PDA

Pogledaj cijelu verziju : Porijetlo rasa



LukA33
15-04-2008, 21:17
Jel bi mi mogao netko objasniti kako su rase nastale, čitao sam History al' baš nisam skužio?

SkunK
18-04-2008, 10:29
Cega, Starcraft ili Warcraft?
Ako treba za Starcraft onda ti objasnim.

LukA33
19-04-2008, 16:39
da za Starcraft zaboravio sam napisat

Sterpo
19-04-2008, 20:45
pa mislim da su zergovi i protossi nastali od jedne rase, neznam kako se zove, a terrani - ljudi :)

Systematic Reverse
19-04-2008, 23:47
Vjerujem da che reiko to bolje pojasnit od mene, a pogotovo od Sterpa xD

SkunK
20-04-2008, 10:55
Uglavnom Terrani su ti ljudi. To vjerovatno znaš.
Kad je ljudska rasa bila toliko ojačala na majčici zemlji, jedan malo šuknuti profesor je poslao zatvorenike u 3 velika broda da nasele planete u zemaljskom sunčevom sustavu.
Otišlo je sve po zlu, i sad kako su se ti zatvorenici raspršili po svemiru nastale su "Terranske kolonije" - na kraju je to prvo bila Konfederacija a poslje Dominion s carom Mengskom na čelu.
Više ti o njima i detaljnije nesmjem, jer onda već ulazim u Starcraft priču.


Protosse je napravila viša sila, tj. Xel'Naga.Neću puno ulazit u priču, ali Xel'Naga je smatrala da je pogriješila kod stvaranja Protossa pa je htjela to ispraviti svojim drugim projektom : Zergovima.

Zergove je isto napravila Xel'Naga, mislili su da će dobro ispast ali sve je to izmaklo kontroli i na kraju krajeva, Starcraft je dobio zaplet kakav je dobio.

Znači -

Terrani - ljudi, homo sapiens v.6.0
Protossi - "prvo" dijete Xel'Nage
Zergovi - "drugo" dijete Xel'Nage

Sterpo
20-04-2008, 12:39
eto, kao šta sam i rekao :)

i slobodno uđi u starcraft priču :wink:

SkunK
20-04-2008, 15:27
PM me za priču pa ćeš dobit cijelu priču na hrv.

Sterpo
20-04-2008, 16:19
ajd žemo :roll:
zahvalan sam ti :pray:

Teon
20-04-2008, 16:24
Da malo razradim jos pricu o Protossima i Zergovima.

Protoss znaci prvi kao sto svi to vec znaju, no njih su Xel Nage zeljeli napraviti sto slicniji sebi.
Sa jakim psihickim mocima, nekim osjecajem za cast itd. No iz nekog razloga su mislili da su bili neuspjesni (nemrem se sad sjetit kojeg), te su krenuli dalje i odlucili napraviti novu rasu koja ce uzet sve oblike iz prirode tj. bit ce 'prirodna'.
Nece imat psihicke moci, ni tehnologiju nego se ponasati kao prirora, evoluirati i prilagodjavati se itd.
Stvorili su Zergove, isprva su mislili da su uspjeli te su ih dugo promatrali. No, Zergovi su prozdrli cijeli planet i poput Borgova asimilirali tj evoluirali svo znanje i razvili psionicke sposobnosti. Cak su se uspjeli tolko razviti da su zavarali Xel Nage te ih poslije unistili ...

P.S. Zergovi ownaju !! :pray:

Ak zelis jos nes saznat pitaj mene il Reika, mislim da smo mi vise manje strucnjaci (Reiko vjerojatno i vise)

@ Reiko, istoimeni lik tako mnogo owna u Mortal Kombatu :)

Sterpo
20-04-2008, 22:08
zanimaju me terrani, znam da se u misijama često međusobno mlate :roll:

Teon
21-04-2008, 09:15
A uglavnom, na predivnoj nam Zemlji je doslo do prenapucenosti zatvorenika i kriminalaca i tako jedan znanstvenik je ti htio iskoristit u istrazivanje svemira pa je u 3 broda stavio najgori sljam i poslao ih far far away.

