PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gran Turismo 5 na PC-u?!



Snake
15-04-2008, 10:06
nemojte se previše nadat, ali ovo je ipak tračak nade...
dakle, Kazunori Yamauchi, CEO Polyphony Digitala, za njemački derStandard izjavio je da bi GT5 mogao izaći i za pc
http://derstandard.at/?url=/?id=3293567
za one kojima njemački nije jača strana evo biti cijelog tog intervjua - rekao je da je mogućnost prelaska gt serijala na ostale konzole (platforme) zaista mala, ALI je nadodao da bi, zbog potencijalnog ogromnog kineskog tržišta, koje nije sklono igranju na konzolama, GT mogao doći na PC.

HalF-DeaD
15-04-2008, 10:22
Fakjea :)

Neven <R>
15-04-2008, 10:41
Nekako mi se to teško čini pošto je ovo od početaka PS ekskluziva, a i sama igra je jedan od najvećih poticaja da se kupi PS3 konzola.

Snake
15-04-2008, 11:06
vjerojatno bi i dalje bila ekskluziva nekih godinu i pol, a onda bi prešla na pc, normalno je da nebi izašlo istovremeno jer za ps3 igru rade već duže vrijeme

Miles
15-04-2008, 11:45
Nekako mi se to teško čini pošto je ovo od početaka PS ekskluziva, a i sama igra je jedan od najvećih poticaja da se kupi PS3 konzola.
najveći poticaj da se kupi PS3 konzola?
e to mi nikak nije jasno
ipak se radi samo o vožnji auta,koliko god to lijepo i realno napravljeno
a kupit igru samo zato što je grafika uberzakon a zbog i igre i konzolu
ne znam
a valjda je i to stvar ukusa

Tejo.hr
15-04-2008, 13:09
Bilo bi lijepo, bilo bi...

flander
15-04-2008, 13:13
Question:SHow many working hours and resources put in grain Turismo 5: Prologue?
Kazunori Yamauchi: 120 employees have worked four years on it. I may not betray the budget, but it was higher 50 times than that of GT1.
Question:SHow much work you still become in GT5: Prologue invest, before GT5 appears?
Kazunori Yamauchi:It is not fixed yet, when GT5 appears. With certainty not before the end of 2009. Till then we still put a lot of strength in GT5: Prologue.
Question:SWhich cars still should go in GT5: Prologue appear?
Kazunori Yamauchi:SWe still want to implement topical models of the season, but also quite old cars. For instance, from Ferrari.
Question:SHow long does it last a vehicle to digitize?
Kazunori Yamauchi:SA model needs 180 days. To the comparison: For a car in GT2 we needed only one day.
Question:SWhich on-line functions will still come?
Kazunori Yamauchi:SIn autumn comes a big update. Then there will be a lobby and players can form Communities, clubs. GT5: Prologue will develop on and on.
Question:SCan do the network thought of GT5: Prologue closer explain?
Kazunori Yamauchi:SGT5: Prologue should be a platform for players and car manufacturers and bring them closer each other. Manufacturers can present her vehicles and advertisements ausse
Question:SWhen is the damage model supplied later?
Kazunori Yamauchi:SProbably in autumn.
Question:SWhich difficulties prepare does the development of the damage model?
Kazunori Yamauchi:SThe problem is that the damage model Grain should reach Turismo level. It should be incomparable to other plays. The damages will be visible not only optically, but knead to themselves also exactly on the handling characteristics.
Question:SDo you take data of crash tests?
Kazunori Yamauchi:SYes, also. But any more I may not betray.
Question:SFor What do you hope from the damage model?
Kazunori Yamauchi:SThe fact that the Europeans with more honour go. (laughs)
Question:SDo weather effects come?
Kazunori Yamauchi:SOne after the other. First there comes the damage model.
Question:SIf one becomes in GT5: Prologue from now on how in predecessor's versions used cars can buy?
Kazunori Yamauchi:SIt is not planned yet, but I think that it is possible in future.
Question:SWill there be for buyers of the Prologues as a kind of loyal bonus a discount on GT5?
Kazunori Yamauchi:SIn addition we can still say nothing, but of course you will be able to take the deserving money and the cars.
Question:SWill there be in GT5 a formula 1 series?

Kazunori Yamauchi:We would do very much with pleasure one. There is not the precise into the bargain.
Question: Will we see motorcycles in the full version?
Kazunori Yamauchi:SBy tourist Trophy we have the know-how in addition. Only when and where is not clear yet.
Question:SAustria will soon have again own big racing distance. Is there a chance that it seems in GT5?
Kazunori Yamauchi:SUnfortunately, I knew till this day nothing about it. But I would have a look at them with pleasure whether she is suitable.
Question:SIs there a chance that grain Turismo on another platform appears?
Kazunori Yamauchi:SIt is very unlikely very much that GT on another console comes out. But maybe it comes on the PC. Above all in the Chinese market we could promote thus the spreading.
Question:SIn which direction, you believe, will racing plays develop – more in the direction of Arcade or realism?
Kazunori Yamauchi:SThe real motoring is great fun. Therefore, more realism cannot damage in my opinion.
Question:SCan you imagine that Polyphony also develops plays off the racing play-genre?
Kazunori Yamauchi:SThe likelyhood exists. However, at the moment all 120 employees with GT are used to capacity. But a dream of me a role play with similarly high quality is to be developed like GT.

