjenjujem onda te molim da napises koje su to igre na osnovu kojih si donio takvo misljenje o meni ;o)

K4ciga
21-04-2008, 17:23
O čemu će se raditi u igri ? Klase ? Rase ? Vremensko razdoblje ? Molim te samo da nebude još jednom patuljci,vilenjaci,orci i humani ^^

overklokan
21-04-2008, 19:34
O čemu će se raditi u igri ? Klase ? Rase ? Vremensko razdoblje ? Molim te samo da nebude još jednom patuljci,vilenjaci,orci i humani ^^

Prica se vrti oko svijeta koji trenutno nema ime, u kojemu se pocinju pojavljivati ljudi (oni koji naprave account, jasno) ... Situacija je takva da starosjedioci nisu
bas happy sto se to dogadja ali ne mogu da sprijece dolazak ljudi vec im preostaje suradnja ... Ne, ne prijeti njima nikakav zli sta-ti-ja-znam-sta, prijeti im ljudska
pohlepa, arogancija i sebicnost! Privuceni bogatstvima i avanturom, ljudi pocinju stvarati kaos u svakom pogledu i time pocinju remetiti tisucljetni mir starosjedilaca!
Naravno, starosjedioci imaju i svoje "adute u rukavu", koji se malo po malo (kako se ekipa povecava) "otkljucavaju" i idu na stetu ljudi ... Poanta je da nema trece
strane tj. nema podjele na igrace + NPCe + monstere ... postoji samo podjela na igrace + NPC, koji ce se ponasati u skladu sa tim kako igraci budu donosili odluke!
Ukoliko igraci budu neprijateljski raspolozeni, nevoljni za suradnju sa NPCima, cijela igra ce biti jedan veliki hack'n'slash i total war ... nece biti NPCa koji daju questove
niti NPCa koji prodaju ili kupuju iteme ... Naravno, gore navedena situacija nece biti lako ostvariva jer uvijek postoje igraci kojima mozemo pripisati WHITE ili GREY
stav! Takodjer, postojat ce nekoliko servera (neprenosivi accounti), pa ce igrac moci odluciti u koji "kaos" da "uleti"

Kraj igre je pobjeda ljudi ili pobjeda starosjedilaca ... To se moze desiti u roku od nekoliko tjedana, mjeseci ili nikada! Jasno, master NPC cu biti ja sam, pa se ne
brinite da ce odredjeni server postati dosadan ;o))

Realnost u fantaziji:

1. Monsteri tuku onoliko jako koliko % imaju od total HP i ostalih statsa (STR, AGI, itd), koji se ne regeneriraju na 100% nakon svake bitke (isto vrijedi i za igrace),
2. Monster koji tuce sa oruzjem od 4 metra i pogodi igraca nece mu oduzeti 15% HP vec ce ga zakucati metar u zemlju => rebirth, postupni regeneration,
3. Monsteri dropaju samo iteme koje imaju equipane u borbi + ruksaku koji nose sa sobom (itemi na random iz predefinirane baze + dropovi od igraca (da, da)),
4. Ne postoje fore tipa total defense, evasion i slicno ... ako uspijes pogoditi monstera u glavu i dilas dmg veci od defense zastite glave = ode glava (1 hit kill),
5. Oruzje nema predefiniran dmg range vec posjeduje koeficijente koji se mnoze sa karakterovim statsima (za koje vrijedi napisano pod 1.),
6. I za ostale equipne iteme vrijedi napisano pod 5.,
7. Ne postoji ama bas nikakavi LVL pre-requisite, niti na itemima, niti za ucenje skilova, niti za questove! Umjesto toga postoji iskustvo, vrijeme i koeficijenti ...
8. itd x 100+