Trebali su doc na planet i utvrditi dal se moze naseliti no oni su se srusili svaki brod na 1 od planeta u tom sistemu.

Polako su se razvijali te medjusobno uspostavili kontakt, ujedinili i nastala je Konfederacija.

No kako su tehnicki svi oni bili neki kriminalci mozes i misliti kako nije svima bilo po volji. (Pa ako ni danas normalnim ljudima nije po volji vlada itd. ...) Pa su nastali pobunjenici, Sons of Korhal predvodjeni A. Mengskom i tu nastupa StarCraft 1 prica.

Sterpo
21-04-2008, 11:38
i onda dođu ovi sa zemlje opet uspostaviti kontrolu nad tim kolonijama?

SkunK
21-04-2008, 22:11
Uglavnom - nisu razorili Xel'Nage - samo su ih natjerali u bijeg.


@ Sterpo - Da, zemlja je poslala jad i bjedu zvanu UED - koji je popušio sve šta je mogao, a većinom zbog toga jer je DuGall bio naivčina i zato jer se zemlja u to više niti nije trebala mješati, al ljudi ko ljudi.

Šta se tiče nastanka Protossa.
E pa,to ti je sve povezano s "Putem Khala" - tj. War of Acensionom, jer su u ranim danima, Protossi bili ujednjena plemena, pa su neki individualci (greška XelNage) počeli serkat i isticat se previše - došlo do rata. Nakon toga je otkriven "Khala put" da opet ujedini sve te Protosse ( u međuvremenu Protossi divljaci kako ih ja nazivam, tj. prva primitivna plemena su potjerale XelNage više manje iz zabave i dosade).
Ali neki Protossi nisu prihvatili Khalu kao svoj svjetonadzor, pa su prognani s Auira i nazvani su Dark Templarima.

SkunK
22-04-2008, 10:12
btw. preporučam ti da okreneš http://www.starcraft2.comSi pogledaš malo Story.

Tricerotaps
22-04-2008, 17:26
Protossi su se medjusobno zaratili i zbog toga su Xel Nage odlucile stvoriti Zergove, da bi sprijecile individualizam koji je narusio sklad protossa (kako je Zerg kolektiv kojim upravlja Overmind preko vise Cerebra). Rat je zavrsio tako sto su protjerali Dark Templare na drugi planet (zaboravih kako se zove..)

Sto se tice terrana, mozda se varam ali profesor je na nekima izvodio pokuse, te na tri broda osim koordinacija za zadani planet stavio i povijest (ne terrana) pokusa ili tako nesto. Ovo s Terranima mi mora netko potvrditi, jer nisam 100% siguran... mozda sam pomijesao neke stvari sa projektom Ghost.
mislim da:
Je profesor na oko 10% ljudi uocio telepatske moci, to je otprilike 30k ljudi. Konfederacija je kasnije nastavila s tim projektom, jer u jednoj terranskoj misiji
Moguci Spoiler za neke -> [sa Jim Raynorominfiltrirate u jedan konfederacijski Science Vessel da bi ukrali podatke o projektu Ghost]

Kao sto rekoh, za terrane nisam siguran, i volio bih da mi netko potvrdi ili opovrgne ovo ako nije problem. :D

Sterpo
22-04-2008, 17:41
Uglavnom - nisu razorili Xel'Nage - samo su ih natjerali u bijeg.


@ Sterpo - Da, zemlja je poslala jad i bjedu zvanu UED - koji je popušio sve šta je mogao, a većinom zbog toga jer je DuGall bio naivčina i zato jer se zemlja u to više niti nije trebala mješati, al ljudi ko ljudi.


pa ako su spušili čemu ovaj video na kraju BW
sDQ_TwKNCEo

SkunK
23-04-2008, 23:11
@Sterpo

Očito nisi upoznat kako ide priča u Starcraft svijetu.