Original intervjua na njemačkom: http://derstandard.at/?url=/?id=3293567
Engleska verzija intervjua prevedna pomoću http://translation2.paralink.com/

vkgamer17
15-04-2008, 15:11
ma,da i dode na pc ja ga necu igrat.

bezimeni
15-04-2008, 15:18
Da dođe na PC bio bi mi to drugi rođendan :D .
Nema šanse,ni u ludilu to Sony nebude dozvolio.Pa svi čekaju tu igru i mnogima je to glavni motiv da kupe PS3.Evo ja bi ga kupio samo zbog te igre i samo zbog Blue Ray playera.

kikl0p
15-04-2008, 16:25
opce je poznata stvar da je popularnost konzola u kini i japanu ogromna pogotovo sonyevih

Clutch
16-04-2008, 13:14
bilo bi mi drago, ali sumnjam da postoji ikakva šansa.

mrs.croft
16-04-2008, 13:58
e, zbog ove igre bi definitivno kupio PS 3 (i zbog GTA 4, ko zna kad će na komp), no ovo već zvuči ok. iako niš od tog na kraju, nažalost. PS 3 se tak i tak slabo prodaje, a GT 5 će ostat ekskluziva i uvelike poboljšat prodaju konzole.

prcko
16-04-2008, 23:23
Brijem da ako ce bit za Pc da ce to trebat bit za max detalje fkt prejak komp.

Snake
17-04-2008, 10:47
nebi trebo prejak komp, gt izgleda zakon, ali kad se usporedi s Gridom izgleda slabo. Uz to Grid izlazi za dva mjeseca a za GT je pitanje hoće li i sljedeće godine izaći (na ps3).

† zlo †
18-04-2008, 22:59
mozda i izadje ko zna. Kad su pare u pitanju sve je moguce :D
BTW ni PeS nije bio predvidjen u pochetku za PC

Vedro
20-04-2008, 10:55
Da bar dojde na pc

flander
20-04-2008, 11:21
kako bi frendu naprkosio da GT5 izađe za komp, isss like je tolko sretan kaj je to PS3 ekskluziva i stalno mi nabada na nos kak nebum to nikada igra

šta bi dao da izađe na kompu :pray:

cham3leon
23-04-2008, 07:29
Čuna! Znaš da će mi radit!!
Ionako me malo razočarao GT5, vidio sam sliku novog službenog volana. Naravno, NEMA kuplunga/kvačila! Ili Japci svi voze na automatik (ne bi ja!) ili se nitko nije potrudio učiti od GTR-a, TOCE, i ostalih simova koji podržavaju kuplung/kvačilo.

snowblind
23-04-2008, 11:31
gt5 ako se ne varam podržava g25 volan tak da...

cham3leon
23-04-2008, 18:18
gt5 ako se ne varam podržava g25 volan tak da...
Znam, al čuj, da igra podržava komandu kvačila, i službeni bi volan imo 3 pedale.

cham3leon
24-04-2008, 11:38
Dal neko od vas ima ikakva iskustva sa GT4 na pcsx2 emulatoru? Znam da sam idiot šta to opće pitam, al...

Snake
24-04-2008, 12:06
gt4 nije igriv preko emulatora (a i da jest išao bi ultra sporo još ni jednu igru nisam uspio pokrenuti kako treba)
ipak nije da se baš ništa ne može
"You can get through menus, intro cutscenes / videos, and see ingame graphics, but either due to graphical bugs, crashes, un-resolved errors, you can't play through the entire game"

W1k1n6
29-04-2008, 11:45
GT5 na DX10 grafici bi bio pravi pogodak, nadam se da će ići u tome smjeru ako ga ikada odluče napraviti za PC.

cham3leon
30-04-2008, 07:47
GT5 na DX10 grafici bi bio pravi pogodak, nadam se da će ići u tome smjeru ako ga ikada odluče napraviti za PC.

Ja ne, jer mi ne pada na pamet instalirati Vistu i još po mogućnosti kupovat uber high-end hardver radi toga, a htio bi igrat...

Snake
30-04-2008, 10:20
još uvijek nema nijedne igre koja je ekskluziva za vistu. većina igara dolazi i u dx10 i 9 verzijama
slažem se da bi gt5 na dx10 bio pun pogodak, iako vožnje na pc-u neće manjkati ni bez njega - uskoro dolazi Grid, a i GTR Evolution je u pripremi

Kenyi
30-04-2008, 15:04
GT5 na DX10 grafici bi bio pravi pogodak, nadam se da će ići u tome smjeru ako ga ikada odluče napraviti za PC.

Ja ne, jer mi ne pada na pamet instalirati Vistu i još po mogućnosti kupovat uber high-end hardver radi toga, a htio bi igrat...

ne razumijem ovakve likove, cijene hardvera su abnormalno niske, evo naprimjer 1500 kuna za nvidiu 8800 gt mozes i manje negdje iskamcit, procesori isto, cijene hardvera ovih dana su vrtoglavo niske ako se vratimo u proslost, cijene su bile vrtoglavo visoke.