Generalno, ovako napisano mozda zvuci konfuzno ... neke stvari, koje daju veci smisao ovome gore napisanom, za sada ne bih otkrivao ... ono sto mogu otkriti je
da igra NECE biti besplatna (lvl 1 ~ 25 da, 25+ jednokratno placanje po serveru / dobu), niti ce biti otvorena za sve! Cilj nije imati 50.000+ igaraca, od kojih 5% placa
i sponzorira ostalih 95% ... sa brojem igraca se povecevaju i zahtjevi, kako po pitanju hardwarea + hosting, tako i po pitanju supporta ... za to ja nemam niti cu imati
vremena i tu kolicina novaca i "planetarni uspijeh" uopce ne igra ulogu! Igra je osmisljena kao mjesto na kojemu ce se skupiti ljudi kojima je dosta ispraznih i izlizanih
fora i koji cijene mastu, koji znaju da ne postoji besplatan rucak i koji koriste mozak za vise od repetitivnog klikanja 8+ sati na dan ... bude li to i 500 ljudi, koji su
spremni izdvojiti nesto para za "join the CLUB" + povremeno na in-game iteme (jefta), ja super zadovoljan ... bude li mi na to sve ostalo i vremena za ostale, jos ludje
ideje od one koja pokrece ovu igru, ma zakon! Na vama je da se strpite jos koji mjesec (mozda i do 2009., tesko je reci) pa da ocjenite zavredjuje li ova igra svoje ime!

unknown
22-04-2008, 10:42
propade ti igra prije nego što ti je počela. Tko će ti davati pare da može igrati bmmo

Haki
22-04-2008, 10:44
kako ces se boriti protiv citera ako budu u igri? kako ces znati da citaju?

W1k1n6
22-04-2008, 14:15
Ideja jako zanimljiva, nadajmo se dobroj realizaciji. Plaćanje je prilično nepopularno, nije mi poznato da se i jedan BBMMO naplaćuje već u osnovnoj varijanti. Predlažem da ipak razmisliš o naplaćivanju kakvih "premium accounta".

overklokan
22-04-2008, 14:38
@unknown = posto nisi naveo igre na osnovu kojih si zakljucio da podcjenjujem druge bolje suti ...

@ Haki = citeri? mislis cheaters, ovi sto varaju i muljaju? ako da, ne brini ... kompletan game kod je custom, radjen od
nule samo za ovu igru ... fore tipa sql injection i xss napadi su uzaludni (tko ne vjeruje neka proba upasti preko skripte
za beta-testing sign-up) a dodatne mjere sigurnosti su svugdje u kodu ... sto se tice in-game cheatinga sumnjam da ce ga
biti ... multiaccounting ce biti dozvoljen, cak i pozeljan! ukoliko zelis imati 10 accounta lvl25+ nema beda, plati i evo ti
ih pa prebacuj tabove i klikaj 24/7 ... accounti do lvl25 ce biti ograniceni po pitanju kolicine itema koji se mogu prodavati
a monitoring aktivnosti ce jasno pokazati tko zaista igra a tko koristi account samo za shop i slicno ... generalno, ne mozes
uraditi ama bas nista a da to nece biti logirano i dobro provjereno na serveru! bitno je zaista dobro razumjeti nacin na koji
rade browser aplikacije = korisnik MORA poslati podatak na server a cim server dobije taj podatak veoma je lako filtrirati
ga i izvrsiti brojne provjere prije nego se bilo sta drugo "pokrene" (upis u bazu, citanje iz baze, itd.) ... ono u cemu mnogi
developeri grijese (pratim 10-ak developer foruma pa znam) je dopustanje prevelike slobode igracima ... dopusta se upload
fileova, slika, tamo gdje se moze napraviti da igrac salje samo broj ostavlja se sloboda da salje bilo sta, passwordi se snimaju
u cookie, ne postoji dovoljno dobra provjera gdje je igrac u igri i sta konkretno tamo gdje jeste moze da napravi i slicno ...
mnogi koriste tudje skripte i engine, ne prate forume na kojima se pise o sigurnosti, "padaju" na banalne fore jer brzaju sa
dovrsenjem igre ... mnogi cak ne znaju ni kako HTML kod popraviti od gresaka i upozorenja koje validatori prijavljuju!