Poslje "završnice" Terranske kampanje, ide nova kampanja tj. Zergovska, i ona ne ide "iz početka" nego se nastavlja na završetak Terranskog djela kampanje, tako da je finalni ending Brood Wara zapravo sekvenca kad završiš Zergovsku kampanju, to je zapravo pravi kraj. Jel ti sad jasno?

@Tricerotaps

Protosi se nisu zaratili zato jer su XelNage išle praviti Zerga, oni su se zaratili puno prije nastanka Zerga, zapravo to šta kažeš je nelogično jer su XelNage vidjevši kako se ponašaju Protossi otišli i počeli raditi "Novu i bolju rasu" - a to nebi bilo moguće ako bi bilo kako ti kažeš "da su se zaratili zbog Zerga" šta nema veze s vezom.
plz. ne lupetaj :)

Dark Templari nisu protjerani na specifičan planet, nego su ih izbacili s Auira - a ovi su se nastanili na Shakurasu.
I imali su potporu Aduna ali eto, i on je svršio tako kako je svršio - ali na kraju Dark Templari će biti od velike pomoći opstanku Protossove rase.

Sta se tice Terrana, pomjesao si neke stvari a i doktor nije nista otkrio nego je to bilo vec poznato odavna zemljanima (da postoje ljudi s takvim psiho-enigmatsko-kinetičkim sposobnostima).

Sterpo
24-04-2008, 10:03
lol sad sam se sjetio da poslije terrana ide zerg :)
u SC2 se nastavlja priča koja je stala na BW?

SkunK
24-04-2008, 22:12
a nego?

Tricerotaps
26-04-2008, 22:09
@Tricerotaps

Protosi se nisu zaratili zato jer su XelNage išle praviti Zerga, oni su se zaratili puno prije nastanka Zerga, zapravo to šta kažeš je nelogično jer su XelNage vidjevši kako se ponašaju Protossi otišli i počeli raditi "Novu i bolju rasu" - a to nebi bilo moguće ako bi bilo kako ti kažeš "da su se zaratili zbog Zerga" šta nema veze s vezom.
plz. ne lupetaj :)

Dark Templari nisu protjerani na specifičan planet, nego su ih izbacili s Auira - a ovi su se nastanili na Shakurasu.
I imali su potporu Aduna ali eto, i on je svršio tako kako je svršio - ali na kraju Dark Templari će biti od velike pomoći opstanku Protossove rase.

Sta se tice Terrana, pomjesao si neke stvari a i doktor nije nista otkrio nego je to bilo vec poznato odavna zemljanima (da postoje ljudi s takvim psiho-enigmatsko-kinetičkim sposobnostima).


Sto se tice Protossa na to sam i misilio, nisam mislio da su se poceli medjusobno klat zbog Zergova i ne vidim gdje sam to rekao ali ajde dobro.
S Terranom sam poprilicno pomijesao vidim xD, nema mi druge neg ponovno prijeci igru :D

SkunK
27-04-2008, 12:34
brz edit xD
nice xD

Karlo_from_Bjelovar
03-05-2008, 21:44
moze i meni prica na pm? :(

SkunK
03-05-2008, 22:51
Daj mail pa ti posaljem na mail.

Karlo_from_Bjelovar
04-05-2008, 20:30
shad0w.dancer@hotmail.com
ako to ne radi onda ovo (ipak preferiram hotmail, tamo cu uvijek uzet moc kad zatrea):
karlo.reg@post.t-com.hr

thx

SkunK
05-05-2008, 22:14
Poslano.

Sterpo
08-05-2008, 17:55
može i meni? :roll:
lgdelldlink@net.hr

hvala unaprijed;)

SkunK
08-05-2008, 22:32
Poslano.

Sterpo
09-05-2008, 13:11
neizmjerno sam ti zahvalan :) :roll: