PDA

Pogledaj cijelu verziju : Anti-Virus [Rasprava]



C
14-04-2008, 23:50
Volio bih da prokomentirate AV-e, vaša iskustva, kritike, pohvale, i date svoj glas za naj AV današnjice.
Lista AV-a:

2A-Squared
AntiVir
ArcaVir
Avast
AVG Anti-Virus
BitDefender
Comodo
ClamAV
CPsecure
Dr.Web
eScan
F-Prot Antivirus
F-Secure Anti-Virus
Fortinet
G Data AVK
Ikarus
Kaspersky Anti-Virus
NOD32
Norman Virus Control
McAfee Anti-Virus
Microsoft Windows OC AV
Norman Anti-Virus
Norton Anti-Virus
Panda Antivirus
Sophos Antivirus
Stinger
TrustPort
VirusBuster
VirusBuster Professional
VBA32


Ja bih prokomentirao ove:
Avast - Sudeći da je besplatan, fenomenalan, iako ima neke manje propuste s trojancima i crvima.
BitDefender - Većina ga hvali, meni se ne sviđa, a trećima pak zezne PC. Gdje je tu normala?
Comodo - Koristio sam ga neko vrijeme, i sasvim mi je na mjestu kao AV. Jest da je on više kao Firewall, ali ima i svoje inačice AV-a. Nešto slično Terminatoru, samo je namjenjen za viruse, a ne za spyware i nije baš 100% uspješan u otklanjaju infekcija, ali će ih sigurno spriječiti da uđu u PC.
ClamAV - Koristih ga u Linuxima, ali nikada ništa nisam skenirao glede infekcija.
F-Prot Antivirus - Prije mi je bio omiljen, sada inverzno, prvenstveno zato jer uzima velike prioritete, pa puno usporava cijeli PC, a nije baš dobar u detektiranju infekcija. Ali ga podržavam, u potpunosti. Kada je jedan od većih proizvođača izumio program namjenjen za prisluškivanje mobitela, gledanja SMS-a i MMS-a, te totalnu kontrolu nad tuđim uređajem, i prađenjem preko satelita (GPS), jedino je ovaj AV ustao i rekao, to je trojanac (ima A i B varijanta) jer se instalira na žrtvin mobitel, bez njezinog dopuštenja i pitanja, te određenim ljudima šalje sve podatke. A svi ostali AV-i su rekli, to je dobar program, jer pomoću njega možemo vidjeti dali nas partner(ica) vara (tako ga reklamira proizvođač). A potvrđeno je da taj program koriste sve jače službe; FBI, CIA, Interpol, LAYPD, MIST, SWAT, poneki obični policajci, itd., i zbog toga ga podržavam jer je u pravu.
Ikarus - Nemam šta reći za njega. Dovoljni su primjeri; Trojan:Infection; Worm:Infections...
NOD32 - Prevelik uzlaz u svijetu, reklame, pare, brzina, učikovitost, sve na mjestu, ali i prebrz pad na tom istom svijetu. Razlog je jedan mali fajlić u NOD32 koji je njegov najglavniji file, ima najmanje MB-a, i nije zaštićen, i napadom novijih infekcija na točno taj fileić, razoružava cijeli NOD32 da vam neće skenirati niti jednu infekciju. Također, ako se isti taj file editira u virus, svaka infekcija će imati jedno te isto ime.
Stinger - Odličan program namjenjen vrhunskim serviserima, ali ga može koristiti bilo tko. Na meti su mu cca 50 infekcija, i to posebne, one najgore i najjače, i one koje nema niti jedan AV, ali vrlo spor u pretraživanju. PC pretražite sa AV-om (bilo kojim), sredite Spybotom i AD-Wareom, Error Professionalom, Smartovima, Cleanerima, i svime ostalim, Stinger nije još završio...
VirusBuster - Mislio sam da je dobar, ali nije.
VirusBuster Professional - Umm, da, ovaj i gornji nisu povezani. Ovaj mi je najdraži, izašao je na moj rođendan, i iako je rađen za DOS i jako malo za CMD, vrlo je učikovit, iako kompliciran za uništavanje Worm-ova, jer ih trebate skenrati/uništavati dok se Windows Boota kroz DOS. I ovaj je vjerojatno najveća prijetnja piratima, iako nema razrađeno sučelje osim tipkanja, svi znamo da svaki c|r|a|c|k ima trojanca, on će ih sve detektirati, a ni jedan AV to neće uraditi. Također sam otkrio da on detektira i c|r|a|c|k-ove koji su utjecali na druge fileove. Tako, jednim c|r|a|c|k-iranjem, imate berem 5 trojanaca na HDD-u, te može otkriti infekciju u infekciji, i ima mogućnost izrade vlastitog Virusa pomoću kojeg ima veću učikovitost zaštite.
VirusBlokAda (VBA) - Nisam se susretao previše s njime, vjerojatno zato jer je ne izražen, ali primjećujem da detektira ono što ostali ne mogu, te na takav način ono što nema nikakvu infekciju, on je detektira kao infekciju na osnovu nekakvih malih, sitnih i ne riješenih "jednadžbi" u kodovima a.k.a. Virus Database.