sistem je onoliko dobar koliko je dobra najslabija karika u njemu ... paradoxalno je da vecina browser aplikacija ima rupe
tamo gdje ih nikako ne bi smjelo biti a to je provjera podatka koji korisnik salje ... toga u "Game of all games" nece biti :nonono:

overklokan
22-04-2008, 14:59
Ideja jako zanimljiva, nadajmo se dobroj realizaciji. Plaćanje je prilično nepopularno, nije mi poznato da se i jedan BBMMO naplaćuje već u osnovnoj varijanti. Predlažem da ipak razmisliš o naplaćivanju kakvih "premium accounta".

cuj, moja logika je da ako igras i "doguras" do lvl 25 znaci da ti je igra dobra ... ukoliko ti je 5~10E (jednokratno) novac koji ce ti dojam o igri
prebaciti na "sranje, smece, ne vrijedi nista" i biti dovoljan razlog da ju prestanes igrati = prestani ... moras razumjeti da "premium" model u
svim igrama radi disbalans kada su u pitanju oni koji placaju i oni koji ne placaju (ne zele, ne mogu ili sta vec) ... drugo, oni koji ne placaju
dirketno pokazuju da ne cijene ulozeni trud i rad ... trece, razlog propadanja vecine igara je upravo u tome sto su prihvatile "premium" model,
u nadi da ce oni koji placaju osigurati dovoljno sredstava za daljnji razvoj, placanje racuna i ostalo ... generalno, game developeri previse
podcjenjuju svoj rad! dajuci igracima opciju da igraju besplatno non-stop ti im saljes poruku da smatras da tvoj rad ne vrijedi vise od besplatno!

Haki
23-04-2008, 21:28
propade ti igra prije nego što ti je počela. Tko će ti davati pare da može igrati bmmo
+1

overklokan
24-04-2008, 16:35
kada je game developer u isto vrijeme i obozavalac literature sa podrucja psihologije onda mnoge
stvari nisu ocite na prvu ... ljudska psiha, posebice pojedinca u grupi, je proucena i analizirana do te
mjere da je vecinu obrazaca ponasanja moguce unaprijed fabricirati ... tako je na primjer veoma
dobro poznato da ukoliko se pojedinac, kao dio grupe, nagradi na jednak nacin kao i ostali pojedinci
on ce sem nagrade u velikom broju slucajeva prihvatiti i opce ponasanje te grupe ... kakve to sad
veze ima sa igrom pitate se? pa recimo da ce svi koji budu beta testeri, a to ce biti preko par stotina
ljudi, dobiti upad u "25+ klub" bespla! sljedivsi gore napisan obrazac, vecina tih beta testera ce ostati
u igri jer se vise ne smatraju samo igracima neke tamo igre vec igracima koji imaju privilegije za
koje oni koji nisu bili beta testeri treba da plate ... to u konacnici dovodi do toga da ce igra vec u
startu imati par stotina ljudi koji su "25+ enabled" i koji ce svojim prisustvom u tom klubu itekako
utjecati na nove igrace, one koji nisu sigurni isplati li se platiti ili ne ("mora da se isplati ako ih ima
stotine koji su platili" logika, koja "radi" u velikom broju slucajeva)

sem ovog aspekta, postojat ce i fora "regrutiraj minimum 10 igraca i ako jedan od njih plati za 25+
klub ti kao regruter upadas sa njim" ... postojat ce jos par fora, kojima je generalni cilj osigurati
stalan priliv nove ekipe, posebice onih koji bi bili spremni platiti tu jednokratnu sumu ... stay well

Haki
24-04-2008, 16:57
moze li se placati preko paypala ?

unknown
24-04-2008, 18:05
kada je game developer u isto vrijeme i obozavalac literature sa podrucja psihologije onda mnoge
stvari nisu ocite na prvu ... ljudska psiha, posebice pojedinca u grupi, je proucena i analizirana do te
mjere da je vecinu obrazaca ponasanja moguce unaprijed fabricirati ... tako je na primjer veoma
dobro poznato da ukoliko se pojedinac, kao dio grupe, nagradi na jednak nacin kao i ostali pojedinci
on ce sem nagrade u velikom broju slucajeva prihvatiti i opce ponasanje te grupe ... kakve to sad
veze ima sa igrom pitate se? pa recimo da ce svi koji budu beta testeri, a to ce biti preko par stotina
ljudi, dobiti upad u "25+ klub" bespla! sljedivsi gore napisan obrazac, vecina tih beta testera ce ostati
u igri jer se vise ne smatraju samo igracima neke tamo igre vec igracima koji imaju privilegije za
koje oni koji nisu bili beta testeri treba da plate ... to u konacnici dovodi do toga da ce igra vec u
startu imati par stotina ljudi koji su "25+ enabled" i koji ce svojim prisustvom u tom klubu itekako
utjecati na nove igrace, one koji nisu sigurni isplati li se platiti ili ne ("mora da se isplati ako ih ima
stotine koji su platili" logika, koja "radi" u velikom broju slucajeva)

