PDA

Pogledaj cijelu verziju : Explorer problem



Sony Ericsson
18-04-2008, 12:20
Ne internet explorer, nego windows explorer. Uletio mi je neki virus i gasi mi explorer.exe znači, nestane mi sve sa desktopa. Ja udjem u task manager sa Ctrl+Alt+Delete, kliknem File/Run i upisem explorer.exe i sve se pojavi kako treba ali se za 10-ak sec opet ugasi. Zna li neko kako mogu popravit ovaj problem. Skeniram racunalo sa NOD32 i ne moze nista nac.

NoNCoNFoRMiST
18-04-2008, 13:34
pokusaj dok ti je taj explorer ugasen endat sve sumnjive procese. i onda pokreni explorer.exe da ti se vise ne gasi pa odes u start=>run=>msconfig i tamo na startupu iskljuci sve zivo ili barem sumnjivo..

a valjalo bi i sa Hiren's bootcd-om skenirati system prije pokretanja windowsa dakle u boot modu

Sony Ericsson
18-04-2008, 13:37
Ne znam sad koji su procesi sumnjivi, mogu li ih sve pogasit?

NoNCoNFoRMiST
18-04-2008, 16:58
ajde napravi screenshot svih procesa ili uslikaj.. mozes slobodno experimentirat u gašenju procesa a naprimjer nemoj gasit svchost-ove jer (makar je moguce da je neki od njih virus) jer ako ugasis krivog komp ce ti se resetirat za nekoliko sekundi.



dakle experimentiraj...ugasi pojedini proces pa pokreni explorer.exe i ak se ugasi explorer dakle nije taj proces bio u pitanju

a kad ugasis proces koji jeste u pitanju.. moj savjet bi ti bio da obrises taj file (proces koji je kriv) i odes u start=>run=msconfig i tamo pod startup pogasiš sve što je sumnjivo (ili barem ostavi samo ono što ti nije sumnjivo, ali bez problema mozes sve ugasit)

i onda restartiras komp.. a ak se ponovo gamad pokrene...vjerojatno je neki gadniji virus i u registryju se negdje nalazi (mozes probat neke registry cleanere) i ako ga nod32 ne ucitava i ne uspijevas se rijesit virusa preporucam da spasis podatke koje trebas kako znas i reinstaliras windowse

a te spašene podatke prvo iskeniraš nečijim antivirusom (dakle staviš na usb)