Vidim na temelju mojih i tuđih testova, Avast i BitDefender su se pokazali najbolji za danas. Ne znam kako je s BitDefenderom, kao što sam rekao, ne sviđa mi se taj AV, ali Avast mi je sasvim OK, s obzirom da je besplatan, a među naboljima. Po gotovo Pro inačice za one koji imaju para, ili se bacaju na kretenizam, zasigurno su najzaštićeniji. S toga glasam za Avast, iako ga ne koristim kao ni ostale AV-e, ali ih koristim za pomaganje drugima u riješavanju problema s mojim najmilijim.

Sickmanno1
15-04-2008, 02:17
Od antivirusnih programa sta sam koristio, slazem se sa tobom u vezi svega sta si napisao...Osim u onome sta si napisao za NOD32, jer taj program je stvarno prije godinu bio broj jedan...danas to svakako nije...

Od Antivirusnih programa koje nisi napisao ja bi spomenuo McAfee Anti-Virus, koji bi mi bio na prvom mjestu da je besplatan...stvarno nezelim trositi pare na zastitu od virusa.

Odkada sam avast installirao nisam ga makivao i po meni je no1, a i cinjenica da je besplatan je nevjerovatna...

Tako da moj glas ide za Avast!

Luka
15-04-2008, 07:56
SVAKI POST KOJI IMA OBLIKS
S"ja koristim taj i taj, zadovoljan sam ..."SĆE SE OBRISATI

Ovo je rasprava. Ukoliko želite napisati što koristite, već imate temu.

Čux
17-04-2008, 09:48
hehe tek sam sad skužio da F-prot još uvijek postoji, to mi je prvi antivirus koji sam ikad koristio još u DOS-u. Ona verzija koju sam ja imo je bila djelo Friðrik Skúlason-a i to je čistilo sve živo i mrtvo, al naravno nije baš i bilo tolko virusa i tih dana...

Zanimljivo je da sam naišo na sličnu verziju gore navedene također za DOS, samo što s kompletnim updateom i navodno može detektirat i današnje smeće, zgodno al definitivno beskorisno u 99.9999% slučajeva

flander
17-04-2008, 20:59
koristim NOD32 iz razloga jer sam se na njega navikao, koristim ga od kad imam računalo

jedino sam neš malo u početku koristil Nortona koji mi se uopće nije svidio, prezahtijevan mi je bio i stalno je skidal neki updat koji i je totalno nervirao

poslije Nortona sam nešto malo prešal na AntiVir koji mi se dopal, ali i sa njim je prošli sve zbrda-zdola,neki errori mi se počeli javljat tak da sam i njega odhebo

od onda sam na NOD32 i sasvim sam zadovoljan

Glas: NOD32

Jerry
18-04-2008, 10:44
Ja isto glasam za NOD32,neprimjetan je u pozadini,redoviti updateovi,jedino malo zivcira kad se recimo update-a dok igram pa mi lagga igra,ali to je svega par sekundi.Probao sam onaj ESET Smart Security al ipak se drzim starog NOD32,ipak ga koristim od gotovo prve verzije : ) a i stvar navike je.Probao sam Kasperesky,previse resursa vuce,Norton isto...

DestructoCRO
21-04-2008, 15:16
Primijetio sam da na listi nedostaje besplatni antivirusni program Avira AntiVir.
Trenutno je aktualna verzija 8 tj. Avira AntiVir Personal Antivirus 8.0.

Osobno sam zadovoljan programom zbog real time zaštite koja ne usporava računalo - a program sam isprobao na jako puno računala.
Pogledajte ovu usporedbu raznih antivirusnih alata - http://winnow.oitc.com/malewarestats.phpSi pogledajte detection rate malwarea za pojedine AV alate - AntiVir ima 66% detection rate. :)

Pozdrav!

C
21-04-2008, 17:59
Dokaz da ne čitate:



Od Antivirusnih programa koje nisi napisao ja bi spomenuo McAfee Anti-Virus, koji bi mi bio na prvom mjestu da je besplatan...stvarno nezelim trositi pare na zastitu od virusa.




2A-Squared
AntiVir
ArcaVir
Avast
AVG Anti-Virus
BitDefender
Comodo
ClamAV
CPsecure
Dr.Web
eScan
F-Prot Antivirus
F-Secure Anti-Virus
Fortinet
G Data AVK
Ikarus
Kaspersky Anti-Virus
NOD32
Norman Virus Control
McAfee Anti-Virus
Microsoft Windows OC AV
Norman Anti-Virus
Norton Anti-Virus
Panda Antivirus
Sophos Antivirus
Stinger
TrustPort
VirusBuster
VirusBuster Professional
VBA32



Primijetio sam da na listi nedostaje besplatni antivirusni program Avira AntiVir.
Trenutno je aktualna verzija 8 tj. Avira AntiVir Personal Antivirus 8.0.




2A-Squared
AntiVir
ArcaVir
Avast
AVG Anti-Virus
BitDefender
Comodo
ClamAV
CPsecure
Dr.Web
eScan
F-Prot Antivirus
F-Secure Anti-Virus
Fortinet
G Data AVK
Ikarus
Kaspersky Anti-Virus
NOD32
Norman Virus Control
McAfee Anti-Virus
Microsoft Windows OC AV
Norman Anti-Virus
Norton Anti-Virus
Panda Antivirus
Sophos Antivirus
Stinger
TrustPort
VirusBuster
VirusBuster Professional
VBA32

Luka
21-04-2008, 19:44
hehe

morao sam

C
21-04-2008, 19:52
...a što si morao?
...ne primjećujem nikakve razlike.

Sickmanno1
22-04-2008, 00:20
C...mislio sam od programa koje nisi prokomenitrao...samo eto krivo sam se izrazio...

Gwin
22-04-2008, 12:55
kaspersky internet security 7.0.125 u kombinaciji sa Ad-Aware/Ad-Watch 7.. drži komp sigurnim od svega :D

mogu samo citirat gandalfa i njegov "you shall not pass"

bezimeni
22-04-2008, 14:35
Fino zakrpani Windowsi xp u suradnji sa Operom tako da Avast sjedi besposlen a ne mogu se baš pohvaliti da uvijek surfam samo po pristojnim stranicama.Zakrpe su pola zdravlja.

Görtosing
06-05-2008, 23:16
Od predzadnje ponovljene instalacije Windowsa isprobao sam više AV programa baš u svrhu testiranja, pa evo zaključka:

Norton (najnoviji) mi se na prvi pogled učinio dobrim jer je dosta brzo skenirao. Imao sam Norton i 2003 godine, ne sječam se koja je to verzija bila ali je 6 dana skenirao komp. Međutim pronašao je samo jedan virus, a bilo ih je puno. Nakon mukotrpnog skidanja raznoraznih stvari s interneta bez firewall-a i posječivanja bolesnih stranica, skenirao sam s njime i otkrio je nekoliko virusa, ali niti jednog nije mogao ukloniti.

NOD32 puno bolji i praktičniji od Nortona, ali također nije mogao ukloniti neke viruse koje je pronašao iako je u konačnici dosta uspješniji od Nortona. Njega sam koristio i prije davno, sječam se da je tada sve skidao bez problema, ali sada ipak nije takav slučaj.

Avast - moj prijatelj koji se puno više razumje u software od mene, govori da je to najbolji AV program. Meni osobno nije praktičan za korištenje, nekako mi nije baš "definiran", no to je najmanje bitno u cijeloj priči. Po prepoznavanju i skidanju virusa mislim da je tu negdje kao NOD32, pa tek malo bolji. Nije bogzna kako brz...

Kaspersky - mi se pokazao kao najbolji AV program, jednostavan i svestran, ima odličnu zaštitu. On mi prepoznaje više virusa nego svi ovi programi zajedno i sve ih uspije ukloniti. Također, u situaciji kada premještam/diram/mjenjam/koristim neki zaraženi file, Kaspersky ga odmah detektira i uklanja/popravlja/blokira. Mislim, iste opcije imaju i drugi AV programi koje sam naveo ali neuspijevaju prepoznat niti skinuti toliko viruse kao Kaspersky. Kod svakog skidanja s interneta također pronađe i blokira puno više virusa nego ovi ostali AV programi.

McAfee - kupio sam ga nedavno, nažalost nisam ga dugo isprobavao, samo sam instalirao skenirao komp i odmah izbrisao. Tako da ne mogu ocijeniti dobro kakav je, no ovako "na prvu" mislim da je bolji od svih navedenih osim od Kaspersky-a (inače izbrisao sam ga tako brzo jer sam htio što prije Kaspersky vratiti na komp).