sem ovog aspekta, postojat ce i fora "regrutiraj minimum 10 igraca i ako jedan od njih plati za 25+
klub ti kao regruter upadas sa njim" ... postojat ce jos par fora, kojima je generalni cilj osigurati
stalan priliv nove ekipe, posebice onih koji bi bili spremni platiti tu jednokratnu sumu ... stay well


imam ja dojam da će to na kraju biti besplatno :rotfl:

K4ciga
24-04-2008, 18:20
Kako će se zvati igra? Malo mi "Game of all games" zvuči arogantno i bahato,a i sumnjam da će se naziv uklopiti u priču. Kakva će biti ekonomija? Hoće li samo sučelje biti 3D ili kao u e.g Ogame-u ili Gladiatusu?

overklokan
24-04-2008, 23:43
Kako će se zvati igra? Malo mi "Game of all games" zvuči arogantno i bahato,a i sumnjam da će se naziv uklopiti u priču. Kakva će biti ekonomija? Hoće li samo sučelje biti 3D ili kao u e.g Ogame-u ili Gladiatusu?

arogantno i bahato da, u pravu si ... svijestan sam ja toga ali sam isto tako svjestan da igra koja u imenu DOMENE i
<TITLE> tagu ima 4 veoma visoko kotirane kljucne rijeci i fraze (game, games, game of, all games) na search enginima
moze ici samo na gore (u smislu rezultata pretrage) ... stranica je online nesto vise od mjesec dana a za mnoge kljucne
rijeci, ukljucujuci gore navedene, sam bolji po rezultatu od mnogih drugih igara, i komercijalnih i starijih ... ta situacija
moze biti samo bolja, posebice nakon sto na site ubacim i kompletan help i developer blog (kolicina sadrzaja, na koju
Google "pada") ... a da se nece uklopiti u pricu ... hoce ;o))

Ne znam tocno na sta mislis pod ekonomija, posebice ako si vec procitao cijeli text na stranici ... pojasni ... a za sucelje,
pa vec ga vidis!!! cijela igra ce se odvijati u prozoru u kojem se sada prikazuje text i chat ... moze se uciniti kao malen
prostor ali uzmi u obzir da imas tri strane sa ikonama, od kojih ce lijeva i desna traka biti kontekstualne (znaci mjenjaju
se u ovisnosti od situacije u glavnom ekranu) a vecina kratkih opaski (help) ce biti odradjena sa Tooltipima (enormno
smanjuju zauzece prostora... chat ce biti tu gdje je i sada, uvijek dostupan na potez misem, ovisan o mapi ... svakako
uzmi u obzir da je igra od starta radjena da bude full vidjiva u 1024x768 jer preko 50% surfera ima bas tu rezoluciju! To
znaci da ta ekipa, a i svi sa vecom rezolucijom, ne treba da skrolaju ekran ... skrolanje je smetnja, a smetnja ubija paznju!
Cijela igra je web 2.0 aplikacija, nema refreshanja ekrana uopce ... Svi upiti prema serveru i podatci koji su primljeni se
dinamicki updejtaju u tom istom ekranu koji gledas, nema potrebe za klikanjem na BACK, FORWARD ili RELOAD ... Stvar je
u fokusu igraca, koji treba da bude na igri a ne negdje drugdje ... Koristenjem mnogih optimizacijskih tehnika brzina igranja
ce biti skoro pa instant, sto je veoma bitno jer borba moze biti i real-time (pored fast turn-based) a i generalno mislim da je
jasno da cekanje moze samo raspizditi igrace ... Sa dizajnerske strane gledano, cilj je napraviti browser igru koja ce se
"ponasati" sto je moguce slicnije Flash i Java igrama! Za sada takvih igara skoro pa i nema, pa ce i to biti jedan od nacina
reklamiranja stranice (ako ne kod gemjerske onda kod developerske populacije) ... Jasno mi je da ce samo sucelje odbiti
mnoge, ali gle, ja ne radim ovu igru za mnoge vec za odabrane ... Nije bit imati tisuce Poljaka, Egipcana, Brazilaca, pa
recimo i ekipe sa Balkana, jer to je publika koja vecinski ne supporta vec gleda samo svoju guzicu, omalovazava i radi
sranja (cast iznimkama)!

