PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bioshock čudan problem..



vex
19-04-2008, 18:24
Ovako , imam dualboot viste i xp-a.
Na oba windowsa sam instalirao bioshock , da vidim razliku između famoznog dx10 i sadašnjeg dx9. Razlike nema , osim u kvaliteti slike ,ali to me nije najviše začudilo. Naime poznato je da se isključivanjem vsync-a u Bioshocku dobio puno na performansama.


E sad ovako , pratim istu scenu (izlazak iz one kugle na početku) na xp-u i na visti , sve max (1024x768) osim vsync-a koji je na off , grafa nije clockana ; na visti su driveri su 169.25 , a na xp-u 169.21

Mjereno frapsom , na visti imam prosječno 53 fps , dok se voda preljeva preko stakla i dok onaj splicer ubija onog lika 37 fps.Na xp-u to nije tako , nažalost. Prosječno dobivam 36 fps , a u sceni ubijanja pada na 28 fps.

:thumbs1:


Neznam što bi napravio , iako mislim da je do v synca , jer kada ga uključim na visti , dobivam jako slične rezultate kao na xp-u.
Problem je u tome što na xp-u piše da je off , ali ja ne vidim razliku između on i off kao na visti..


Pomagajte plz.. da mi se ostale igre ne ruše na visti , prešao bi na vistu za stalno zbog ove igre..

Kenyi
19-04-2008, 19:08
uf, vsync doticno usporava igru, i najveci je uzrocnik pada fpsa.

vex
19-04-2008, 19:17
da , ali kada ga na visti isključim , primjetim razliku , i to veliku.
na xp-u ne...

Kenyi
19-04-2008, 19:33
jebiga, i ja imam high end konfu, pa uvjek stavim vsync off, tu se nista ne moze.