Spyboot search & destroy - Ovo mi je odličan program, za prepoznavanje spywarea i imunizaciju, jako je brz, prepozna dosta toga i počisti, no ipak bi preporučio da se uz njega istodobno koristi još jedan takav program.

Spyware Doctor - ovaj program sam prije koristio uz Spyboot, koliko se sječam bio je dobar, ali ne mogu ništa s preciznošću tvrditi jer se iskreno baš i ne mogu sjetiti! Znam da sam bio zadovoljan, a ne sječam se razloga zbog kojeg sam ga prestao korisititi...

CCleaner - nije za viruse program nego za čiščenje kompa od smeča... Jako je dobar jer s njime možete skidati baš sve nakupine. Ja nakon svih čiščenja s njime osjetim razliku u korištenju windowsa. Malo je loše ako pretjerate jer vam poskida i ono što vam treba, ali ako se znate služiti njime ne će te imati probleme.

Your Uninstallater - taj program mi je preporučio, koliko se sječam, netko s ovog foruma prije mjesec dana, i mogu reći da je odličan alat za potpuno brisanje programa i temporaria. On ima i funkciju za blokiranje programa koji se pale pri start up-u windowsa, ali nije ni sjena Hijack This-u.

Ova zadnja dva programa nemaju veze s virusima, ali vidim da se netko gore dotaknuo te kategorije pa sam mislio da ne bi bilo zgorega spomenut.
P.S. za sve sam prvo napravio update prije skeniranja; uvijek sam na kompu imao odjednom samo jedan AV program, nakon isprobavanja izbrisao bi komplet s Your Uninstalaterom, pa tek onda instalirao drugi AV.

Constantine
06-05-2008, 23:35
Trenutno koristim eset smart security i čini se kao dobar antivirusni program.Čuo sam od puno ljudi da je avast najbolji.Bitdefender nevalja,zbog njega su mi virusi uništili komp prije par tjedana.

Görtosing
06-05-2008, 23:38
i nastavak....
Sad jedan komentar na sve ove antivirusne i anti spyware programe

Nedavno sam pokupio virus koji se pokreče s ovim dll-ovima:

byXQiGYq.dll
fmxinxkq.dll'',s
pelougug.dll'',b
nnnmlIxW.dll
Sad baš nisam siguran jeli ih bilo još...

I ne znam kakve veze imaju s virusom virtumonde, ali se to uvijek zajedno pojavljivalo. Od svih navedenih AV i AS programa jedini Kaspersky i Spyboot su to uspjeli ukloniti. Ponovno skeniranje s tim i drugim programima je pokazalo da je komp čist. ALI pri slijedećem pokretanju windowsa opet bi se pojavio isti taj virus, isti ti dll-ovi. Te dll-ove bi prepoznao HijackThis 2. S njime bi ih označio, ali ih on nije mogao skinut. Pronašao sam te dll-ove u kompu i pokušao ih ručno ukloniti - ne može. Pokretanje Kasparesky-a, pokušaj ručnog skidanja i HijackThis2 u Safe Mode-u nije dalo rezultata. Jedino uspješno rješenje je - dva OS-a, tj. dva windowsa istovremeno na kompu, to je upalilo, i onda je konačno Kaspersky odradio svoje. Napominjem da se Kaspersky mučio s time, ali ovi drugi AV programi nisu ni mogli skenirat taj virus, tek neki, no nisu ga mogli ni privremeno skinut.

bornathepicek
18-05-2008, 16:26
Koristio sam:
NOD- prije je bio dobar , kolko su mi frendovi rekli, kolko sam vidio na net-u danas taj antivirusni nije bas nes...
AVG-nekako presmotan, neznam nesvida mi se
Kaspersky-trenutno njega koristim, najbolji s kojim sam se ikad susreo, nasem prijateljstvu se ne blizi kraj... :friends:

Luka
18-05-2008, 17:52
Ovo nije tema za nabrajanje AV-a koje ste koristili/koristite nego za raspravu o njima.

ScorpiuS
23-05-2008, 15:13
A jeli itko koristi BitDefender ja ga sad koristim (Total Security) i odličan je, bolji nego Nod32 (Smart Security)barem 2 puta.

Constantine
23-05-2008, 15:31
Meni je smart security puno bolji,koristio sam bitdefender ali su mi svejedno virusi s.ebali cijeli komp.

Luka
23-05-2008, 15:40
Nažalost nitko ne čita niti naslov teme pa ću morati lockati.

Za nabrajanje toga što koristite revive-ajte staru temu