Kolicina potencijanih igraca ce biti povecana cim fight-engine bude istestiran, na nacin da cu otvoriti dvije dodatne igre, koje
ce biti neka vrsta okljastrene verzije "Game of all games" ... bez questova, bez puno price, hack'n'slash (poput FallenSworda
recimo, ili Carnage Blender) ... bez GUI-a (tek ces se onda iznenaditi hehe), samo izometrijska 3D mapa velicine 6000x600
(nije jedna nula viska ;o) = pocinjes na lijevoj strani, stigni do desne ako si faca ... one ce biti full bespla i nece biti persistent
vec odradjene tako da se ekipa zabavi u roku jednoga dana (mozes ti replayat beskonacno, naravno) ... jedini menu ce biti
"ukrasen" linkom na glavnu igru, kroz igru ce se pojavljivati reklame za GoaG (suptilne) i tako to

Haki
25-04-2008, 10:10
hoce li se moci placati preko paypala??

K4ciga
25-04-2008, 13:17
@overklokan,

Nije da pametujem,ovo je dobronamjerna kritika.Pod hitno promjeni naziv igre.Vjeruj mi,mnogo,mnogo bolja promocija će ti biti da napraviš što bolju igru pa da ti je drugi igrači preporučuju.Govorim to jer znam da kad ja tražim neku igru,pa vidim takve nazive klonim ih se u širokom luku,jer ja igram samo isprobane igrice.Nazovi ga bilo kako,samo ne GoaG.Mislim, pamentno ti je da što "traženije" riječi stavljaš u naziv igre,ali ja bih prije igrao tu igru ako vidim da je dobra,ako vidim da je ekipa po forumima zadovoljna nego da jednostavno nabasam na nju.BTW,sviđa mi se koncept igre,prijavit' ću se za betu...

overklokan
25-04-2008, 15:08
naziv ostaje ... da, moci ce se platiti paypalom ...

Haki
25-04-2008, 18:40
naziv ostaje ... da, moci ce se platiti paypalom ...
super :) imam taktiku ^^
kad ce se igra otvoriti?

overklokan
25-04-2008, 20:09
idealno oko ljeta, dvije hack'n'slash prije toga (jasno) ... koja je taktika u pitanju, ehh?

Haki
26-04-2008, 06:55
saznat ces kad bude vrijeme za uplacivanje love :D

unknown
26-04-2008, 16:29
vjerojatno će skupiti pare preko bux.to ili sličnih gluposti i onda ti uplatiti

Haki
26-04-2008, 18:45
vjerojatno će skupiti pare preko bux.to ili sličnih gluposti i onda ti uplatiti
da taman cu se muciti mjesec dana da platim bijednih 10$ ^^

overklokan
26-04-2008, 19:07
ma nije uopce stvar u kolicini novaca vec u stavu ... mogu staviti i 1E pa opet vidjeti tko je voljan supportat a
tko ne ... igra se trenutno nalazi na serveru koji kosta pisljivih 6$ mjesecno! ali ukoliko bih dozvolio da tisuce
ulete i igraju bez ogranicenja morao bih se prebaciti na mnogo skuplji hosting plan, reda 50$+ (ako ne i 100$+)
a to je vec nesto sto nisam voljan placati samo iz svoga djepa ... tako da je bit omoguciti onima koji supportaju
da igraju na serveru sa veoma malo laga, koji svi igraci smatraju bitnim faktorom u igri ...

Haki
26-04-2008, 19:37
kako brzas omg
ti odmah kontas da ce tisuce igraca doletiti do tvoje stranice i poceti igrati igru,pa idi polako,uzmi manji server pa srednji pa veci.koliko vidim napravio si igru samo da bi zaradio a to mi se nesvida :D

overklokan
27-04-2008, 11:57
kako brzas omg
ti odmah kontas da ce tisuce igraca doletiti do tvoje stranice i poceti igrati igru,pa idi polako,uzmi manji server pa srednji pa veci.koliko vidim napravio si igru samo da bi zaradio a to mi se nesvida :D

ne brzam uopce ... za malo vise od mjesec dana site je vidjelo skoro 3.000 ljudi, od toga vise od 75% visoko ciljna skupina koja
na netu trazi upravo to sto ja nudim ... preko 200 ljudi je prijavljeno za beta-testiranje (forma za e-mail submit je "gore" tek 11
dana) ... a po pitanju zarade, prvo napravi igru pa cemo onda pricati o tome zasto je radis, koji su ti dugorocni ciljevi, kako ces
ih realizirati i usput vidjeti koliko dugo ti prolazi fora da igru ne radis da bi zaradio ... bas me zanima bi li iz svoga djepa svaki
mjesec izdvajao sve vise za hosting i reklamiranje plus ulagao 8+ sati dnevno u projekat i koliko dugo bi to sve trajalo ...

Haki
28-04-2008, 06:15
pa ucini kao ja,uzmi godišnji hosting,zabij neku adsesne reklamu u neki dio sajta pa neka klikaju,i dobit ces 2 puta vise love nego sto placas server (ovisi koliko je).

overklokan
28-04-2008, 18:44
pa ucini kao ja,uzmi godišnji hosting,zabij neku adsesne reklamu u neki dio sajta pa neka klikaju,i dobit ces 2 puta vise love nego sto placas server (ovisi koliko je).

prijavio sam se za AdSense prije tri dana, cekam odobrenje ...

Haki
28-04-2008, 20:00
samo nemoj da ti je pola stranice zatrpano reklamama

overklokan
28-04-2008, 23:06
GUI je velicine 600x600 i u potpunosti je vidljiv na 1024x768 pixela (oko 50% posjetilaca ima navedenu rezoluciju, samo
5% ih ima manju (800x600 i slicno)) stoga ostaje mjesta za dva 160x600 Google okvira, jedan na lijevo a drugi na desno
od GUI-a ... obojati cu ih tako da nisu napadni, odabrati da mi se vrte oglasi od drugih igara pa cu vidjeti kako ce ici ...

djubrex
01-05-2008, 17:18
http://www.galaxy-news.net/games/794_ga ... icture=853 (http://www.galaxy-news.net/games/794_game_of_all_games/screenshots/?showpicture=853)
Baš sam naišao.

overklokan
02-05-2008, 21:17
da, ubacio sam se i tamo ... generalno, kada nemam volje za programiranje ili zujanje dalje od kompa
onda trazim stranice koje imaju veze sa browser igrama i sign-upam se te postam ponesto informacija
o igri ... igra jos nije gotova, stoga ni ne ocekujem da me netko reklamira vec klik po klik i stvaraj "buku"
na mjestima gdje se "vrti" ekipa koja igra takve igre ...

TeraBajt
03-05-2008, 19:11
sretno covjece, ali eto, nedamise prijavljivat ;)

overklokan
07-05-2008, 23:01
ma nema beda ... nego, upravo mi se na e-mail javio tip koji starta sa online MMO casopisom,
a posto ce vjerojatno ubaciti i "GoaG" u neko od sljedecih izdanja malo da ga izreklamiram ;o)

http://www.thirteen1.com

p.s. ako igrate CabalOnline svakako kliknite na slike u dijelu o toj igri jer se dijele Premium acc!

goki06
02-07-2008, 23:02
Mogu gdje vidjeti screenshotove od igre jer ne kuzuim tocno o cem se radi...